Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

„Dosažený zisk v loňském roce koresponduje s našimi rozvojovými plány, které kalkulují s dlouhodobou expanzí, akvizicemi nových zdravotnických zařízení i masivními investicemi do těch stávajících,“ zhodnotil hospodářský výsledek předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši.

V roce 2017 se skupina AGEL rozrostla o čtyři nové nemocnice. V Česku to byla nemocnice Říčany, na Slovensku pak trojice nemocnic ve Zlatých Moravcích, Levicích a Komárně.

Investice skupiny AGEL do zdravotnických zařízení dosáhly v roce 2017 částky 425 milionů korun.

„Významnou novinkou v chodu naší skupiny bylo v loňském roce otevření vlastní AGEL střední zdravotnické školy v Ostravě. Je to jedna z našich aktivních odpovědí na personální krizi v českém zdravotnictví. Protože se její činnost setkala s velkým zájmem, otevřeme v nadcházejícím školním roce její pobočku i v Českém Těšíně,“ představil novinku MUDr. Milan Leckéši.

Skupina AGEL zaměstnává 12,2 tisíce pracovníků. Loni bylo ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL provedeno 5,3 milionu ambulantních ošetření, 200 tisíc hospitalizací a narodilo se zde téměř 13 tisíc dětí.

Nedílnou součástí působení skupiny AGEL je od roku 2011 činnost jejích nadací, které v loňském roce rozdělily mezi žadatele přes 5 milionů korun.

Skupina AGEL provozuje 22 nemocnic, síť poliklinik, lékáren, laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení.

zpět na novinky

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz