Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Nové mikroprocesorem řízené injekční dávkovače využívá Nemocnice Valašské Meziříčí na dětském a novorozeneckém oddělení

6.4.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Jak novorozenecké, tak i dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, má nově ve svém zdravotnickém portfoliu pro své nejmenší pacienty injekční dávkovače řízené mikroprocesorem.

Celý článek


Enormní zájem o testování hlásí z odběrového místa Nemocnice Nový Jičín

1.4.2020 / Nemocnice Nový Jičín

V areálu Nemocnice Nový Jičín bylo přesně před týdnem, ve středu 25. března, aktivováno další odběrové místo, na které se mohou obracet lidé, jež k odběru indikoval epidemiolog Krajské hygienické stanice a praktický lékař. Za první týden fungování zdejší zdravotníci odebrali 504 vzorků k vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru u indikovaných pacientů.

Celý článek


Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31.3.2020 / AGEL

Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov je potřeba krev neustále. Bez ohledu na epidemii koronaviru

31.3.2020 / Nemocnice Prostějov

Darování krve zachraňuje životy i v době nouzového stavu a karantény, není-li teď ještě cennější než dřív. Odběry plné krve každé pondělí a čtvrtek proto tento týden obnovilo Hematologicko – transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Vyzývá své dárce všech krevních skupin s Rh faktorem mínus, aby darovali to nejcennější, co mohou. Život.

Celý článek


Druhého pacienta uzdraveného z Covid-19 hlásí Nemocnice Prostějov

24.3.2020 / Nemocnice Prostějov

Prostějov, 24. března 2020: Další důvod k oslavě mají zdravotníci v Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Z infekčního oddělení mohli dnes propustit domů v pořadí druhého pacienta v Olomouckém kraji vyléčeného z nemoci Covid-19. Šestašedesátiletý muž strávil v nemocnici celkem 10 dní.

Celý článek


První pacient s prokázaným onemocněním Covid-19 v Olomouckém kraji je vyléčený, dnes byl propuštěn z Nemocnice Prostějov

23.3.2020 / Nemocnice Prostějov

Přesně před dvěma týdny hospitalizovala Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, na svém infekčním oddělení prvního pacienta s podezřením na onemocnění způsobeným koronavirem. Dnes mohl muž opustit brány nemocnice.

Celý článek


Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19.3.2020 / AGEL

Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě vyšetřuje vzorky na SARS-CoV-2 nebo nový typ koronaviru v maximální kapacitě

16.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru, pracují aktuálně na maximu své kapacity. Denně zde vyšetří až 150 vzorků.

Celý článek


Startuje pylová sezóna. V Nemocnici Nový Jičín se o malé i velké alergiky pečlivě postarají

12.3.2020 / Nemocnice Nový Jičín

Zhluboka se nadechnout v období pylových alergií bude odteď až do poloviny září pro alergiky často nelehký úkol. Na startující pylovou sezónu a vyšší nápor pacientů jsou připraveni zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Díky nezvykle teplému lednu letos jarní pylová sezóna začala dříve. Zpozornit by měli také ti, koho trápí symptomy podobné nachlazení, které může mít na svědomí alergie způsobující postupně i závažnější potíže. Následkem pak může být i hospitalizace.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. Ostrava se staly první soukromou laboratoří, která má povolení Státního zdravotního ústavu provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2

9.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGEL v současné době, stejně jako ve všech evropských zemích, dodržují postup vyšetřování vzorků v indikovaném případě, tedy splňujícím definici pro suspektní (podezřelý) případ.

Celý článek


Nové moderní ultrazvuky využívají pacientky Novojičínského diagnostického centra ve Vsetíně a v Novém Jičíně

9.3.2020 / Novojičínské diagnostické centrum

Novojičínské diagnostickém centrum pořídilo na své pracoviště do Nového Jičína a Vsetína nové ultrazvuky Samsung Medison RS80A, které disponují tím nejmodernějším technickým vybavením. Investice do obou přístrojů činila téměř 2,5 miliónu korun.

Celý článek


Karafiáty zpestřily den ženám ve Vítkovické nemocnici v Ostravě

9.3.2020 / Vítkovická nemocnice

Pestře zbarvené květy karafiátů obdržela u příležitosti Mezinárodního dne žen bezmála stovka lékařek, sester, sanitářek a záchranářek sloužících v neděli ve Vítkovické nemocnici, člena skupiny AGEL. Smyslem tradice je vyjádřit úctu ženám, nejen ve zdravotnické profesi, ale především jejich životnímu poslání. Z celkových 864 zaměstnanců zaujímají ženy v nemocnici více než 80 procent.

Celý článek


Gerbery zpestřily den ženám v Nemocnici Nový Jičín

9.3.2020 / Nemocnice Nový Jičín

Pestrobarevné gerbery zaplavily u příležitosti Mezinárodního dne žen sesterny, ordinace a kanceláře všech žen sloužících v Nemocnici Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Smyslem tradice je vyjádřit úctu ženám, nejen ve zdravotnické profesi, ale především jejich životnímu poslání. Celkem zaměstnává nemocnice 875 žen, což je 78 procent z celkového počtu zaměstnanců.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

6.3.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Studenti zdravotní školy obdarovali ženy v Nemocnici Český Těšín

6.3.2020 / Nemocnice Český Těšín

Pestrobarevné květy tulipánů rozzářily páteční den všem ženám pracujícím v Nemocnici Český Těšín, patřící do skupiny AGEL. U příležitosti Mezinárodního dne žen, který připadá na neděli 8. března, jim je předala pětice mladých mužů z řad studentů AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Tamní studenti se svými aktivitami pravidelně zapojují do života v místní nemocnici.

Celý článek


Své ledviny si předcházejte, radí primář Dialýzy Šumperk

4.3.2020 / Dialýza Šumperk

Ledviny stojí v centru metabolismu, a pokud je postihne onemocnění, ovlivní to fungování celého organismu. Zpočátku může pacient čelit „jen“ zvyšování krevního tlaku, ale v pokročilejších stádiích dochází k závažným poruchách fungování ledvin až k jejich selhání. Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL, měsíčně poskytuje péči stovce pacientů, kteří mají s tímto scénářem zkušenost. Nejmladší klient zdejší dialýzy má pouhých 18 let. V rámci Světového dne ledvin proto nabádají lékaři veřejnost k důslednější péči o své ledviny.

Celý článek


ZRUŠENO - Své ledviny si předcházejte, radí primář hemodialýzy Nemocnice Přerov

4.3.2020 / Nemocnice Přerov

Ledviny stojí v centru metabolismu, plní v organismu celou řadu důležitých funkcí, odstraňují zplodiny látkové přeměny, vylučují spousty cizorodých látek, regulují množství vody a minerálů, mají vliv na krevní tlak, na krvetvorbu a na pevnost kostí. Jejich špatná činnost tedy ovlivní fungování celého organismu. V rámci Světového dne ledvin proto nabádají lékaři veřejnost k důslednější péči o své ledviny.

Celý článek


Nemocnice Prostějov hledá mezi prvodárci krve své hrdiny s 450 ml naděje

4.3.2020 / Nemocnice Prostějov

Stát se novodobým hrdinou a darovat „450 ml“ naděje je těžší, než by se mohlo zdát. Troufá si na to o sto tisíc dárců méně, než by Česko potřebovalo, a proto chybí v nemocnicích a transfúzních stanicích ročně 158 tisíc litrů krve. Hrdiny mezi prvodárci, kteří si na heroický čin darovat „450 ml naděje“ troufnou, teď vyzývá Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice trénuje s dětmi i dospělými chodidla na speciálním workshopu

3.3.2020 / Vítkovická nemocnice

Chůzi po prožitkovém chodníku, vyšetření klenby nohou na podoskopu, nácvik správného držení těla i chůze pod dohledem rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů zažijí děti i dospělí na workshopu Zdravé nohy II. Na středu 11. března jej chystá Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Je nutná registrace předem.

Celý článek


Dočasné vyřazení dárců krve

3.3.2020 / Nemocnice Nový Jičín

Od pátku 28.února 2020 platí u dárců, kteří pobývali v Severní Itálii a dalších evropských zemích s výskytem onemocnění způsobeném koronavirem, dočasné vyřazení z dárcovství po dobu 4 týdnů. Pro některé evropské země platí delší interval dočasného vyřazení z důvodů jiných než ve spojitosti s koronavirem platící celoročně: (Albánie, Andorra, Island, Malta, Moldavsko, Makedonie, Ukrajina, Řecko, Kanárské ostrovy - 1 měsíc; Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Kazachstán, Kypr- 6 měsíců; Rusko, Turecko - 1 nebo 6 měsíců podle lokality pobytu). V případě dotazů volejte na tel. číslo 556 773 471. Děkujeme za pochopení!

Celý článek


Pacienti Nemocnice Český Těšín se těší na další společná promítací odpoledne

2.3.2020 / Nemocnice Český Těšín

Kinokavárna Nemocnice Český Těšín odstartovala další, v pořadí již pátou sezonu. Pacienti lůžkových oddělení zde tráví společné chvíle u filmů, starých televizních scének či koncertů domácích i zahraničních umělců. Speciální promítací odpoledne v českotěšínské nemocnici, jež patří do sítě AGEL, zahájili poslední únorový pátek, a to humornými scénkami Vladimíra Menšíka i písněmi o lásce.

Celý článek


Čtecí babičky mají úspěch u dětí ve Vítkovické nemocnici

28.2.2020 / NADACE AGEL

Vítkovická nemocnice v Ostravě se může pochlubit aktivitou, která v dalších nemocnicích příliš běžná není. Už čtvrtý rok tam docházejí za nemocnými dětmi na dětské oddělení takzvané čtecí babičky a také čtecí dědeček. Každý den, včetně sobot a nedělí, pacientům předčítají pohádky a příběhy, společně hrají pexeso, společenské hry, kreslí si nebo povídají. Jsou to senioři, kteří se zapojili do projektu Počteníčko s babičkou. Ve Vítkovické nemocnici ho za podpory NADACE AGEL realizuje Spolek Počteníčko.

Celý článek


Chirurgové v Jesenické nemocnici mají napilno, ošetřují zraněné z jarních prázdnin

28.2.2020 / Jesenická nemocnice

Před měsícem vypukly v Česku jarní prázdniny a Jesenicko se stalo oblíbenou turistickou destinací pro rodiny z celé republiky. To se odrazilo i na skladbě pacientů v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Čtecí babičky mají úspěch u dětí ve Vítkovické nemocnici

28.2.2020 / Vítkovická nemocnice

Vítkovická nemocnice v Ostravě se může pochlubit aktivitou, která v dalších nemocnicích příliš běžná není. Už čtvrtý rok tam docházejí za nemocnými dětmi na dětské oddělení takzvané čtecí babičky a také čtecí dědeček. Každý den, včetně sobot a nedělí, pacientům předčítají pohádky a příběhy, společně hrají pexeso, společenské hry, kreslí si nebo povídají. Jsou to senioři, kteří se zapojili do projektu Počteníčko s babičkou. Ve Vítkovické nemocnici ho za podpory NADACE AGEL realizuje Spolek Počteníčko.

Celý článek


ZRUŠENO - Nemocnice Prostějov bezplatně prověří u zájemců podezření na zelený zákal

28.2.2020 / Nemocnice Prostějov

Až osmdesát procent informací vnímá člověk zrakem, proto by se měl každý preventivně zajímat o to, zda jsou jeho oči zdravé. Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci Dne prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná v pátek 6. března od 10 do 14 hodin na Očním oddělení Nemocnice Prostějov. Oftalmologové nechají zájemce nahlédnout na oddělení, zkonzultují s nimi oční problémy a poradí vhodné kapky na zvláčnění oka.

Celý článek


Málokdo v patnácti ví, co chce dělat po zbytek život. Výběr střední školy je pro žáky obzvláště těžký

27.2.2020 / AGEL

Posledních několik dní mají žáci základních škol k podání přihlášky k dalšímu studiu na středních školách.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské nemocnice pomáhají dětem i lidem v nouzi

27.2.2020 / Podhorská nemocnice

Hned dva dobré skutky mají díky charitativní sbírce šatstva na kontě zaměstnanci Podhorské nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Společně nashromáždili 400 kusů oblečení či doplňků a uspořádali jejich symbolický prodej. Výtěžek z prodeje putuje Dětskému dennímu centru Beruška v Bruntále. Zbývající oblečení darují Ošacovacímu středisku Českého červeného kříže v Rýmařově.

Celý článek


Kardiochirurgové z Nemocnice Podlesí šetrně operují srdce a prodlužují život pacientům se srdeční vadou

27.2.2020 / Nemocnice Podlesí

Díky transkatetrové metodě TAVI dokážou špičkoví kardiochirurgové a kardiologové z Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL, prodloužit život pacientovi, trpícímu zúžením aortální chlopně, tzv. aortální stenózou. Šetrná metoda TAVI, které ročně provedou okolo 90 zákroků, se těší oblibě lékařů i samotných pacientů, jejichž průměrný věk se pohybuje kolem 75 let. Zákrok se ve více než 80 % případů provádí přes tříslo, nezanechává jizvu na hrudníku a umožňuje rychlejší rekonvalescenci pacienta.

Celý článek


Na specializovaná plicní vyšetření už pacienti z Valašského Meziříčí nemusí dojíždět

25.2.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se může jako teprve druhé zařízení ve Zlínském kraji pochlubit přístrojem sloužícím k podrobnému vyšetření funkce plic. Moderní bodypletysmograf rozšířil portfolio poskytovaných služeb plicní a alergologické ambulance. Pořízení přístroje přišlo nemocnici na téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

24.2.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Ostrava vyšetřuje pacienty novým ultrazvukem

24.2.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nový moderní ultrazvuk uvedla do provozu POLIKLINIKA AGEL v Ostravě. Plně digitální ultrazvukový systém umožní na oddělení radiodiagnostiky provádět celé spektrum vyšetření, a to především vyšetření břicha, cév, prsou, měkkých tkání jako štítná žláza, lymfatické uzliny, lipomy, a muskuloskeletálního systému – tedy svaly a šlachy. Pořízení nového ultrazvuku, který patří mezi špičku ve své kategorii a nahradil starší typ, přišlo na 1,5 miliónu korun.

Celý článek


Laboratoře Jesenické nemocnice opět úspěšně prošly náročným auditem

24.2.2020 / Jesenická nemocnice

Oddělení klinické biochemie, hematologie a transfuzní služby (OKBH a TS) Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, opět prokázalo, že v poskytovaných službách drží své kvality i legislativní standardy. Po dvou letech oddělení úspěšně absolvovalo Audit Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře, v němž biochemická i hematologická laboratoř ukázaly, že pracují podle platných norem, a to ve všech prověřovaných oblastech laboratorní práce. Jen loni tato specializovaná pracoviště vyšetřila na 80 tisíc vzorků.

Celý článek


Vítkovická nemocnice aktivně zapojuje své pacienty a návštěvníky do prevence šíření infekcí

21.2.2020 / Vítkovická nemocnice

I přes postupné zlepšování epidemiologické situace v regionu, kdy počet akutních respiračních onemocnění klesá, apeluje Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, na své návštěvníky, aby situaci nepodceňovali. Ohleduplnost a dodržování jednoduchých pravidel může výrazně přispět k rychlejší rekonvalescenci nemocných.

Celý článek


Odborníci z Nemocnice Prostějov školí pedagogy diabetických dětí, jak jim usnadnit pobyt ve škole

18.2.2020 / Nemocnice Prostějov

Děti trpící diabetem musí v každodenním životě překonávat překážky, které lze správným přístupem ulehčit. I školní docházka je pro ně složitější, protože se potýkají s nepravidelným režimem a stresovým zatížením, což může ovlivňovat kompenzaci diabetu. Odborníci z Edukačního centra pro diabetiky Nemocnice Prostějov proto poskytuje poradenství pedagogům, kteří ve svých třídách mají diabetické děti. Prvního školení letošního roku, které proběhlo za zdmi nemocnice přímo na půdě školy, využilo 13 pedagogů Základní školy Skálovo náměstí v Prostějově.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice Český Těšín má nový přístroj k aplikaci plynových injekcí

18.2.2020 / Nemocnice Český Těšín

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, zakoupilo nový přístroj k aplikaci podkožních plynových injekcí pomocí oxidu uhličitého. Metoda pomáhá pacientům zejména od bolesti zad a kloubů. Léčebná metoda karboxyterapie (plynové injekce) je založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži a podkoží. Pořizovací cena přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 40 tisíc korun.

Celý článek


NADACE AGEL i letos podpoří na Jesenicku děti bez rodinného zázemí

17.2.2020 / NADACE AGEL

Oblečení i sportovní vybavení v hodnotě 43 tisíc korun získaly loni opuštěné děti z Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem díky podpoře NADACE AGEL. Ta bude i letos podporovat Dětský domov Vrbno pod Pradědem a Dětský domov Černá Voda, kde se k pomoci připojuje i Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí zútulnily nové podlahy

14.2.2020 / Nemocnice Podlesí

Třistatisícovou rekonstrukci, která si na sklonku loňského roku vyžádala uzavření rehabilitačního oddělení, má úspěšně za sebou třinecká Nemocnici Podlesí, jež patří do sítě AGEL. Starou podlahu, která již nevyhovovala vzhledově i hygienicky, nahradil nový PVC povrch.

Celý článek


Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D. Jeho hladinu vyšetřují v laboratořích AGELLAB

13.2.2020 / AGEL

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě. Odborníci v novojičínských laboratořích AGELLAB však právě díky testům krve odhalují aktuální hladinu „déčka“.

Celý článek


Díky úspěšné akreditaci vrací dál Nemocnice Přerov pacienty do života za pomoci bazální stimulace

13.2.2020 / Nemocnice Přerov

Na první pohled prostá, zato vysoce efektivní metoda Konceptu bazální stimulace využívá, na základě autobiografické anamnézy nemocného, oblíbené předměty, známé zvuky, chutě, vůně, barvy nebo zážitky. Tento koncept napomáhá pacientům k aktivizaci jejich zachovalých komunikačních a pohybových schopností a u pacientů s nevratnými změnami výrazně podporuje kvalitu života. Nemocnice Přerov, kterou provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, obhájila statut certifikovaného pracoviště této unikátní ošetřovatelské metody a chystá i výukové centrum.

Celý článek


Fenky Bella a Anička nově pomáhají canisterapií i pacientům v Nemocnici Prostějov

11.2.2020 / NADACE AGEL

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene Hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.

Celý článek


ZRUŠENO - 12. března zdravotníci prověří zájemcům ledviny

11.2.2020 / Nemocnice Šternberk

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Nemocnice Šternberk, která zve ve čtvrtek 12. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci s názvem Den ledvin, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent Čechů, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Fenky Bella a Anička nově pomáhají canisterapií i pacientům v Nemocnici Prostějov

11.2.2020 / Nemocnice Prostějov

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene Hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.

Celý článek


Patologové Nemocnice Valašské Meziříčí vyšetřují novým klinickým mikroskopem

11.2.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nadále investuje do nového zdravotnického vybavení. Pro odbornou práci na specifických pracovištích bylo nezbytné pořídit laboratorní biologický mikroskop odpovídající kvality a s odpovídající výbavou. Oddělení patologie proto získalo nový biologický mikroskop, který splňuje nejnáročnější požadavky.

Celý článek


Odběrové středisko Transfúzní služby AGEL v Bruntále odmění dárce při Valentýnském odběru

10.2.2020 / Transfúzní služba

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve z Bruntálska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na odběrovém středisku Transfúzní služby v Bruntále, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat, prvodárcům stačí dorazit.

Celý článek


Jesenická nemocnice má za sebou úspěšný rok, letos plánuje otevření vlastní magnetické rezonance

10.2.2020 / Jesenická nemocnice

Za velmi úspěšný může označit loňský rok Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Kromě kladného hospodaření se ziskem 13 miliónů korun se vedení nemocnice podařilo výrazně navýšit počet ošetřených pacientů, kterým je nabízeno širší spektrum poskytované péče. Přitom ještě několik let zpátky bojovala Jesenická nemocnice o přežití, dokud ji přesně před čtyřmi lety pod svá křídla nepřevzala skupina AGEL.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL v Šumperku odmění dárce při Valentýnském odběru

7.2.2020 / Transfúzní služba

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve ze Šumperska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na Transfúzní službě Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat, prvodárcům stačí dorazit.

Celý článek


Valentýnský odběr Jesenické nemocnice nabídne dárcům nevšední odměnu

7.2.2020 / Jesenická nemocnice

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek tradičně oslaví i dárci krve z Jesenicka Valentýnským odběrem na transfúzním oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Všichni sváteční dárci, noví i stávající, mohou soutěžit o poukazy do kavárny ENNEA v Jeseníku. Akce platí ve čtvrtek 13. února a je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Nemocnice Prostějov odmění nejen dvojice dárců při Valentýnském odběru

7.2.2020 / Nemocnice Prostějov

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci krve z Prostějovska, a to již ve čtvrtek 13. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Nemocnice Přerov odmění dárce při Valentýnském odběru

6.2.2020 / Nemocnice Přerov

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci krve z Přerovska, a to už ve středu 12. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Syndrom zlomeného srdce je stav podobný infarktu, nepodceňujte jej, radí kardiologové z Nemocnice Podlesí

6.2.2020 / Nemocnice Podlesí

Svatý Valentýn oslavuje všechny zamilované a všudypřítomné projevy lásky hřejí u srdce. Láska ale dokáže lidské srdce i řádně potrápit, když jej zasáhne silný emoční stres způsobený nešťastnou láskou, hádkou, rozchodem nebo úmrtím někoho blízkého. Takový člověk může čelit až syndromu zlomeného srdce. Jakkoliv zní onemocnění banálně, jde o závažný stav vyžadující rychlou lékařskou péči, radí kardiolog Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Předejít mu lze pravidelným a uspokojivým partnerským sexem.

Celý článek


Stomická poradna v Nemocnici Prostějov pacientům i jejich rodinám radí a povzbuzuje je, zájem o ni roste

4.2.2020 / Nemocnice Prostějov

Stomici neboli lidé, kteří mají vyvedeno tlusté nebo tenké střevo na povrch těla, hojně využívají možnosti informovat se a zkonzultovat problematiku ve stomické poradně chirurgické ambulance v Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL. Za pět let již poskytla poradenství 215 operovaným lidem a jen v uplynulém roce přijala 30 nových pacientů. Poradenství lidem umožňuje lépe se vyrovnat se stomií a správně o ni pečovat.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín zaučí kurzem další sanitáře

4.2.2020 / Nemocnice Český Těšín

V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Patnácti účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 11 účastníků, z toho dva našli práci přímo ve zdejší nemocnici.

Celý článek


Rehabilitační ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí získala nový vodní ultrazvuk

31.1.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila na svou rehabilitační ambulanci nový vodní ultrazvuk Pulson 200. Přístroj v hodnotě 50 tisíc korun se využívá k ošetřování horních a dolních končetin.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na výcvik asistenčního psa malému Lukáškovi

30.1.2020 / NADACE AGEL

Asistenční pes Frodo si získal důvěru i pozornost desetiletého Lukáše Vajce z Města Touškova hned na prvním společném setkání. Od té doby Frodo svému pánovi pomáhá žít plnohodnotný život a překonávat tíhu Aspergerova syndromu, ADHD diagnózy a kombinované vývojové dysfázie, které chlapce donedávna ochromovaly při orientaci v prostoru i komunikaci s lidmi. NADACE AGEL přispěla na výcvik asistenčního psa, plemene zlatého retrívra, částkou 35 tisíc korun.

Celý článek


10. 3. 2020 - Nemocnice Prostějov cílí na prvodárce kampaní „450 ml naděje“

30.1.2020 / Nemocnice Prostějov

Každé tři vteřiny v Česku potřebuje někdo krev a každý člověk dostane za život průměrně asi pět transfuzí. Pravidelní dárci ale stárnou, noví přibývají pomalu. Nové dárce krve chce proto nyní získat Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pomocí kampaně „450 ml naděje“.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice rehabilitují v modernizovaném bazénu

30.1.2020 / Podhorská nemocnice

Větší pohodlí a estetičtější prostředí při rehabilitaci si mohou užívat pacienti z Bruntálu a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, obnovila provoz rehabilitačního bazénu, čímž ukončila první fázi rekonstrukce rehabilitačního provozu v Bruntále.

Celý článek


Nemocnice Podlesí se po rozsáhlé rekonstrukci změnila k nepoznání

29.1.2020 / Nemocnice Podlesí

Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, nyní nabízí více komfortu. Díky rozsáhlé revitalizaci, která trvala deset měsíců, teď poskytuje nemocnice větší pohodlí pro pacienty i personál. Investice, která přišla na více než 31 milionů korun, přinese také energetickou úsporu.

Celý článek


Jesenická nemocnice i letos pořádá oblíbené předporodní kurzy

28.1.2020 / Jesenická nemocnice

Desítka nastávajících maminek zaplnila v lednu první ze čtyř lekcí s předporodní tématikou, které i letos otvírá Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Rodičky získají nejen kompletní informace o přípravě na porod a tlumení bolesti v jeho průběhu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí dechové i úlevové techniky, dozví se o bondingu a navštíví porodní sál a novorozenecké oddělení. Za loňský rok předporodní kurzy navštívilo 80 maminek, což je zhruba čtvrtina z celkového počtu 278 porodů.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020 / AGEL

Nově vybavenými laboratorními učebnami se může pyšnit AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Ostravě – Koblově. Díky možnosti využít dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie mohla škola kompletně vybavit novou laboratoř, kde se na své budoucí povolání připravují žáci zdravotnického lycea, laboratorní asistenti i praktické sestry. Kvalita výuky je tak na mnohem vyšší úrovni.

Celý článek


Na Poliklinice AGEL Olomouc dbají také o zdraví studentů Slovanského gymnázia

27.1.2020 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Porozumět srdeční aktivitě z vlastní křivky EKG a sestavit si individuální jídelníček díky vyšetření InBody mohli studenti 3. ročníků Slovanského gymnázia v rámci hodiny biologie na Poliklinice AGEL Olomouc. Víc než 70 studentů si nechalo vyšetřit srdeční aktivitu (EKG) a změřit tělesnou diagnostiku. Výsledky jim poslouží jako studijní materiál.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí investovala do nových transportních a vyšetřovacích lehátek

24.1.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila pro své pacienty devět nových lehátek, z tohoto jsou dvě transportní na převoz pacientů a sedm vyšetřovacích. Nová lehátka jsou umístěna na chirurgické ambulanci, dětském oddělení, urologické ambulanci, rehabilitaci a gastroenterologické ambulanci. Investice vyšla na čtvrt miliónu korun.

Celý článek


Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

22.1.2020 / AGEL

Předávají se z generace na generaci, jsou základem našich podobností i naší jedinečnosti. Řeč je o genech, které určují, jak budeme vypadat nebo jak se budeme vypořádávat s nemocemi. Mohou však dědičné vlivy i za to, že onemocníme rakovinou? Proč u některých nádor propukne a jiných ne? Tak na tyto a podobné otázky dává odpověď rozsáhlý výzkum, do kterého se před třemi roky pustily novojičínské laboratoře AGELLAB spolu s odborníky z pražské Univerzity Karlovy. Nyní přinášejí první výsledky.

Celý článek


Od první chvíle provází životem miminka Nemocnice Přerov háčkované chobotničky

21.1.2020 / Nemocnice Přerov

Více než 820 barevných háčkovaných chobotniček ročně vloží zdravotníci Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, do postýlky všem novorozencům, kteří přijdou na svět v jejich porodnici. Chobotničky navozují dětem pocit bezpečí, připomínají jim pobyt v bříšku a zklidňují je. Hračky pletou seniorky z celého Přerovska a slouží i jako památka z porodnice.

Celý článek


Výstava v Nemocnici Podlesí podporuje domácí péči a mobilní hospic

21.1.2020 / Nemocnice Podlesí

Umírání – ač je přirozenou součástí života, často se o něm bojíme mluvit nebo na něj vůbec pomyslet. Putovní výstava s názvem Jednou chci zemřít doma, kterou právě hostí Nemocnice Podlesí v Třinci, toto tabu odkrývá a přibližuje tak domácí péči a mobilní hospic.

Celý článek


Studenti střední zdravotnické školy rozveselili seniory v Nemocnici Český Těšín

20.1.2020 / Nemocnice Český Těšín

Libozvučné tóny kytary, melodie lidových písní a básnické verše, které si připravili nadaní studenti AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy v Českém Těšíně, příjemně pohladily ve čtvrtek 17. ledna duši nejednoho pacienta Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Studenti zpestřují program seniorům pravidelně, třeba roznáškou kávy a povídáním.

Celý článek


Přední světový proktolog školil ve Vítkovické nemocnici lékaře z celé republiky

17.1.2020 / Vítkovická nemocnice

Světově uznávaného lékaře Gabriela Naldiniho z Univerzitní nemocnice v Pise pozvala do Ostravy Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, aby zde pro odborníky na proktologii z celé republiky vedl praktický workshop. Chirurgové z celého Česka tak dnes pod vedením italského kolegy sledovali excelentní provedení unikátních operačních zákroků.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice nabízí cílený program před náhradou velkých kloubů

16.1.2020 / Podhorská nemocnice

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního nebo kolenního kloubu, nabízí rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice v Rýmařově. Jeden až dvou týdenní program, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, připraví pacienta na operační výkon i pooperační režim. Výsledkem je kratší a rychlejší rekonvalescence po zákroku. Zkušenosti pacientů, kteří program již absolvovali, dokazují, že předoperační rehabilitace přináší jednoznačné výsledky.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nadále investuje do svého vybavení

15.1.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Přes čtyřiadvacet milionů korun v loňském roce investovala Nemocnice Valašské Meziříčí do moderního vybavení, zkvalitnění služeb pro pacienty a lepších podmínek k práci zdravotníků. Od roku 2004, kdy se valašskomeziříčská nemocnice stala členem skupiny AGEL, tak v oblasti investic překonala 200milionovou hranici.

Celý článek


Skauti rozveselili hospitalizované děti ve Vítkovické nemocnici

14.1.2020 / Vítkovická nemocnice

Sbírku hraček a zábavný program přinesl tradičně 7. skautský oddíl Truhlíci sv. Anežky České, aby rozveselil desítku malých pacientů a jejich rodičů na dětském oddělení Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Na programu bylo i společné zpívání koled, kterým se všichni rozloučili s vánočním obdobím.

Celý článek


Nemocnice Šternberk má nový vjezd pro veřejnost a 50 parkovacích míst pro své pacienty a jejich návštěvy

14.1.2020 / Nemocnice Šternberk

Nový vjezd z ulice Poděbradova a padesát parkovacích míst využívají nově pacienti a návštěvy v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Současný vjezd do nemocnice z ulice Jívavská funguje omezeně kvůli začínající výstavbě pavilonu interních oborů. Díky novému vjezdu je přístup k nemocnici i parkování uvnitř areálu pohodlnější a snazší.

Celý článek


S podporou NADACE AGEL malá Lucinka s radostí intenzivně rehabilituje

13.1.2020 / NADACE AGEL

Usměvavá předškolačka Lucie Čechová z Olomouce od září nastoupí do první třídy a jejím věrným společníkem se stane kromě školní aktovky i vozíček. Kvůli silné poporodní hypoxii trpí dystonicko–dyskinetickou formou dětské mozkové obrny, která jí komplikuje pohyb i komunikaci. Nedokáže samostatně chodit, sedět, nenají se ani nenapije. Posílit ochablé svalstvo jí pomáhají kurzy intenzivní rehabilitace, které navštěvuje díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun.

Celý článek


Oční centrum AGEL uvedlo do provozu nejmodernější OCT přístroj s unikátním angio modulem

13.1.2020 / Oční centrum AGEL

Jako vůbec první v Ostravě uvedlo dnes vítkovické Oční centrum AGEL do provozu jeden z nejmodernějších OCT přístrojů (optická koherentní tomografie), který je vybaven unikátním angio modulem. Přístroj umožňuje šetrně vyšetřit i hluboké vrstvy sítnice, a to neinvazivně a bez nutnosti aplikace kontrastní látky. Investice do moderního vybavení vyšla na 3 milióny korun.

Celý článek


Dvanáct nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Přerov

9.1.2020 / Nemocnice Přerov

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Celkem dvanáct nových monitorů dechu v celkové hodnotě přesahující 24 tisíc korun předala Nadace Křižovatka zástupcům nemocnice. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Přerov.

Celý článek


V porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě přišlo v roce 2019 na svět 1531 dětí

8.1.2020 / Vítkovická nemocnice

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě porodnost neklesá. V loňském roce zde přišel na svět stejný počet dětí jako v roce 2018. Bilance loňského roku zde činí konkrétně 1529 porodů a 1531 narozených dětí, a tedy dva páry dvojčátek. Poměr mezi pohlavími byl vyrovnaný - 767 chlapců a 764 dívek.

Celý článek


Tři králové přinesli novoroční požehnání i do Vítkovické nemocnice

8.1.2020 / Vítkovická nemocnice

Vzácná návštěva Tří králů Charity Ostrava v doprovodu svatého otce dorazila za zpěvu tradiční písně ve středu odpoledne i do Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Tři králové si zazpívali s dětmi mateřské školy AGEL, předali dětem, zdravotníkům a vedení nemocnice novoroční přání a převzali výtěžek z dobrovolné sbírky zaměstnanců Vítkovické nemocnice pro lidi v nouzi.

Celý článek


Tři králové přinesli novoroční přání i povzbuzení nemocným v Nemocnici Prostějov

8.1.2020 / Nemocnice Prostějov

Tříkrálové trio, Kašpar, Melichar a Baltazar, dorazilo za zpěvu tradiční písně i do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. V doprovodu nemocniční kaplanky přinesli Tři králové novoroční požehnání pacientům a zdravotníkům na oddělení LDN, onkologie, infekčním a dětském oddělení, rehabilitaci i některých ambulancí a nezapomněli ani na vedení nemocnice a dárce krve a plazmy na Hematologicko – transfúzním oddělení.

Celý článek


V loňském roce se v Nemocnici Šternberk rodili nejčastěji Jakubové, Elišky a Emy

7.1.2020 / Nemocnice Šternberk

Tradiční česká jména nejčastěji volili rodiče pro své čerstvě narozené děti v Nemocnici Šternberk. Mezi celkem 1008 miminky, která v roce 2019 ve šternberské porodnici přišla na svět, bylo nejvíce Elišek, Emiček, Jakubů, Janů a Tomášů.

Celý článek


Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový skiagraf

7.1.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového moderního skiagrafu v hodnotě 2,2 miliónu korun, který pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pro své radiodiagnostické oddělení. Novinka přináší rovněž snížení celkové radiační zátěže nezbytné k provedení vyšetření.

Celý článek


V Přerově se loni rodili více chlapci

6.1.2020 / Nemocnice Přerov

Loňský rok byl v porodnici Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, bohatší na chlapce. Těch se narodilo o 42 více než děvčat. Celkem v přerovské porodnici loni přišlo na svět 818 dětí, z toho bylo 430 chlapců, 388 děvčat a 5 párů dvojčat.

Celý článek


Prostějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí

6.1.2020 / Nemocnice Prostějov

Eliška, Sofie, Tereza, Jakub, Jan, Tomáš, Filip jsou nejčastější jména 832 dětí, které přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL. Už druhý rok za sebou zvítězili chlapci, kterých se narodilo 436, kdežto děvčat 396. Prvním miminkem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů, která se narodila hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se za uplynulý rok narodilo 282 dětí

3.1.2020 / Jesenická nemocnice

Sofie, Laura, Anna, Lukáš, Patrik a Jakub jsou nejčastější jména 282 dětí narozených v roce 2019 v Jesenické nemocnici, patřící do skupiny AGEL. Porodníci přivedli na svět čtvery dvojčátka. V rozložení pohlaví zvítězila děvčata, kterých se narodilo 145, chlapců bylo 137. Prvním miminkem roku 2020 je holčička Lydie s váhou 4 055 gramů a mírou 52 centimetrů, která se narodila v 8:25 hodin na Nový rok.

Celý článek


Rušný Silvestr v Nemocnici Šternberk

3.1.2020 / Nemocnice Šternberk

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Na akutní chirurgicko-traumatologické ambulanci ošetřili 43 pacientů, dalších 47 na ambulanci interní a dětské.

Celý článek


Rušný Silvestr v Nemocnici Prostějov

2.1.2020 / Nemocnice Prostějov

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Na traumatologické ambulanci ošetřili během večera a noci celkem 50 pacientů, dalších 70 pacientů na chirurgii a interně.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se minulý rok narodilo 883 dětí

2.1.2020 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Tereza, Eliška, Ema, Vojtěch, Jan, Tomáš. To jsou jména, která rodiče vybrali některým z 883 dětí, jenž přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Valašské Meziříčí. V rozložení pohlaví zvítězili tentokrát chlapci, kterých se narodilo 448, děvčat bylo 435. Hned pětkrát porodníci přivedli na svět dvojčátka. Prvním miminkem roku 2020 pak byla holčička Rebeka s váhou 3100 gramů a mírou 49 centimetrů, která se narodila ve 2:06 hodin na Nový rok.

Celý článek


Pacientům Vítkovické nemocnice se díky úspěšně obhájené akreditaci dostane i nadále péče vysoké kvality

30.12.2019 / Vítkovická nemocnice

Záruku bezpečnosti a kontroly postupů při výkonech, podávání léčivých přípravků i při nahlížení do zdravotnické dokumentace budou mít i nadále pacienti ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Akreditační certifikát garantující vysoce kvalitní zdravotní péči drží Vítkovická nemocnice v Ostravě nepřetržitě již dvanáct let a pokaždé se na plnění standardů podílejí zaměstnanci napříč nemocnicí.

Celý článek


Pozor na oči při silvestrovském veselí, radí primářka očního oddělení Nemocnice Přerov

30.12.2019 / Nemocnice Přerov

Většina populace má v těchto dnech již jasnou představu o tom, jak prožije poslední den letošního roku a silvestrovskou noc. Novoroční veselice s sebou však bohužel přinášejí i větší riziko úrazů spojených nejen s rachejtlemi a dělobuchy, ale i s tradičními vánočními zvyky jako je zapalování svíček či prskavek. Nejvíce jsou vedle popálenin a rozličných poranění rukou a prstů ohroženy právě oči a zrak. A vzhledem ke stoupajícímu nárůstu výjezdů se i letos na toto „období klidu a míru“ chystají nejen stovky hasičů a policistů, ale i zdravotníků.

Celý článek


Pacienti rehabilitace v Nemocnici Český Těšín hubnou správnou stravou a pohybem

30.12.2019 / Nemocnice Český Těšín

Naučit pacienty vyváženě jíst, nastavit pro ně správné aktivity a sledovat, jak se jim díky vhodné kombinaci stravy a pohybu daří hubnout. Takovýto komplexní program redukce váhy, ve kterém hraje roli nejen kalorický příjem, ale i výdej energie, připravili zdravotníci pro pacienty lůžkové rehabilitace v Nemocnici Český Těšín, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Šternberk o vánoční atmosféru nepřijdou

23.12.2019 / Nemocnice Šternberk

Zdobení vánočních stromečků, vánoční výzdoba, zpívání koled a sledování pohádek zpestřuje pacientům v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí předáváním dárků a štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná více než 100 pacientů zůstávajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


O vánoční atmosféru a nadílku dárků nepřijdou ani klienti pobytové sociální služby v Podhorské nemocnici

23.12.2019 / Podhorská nemocnice

Ozdobený vánoční stromeček, zpívání koled, vánoční výzdoba i společné pečení cukroví zpestřil advent klientům Sociální služby Podhorská, kterou provozuje Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Adventní nálada vyvrcholila společnou slavnostní tabulí s tradičním štědrovečerním menu, nadělením dárků a vánoční pohádkou na přání. Celkem zůstává na Vánoce v Podhorské nemocnici na obou pracovištích v Bruntále a Rýmařově okolo 60 pacientů.

Celý článek


Vánoční svátky na chirurgické ambulanci Nemocnice Valašské Meziříčí

23.12.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Vánoční svátky patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Pohoda, klid, úsměvy, rodina, dárky, pohádky, to vše a ještě více může někoho napadnout při vyslovení názvu Vánoce. Ale mnoho lidí, především zaměstnanců ve směnných provozech, zkrátka trávit Vánoce doma nemůže. V nemocnici poskytují péči hospitalizovaným či ambulantním pacientům napříč všemi odbornostmi, které nemocnice nabízí. A jak takové „Vánoce“ vypadají například na takové chirurgické ambulanci v Nemocnici Valašské Meziříčí u sloužícího lékaře a sestřičky?

Celý článek


Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě Gloria dárky od NADACE AGEL

20.12.2019 / NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu Gloria v Praze, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si klienti sami přáli.

Celý článek


Předvánoční atmosféru vykouzlily na sociálních lůžkách v Nemocnici Louny dárky od NADACE AGEL

20.12.2019 / NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas klientů na Oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, která patří do skupiny AGEL, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si pacienti sami přáli.

Celý článek


Vánoce připraví také pacientům v Jesenické nemocnici

20.12.2019 / Jesenická nemocnice

Poslech koled, vánoční výzdoba, zdobení vánočních stromečků, ale i volnější režim návštěv zpestřuje pacientům v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná kolem 75 pacientů pobývajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


Pacientům Dialýzy Šumperk přišel zazpívat koledy primář s kolektivem zdravotníků

20.12.2019 / Dialýza Šumperk

Předvánoční zpestření si pro pacienty Dialýzy Šumperk, která patří do skupiny AGEL, připravil zdejší kolektiv. V čele s primářem MUDr. Petrem Schlemmerem, který zpěv doprovázel i hrou na kytaru, zpíval tým zdravotníků pacientům vánoční koledy. Žádný z klientů tak nepřijde o kouzelnou atmosféru Vánoc.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Říčany o vánoční atmosféru nepřijdou

20.12.2019 / Nemocnice Říčany

Zdobení vánočních stromečků, vánoční výzdoba na všech odděleních, zpívání koled a sledování pohádek zpestřuje pacientům v Nemocnici Říčany, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí předáváním dárků a štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná 41 pacientů zůstávajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


Uchazeči o studium na AGEL Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole v Českém Těšíně se nechali prověřit své zdraví

19.12.2019 / AGEL

Více než sto dětí v doprovodu rodičů si nenechalo ujít den otevřených dveří AGEL Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Zájemci nejenže se dozvěděli informace o studijních oborech, ale také absolvovali měření tlaku či cukru v krvi, vyšetření plochonoží či určování krevní skupiny. Zájem návštěvníků akce o preventivní vyšetření byl nadprůměrný a zdravotníky potěšil.

Celý článek


Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě v Kojetíně dárky od NADACE AGEL

19.12.2019 / NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu v Kojetíně, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si děti sami přály.

Celý článek


Zaměstnanci Jesenické nemocnice zpříjemní vánoční svátky dětem z Dětského domova Černá Voda dárky

19.12.2019 / Jesenická nemocnice

Plný kufr vánočních dárků od zaměstnanců Jesenické nemocnice přivezlo tento týden vedení tohoto zdravotnického zařízení do Dětského domova Černá Voda. Zaměstnanci nemocnice se tak snaží alespoň částečně zpříjemnit Vánoce dětem, které nemají tolik štěstí, aby svátky trávily doma u rodinného krbu.

Celý článek


Vánoční nadílka zaměstnanců Perfect Distribution a AGEL Trade potěšila seniory

19.12.2019 / Perfect Distribution

Tři desítky vánočních vzkazů, nesoucích přání jako kaleidoskopická lampa, měkká deka, senzorické rukavice, polohovací půlválec, ale třeba i model terapeutického psa, našli letos zaměstnanci Perfect Distribution a AGEL Trade na stromě splněných přání, který jim každoročně vyrůstá v sídle společnosti v Prostějově. Dárky, které společně pořídili, nadělil Ježíšek seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou či jinou demencí v Domě Naděje v Brně Vinohradech.

Celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL je Ivo Koblasa nejúspěšnějším českým paralympionikem

18.12.2019 / NADACE AGEL

Zasloužený titul nejúspěšnější paralympionik vynesly šestadvacetiletému Ivu Koblasovi, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a epilepsií a na kole jezdí od svých tří let, účasti v závodech na Mistrovství světa v cyklistice na silničním kole v holandském Emmenu a na dráze v holandském Apeldoornu. Svou reprezentací na cyklistických závodech v Česku i v zahraničí úročí finanční podporu NADACE AGEL, která mu letos přispěla částkou 100 tisíc korun.

Celý článek


Žáci základních škol se učí s odborníky AGEL správně stravovat, sedět i sportovat

17.12.2019 / AGEL

O vyvážené stravě, zdravém sedu i pravidelném pohybu se dozvídají žáci 8. a 9. tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, zapojených do projektu Optimalizace stravovacích návyků a pohybové aktivity u dětí staršího školního věku, který realizuje Vzdělávací a výzkumný institut AGEL. Své stravovací i pohybové návyky děti se zájmem konzultují s nutričními specialisty a fyzioterapeutem. Nejenže se děti dozví, jak by měl vypadat jejich jídelníček, ale během výuky si i zacvičí.

Celý článek


Nové vyšetření v Nemocnici Valašské Meziříčí zhodnotí stav tepen srdce

17.12.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Od letošního června pomáhá lékařům Nemocnice Valašské Meziříčí při diagnostice nový počítačový tomograf. Díky špičkovému přístroji tak mohla nemocnice, jež patří do skupiny AGEL, rozšířit spektrum vyšetření, a to pro pacienty z celého regionu. Moderní CT tak například nově měří kalciové skóre, které vypovídá o stavu tepen srdce.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL je připravena i na sváteční období, v těchto dnech odebrala rekordní počet dárců

16.12.2019 / Transfúzní služba

Stejně jako po celý rok, i během vánočních svátků potřebují nemocnice dostatek zásob krve a transfúzních přípravků pro plánované operace i neplánované akutní případy. Lidskou krev nelze vyrobit a jedinou možností, jak ji získat, jsou odběry od dárců. Dostatečné množství krve pro zdravotnická zařízení v Olomouckém a Moravskoslezském kraji zajišťuje také šumperská Transfúzní služba AGEL , která musí být i během svátečního období připravena reagovat na požadavky zdravotnických zařízení.

Celý článek


Nejlepší v Moravskoslezském kraji je z pohledu ambulantních pacientů Podhorská nemocnice

13.12.2019 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice s pracovišti v Rýmařově a v Bruntále, která patří do skupiny AGEL, se může pyšnit obrovským úspěchem. Dle ankety spokojenosti pacientů nezávislého HealthCare Institutu (HCI) s názvem „Nemocnice ČR 2019“ poskytuje z pohledu ambulantních pacientů nejlepší služby v Moravskoslezském kraji. Hospitalizovaní pacienti pak nemocnici hodnotili v kraji jako druhou nejlepší.

Celý článek


Transfúzní služba v Šumperku i v Bruntále už zná dva výherce soutěže o značkové koloběžky

12.12.2019 / Transfúzní služba

S neskrývanou radostí si převzali a vyzkoušeli své nové koloběžky značky KOSTKA výherci Miroslav Petřík ze Zlatých Hor a Jana Rumpíková ze Šumperka, kteří se zúčastnili soutěže pro dárce krve a plazmy pořádané Transfúzní službou, členem skupiny AGEL. Do soutěže, která probíhala od konce září do konce listopadu, se mohli zapojit všichni dárci odběrných míst v Šumperku a v Bruntále poté, co po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku.

Celý článek


Lékařka Nemocnice Český Těšín radí, jak bezbolestně přežít předvánoční čas i Vánoce

12.12.2019 / Nemocnice Český Těšín

Psychickou i fyzickou pohodu během adventu a Vánoc si přeje každá žena. Místo usměvavých a spokojených hospodyněk plní čekárnu rehabilitační ambulance Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL, přepracované ženy s bolestmi šíje, hlavy a zad, které stresem a jednostranným pohybem přetížily své tělo nebo si při úklidu přivodily úraz. Přitom účinnou prevencí může být kvalitní strečink nebo jednoduše nadhled.

Celý článek


„Zelená“ Nemocnice Valašské Meziříčí již zlikvidovala 4,5 tuny elektroodpadu

12.12.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, je již 10 let zapojena do projektu „Zelená firma“. Tím umožňuje svým zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Nemocnice tak k dnešnímu dni ekologicky zlikvidovala 4 406 kilogramů tohoto elektroodpadu.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Pacientům Podhorské nemocnice krátí chvíle šedesátka nových televizí

11.12.2019 / Podhorská nemocnice

Krásný vánoční dárek pořídila pro své pacienty Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Jde o šest desítek nových televizorů, díky kterým pacienti v Rýmařově a Bruntále nepřijdou o své oblíbené seriály, zprávy či dokumenty.

Celý článek


Rozšířenou nabídku studijních oborů představí AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně na dni otevřených dveří

9.12.2019 / AGEL

Nabídka studijních oborů na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně se od září rozšíří o Vyšší odbornou školu, konkrétně o obor Diplomovaná všeobecná sestra. Veškeré informace o nových studijních možnostech i oborech stávajících získají zájemci na Dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 14.00 do 17.00 hodin. Součástí programu budou i bezplatná vyšetření, která provedou zdravotníci z Nemocnice Podlesí a Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


S pomocí Vítkovické nemocnice se děti vánočních kil navíc bát nemusí

9.12.2019 / Vítkovická nemocnice

Vánoční kila, aneb hubneme s čokoládou Moonchocolate – tak se jmenuje předvánoční akce dětských obezitologů Vítkovické nemocnice v Ostravě, kterou uspořádají ve středu 18. prosince. Děti, které trápí kilogramy navíc, mohou přijít v tento den prokonzultovat své potíže s odborníky, a to pouze na základě předchozí telefonické objednávky, tedy bez nutnosti doložení žádanky od obvodního pediatra.

Celý článek


Mikulášská nadílka čekala na dárce Transfúzní služby Šumperk

6.12.2019 / Transfúzní služba

Mikulášskou a adventní atmosféru přinesli včera a dnes Mikuláš, čert a anděl, aby tak zpříjemnili pobyt bezpříspěvkových dárců krve a plazmy na Transfúzní službě Šumperk, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Mikuláš naděloval malým pacientům v Jesenické nemocnici

6.12.2019 / Jesenická nemocnice

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou, který přinesl nadílku dětským pacientům Jesenické nemocnice, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem na oddělení, kterou vytvořily paní učitelky.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program klienty sociálních lůžek v Nemocnici Louny

6.12.2019 / Nemocnice Louny

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, který přinesl nadílku klientům oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Mikulášská nadílka čekala na pacienty Dialýzy Šumperk

6.12.2019 / Dialýza Šumperk

Úsměvy vykouzlila včera i dnes pacientům Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL, drobná mikulášská nadílka. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Mikuláš naděluje malým i velkým pacientům ve Vítkovické nemocnici

5.12.2019 / Vítkovická nemocnice

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl v mírném předstihu již dnes Mikuláš se svou družinou 28 pacientům oddělení následné péče a interního oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Pacienty svátečně naladilo i zpívání vánočních koled se studenty Střední zdravotnické školy AGEL, kteří v doprovodu kytary obešli jednotlivé pokoje. Nadělování pokračuje i v pátek 6. prosince na Dětském oddělení, kdy Mikuláš opět vykouzlí úsměvy a rozzářené tváře 15 dětem.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program pacienty v Nemocnici Český Těšín

5.12.2019 / Nemocnice Český Těšín

Nadílku pro sto dvacet pacientů přinesl Mikuláš se svou družinou složenou ze studentů Střední zdravotnické školy AGEL ve čtvrtek 5. prosince pacientům oddělení následné péče a oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL. Adventní atmosférou naplnil obě oddělení také vánoční koncert dětí ze ZUŠ Pavla Kalety.

Celý článek


Hematologická ambulance Jesenické nemocnice má za sebou úspěšný rok

4.12.2019 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se může pochlubit zavedením specializované péče v hematologické ambulanci s velmi úzkou vazbou na Hemato-onkologickou kliniku v Olomouci. Za rok svého fungování ambulancí prošlo více než 500 pacientů, kteří byli včas diagnostikováni a v případě potřeby, především u onkologicky nemocných, odesíláni na pracoviště, kde je jim poskytnuta ta nejmodernější léčba dostupná v Česku.

Celý článek


Český červený kříž a Transfúzní služba poděkovali 126 věrným dárcům krve

3.12.2019 / Transfúzní služba

Zlaté a stříbrné medaile profesora MUDr. Jana Janského a Zlaté kříže 3. třídy bezpříspěvkového dárcovství obdrželo v pátek 29. listopadu v sále Střední odborné školy v Bruntále 126 dárců krve a plazmy, kteří navštěvují Transfúzní službu Šumperk, odběrové středisko Bruntál, patřící do skupiny AGEL. Slavnostní akci zorganizoval oblastní spolek Českého červeného kříže Bruntál ve spolupráci s Transfuzní službou.

Celý článek


Porodnice valašskomeziříčské nemocnice pořídila pro své rodičky nový kardiotokograf

3.12.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nový moderní kardiotokograf začali využívat lékaři gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroj, který slouží k monitoringu rodičky a plodu v průběhu porodu, přišel nemocnici na více než 250 tisíc korun. V současné době má porodní oddělení celkem devět kardiotokografů.

Celý článek


Mikuláš naděluje malým i velkým pacientům v Nemocnici Valašské Meziříčí

3.12.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl v předstihu již v úterý 3. prosince Mikuláš se svou družinou 48 pacientům oddělení následné péče a pacientům interního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. Pacienty dále čeká zpívání vánočních koled od dětí z mateřské školy Hrachovec. Nadělování pokračuje i v pátek 6. prosince na dětském oddělení, kdy Mikuláš opět vykouzlí úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nová edukační poradna Vítkovické nemocnice jako jediná v kraji zodpoví otázky stravování dětí

2.12.2019 / Vítkovická nemocnice

Stejně nebezpečný jako trend dětské obezity je i další stále častější problém dnešních dětí – poruchy příjmu potravy, které se objevují už u kojenců a batolat. Pojem „vybíravý jedlík“ (tzv. picky eater) je mezi maminkami už poměrně známý. Méně už je rozšířen fakt, že omezená skladba jídelníčku dětí může vést až k podvýživě a přidruženým zdravotním problémům. Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, proto nově zřídila unikátní poradnu, na kterou se mohou rodiče dětí se stravovacími potížemi obracet. Odborníci zde zároveň poradí, jak s dítětem při jídle správně manipulovat.

Celý článek


Echokardiografické kurzy zasvětí lékaře do „umění“ vyšetřování srdce

28.11.2019 / Nemocnice Přerov

Špičkoví echokardiografisté se podělí o nejnovější poznatky a cenné zkušenosti neinvazivního vyšetřování srdce v rámci věhlasného Echokardiografického kurzu. Dvoudenní vzdělávací akce se koná v pátek 29. a v sobotu 30. listopadu v kongresovém hotelu Jana v Přerově ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého a Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Ostravské Angiodny upozorní na aktuální témata i prevenci cévních onemocnění

26.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Nejnovější poznatky i operační postupy, jak předejít riziku amputace nohy způsobené končetinovou ischémií či riziku hluboké žilní trombózy, ale také moderní technologie léčby prasknutí břišní a hrudní aorty prodiskutují špičkoví odborníci na kongresu VIII. Ostravské Angiodny, který pořádá ve dnech 28. až 29. listopadu v Clarion Congres Hotelu Ostrava Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Renomovaný kongres nabídne i oblíbené interaktivní workshopy a živé přenosy z katetrizačních sálů.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí šíří zdravotní gramotnost a vzdělává své pacienty

26.11.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Na vzdělávání pacientů cílí Nemocnice Valašské Meziříčí, jež patří do skupiny AGEL. Edukaci totiž považuje za jednu z priorit, které přispívají ke zvyšování kvality poskytované péče a zlepšují zdravotní gramotnost pacientů. A právě proto vznikají nové brožury, kde čtenáři najdou například předoperační informace, poučení o následné léčbě a materiály nezapomínají ani na čerstvé maminky.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL Šumperk ocenila 101 dárců krve

25.11.2019 / Transfúzní služba

Celkem 101 dárců krve a plazmy ocenili za bezpříspěvkové dárcovství plaketami profesora MUDr. Jana Janského zástupci Transfúzní služby AGEL, člen skupiny AGEL, oblastního spolku Českého červeného kříže Olomouc a města Šumperk. Stříbrnou plaketu za 20 odběrů převzalo 57 dárců a zlatou plaketu za 40 odběrů obdrželo 34 dárců. Dárcům pogratuloval i matador mezi dárci, Kamil Šafář, který absolvoval již 216 odběrů.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci zkrátila objednací lhůty na magnetickou rezonanci na polovinu

25.11.2019 / Nemocnice Podlesí

O polovinu méně času čekají nově pacienti vyžadující magnetickou rezonanci v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Díky nadstandardnímu nasazení tamních odborníků z Oddělení intervenční radiologie a navýšení odpoledních směn zde nyní vyšetří dvakrát více pacientů. Běžná čekací doba na magnetickou rezonanci v Moravskoslezském kraji přitom dosahuje při neakutních zdravotních potížích i tří měsíců.

Celý článek


Společným vařením i nákupem potravin pomohou odborníci z Vítkovické nemocnice lidem zhubnout a být fit

21.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Zhubnout pod dohledem odborníků mohou zájemci ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je součástí skupiny AGEL. Ucelený půlroční hubnoucí program se zaměřuje nejen na stravu, ale i pohyb. Neslibuje zázraky pomocí produktů za tisíce korun, ale opravdové výsledky pod vedením odborníků – lékařů a specialistů v oborech obezitologie, nutrice a rehabilitace, kteří s klienty absolvují například i společné vaření a nákupy potravin.

Celý článek


Pacienty Podhorské nemocnice převáží nový a moderní sanitní vůz

21.11.2019 / Podhorská nemocnice

Rychlou, ale zároveň bezpečnou a pohodlnou jízdou sváží denně zkušení řidiči Dopravní zdravotní služby Podhorské nemocnice s pracovišti v Bruntále a Rýmařově, člena skupiny AGEL, pacienty z celého regionu i nepřístupných horských oblastí. Umožňuje to nový sanitní vůz, který má náhon na všechna čtyři kola i moderní transportní vybavení. Měsíčně nemocniční vozový park přepraví více než 2 tisíce pacientů, kteří se nemohou sami dostavit na vyšetření. Jeden vůz najede ročně přes 60 tisíc kilometrů.

Celý článek


Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

20.11.2019 / AGEL

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

Celý článek


Dech novorozenců hlídá v Jesenické nemocnici deset nových přístrojů

20.11.2019 / Jesenická nemocnice

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí dnes získalo dětské oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 20 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Šedý zákal i hnisavý zánět spojivek odhalil den otevřených dveří v Očním centru AGEL

19.11.2019 / Oční centrum AGEL

Několik desítek zájemců využilo možnosti prohlédnout si prostory Očního centra AGEL v Ostravě - Vítkovicích a nechat se na Dni otevřených dveří bez předchozího objednání vyšetřit oftalmologem. Zájem lidí zdravotníky potěšil, zachycené výsledky už méně.

Celý článek


Porodní přání konzultují lékaři Nemocnice Šternberk s ženami ve speciální poradně

19.11.2019 / Nemocnice Šternberk

Porod, to je životní událost, na kterou se v dnešní době budoucí maminky chystají pečlivě několik měsíců. Stále více rodiček tak přichází do porodnic s jasnou představou, jak by měl tento důležitý okamžik probíhat. Probrat dopodrobna svůj porodní plán a přání mohou ženy nově ve speciální poradně, kterou tento měsíc zřídila Gynekologická ambulance v Litovli, jež je pobočkou Nemocnice Šternberk ze skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí pořídila nový moderní inkubátor nejen pro předčasně narozená miminka

18.11.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila pro své nejmenší pacienty nový inkubátor v hodnotě převyšující 220 tisíc korun. Pomoc tohoto moderního vybavení ve valašskomeziříčské nemocnici potřebuje zhruba každý pátý novorozenec, nejčastěji předčasně narozené děti.

Celý článek


Jak se zbavit oteklých končetin poradí Vítkovická nemocnice

15.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Jak rozpoznat otoky z horka a kdy může otok indikovat problémy se srdcem, poradí všestranný lymfoworkshop, který pořádá ve středu 20. listopadu od 15 do 18 hodin lymfocentrum Oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Účastníci kurzu se také dozví, jak ulevit otokům pomocí kompresních pomůcek, bandážování, lymfotejpů a jak provozovat cévní gymnastiku. Na kurz je nutné se předem zaregistrovat.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / Nemocnice Přerov

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Hornická poliklinika v Ostravě vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

13.11.2019 / Hornická poliklinika

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci v pátek 15. listopadu od 7 do 10 hodin v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá Hornická poliklinika, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Na bezplatné vyšetření zraku zve zájemce ostravské Oční centrum AGEL

11.11.2019 / Oční centrum AGEL

Oko, do duše okno - zní často a zájem lidí se nejčastěji upíná k barvě, tvaru a umístění očí. To nejcennější však je, stejně jako u duše, vevnitř. Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 13. listopadu od 14 do 17 hodin v Očním centru AGEL sídlícím v Ostravě – Vítkovicích. Oftalmologové nechají zájemce nahlédnout na operační sál, na požádání změří dioptrie a poradí, zda potřebují brýlovou korekci. Rovněž poskytnou servis a čištění brýlí ultrazvukem zdarma.

Celý článek


Nemocnice Šternberk vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

11.11.2019 / Nemocnice Šternberk

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci ve čtvrtek 14. listopadu v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá diabetologická poradna Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vyšetří zájemce o vyšetření prostaty i ledvin

7.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Podpořit prevenci rakoviny prostaty a varlat u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty, varlat, močového měchýře i ledvin. Den urologické prevence se koná v úterý 12. listopadu v urologické odborné ambulanci Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Preventivní akce podporuje mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí zve k prohlídkám

7.11.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zhlédnout porodní sál s novorozeneckými boxy, pokoje šestinedělí, nechat se vyšetřit 3D ultrazvukem a seznámit se s personálem porodního a novorozeneckého oddělení může široká veřejnost, zejména těhotné ženy, v úterý 12. listopadu od 14:30 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, na Dni otevřených dveří gynekologicko-porodního oddělení.

Celý článek


Zázemí pro celou rodinu nabízí ve Vítkovické nemocnici nový rodinný pokoj na šestinedělí

5.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Jako jediný svého druhu v Ostravě poskytuje nový rodinný pokoj porodnice Vítkovické nemocnice zázemí pro celou rodinu. Díky zdařilé rekonstrukci může čerstvá maminka trávit první společné chvíle s novorozencem jak s tatínkem, tak i starším sourozencem. Slunný, prostorný nadstandardní pokoj může navíc rodině sloužit přes den ke hraní a společnému trávení času.

Celý článek


Díky nové chirurgické věži operují pacienty v Nemocnici Šternberk šetrněji

5.11.2019 / Nemocnice Šternberk

Špičkové vybavení operačních sálů Nemocnice Šternberk se rozrůstá o novou chirurgickou věž, díky které čekají pacienty ještě šetrnější laparoskopické zákroky na chirurgicko-traumatologickém oddělení. Přístroj zmírní pooperační bolesti a zkrátí dobu hospitalizace pacientů. Investice ve výši 2 milionů korun přispěje k většímu komfortu pacientů během laparoskopických zákroků.

Celý článek


XXI. Kardioden přivítá přední odborníky kardiologie

1.11.2019 / Nemocnice Podlesí

Špičkoví lékaři představí nejnovější trendy z kardiologie, vaskulární intervence a kardiochirurgie na konferenci XXI. Kardioden. Odborné setkání věnované problematice kardiovaskulárních chorob pořádá Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Odborná konference se koná ve středu 6. listopadu v Hotelu Vitality ve Vendryni.

Celý článek


Dětská kardiologická ambulance Nemocnice Přerov nabízí v nových prostorách více komfortu

31.10.2019 / Nemocnice Přerov

Kardiologická ambulance dětského oddělení Nemocnice Přerov se přestěhovala do nových prostor a poskytuje tak malým pacientům více komfortu. Ambulance se přestěhovala z dosavadních prostor umístěných u dalších ambulancí dětského oddělení do nově zmodernizované a zařízené ambulance v přízemí Pavilonu pro matku a dítě. Investice do rekonstrukce nové ambulance přišla na 250 tisíc korun.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla handicapované dvojici na miniskútry

24.10.2019 / NADACE AGEL

Dva elektrické miniskútry pomáhají manželům Zrůnkovým z Kopřivnice překonávat každodenní překážky. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 40 tisíc korun mají dvaasedmdesátiletí manželé na miniskútrech svobodu pohybu a také pocit bezpečí, že se spolehlivě dostanou na nákup i k lékaři. Oběma tak pomoc značně ulehčuje každodenní život.

Celý článek


Vyhněte se podzimním úrazům, předvídejte, radí ortoped Nemocnice Přerov

24.10.2019 / Nemocnice Přerov

Důsledně používat ochranné pomůcky a chrániče při sportech a chovat se bezpečně jak v přírodě, tak v dopravě je nutné nejen při nadcházejících podzimních prázdninách, ale celoročně. Jen díky tomu eviduje ortopedicko – traumatologické oddělení Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, za posledních deset let klesající počet operovaných dětských úrazů. Oproti loňskému roku je letos patrný pokles o desítky operačních zákroků způsobených úrazem dětí.

Celý článek


S pomocí NADACE AGEL se handicapovaný Jakub léčí plaváním s delfíny

23.10.2019 / NADACE AGEL

Posílení jemné motoriky, uvolnění šlachám i psychickou stimulaci doteky dopřála handicapovanému Jakubovi desetidenní delfinoterapie v turecké Antalyi, kterou finančně podpořila NADACE AGEL částkou 30 tisíc korun. Jedenáctiletý Jakub trpící cerebelární formou dětské mozkové obrny i jeho maminka se každý den těší z blahodárných účinků terapie na pohybový, nervový i psychický vývoj chlapce a přáli by si mít tuto možnost i napřesrok.

Celý článek


Laboratoře v Podhorské nemocnici používají nový laboratorní systém

23.10.2019 / Podhorská nemocnice

Rychlou a efektivní práci s pacientskými vzorky biologického materiálu umožňuje nový laboratorní systém (LIS) na bruntálském Oddělení klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Laboratorní systém poskytuje kompletní informace o pohybu vzorku laboratoří, přehledně graficky zpracovává výsledky, umožňuje externím lékařům nahlížet do výsledků online a sjednocuje systém práce s dalšími laboratořemi.

Celý článek


Klíšťata nelení ani na podzim, varují infektologové z Nemocnice Přerov

21.10.2019 / Nemocnice Přerov

Podzimní počasí jistě mnohé z nás láká do přírody. Parky a lesy v tomto ročním období hrají všemi barvami, ale i v této podzimní idylce se skrývají malí, nebezpeční nepřátelé – klíšťata. Druhá fáze jejich aktivity brzy vyvrcholí. V pohotovosti jsou tak také ambulance pro infekční choroby, jakou je i ta v Nemocnici Přerov, kde denně vyšetří až pět pacientů s podezřením na nemoc přenášenou klíšťaty.

Celý článek


Hornická poliklinika obhájila náročný audit kvality

18.10.2019 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Získaný akreditační certifikát je pro pacienty polikliniky garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Celý článek


Vítkovická nemocnice má nově elektronický přehled o sanitních vozech i jejich pasažérech

16.10.2019 / Vítkovická nemocnice

Nový software pro evidenci sanitních vozů, odjetých tras i převážených pasažérů v současnosti zavádí Dopravní zdravotní služba (DZS) Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Přehledná elektronická evidence umožní lepší organizaci a zastupitelnost sanitních vozů v případě mimořádné události, odlehčí práci dispečerům a poskytne kýžená statistická data o vytíženosti sanitek. Poprvé od svého vzniku dispečink zdravotní služby upustí od evidence na papír.

Celý článek


O vyšetření Očního centra AGEL na Dni zdraví v Bohumíně měli lidé enormní zájem

15.10.2019 / Oční centrum AGEL

Sto padesát zájemců využilo možnosti nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu na pátečním Dni zdraví v Bohumíně a téměř pětina ošetřených pacientů měla nitrooční tlak zvýšený. Vyšetření bezplatně poskytlo Oční centrum AGEL sídlící v Ostravě - Vítkovicích. Rovněž na účastníky akce čekalo měření dioptrií, aby věděli, zda potřebují brýlovou korekci. Dvě třetiny vyšetřených tvořily ženy, které více dbají na prevenci než muži.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Šternberk ulevuje těhotným i rodičkám tejpováním

15.10.2019 / Nemocnice Šternberk

Tejpování těhotných žen a čerstvých maminek nově nabízí porodnice Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL. Tejpy, speciální pružné bavlněné pásky, přilnou ke kůži postiženého místa, které tím prokrví. Těhotné ženy nejčastěji hledají úlevu pro přetížená bedra, otoky končetin nebo rostoucí bříško. Novopečené maminky zase tejpováním řeší diastázu břišních svalů nebo jizvu po císařském řezu. Novinka zpestřila portfolio služeb porodnice, a to nejen pro nastávající maminky, ale i pro ostatní pacientky.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum se otvírá veřejnosti

14.10.2019 / Novojičínské diagnostické centrum

Navštívit mamodiagnostické pracoviště, prohlédnout si špičkové mamografické přístroje s unikátní technologií 3D zobrazení, načerpat informace na tematických přednáškách a prodiskutovat možnosti vyšetření se specialisty Novojičínského diagnostického centra, které patří do skupiny AGEL, mohou zájemkyně o vyšetření prsu ve čtvrtek 17. října od 13 do 16 hodin na odborném pracovišti v Novém Jičíně.

Celý článek


Den zdraví na POLIKLINICE AGEL Česká Třebová prověřil zdravotní stav dospívajících

11.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den zdraví na Poliklinice AGEL Česká Třebová, který se zaměřil na studenty čtvrtých ročníků zdejšího gymnázia. Celkem 47 studentů se nechalo tento týden na poliklinice vyšetřit na oční a ušní ambulanci, podstoupilo měření krevního tlaku, rehabilitační vyšetření i odběr krve.

Celý článek


Nemocnice Šternberk poskytuje pacientům dialýzu už celou dekádu

11.10.2019 / Nemocnice Šternberk

Hemodialyzační oddělení Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL, si v pondělí 14. října připomene 10. výročí svého založení. V průběhu deseti let se oddělení rozrostlo na 11 dialyzačních lůžek, je vybavené desítkou moderních přístrojů pro hemodiafiltraci a zlepšilo komfort pacientů klimatizovanými dialyzačními sály. Nyní se oddělení připravuje na zavedení nového systému pro míchání dialyzačních roztoků, který usnadní přípravu roztoku i jeho cestu k pacientovi. Lékaři a zdravotníci dialýzy doposud pomohli 355 pacientům.

Celý článek


Dárci krve a plazmy soutěží o koloběžky na Transfúzní službě v Šumperku i v Bruntále

10.10.2019 / Transfúzní služba

O značkovou koloběžku mohou soutěžit noví i stávající dárci, kteří přijdou darovat krev či plazmu na Transfúzní službu v Šumperku nebo na odběrové středisko Bruntál, které patří do skupiny AGEL. Stačí, aby dárci zvládli úspěšný odběr do 29. listopadu, po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku, a tím se zapojili do soutěže. Ve hře jsou dvě koloběžky značky KOSTKA.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v září narodil rekordní počet dětí

4.10.2019 / Jesenická nemocnice

Rekordních 31 dětí se v září narodilo v porodnici Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. V září se narodilo více chlapců, nejčastěji se jmény Jonáš, Jan a Štěpán, celkové prvenství však stále drží děvčata. Nejčastější zářijová dívčí jména jsou Laura, Natálie, Lily a Alžběta. Mezi novorozenci lze najít i děvčátka Siu, Zoe a Emmu Marii a chlapce Sebastiána, Eduarda a Kvida.

Celý článek


Bacílek Škodílek se zdravotníky Nemocnice Český Těšín míří do školek a škol učit správné mytí rukou

2.10.2019 / Nemocnice Český Těšín

Jak vyhnat z rukou všechny Škodílky naučí děti těšínských základních a mateřských škol zdravotníci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Zábavnou a naučnou formou děti odpovídají na otázky a zjišťují, kde všude Bacílek Škodílek řádí. Pomocí básničky si děti osvojí pohyby správného mytí rukou a nakonec si prověří umyté ruce pod UV lampou. Osvětová akce startuje v říjnu a má posílit návyky spojené s hygienou rukou u malých dětí.

Celý článek


Rány již nejsou tabu, odborníci Polikliniky AGEL pomáhají s léčbou ve specializované ambulanci pro léčbu kožních defektů

1.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Je největším orgánem lidského těla a jejím úkolem je chránit jeho vnitřní prostředí od toho okolního. Ovšem tato základní funkce kůže nefunguje, pokud pokožku trápí rány či kožní defekty. Při jejím poškození tělo automaticky nastartuje proces hojení, který je však třeba podpořit vhodnou terapií. A právě s tím pomáhá specializovaná ambulance pro léčbu defektů na Poliklinice AGEL v centru Ostravy (u bývalého kina Vesmír).

Celý článek


Levandulová zahrádka zaměstnanců porodnice Nemocnice Šternberk všestranně léčí pacientky i těší návštěvníky

26.9.2019 / Nemocnice Šternberk

Jiřinka, Pavča, Šárka, Renáta, Lenička. Taková jsou jména čerstvě vysázených levandulí v novém záhonu u vstupu do porodnice Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL. Voňavou levandulovou zahrádku společnými silami vysázeli lékaři a zdravotníci Gynekologicko - porodnického oddělení a Novorozeneckého oddělení a rostliny si také pojmenovali. Čtyřicet sazenic levandulí má svou vůní příjemně naladit návštěvy, ale také ulevit nastávajícím maminkám u porodů.

Celý článek


Bezpečí pacientů i zaměstnanců střeží nově v Nemocnici Podlesí v Třinci kamerový systém

25.9.2019 / Nemocnice Podlesí

Pro Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, je bezpečí pacientů a personálu dlouhodobou prioritou. I přesto, že nemocnice dlouhodobě využívá ostrahy uvnitř i v okolí budovy zdravotnického zařízení i přilehlého parkoviště, drobným krádežím nebo ničení majetku přesto nedokázala zabránit. Proto se vedení zdravotnického zařízeno rozhodlo nově pořídit čtyři desítky kamer, které k pocitu jistoty pacientů a zaměstnanců velkou měrou přispívají.

Celý článek


Oblíbené canisterapie v Nemocnici Valašské Meziříčí nově je obohatí štěňátko Bella

20.9.2019 / NADACE AGEL

Fenka Arnika už více než šest let chodí za dlouhodobě nemocnými pacienty Oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí. Někteří jí věnují úsměv a pohlazení, jiní slzy zoufalství, kterými si uleví od trápení. Brzy jí bude dělat společnost štěňátko Bella, které v rámci podpory NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun projde canisterapeutickým výcvikem, aby dokázalo pacientům pomáhat stejně účinně s jejich duševními i fyzickými omezeními, jako to dělá devítiletá Arnika, přezdívaná Aki, Anička, Anče.

Celý článek


Čtyři podezřelé záchyty si připisuje Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v České Třebové

16.9.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v České Třebové s největší pravděpodobností zachránil 4 lidské životy. Podezřelá ložiska zachytil lékař kožní ambulance v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének, kterého využilo 55 lidí. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Oční centrum AGEL v Ostravě vyšetřuje nově zrak i dětem

16.9.2019 / Oční centrum AGEL

Kompletní vyšetření zraku u dětí, krátké objednací lhůty i speciální pomůcky a útulné prostředí vhodné pro děti nabízí nově od začátku září Oční centrum AGEL v Ostravě – Vítkovicích. Tamní oftalmologové chtějí zvýšit dostupnost kvalitního očního vyšetření v co nejkratším čase pro dětské pacienty z Ostravy a okolí. Již brzy uleví také dětem trpícím šilháním.

Celý článek


Lékaři z Nemocnice Podlesí nově ordinují i v kardioambulanci v Hlučíně

16.9.2019 / Nemocnice Podlesí

Vysoce kvalitní a specializovaná lékařská péče čeká nově na pacienty kardioambulance v Hlučíně, kterou převzala Nemocnice Podlesí v Třinci, člen skupiny AGEL. Díky úzkému propojení na kardiologické a kardiochirurgické oddělení nemocnice se mohou pacienti těšit na komplexní péči. V ambulanci ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. V Ostravě a jejím okolí jde už o třetí kardiologickou ambulanci.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy Jesenické nemocnice se opět otevírají

9.9.2019 / Jesenická nemocnice

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku září Jesenická nemocnice, která je člen skupiny AGEL. Rodičky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí dechové i úlevové techniky, dozví se o bondingu a navštíví porodní sál a novorozenecké oddělení. Za celý loňský rok předporodní kurzy navštívilo 67 maminek, za letošní rok zatím 29 maminek.

Celý článek


Porodnice ve Šternberku hlásí za letošní srpen rekordních 102 dětí

6.9.2019 / Nemocnice Šternberk

Už druhý rok za sebou je srpen nejplodnější měsíc v porodnici Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi více než stovkou novorozenců jsou navíc dvoje dvojčátka, kterých letos v porodnici přivedli na svět už pět párů. V rámci srpna se narodilo více chlapců, nejčastěji se jmény Jan a Jakub, celkové prvenství však stále drží děvčata. Nejčastější srpnová dívčí jména jsou Eliška, Anna, Karolína a Jasmína. Mezi novorozenci lze najít i děvčátka Arianu, Adu, Medu, Xénii a chlapce Alexandrose, Frederika, Winfrieda či Rafaela.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále dostala nový kabát a nabízí více komfortu

4.9.2019 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice v Bruntále dostala nový kabát. Díky rozsáhlé rekonstrukci, která trvala osm měsíců, přičemž další čtyři měsíce si vyžádaly přípravné práce, nabízejí nyní některé prostory nemocnice větší pohodlí pro pacienty i personál. Celková investice dosáhla 17 miliónů korun, které hradilo město Bruntál, neboť budova nemocnice je v jeho vlastnictví.

Celý článek


Pro alarmující výsledky chystá Poliklinika AGEL v České Třebové v pátek bezplatné vyšetření mateřských znamének

3.9.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Bezplatnou kontrolu mateřských znamének nabídne v pátek 6. září od 7:30 do 13:00 hodin zájemcům kožní ambulance Polikliniky AGEL v České Třebové. Letošní Dny prevence melanomu doposud odhalily 7 podezřelých ložisek u celkem 116 osob. Zdravotníky zájem veřejnosti o vyšetření mateřských znamének těší, výsledky ale méně. Přitom včasný nález melanomu zpravidla znamená úspěšnou léčbu.

Celý článek


Na podzim můžete v Bruntále darovat krev i plazmu i odpoledne

2.9.2019 / Transfúzní služba

Atraktivní odpolední odběry plazmy i plné krve nově připravuje pro dárce Transfúzní služba, odběrové středisko v Bruntále, které je člen skupiny AGEL. Na podzim nabídne pět termínů, z toho dva využijí pouze dárci plazmy a tři termíny, vždy jedna středa v měsíci, jsou určeny pro dárce plné krve. Bruntálské odběrové místo tak vychází vstříc dárcům, kteří nemohou přijít na odběry v klasických ranních časech a věří, že odpolední termíny se rychle zaplní.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Sluch budoucích školáků vyšetřují na Poliklinice AGEL v Přerově

30.8.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí, které letos nově hradí zdravotní pojišťovna , provádí také v Přerově na ORL pracovišti olomoucké Polikliniky AGEL. Vyšetření má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu sluchu. Nové opatření reaguje na zjištění, že nedoslýchavostí trpí stále více dětí.

Celý článek


NADACE AGEL pomáhá v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni v Kojetíně

20.8.2019 / NADACE AGEL

Nová automatická pračka, lednice, mikrovlnná trouba a další spotřebiče v celkové hodnotě 50 tisíc korun slouží od letošního roku maminkám v nouzi v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni Charity Kojetín. Středisko mohlo vybavení pořídit díky příspěvku NADACE AGEL.

Celý článek


Špičkový tomograf Podhorské nemocnice sází na přesnost, rychlost a menší dávku záření

20.8.2019 / Podhorská nemocnice

Až 100 pacientů týdně vyšetří nový CT přístroj Podhorské nemocnice, který je na pracovišti v Bruntále v provozu od letošního dubna. Tento moderní pomocník v diagnostice si tak během prázdnin připsal jubilejní tisící vyšetření. S novým CT jsou lékaři schopni provést nejen virtuální kolonoskopii, vyšetření trávicího traktu, na které se zde specializují již 12 let, ale nově zjišťují také kalciové skóre vypovídající o stavu tepen.

Celý článek


Speciální rehabilitace POLIKLINIKY AGEL Olomouc pomáhají dětem ke zdravému vývoji nohy

19.8.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Rehabilitační oddělení POLIKLINIKY AGEL v Olomouci přichází s novinkou. Pro děti s plochými nohami, sníženou klenbou, otlaky, vbočenými palci, různými deformacemi nebo jinými vadami nově poliklinika nabízí odborné konzultace zaměřené na problematiku dětské nohy. Konzultace jsou individuální a jsou vhodné pro děti od 13 měsíců, přičemž je důležité, aby dítě chodilo minimálně 2 až 3 měsíce.

Celý článek


Citlivá rekonstrukce Nemocnice Podlesí v Třinci se podřídila přítomnosti ohrožených ptáků

16.8.2019 / Nemocnice Podlesí

Další etapu stavebních prací zahájili tento týden v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Ačkoliv se s rekonstrukcí fasády polikliniky (budova A) začalo již v červnu, mohli stavební dělníci postavit lešení ve čtvrtém patře budovy teprve nyní. A to s ohledem na zákonem chráněné rorýse hnízdící ve větracích otvorech pod střechou nemocnice. Vzácným opeřencům se přizpůsobil nejen časový harmonogram stavebních prací, ale dokonce i některé stavební prvky.

Celý článek


Dárci kostní dřeně zachraňují lidské životy i díky Transfúzní službě AGEL v Šumperku

9.8.2019 / Transfúzní služba

Průměrně deset nových dobrovolných zájemců o dárcovství kostní dřeně se zapíše každý měsíc v Náběrovém centru Transfúzní služby AGEL v Šumperku. Zařízení se tak aktivně podílí na rozšiřování Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD). Tím dává větší naději lidem i malým dětem s leukémií a dalšími závažnými onemocněními krvetvorby, kteří musí podstoupit transplantaci kostní dřeně a hledají vhodného dárce. Pro zájemce o dárcovství kostní dřeně a vstup do registru jsou na Transfúzní službě vyhrazeny středy, registrace zabere půl hodiny a dárci krve nebo plazmy se mohou zapsat i během svého odběru.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nově otvírá kurz pro sanitáře

9.8.2019 / Nemocnice Český Těšín

Kvalifikační kurz pro patnáct budoucích sanitářů otvírá poprvé od září Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Teoretické základy získají v odborných učebnách AGEL Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín. Vychová si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na speciální výcvik asistenční fenky

5.8.2019 / NADACE AGEL

Asistenční fenka Jůlinka pomáhá Soni Szwajnochové ze Sušice překonávat tíhu duševního onemocnění. Tři a půl letá fenka zlatého retrívra doprovází svou majitelku do školy i k lékaři a společně také provádí canisterapii a účastní se záchranářských soutěží. NADACE AGEL přispěla na výcvik fenky specializovaný pro lidi s duševním onemocněním částkou 30 tisíc korun. Díky své fence Soňa sportuje, tráví čas mezi lidmi a znovu žije plnohodnotný život bez úzkostí a strachu.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla zlatému mistru Evropy na elektrický pohon invalidního vozíku

30.7.2019 / NADACE AGEL

Nový elektrický pohon invalidního vozíku umožní handicapovanému Vladimíru Kadlíkovi z Kroměříže aktivně žít a bezbolestně sportovat. Pořídit si ho mohl díky finanční podpoře NADACE AGEL, která mu přispěla částkou 25 tisíc korun. Elektrický pohon totiž uleví jeho namáhaným pažím, které už mu osmnáct let nahrazují ochrnuté dolní končetiny.

Celý článek


Jesenická porodnice nabízí rodičkám dva nové nadstandardní pokoje

29.7.2019 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice vyhověla četným žádostem rodiček a na oddělení šestinedělí nechala vybudovat dva nové nadstandardní pokoje, kde se budou čerstvé maminky cítit jako doma. Investice do stavebních úprav a vybavení vyšla na půl milionu korun.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Český Těšín proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019 / Nemocnice Český Těšín

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Více než 160 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Podlesí proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019 / Nemocnice Podlesí

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci třinecké Nemocnice Podlesí, která patří do skupiny AGEL. Více než 560 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Jesenická nemocnice získala akreditaci Ministerstva zdravotnictví pro vzdělávání chirurgů

22.7.2019 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice obhájila akreditaci pro specializační vzdělávání lékařů v chirurgickém kmeni. Akreditace, pro jejíž získání musela nemocnice splnit řadu podmínek, má platnost pět let. Díky certifikátu může být nemocnice z pohledu profesního růstu zajímavá také pro mladé lékaře z řad čerstvých absolventů medicíny.

Celý článek


Vyvarujte se dehydratace a následného selhání ledvin, pijte čistou vodu, radí primář Dialýzy Šumperk

17.7.2019 / Dialýza Šumperk

Pít po celý den čistou pramenitou vodu, aby si člověk udržel hydratovaný organismus, je pro mnohé nesplnitelný úkol. Lidé své ledviny nejčastěji zanedbávají tím, že pijí nevhodné nápoje, přijímají nedostatek tekutin anebo je přijímají nárazově. To vede u každého desátého Čecha k onemocnění ledvin, až k jejich selhání. O akutním selhání ledvin vědí své čtyři noví pacienti Dialýzy Šumperk, jež patří do skupiny AGEL, které spolu s dalšími pěti podezřeními na onemocnění ledvin ošetřili zdravotníci Dialýzy za poslední měsíc. Nárůst pacientů zde pozorují dlouhodobě, proto dbají na prevenci a zdůrazňují lidem, že základem pitného režimu nejsou minerálky, natož slazené nápoje s vysokým obsahem cukru.

Celý článek


AGEL hospodařil v roce 2018 se ziskem 884 miliony

16.7.2019 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 zisku 884 miliony korun.

Celý článek


Darujte krev před odjezdem na dovolenou, vyzývá Transfúzní oddělení Jesenické nemocnice

15.7.2019 / Jesenická nemocnice

Osmadvacetidenní karanténa čeká na všechny dárce, kteří se chystají na dovolenou v Evropě a po návratu chtějí darovat krev a plazmu. Příčinou je virus západonilské horečky, který bodnutím přenáší na člověka vybrané druhy komárů. Transfúzní oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, apeluje proto na zájemce, aby dárcovství krve neodkládali.

Celý článek


Poporodní potíže řeší ženy nejčastěji až 5 let po porodu

12.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Těhotenství a porod klade na tělo ženy obrovské nároky. Změny, kterými organismus v tomto období prochází, zanechávají negativní zdravotní následky, z nichž nejčastější je snížená funkce hlubokého stabilizačního systému páteře tvořeného svaly pánevního dna a břišními svaly. Tato snížená funkce se může projevit únikem moči, břišní diastázou nebo bolestí zad. Čím dříve po porodu začne žena tyto potíže řešit, tím efektivnější je léčba. Ze zkušeností fyzioterapeutů rehabilitačního oddělení Polikliniky AGEL v Ostravě, se však ženy obracejí na zdravotníky v průměru až 5 let po porodu.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Praha opět obhájila certifikát kvality

10.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Již od roku 2013 si POLIKLINIKA AGEL Praha zachovává status akreditovaného zdravotnického zařízení. Certifikát akreditace v těchto dnech již potřetí úspěšně obhájila. Pro pacienty je to záruka kvalitní péče vykonávané s důrazem na jejich bezpečnost a spokojenost.

Celý článek


Malovaná rozkvetlá louka vítá pacienty na příjmu Nemocnice Podlesí ve Třinci

8.7.2019 / Nemocnice Podlesí

Louka plná pestrobarevných květů na zdi Ambulance příjmového oddělení nově vítá pacienty v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Velkoplošnou malbu namalovaly děti ze Základní umělecké školy Třinec v rámci celkové modernizace ambulance, která denně odbaví více než čtyři desítky případů. Pacienti si nápad pochvalují a cítí se v nově zařízené ambulanci příjemně.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v prvním pololetí narodila troje dvojčata

4.7.2019 / Jesenická nemocnice

Celkem 130 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL. K porodu však přijelo 127 maminek – mezi dětmi byla totiž troje dvojčátka.

Celý článek


Léčebnou rehabilitaci Hornické polikliniky posílil tým orlovských zdravotníků

3.7.2019 / Hornická poliklinika

Zkušený rehabilitační lékař MUDr. Marek Lipowski a pět fyzioterapeutů posílili minulý měsíc Oddělení léčebné rehabilitace Hornické polikliniky v Ostravě. Díky této posile se mohou pacienti Hornické polikliniky, která patří do skupiny AGEL, radovat z velmi krátkých objednacích lhůt i z nových metod a postupů, které v nabídce služeb oddělení dosud chyběly.

Celý článek


Alarmující výsledky přinesl Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v Nymburce

2.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Nebývalý zájem o vyšetření znamének projevili lidé z Nymburska v rámci Dne prevence melanomu, který se konal v minulých dnech na Poliklinice AGEL Nymburk. Preventivní osvětové akce se zúčastnilo celkem 120 osob. Zdravotníky zájem veřejnosti těší, výsledky ale méně. Zachytili sedmadvacet nálezů.

Celý článek


Točená zmrzlina zpříjemnila parný den zdravotníkům Hornické polikliniky

1.7.2019 / Hornická poliklinika

Mít neomezený příděl osvěžující vanilkové a citronové zmrzliny bylo v pondělí 1. července pro zaměstnance Hornické polikliniky v Ostravě milým překvapením.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Nemocnice Podlesí úspěšně vyměnila téměř 300 oken

28.6.2019 / Nemocnice Podlesí

V budově A Nemocnice Podlesí v Třinci, ve které se nacházejí ambulance, a také ve spojovací budově B, kde sídlí Radiologie a ECHO vyšetřovny, byly dokončeny stavební práce na výměně oken. V rámci stavební akce byla od března do června provedena kompletní výměna celkem 296 starých oken z 80. let. Obnova oken přišla nemocnici na 10 miliónů korun.

Celý článek


Poliklinika AGEL Nymburk zve na vyšetření znamének

18.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na prevenci chce v pondělí 24. června Poliklinika AGEL Nymburk. Pro širokou veřejnost v tento den pořádá od 9.00 do 18.00 hodin preventivní osvětovou akci Den prevence melanomu, na které zdravotníci zájemcům bezplatně a bez nutnosti předchozího objednání vyšetří znaménka.

Celý článek


Světový den dárců krve oslavili také v Jesenické nemocnici

13.6.2019 / Jesenická nemocnice

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Jesenická nemocnice, která již na čtvrtek 13.6. připravila pro všechny své dárce krve a krevních složek občerstvení i drobné dárečky.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Český Těšín byl úspěšný

12.6.2019 / Nemocnice Český Těšín

Přes 100 účastníků navštívilo ve čtvrtek 6. června Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohli Lydii Slezské Diakonie

10.6.2019 / NADACE AGEL

Celkem 240 účastníků se rozhodlo přispět na dobrou věc a v neděli 9. června podpořilo charitativní závod NADACE AGEL - Těšínskou osmičku. Výtěžek z běhu činil 50 tisíc korun, které putují na podporu českotěšínského střediska Lydie Slezské Diakonie.

Celý článek


Diagnostikovat sluchové vady u kojenců i seniorů umí nová audiokomora na Poliklinice AGEL Ostrava

7.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Novou audiokomoru pro osoby s postižením sluchového a vestibulárního aparátu na ambulanci ORL (ušní-nosní-krční) zakoupila POLIKLINIKA AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města. Zařízení umožňuje diagnostikovat a monitorovat sluchovou vadu u pacientů už od novorozeneckého věku až po seniory. Toto vyšetření je také nedílnou součástí pracovně lékařských prohlídek u pracujících v riziku hluku. Moderní, bohatě vybavená audiokomora, nahradila starší typ přístroje. Její pořízení přišlo Polikliniku AGEL Ostrava na více než 180 tisíc korun.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín vyšetří i poradí

3.6.2019 / Nemocnice Český Těšín

První pomoc, hygiena rukou, rozbor krve, vyšetření břicha ultrazvukem, diabetologické, kardiologické, ale také rehabilitační či nutriční poradenství. To vše bude na pořadu Dne zdraví a prevence Nemocnice Český Těšín, který zdejší zdravotníci chystají na čtvrtek 6. června 2019.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Dialýza Šumperk získala dvě nová moderní lůžka

27.5.2019 / Dialýza Šumperk

Dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka získala Dialýza Šumperk. Moderní resuscitační lůžka s váhou slouží pacientům, kteří jsou odkázání na dialyzační léčbu. Nové špičkové vybavení, které nahradilo starší typ, přišlo zdravotnické zařízení téměř na půl miliónu korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


NADACE AGEL pořádá třetí ročník charitativního běhu z Třince do Českého Těšína

21.5.2019 / NADACE AGEL

Již potřetí v řadě bude trasa mezi třineckou Nemocnicí Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 9. června zde na osmikilometrové trati proběhne již třetí ročník charitativního běhu NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje již podruhé na podporu českotěšínského střediska Lydie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením a ve hře letos budou i hodnotné odměny.

Celý článek


Konference Srdce na dlani přivítá návštěvníky již potřinácté

17.5.2019 / Nemocnice Podlesí

Odborníci na onemocnění srdce se na konci května tradičně sjedou do Třineckého kulturního domu Trisia. Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 13. ročník odborné konference Srdce na dlani, která je určená nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne necelou desítku přednášek zaměřených na specifické srdeční potíže, metody léčby i komplikace onemocnění srdce.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci a Poliklinika AGEL Ostrava ve spolupráci s Ostravskou univerzitou pořádají první konferenci Srdce a sport

17.5.2019 / Nemocnice Podlesí

Desítky zdravotnických pracovníků nejen z Moravskoslezského kraje se sejdou 28. května na Ostravské univerzitě. Proběhne zde historicky první konference Srdce a sport zaměřená na sportovní kardiologii, kterou pořádá Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Poliklinikou AGEL Ostrava a Ostravskou univerzitou.

Celý článek


Podhorská nemocnice má dva nové ultrazvuky

15.5.2019 / Podhorská nemocnice

Dvěma novými ultrazvuky se může pochlubit Podhorská nemocnice. Moderní přístroje slouží k vyšetření pacientek gynekologické ambulance a pacientům urologické ambulance v Bruntále. Nové ultrazvuky, které nahradily starší typy, přišly zdravotnické zařízení na více než dva milióny korun.

Celý článek


Jak si správně mýt ruce, naučí zájemce personál Nemocnice Podlesí

13.5.2019 / Nemocnice Podlesí

Nácvik správné techniky mytí rukou si budou moci vyzkoušet v úterý 21. května návštěvníci Dne hygieny rukou v Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Akce proběhne zdarma a vítáni jsou návštěvníci všech věkových kategorií.

Celý článek


Komplexní prověrku zdraví nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL v Ostravě

9.5.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kompletní kontrolu zdravotního stavu nabídne všem zájemcům z Ostravy a okolí zdarma Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici. Zdravotnické zařízení pořádá v úterý 21. května tradiční Den zdraví zaměřený na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Letos si budou moci zájemci nechat překontrolovat mateřská znaménka, chybět nebudou ultrazvuková vyšetření ledvin či prsu, nebo třeba denzitometrie zjišťující hustotu kostí.

Celý článek


Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

26.4.2019 / Nemocnice Český Těšín

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.

Celý článek


S inkontinencí bojují v Nemocnici Český Těšín úspěšně díky elektropřístroji

24.4.2019 / Nemocnice Český Těšín

Inkontinencí trpí v průběhu života celá polovina žen. Nejběžněji postihuje ženy těhotné, po porodu, nebo v pozdějším věku po menopauze. Díky moderním medicinským postupům lze tento problém efektivně řešit, bohužel jen malé procento pacientek se však s tímto problémem svěří do rukou odborníků. Změnit tento trend se snaží Nemocnice Český Těšín, která na problematiku inkontinence upozorňuje formou přednášek a nabízí i speciální léčbu formou elektroterapie.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Olomouc zvou veřejnost na bezplatné vyšetření znamének

10.4.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Melanom, který je jedním z druhů rakoviny, postihuje stále větší procento populace. Doslova na vlastní kůži se s tímto kožním nádorem seznámí více než 3500 Čechů ročně. Genetika a stejně tak i vystavování se slunečním paprskům stojí za vznikem nejnebezpečnějšího onemocnění kůže. A právě Den melanomu, který v olomoucké Poliklinice AGEL proběhne 15. dubna, má za cíl veřejnost upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na prevenci.

Celý článek


Českotěšínská nemocnice získala moderní přístroj pro rehabilitaci pacientů

9.4.2019 / Nemocnice Český Těšín

Novinkou na rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Těšín je moderní kombinovaný přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti. Přenosný přístroj umožňuje současnou aplikaci elektroléčby a ultrazvuku. Pořizovací cena v současné době jednoho z nejlepších přístrojů na trhu dosáhla 200 tisíc korun.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


NADACE AGEL pokračuje v pomoci maminkám v tísni v Azylovém domě Gloria

1.4.2019 / NADACE AGEL

Celkem 46 rodinám, které se ocitly v tísni, pomohli v loňském roce pracovníci pražského Azylové domu Gloria. A to rovněž díky 600tisícovému příspěvku od NADACE AGEL, která nad azylovým domem drží dlouhodobý patronát. Bez těchto prostředků by nebylo možné dále zútulňovat prostředí azylového domu nebo zajistit školní potřeby a léky pro rodiny, které se ne vlastním zaviněním ocitly v nouzi.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum ve Vsetíně uvedlo do provozu špičkový mamograf

27.3.2019 / Novojičínské diagnostické centrum

Unikátní mamograf uvedlo do ostrého provozu Novojičínské diagnostické centrum na detašovaném pracovišti ve vsetínském Mammocentru. Nový mamografický přístroj s možností pořízení digitální prsní tomosyntézy ( DBT) v hodnotě téměř 6 miliónů korun díky unikátní 3D technologii umožňuje přesnější diagnostiku.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín čeká série jarních koncertů

25.3.2019 / Nemocnice Český Těšín

Nemocniční koncerty jsou tradičně akcemi, na které se pacienti dlouho předem těší, a pak na ně ještě několik dnů vzpomínají. V Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, proto nebudou chybět ani letos. Připraveny jsou koncerty studentů Lidové konzervatoře Ostrava, ZUŠ Karviná i vystoupení dětí mateřské školy.

Celý článek


Nemocnice Podlesí investuje do svého zařízení 60 miliónů korun

25.3.2019 / Nemocnice Podlesí

Renovace sociálního a technického zázemí pro pacienty i zaměstnance, desítky nových polohovacích postelí, nákupy operačních stolů i moderních přístrojů, ale i výměna oken v budově A, kde jsou ambulance. To jsou investice za zhruba 60 miliónů korun, které aktuálně realizuje Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku navštívila více než stovka zájemců

20.3.2019 / Dialýza Šumperk

Ve čtvrtek 14. března proběhl na šumperské dialýze tradiční Den ledvin. Během celého dne bylo vyšetřeno 106 lidí, přičemž u 55 příchozích byly zaznamenány hodnoty odchylující se od normy. Šest klientů bylo pozváno k podrobnějšímu vyšetření v nefrologické ambulanci, čtyřiceti klientům bylo doporučeno navštívit praktického lékaře a devíti jinou specializovanou ambulanci.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zachraňují životy lidem se závažnými typy chřipky

13.3.2019 / Nemocnice Podlesí

Díky nejmodernějšímu přístroji ECMO v posledních deseti letech zdravotníci třinecké Nemocnice Podlesí zachraňují životy lidem, kteří by v minulosti pravděpodobně nepřežili. Přístroj zajišťující mimotělní okysličování krve pomáhá například i pacientům se závažnými typy chřipky, jako je i H1N1, kterých bylo v letošním roce v nemocnici hospitalizováno a pomocí přístroje léčeno celkem 5.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla hendikepovaným ragbistům na cestu na mistrovství Evropy

11.3.2019 / NADACE AGEL

Na mistrovství Evropy v ragby vozíčkářů vyjel loni soutěžit reprezentační tým i za Českou republiku. NADACE AGEL na cestu sportovcům z Českého svazu tělesně postižených sportovců přispěla částkou 50 tisíc korun.

Celý článek


Druhý březnový čtvrtek bude na Dialýze v Šumperku patřit prevenci ledvinových onemocnění

8.3.2019 / Dialýza Šumperk

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který z těla odvádí odpadní látky a udržuje optimální tělesnou hladinu tekutin. Proto by se každý měl preventivně zajímat o to, zda jsou jeho ledviny v pořádku. Dialýza v Šumperku, která patří do skupiny AGEL, podporuje osvětu a prevenci a každoročně si připomíná Světový den ledvin, kdy lidem nabízí bezplatná vyšetření bez nutnosti předchozího objednání. Letos se akce uskuteční ve čtvrtek 14. března od 9 do 17 hodin.

Celý článek


Za deset let pomohli na oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany čtyřem tisícům pacientů

5.3.2019 / Nemocnice Říčany

Desáté výročí a čtyři tisíce úspěšně zrehabilitovaných pacientů. To znamená rok 2019 pro oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany, člena skupiny AGEL. Oddělení s 30 lůžky vzniklo v roce 2009 v areálu nemocnice jako reakce na velkou poptávku po komplexní rehabilitační péči a dnes je již nedílnou a hojně vyhledávanou součástí nemocnice.

Celý článek


Na asistenčního psa přispěla jedenáctileté Elišce NADACE AGEL

25.2.2019 / NADACE AGEL

Asistenční pes Gíno pomáhá své paničce otevírat i zavírat dveře, otevírá zásuvky a podává jí ponožky, pomáhá jí s oblékáním. Jedenáctiletá Eliška z obce Břasy u Rokycan má hendikep, který jí stěžuje pohyb. A právě na asistenčního pejska, který jí v těžkých situacích pomáhá, jí přispěla 50 tisíci NADACE AGEL.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín zakoupila motodlahu pro rehabilitaci pacientů

20.2.2019 / Nemocnice Český Těšín

Novou kolenní motodlahou se může pochlubit rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín. Přístroj využívají pacienti k rehabilitaci po operaci kolene nebo kyčle, zejména po výměně kolenního nebo kyčelního kloubu, a také po plastice křížového vazu. Investice do nové motodlahy přesáhla 150 tisíc korun.

Celý článek


Nový rentgenový přístroj slouží pacientům Nemocnice Podlesí

13.2.2019 / Nemocnice Podlesí

Na oddělení intervenční radiologie Nemocnice Podlesí byl pořízen nový skiagrafický přístroj. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 3 milióny korun. Pořízení nového skiagrafického přístroje bylo dalším krokem k modernizaci přístrojového vybavení oddělení intervenční radiologie Nemocnice Podlesí.

Celý článek


Nové oxygenerátory nakoupila pro pacienty Nemocnice Louny

31.1.2019 / Nemocnice Louny

Pacienti z Lounska a okolí s dýchacími problémy mají k dispozici deset nových oxygenerátorů za 200 tisíc korun, které pořídila Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL. Rovných 100 tisíc korun přispělo na nákup město Louny.

Celý článek


Podhorská nemocnice výrazně investovala do vybavení operačních sálů

16.1.2019 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice v loňském roce završila další etapu modernizace přístrojového vybavení oddělení operačních oborů, kterou zahájila v roce 2017 nákupem anesteziologického přístroje. Podhorská nemocnice na operační sály zakoupila další anesteziologický přístroj, operační stůl a operační světla, což přispívá k dalšímu zvyšování bezpečí pacientů a v neposlední řadě také zvyšuje komfort operačních týmů.

Celý článek


Pacienti a klienti Podhorské nemocnice o vánoční atmosféru nepřijdou

21.12.2018 / Podhorská nemocnice

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo sváteční návštěvy nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Podhorské nemocnici, kde chodby krášlí vánoční motivy a klienti i pacienti se již těší i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín o adventní atmosféru nepřijdou

18.12.2018 / Nemocnice Český Těšín

Mikulášská nadílka, koledy či vánoční výzdoba nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v českotěšínské nemocnici, kde si pacienti zdejších oddělení vychutnali mikulášskou nadílku i vánoční vystoupení. Další vánoční koledy je přitom ještě čekají, a to například v podání žáků místní mateřské školy.

Celý článek


Podhorská nemocnice shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 220 kilogramů oděvů

17.12.2018 / Podhorská nemocnice

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Podhorské nemocnice, putovaly tentokrát do Slezské diakonie v Bruntále.

Celý článek


Ke zdravému životnímu stylu pomáhá už skoro rok poradna v Podhorské nemocnici

13.12.2018 / Podhorská nemocnice

Počátkem roku 2019 oslaví Poradna zdravého životního stylu Podhorské nemocnice své první narozeniny. Bezmála rok pomáhá lidem z Bruntálska a Rýmařovska osvojit si zdravější životní styl a ruku v ruce s ním i získat lepší kondici a zdraví. V příštím roce přitom své služby ještě rozšíří, a to o poradenství v oblasti odvykání kouření nebo přednášky pro školáky.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Nemocnice Říčany otevírá pohotovost pro dospělé

29.10.2018 / Nemocnice Říčany

Lidé z Říčan a okolí se nově dočkají rychlejší první pomoci i následné zdravotnické péče. Nemocnice Říčany, člen skupiny AGEL, otevírá novou lékařskou službu první pomoci pro dospělé, která doposud ve městě Říčany chyběla. K dispozici je každý den a využít ji mohou všichni zájemci s akutními obtížemi.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


Mateřská znaménka prohlédnou bezplatně ostravští lékaři v Poliklinice AGEL

17.9.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nechat si zkontrolovat mateřská znaménka budou moci zájemci z Ostravska a okolí ve středu 26. září, a to v kožní ambulanci Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V rámci Dne melanomu, tedy jednoho z druhů rakoviny kůže, budou prohlídky po celý den bezplatné.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Dovolenou v Jeseníkách si mohou díky Dialýze Šumperk užít i pacienti odkázaní na dialýzu

19.7.2018 / Dialýza Šumperk

Onemocnění ledvin s nutností dialyzační léčby znamená pro každého pacienta řadu omezení. Jedním z nich je potřeba pravidelné očisty krve, která probíhá obvykle ve spádovém dialyzačním středisku několikrát týdně. Díky nabídce dočasné péče však dnes mohou i tito pacienti cestovat – a to například do malebné krajiny Jeseníků, kde dialyzační péči všem zájemcům nabízí Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL. Její služby v průběhu léta využívá pravidelně několik desítek zájemců o rekreační dialýzu.

Celý článek


Dialýza Šumperk pořídila nový výtah pro pacienty i zásobování

18.7.2018 / Dialýza Šumperk

Pacienti s onemocněním ledvin se na šumperské dialýze vozí novým výtahem. Zdravotnické zařízení, které je členem skupiny AGEL, investovalo do obměny původního vybavení z 90. let 20. století a zakoupilo nový moderní výtah za více než milion korun. Novým výtahem se přitom nebudou vozit pouze pacienti a zaměstnanci, ale poslouží i k zásobování celé budovy.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Budoucím maminkám na Hornické poliklinice slouží nový sonograf

3.7.2018 / Hornická poliklinika

Kvalitnější vyšetření těhotných žen nyní nabízí gynekologická ambulance Hornické polikliniky, která je členem skupiny AGEL. Díky novému digitálnímu ultrazvuku mohou zdravotníci u budoucích maminek sledovat nenarozená miminka ještě detailněji a s vyšší přesností. Nový moderní ultrazvuk, který nahradil starší typ, přišel zdravotnické zařízení na půl milionu korun.

Celý článek


Kratší objednací termíny a moderní přístroje přinesla modernizace radiodiagnostiky přerovské Polikliniky AGEL

25.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Šest týdnů intenzivních prací a 1,6 milionu korun si vyžádala modernizace pracoviště zobrazovacích metod přerovské Polikliniky AGEL (ul. Velké Novosady 8). Pracoviště získalo nejen nové vybavení v podobě moderního ultrazvuku a rentgenu, ale zároveň rozšířilo ordinační dobu a prošlo kompletní digitalizací. Snímky se zde již nevyvolávají na klasické fotografické fólie, ale zpracovávají se a ukládají digitálně, podobně jako u digitálních fotoaparátů.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


Bezplatnou prověrku mateřských znamének nabídne Ostravanům Poliklinika AGEL

18.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pátek 22. června zavítat všichni zájemci z Ostravska a okolí. Poliklinika AGEL Ostrava pořádá preventivní akci zaměřenou na ochranu před sluncem a prevenci vzniku melanomu. Akce je určena zájemcům všech věkových kategorií a kromě vyšetření zahrne i možnost konzultací.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc otevře své brány dětem

11.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Unikátní preventivní akci zaměřenou na dětské pacienty chystá už na tento čtvrtek 14. června olomoucká Poliklinika AGEL. Zdravotnické zařízení pořádá Den otevřených dveří pro dětské pacienty, jehož cílem je představit dětem návštěvu lékaře hravou a příjemnou formou.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum spustilo do ostrého provozu unikátní mamograf

11.4.2018 / Novojičínské diagnostické centrum

Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL, dnes slavnostně představilo a do ostrého provozu spustilo unikátní mamografický přístroj. Zdejší lékaři zde jako jediní v České republice provádějí kombinované vyšetření kontrastní mamografie s následným odběrem podezřelého okrsku tkáně metodou SVAB (stereotaktická vakuová biopsie).

Celý článek


Pacienty i zaměstnance Hornické polikliniky vozí nový výtah

4.4.2018 / Hornická poliklinika

Pacienti Hornické polikliniky v Ostravě, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtah. Zařízení v hodnotě přes 1,5 miliónu korun umožňuje přepravu osob i na lůžkách a pro pacienty i zaměstnance znamená vyšší komfort i lepší bezpečnost při přepravě mezi jednotlivými ambulancemi.

Celý článek


Tři čtvrtiny vyšetřených na Dni ledvin Dialýzy Šumperk bylo odesláno k dalšímu vyšetření

9.3.2018 / Dialýza Šumperk

Alarmující výsledky zaznamenali během včerejšího dne zdravotníci Dialýzy Šumperk na preventivně osvětové akci Den ledvin. Během celého dne zde vyšetřili 75 lidí, přičemž u tří čtvrtin z nich zaznamenali hodnoty odchylující se od normy. Naprostá většina účastníků akce tak dostala od zdravotníků doporučení podstoupit navštívit svého praktického lékaře nebo přímo specializovanou ambulanci.

Celý článek


Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

5.3.2018 / Dialýza Šumperk

Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Nemocnice Louny se angažuje v lokálním dění

1.2.2018 / Nemocnice Louny

Zbrusu nová socha prvního československého prezidenta T. G. Masaryka bude již brzy odhalena před lounskou Základní školou J. A. Komenského. Znovuobnovená socha zde přibude v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, a to díky aktivitě místních společností a osobností. Jednou z nich je i Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL, která na znovuobnovení sochy přispěla městu částkou 15 tisíc korun.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Kratší čekací doby a přesnější vyšetření poskytne pacientům Nemocnice Louny nová počítačová tomografie

18.1.2018 / Nemocnice Louny

Moderní počítačovou tomografii (CT) pořídila na své radiodiagnostické oddělení Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Nový přístroj v hodnotě 6,5 miliónů korun nahradil starší již dosluhující vybavení a pacientům a zdravotnickému personálu nabídne řadu výhod. Kromě kvalitnějšího zobrazení, rychlejších vyšetření a zkrácení čekacích dob také snížení celkové radiační zátěže.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Klienti Sociálních lůžek v Nemocnici Louny o vánoční atmosféru nepřijdou

15.12.2017 / Nemocnice Louny

Vánoční atmosféra, zpívání koled a tvoření vánoční výzdoby není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v lounské nemocnici, kde klienti zdejší sociální služby vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty na Dialýzu Šumperk

14.12.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a vánoční duch dorazí v adventním období také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Již v těchto dnech zdobí prostory dialýzy vánoční dekorace, zároveň ale každý pacient, který dorazí na dialýzu v období svátků, obdrží od personálu malou vánoční pozornost. Chybět navíc nebudou ani koledy, a to v živém podání personálu Dialýzy Šumperk.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Mikuláš s družinou dorazil i do Nemocnice Louny

7.12.2017 / Nemocnice Louny

Klienti Nemocnice Louny, člena skupiny AGEL, o Mikulášskou nadílku nepřišli. Naopak, na zdejší oddělení sociálních lůžek dorazila již tradičně ve středu 6. prosince mikulášská družina s čerty a anděly z řad zaměstnanců, kteří rozdávali klientům balíčky s dobrotami, úsměvy i slova povzbuzení.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Sociální pracovnice z Nemocnice Louny Jana Hendrychová oceněna v soutěži Pečovatelka roku 2017

9.11.2017 / Nemocnice Louny

Velkého úspěchu dosáhla Bc. Jana Hendrychová z oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Byla oceněna v soutěži Národní cena sociálních služeb Pečovatelka roku 2017 a navíc jako jediná z oceněných ve všech kategoriích obdržela Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání všech ocenění se uskutečnilo v úterý 7. listopadu 2017 za osobní účasti patronky akce herečky Hany Maciuchové na Novoměstské radnici v Praze.

Celý článek


Unikátní mamograf v Novojičínském diagnostickém centru urychlí diagnostiku rakoviny prsu

25.9.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Jako jediný v České republice disponuje přístroj, který v těchto dnech nainstalovalo na své pracoviště Novojičínské diagnostické centrum, člen skupiny AGEL, modulem kontrastní mamografie. Tato metoda poskytuje lékařům další informace nad rámec klasické mamografie a navíc dokáže vyšetřit prsa nejen rychleji, ale také levněji. Kromě toho je nový mamografický přístroj šetrný k pacientkám. Investice do nového vybavení, včetně příslušenství, přesáhla 8 miliónů korun.

Celý článek


Děti s neurologickými potížemi vyšetřují na Hornické poliklinice moderním přístrojem

18.9.2017 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě se může pochlubit novým přístrojem. Dětská neurologická ambulance získala moderní elektroencefalograf (EEG) s bezdrátovým připojením, včetně videokamery. Nový přístroj umožňuje provádět kromě klasického EEG záznamu i tzv. video EEG monitoring, díky čemuž mohou zdravotníci jednodušeji diagnostikovat u dětí epilepsii a jiné neurologické onemocnění.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / Nemocnice Louny

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nový rentgen v Novojičínském diagnostickém centru ve Frenštátu pod Radhoštěm odhalí i vlasové zlomeniny

21.6.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Novým skiagrafickým přístrojem se může nyní pochlubit Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě téměř 1,5 miliónu korun bude na pobočce diagnostického centra ve Frenštátu pod Radhoštěm sloužit ke klasickému snímkování veškerých kostí, břišní dutiny nebo plic.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / Dialýza Šumperk

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / Dialýza Šumperk

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017 / Dialýza Šumperk

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017 / Hornická poliklinika

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017 / Dialýza Šumperk

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

Celý článek


Nejmodernější technologie zavede lékaře pardubického Kardiologického centra AGEL až do samého nitra tepen

10.1.2017 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL se sídlem v areálu Pardubické krajské nemocnice rozšířilo své diagnostické možnosti pořízením optické koherentní tomografie (OCT). Tato metoda je dnes vrcholem zobrazovacích možností v diagnostice a léčbě nemocí koronárních tepen.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Uživatelé Klinického informačního systému IKIS ovlivňují další rozvoj systému

20.12.2016 / Medical Systems

Odborný poradní tým uživatelů IKIS přímo ovlivňuje a plánuje další rozvoj systému. Tým připravil „Dlouhodobou strategií rozvoje IKIS“ ze které vycházejí roční podrobné plány.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Lékaře Kardiologického centra AGEL v Pardubicích školil jeden z největším odborníků v intervenční kardiologii

16.9.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Vzácnou návštěvu z Lotyšska přivítalo tento týden Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. Zdejší lékaře přijela školit jedna z největších kapacit v oblasti intervenční kardiologie, doktor Artis Kalnins z lotyšské Riga East Clinical University Hospital.

Celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016 / Dialýza Šumperk

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016 / Dialýza Šumperk

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Letní horka mohou způsobit nejen úpal, ale také poškodit ledviny, varují odborníci z Dialýzy Šumperk

12.7.2016 / Dialýza Šumperk

Teplé prázdninové období a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidský organismus je ale vysokými letními teplotami značně zatěžován. Při nedodržení pitného režimu pak může pobyt v horku končit nejen úpalem či úžehem, křečemi či bezvědomím z dehydratace, ale dokonce i poškozením ledvin.

Celý článek


Pacienti s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Kardiologického centra AGEL

29.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být více obezřetní. Horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL se zúčastnili mezinárodního kongresu v Paříži

17.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Nové aktuální poznatky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění mají lékaři Kardiologického centra AGEL. V květnu letošního roku se zúčastnili Výročního kongresu Evropské asociace perkutánních kardiovaskulárních intervencí, který proběhl za účasti špičkových odborníků z celého světa ve francouzské Paříži.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL bylo dnes slavnostně otevřeno

2.12.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Jedno z nejmodernějších kardiologických pracovišť v republice mají nyní díky rozsáhlé rekonstrukci Kardiologického centra AGEL k dispozici lidé z Pardubického kraje. V areálu Pardubické nemocnice byla v letošním roce postavena nová budova, kde mají zdravotníci a pacienti k dispozici nejmodernější technologie a komfortní prostředí. Celková investice dosáhla 96 miliónů korun.

Celý článek


Rekonstrukce Kardiologického centra AGEL a.s.

11.11.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Stavební práce v Kardiologickém centru AGEL a.s. se blíží se ke svému konci. V rámci částečného provozu je již pacientům k dispozici zcela nové vybudované kardiologické pracoviště s novým katetrizačním sálem a denním stacionářem pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Rekonstrukce se nyní dokončuje v původních prostorách centra uvnitř budovy Pardubické nemocnice.

Celý článek


V Olomouci se konala celostátní odborná konference o řízení zdravotnických zařízení

24.10.2014 / Medical Systems

Koncem října uspořádala společnost Medical Systems, člen skupiny AGEL, v hotelu NH Congress Hotel Olomouc již druhý ročník odborné konference krajského zdravotnictví s názvem Řízení zdravotnických zařízení, regionálních a krajských zdravotnických celků a jejich informační podpora. Celostátní odborné platformy určené k setkávání zástupců krajského zdravotnictví se zúčastnilo zhruba 150 předních představitelů krajů, nejvyššího managementu zdravotnických holdingů a zdravotnických zařízení, ministerstva zdravotnictví a významných zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz