Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

NADACE AGEL věnovala 20 tisíc korun na mechanický vozík úspěšnému plavci Vítkovi

26.1.2023 / NADACE AGEL

Vít Šašek je 27letý aktivní mladý muž. Během studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy pracuje jako asistent trenéra v plaveckém klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA, kterému zároveň předsedá. Vítek se narodil s dětskou mozkovou obrnou a je na vozíku, přesto je velmi aktivní plavec a sportovec.

Celý článek


Díky preventivnímu programu odhalují v Nemocnici AGEL Nový Jičín nádory plic také u pacientů bez příznaků onemocnění

26.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Trpíte rakovinou plic - tuto diagnózu si od lékařů během posledního roku vyslechli již čtyři lidé, kteří v Nemocnici AGEL Nový Jičín podstoupili vyšetření preventivně, tedy bez příznaků plicního onemocnění, a to v rámci nového screeningového programu. Zařadili se tak mezi dalších téměř 900 pacientů s plicním karcinomem, o které novojičínské Komplexní onkologické centrum v loňském roce pečovalo. Na rozdíl od mnohých nemocných, kteří se ke specialistům dostaví až po propuknutí příznaků, mají tito pacienti díky včasnějšímu odhalení podstatně vyšší šanci na vyléčení.

Celý článek


Moderní účinná metoda pro léčbu pohybového aparátu je nyní dostupná také v Nemocnici AGEL Říčany

25.1.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Fokusovaná rázová vlna patří mezi nejpokročilejší druhy fyzikální terapie. A právě tato metoda rozšířila v lednu 2023 portfolio služeb ambulantní rehabilitace říčanské nemoc-nice. V principu se jedná o mechanoterapii akustickým rázem cíleným do místa zamýšleného efektu. Mezi indikace patří například kalcifikace v rotátorové manžetě či v okolí kyčelních kloubů, patní os-truhy, chronické epikondylitidy (tzv. tenisový resp. golfový loket), chronické záněty šlach, degenera-tivní změny kloubů, ale i špatně se hojící zlomeniny. Fokusovaná rázová vlna má vliv nejen na urych-lení hojení poškozených struktur, ale i výrazný analgetický účinek. Její nesporná výhoda je ve srov-nání s radiální rázovou vlnou v nutnosti menšího počtu terapií (v praxi si vystačíme s jednou až čtyřmi aplikacemi).

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov ročně zbaví šedého zákalu na 800 pacientů

25.1.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Šedý zákal, který postihuje oční čočku, trápí šedesát procent osob starších 60 let. Bolestivý sice není, ale znemožňuje ostré vidění na čtení i do dálky, kdy nepomáhají ani brýle či dioptrické kontaktní čočky. Rychlou pomoc v takovém případě přináší desetiminutová operace šedého zákalu, kterou s enormní úspěšností provádějí i v Nemocnici AGEL Přerov.

Celý článek


Lékaři z Nemocnice AGEL Nový Jičín varují před rizikem otrav oxidem uhelnatým

25.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nejčastější jsou otravy oxidem uhelnatým v době topné sezóny, kdy je v provozu více rizikových spotřebičů. Lékaři z Nemocnice AGEL Nový Jičín varují, že případů rapidně narůstá v období od prosince do března.

Celý článek


Trojice kočičích terapeutů pomáhá léčit pacienty následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

23.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Když před lety našli Yodu jako malé opuštěné koťátko v popelnici, nikdo netušil, že jednou bude v roli kočičího terapeuta pomáhat v nemocnici. Dnes Yoda pravidelně dochází na Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a z řady terapeutů ze zvířecí říše zde není jediný. Pravidelnými pomocníky při léčbě pacientů jsou zde také kocouři Arwin Angeliro a Quentin.

Celý článek


Novoroční předsevzetí zaměřená na pohyb často končí návštěvou zdravotníků

20.1.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

K novému roku se neodmyslitelně vážou i velkolepá předsevzetí, často zaměřená na změnu životního stylu. V mnoha domácnostech tak po vánočním hodování a odpočinku u obrazovek přichází období diet nebo fyzické dřiny. Ti, kteří ale neodhadnou vhodnou míru, pak často končí v ambulancích zdravotníků a v důsledku způsobí na svém zdraví více škody než užitku.

Celý článek


Nanoskopie pomohla v Nemocnici AGEL Jeseník již desítkám pacientů

19.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Loni v létě začala provádět Nemocnice AGEL Jeseník miniivazivní šetrný zákrok tzv. nanoskopii, která je v rámci České republiky unikátním zákrokem. Ortopedické oddělení dokonce pořídilo před nedávném vlastní speciální přístroj pro nanoskopii, a díky tomu mohou zákrok podstoupit pacienti téměř kdykoliv.

Celý článek


Vernisáž zpestřila dárcům krve v novojičínské nemocnici čtvrteční ráno

19.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Kulturní zážitek čekal ve čtvrtek 19. ledna ráno všechny dárce krevních složek, kteří přišli na transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Slavnostní vernisáží zde začala výstava fotografky Karin Petrskovské a její snímky tak zdobí stěny před nedávnem kompletně zrekonstruovaného objektu.

Celý článek


Když selže dieta, může morbidně obézním lidem pomoci chirurgická léčba

18.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Pomůže mi s hubnutím operace? Tyto otázky dostávají nejen aktuálně, v době novoročních předsevzetí, odborníci z bariatrické ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí velmi často. Extrémní rozměry i hmotnost u morbidně obézních pacientů vyžadují mnohdy speciální vybavení a téměř vždy speciální zacházení. Ve Zlínském kraji a na Valašsku takovým lidem dokážou pomoci v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí.

Celý článek


Seminář pro veřejnost Nebojme se léčby nádoru prsu

17.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. a zdejší Komplexní onkologické centrum ve spolupráci s Roche s.r.o. a pacientskou organizací OVA HELP srdečně zvou nejen pacientky a jejich rodinné příslušníky na osvětovou akci, která se koná při příležitosti Světového dne boje proti rakovině. Záměrem je zvýšení povědomí o onemocnění karcinomu prsu v běžné populaci, s důrazem na včasný záchyt, diagnostiku a léčebné možnosti, včetně role pacientských organizací.

Celý článek


Gynekologická ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí nové specializované vyšetření

17.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nemocnice AGEL Nový Jičín nově nabízí neinvazivní a nebolestivé vyšetření děložního čípku tzv. expertní kolposkopii. Jedná se o vyšetření optickým vyšetřovacím přístrojem, které má velký význam při včasné diagnostice a léčbě přednádorových stádií děložního čípku.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla 20 tisíc korun na mechanický vozík mladému sportovci Oliverovi

16.1.2023 / NADACE AGEL

S 23letým Oliverem Moučkou se život nemazlil. Již několik měsíců po narození se Oliverův zdravotní stav začal zhoršovat. Olivera trápil nádor, který mu tlačil na plíce. Doktorům se nádor podařilo odstranit, ale během operace mu byla přerušená mícha a od té doby je odkázán na invalidní vozík. Oliver se postavil všem výzvám, které mu život přichystal a výsledkem je mladý sportující muž, který umí žít naplno a pro nás všechny je velkou inspirací.

Celý článek


Laboratoř Nemocnice AGEL Říčany získala prestižní certifikát WHO za LAMP testování COVID-19

16.1.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Prestižním certifikátem Světové zdravotnické organizace (WHO) se nově může pyšnit biochemická laboratoř Nemocnice AGEL Říčany. Certifikát získalo pracoviště za úspěšné statimové testování COVID-19 metodou LAMP, která je mimořádně rychlá a jednodušší než PCR metoda.

Celý článek


Prezidenta vybíralo v prostějovské nemocnici 65 pacientů

16.1.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nemocnice AGEL Prostějov zaznamenala vysoký zájem o prezidentské volby ze strany pacientů. Přímo z nemocničního lůžka zde odevzdalo svůj hlas do přenosné schránky 65 pacientů, přičemž nejstarší volička měla 95 let.

Celý článek


Pacienti v Novém Jičíně odvolili přímo z nemocničního lůžka

16.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Velký zájem ze strany hospitalizovaných pacientů o prezidentské volby zaznamenala Nemocnice AGEL Nový Jičín, ve které v pátek odpoledne odhlasovalo přesně 31 voličů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník investovala v loňském roce do svého zařízení téměř 45 miliónů korun

13.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Jesenická nemocnice v roce 2022 významně navázala na kontinuální rozvoj z posledních let, který přináší řadu pozitiv jak pro pacienty, tak pro personál důležitého poskytovatele zdravotních služeb v regionu pod Pradědem. Jednou z nejnákladnějších investicí byla rozsáhlá modernizace pavilonu B za bezmála 15 miliónů korun.

Celý článek


Gynekologové Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vyšetřují zcela novým ultrazvukem

13.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový ultrasonograf (ultrazvuk) Voluson S 8T. Jde o jeden z nejmodernějších diagnostických ultrazvukových softwarových systémů, které může personál nabídnout klientkám připravujícím se na porod dítěte

Celý článek


Přístrojovou lymfoterapii v Nemocnici AGEL Prostějov nabízí nový moderní přístroj

11.1.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Otoky při onkologickém onemocnění, ale i celulitidu, nadváhu, bolesti nohou při otocích nebo pocit unavených nohou mohou nově pacienti v Nemocnici AGEL Prostějov eliminovat pomocí moderního přístroje. Nemocnice obnovila vybavení kožního oddělení a pro přístrojovou terapii zakoupila moderní přístroj BTL-6000 Lymphastim Topline, který nabízí pokročilejší funkce a lepší cílení terapie přímo dle obtíží.

Celý článek


Pacienti hospitalizovaní ve dnech volby prezidenta mohou po splnění podmínek hlasovat i z nemocničního lůžka

11.1.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Právo přímé volby Prezidenta České republiky, jejíž první kolo připadá na 13. a 14. ledna 2023, náleží všem občanům ČR, kteří dosáhli plnoletosti. O možnost volby svého favorita z řad kandidátů na prezidenta nejsou ošizeni ani ti voliči, kteří jsou v období voleb hospitalizováni na některém z lůžkových oddělení Nemocnice AGEL Podhorská.

Celý článek


Enormní zájem o prezidentské volby v Nemocnici AGEL Český Těšín

11.1.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín zaznamenala enormní zájem ze strany hospitalizovaných pacientů o prezidentské volby. Hlas svému favoritovi má zájem odevzdat přímo z nemocničního lůžka téměř polovina z aktuálně 110 hospitalizovaných klientů, konkrétně 49 osob.

Celý článek


Více než 2 250 litrů krve odebrala v loňském roce od bezpříspěvkových dárců AGEL Transfúzní služba v Šumperku

9.1.2023 / AGEL Transfúzní služba

Úspěšný rok má za sebou šumperská AGEL Transfúzní služba, jejímž zdravotníkům se podařilo v loňském roce odebrat od bezpříspěvkových dárců více než 2 250 litrů krve. To je zhruba stejně jako v předchozích letech, což umožnilo pokrýt poptávku pro výrobu transfúzních přípravků pro nemocnice v Olomouckém a Moravskoslezském kraji i přes nepříznivý celospolečenský trend, kdy dobrovolných dárců ubývá.

Celý článek


Celkem 1118 dětí přišlo v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

9.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk jako místo svého narození bude mít navždy ve svých dokladech zapsáno celkem 1118 dětí, které se v loňském roce narodily v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 532 děvčat a 586 chlapců. Tři maminky přivedly vloni na svět dvojčata.

Celý článek


Nejvíce se loni v Nemocnici AGEL Přerov rodilo v září

9.1.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Celkem 718 dětí pomohli v roce 2022 přivést na svět zdravotníci v Nemocnici AGEL Přerov. Nejrušnějším obdobím bylo z hlediska porodnosti září, kdy přerovskou porodnici vyhledalo 75 maminek. Nejméně se naopak rodilo v prosinci, kdy přerovští zdravotníci asistovali u 35 porodů.

Celý článek


Hospitalizovaní pacienti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mohou využít možnosti volit prezidenta přímo v nemocnici

9.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Hospitalizovaní pacienti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, jejichž zdravotní stav jim nedovolí se osobně zúčastnit voleb Prezidenta republiky ČR ve svých volebních okrscích, budou moci odvolit i na nemocničním lůžku. Podmínkou je, aby byl pacient předem zaevidován do zvláštního seznamu voličů.

Celý článek


Naprostá většina vzorků je v Laboratoři klinické mikrobiologie AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích aktuálně pozitivní na chřipku typu A

6.1.2023 / AGELLAB

Moravskoslezský kraj patří k regionům s nejvyšším počtem výskytu respiračních onemocnění. Laboratoře jsou zavaleny vzorky prokazujícími další vzestup nemocných chřipkou. Průběhy nemocí jsou komplikovanější, lékaři proto apelují na dodržování hygienických zásad.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 239 dětí

6.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

V loňském roce uvítali zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník celkem 239 dětí. Porodníci přivedli na svět dvoje dvojčátka, 121 děvčat a 118 chlapců.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Prostějov se loni rodili nejčastěji Jakubové a Elišky

6.1.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Tradiční jména vybírá pro své potomky většina českých rodičů. Svědčí o tom také statistiky z porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Jméno Jakub zde bylo vloni vůbec nejčastějším vybraným jménem pro miminko, dostalo jej celkem 27 chlapců. U dívek pak jednoznačně dominovala Eliška, toto jméno vybralo pro svou dceru 19 rodičů.

Celý článek


V období mezi svátky navštívily nemocnici desítky pacientů. Hlavní příčinou byly chřipkové stavy, lidé dopláceli také na nepozornost či nadměrné přejídání

6.1.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

V období na konci roku 2022 zaznamenali zdravotníci interní příjmové ambulance v Nemocnici AGEL Podhorská především zvýšený počet pacientů, které trápily vysoké teploty, silný kašel a rýma. Chřipková epidemie, která postihla v posledních týdnech celé území republiky, se projevila také na Bruntálsku a okolí.

Celý článek


Z novojičínské porodnice nejčastěji odcházeli rodiče v roce 2022 s Natálií a Jakubem

5.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Přes šest set dětí se narodilo v roce 2022 v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín, která i loni rozšířila spektrum nabízených služeb například o analýzu pupečníkové krve miminek

Celý článek


Hektický konec roku v Nemocnici AGEL Jeseník. Zdravotníci řešili úrazy na horách i popáleniny od oleje

4.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Opět hektický závěr roku zažili zdravotníci v Nemocnici AGEL Jeseník, ve které skončilo mnoho turistů a sportovců s úrazy po zimních radovánkách.

Celý článek


Maminkám po porodu nabízí Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice speciální masáže

4.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Novinku, která je určená maminkám po porodu, zavedli na novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Přibližně 10 procent žen, které z určitých důvodů nejsou první dny po porodu v psychické pohodě a mohou mít i problémy s kojením, nabízí nyní novorozenecké oddělení Indickou masáž hlavy. Jde o terapii založenou na prastarém ajurvédském léčebném systému a je označovaná jako antistresová masáž.

Celý článek


Eliáš je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Jeseník

3.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

V jesenické porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 2. ledna v čase 07:18 hod.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 640 dětí

3.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Antonín, Kristián, Jakub, Rozálie, Sofie, Natálie. To jsou vybraná jména některých z 640 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 317 děvčat a 323 chlapců.

Celý článek


Rodiče z vítkovické porodnice odcházeli loni nejčastěji s Viktorií a Jakubem. Na první miminko roku 2023 se čekalo až do 2. ledna

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v roce 2022 narodilo celkem 1350 dětí, z toho třikrát dvojčata. Nejčastějším dívčím jménem byla Viktorie, mezi chlapci vedl Jakub. Poslední porod roku 2022 proběhl na Silvestra ve 22:20 hodin, kdy se narodil Petr o váze 3910 gramů. První letošní miminko na sebe nechalo dlouho čekat. Až v pondělí 2. ledna v 8:22 hodin přišla na svět Stela, 3290 gramů a 50 centimetrů.

Celý článek


Anička je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk a zároveň v České republice

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

1. miminko roku 2023 v České republice přišlo na svět právě v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk, kde se narodila 1. ledna v 0:08 hodin dívenka Anička mamince z Jívové na Olomoucku.

Celý článek


První dítě roku 2023 v přerovské porodnici porodila prvorodička

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Maminka z Přerova porodila v neděli 1. ledna v 8:57 hodin holčičku Melanii.

Celý článek


Prvorodička porodila 1. dítě roku 2023 narozené v prostějovské porodnici

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

V nemocnici AGEL Prostějov přišlo na svět 1. miminko roku 2023 ještě v neděli 1. ledna v čase 22:52 minut.

Celý článek


Mária-Elena je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

V novojičínské porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 přesně v čase 7:42 hodin.

Celý článek


Matylda je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

V porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 přesně ve 12:03 hodin.

Celý článek


V zimě dostává naše pokožka zabrat. Jak o ni pečovat, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

30.12.2022 / Lékárna AGEL

Studený vítr a mráz působí v chladných měsících především na tváře, rty a ruce. Zasažená pokožka se vysušuje, ztrácí svou pružnost a rychleji stárne. Jak se o sebe v tomto počasí starat a jak předcházet popraskané kůži? V rozhovoru radí farmaceutka z Lékárny AGEL v Ostravě-Vítkovicích Mgr. Kristína Vorčáková.

Celý článek


Novinky ve stravování malých pacientů dětského oddělení
se v Nemocnici AGEL Nový Jičín osvědčily

29.12.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Ke zlepšení zdravotního stavu nemocných dětí přispívá i dobrá výživa. Je žádoucí, aby děti měly na jídlo chuť a podávala se jim podobná strava, na kterou jsou zvyklí z domova. Toho jsou si lékaři i nutriční terapeuté Nemocnice AGEL Nový Jičín moc dobře vědomi. Proto prošla úprava stravy dětského oddělení na začátku letošního července velkou změnou a novinky ve stravování se velice pozitivně promítly do stravování malých pacientů. Došlo i na změny v servírování.   

Celý článek


Koledy, bohoslužba i sváteční oběd. Tak oslavovali Vánoce klienti v Sociální službě Podhorská v Rýmařově

29.12.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Vánoční nálada zavládla také v Sociální službě Podhorská v Rýmařově. Jako každý rok, i letos připravili pracovníci sociální služby pro klienty tematické činnosti, při kterých vytvářeli vánoční dekorace, pekli vánoční cukroví a vzájemně diskutovali na téma Vánoc.

Celý článek


Zdravotníci radí, jak být po svátcích ve formě pro darování krve

28.12.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Vánoční svátky jsou obdobím rodinné pohody, dárků, ale také dobrých skutků. Mezi ty patří bezesporu i dárcovství krve, ke kterému po svátečním a novoročním období zvou všechny zájemce pracovníci z hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


O vánočních svátcích ošetřili chirurgové Nemocnice AGEL Jeseník více než 40 pacientů

27.12.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník měli o vánočních svátcích napilno. Jesenickou nemocnici během tří vánočních dnů navštívilo téměř 50 pacientů, kteří vyhledali pomoc lékařů chirurgického oddělení

Celý článek


Vánoční miminko v porodnici Nemocnice AGEL Jeseník

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Svůj první porod a hned přímo na Štědrý den zažila maminka Petra z České Vsi v Nemocnici AGEL Jeseník. V jednou hodinu odpoledne v jesenické porodnici vykoukla na svět její dcera Petra, která při narození vážila 3240 gramů a měřila 48 centimetrů.

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Na Štědrý den připravili zdravotníci porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rodičkám i miminkám pravou vánoční atmosféru.

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V Nemocnici AGEL Šternberk přišla na svět 24. prosince dvě miminka.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Říčany o vánoční atmosféru ani tradiční štědrovečerní pochoutky nepřijdou

22.12.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Říčany. Bohužel, vzhledem k vzrůstajícím respiračním onemocněním, se přijímají každý den do nemocnice osoby se zhoršeným stavem dýcháním a tak počet pacientů, kteří budou trávit Vánoce v této nemocnici, letos přibývá.

Celý článek


Koncept bazální stimulace v Nemocnici AGEL Přerov pomohl mladému fotbalistovi vrátit se zpět do života

22.12.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Sedmý červenec loňského roku si bude Lukáš Goldemund z Přerova už navždy pamatovat jako den, který změnil jeho život. Cestou domů z brigády se stal účastníkem autonehody, vlivem které málem přišel o život. Prognózy dlouho nevypadaly dobře a Lukáš dokonce několik dnů nereagoval na žádné podněty. Nakonec ale zafungovala bazální terapie v Nemocnici AGEL Přerov, do které se zapojila celá rodina včetně psa.

Celý článek


Na konci roku je důležité zpomalit a odpočinout si. Při úklidu i vaření je třeba myslet na správné držení těla, radí fyzioterapeutka

21.12.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Adventní a vánoční období by mělo být plné pohody, rozjímání, úsměvů a setkávání se s rodinou a přáteli. Bohužel realita je většinou úplně jiná. Na co je třeba nejen při přípravě na Vánoce pamatovat, sdělila Mgr. Drahomíra Fleischerová, která je vedoucí fyzioterapeutů na AGEL Hornické poliklinice.

Celý článek


Ježíšek přišel za klienty sociální služby Nemocnice AGEL Louny z lounské školky

21.12.2022 / Nemocnice AGEL Louny

O vánoční dárky ani atmosféru nepřijdou ani letos klienti sociální služby Nemocnice AGEL Louny. Překvapení pro ně tentokrát připravila Mateřská škola Louny, V Domcích 2427.

Celý článek


Dětští pacienti Nemocnice AGEL Šternberk o Vánoce nepřijdou

20.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ať už doma, nebo za zdmi nemocničních pokojů, děti se na Vánoce už teď nesmírně těší. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný program i uvolněný režim.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pacienti o Vánoce nepřijdou

20.12.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit pacienti, kteří musí být z důvodu své nemoci či diagnózy pod neustálým dozorem lékařů a sester.

Celý článek


Myslela si, že má chřipku, nakonec mladé mamince zdravotníci v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí léčili vážný zánět srdečního svalu

20.12.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

O obrovském štěstí může mluvit mladá maminka z Třince, která v létě začala pociťovat zdravotní obtíže typu bolesti kloubů a svalů, horečky, únavy a zimnice. Zprvu jim nepřikládala velkou váhu. Předpokládala, že má chřipku, a snažila se léčit doma. V pouhých 25 letech, s půlroční dcerkou doma, si ale nakonec v nemocnici vyslechla život ohrožující diagnózu – zánět srdečního svalu.

Celý článek


Zdravotníci radí, jak prožít Vánoce a Silvestra ve zdraví a pohodě

19.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Vánoční a silvestrovské období je v ideálním případě spojeno s časem stráveným s rodinou, klidem či oslavami. V mnoha domácnostech se ale každoročně mění v krizové období, ve kterém se stává řada úrazů. Na co si dát během zimních svátků pozor a čeho se vyvarovat, radí MUDr. Marek Polách, MBA, primář chirurgicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Šternberk.

Celý článek


Zdravotnice radí: Vánoční mlsání si mohou dopřát i diabetici

16.12.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Vánoční svátky v Česku se typicky neobejdou bez spousty jídla a pamlsků. Ne každý ale chce během Vánoc jíst nezdravě, a ne každý může – například diabetici, kterých je v Česku více než milion. To ale neznamená, že by se museli tradičních jídel a zvyků úplně vzdávat. „Stačí jen najít jejich vhodnější alternativy,“ radí Lenka Prokopová, edukační sestra centra pro diabetiky Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín zve dárce i mezi svátky

16.12.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

V době okolo Vánoc je každoročně nutné zajistit dostatečné zásoby krve a krevní plazmy pro krevní banky a nemocnice v Moravskoslezském kraji. Také Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín proto přizpůsobilo provozní dobu mezi svátky. Dárci tak mohou využít místo dovolené oblíbený benefit - den placeného pracovního volna, na které mají nárok ze zákona.

Celý článek


Studentům AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické pomáhá při studiu virtuální realita

15.12.2022 / AGEL

Žhavou novinkou AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě i v Českém Těšíně je pořízení nových brýlí pro virtuální realitu od společnosti VR Medical. Virtuální realita nabízí jedinečnou šanci využít během studia výhody moderní technologie a umožňuje jednoduše a zábavně lépe pochopit výuku zejména v hodinách ošetřovatelství.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Nový Jičín si domů odnesou vánočního kapra

14.12.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již tradičně čtvrtým rokem svým zaměstnancům Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Letos nabídky využije téměř 1200 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra ze Sedlnice.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opětovně nabídne kurzy první pomoci pro širokou veřejnost

14.12.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a Městskou knihovnou otevírá od ledna 2023 kurzy první pomoci pro širokou veřejnost. Edukační setkání budou probíhat jednou měsíčně v knihovně komunitního centra ve Valašském Meziříčí.

Celý článek


Lékař varuje: I štěstí by mělo mít svou míru, „syndrom šťastného srdce“ totiž ohrožuje zdraví

14.12.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pocit štěstí je tím, co každý z nás v životě hledá, co si navzájem přejeme a co často považujeme za cíl života. I štěstí je ale ze zdravotního hlediska dobré dávkovat v úměrném množství. Enormní příval radostných zpráv totiž může vyvolat i náhlé srdeční selhání – podobně jako to mohou udělat zprávy negativní.

Celý článek


Lékařka varuje: Na Vánoce a Silvestra hrozí vašim očím hned několik nebezpečí

13.12.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Poklidné vánoční či silvestrovské oslavy se každoročně v řadě domácností mění v dramata, která mohou mít za následek ohrožení zraku. Riziko představuje jak mechanické poranění o oblíbené vánoční dekorace, tak i intenzivní sváteční osvětlení nebo zábavní pyrotechnika. Své o tom ví MUDr. Monika Daňková, primářka očního oddělení Nemocnice AGEL Přerov, která každoročně během svátků akutní oční obtíže u pacientů řeší.

Celý článek


V zimě je pokožka dětí s atopií zvláště citlivá, říká lékařka Nemocnice AGEL Nový Jičín

13.12.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Atopie zjednodušeně znamená dědičný sklon k alergii, který se může projevovat atopickým ekzémem, alergickou rýmou, zánětem spojivek či astmatem. Atopická dermatitida je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Péči o kůži dětí s atopickou dermatitidou by rodiče měli věnovat stejnou pozornost jak v létě, tak v zimě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí prvorodičkám novinku ve formě návštěvy porodní asistentky

12.12.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Zdravotníci gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dobře vnímají, že v současné době chybí návaznost na nemocniční péči. Proto se rozhodli zavést novinku ve formě návštěvní služby. Prvorodičky vítkovické porodnice mají možnost požádat o návštěvu porodní asistentky, která maminky navštíví u nich doma a pomůže s péčí o miminko.

Celý článek


Pracoviště patologie prostějovské nemocnice získalo nový kabát za téměř půl milionu korun

12.12.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Novým moderním nábytkem se nově může pyšnit oddělení patologie Nemocnice AGEL Prostějov. Za téměř půl milionu korun nemocnice pořídila nové skříně, šuplíkové kontejnery i stoly, které nejen zkrášlí oddělení, ale nabídnou i lepší pracovní podmínky laborantům. Obnovy se přitom pracoviště dočkalo po 38 letech, tedy poprvé od doby, kdy bylo uvedeno do provozu.

Celý článek


Co dělat s prošlými léky, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

9.12.2022 / Lékárna AGEL

Našli jste doma léky, které jste si schovávali „pro strýčka příhodu“, ale už jsou prošlé? Vytřiďte svou lékárničku, ale krabičky s datem, které již dávno minulo, neházejte do koše na odpadky. Jak správně zlikvidovat prošlé léky, radí vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Českém Těšíně Mgr. Martina Máčeková.

Celý článek


Dárek na poslední chvíli? S poukazem #onkoprevence není problém

8.12.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Lidem, kteří nesehnali dárky včas, nebo nevědí co svým blízkým pořídit, vyšla vstříc Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Právě pro ně připravila dárkové poukazy na vyšetření onkoprevence, na které navíc zdravotní pojišťovny přispívají částkou až 3000 korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí jako první v kraji nabízí pacientům se srdeční arytmií moderní léčbu katetrovou ablací pulsním polem

8.12.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Jako první pracoviště v Moravskoslezském kraji zařazuje Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí do portfolia nabízených výkonů také ablaci pomocí pulsního pole. Jedná se o revoluční léčbu poruch srdečního rytmu, a to především fibrilace síní, která pracuje na zcela jiném principu, než dosud používané termické metody. Používány jsou velmi krátké, mikro až nanosekundové pulsy s vysokým napětím, které způsobují smrt srdečních buněk zodpovědných za vznik arytmie. Nemocnice investovala do kompletního pulsního systému téměř 2 miliony korun.

Celý článek


Účinná infuzní terapie v Nemocnici AGEL Říčany pomáhá především na bolest zad

7.12.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Fyzická i psychická únava, oslabený organismus, bolest zad. S tím vším může pomoci infuzní terapie. V říčanské nemocnici je však zaměřena na zmírnění nebo odstranění bolesti zad a pohybového aparátu. Zájemci o infuzní terapii mohou z tohoto důvodu opět navštívit říčanskou nemocnici, kde došlo k obnovení provozu infuzní ambulance.

Celý článek


Porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí maminkám využití kineziologických tejpů

7.12.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Pro zpříjemnění těhotenského stavu a zmírnění poporodních obtíží nabízí porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí možnost využití kineziologických tejpů. Jejich využití je rozsáhlé a každé rodičce lze přizpůsobit zatejpování na individuální obtíže. Nově porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zajišťuje tejpování v rámci péče o jizvu po císařském řezu, a to od prvního poporodního dne v rámci prevence bolesti zad nebo nesprávného hojení.

Celý článek


Auditoři potvrdili Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vysokou kvalitu péče

6.12.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Po třech letech se ve vítkovické nemocnici uskutečnila akreditace Spojené akreditační komise České republiky. Obhajoba záruky bezpečnosti a kontroly postupů při výkonech, podávání léčivých přípravků i při nahlížení do zdravotnické dokumentace dopadla na výbornou.

Celý článek


Od bolestí nově pomáhají v Nemocnici AGEL Přerov plynové injekce

6.12.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Portfolio služeb rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Přerov nově doplňuje aplikace plynových injekcí, které jsou moderním pomocníkem zejména při tlumení bolestí rozličného původu. Procedura založená na aplikaci oxidu uhličitého do podkoží v místě akupunkturních bodů a hyperalgických zón zlepšuje prokrvení dané oblasti, odplavuje toxické látky a efektivně odstraňuje především bolesti zad a kloubů.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice AGEL Český Těšín dorazil Mikuláš, přinesl dárečky, ale také úsměvy na tváři

6.12.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

V úterý 6. prosince přinesl Mikuláš se svou družinou nadílku pro desítky pacientů Nemocnice AGEL Český Těšín. Mikulášskou partu tvořili žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně, kteří pacientům rozdali drobné dárečky a připravili si doprovodný program.

Celý článek


V listopadu se uskutečnil v Nemocnici AGEL Šternberk tisící porod letošního roku

5.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pořádně živo bylo během listopadu v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk. Na svět zde přišlo téměř 80 dětí a jeden z porodů měl v letošním roce pořadové číslo 1000.

Celý článek


Dárci krve obdrželi v Bruntále plakety za jubilejní bezpříspěvkové dárcovství krve

2.12.2022 / AGEL Transfúzní služba

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 se uskutečnilo v Bruntále slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Dárci byli pozváni do zdejší Střední odborné školy, kde pro ně byly nachystány nejen medaile a plakety, ale i dárky od Českého červeného kříže (ČČK), AGEL Transfúzní služby a od pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve. Předávání plaket doplnil kulturní program, konkrétně vystoupením pedagogů a žáků Základní umělecké školy Bruntál, které zpříjemnilo slavnostní akcí. Na závěr nechyběl skvělý raut, připravený studenty Střední odborné školy Bruntál.

Celý článek


Lidé mají v Holýšově k dispozici nové odběrové místo. Přijít mohou i bez objednání

2.12.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Společnost Dopravní zdravotnictví a.s. provozující síť Poliklinik AGEL tento týden otevřela nové odběrové místo v Holýšově v Plzeňském kraji.

Celý článek


Novorozené děti v Nemocnici AGEL Jeseník hlídá 5 nových monitorů dechu

1.12.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Celkem 5 nových monitorů dechu v celkové hodnotě 12 500 Kč získalo od Nadace Křižovatka novorozenecké a dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Přístroje chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín má nově k dispozici analyzátor pupečníkové krve miminek

1.12.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Unikátní přístroj určený k prověření zdravotního stavu novorozenců ze vzorku krve má nově k dispozici novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Analyzátor krevních plynů bude sloužit především čerstvě narozeným miminkům přímo na porodních boxech a sálech, kde umožní během minuty zjistit kompletní škálu parametrů miminka, a to z jakéhokoliv vzorku krve – včetně pupečníkové.

Celý článek


O vánoční atmosféru nepřichází ani pacienti AGEL Hornické polikliniky

30.11.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Adventní čas odstartoval v letošním roce 27. listopadu, ale řada míst navodila vánoční atmosféru ještě o něco dříve. To je i případ AGEL Hornické polikliniky v centru Ostravy, ve které slavnostně symbol Vánoc rozsvítili přesně měsíc před Štědrým dnem.

Celý článek


Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny v Nemocnici AGEL Šternberk disponuje širokou škálou možností léčení pacientů. Lidé zde chodí ale také relaxovat na masáže

30.11.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Nemocnice AGEL Šternberk poskytuje veškerou rehabilitační péči ambulantní formou, dále pak nabízí péči pro hospitalizované pacienty na všech lůžkových odděleních nemocnice. Oddělení disponuje širokou škálou možností léčení pacientů s důrazem na jejich brzký návrat do pracovního procesu a začlenění pacientů s trvalými následky do plnohodnotného života.

Celý článek


Zvýšený zájem o samoplátcovská vyšetření v roce 2022 inspiroval síť laboratoří AGELLAB k nabídce dárkových poukazů

29.11.2022 / AGELLAB

Počet zájemců o samoplátcovská preventivní vyšetření v sítí laboratoří AGELLAB vzrostl v roce 2022 ve srovnání s předchozím obdobím několikanásobně. Potvrzuje se tak dlouhodobý trend zvyšujícího se zájmu široké veřejnosti o zdraví a prevenci. AGELLAB na tento trend reaguje nově nabídkou dárkových poukazů na nejoblíbenější balíčky vyšetření, které mohou zákazníci věnovat svým rodinným příslušníkům a blízkým. Nabídka dárkových poukazů je dostupná přes e-shop vysetreni.agel.cz.

Celý článek


Jak správně hubnout, radí v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí odborníci z Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny

29.11.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Ambulance Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí své služby zájemcům ze širokého okolí a zdejší specialisté se věnují nejen pacientům s těžším stupněm obezity, ale i širokému spektru občanů, kteří se potýkají s nadváhou či mírnou obezitou.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov obsadí andělé i čerti

28.11.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Nemocnice AGEL Přerov pořádá v úterý 6. a ve středu 7. prosince Mikulášské darování krve. Na příchozí dárce bude na oddělení čekat tematická výzdoba, chybět nebudou andělé i čerti, a samozřejmě také sladká nadílka. Na akci, která bude probíhat od 6 do 8 hodin, jsou zváni všichni dárci včetně prvodárců.

Celý článek


Na transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov dorazí andělé i čerti

28.11.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

U příležitosti oslav svátku sv. Mikuláše pořádá Nemocnice AGEL Prostějov v pondělí 5. a v úterý 6. prosince Mikulášské darování krve. Na příchozí dárce bude na oddělení čekat tematická výzdoba, chybět nebudou andělé i čerti, a samozřejmě také sladká nadílka. Na akci, která bude probíhat od 6 do 8 hodin, jsou zváni všichni dárci včetně prvodárců

Celý článek


Dárci krve obdrželi plakety za jubilejní bezpříspěvkové dárcovství krve

25.11.2022 / AGEL Transfúzní služba

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 proběhlo Slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Dárci byli pozváni do Kulturního centra Rapotín na Šumpersku, kde pro ně bylo nachystáno jak samotné ocenění, tak i dárky od Českého červeného kříže, AGEL Transfúzní služby a od zdravotních pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve.

Celý článek


Uvážlivým používáním antibiotik proti rezistenci. „Užíváním antibiotik na virová onemocnění, můžeme svému tělu ještě přitížit,” říká primář Nemocnice AGEL Podhorská

24.11.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Časté a necílené používání antibiotik, či nedodržování jejich dávkování a doby užívání, mají z velké části na svědomí v posledních letech mnohokrát zmiňovanou tzv. rezistenci antibiotik. Dle informací Světové zdravotnické organizace se odhaduje, že v roce 2050 budou infekce způsobené rezistentními bakteriemi nejčastější příčinou úmrtí na světě.

Celý článek


Digitalizace pomáhá lékařům v Nemocnici AGEL Nový Jičín v boji proti rakovině

23.11.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Novojičínská nemocnice zmodernizovala přístrojové vybavení částkou přesahující 65 milionů korun. Plně digitalizovaný přístroj nové generace pro nukleární medicínu pomáhá zejména pacientům Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Úsměv před fotostěnou. Z vítkovické porodnice odchází rodiče s originální vzpomínkou

22.11.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice připravila nejen pro maminky novinku v podobě originální fotostěny, kterou vytvořila ilustrátorka Hana Mičková. Fotozeď zdobí motivy charakteristické pro tuto ostravskou čtvrt, jejiž porodnice je vyhledávanou rodičkami z širokého okolí.

Celý článek


Bolesti, záněty i otoky léčí v Nemocnici AGEL Přerov nový moderní laser

21.11.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov nabízí pacientům laserovou terapii pomocí nového moderního přístroje. Zařízení pořídila nemocnice před několika týdny a již nyní účinně pomáhá zejména pacientům se záněty, otoky i bolestmi. Hlavní výhodou nového robotizovaného laserového systému je přitom viditelná úleva již po první aplikaci.

Celý článek


Proti bolesti zad v těhotenství doporučuje fyzioterapeutka z Nemocnice AGEL Nový Jičín cvičení podle Mojžíšové

18.11.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Bolesti zad trápí v těhotenství řadu žen – a není divu. Zejména v pokročilejších fázích těhotenství je častý značný příbytek na váze i změna těžiště nejen z důvodu zakulaceného bříška. To ale neznamená, že by se nastávající maminky měly s bolestí smiřovat. Pomoct může podle fyzioterapeutky přinést specializované cvičení, které přináší harmonizaci svalových skupin v oblasti trupu a pánve.

Celý článek


Jsou antibiotika přítelem nebo nepřítelem organismu?

16.11.2022 / Lékárna AGEL

Kolem užívání antibiotik kolují různé názory. Někdo by s nimi chtěl vyléčit každou nemoc, někdo je naopak až příliš nedůvěřivý k jejich používání. Jak je to s antibiotiky doopravdy? Kdy nám mohou uškodit a kdy naopak pomoci? To nám prozradila vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Ostravě, Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov se připojila k celosvětové preventivní akci Stop dekubitům

16.11.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nemocnice AGEL Prostějov se 9. listopadu připojila k Světovému dni Stop dekubitům, který letos připadá na čtvrtek 17. listopadu. Preventivní akce byla určena pro širokou veřejnost, zdravotníky a studenty zdravotnických škol. Je to jedna z mnoha akcí, kterou prostějovská nemocnice k této problematice pořádá.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinky v podobě prohlídek moderních pracovišť

16.11.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Již potřinácté nabídne všem zájemcům Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. bezplatné vyšetření a konzultace od zdravotnického personálu nad výsledky nabízených vybraných vyšetření v rámci Dne otevřených dveří, které se uskuteční 29. listopadu 2022 od 14.00 do 18.00 hodin. Na více než patnácti stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních prostor.

Celý článek


Mokré podpaží a dlaně? Lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí ví, jak na ně

14.11.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nechme tentokrát stranou typická onemocnění, kterými se cévní chirurgie zabývá, a podívejte se na problematiku, ke které se cévní chirurgie dostala trochu náhodou. Tím je nadměrné pocení v určitých lokalizacích, tedy tak zvaná lokalizovaná hyperhidróza. Nejčastěji se objevuje na dlaních, v podpažích a na ploskách nohou. A právě nadměrné pocení v prvních dvou zmiňovaných oblastech umí lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí chirurgicky velmi dobře ovlivnit.

Celý článek


Ročně provedeme téměř 4 000 anesteziologických výkonů, říká staniční sestra anestezie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

11.11.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Práce anesteziologické sestry je velmi rozmanitá. Pracovní den staniční sestry anestezie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Marcely Foltýnkové začíná o poznání dříve než operační program. Zodpovědnost za dostatek materiálu, připravenost pracovního prostředí a také za funkčnost přístrojového vybavení jednotlivých sálů – to jsou důležité aspekty, bez kterých by pacient nemohl být navezen na operační sál. Staniční sestra se rozpovídala nejen o tom, jak se pacient na anestezii připravuje.

Celý článek


Světový den diabetu: Bez objednání si zájemci mohou v pondělí přijít na AGEL Hornickou polikliniku změřit nejen hladinu cukru v těle

10.11.2022 / AGEL Hornická poliklinika

V pondělí 14. listopadu si na AGEL Hornické poliklinice připomeneme Světový den diabetu. Cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí o typech cukrovky a zvýšit počty prevencí.

Celý článek


Kardioden Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí opět přilákal stovky lékařů i sester

10.11.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

23. ročník oblíbené zdravotnické vzdělávací akce Kardioden přilákal na začátku listopadu do Vendryně na Třinecku 450 odborníků z řad lékařů i nelékařského zdravotnického personálu. Konference, která je tradičně věnovaná problematice kardiovaskulárních onemocnění, letos nově přinesla kromě přednášek i 6 unikátních workshopů, pomocí kterých pořadatelé z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí znovu posunuli úroveň i přínos celé akce.

Celý článek


Den prevence diabetu v Nemocnici AGEL Prostějov připomene hrozbu cukrovky

9.11.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

14. listopadu si i letos připomínáme Světový den diabetu – svátek věnovaný více než milionu pacientů, kteří se s tímto onemocněním v Česku léčí, a tisícům dalších, kteří o něm ještě neví. Nemocnice AGEL Prostějov připravila při této příležitosti již podvacáté osvětovou a preventivní akci Den prevence diabetu, jejímž cílem je upozornit na rizika spojená s cukrovkou, představit její příznaky i vhodnou prevenci a také pomoci ji zachytit včas

Celý článek


NADACE AGEL podpořila na invalidním vozíku upoutaného fanouška Ocelářů. Michalovi z Krnova zatleskala celá hala

8.11.2022 / NADACE AGEL

Na živo vidět hokejové utkání svých Ocelářů bylo snem čtyřiadvacetiletého mladíka Michala Veličky z Krnova, kterému byla po narození diagnostikována mozková obrna dolních i horních končetin. Velký fanoušek třineckých hokejistů dosud mohl sledovat zápasy posledního mistra extraligy pouze v televizi nebo přes počítač. Díky NADACI AGEL a jejího projektu PLNÍME SNY se mohl zúčastnit v neděli 6. listopadu utkání Ocelářů s Jágrovým Kladnem. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 20 tisíc korun a od nyní zraněného třineckého kapitána Petra Vrány dres a šálu Ocelářů.

Celý článek


Pomocí zápisů na tablety šetříme čas zdravotnického personálu, říká hlavní sestra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí k elektronizaci ošetřovatelské dokumentace

7.11.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Digitalizace a elektronizace zdravotnické a ošetřovatelské dokumentace se stává pomalu již nedílnou součástí práce zdravotnického personálu na lůžkových odděleních Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Zdravotníci zde využívají tablety v rámci elektronické ošetřovatelské dokumentace od začátku roku 2022

Celý článek


NADACE AGEL plní sny Karolínce, tanečnici na vozíku se svalovou dystrofií

4.11.2022 / NADACE AGEL

Sny se mají plnit a NADACE AGEL je také plní. Patnáctiletá Karolínka Dejová, která se narodila s onemocněním svalová dystrofie a je na vozíčku, si díky nadaci splnila sen, po kterém toužila od dětství. Kromě splněného snu přispěla NADACE AGEL na léčbu v lázních nebo umožnila Karolínce tančit pro účastníky během charitativního běhu Těšínská osmička.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zve nastávající maminky na Den otevřených dveří porodnice

3.11.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Rok se s rokem sešel, a je tady znovu podzimní Den otevřených dveří porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. I tentokrát si zájemci budou moci prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Akce proběhne v pátek 11. listopadu od 9 do 15 hodin a vstup na ni je bezplatný.

Celý článek


Nové chirurgické přístroje Nemocnice AGEL Přerov pomohou hojit rány i odhalit rakovinu

2.11.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Nejmodernější přístroj pro transplantaci kůže, přístroj pro identifikaci nervů či přístroj k detekci jaterních metastáz nově doplňují portfolio vybavení chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Přístroje za více než pět milionů korun nemocnice pořídila v rámci komplexní modernizace šestice Centrálních operačních sálů a slibuje si od nich nejmodernější přesnou diagnostiku i léčbu vybraných obtíží.

Celý článek


Pestrost stravy je důležitá pro vegetariány i vegany, říká nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany

1.11.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Na první listopadový den připadá Světový den veganství. Tento způsob stravování má již téměř třicet let svůj den. Veganská strava znamená vyloučení veškerých potravin vyprodukovaných zvířaty. Naproti tomu vegetariáni nejedí maso a uvádí, že strava bez masa jim pomohla k úbytku hmotnosti, zlepšilo se jim trávení nebo se jim snížil tlak. O tom, zda je vegetariánství i veganství přínosné, se rozpovídala Bc. Ellen Ondrová, nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany.

Celý článek


Slovenský lékař MUDr. Zoltán Kárpáty pracoval v nemocnicích po celém světe, ale práci ve valašskomeziříčské si nemůže vynachválit. Stal se i klubovým lékařem hokejových Bobrů

1.11.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

MUDr. Zoltán Kárpáty pracuje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již téměř 10 let. Za tu dobu vede ambulanci chronických ran, je metodikem nozokomiálních nákaz za chirurgickou odbornost a také nedílnou součástí chirurgického týmu jak na ambulanci, tak i na lůžkovém oddělení a operačních sálech. Pochází ze Slovenska a kromě češtiny, kterou ovládá dokonale slovem i písmem, umí plynně anglicky, německy a maďarsky.

Celý článek


Poliklinika AGEL Plzeň zajišťuje komplexní péči na jednom místě. Ještě více se chceme zaměřit na preventivní péči, říká její ředitelka MUDr. Daniela Vítková

27.10.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Od října loňského roku má Poliklinika AGEL Plzeň novou provozní ředitelku MUDr. Danielu Vítkovou. V předchozích letech pracovala jako lékařka ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, na manažerské pozici ve farmaceutické firmě a věnovala se marketingu a odbornému poradenství ve zdravotnictví. Nejen o tom, jaké jsou budoucí plány rozvoje polikliniky v Plzni, se MUDr. Vítková rozpovídala v rozhovoru.

Celý článek


AGEL Sport Clinic pořádá v Prostějově Den otevřených dveří nejen pro sportovce každého věku

27.10.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Vyšetření, konzultace, prohlídky Centra sportovní a preventivní medicíny i reálné ukázky služeb čekají na všechny zájemce ve čtvrtek 3. listopadu za branami prostějovského centra AGEL Sport Clinic. Zařízení zaměřené na sportovní a preventivní medicínu pořádá Den otevřených dveří, který je určen jak profesionálním a amatérským sportovcům všech věkových skupin, tak i nesportující populaci.

Celý článek


Laboratoře a odběrová místa společnosti AGEL a.s. se opět zapojí do vyšetřování prostatického specifického antigenu (PSA) v rámci celosvětové kampaně Movember

26.10.2022 / AGELLAB

Laboratoře a odběrová místa společnosti AGEL a.s., předního českého poskytovatele zdravotních služeb včetně laboratorní medicíny, se letos v listopadu opět rozhodly připojit k celosvětové kampani Movember, která má za cíl bojovat proti rakovině prostaty. V období od 1. 11. do 30. 11. 2022 bude síť laboratoří AGELLAB nabízet zdarma, pro všechny plnoleté muže, preventivní vyšetření PSA – prostatický specifický antigen.

Celý článek


Pomáhat a chránit2. Policisté z celého okresu Bruntál přišli na pomoc

26.10.2022 / AGEL Transfúzní služba

Netradiční pohled se naskytl před pár dny některým občanům Bruntálu, neboť v jeden moment se v Nemocnici AGEL Podhorská objevili ve velkém počtu uniformovaní policisté. Příslušníci Policie ČR územního odboru Bruntál totiž přišli pomoci v boji s dlouhodobým nedostatkem krve.

Celý článek


Maminka ze Skřipova u Opavy nedá na porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dopustit. Odrodila zde již sedm synů

25.10.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Mimořádnou důvěru v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice prokazuje Michaela Urubová Gottwaldová ze Skřipova na Opavsku, která zde porodila tento měsíc již své sedmé dítě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Dušičkový odběr

25.10.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Druhého listopadu každoročně oslavujeme Dušičky – svátek, během kterého vzpomínáme na všechny zesnulé. Připomenout si ty, kteří už s námi nejsou, ale zároveň dát šanci na život mnohým dalším mohou i letos zájemci na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Nemocnice pořádá ve dnech 1. a 2. listopadu tradiční Dušičkový odběr, na který srdečně zve především nové prvodárce.

Celý článek


Laboratoř patologie v Novém Jičíně uspořádala již VIII. ročník Meziregionálního sklíčkového semináře

24.10.2022 / AGELLAB

V polovině října proběhl v Novém Jičíně odborný již VIII. Meziregionální sklíčkový seminář za účasti lékařů z mnoha okolních zdravotnických zařízení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov školila lékaře z celého Česka na ECHO kurzech

24.10.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Lékaři specializující se na echokardiografii na konci října zdokonalovali své dovednosti na ECHO Kurzech. Cílem dvoudenního školení, které proběhlo 21. a 22. října v přerovském hotelu Jana, byla výměna nejmodernějších poznatků z teorie i praxe v echokardiografii, tedy vyšetřování srdce ultrazvukem. Echokardiografický kurz v podání předních českých echokardiografistů pořádá každoročně interní oddělení Nemocnice AGEL Přerov ve spolupráci se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL o.p.s., Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a Českou kardiologickou společností.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022 / AGEL

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika nově nabízí služby mamologické poradny

21.10.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Říjen se stal po celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a Hornická poliklinika právě v tento měsíc zahájila provoz mamologické poradny v onkologické ambulanci, kde poskytuje dispenzární péči o pacienty profesionální tým ve složení MUDr. Dagmar Molendová a sestřička Bc. Jarmila Badurová.

Celý článek


Cvičný zásah hasičů v Nemocnici AGEL Český Těšín prověřil také evakuaci pacientů

21.10.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Hasičské houkačky byly slyšet v úterý 18. října v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín. Nahlášen zde byl požár na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. Na první pohled dramatická akce byla ale předem domluveným cvičením, které prověřilo i evakuační systém v praxi.

Celý článek


Studenti středních škol a gymnázií jsou významnou nadějí pro dárcovskou základnu

19.10.2022 / AGEL Transfúzní služba

Chopili se výzvy a přišli darovat krev. V polovině října zavítalo 23 studentů Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál v čele s pedagogy do AGEL Transfúzní služby v Bruntále.

Celý článek


Upravenou vakcínou proti onemocnění covid-19 se nyní očkuje i v Nemocnici AGEL Říčany

19.10.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Jen ve Středočeském kraji již překročil počet osob nakažených onemocněním covid-19 hranici 550 000 (souhrnný počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním covid19 v daném kraji ČR). Na současné varianty kmenů způsobující toto onemocnění cílí modifikovaná kombinovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.4-5, kterou je možné se v Nemocnici AGEL Říčany již v tomto měsíci nechat očkovat.

Celý článek


Pacienti mohou v Nemocnici AGEL Říčany využít služeb nové kardiologické ambulance. Díky objednávkovému systému v čekárně neprosedí hodiny

17.10.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Říčanská nemocnice opět rozšiřuje spektrum zdravotní péče a od 13. října zde funguje další kardiologická ambulance. Novinka si vyžádala stavební úpravy, díky kterým mají zdravotníci plný komfort pro svou péči a pacienti plně vybavenou a prostornou čekárnu. O ty se zde bude starat MUDr. Marcelka Schejbalová, která v rozhovoru přibližuje nejen práci kardiologa.

Celý článek


Porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí rodičkám novinku v podobě Multitrack systému

17.10.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Multitrack systém má nově ve své nabídce porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Tato relaxační pomůcka je určena především pro první dobu porodní. Maminky na ní zaujímají polohu vsedě, jsou uvolněné.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník pořídila nové CT nejvyšší kvality v rámci technické specifikace za více než 20 milionů. Je komfortnější i šetrnější pro pacienty a má i přesnější diagnostiku

14.10.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Multidetektorová výpočetní tomografie (CT) v hodnotě více než 20 milionů korun rozšířila a zlepšila diagnostické možnosti Nemocnice AGEL Jeseník. Špičkové zařízení nabízí oproti předchozímu rychlejší vyšetření i nižší radiační zátěž.

Celý článek


Bojovnice Nikol se drží hesla, nikdy to nevzdávej. Na rehabilitace ji přispěla NADACE AGEL

13.10.2022 / NADACE AGEL

NADACE AGEL finančně podpořila rodinu z Třince, jejíž pokojný, radostný a aktivní život šestičlenné rodiny byl narušen v říjnu 2021 velkou tragédii. Nikol (21) a Dan (12) se vraceli autem z akce s kamarády. Na železničním přejezdu došlo ke střetu auta s vlakovou soupravou a následky byly fatální. Ačkoliv záchranáři, hasiči a následně i personál v nemocnici dělali pro jejich záchranu maximum, Dan po třech dnech na následky zranění umírá. Nikol je s diagnózou difúzní axonální poranění 2. - 3. stupně, udržována v umělém spánku.

Celý článek


Odborný časopis inLab z laboratoří AGELLAB je zájemcům o téma laboratorní medicíny k dispozici i ve všech vědeckých knihovnách v zemi

12.10.2022 / AGELLAB

Síť laboratoří AGELLAB, přední dodavatel služeb laboratorní medicíny v ČR, uvedla v pořadí již čtvrté vydání oblíbeného odborného časopisu inLab, který přináší souhrn odborných novinek i zajímavých servisních témat z prostředí laboratorního komplementu společnosti AGEL a.s.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba v Šumperku praskala ve švech. Krev darovalo přes 60 studentů, více než polovina z nich byli prvodárci

12.10.2022 / AGEL Transfúzní služba

Jezdí darovat krev pravidelně, přijíždí v čím dál větším počtu a můžeme se na ně vždy spolehnout. To může AGEL Transfúzní služba směle říct o studentech Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové. Její studenti přijeli v úterý 11. října 2022 do Šumperku darovat tu nejcennější tekutinu.

Celý článek


Potrubní pošta v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přepraví biologický materiál rychlostí 5 metrů za vteřinu

11.10.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Potrubní pošta je dlouhodobě velkým pomocníkem zdravotnického personálu ve valašskomeziříčské nemocnici. V současné době zde fungují čtyři stanice pro vkládání patron se vzorky, což značně zrychluje přepravu biologického materiálu k laboratorním vyšetřením. V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přepraví potrubní pošta denně až 100 transportů.

Celý článek


S příchodem podzimu roste i špatná nálada. Jak poznat, kdy už jde o depresi a kdy o podzimní splín?

10.10.2022 / Lékárna AGEL

Slunných dnů stále ubývá a na mnoho lidí pomalu ale jistě dopadá špatná nálada. Kdy už ale nestačí mírně upravit svůj režim a je třeba zajít za odborníkem? Nejen na tuto otázku jsme se zeptali vedoucí farmaceutky Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Martiny Petrošové.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk v porodnici nabízí i stravu pro maminky veganky

10.10.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Porodnice Nemocnice AGEL Šternberk klade maximální důraz na individuální přístup ke každé z rodiček a například v rámci stravování vychází vstříc nejen maminkám vegetariánkám, či preferujícím bezlepkovou stravu, ale třeba i vegankám. Speciální strava a jídelníček je pacientkám k dispozici zdarma.

Celý článek


Během covidu pokročila digitalizace a elektronizace zdravotnictví mílovými kroky kupředu, zaznělo na Sympoziu AGEL

6.10.2022 / AGEL

Druhý den XV. Sympozia AGEL byl ve znamení odborných přednášek v lékařské i nelékařské sekci, na kterých se odborníci věnovali tématu “Zdravotnictví v době covidové”. I přes jeho náročnost přineslo nejen v péči o pacienty řadu pozitiv. Zejména na poli elektronizace zdravotnictví a telemedicíny a ve skupině AGEL také v péči o své zaměstnance.

Celý článek


Patnácté Sympozium AGEL bude patřit digitalizaci i léčbě v době covidové

5.10.2022 / AGEL

Do hanácké metropole 5. a 6. října zavítá z Česka i Slovenska 650 odborníků z oboru zdravotnictví na XV. Sympozium AGEL s podtitulem Zdravotnictví v době covidové, které se koná pod záštitou Ing. Tomáše Chreneka, Ph.D., předsedy dozorčí rady AGEL a.s..

Celý článek


Odborníci se na Sympoziu AGEL shodli, že k plnému rozjezdu potřebuje elektronizace zdravotnictví jasná pravidla

5.10.2022 / AGEL

Úvodní den patnáctého ročníku Sympozia AGEL, které probíhá 5. a 6. října za účasti 650 účastníků v Olomouci, patřil aktuálnímu tématu digitalizace a elektronizace zdravotnictví. Odborníci z řad poskytovatelů zdravotní péče, legislativních znalců i zástupců zdravotních pojišťoven se shodli, že pro její úspěšné zavádění je nutné nastavit jasná pravidla. Skupina AGEL je lídrem v zavádění digitalizace v Česku i na Slovensku, do svých zdravotnických zařízení úspěšně implementovala vlastní Integrovaný klinický informační systém (IKIS).

Celý článek


Miminka ve šternberské nemocnici hlídají nové monitory dechu

4.10.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nemocnice AGEL Šternberk má nově k dispozici 13 monitorů dechu, které dostala darem od Nadace Křižovatka. Důležitou zdravotnickou pomůckou je v nemocnici vybavena každá postýlka nejen na novorozeneckém oddělení a zároveň si rodiče mohou monitor dechu i vypůjčit při odchodu s miminkem domů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. otevírá dětské oddělení

4.10.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

S dobrou zprávou přichází Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s., která bude od zítřejšího dne opět přijímat k hospitalizaci dětské pacienty.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika opět obhájila náročný audit kvality

3.10.2022 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika opět prošla náročným šetřením Spojené akreditační komise. Ta jí udělila certifikát, potvrzení o tom, že je poliklinika i nadále akreditovaným zdravotnickým zařízením, poskytujícím špičkové zdravotní služby svým klientům.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí obhájila certifikát kvality a bezpečí poskytovaných služeb

3.10.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošla již šestým náročným kontrolním externím auditem zástupců Spojené akreditační komise ČR a obhájila certifikát kvality bezpečí poskytovaných služeb na další tříleté období do září roku 2025. Toto ocenění nemocnice poprvé získala již v roce 2007, následně poté v roce 2010, 2013, 2016, 2019. Certifikát je platný na tříleté období.

Celý článek


Rosacea neboli růžkovka je častější u žen, u mužů mívá ale závažnější průběh. Jak poznat toto chronické kožní onemocnění a jak ho léčit?

30.9.2022 / Lékárna AGEL

Mnoho lidí o onemocnění kůže jménem rosacea asi neslyšelo. Co to vlastně rosacea je, jak ji rozpoznat? Je tato nemoc dědičná? Čemu se vyvarovat a jak ji léčit? Více tuto nepříliš známou kožní nemoc přibližuje v rozhovoru interní školitelka Lékárny AGEL Rita Smolková.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nově nabízí gynekologická vyšetření dětí a dospívajících

27.9.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Gynekologickou péči v celé její škále mohou nově v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice využívat dívky již od narození. Nemocnice nově uvedla do provozu dětskou gynekologickou ambulanci, jejímž cílem je poskytovat gynekologickou péči na míru každé věkové kategorii – a to nejen po stránce medicinské, ale i té lidské, která stojí na správné komunikaci a empatii.

Celý článek


Světový den srdce připomíná, proč je důležitá dobrá kondice srdce

26.9.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

29. září bude i v letošním roce patřit oslavám Světového dne srdce – mezinárodního svátku, který je věnovaný jednomu z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Srdce zajišťuje oběh krve a tím i přenos živin napříč orgány. Pro chod organismu je tedy zcela nezbytné. A bohužel je to právě srdce, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Kardiovaskulární obtíže jsou příčinou konkrétně více než 35 procent všech úmrtí. V řadě případů lze přitom kardiovaskulárním obtížím předcházet, a to i jednoduše pomocí zdravého životního stylu či včasné léčby.

Celý článek


Letošní tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Radek

23.9.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Jubilant má jméno Radek a na svět přišel ve vítkovické porodnici ve středu 21. září 2022 přesně v čase 2:24 hodin a měl míry 3340 gramů a 50 centimetrů. Pro maminku Zuzanu Backovou to byl druhý porod a vítkovickou porodnici si vybrala na základě kladných referencí kamarádek a známých. Její první syn Daniel oslavil již 18. narozeniny.

Celý článek


Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov umožní lékařům provádět u onkologických pacientů modernější zákroky

23.9.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro laparoskopická a intervenční vyšetření, který poslouží zejména onkologickým pacientům. Přístroj v hodnotě přes 3 miliony korun umožní nejen přesnější provádění stávajících zákroků, ale navíc spektrum možných lékařských výkonů i rozšíří.

Celý článek


Farmaceut Tomáš Brettler hraje na klarinet a saxofon ve dvou orchestrech

22.9.2022 / Lékárna AGEL

Vedoucí Lékárny AGEL Česká Třebová PharmDr. Tomáš Brettler vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor klinická farmacie. Po promoci v roce 2005 nastoupil do lékárny U Nádraží, která od roku 2008 součástí Skupiny AGEL. V roce 2007 obhájil rigorózní práci a získal titul PharmDr. Od roku 2013 je vedoucím Lékárny AGEL Česká Třebová.

Celý článek


Očkování modifikovanou vakcínou proti onemocnění Covid-19 nově nabízí i Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále

21.9.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Počty osob nakažených koronavirem v posledních dnech v České republice nezřídka překračují hranici 3 tisíc za den. Pro ochranu před těžkým průběhem i před symptomatickou infekcí aktuálně nejčastějších variant kmenů onemocnění Covid-19, slouží modifikovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.1, kterou budou od pátku 23. září očkovat zdravotníci také v Nemocnici AGEL Podhorská.

Celý článek


Konference Digitální zdraví: V elektronizaci zdravotnictví je AGEL napřed

20.9.2022 / AGEL

V České republice platí od ledna letošního roku zákon o elektronizaci zdravotnictví, jenž má být základním stavebním kamenem digitalizace zdravotnictví. V poslední době hojně skloňované téma bylo hlavním programem konference Digitální zdraví, která se uskutečnila v režii magazínu Ekonom v polovině září v Praze. Mezi hlavními řečníky nechyběli zástupci Skupiny AGEL, neboť společnost významně investuje do této sféry zdravotnické péče a má již k dispozici vlastní a unikátní Integrovaný klinický informační systém (IKIS). Podobný společný portál doposud státní sféra nemá, stejně tak chybí i legislativní podpora pro rozvoj digitalizace a telemedicíny.

Celý článek


Vojtova metoda je lidem z podhůří Jeseníků dostupná v rýmařovské nemocnici. Pomáhá nejen dětem, ale i dospělým

19.9.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Na efektivní rehabilitační metodu zakladatele profesora Václava Vojty je možné docházet do Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově. Dětští i dospělí pacienti tak nemusí dojíždět na specializované pracoviště do vzdálenějších měst, což ocení řada obyvatel podhorského regionu.

Celý článek


Zkontrolovat znaménka po létě je důležité. Celý měsíc je vyšetří Poliklinika AGEL Plzeň v rámci Měsíce prevence melanomu

16.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Plzeň proto připravila od středy 21. září 2022 „Měsíc prevence melanomu“, kdy všem objednaným pacientům zkontroluje znaménka kožní lékařka MUDr. Tamara Skalová. Tato akce bude k dispozici každou středu odpoledne až do 19. října 2022. Zájemci se mohou objednávat k vyšetření telefonicky na čísle 371 155 243 nebo přímo na recepci Polikliniky AGEL Plzeň.

Celý článek


Infekci močových cest u kojenců není vždy snadné rozeznat, říká primář MUDr. Štěpán Malec z Nemocnice AGEL Šternberk

15.9.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Se zánětem močových cest se alespoň jednou za život setká téměř každý. Výjimkou nejsou ani ty nejmenší děti, u kterých není vždy snadné infekci rozeznat. Příčin vzniku přitom může být hned několik, od špatných hygienických návyků až po prochladnutí. V Nemocnici AGEL Šternberk ročně hospitalizují zhruba 40 dětí, které trápí zánět ledvin.

Celý článek


Síť laboratoří AGELLAB rozšiřuje občanskou vybavenost ve městě Štětí a otevírá zde novou odběrovou místnost

14.9.2022 / AGELLAB

Síť laboratoří AGELLAB patřící do Skupiny AGEL připravila pro obyvatele města Štětí na Litoměřicku novinku v podobě nového odběrového místa, které se nachází v Domě lékařských služeb. Nejen občané města tak mají k dispozici komplexní nabídku vyšetřovaných metod ve všech oborech laboratorní medicíny.

Celý článek


Zájem o hormonální antikoncepci u dívek a mladých žen klesá. Naopak více žen preferuje nitroděložní tělísko, říká gynekolog z Polikliniky AGEL Ostrava

14.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

V dnešní moderní době existuje mnoho způsobů, jak téměř spolehlivě zabránit nechtěnému otěhotnění pomocí správně zvolené hormonální antikoncepce. Jaké jsou aktuální trendy v jejím užívání a jaké máme výhody či nevýhody hormonální antikoncepce, rozebírá gynekolog MUDr. Lukáš Režňák z Polikliniky AGEL Ostrava.

Celý článek


Lékař vysvětluje: Bolest prsou nepatří ve většině případů mezi projevy rakoviny prsní žlázy

13.9.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Bolest prsou trápí v průběhu života více než dvě třetiny žen a řada z nich má obratem obavu z rakoviny prsní žlázy. Ta je ale podle statistik s bolestmi prsu spojena jen vzácně. Mnohem častěji lze najít příčinu v hormonálních změnách, ale i svalově kostních změnách v okolí prsu, nebo v jejich kombinaci.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve dárce krve na Odběr darovaný od srdce

13.9.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

U příležitosti Světového dne srdce pořádá Nemocnice AGEL Přerov ve středu 21. září již tradiční Odběr darovaný od srdce. Cílem akce je připomenout veřejnosti důležitost dárcovství krve a zároveň ocenit ty, kteří nezištně pomáhají bezplatným darováním nejcennější tekutiny.

Celý článek


Louka u Komenského náměstí v Říčanech ožila akcí Den zdraví

12.9.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany se rozhodla letošní ročník, který se uskutečnil v druhém zářijovém týdnu, věnovat především prevenci. Návštěvníci tak mohli konzultovat vhodný jídelníček s nutriční terapeutkou nebo probrat možnosti prevence kardiovaskulárních onemocnění s lékařkou interního lékařství.

Celý článek


Virtuální realita nově pomáhá pacientům rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

12.9.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Využití technologií virtuální reality (VR) nejvíce spojujeme se zábavou, avšak stále častěji se objevuje také v jiných odvětvích a přirozeně pronikla i do zdravotnictví. Nejnovější technologické trendy, které hýbou světem zdravotní péče, sleduje i Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a virtuální realitu zahrnula do svých služeb. Novinka pomáhá pacientů na rehabilitaci i lidem po cévní mozkové příhodě.

Celý článek


Rodičky Nemocnice AGEL Jeseník mohou nově využívat bylinnou napářku. Příjemná metoda pomáhá ženám zvládat bolest a kontrakce

7.9.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Nemocnice AGEL Jeseník opět rozšiřuje nabídku svých služeb, tentokrát zaměřenou na rodičky, které mohou nově využít bylinné napařování při porodu. Oblíbená procedura využívá účinků termoterapie, hydroterapie, fytoterapie a aromaterapie.

Celý článek


Zájem o práci řidiče sanitek je velký. Do podzimního kurzu nastoupilo do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice přes dvacet zájemců

6.9.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Čtyřiadvacet zájemců nastoupilo na konci srpna do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice do akreditovaného kvalifikačního kurzu, po jehož absolvování mohou účastníci vykonávat práci řidiče zdravotnické dopravní služby.

Celý článek


Pomoc NADACE AGEL má bezpočet podob. Za 11 let podpořila přes 1660 žadatelů celkovou částkou přesahující 43 miliónů korun

5.9.2022 / NADACE AGEL

Od roku 2013 si každoročně připomínáme Mezinárodní den charity, který připadá na 5. září. Tento významný den má v kalendáři poznačený i NADACE AGEL, jejíž pomoc má mnohdy bezpočet podob. NADACE AGEL již od roku 2011 podporuje děti i dospělé s tělesným i duševním hendikepem, děti v dětských domovech, maminky s dětmi v azylových domech, sociálně slabé děti při jejich vzdělávání, ale nezapomíná ani na zaměstnance Skupiny AGEL.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz pro očkování 3. a 4. posilujících dávek vakcíny

1.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz. Důvodem je zvýšený zájem veřejnosti o očkování posilujících dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Aktuálně je Očkovací centrum v provozu jeden den v týdnu a to každý pátek. Zdravotníci zde očkují vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a to pouze třetí a čtvrtou posilující dávkou. V případě trvajícího zvýšeného zájmu o očkování je v plánu i rozšíření kapacity centra

Celý článek


Tým cévních chirurgů Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí zachrání ročně bypassy stovky pacientů před ztrátou dolní končetiny

31.8.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Když se řekne bypass, většina lidí si představí operaci, při které chirurgické přemostění pomáhá prokrvit srdeční sval, aby srdce mohlo nadále pumpovat krev do celého těla. Tyto operace provádějí kardiochirurgové. Jenže nejen srdce, ale každá část lidského těla a každý jeho orgán potřebuje ke své funkci dobré prokrvení. A tyto operace pak provádějí cévní chirurgové.

Celý článek


Až 10 % předškoláků trápí špatný zrak, proto je důležité nechat oči před nástupem do školy vyšetřit, upozorňuje oční lékařk

30.8.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

První projevy myopie neboli krátkozrakosti se většinou začnou projevovat kolem šestého roku života, tedy v období nástupu do 1. třídy. Někteří školáci špatně vidí na tabuli, jiní si na žádné komplikace stěžovat nemusí, protože nemají srovnání po korekci. Proto je důležité nechat oči před nástupem do školy vyšetřit u očního specialisty. Podle odhadů odborníků trpí nějakou oční vadou až čtvrtina školáků a deset procent předškoláků.

Celý článek


Závěr prázdnin si v Sociální službě Podhorská v Rýmařově zpříjemnili zahradní slavností

30.8.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Poslední prázdninové dny využili klienti Sociální služby Podhorská k setkání se s rodinami a blízkými přáteli. Společné posezení, dobré jídlo i kulturní zážitek v podobě koncertu rýmařovské skupiny Variace provázeli všechny přítomné od dopoledních hodin až po odpolední siestu. Zpestřením akce byla také soutěž „O nejlepší bábovku“.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk stěhuje interní oddělení do nového pavilonu

29.8.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový moderní pavilon interních oborů v Nemocnici AGEL Šternberk konečně přivítá první pacienty. Prostory, které se budovaly z finančních prostředků Olomouckého kraje více než 30 měsíců, a byly slavnostně dokončeny letos v červnu, nyní zaplní veškeré potřebné přístroje, vybavení, a samozřejmě také pacienti a personál. Jako první budou moci nové prostory vyzkoušet pacienti lůžkového oddělení, a to ještě během prázdnin. Ambulantní pacienti pak na novou adresu zavítají v první polovině září.

Celý článek


Když vaše ruka churaví, náš robot ji uzdraví, říká vedoucí fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Šternberk

23.8.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny (RFM) Nemocnice AGEL Šternberk využívá k léčbě pacientů nejmodernější techniku. Řadí se mezi ni i speciální přístroj Gloreha, který je určený k robotické terapii ruky.

Celý článek


Vadné držení těla trápí 42 % školáků. V řadě případů lze problémům s páteří snadno předcházet, říká lékařka Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

22.8.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Čtyři z deseti dětí v Česku trápí vadné držení těla, které způsobuje bolesti hlavy, zad a také často urychlí rozvoj degenerativních změn páteře v dospělosti. V řadě případů lze vadnému držení těla a problémům s páteří snadno předcházet. Stačí dbát na dostatek pohybu a zdravý životní styl. Zvýšenou pozornost by měli rodiče věnovat hlavně čerstvým školákům, velkou roli hraje také správný výběr aktovky. Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ročně navštíví desítky dětí, které potřebují ulevit od bolesti.

Celý článek


Pacienty v Nemocnici AGEL Říčany hlídají nové monitory životních funkcí

19.8.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Jednotka intenzivní péče a interní lůžkové oddělení říčanské nemocnice disponují nově moderními centrálně propojenými monitory životních funkcí a v současné době již slouží hospitalizovaným.

Celý článek


První dětské sestry vzdělávané podle nového systému nastoupily do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

17.8.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V roce 2017 vstoupila v platnost úprava zákona, která mimo jiné změnila systém vzdělávání dětských sester. Zatímco v minulosti musely mít tyto sestry vysokoškolské vzdělání magisterského typu, od roku 2017 jim stačí čtyřleté studium na střední škole a tříleté studium na Vyšší odborné škole. První absolventi tohoto nového vzdělávacího systému s titulem DiS. tak právě letos ukončili svá studia a 6 čerstvých absolventek před nedávnem rovnou nastoupilo do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích vyšetřili první pacienty s podporou krátkodobé srdeční podpory Impella

16.8.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nově k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory Impella. Krátce po jeho pořízení provedli kardiologové katetrizační výkony s podporou tohoto přístroje dvěma pacientům.

Celý článek


Jak se tvoří opar a čím ho léčit? Odbornice z Lékárny AGEL radí, co platí na opary a čím si pomoci k rychlejšímu hojení

12.8.2022 / Lékárna AGEL

Opary dokáží opravdu znepříjemnit život. Navíc se často objeví v tu nejméně vhodnou chvíli. Jak poznat opar ještě v jeho zárodku, co ho způsobuje a čím ho léčit? K problematice se vyjádřila vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


I mistr tesař se utne. Své o tom vědí zdravotníci v Nemocnici AGEL Podhorská, kteří během léta často ošetřují zraněné kutily

9.8.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Během letních měsíců narůstá počet zranění, která souvisí s prací na zahradě nebo opravách domů či chat. Zlomeniny a bolestivé naraženiny po pádech ze žebříků, tržné a řezné rány, jako následek kutilských pokusů, ale také poranění zad či natažení svalů po manipulaci s těžkými nebo nadměrnými břemeny. To je výčet některých zranění, které během letních měsíců ve velké míře ošetří lékaři na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Podhorská.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník nově provádí nanoskopii kloubů v lokální anestezii

4.8.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Specialisté v jesenické nemocnici provádí nově nanoskopii neboli nanoartroskopii. Tato metoda se využívá u pacientů k šetrné a rychlé diagnostice i k drobným zákrokům nejen kolenních kloubů.

Celý článek


Z transfúzky na koloběžce. Nové dárce AGEL Transfúzní služba láká i pravidelnou soutěží

3.8.2022 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba reflektuje dlouhodobý problém s poklesem nových dárců a odběrů krve. Pravidelnou soutěží se tak snaží motivovat k pravidelném dárcovství a přilákat dárce nové.

Celý článek


Z transfúzky na koloběžce. Nové dárce AGEL Transfúzní služba láká i pravidelnou soutěží

2.8.2022 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba reflektuje dlouhodobý problém s poklesem nových dárců a odběrů krve. Pravidelnou soutěží se tak snaží motivovat k pravidelném dárcovství a přilákat dárce nové.

Celý článek


Jak ošetřit bodnutí hmyzem a kdy už je nutné volat lékaře?

1.8.2022 / Lékárna AGEL

Poštípání a pokousání hmyzem patří mezi běžná letní zranění. Potrápit nás mohou včely, komáři, klíšťata i neznámý hmyz. Dá se nějak na štípance připravit? A kdy už jsou příznaky těžké a nestačí je ošetřit jen doma? Své rady sdělila interní školitelka Lékáren AGEL Rita Smolková.

Celý článek


Medici během léta nabírají zkušenosti na dětském oddělení vítkovické nemocnice

29.7.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Je již tradicí, že celkem dvacítka mediků absolvuje v letních měsících stáž z pediatrie na dětském a novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Studenti medicíny zde stráví dva týdny, během kterých se seznámí s chodem jednotlivých pracovišť a získají praxi z reálného provozu.

Celý článek


Laboratoře AGEL odhalují i vzácná onemocnění typu „liščí tasemnice“

28.7.2022 / AGELLAB

Sběr lesních plodů patří mezi oblíbené letní aktivity dospělých i dětí. Řada lidí ovšem zapomíná, že neomyté ovoce nasbírané v lese může být nositelem nebezpečných parazitů, kteří mohou člověka ohrozit i na životě. Laboratoře AGEL se ve své každodenní činnosti zabývají také raritními a vzácnými onemocněními, ke kterým patří například i nákaza "tasemnicí liščí", mediálně dávanou do souvislosti nejčastěji se sběrem borůvek.

Celý článek


Tenistkám na Livesport Prague Open 2022 poskytují péči zdravotníci z AGELu

27.7.2022 / AGEL

Od soboty 23. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2022. I pro tento roční zajišťuje společnost Dopravní zdravotnictví a.s., která provozuje síť Poliklinik AGEL, kompletní zdravotní a lékařskou péči pro hráčky i jejich realizační týmy po celou dobu trvání turnaje. Pro turnaj byl vyčleněn i jeden sanitní vůz s veškerým potřebným vybavením

Celý článek


Léto je pro děti nejnebezpečnějším obdobím. Během prázdnin jich zdravotníci v Nemocnici AGEL Šternberk ošetřují o třetinu více

27.7.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V létě obvykle trávíme více času venku, častěji sportujeme a provozujeme aktivity, které nejsou pro náš běžný režim typické – a to platí jak pro dospělé, tak zejména pro děti, které mají prázdniny. V důsledku nových aktivit a neodhadnutí možností pak v letních měsících každoročně roste počet úrazů, které mohou v nejhorších případech děti ohrozit i na životě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany připravuje Den zdraví 2022, který připomene důležitost prevence

26.7.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Po úspěšném premiérovém ročníku připravuje Nemocnice AGEL Říčany i v letošním roce preventivní akci pro širokou veřejnost Den zdraví 2022. Uskuteční se ve středu 7. září 2022 na louce u Komenského náměstí.

Celý článek


Po pandemii přibývá neurologických pacientů – včetně těch s diagnózou Parkinsonovy choroby

22.7.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

V době pandemie napříč odbornostmi klesl počet pacientů, kteří navštěvovali odborné ambulance a podstupovali preventivní či běžná diagnostická vyšetření. V důsledku toho byl u řady pacientů znemožněn včasný záchyt nemocí v raných stádiích. Od letošního jara se však situace obrací a například neurologická ambulance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí eviduje markantní nárůst zájmu a s ním také zvyšující se počet pacientů jak nových, tak i těch, u kterých se průběh choroby zhoršil. Příkladem jsou pacienti s Parkinsonovou nemocí, která ve svém průběhu razantně proměňuje své projevy a vyžaduje vždy individuální řešení

Celý článek


Vedra jsou zátěží i pro naše chodidla. Na správnou obuv je třeba myslet i během léta

20.7.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Na první pohled by se mohlo zdát, že léto našim nohám prospívá, ale opak je pravdou. „Pokud tedy nechodíme na boso,” říká MUDr. Barbora Zbránková, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín s tím, že na větší zátěž pro nohy působí v létě hned několik faktorů.

Celý článek


Šumperk se zapojí do hledání dárce kostní dřeně pro Šimonka

19.7.2022 / AGEL Transfúzní služba

Ve středu 27. července se v AGEL Transfúzní službě v Šumperku uskuteční nábor do Českého národního registru dárců dřeně. Možná se při něm podaří najít i vhodného dárce pro Šimona z Uherskohradišťska. Chlapci lékaři diagnostikovali aplastickou anémii.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Šternberk jsou léčeni a rehabilitováni na nových moderních lůžkách

18.7.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pohodlnější, moderní a nadstandardně vybavená lůžka za více než 13 milionů korun slouží nově pacientům v Nemocnici AGEL Šternberk. Obnovy lůžkového fondu se dočkalo interní oddělení, ARO, chirurgie i traumatologie a mezi téměř osmi desítkami nových lůžek nechybí ani lůžko bariatrické, které je určené morbidně obézním pacientům. Moderní nábytek přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let

Celý článek


Odborníci z Nemocnice AGEL Podhorská zájemcům vysvětlí vše o stomii on-line i osobně ve specializované poradně

13.7.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Život či zdraví ohrožující postižení orgánů vylučovací soustavy je často řešeno vyvedením stomie. Představa bytí s tímto „strašákem“ je pro mnoho pacientů deprimující. Nemocnice AGEL Podhorská proto nabídla stomickým pacientům a rodinným příslušníkům, kteří o pacienta se stomií pečují, možnost zeptat se prostřednictvím facebookové stránky odborníka, certifikované stomické sestry, na dotazy, které je v dané oblasti zajímají.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník se během prvního prázdninového týdne nezastavili, evidují přes 200 úrazů

11.7.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Se začátkem prázdnin a přílivem turistů do Jeseníků stoupá také počet zraněných pacientů ošetřených v Nemocnici AGEL Jeseník. Během prvního prázdninového týdne evidují zdravotníci přes 200 úrazů.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se od ledna 2022 narodilo 691 dětí

7.7.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Od počátku tohoto roku přivedlo na svět své dítě 691 těhotných žen právě v porodnici nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Nejplodnějším měsícem byl květen, kdy se narodilo 125 dětí.

Celý článek


Zmodernizovaný rentgen se v Nemocnici AGEL Český Těšín osvědčil

7.7.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Modernizace rentgenu se v Nemocnici AGEL Český Těšín osvědčila. Ročně na něm zdravotníci provedou přes 13 tisíc výkonů.

Celý článek


Gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava radí, jak oddálit blížící se menstruaci během dovolené

4.7.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Chcete vyrazit na dovolenou a menstruační kalendář vás upozorní, že v nejbližších dnech můžete očekávat menstruaci? Jedním z častých dotazů žen před prázdninovým obdobím je možnost odsunu menstruace během dovolené. „Lze předepsat preparát, který toto umožňuje. Po povinném gynekologickém vyšetření a vyloučení těhotenství ošetřující lékař může napsat recept na léky, které se standardně nasazují několik dní před očekávanou menstruací,“ radí MUDr. Lukáš Režňák gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava. I z toho důvodu je velmi vhodné si vést menstruační kalendář, který poskytne přibližný termín menstruace. Pak lze oddálení blížící se menstruace efektivně řešit.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se v prvním pololetí roku 2022 narodilo 126 dětí

4.7.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Eliška, Matyáš, ale i Timea nebo Natanael. To jsou jména některých ze 126 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Jeseník. Z hlediska pohlaví to bylo vyrovnané. Narodilo se celkem 63 děvčat a 63 chlapců.

Celý článek


Přehřátí organismu, dehydratace či nevolnost v autě. Na co si mají dát děti o prázdninách pozor, radí primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

4.7.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Léto, a zvláště letní prázdniny, jsou pro děti nejoblíbenější částí celého roku plného her a dovádění. Jezdí se na dovolené, tábory, k vodě, prarodičům a celkově panuje volnější režim plný nejrůznějšího programu. A právě v tomto období hrozí dětem nejvíce zranění a zdravotních problémů. Jak upozorňuje primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice MUDr. Jan Boženský, jedním z největším rizik je přehřátí organismu.

Celý článek


Během plodného půlroku se v nemocnici AGEL Šternberk narodilo 591 dětí. Jedna maminka porodila dvojčátka

4.7.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V prvním pololetí letošního roku pomohli zdravotníci v Nemocnici AGEL Šternberk na svět celkem 591 dětem. Nejplodnějším měsícem byl červen, kdy se narodilo 126 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru, kdy jich bylo 89.

Celý článek


Pacienti Nemocnice AGEL Podhorská mohou zregenerovat svůj pohybový aparát ve dvou nových vířivých lázních

29.6.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Rehabilitační ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále uvedla do provozu dvě nové vířivé lázně. Ač název evokuje představu bublinkové koupele při víkendovém rekreačním pobytu se sklenicí sektu v ruce, tyto vany nabízí výrazně širší spektrum péče než jen relaxaci.

Celý článek


Zaměstnanci společnosti AGEL budou mít v těžkých chvílích oporu v peer programu

28.6.2022 / AGEL

Cílem peer programu je systém psychosociální podpory zaměstnanců ve zdravotnických zařízeních Skupiny AGEL. Program je určen pro stávající zaměstnance, ale podá pomocnou ruku také čerstvým absolventům, kteří nastoupí do zaměstnání.

Celý článek


Lékař varuje: Hudební akce mohou poškodit sluch hlavně u dětí

28.6.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Přicházející letní období s sebou přináší i typické hudební akce, o které po covidovém období již nyní Češi projevují enormní zájem. Zatímco po společenské a kulturní stránce mohou hudební festivaly a koncerty oplývat benefity, pro sluch jsou naopak vysoce náročné a mohou představovat i vážné ohrožení – a to zejména u dětí, na jejichž sluch mohou mít i nevratné negativní dopady.

Celý článek


Zájem o zdravotnickou školu roste i mezi kluky, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

27.6.2022 / AGEL

Stále rostoucí zájem o zdravotnické obory zaznamenává AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a Přerově. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2022/2023 poslalo více než 440 uchazečů. V letošním roce škola zaznamenala také enormní zájem ze strany kluků.

Celý článek


Jaké úrazy hrozí na dovolené u moře a jak se na ně připravit, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

24.6.2022 / Lékárna AGEL

Dovolená u moře s sebou občas nese specifické úrazy, na které by se měl každý cestovatel připravit. U některých úrazů si můžeme svou nejistotou toho, jak postupovat, dokonce více ublížit. Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Opavě a Zlatých Horách Mgr. Lenka Winklerová radí, co si přibalit do své standardní lékárničky na cestu k moři a jak postupovat při těchto zraněních.

Celý článek


Specialisté v AGEL Diagnostickém centru umí vyšetřit kostní věk dítěte

24.6.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Jedním z vyšetření, které požadují lékaři po radiodiagnostických pracovištích, je vyšetření tzv. kostního věku dítěte. Jedná se o posouzení, zda se kostra dítěte vzhledem k jeho věku vyvíjí přiměřeně, zda je kostní věk opožděn nebo naopak urychlen. K tomuto účelu se nejlépe hodí snímek ruky - u praváka levá, u leváka pravá, aby byl co nejvíce potlačen vliv fyzické práce. Postupný vývoj, tvarování a zrání jednotlivých kůstek zápěstí totiž umožňuje přesnější a podrobnější posouzení než jakákoliv jiná část těla. Vývoj se posuzuje od narození až po věk 18 let, kdy vývoj končí a kosti nabývají definitivní podobu.

Celý článek


LABORATOŘE AGEL POTVRZUJÍ NÁRŮST VARIANTY OMIKRON BA.4/BA.5

23.6.2022 / AGELLAB

Laboratoře AGEL potvrzují výrazný nárůst onemocnění covid-19 ve variantě omikron BA.4/BA.5. „Přestože počet zpracovaných vzorků na přítomnost RNA SARS-CoV-2 klesl v průměru na 20 vzorků denně, stále se jedná o vzorky a výsledky zajímavé,” říká Mgr. Hana Bílková Fránková, MBA, vedoucí laboratoře klinické mikrobiologie Laboratoře AGEL a.s. v Ostravě-Vítkovicích s tím, že během pandemie zdejší laboratoř zpracovala až 5000 vzorků denně.

Celý článek


Den lékáren 2022: Co se děje v lékárně před výdejem léku?

16.6.2022 / Lékárna AGEL

Den lékáren, který již po 24. pořádá Česká lékárnická komora (ČLnK), tento rok připadá na 16. června. Tématem letošního roku je cesta léku od jeho objednání, skladování až po výdej. Pacientovi se tak odkryje další část práce lékárníků, která bývá běžně skryta.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba připravila setkání, na kterém odborníci řešili aktuální témata související s dárcovstvím krve

16.6.2022 / AGEL Transfúzní služba

Nové trendy v transfúzním lékařství, aktuální nedostatek krevních zásob nebo problematika náboru nových dárců, To vše řešili odborníci z hematologicko-transfúzních oddělení nemocnic Skupiny AGEL, kteří se minulý týden (9. a 10. června) sešli na 2. ročníku pracovního setkání s AGEL Transfúzní službou a.s. v Zámeckém resortu Sobotín.

Celý článek


Testování na opičí neštovice nabízejí i laboratoře sítě AGELLAB

14.6.2022 / AGELLAB

Opičí neštovice, jejichž 6 případů potvrdily v uplynulých dnech vybraná zdravotnická zařízení v Česku, testují i odborní pracovníci v laboratořích klinické mikrobiologie společnosti Laboratoře AGEL a.s., která je součástí celorepublikové sítě laboratoří AGELLAB. Principem metody je průkaz přítomnosti DNA viru opičích neštovic v krustách, puchýřcích, krvi či stěru z nosohltanu.

Celý článek


Od začátku roku AGEL Transfúzní služba v Bruntále zaregistrovala téměř 100 nových dárců krve, a to i díky akci pořádané s ve spolupráci s Nadačním fondem NADĚJE

13.6.2022 / AGEL Transfúzní služba

Vzhledem k dlouhodobému problému, kterým je stárnoucí dárcovská základna, je nutná aktivní podpora náboru nových dárců. Kromě pravidelných akcí, jako je Valentýnský nebo Velikonoční odběr, AGEL Transfúzní služba vytváří akce i s partnery, institucemi, nadacemi a firmami, které si jsou vědomi, jak je dárcovství krve pro společnost důležité a výrazně podporují dárce krve. Významným partnerem v „boji“ o nového dárce je Nadační fond NADĚJE, se svým Projektem 450ml NADĚJE.

Celý článek


Těšínskou osmičku NADACE AGEL vyhrál moderní pětibojař Marek Grycz. Charitativní výtěžek předal Lukáš Krpálek, který nechyběl ve startovní listině

13.6.2022 / NADACE AGEL

Přes tři sta běžců dokončilo 4. ročník Těšínské osmičky NADACE AGEL, kterou ozdobily skvělé sportovní výkony i známé tváře ve startovním poli v čele s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem. Účastníci charitativního běhu podpořili částkou 99 900 korun tři holčičky se zdravotním znevýhodněním.

Celý článek


Tým praktických lékařů AGEL Hornické polikliniky posílili manželé, kteří spolu pracují již 13 let

10.6.2022 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika přivítala nové kolegy, kteří rozšířili tým praktických lékařů pro dospělé. Manželé MUDr. Jiří Manoušek a MUDr. Marie Manoušková mají bohaté pracovní zkušenosti, po téměř 30 letech praxe se rozhodli odejít ze svých soukromých praxí a nastoupit jako zaměstnanci polikliniky.

Celý článek


Kardiologové z Třince-Podlesí využívají při operacích srdce rozšířenou realitu. Vyvinuli si vlastní software a vidí tak doslova „do nitra pacienta“

9.6.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Před nedávnem lékaři a zdravotníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí informovali veřejnost o využívání virtuální reality v předoperační přípravě u různých druhů zákroků. Nyní však své hranice posouvají výrazně dále a zavádějí využívání smíšené reality přímo na operačním sále během operační procedury. Jedná se o další stupeň zobrazení 3D dat pomocí nových technologií. Zjednodušeně řečeno, operatérova realita je rozšířená o jakákoliv potřebná 3D data, ať se jedná o orgány, nebo cokoli jiného.

Celý článek


Těšínská osmička NADACE AGEL startuje v neděli a hlásí rekordní účast. Závodu, na který je možné se ještě přihlásit, se zúčastní i Lukáš Krpálek

8.6.2022 / NADACE AGEL

V neděli 12. června se na 8kilometrové trati mezi Třincem a Českým Těšínem uskuteční 4. ročních charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. I přes rekordní účast se mohou sportovci k závodu přihlásit ještě krátce před jeho startem.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici AGEL Český Těšín měl velký úspěch

3.6.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Mimořádný zájem měla veřejnost v letošním roce o Den zdraví a prevence, který připravila Nemocnice AGEL Český Těšín na první červnový čtvrtek. Lidé přišli nejen zkonzultovat svůj zdravotní stav, ale také zavzpomínat na své působení v nemocnici, jež slaví letos 85 let od svého založení. Program si užily také stovky místních dětí ze základní škol, pro než studenti AGEL Střední zdravotnické školy zorganizovali prezentaci i praktické ukázky první pomoci.

Celý článek


V AGEL Transfúzní službě se dárci cítili obzvláště bezpečně, darovali s nimi totiž příslušníci Policie ČR

1.6.2022 / AGEL Transfúzní služba

Jejich heslem je „Pomáhat a chránit“ a opakovaně dokazují, že svůj závazek plní na 100 procent. Ve středu 31. května zavítalo do AGEL Transfúzní služby 24 příslušníků Policie ČR z celého okresu. Policisté ze Šumperka a jeho okolí a pravidelní dárci krve a plazmy v jedné osobě, s sebou přivedli hned 3 kolegy, které jsme nově přijali do naší velké dárcovské rodiny.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín, která letos slaví 85 let, zve na Den zdraví a prevence. Program je zaměřen na všechny generace

31.5.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín zve širokou veřejnost na Den zdraví a prevence, který se uskuteční ve čtvrtek 2. června od 14.00 do 17.00 hodin. Zdravím nabité odpoledne nabídne také kulturní program připravený k 85. výročí založení nemocnice. V její zahradě bude k vidění například výstava historických fotografii a zdravotnických exponátů Muzea Těšínska.

Celý článek


Absolutorium na AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě je jen třešničkou na dortu, říká jedna z prvních budoucích absolventů školy

30.5.2022 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě-Koblově přivítala své první studenty v roce 2018. Impulsem k založení nové zdravotnické školy byl dlouhodobý nedostatek středního zdravotnického personálu v Česku. Proto se společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice, rozhodla založit vlastní zdravotnickou školu. V červnu čeká první absolventy historicky závěrečná zkouška, která umožní studentům užívat titul diplomovaný specialista.

Celý článek


Dobrovolní hasiči z Bruntálska pomáhají „hasit“ nedostatek krevních zásob

27.5.2022 / AGEL Transfúzní služba

Daruj krev s dobrovolnými hasiči. Tuto výzvu přijali naši dárci a mohli tak v pátek 27. května darovat tu nejcennější tekutinu společně s nimi u příležitosti 11. ročníku hromadného odběru dobrovolných hasičů okresu Bruntál.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany má novou nutriční terapeutku. Pacienty chce naučit, aby si svou stravu hlídali i po odchodu z nemocnice

25.5.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

V posledních měsících zrealizovala Nemocnice AGEL Říčany celou řadu novinek, díky kterým se zde daří rozšiřovat spektrum nabízených služeb. Modernizací prošlo oddělení následné rehabilitační péče, došlo k otevření infuzní ambulance, pacientům také pomáhá nová nutriční terapeutka.

Celý článek


Laboratoře AGEL na úspěšném semináři upozornily na onemocnění spojená se sexuálními aktivitami. Nejčastější jsou chlamydie

24.5.2022 / AGELLAB

Společnost Laboratoře AGEL a.s. ve spolupráci s AGEL a.s. uspořádala před nedávnem odborný seminář pro lékaře, sestry, epidemiology, studenty i další odbornou veřejnost s názvem „Od pasu dolů III“. Díky konferenci měla odborná veřejnost možnost po dlouhé době opět osobně diskutovat aktuální témata týkající se „nejzábavnějšího fenoménu života“, tedy sexuality, a to z mnoha úhlů pohledu. Názvem společnost navázala na dvě úspěšné konference na obdobná témata, které se uskutečnily v „předkovidové“ době a setkaly se v odborných kruzích s velmi pozitivním ohlasem.

Celý článek


Neublížit pacientovi ani sobě. Odborníci z Nemocnice AGEL Český Těšín poradili hasičům, jak manipulovat s nemohoucími či extrémně obézními

24.5.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Na začátku spolupráce velitel stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Českém Těšíně oslovil vedení Nemocnice AGEL Český Těšín s tím, že jsou hasiči často voláni k nemohoucím lidem a chtěli by získat informace od odborníků, jak správně s nimi manipulovat a transportovat zraněné do bezpečí. Školením prošlo 30 příslušníků HZS MSK.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník proběhne v pondělí 23. května krajské cvičení složek IZS

20.5.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

V pondělí 23. května od 14:00 hodin proběhne v Nemocnici AGEL Jeseník taktické cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby).

Celý článek


Zdraví naproti cestou infuzní terapie. V Nemocnici AGEL Podhorská mohou podpůrnou terapii využít nejen vegetariáni a celiaci

18.5.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Oslabený organismus, fyzická i psychická únava a další onemocnění způsobená ať už špatnou výživou či chronickým zánětem. Klientům, kteří chtějí přispět svému tělu k lepší funkci nebo těm, kteří svádí boje s vlastní imunitou, nabízí Nemocnice AGEL Podhorská možnost podpůrné infuzní terapie.

Celý článek


Vysoký krevní tlak je nenápadný, ale může zabíjet. Dbejte na prevenci, radí specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

17.5.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Na úterý 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Včasnou léčbou a prevencí můžete předejít výraznému postižení srdce, mozku a zraku anebo postižení ledvin.

Celý článek


Pacientům s vysokým krevním tlakem pomáhá v Podlesí i specializovaná ambulance rezistentní hypertenze

17.5.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Světový den hypertenze připadá na 17. května a upozorňuje na vážné zdravotní komplikace provázející arteriální hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Během koronavirové pandemie řada lidí i přes zdravotní komplikace odkládala návštěvu lékaře, což má za následek následné komplikace a pozdě zahájenou léčbu. Jen arteriální hypertenzí přitom v České republice trpí přes 3 miliony lidí a třetina z nich o svém onemocnění neví.

Celý článek


AGEL podpoří studující maminky i zaměstnance. Každý měsíce dostanou stipendium 5000 korun

13.5.2022 / AGEL

Společnost AGEL připravila pro studenty nelékařských zdravotnických oborů na vysokých a vyšších odborných školách atraktivní motivační novinku. Stipendium 5000 korun mohou čerpat po celý rok studenti absolvující vzdělávání v kombinované/dálkové formě.

Celý článek


Poběžte s Lukášem Krpálkem a mistry hokejové extraligy! Do startu Těšínské osmičky NADACE AGEL, která podpoří tři handicapo-vané dětí z regionu, zbývá měsíc

13.5.2022 / NADACE AGEL

Již počtvrté bude trasa mezi Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 12. června 2022 se na osmikilometrové trati uskuteční charitativní běh NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje na pomoc 3 lidem z regionu. Akce se koná pod záštitou Statutárního města Třince, města Český Těšín a obce Ropice. Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku charitativního běhu z Třince do Českého Těšína bude olympijský vítěz, mistr světa a nejlepší sportovec Česka Lukáš Krpálek.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory, který pomůže pacientům s vážnou formou infarktu

12.5.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Přístrojová novinka v podobě mechanické podpory srdeční činnosti Impella je jedním z nejúčinnějších opatření pro záchranu nemocných s rozsáhlým infarktem myokardu.

Celý článek


Práci ve zdravotnictví musí mít člověk rád, říká sestřička s téměř 60letou praxí z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

11.5.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Na 12. květen připadá tradičně Mezinárodní den sester a ošetřovatelství, během kterého si připomínáme důležitost nelékařských zdravotnických profesí. Pro mnohé je celoživotní práce u pacientů srdeční záležitostí a i přes nesmírnou náročnost této profese nedají na ni dopustit. To je i případ sestřičky Marie Adamusové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, která v oboru pracuje ve městě “Ocelářů” již od roku 1964 a je tak nejdéle sloužící sestřičkou ve Skupině AGEL.

Celý článek


Nedostatkem vitamínu D trpí až 60 % populace. Proč je „déčko“ důležité?

9.5.2022 / Lékárna AGEL

Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL, Mgr. Lucia Gondová, přibližuje důležitost vitamínu D. Jeho nedostatek v organismu se připisuje vzniku řadě onemocnění, jako je například osteoporóza, poruchy imunity či nádorové onemocnění. Jak doplňovat vitamín D? Můžeme se jím předávkovat?

Celý článek


Den prevence na Poliklinice AGEL Česká Třebová odhalil špatný stav pohybového aparátu u školáků

6.5.2022 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy s pohybovým aparátem se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den Prevence pohybového aparátu, který připravilo rehabilitační oddělení Polikliniky AGEL pro žáky 8. tříd ZŠ Nádražní Česká Třebová. Celkem 38 žáků, z toho 19 chlapců a 19 dívek ve věku 13 až 15 let, si nechalo prověřit stav svého pohybového aparátu a seznámili se s chodem celého rehabilitačního oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL má novou Vědeckou radu. V jejím čele stojí profesor Roman Prymula

5.5.2022 / AGEL

Ve společnosti AGEL začala fungovat nová Vědecká rada. Je v ní dohromady 14 expertů z různých oblastí českého medicínského prostředí. Nová Vědecká rada, která bude řešit důležité odborné problémy v oblasti poskytování zdravotních služeb, vzdělávání a vědeckovýzkumné činnosti a dalších otázek koncepční povahy ve společnosti AGEL, byla jmenována na 5 let a navázala na první Vědeckou radu, která byla jmenována v roce 2014 a letos svou činnost ukončila. Úkolem vědecké rady je zpracovat ve spolupráci se členy lékařské rady a příslušnými primáři střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů Skupiny AGEL.

Celý článek


Od pasu dolů. Odborná konference Laboratoří AGEL upozorní na onemocnění spojená se sexuálními aktivitami

3.5.2022 / AGELLAB

Období letních měsíců a prázdnin se nezadržitelně blíží. Kromě slunce, dovolených a dlouhých letních večerů přináší také celou řadu zdravotních rizik, na které je potřeba pamatovat. Mezi ně jistě patří onemocnění spojená se sexuálními aktivitami. Tématikou zdravotních rizik nejen v průběhu letních měsíců se bude zabývat 5. května jednodenní konference Od pasu dolů III, která naváže na „předkovidovou“ tradici odborných setkání pořádaných Laboratořemi AGEL a.s. Bude zaměřena na sexualitu, sexuálně přenosná onemocnění, nahlédneme také v této oblasti pod „pokličku“ humánní genetiky a zamyslíme se nad fakty a mýty o vitamínu D.

Celý článek


Za dlouhodobou a tvůrčí pedagogickou činnost byla oceněna učitelka AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické s 36 letou praxí

29.4.2022 / AGEL

V rámci Ocenění pedagogických pracovníků škol a školských zařízení na území Města Český Těšín u příležitosti Dne učitelů ocenilo město Český Těšín učitelku Mgr. Janu Feberovou. Mezi žáky je velmi oblíbená, říkají o ní, že je přísná, ale přitom lidská a milá.

Celý článek


Tři podezřelé záchyty si připisuje Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Olomouc

29.4.2022 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Olomouc, který proběhl v pondělí 25. dubna, charakterizoval velký zájem veřejnosti. Lékařka kožní ambulance vyšetřila téměř 80 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének. Výsledkem jsou tři podezřelé záchyty. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Mladé mamince změnil život Azylový dům Gloria, nad kterým drží svá ochranná křídla také NADACE AGEL

29.4.2022 / NADACE AGEL

NADACE AGEL podporuje Azylový dům pro ženy a matky s dětmi Gloria již od roku 2016 a od té doby středisku poskytla 2,4 miliónu korun. Důkazem, že pomáhat právě Azylovému domu Gloria má smysl, se stala mladá maminka Jana, která zde žije deset měsíců se svými třemi dětmi.

Celý článek


Voňavé květnové polibky bez zapáchajícího dechu. Jak bojovat s citlivým problémem radí specialistka z Lékárny AGEL

28.4.2022 / Lékárna AGEL

Květen je jako stvořený pro líbání. Dle tradice žena, políbená pod rozkvetlým stromem 1. května, by měla celý rok oplývat krásou, přitažlivostí a plodností. Nechcete-li uschnout, ale mít na polibky pod třešní hezké vzpomínky, vyslechněte si dobré rady vedoucí Lékárny AGEL PharmDr. Jarmily Staszkové, jak si zajistit voňavý dech.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika otevřela novou onkologickou ambulanci

27.4.2022 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika nově otevřela ve svých prostorách onkologickou ambulanci, kde se o pacienty bude starat zkušená lékařka s mnohaletou praxí MUDr. Dagmar Molendová. Společně s novou sestřičkou budou k dispozici pacientům tři dny v týdnu (úterý, středa, čtvrtek), a to v čase od 8:00 do 14:00 hodin s půlhodinou polední pauzou od 12:00 hodin.

Celý článek


Evropský imunizační týden rozšiřuje povědomí o možnostech očkování. Jarní období je pro řadu očkování ideální, říkají odborníci z Nemocnice AGEL Podhorská

25.4.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Závěr dubna patří Evropskému imunizačnímu týdnu. Redukce výskytu infekčních onemocnění až úplné vymýcení výskytu některých nemocí v průběhu historie je výsledkem rozsáhlé povinné i nepovinné vakcinace populace. Nejen rutinní vakcinaci provádí i lékaři v Nemocnici AGEL Podhorská.

Celý článek


Tým kardiologů z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s týmem onkologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava oznámili zcela novou metodu léčby bolesti u ischemické choroby srdeční. Jako první na světě použili k jejímu odstranění ozařování kybernetickým nožem CyberKnife

25.4.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Svíravá a silná bolest na hrudi po pouhých pár krocích chůze – taková, která budí člověka ze spánku – to je jeden ze symptomů ischemické choroby srdeční – angina pectoris. Často ztěžuje nemocným život až do té míry, že je zcela vyřadí z běžného života. Právě takovouto bolest kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s odborníky Kliniky onkologické Fakultní nemocnice Ostrava léčili již u tří pacientů metodou, která nemá na světě u této indikace obdoby. Kybernetickým nožem vyřadí z funkce nervové uzly, které jsou zodpovědné za přenos bolesti od srdce. Úleva bývá takřka okamžitá, plný efekt unikátního zákroku se u pacienta projeví po několika týdnech až měsících.

Celý článek


Zhruba půl tuny odpadu uklidili žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

20.4.2022 / AGEL

Žáci a pedagogové z AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě-Koblově se zapojili do celorepublikové dobrovolnické úklidové akce „Ukliďme Česko“. Akce má za cíl uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.

Celý článek


S tabletem za pacientem? V Nemocnici AGEL Český Těšín využívají elektronickou dokumentaci

20.4.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín začala naplno využívat výhody elektronické dokumentace prostřednictvím mobilního IKISu - Integrovaného Klinického Informačního Systému. Tablety mají zdravotníci v rukách nejen u příjmu pacientů.

Celý článek


Je třeba se bát zvýšené konzumace vajec o Velikonocích?

14.4.2022 / Lékárna AGEL

Kolem vajec a cholesterolu kolují různá tvrzení a mýty. Jak je to doopravdy s cholesterolem ve vejcích?

Celý článek


Za jeden měsíc získala AGEL Transfúzní služba přes 100 nový dárců, a to i díky akci pořádané s ve spolupráci s Nadačním fondem NADĚJE

13.4.2022 / AGEL Transfúzní služba

V důsledku stárnoucí dárcovské základny je AGEL Transfúzní služba po celý rok velice aktivní v podpoře náboru nových dárců krve. Pořádá nejen pravidelné akce jako je Valentýnský nebo Velikonoční odběr, ale organizuje celou řadu dalších se svými partnery z řad institucí, nadací či firem, které si uvědomují, jak je dárcovství krve pro společnost důležité a podporují ho nejrůznějšími formami. Významným partnerem v „boji“ o nového dárce je Nadační fond NADĚJE, se svým Projektem 450ml NADĚJE. I díky němu se podařilo AGEL Transfúzní službě rozšířit dárcovskou základnu o 110 nových členů.

Celý článek


Lidé s infarktem budou v Pardubicích dříve na sále. Oprava nadjezdu u nemocnice je hotová

13.4.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Rekonstrukce nadjezdu u Pardubické nemocnice, v jejímž areálu je situováno Kardiologické centrum AGEL, je u konce. Od pátku 15. dubna po něm budou moci jezdit vozidla záchranné služby, MHD, ale také osobní automobily. Rekonstrukce trvala od března 2021 a přinášela v Pardubicích výraznou komplikaci v dopravě i pro vozidla záchranné služby.

Celý článek


Dva roky s covidem v Nemocnici AGEL Podhorská. Pacientů zde ošetřili přes tisíc, každá pátý vyžadoval intenzivní péči

12.4.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Na konci minulého měsíce, konkrétně 23. března, uběhly přesně dva roky od přijetí prvního pozitivně testovaného pacienta na covid jednotce Nemocnice AGEL Podhorská. Za celou dobu existence této speciální izolované jednotky zde ošetřili zdravotníci přes 1000 covid pozitivních pacientů, z toho více než 200 pacientů s potřebou intenzivní péče

Celý článek


AGEL Transfúzní služba v Šumperku zve na Velikonoční odběr. Potřeba jsou zejména dárci s negativním Rh faktorem

6.4.2022 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba v Šumperku připravuje tradiční Velikonoční odběr krve a plazmy a vítání jsou dárci všech krevních skupin a především ti s negativním Rh faktorem.

Celý článek


Velikonoční atmosféra vládne napříč Nemocnicí AGEL v Českém Těšíně

6.4.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Český Těšín už tento týden. Zaměstnanci ve spolupráci s humanitární organizací ADROU zpříjemnili středeční dopoledne 6. dubna pacientům a klientům Sociální služby.

Celý článek


Hlídat si své zdraví i kondici pomáhají zájemcům specializovaná vyšetření v síti laboratoří AGELLAB

5.4.2022 / AGELLAB

Na 7. dubna tradičně připadá Světový den zdraví, tedy toho nejcennějšího, co máme. Aby člověk předcházel zdravotním problémům, je nesmírně důležité myslet na prevenci, která může mít mnoho podob. Mezi ně bezesporu patří špičková vyšetření v síti laboratoří AGELLAB, díky kterým odborníci dokážou zjistit nejen aktuální kondici organismu člověka, ale i jeho sklony k vážným nemocem.

Celý článek


3. dubna slavíme Mezinárodní den spodního prádla. Víte, jak vhodné prádlo vybrat?

31.3.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Ačkoli většina mezinárodních dní připomíná důležité historické milníky a události, jsou mezi nimi i takové, které vznikly spíše z komerčnějších důvodů. Jedním z nich je Mezinárodní den spodního prádla, který slaví především prodejci a zákazníci různými slevovými akcemi a nákupy dne 3. dubna. Než se ale dámy či pánové vydají s nákupním košíkem k podkladně, měli by vědět, jaká zdravotní úskalí může nevhodně zvolené spodní prádlo přinést.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník se během jarních prázdnin nezastavili, evidují přes 700 úrazů

30.3.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Přes 700 pacientů ošetřili během jarních prázdnin na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník. Nejčastěji se jednalo o úrazy vzniklé díky lyžařské sezóně z pádů na lyžích a snowboardu. Zdravotníky zaměstnalo také pár kuriózních případů.

Celý článek


Jak zvládat náročnou manipulaci s imobilními pacienty, poradili sociálním pracovníkům fyzioterapeuté z Nemocnice AGEL Český Těšín

30.3.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Specialisté na rehabilitaci z Nemocnice AGEL Český Těšín připravili seminář pro pracovníky v sociálních službách, kteří pomáhají ve Českém Těšíně imobilním občanům. Zdravotníci jim předali cenné rady, jak zvládat náročnou práci a zároveň šetřit své zdraví.

Celý článek


Dědí se ve vaší rodině infarkt? Ani s pozitivní rodinnou anamnézou nemusíte na sport rezignovat, ubezpečují odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

30.3.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Fakt, že sport prospívá zdraví, je všeobecně známým faktem, a to jak u zdravých lidí, tak také u lidí s kardiovaskulárním onemocněním. Specialisté na sportovní kardiologii doporučují mírnou sportovní aktivitu už i u pacientů s kardiologickým onemocněním, což se dříve často vylučovalo.

Celý článek


Terapie pomůže od záchvatů až třem čtvrtinám pacientů s epilepsií, říká specialista neurologické ambulance Polikliniky AGEL Olomouc

25.3.2022 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Purple day neboli Světový den epilepsie připadá tradičně na 26. březen a během tohoto dne se po celém světě daří šířit povědomí o této nemoci, které postihuje již více než 50 milionů lidí po celém světě. Výrazným symbolem tohoto dne je fialová barva, z čeho vychází i jeho název – Purple day. Onemocnění, které postihuje mnohem častěji mužskou populaci, u příležitosti světového dne více přiblížil neurolog MUDr. Vojtěch Mrňka z Polikliniky AGEL Olomouc.

Celý článek


Chirurgická ambulance AGEL Hornické polikliniky nabízí ošetření pacientů bez čekání

21.3.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Chirurgická ambulance AGEL Hornické polikliniky přímo v centru Ostravy nabízí pacientům široké spektrum služeb, profesionální lidský přístup a ošetření bez čekacích lhůt, které jsou v jiných zdravotnických zařízeních mnohdy několikahodinové. Pacienti na Hornické poliklinice tak v čekárně stráví jen minimum času.

Celý článek


Mozek ovlivňuje vnímání bolesti, od které pomáhají v Nemocnici AGEL Podhorská infuzní terapie

14.3.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

V pátek 11. března odstartoval Světový týden mozku, který je nepostradatelným orgánem a svou funkcí ovlivňuje život jedince a jeho kvalitu. Přesto se jedná o jeden z nejméně prozkoumaných orgánů těla. Mozek ovlivňuje i vnímání bolesti a bojovat s bolestí a s ní spojenými nepříjemnými vjemovými prožitky pomáhají také v anesteziologické ambulanci Nemocnice AGEL Podhorská pomocí infuzní terapie.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum ročně provede více než 80 000 vyšetření. V případě, že si žena nahmatá bulku, absolvuje vyšetření do několika dnů

10.3.2022 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum zahrnuje 3 pracoviště, v Novém Jičíně, ve Frenštátě pod Radhoštěm a ve Vsetíně a za celý loňský rok v nich zdravotníci provedli přes 80 000 vyšetření. I přes značný počet pacientů specializované centrum disponuje volnými vyšetřovacími kapacitami. Specialisté apelují na všechny ženy, aby nepodceňovaly prevenci a i při sebemenším podezření na zdravotní problém vyhledaly včas odbornou pomoc. Na důležité vyšetření nebudou čekat.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí investovala více než 5 miliónů korun do kompletní renovace a modernizace interiérů

9.3.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Vnitřní prostory Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí prošly před nedávnem kompletní renovací interiérů. Více než 40 let staré vybavení vystřídaly nové a moderní prvky. Investice přesahující částku 5 miliónů korun zpříjemní pobyt všem pacientům a návštěvníkům. V rámci rekonstrukce se také zvýšila bezpečnost nejen pacientů, ale i zaměstnanců.

Celý článek


Kardiologickému centru AGEL v Pardubicích se podařilo špičkovou péči zachovat i během pandemie. V roce 2021 se podařilo počet operací dokonce meziročně navýšit

4.3.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích, superspecializované pracoviště pečující o pacienty s onemocněním koronárních tepen a s poruchami srdečního rytmu, si dlouhodobě udržuje silnou pozici mezi špičkovými pracovišti v České republice. Potvrzují to výsledky a počty provedených výkonů za rok 2021, který byl silně ovlivněn pandemickou situací.

Celý článek


Problémy se štítnou žlázou i kreténismus. Jód je pro vývoj lidského organismu a pro život velmi důležitý.

3.3.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Každý rok, již více než 20 let, připadá na 6. března Mezinárodní den jódu. V učebnicích chemie se můžeme dočíst, že jód je prvek s chemickou značkou I, který se ve volné přírodě vyskytuje pouze ve sloučeninách a má fialovou barvu či kovový lesklý vzhled. Zajímavou informací je, že se jedná o prvek životatvorný, tedy nezbytný pro vývoj lidského organismu a pro život.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník započala první fáze rozsáhlé rekonstrukce lůžkového pavilonu. Pacienti budou mít komfortnější zázemí

28.2.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Rekonstrukcí za více než 8 milionů korun aktuálně prochází lůžkový pavilon Nemocnice AGEL Jeseník, v němž se nachází chirurgické, interní a dětské oddělení, hemodialyzační stanice a ambulantní provozy interny. Celá akce bude dokončena do konce měsíce dubna.

Celý článek


Jak je na tom vaše kondice? Nemocnice AGEL Český Těšín zve na Den obezity

28.2.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

U příležitosti Světového dny obezity, který připadá na 4. března, připravila Nemocnice AGEL Český Těšín preventivní akci Den obezity. Konat se bude ve čtvrtek 3. března nutriční terapeutka z nemocnice zájemce seznámí s jejich zdravotním stavem, související právě s tělesnou hmotností.

Celý článek


Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohou potřebným. Na start se postaví také dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek

25.2.2022 / NADACE AGEL

Již počtvrté bude trasa mezi Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 12. června 2022 se na osmikilometrové trati uskuteční charitativní běh NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje na pomoc 3 lidem z regionu. Akce se koná pod záštitou Statutárního města Třince, města Český Těšín a obce Ropice. Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku charitativního běhu z Třince do Českého Těšína bude olympijský vítěz, mistr světa a nejlepší sportovec Česka Lukáš Krpálek.

Celý článek


Síť laboratoří AGELLAB nabízí alergikům test specifického IgE proti alergenům ze 160 zdrojů v jediném vyšetření

21.2.2022 / AGELLAB

Alergiemi podle statistik trpí až 2,5 milionu Čechů. Nejčastěji jde o alergie na pyly, roztoče, plísně, zvířata či potraviny. Zjistit přesný alergenový zdroj, který způsobuje potíže, je přitom dnes již snadné. Například v laboratořích sítě AGELLAB si mohou zájemci s podezřením na alergii nechat prověřit 280 alergenů ze 160 alergenových zdrojů během jediného vyšetření, což ocení zejména děti. Zdravotníci navíc dovedou nejen odhalit druh alergie, ale umí určit i její intenzitu a závažnost klinických projevů.

Celý článek


Podporu od NADACE AGEL získal spolek, který se stará o klienty s handicapem nebo onkologickým onemocněním

10.2.2022 / NADACE AGEL

Již od roku 2018 pomáhá NADACE AGEL organizaci Jonášův spolek z.s. z Hlučína, který se věnuje klientům s handicapem nebo onkologickým onemocněním. Během uplynulých let získal Jonášův spolek od NADACE AGEL finanční příspěvek v celkové výší 92 130 korun.

Celý článek


Sanitky zdravotnických zařízení skupiny AGEL převezly v loňském roce více než 87 500 pacientů

9.2.2022 / AGEL

Zdravotnická zařízení skupiny AGEL disponují desítkami sanitních vozidel, které slouží k zajištění převozů hospitalizovaných a ambulantních pacientů, k překladům nebo dopravě na vyšetření do jiných zdravotnických zařízení, popřípadě k propuštění do trvalého bydliště pacienta. Sanitní vozy převezly v loňském roce více než 87 500 pacientů. Nejvytíženější byly sanitky Dopravní zdravotní služby Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Světový den luštěnin připomene hlavní výhody čočky, hrachu i fazolí nejen v jídelníčku. Chybět by v něm luštěniny neměly minimálně dvakrát týdně, radí odbornice z Nemocnice AGEL Česká Těšín

8.2.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

10. února si již tradičně připomínáme Světový den luštěnin - svátek, který je věnován fazolím, čočce, hrachu i jejich příbuzným. Výhod luštěnin je přitom celá řada a týkají se dokonce nejen lidského těla a zdraví, ale také naší krajiny nebo domácí spíže. Podle zdravotníků by proto luštěniny měly být zařazeny do jídelníčku alespoň dvakrát týdně, u vegetariánů a veganů dokonce každý den.

Celý článek


Lékárnice radí jak přežít suchý únor a nevymlouvat se

7.2.2022 / Lékárna AGEL

Měsíc únor je známý kampaní vyzývající k celoměsíční abstinenci alkoholu. Většina Čechů o sobě tvrdí, že alkohol pije jen občas, ale mnoho jich balancuje na hranici alkoholismu, aniž by si to uvědomovali. Odoláte v těchto dnech alkoholu, nebo máte spíš více důvodů, proč si pravidelnou skleničku dát? Lékárna AGEL radí, jak správně na tyto výmluvy reagovat a předsevzetí dodržet.

Celý článek


O infuzní terapii je v Nemocnici AGEL Říčany zájem

4.2.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

V Nemocnici AGEL Říčany došlo v posledním čtvrtletí roku 2021 k otevření Infuzní ambulance. Byla to reakce na stále větší poptávku veřejnosti po podpůrné léčbě. Infuze a infuzní terapie nabízí rychlé a efektivní doplnění vitamínů a dalších důležitých látek do těla v takovém poměru, které je tělo schopno zpracovat a efektivně zužitkovat. V říčanské nemocnici je však infuzní léčba zaměřena na léčbu bolestivých onemocnění pohybového aparátu.

Celý článek


Suchej únor v pravý čas? Kladný vztah k alkoholu se v době tvrdých lockdownů ještě prohloubil, říká psychiatr z Polikliniky AGEL

3.2.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

10. ročník abstinenční výzvy “Suchej únor” přichází v době, kdy spotřeba alkoholu v České republice stoupá, roste obliba domácího popíjení a ordinace psychiatrů plní lidé bojující s problémy s alkoholem. Ty se týkají mužů i žen a cílem kampaně je vyzvat lidi k uvědomění, že pro spoustu z nás je alkohol běžnou součástí našich životů a Suchej únor může poukázat na jeho rizikové užívání.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum pomáhá klientkám v rámci genetického vyšetření rakoviny prsu

3.2.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Rakovina prsu je civilizační onemocnění, jehož přesné příčiny zatím nejsou známy. Jedná se o komplexní onemocnění, na jehož rozvoji se podílí řada vlivů. U příležitosti Světového dne boje proti rakovině (4. únor) je vhodné připomenout, že mezi významné rizikové faktory mimo těch všeobecně známých jako kouření, nadměrná konzumace alkoholu, obezita, bezdětnost či absence kojení, patří také genetická predispozice.

Celý článek


Světový den boje proti rakovině připomene prevenci, kterou Češi během pandemie hrubě opomíjeli

2.2.2022 / AGELLAB

4. února si již tradičně připomínáme Světový den boje proti rakovině, jehož cílem je upozornit na problematiku nádorových onemocnění a jejich prevenci, diagnostiku či léčbu napříč světadíly. V letošním roce je přitom toto téma mimořádně důležité i vzhledem k pandemii, v jejímž průběhu lidé odkládali návštěvy lékařů a došlo k nárůstu počtu pacientů s rakovinou ve 4. a 5. stadiu.

Celý článek


Víkendové vichřice otřásly kardiovaskulárním systémem občanů, říká lékař z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

1.2.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně větrné víkendové počasí zanechalo stopy nejen na popadaných stromech a škodách na majetku, ale také na občanech Pardubického kraje. Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích zaznamenali během tohoto větrného víkendu zhruba 30-50% nárůst pacientů.

Celý článek


Martin Keller přišel o nohu nad kolenem, ale nevzdal to. Na bionickou protézu mu přispěla NADACE AGEL

28.1.2022 / NADACE AGEL

Finanční příspěvek ve výši téměř 37 tisíc korun obdržel od NADACE AGEL pracovník vrátnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Martin Keller. Díky příspěvku si mohl jedenačtyřicetiletý muž pořídit novou bionickou, mikroprocesorem řízenou protézu. Dar byl věnován v rámci projektu „Plníme sny“, který se zaměřuje na zaměstnance a pacienty v těžkých situacích ve zdravotnických zařízeních Skupiny AGEL.

Celý článek


Očkovací týmy AGEL Hornické polikliniky míří do firem

27.1.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Zdravotníci AGEL Hornické polikliniky již v závěru loňského roku začali očkovat v prostorech polikliniky v centru Ostravy a současně ve spolupráci s Moravskoslezským krajem bylo zahájeno očkování imobilních pacientů. Navíc vznikla spolupráce s RBP zdravotní pojišťovnou a mobilní očkovací týmy nyní připravují očkování zaměstnanců přímo na pracovištích konkrétních zaměstnavatelů.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně nabízí vyšetření na zcela novém rentgenovém přístroji. Jeho výhody ocení nejen pacienti

27.1.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového moderního skiagrafu, který je součástí AGEL Diagnostického centra v Novém Jičíně. Novinka přináší rovněž snížení celkové radiační zátěže nezbytné k provedení vyšetření.

Celý článek


Sotva začal studovat, už zachraňuje životy. Žák AGEL Střední zdravotnické školy pohotově zachránil ženu, která nejevila známky života

26.1.2022 / AGEL

Jakub Szturc je žákem prvního ročníku na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. V září 2021 nastoupil do prvního ročníku oboru praktická sestra, aby si splnil svůj sen o budoucím povolání. Pár týdnu po zahájení studia se dostal do situace, kdy bez váhání pomáhal resuscitovat ženu, která nejevila známky života. O hrdinském činu teprve patnáctiletého chlapce se učitelé dozvěděli až z poděkování, které nedávno zaslala neteř zachráněné ženy.

Celý článek


Díky spolupráci vítkovické porodnice s Laboratořemi AGEL se podařilo u novorozence odhalit spinální muskulární atrofii včas. Speciální vyšetření nabízí porodnice AGELu u kojenců a batolat až do konce roku

20.1.2022 / AGELLAB

Pozitivní ohlasy rodičů i konkrétní případ včasného odhalení spinální muskulární atrofie (SMA) u miminka narozeného loni v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vedlo v Laboratořích AGEL k rozhodnutí, umožnit specializované vyšetření na závažné poruchy imunity a SMA, které se do 1. ledna provádí u novorozenců celorepublikově, i u dětí narozených v letech 2020 a 2021.

Celý článek


„Zdraví trávicího traktu je zásadní pro správný vývoj a funkci imunity,” zdůrazňuje specialistka Lékárny AGEL.

18.1.2022 / Lékárna AGEL

Posilujete pravidelně svou imunitu? Existuje mnoho způsobů od otužování a pravidelného pohybu přes doplňování vitamínů, nejčastěji vitamínu C a D. Čtyři pětiny naší imunity jsou uloženy ve střevech, proto je důležité udržovat tento orgán v dobré kondici. Vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Martina Petrošová poradí, jak podporovat imunitu správnou funkcí střev.

Celý článek


Lékařka radí, kdy po covidu znovu začít se sportem

13.1.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pandemie onemocnění covid-19 již zasáhla velkou část české populace. Drtivá většina lidí se přitom po prodělání nemoci naštěstí mohla vrátit znovu do běžného života, a to včetně sportovních aktivit. Ty však není vhodné začít provozovat příliš brzy, aby naopak dobře míněná aktivita tělu neuškodila.

Celý článek


NADACE AGEL v roce 2021 podpořila více než 250 žadatelů a přispěla celkovou finanční částkou 6 343 155 korun

10.1.2022 / NADACE AGEL

NADACE AGEL pomáhá napříč celou Českou i Slovenskou republikou již od roku 2011. Cílem NADACE AGEL je pomáhat osobám s hendikepem a potřebným organizacím v návaznosti na zdravotní a sociální sféru. V loňském roce finančně podpořila více než 250 jednotlivců a organizací.

Celý článek


Sanitáři si vždy práci najdou, proto Nemocnice AGEL Český Těšín pořádá kvalifikační kurz Sanitář

7.1.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín pořádá již celkově čtvrtý akreditovaný kurz Sanitáře. Důvodem je stále rostoucí a dlouhotrvající zájem o rekvalifikaci v oblasti zdravotnictví. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje také fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. V nadcházejícím kurzu zbývají poslední volná místa.

Celý článek


Nemocnice AGELu během pandemie spolupracují. Lůžka intenzivní péče pomáhala vytíženým nemocnicích často uvolnit Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

4.1.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pacienti vyžadující komplexní podporou dýchání a oběhu, pacienti s kardiologickými obtížemi, ale i lidé s onemocněním covid-19 dostávají aktuálně péči napříč okresy i kraji a to díky spolupráci nemocnic skupiny AGEL. Pacienti ze Zlínska, Ostravska, Novojičínska i Bruntálska, kteří potřebují léčbu pomocí umělé plicní ventilace, putují často až do Třince. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí přitom i při této péči stále zajišťuje péči o pacienty s kardiovaskulárními onemocněními.

Celý článek


Pozorujeme výrazně pomalejší hojení plicní tkáně, říká vedoucí ECMO týmu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, kde letos napojili 12 pacientů s onemocněním covid-19

31.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pro drtivou většinu obyvatel je covid-19 naštěstí relativně banální a nekomplikovaná respirační infekce. Pro tyto jedince život pokračuje bez jakýchkoliv změn. Pak bohužel existuje skupina lidí, u kterých se rozvine těžký průběh onemocnění, v nejhorších případech s nutností použití invazivní plicní ventilace, či metody ECMO. Vedoucí lékař ECMO programu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí se ohlédnul za uplynulým rokem.

Celý článek


Letošní rok byl plný novinek a příjemných překvapení, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

30.12.2021 / AGEL

Pátý rok existence školy přinesl hned několik důležitých milníků. V červnu letošního roku odmaturovali historicky první maturanti v Ostravě. V září škola uvítala ve školních lavicích první budoucí maturanty v Českém Těšíně. Velkou událostí bylo také otevření nové AGEL Vyšší odborné školy v Přerově, která je první pobočkou v Olomouckém kraji a bylo toho mnohem více.

Celý článek


Studentka Andrea si plní svůj sen díky projektu PLNÍME SNY DĚTEM

29.12.2021 / NADACE AGEL

Andrea je velmi talentovaná a cílevědomá studentka, která by se v budoucnu ráda stala policistkou. V rámci projektu PLNÍME SNY DĚTEM se NADACE AGEL rozhodla Andrejce ulehčit její cestu za vysněnou profesí a již druhým rokem jí podporuje finančním příspěvkem ve výši 18 000 korun formou stipendia.

Celý článek


Centrum sportovní kardiologie v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí, jedno z prvních v ČR, za uplynulý rok vyšetřilo na stovku sportovců. Odborníci odhalili skryté arytmie, ale i následky prodělaného covidu

27.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Je tomu rok, co v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí začalo fungovat specializované kardiologické centrum, které pomáhá u sportovců snižovat riziko výskytu náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo předcházet případům nečekaných úmrtí mladých sportovců. Sport sám o sobě není podle odborníků příčinou problému, ale zhoršuje prognózu a může být spouštěčem akutního zhoršení nepoznaného srdečního onemocnění. To se může projevit například náhlou poruchou srdečního rytmu během fyzické námahy.

Celý článek


Dárky od vánočního Stromu splněných přání v prostějovské kancelářiputovaly k seniorům až do Sedlčan

22.12.2021 / Perfect Distribution

Přes padesát vánočních dárků nakoupili zaměstnanci firem Perfect Dis-tribution a AGEL Trade seniorům z Domova se zvláštním režimem Sedlčany, aby tak splnili jejich přání. Pečlivě vybrané a zabalené dary již doputovaly k mile překvapeným seniorům z Příbramska.

Celý článek


V říčanské nemocnici školáci zazpívali pacientům i zaměstnancům koledy. Hospitalizovaní nepřijdou o Vánocích o cukroví ani bramborový salát

22.12.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Zpívané koledy nebo vánoční výzdoba nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí i v Nemocnici AGEL Říčany, kde chodby krášlí vánoční motivy a pacienti se již mohou těšit na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Pacient, za kterého v nemocnici AGEL Třinec-Podlesí dýchaly přístroje přes 40 dní, dnes aktivně sportuje a užívá si života

21.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Celý příběh začíná v listopadu 2020. Tehdy lékaři ECMO týmu Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí převzali pana Jana Pallu do své péče od kolegů z Vyškova na Moravě. Pacient byl tehdy ve vážném zdravotním stavu s covid zánětem plic. Více než 40 dní byl napojený na přístroje zajišťující mimotělní okysličování krve, tzv. ECMO. Domů se ke své rodině vrátil po 81 dnech. Nyní po více než roce je plný života a energie, zdravotní problémy ale stále přetrvávají.

Celý článek


Práce v laboratořích se nezastaví ani o Vánocích. Na novou variantu viru jsou v AGELLAB připraveni

20.12.2021 / AGELLAB

„S covidem nás čeká ještě dlouhá cesta. Jak se dále bude epidemie vyvíjet, je však na odpovědnosti každého z nás. Musíme být připraveni na změnu,“ říká Hana Bílková-Fránková, vedoucí laboratoře klinické mikrobiologie AGEL v Ostravě. Její tým se nezastaví ani o Vánocích.

Celý článek


Jablunkovská trojčata Kropova oslaví své druhé Vánoce. Zdobení vánočního stromku bude letos výzva – děti už totiž všechny čile chodí a ukrýt před nimi dárky od Ježíška vyžaduje promyšlený plán

20.12.2021 / NADACE AGEL

Michaela a Mirek Kropovi z Jablunkova u Třince se rodiči trojčat stali v únoru 2020. Doma na své sourozence čekaly další dvě starší sestřičky – Barunka a Adélka. Ty už dnes navštěvují školu a školku. Trojčata Mireček, Zuzanka a Anička mezitím z miminek vyrostla do dvouletých neposedů, kteří se zájmem objevují svět a jejich hlídání vyžaduje neustálý postřeh.

Celý článek


Jak na zdravé Vánoce? Nezapomínejte na pohyb, radí výživová poradkyně AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

17.12.2021 / AGEL

Předvánoční adventní čas se pro mnohé z nás stává obdobím hektickým se spoustou práce, úklidu, sháněním dárků a příprav štědrovečerní tabule. Česká tradice pečení vánočního cukroví a příprava kapra s bramborovým salátem je jednou z nejkrásnějších. Vyžaduje ovšem dost času a úsilí. Tipy na zdravé Vánoce sdílí výživová poradkyně a vedoucí kvalifikačních kurzu Sanitář a Ošetřovatel na AGEL Střední zdravotnické škole, PhDr. Jarmila Verešová, PhD.

Celý článek


Mají zájem o vakcínu, ale cestu do očkovacích center nezvládnou. Nemohoucím občanům pomáhají zaměstnanci z AGEL Hornické polikliniky

16.12.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Na základě požadavku o spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a AGEL Hornickou poliklinikou začali zdravotníci očkovat občany, pro které je návštěva zdravotnického zařízení velice obtížná. Zároveň zdravotníci očkují od tohoto týdne přímo na poliklinice nejen zájemce z řad pacientů praktických lékařů.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Plzeň aplikovali ve znovuotevřeném očkovacím centru přes 2 000 vakcín. Zdravotní péče na poliklinice zůstává neomezena

15.12.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Zdravotníci v Očkovacím centru v rámci Polikliniky AGEL Plzeň po listopadovém znovuotevření aplikovali přes 2 000 dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Díky obětavé práci těchto zdravotníků, kteří očkují v odpoledních hodinách, zůstává ambulantní zdravotní péče polikliniky neomezena a funguje ve standardním režimu.

Celý článek


Svátky nemusí být ve znamení bolavých zad z úklidu. Přetíženému tělu pomůže rehabilitace – změna ale není na počkání

15.12.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Bolesti šíje a zad, přetížená bedra nebo i úrazy během předvánočního úklidu. To jsou každoročně potíže, které k lékaři přivádějí před Vánoci především ženy. V honbě za adventní pohodou, zatížených dalšími starostmi řada z nich vnímá toto období jako nejvíce stresující v roce.

Celý článek


První bezdrátový kardiostimulátor ve východních Čechách zavedli lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

14.12.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Lékaři Kardiologického centra AGEL zavedli ve čtvrtek 9. prosince prvním dvěma pacientům bezdrátové kardiostimulátory Micra. Špičkové specializované pracoviště v Pardubicích se tím zařadilo k pouhé pětici kardiologických zařízení v České republice, které tuto šetrnou metodu nabízí.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany otevřela očkovací centrum

10.12.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Ve středu 8. prosince se Nemocnici AGEL Říčany otevřela ambulance pro očkování osob z širokého okolí pro podání třetí posilovací dávky proti onemocnění covid-19. Počáteční kapacita počítá s průměrně 100 očkovanými denně. Dřívější očkovací centrum provozované ve Sportovní hale ve spolupráci s městem Říčany ukončilo svou činnost před třemi měsíci, ale vzhledem k nelepšící se epidemiologické situaci nemocnice opět očkování pod svou taktovou občanům zajišťuje.

Celý článek


Vzdělávací a výzkumný institut AGEL spolu s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí učí školáky první pomoci. V projektu „Neboj se pomoci!“ proškolí více než 700 dětí

7.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Hlavním cílem projektu „Neboj se pomoci!“ je podpora zdravotní osvěty žáků základních a středních škol v Moravskoslezském kraji v oblasti poskytování laické první pomoci. Vzdělávací a výzkumný institut AGEL ve spolupráci s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí tento rok proškolí více než 700 dětí z 16 vzdělávacích institucí.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany v listopadu investovala 600 000 korun do obnovy rehabilitačních pomůcek a dalšího vybavení. Jednou z novinek je motomed

1.12.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Přestože musela Nemocnice AGEL Říčany v uplynulých měsících reagovat na aktuální vývoj koronavirové pandemie, nadále pokračovala v obměně rehabilitačních přístrojů a dalšího potřebného vybavení. Jen v listopadu se investice na pořízení nových přístrojů vyšplhala na částku 600 000 korun.

Celý článek


Trápí vás horečka? Lékárna AGEL radí, jak a kdy s ní bojovat.

26.11.2021 / Lékárna AGEL

Zejména v zimních měsících má řada z nás oslabenou imunitu. S tím souvisí i větší riziko onemoc-nění. V případě, že se necítíme dobře, bolí nás hlava, pálí oči nebo cítíme celkovou únavu, je dobré sáhnout po teploměru, abychom potvrdili závažnost situace. Stoupá-li rtuť teploměru nad 38 stupňů, znamená to, že naše tělo bojuje s horečkou, která při dalším zvyšování může být pro lidský organismus nebezpečná. Odbornice z Lékárny AGEL radí, jak a kdy je nejlepší s teplotou bojovat.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické opět vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.11.2021 / AGEL

S podzimním rychle rostoucím počtem nově covid pozitivních pacientů a vytížeností personálu zdravotnických zařízení, se žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě a Českém Těšíně vracejí do zdravotnických zařízení. Více než 25 žáků tak posílilo nelékařský zdravotnický personál nemocnic na Moravě.

Celý článek


Rakovina prsu se týká i mužů. Nádor bývá často zjištěn až v pokročilém stadiu, varují specialisté z AGEL Diagnostického centra

18.11.2021 / AGEL Diagnostické centrum

Zatímco u žen je rakovina prsu nejčastějším nádorovým onemocněním a druhou nejčastější příčinou úmrtí na onkologické onemocnění, u mužů se toto onemocnění vyskytuje poměrně vzácně. Počet případů ale významně roste a aktuálně se v Česku týká hned několika desítek pacientů. Na rozdíl od žen, u mužů přitom bývá rakovina prsu obvykle zachycena až v pokročilejším stádiu, což komplikuje léčbu.

Celý článek


Testovací týmy Poliklinik AGEL zajišťovaly testování hráček, organizátorů i diváků na tenisovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové

9.11.2021 / AGEL

Finálový tenisový turnaj Pohár Billie Jean Kingové, který byl letošní největší sportovní akcí pořádanou letos v České republice, by se jen těžko uskutečnil bez nasazení laboratorních specialistů ze zdravotnických zařízení skupiny AGEL. Po celou dobu prestižního turnaje byly u pražské O2 areny a v blízkém okolí k dispozici 3 týmy provádějící antigenní i PCR testování.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz z důvodu velkého zájmu veřejnosti o očkování

5.11.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz. Důvodem je zvýšený zájem veřejnosti o očkování. Aktuálně je očkovací centrum v provozu tři dny v týdnu a to každé úterý, středa a čtvrtek. Zdravotníci zde očkují nejen první dvě dávky vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech), ale i třetí posilující dávku té samé vakcíny. V případě trvajícího zvýšeného zájmu o očkování je v plánu i rozšíření kapacity centra.

Celý článek


Zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě získala ocenění za mimořádný počin

4.11.2021 / AGEL

Mgr. Alžběta Panáková byla oceněna v rámci 8. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2021. Zástupkyně ředitele převzala cenu v úterý 2. listopadu v Praze v rámci odborné konference „Zástupce ředitele v hlavní roli.“ O tom, že byla nominována, neměla nejmenší tušení. Slavnostní vyhlášení jí mile zaskočilo a překvapilo.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na speciální pomůcku k invalidnímu vozíku, která díky hybridnímu pohonu usnadní mladému Janovi cestování i sportování

4.11.2021 / NADACE AGEL

Jan je 27 letý student, který pátým rokem studuje právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Má za sebou první státní závěrečnou zkoušku a ještě letos by rád úspěšně ukončil své studium. Ve svém volném čase se rád učí cizí jazyky, čte a cestuje. V minulosti dokonce závodně sportoval. Kvůli nepřízni osudu je Jan odkázán na invalidní vozík. NADACE AGEL přispěla Janovi částkou ve výši 20 000 korun na speciální pomůcku k invalidnímu vozíku, která mu díky hybridnímu pohonu usnadní cestování a sportování s kamarády.

Celý článek


Nedostatek vitamínu D trápí většinu populace. Prevence nedostatku vitamínu D zejména u starších lidí může udržet svalovou výkonnost a podpořit imunitu, radí lékařka Nemocnice AGEL Český Těšín

29.10.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

S podzimním počasím přichází i méně slunečné dny. Málo slunečního svitu a nevhodná strava jsou důvody, proč většina populace trpí nedostatkem vitamínu D. Správným doplněním vitamínu D lze významně podpořit náš imunitní systém. Světový den vitamínu D si každoročně připomínáme 2. listopadu.

Celý článek


Žákyně 4. ročníku AGEL Střední zdravotnické školy zazářily v IKEMu. Vyhrály první místo v soutěži HARTMANN School Awards

27.10.2021 / AGEL

Karolína, Lenka a Beata slaví úspěch v celostátní soutěži společnosti HARTMANN. Žákyně 4. ročníku oboru Zdravotnický asistent na AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Českém Těšíně, představily v pražském IKEMu svůj projekt, ve kterém řeší zlepšení kvality ošetřovatelské péče o nemocné. Z 11 zdravotnických škol v České republice obhájily žákyně první místo.

Celý článek


Stát se ošetřovatelem je nyní možné v novém kvalifikačním kurzu AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

26.10.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škol zdravotnická se sídlem v Ostravě-Koblově od listopadu nově nabízí akreditovaný kvalifikační kurz Ošetřovatel. Do kurzu se mohou hlásit sanitáři, ale i lidé bez předchozího zdravotnického vzdělání. První kurz bude zahájen 10. listopadu a potrvá do května příštího roku.

Celý článek


V Kardiologickém centru AGEL v Pardubicích proběhl workshop o zprůchodňování dlouhodobě uzavřených srdečních tepen za účasti českých a slovenských lékařů

22.10.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích zavedlo jako první pracoviště v České republice systematicky vedený program rekanalizace chronických uzávěrů srdečních tepen (CTO – Chronical Total Occlusions). Své zkušenosti se složitými zákroky zdejší specialisté předávali v úterý 19. října během prakticky orientovaného setkání intervenčních kardiologů z celé České republiky a ze Slovenska.

Celý článek


Dozorčí rada Skupiny AGEL vyhodnotila uplynulý rok

18.10.2021 / AGEL

Skupina AGEL vloni oslavila již 30 let od svého vzniku. V České republice a na Slovensku je počtem téměř 14 000 pracovníků vyhledávaným zaměstnavatelem, který nabízí svým zaměstnancům odborný růst a prostředí pro kvalitní a odbornou profesionální péči. Většina zdravotnických zařízení skupiny disponuje akreditovanými pracovišti pro vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků.

Celý článek


Zájemci mohou v jeden den absolvovat bez objednání celou řadu vyšetření? Poliklinika AGEL Ostrava pořádá v úterý 19. října Den prevence pro širokou veřejnost

15.10.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Vyšetření cukru v krvi a EKG, ultrazvuk krkavice nebo štítné žlázy, preventivní vyšetření sluchu, kožní prevence, rehabilitační workshop pro prevenci bolesti zad nebo vyšetření celotělovým DermoScanem za akční cenu. To jsou aktivity, které v úterý 19. října nabídne Poliklinika AGEL v centru Ostravy.

Celý článek


Zájem o zdravotnické profese roste i mezi chlapci. Na AGEL Střední zdravotnické škole studuje více než 50 chlapců

6.10.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. V kurzu jsou nejen u dívek, ale v poslední době také u chlapců. AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně rok co rok zaznamenává větší zájem o studium ze strany kluk

Celý článek


Studentka Katka jde za svým cílem samostatné chůze díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL

1.10.2021 / NADACE AGEL

Cílevědomá Katka si po malých krůčcích plní sen o samostatné chůzi, díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun od NADACE AGEL, který ji umožňuje speciální robotickou rehabilitaci.

Celý článek


Období pandemie mělo negativní vliv nejen na prevenci, připomínají u příležitosti Světového dne srdce specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

29.9.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Celý měsíc září je věnovaný prevenci kardiovaskulárních onemocnění a Světový den srdce je akcí, která byla prvně uskutečněna v roce 2000 Světovou federací srdce (WHF) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Jak upozorňují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, období pandemie koronaviru mělo negativní vliv jak na prevenci, tak na včasnou léčbu těchto onemocnění.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s  co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

24.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článek


Mezinárodní den Alzheimerovy choroby si připomínáme 21. září. Zhruba 10 % nemocných je mladších 65 let

20.9.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Pacienti i lékaři Nemocnice AGEL Český Těšín si každoročně připomínají Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, ten připadá na 21. září. Alzheimerova choroba neboli demence je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola letos slaví 5 let. Těší se velkému zájmu i oblibě

13.9.2021 / AGEL

Za tak krátkou dobu se škola se sídlem v Ostravě rozrostla o pobočku v Českém Těšíně a přibyla k ní i AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě, Českém Těšíně a letos nově i v Přerově. „Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste,” říká zástupkyně ředitele Mgr. Alžběta Panáková.

Celý článek


Olomoucký arcibiskup požehnal nové AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Přerově

9.9.2021 / AGEL

Slavnostního otevření se ve středu 8. září dočkala nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově, do níž nastoupilo ve školním roce 2021/2022 40 studentů oboru Diplomovaná všeobecná sestra. Historické události se zúčastnil i olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, který přímo v prostorách zrekonstruované budovy v centru města požehnal tolik potřebné škole i jejím studentům a pedagogům.

Celý článek


Během pandemie covid-19 vzrostlo riziko sebevražd o třetinu

9.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Na pátek 10. září letos připadá Světový den prevence sebevražd. Podle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) ročně připadá 800 tisíc úmrtí na sebevraždy, pokusů o sebevraždu je až 20x více, tedy více než 16 milionů. Počet sebevražd je v Česku nad světovým průměrem.

Celý článek


Jaký je vhodný jídelníček z pohledu diabetologa? Rady zkušených ergoterapeutů na jednom místě? Nemocnice AGEL Říčany zve na Den zdraví

9.9.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany se stala partnerem Říčanských slavností, které se letos ponesou v duchu zdraví. Na Lázeňské louce se kromě zdravého cvičení S úsměvem, ukázkami jógy nebo kuchařskou show tak návštěvníci setkají i s několika odborníky z říčanské nemocnice, a to v sobotu 11. září od 14:00 hodin. Zájemci si mohou nechat změřit tlak, využít poradenství s diabetologem či vyzkoušet osobní standardizovaný test nebo kognitivní test u ergoterapeutů.

Celý článek


40 studentů nastoupilo v Přerově do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Mají možnost využít i stipendijní program

3.9.2021 / AGEL

S prvním zářijovým dnem se otevřela v Přerově AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická a do prvního roku studia nastoupilo celkově 40 studentů. Zřizovatelem je společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice. Nejen Olomoucký kraj dlouhodobě trápí nedostatek zdravotnického personálu.

Celý článek


Očkování ve sportovní hale v Říčanech je u konce. Zdravotníci zde aplikovali téměř 50 tisíc vakcín

2.9.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Konec prázdnin přinesl i ukončení činnosti velkokapacitního očkovacího centra ve sportovní hale v Říčanech. V nejhektičtějším období zde zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany naočkovali proti onemocnění covid-19 až 600 lidí za den.

Celý článek


Začátek školního roku přináší dětem nachlazení, ale i zažívací potíže ze stresu. Pomohou bylinky i vitaminy, ale třeba i zdravější svačinka

1.9.2021 / AGEL

Začátek školního roku je pro lékárníky tradičně obdobím, kdy jejich rady vyhledávají rodiče školáků různého věku, ale také sami dospělí, kteří se potýkají se zdravotními problémy, spojenými s podzimním ochlazením. Řadu komplikací spojených s návratem dětí do kolektivu lze ale podle odborníků řešit včas a zabránit tak zhoršení zdravotního stavu.

Celý článek


Poliklinika AGEL Praha Italská otevřela zmodernizované Centrum zobrazovací diagnostiky

30.8.2021 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Centrum zobrazovací diagnostiky bylo na Poliklinice AGEL Praha Italská slavnostně otevřeno v pondělí 30. srpna po dvouměsíční rekonstrukci. Během modernizace poliklinika pořídila nový výpočetní tomograf (CT) a digitální rentgen, došlo také na základní stavební úpravy pro zvýšení komfortu pacientů. Projekt si celkově vyžádal investici přesahující 15 miliónů korun a je jednou z nejvýznamnějších investic, kterou společnost Dopravní zdravotnictví a.s., provozovatel Poliklinik AGEL, v letošním roce realizuje.

Celý článek


Zhoubný nádor, který nejde ani nahmatat, lokalizují specialisté z AGEL Diagnostického centra pomocí šetrného radioaktivního zrna

18.8.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum rozšiřuje spektrum poskytované péče o aplikaci radioaktivního zrna, které je spojené s přesnější a šetrnější péčí u vyšetření karcinomu prsu a stane se tak jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které metodu radioaktivního zrna bude nabízet svým pacientkám.

Celý článek


Kardiaci, léto ještě nekončí! Jak ulevit srdci v parném období, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

12.8.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně vysoké teploty, stres před dovolenou a hodiny strávené za volantem auta jsou pro kardiaky velkou zátěží. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by právě v tomto období měli být obezřetnější. Proto je potřeba dodržovat režimová opatření, která nemocná srdce ochrání. Důležitým aspektem je rovněž nezanedbávat důkladnou a pravidelnou preventivní péči.

Celý článek


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy během léta nelení a ve velkém vypomáhají ve zdravotnických zařízeních

11.8.2021 / AGEL

Letní prázdniny jsou v plném proudu, přesto se řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně rozhodla vypomáhat ve zdravotnických zařízeních. Sluníčko, koupaliště a letní pohodu tak dobrovolně vyměnili za výpomoc tam, kde je potřeba.

Celý článek


Pohodové léto mohou znepříjemnit plísňová onemocnění

27.7.2021 / AGEL

V letních měsících, kdy šatník v horkých dnech mnozí eliminují na sandály a nátělníky, odhalí lidé jinak skryté části těla a nezřídka kdy se mohou na kůži objevit červené skvrny. Svědí, olupují se a nevypadají hezky. Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění zvané Pityriasis versicolor.

Celý článek


Kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu. Zájemce láká vyšší vzdělání a jistota zaměstnání

26.7.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě uzavřela 6. a poslední kurz školního roku 2020/2021. Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu a oblibě. Řada absolventů našla zaměstnání již během povinné praxe. Příkladem je i paní Marcela Gazal, která kurz absolvovala a nyní se do školy vrací, aby své znalosti předávala už jako zkušená lektorka.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum prošlo úspěšně náročným auditem

26.7.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum a jeho tři pracoviště v Novém Jičíně, Frenštátě pod Radhoštěm a Vsetíně prošly úspěšně v pořadí již druhým externím klinickým auditem a každé pracoviště obdrželo Certifikát o provedení externího klinického auditu pro zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření.

Celý článek


K hladkému průběhu tenisového turnaje v Praze napomáhá i svižné a přesné testování odborníků z AGELu

16.7.2021 / AGEL

Od 10. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2021 a k jeho hladkému průběhu výrazným dílem přispívá také společnost AGEL. Zdravotníci na místě provádějí u hráček i všech pořadatelů odběry na testování onemocnění covid-19  podle náročných pravidel WTA (Women's Tennis Association). Následné expresní vyhodnocení vzorků zajišťují laboratoře na Poliklinice AGEL v Plzni. Lékaři a záchranáři společnosti AGEL poskytují zdravotní péči v případě akutních problémů i tenistkám přímo na tenisových dvorcích během zápasů.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická se těší velkému zájmu o studium. První studenti nastoupí v září do nové pobočky školy v Přerově

12.7.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a od září nově i v Přerově se těší rostoucímu zájmu o studium. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2021/2022 poslalo celkem 192 uchazečů.

Celý článek


Pandemie u mnohých prohloubila problémy s alkoholem, varuje psychiatr. Lidé pili doma a na své problémy byli sami

1.7.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pandemie koronaviru napříč celou společností dostala mnoho lidí do krajních a krizových situací, což má za následek vysoký počet osob hledající únik v alkoholu. Psychiatrickou ambulanci Polikliniky AGEL Ostrava plní pacienti, jež ztratili v uplynulém roce zaměstnání nebo zažívali nadměrný stres a obtížné životní chvíle řešili u láhve něčeho ostřejšího. Alkoholici museli navíc se svou závislostí bojovat zcela osamoceni, protože nemohli docházet na setkávání Anonymních alkoholiků.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě má své historicky první maturanty

23.6.2021 / AGEL

Velkou premiéru má za sebou AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. V uplynulých týdnech vykonávalo celkem 86 žáků tzv. zkoušku z dospělosti. Historicky první maturanti školy si převzali svá maturitní vysvědčení 22. června na slavnostním vyřazení, které se konalo na radnici Slezské Ostravy.

Celý článek


Špatné dávkování bylin může lehce zhatit jejich magický účinek, varuje lékárnice

23.6.2021 / AGEL

Bylinky mají velkou moc, a to zdaleka nejen o kouzelné svatojánské noci z 23. na 24. června. Traduje se, že nenápadné rostlinky nasbírané v tomto magickém čase mají největší sílu. Jak upozorňuje specialistka z Lékárny AGEL v Ostravě, bylinky jsou velice přínosné, je ale velice důležité dodržet správné dávkování.

Celý článek


Pro Lékárny AGEL je spolupráce mezi lékařem a lékárníkem cestou, jak poskytnou pacientům nejlepší péči

16.6.2021 / AGEL

Den lékáren, který pořádá Česká lékárnická komora, připadá na 17. června a v letošním roce vyzdvihuje význam spolupráce lékaře a lékárníka. Připomíná si ho také Lékárna AGEL, která zdůrazňuje i významnou roli lékárníků při včasné identifikaci lékových interakcí.

Celý článek


Odběrová místa Poliklinik AGEL standardně nabízí šetrné a přesnější PCR-RT testy ze slin

15.6.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Zdravotníci ve všech odběrových místech Poliklinik AGEL začali odebírat vzorky určené pro PCR-RT vyšetření k ověření přítomnosti onemocnění covid-19 již standardně ze slin. Klienti tak podstoupí neinvazivní způsob vyšetření, u kterého rozsáhlá studie prokázala vyšší citlivost než u klasického nepříjemného výtěru z nosohltanu.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava otevřela očkovací místo v centru města

25.5.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Do očkování proti onemocnění covid-19 se nově zapojuje Poliklinika AGEL Ostrava, jejíž zdravotníci budou aplikovat vakcínu v centru města. Zájem projevují lidé docházející ke zdejším lékařům, přihlásit se může k očkování ale každý.

Celý článek


Lékařská fakulta Ostravské univerzity a zdravotnická skupina AGEL se dohodly na užší spolupráci

24.5.2021 / AGEL

Zdravotnická skupina AGEL zahájila aktivní spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Prioritou nově uzavřené smlouvy je především rozšíření studijních a praktických aktivit studentů s perspektivou možnosti zaměstnání v celé zdravotnické síti skupiny či poskytnutí lektorských zdrojů.

Celý článek


Vysoký krevní tlak nebolí, je to ale nebezpečný „zabiják“

14.5.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Na pondělí 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Hypertenze patří ve vyspělých zemích k nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním. O nebezpečí vysokého tlaku se mluví už desetiletí, ale někteří lidé tento zdravotní problém stále podceňují. Odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích přitom upozorňují, že neléčená arteriální hypertenze poškozuje celý organismus. V poslední měsících navíc lékaři pozorují pozdější reakce pacientů na zdravotní komplikace, což má za následek závažnější postižení.

Celý článek


První maturitní zkoušky žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě klepou na dveře

7.5.2021 / AGEL

Velkou premiéru zažívá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. V následujících dnech proběhnou vůbec první maturitní zkoušky v historii školy. Na prahu dospělosti stojí celkem 88 žáků.

Celý článek


Nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově přivítá v září své první studenty, přihlášky přijímá již nyní

29.4.2021 / AGEL

V cílové rovince jsou přípravy otevření nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově, která přivítá své první studenty v září letošního roku. Do prezenční i kombinované formy studia v oboru Diplomovaná všeobecná sestra se mohou zájemci hlásit již nyní. Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení škola přijímá do 31. května.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně nabízí novou formu studia

26.4.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně reaguje na rostoucí zájem o studium zdravotnických oborů formou dálkového studia. Ve školním roce 2021/2022 proto nově nabídne studijní obor Diplomovaná všeobecná sestra v kombinované formě.

Celý článek


Nejste v tom sami! Vytíženým zdravotníkům nemocnice podávají pomocnou ruku v podobě psychosociální pomoci

31.3.2021 / AGEL

V posledním roce je na všechny pracovníky ve zdravotnictví kladena enormní zátěž, se kterou se musí vypořádat. Nemocnice skupiny AGEL proto přichází s programem psychosociální pomoci s mottem Nejste v tom sami a jako první ji budou moci využít zaměstnanci nemocnic v Ostravě-Vítkovicích, Novém Jičíně a Valašském Meziříčí. V tíživých okamžicích pomáhá nejen zdravotníkům profesionální psycholog.

Celý článek


Lékaři z AGEL Diagnostického centra Nový Jičín dokáží odhalit rakovinu prsu ve stadiu, kdy ještě nemůže tvořit vzdálená ložiska

19.3.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně jako jedno z mála pracovišť v České republice provádí zákroky pomocí vakuového mamotomu s naváděním bioptické jehly pomocí třídimenzionálního zobrazení. Specialisté díky tomu dokážou odhalit přednádorové stavy v prsní žláze a včas tak ženu upozornit na hrozící nebezpečí. Pozitivní histologický nález spadající do rámce přednádorového stavu je zjištěn ve více než polovině provedených mamotomických zákroků.

Celý článek


Zájem firem o samo-testovací sady neustále roste

19.3.2021 / Perfect Distribution

Neustále rostoucí poptávku firemní klientely po samo-testovacích soupravách zaznamenává prostějovský Perfect Distribution, největší distributor zdravotnického materiálu a dezinfekčních prostředků v České republice. Nejpozději do 26. března musí své zaměstnance otestovat antigenními testy také malé firmy s 10 až 49 zaměstnanci, pro které se stala otázka testování tématem číslo jedna právě tento týden.

Celý článek


Enormní zájem o studium na AGEL Střední zdravotnické škole. Přihlášku ke studiu zaslalo celkem 305 zájemců

11.3.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. Důkazem toho je vysoké množství přihlášek ke studiu, které v těchto dnech obdržela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně.

Celý článek


Bezbolestné antigenní testy nabídnou jako první v republice odběrová místa skupiny AGEL

5.3.2021 / AGEL

Jako první v republice nabídne skupina AGEL široké veřejnosti další šetrnou a zároveň vysoce spolehlivou alternativu vyšetření přítomnosti koronaviru v organismu. Jedná se o bezbolestné neinvazivní antigenní testy provedené odběrem vzorku z okraje nosní dírky, které nahradí metodu hlubokého výtěru z nosohltanu, jak se test dosud standardně prováděl.

Celý článek


Stále více lidí se obrací na lékárníky kvůli úzkostným stavům

26.2.2021 / AGEL

Poslední dobou je mi nějak těžko, buší mi srdce, nemůžu spát, máte na to něco? Tato slova znějí stále častěji z úst zákazníků lékáren. Tyto potíže jsou projevem úzkosti, kterou lidé nyní prožívají, a je na lékárníkovi, aby určil pravou příčinu potíží a doporučil vhodný postup k řešení problému.

Celý článek


Laboratóriá zdravotníckej siete AGEL rozbehli spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX pri testovaní PCR testami

20.1.2021 / AGEL

Zdravotnícka sieť AGEL je prvou súkromnou sieťou, ktorá nadviazala spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX známeho biochemika Pavla Čekana v rámci testovania PCR metódou. Podstatou spolupráce je dodávka citlivejších slovenských diagnostických setov na vyšetrenia PCR ochorenia COVID-19 dostupnejšia technická a aplikačná podpora priamo od výrobcu.

Celý článek


Další kurz na Sanitáře se rozběhne v lednu. Přihlášky přijímá AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ v Ostravě

29.12.2020 / AGEL

Pro zájemce, kteří hledají stabilní zaměstnání a jistotu práce se v lednu otevírá další akreditovaný kvalifikační kurz pro sanitáře s možnou on-line teoretickou výukou. Kurz opět otevírá AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. Vzdělání v oblasti zdravotnictví je vhodné pro všechny zájemce, kteří mají chuť pomáhat a pracovat s lidmi. Přihlášky do prvního kurzu roku 2021 je možné podat do pondělí 4. ledna.

Celý článek


Riziko infarktu hrozí i na Štědrý den. Zpomalte a vychutnejte si kouzelný čas Vánoc, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL

21.12.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Přestože jsou Vánoce označovány za svátky klidu, míru a pohody, varují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, že i v tomto období hrozí lidem vznik akutních srdečních příhod. Zejména o Vánocích paradoxně nastává čas zvýšeného stresu, a proto je důležité zpomalit a snažit se užít si kouzelný čas v co největším klidu a pohodě.

Celý článek


Zaměstnanci opět plnili vánoční přání seniorů

21.12.2020 / Perfect Distribution

Ani nouzový stav a přijatá vládní opatření nezastavily naše zaměstnance, aby pokračovali v nastavené tradici ve vánočním obdarování seniorů ve vybraném domově. Letos jsme splnili společné přání, které využijí všichni klienti Domova pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici. Za vybrané peníze jsme koupili do společenské místnosti vodní fontánu, která je nejen krásná dekorace, ale především zvlhčuje a pročišťuje vzduch. Za zbylé peníze jsme pořídili respirátory a jako podporu dobré vůle svých zaměstnanců koupila firma televizi.

Celý článek


Mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB vyšetřil minulý týden stovku pedagogických pracovníků

14.12.2020 / AGEL

Pedagogové z Moravskoslezského kraje nemusejí pro realizaci rychlých antigenních testů navštěvovat nemocnice nebo jiná odběrová zařízení. Mají k dispozici také mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB, který vyšetření provede přímo na půdě školy. Minulý týden mobilní tým vyšetřil na přítomnost nového typu koronaviru téměř sto pedagogických pracovníků ve čtyřech různých ostravských školách.

Celý článek


O vánoční atmosféru klienti v Nemocnici AGEL Louny nepřijdou ani letos

14.12.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Letošní advent je kvůli koronaviru jiný, ale personál Nemocnice AGEL Louny se i přesto bude snažit, aby klientům sociální služby připravil ty nejkrásnější Vánoce. V nemocnici zůstanou i v období vánočních svátků zhruba čtyři desítky klientů sociální služby.

Celý článek


Na účinnou rehabilitaci v “kosmickém obleku” Kubovi přispívá NADACE AGEL

23.11.2020 / AGEL

Diagnózu dětská mozková obrna si musela vyslechnout ještě v porodnici maminka dnes jedenáctiletého Jakuba Komrzího z Prahy, který i přes nelehký životní osud dokáže žít s úsměvem a radostí. Jednou z efektivních léčebných metod, která mu pomáhá v rozvoji, je neurorehabilitace. Finančně náročná metoda není hrazená zdravotní pojišťovnou, Nadace AGEL proto rodině Jakuba na speciální rehabilitaci již podruhé přispěla.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ otevře své dveře veřejnosti – tentokrát online

16.11.2020 / AGEL

Právě začíná období, kdy se žáci devátých ročníků základních škol rozhodují, kterým směrem povedou jejich první kroky do budoucna. Zájemci o studium na středních školách mají letos kvůli koronaviru velmi omezené možnosti, jak blíže poznat prostředí svých vybraných škol. Školy jsou zavřené a veřejnost se do nich nedostane. AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ se proto rozhodla přiblížit své zázemí zájemcům o studium alespoň online.

Celý článek


Třetina žen odkládá preventivní vyšetření prsu, varují odborníci AGEL Diagnostického centra

16.11.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Koronavirová epidemie výrazně ovlivňuje také oblast preventivní medicíny. Ta je však u řady onemocnění klíčová pro úspěšnou léčbu. Jedním z onemocnění, kde má prevence zásadní význam, je i rakovina prsu. Přesto jí v Česku ročně podlehne okolo 1600 žen. Odborníci z AGEL Diagnostického centra proto vyzývají ženy, aby návštěvu odborníka neodkládaly, a to především v případě nejasného pohmatového nálezu při samovyšetření.

Celý článek


Odběrové týmy skupiny AGEL budou ve třech městech Moravskoslezského kraje testovat i o víkendech

30.10.2020 / AGEL

Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji aktivně reagují na enormní poptávku o testovaní na koronavirus, které pomáhá v boji s pandemií. Ve třech městech nově pracují odběrové týmy také během soboty i neděle. V nemocnici AGEL v Českém Těšíně se dokonce zdravotníci snaží nepříjemné vyšetření dětem zpříjemnit malým dárkem.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a VOŠ vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.10.2020 / AGEL

Rychle rostoucí počty nakažených a neutuchající epidemie COVID-19 donutila vládu České republiky uložit pracovní povinnost studentům, kteří se připravují na nelékařské zdravotnické profese. Pracovní povinnost se týká studentů vysokých škol, vyšších odborných škol, ale i středních zdravotnických škol.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola Ostrava otevírá další online kurz pro sanitáře. Zájemce láká bezpečná výuka, jistota práce a chuť pomáhat

19.10.2020 / AGEL

Zájemcům, kteří mají chuť pomáhat a dále se vzdělávat se otevírá již třetí akreditovaný kurz Sanitáře, který pořádá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. Přihlášky do třetího kurzu pro sanitáře s online teoretickou výukou je možné podat do 30. října.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nejmodernější rentgenový přístroj pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu

6.10.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Nový model angiolinky pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu mají jako první v Čechách a teprve druzí v České republice odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích. Specializované pracoviště díky nejmodernější generaci angiografických přístrojů rozšiřuje své léčebné spektrum a zároveň má v plánu navýšit počet invazivních arytmologických léčebných výkonů.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Prevence dokáže včas odhalit zdravotní problémy, připomínají odborníci Kardiologického centra AGEL Pardubice u příležitosti Světového dne srdce

24.9.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Jak důležité je o své srdce pečovat? Nejen na to již dvacet let upozorňuje Světový den srdce, který připadá na 29. září. Lékaři z Kardiologického centra AGEL Pardubice připomínají, že kardiovaskulární onemocnění jsou, společně s těmi onkologickými, nejčastější příčinou úmrtí u dospělé české populace. Svůj velký podíl na tom má nezdravý životní styl i paradoxně vysoká úroveň zdravotní péče.

Celý článek


Světový den lékárníků si připomenou také v síti Lékáren AGEL

23.9.2020 / AGEL

Nenahraditelnou činnost poskytovatelů lékárenské péče v systému zdravotnictví veřejnosti každoročně připomíná Světový den lékárníků, ustanovený Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP) na 25. září. Tento významný den si v pátek připomenou také v Lékárnách AGEL.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL zahájila modernizaci přístrojového vybavení, špičkovou diagnostiku zpřístupní i lidem v menších městech

22.9.2020 / AGEL

Špičkové radiodiagnostické přístroje za více než 200 miliónů korun nainstaluje do svých zdravotnických zařízení v Česku a na Slovensku zdravotnická skupina AGEL. Díky rozsáhlému investičnímu projektu budou obměněny nejen starší přístroje, ale novými magnetickými rezonancemi budou nově vybaveny také nemocnice v regionech, kde tato vyšetřovací metoda dosud chyběla. To zkvalitní diagnostické možnosti lékařů nejen v samotných nemocnicích, ale i ostatním poskytovatelům zdravotní péče v regionech.

Celý článek


Džungarská rodinka křečků těší v lounské nemocnici klienty sociální služby

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Netradiční společníky mají  při pobytu v sociální službě klienti oddělení sociálních lůžek v Nemocnici AGEL Louny. Jedná se o rodinku džungarských křečků, kteří rozvíjí klientům jemnou motoriku či pomáhají s nácvikem koncentrace a paměti. S nenápadnými „léčiteli“ z říše zvířat mají na oddělení velice dobré zkušenosti.

Celý článek


Skupina AGEL se významně podílela na úspěchu ženského tenisového turnaje

18.8.2020 / AGEL

Díky podpoře Laboratoří AGEL a zajištění zdravotní péče skupinou AGEL proběhl k naprosté spokojenosti hráček i zastřešující ženské tenisové asociace WTA v tenisovém areálu Sparta Praha ženský mezinárodní tenisový turnaj. Vyhrála ho světová tenisová dvojka Simona Halepová z Rumunska, čtyřhru vyhrály Češky Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou.

Celý článek


Konsolidovaný zisk zdravotnické skupiny AGEL dosáhl v roce 2019 hodnoty 843 milionů korun

17.7.2020 / AGEL

Skupina AGEL dosáhla v roce 2019 konsolidovaného zisku před zdaněním 843 milionů korun.

Celý článek


V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

Celý článek


AGEL si připomene Mezinárodní den sester, ocení jejich nasazení nejen v aktuální náročné době

11.5.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje všem zdravotním sestrám a ošetřovatelům k jejich svátku. Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Z celkového počtu 13,5 tisíce zaměstnanců tvoří zdravotnické a ošetřovatelské profese ve skupině AGEL v Česku a na Slovensku více než třetinu pracovníků.

Celý článek


Profesia sestry nesie v sebe odbornosť a profesionalitu, dôležitý je ale aj úsmev a pochopenie

11.5.2020 / AGEL

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov.

Celý článek


Jistotu práce v každé době získají absolventi online kurzu pro sanitáře AGEL Střední zdravotnické školy Ostrava

20.4.2020 / AGEL

Přicházející ekonomická krize znejišťuje řadu lidí. Současný stav naplno ukázal, že zdravotnictví patří mezi obory, kterých je zapotřebí v každé situaci. Každý může nyní nastartovat svou novou kariéru právě pro tuto nepostradatelnou oblast. Pro zájemce, kteří hledají jistotu, chtějí pomáhat a dále pracovat na svém vzdělání vyhlašuje AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě kurz pro sanitáře s online teoretickou výukou. Přihlášky je možné podat do 28. dubna.

Celý článek


Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31.3.2020 / AGEL

Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

Celý článek


Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19.3.2020 / AGEL

Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě vyšetřuje vzorky na SARS-CoV-2 nebo nový typ koronaviru v maximální kapacitě

16.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru, pracují aktuálně na maximu své kapacity. Denně zde vyšetří až 150 vzorků.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. Ostrava se staly první soukromou laboratoří, která má povolení Státního zdravotního ústavu provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2

9.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGEL v současné době, stejně jako ve všech evropských zemích, dodržují postup vyšetřování vzorků v indikovaném případě, tedy splňujícím definici pro suspektní (podezřelý) případ.

Celý článek


Nové moderní ultrazvuky využívají pacientky Novojičínského diagnostického centra ve Vsetíně a v Novém Jičíně

9.3.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostickém centrum pořídilo na své pracoviště do Nového Jičína a Vsetína nové ultrazvuky Samsung Medison RS80A, které disponují tím nejmodernějším technickým vybavením. Investice do obou přístrojů činila téměř 2,5 miliónu korun.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

6.3.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Málokdo v patnácti ví, co chce dělat po zbytek život. Výběr střední školy je pro žáky obzvláště těžký

27.2.2020 / AGEL

Posledních několik dní mají žáci základních škol k podání přihlášky k dalšímu studiu na středních školách.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

24.2.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D. Jeho hladinu vyšetřují v laboratořích AGELLAB

13.2.2020 / AGEL

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě. Odborníci v novojičínských laboratořích AGELLAB však právě díky testům krve odhalují aktuální hladinu „déčka“.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020 / AGEL

Nově vybavenými laboratorními učebnami se může pyšnit AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Ostravě – Koblově. Díky možnosti využít dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie mohla škola kompletně vybavit novou laboratoř, kde se na své budoucí povolání připravují žáci zdravotnického lycea, laboratorní asistenti i praktické sestry. Kvalita výuky je tak na mnohem vyšší úrovni.

Celý článek


Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

22.1.2020 / AGEL

Předávají se z generace na generaci, jsou základem našich podobností i naší jedinečnosti. Řeč je o genech, které určují, jak budeme vypadat nebo jak se budeme vypořádávat s nemocemi. Mohou však dědičné vlivy i za to, že onemocníme rakovinou? Proč u některých nádor propukne a jiných ne? Tak na tyto a podobné otázky dává odpověď rozsáhlý výzkum, do kterého se před třemi roky pustily novojičínské laboratoře AGELLAB spolu s odborníky z pražské Univerzity Karlovy. Nyní přinášejí první výsledky.

Celý článek


Uchazeči o studium na AGEL Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole v Českém Těšíně se nechali prověřit své zdraví

19.12.2019 / AGEL

Více než sto dětí v doprovodu rodičů si nenechalo ujít den otevřených dveří AGEL Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Zájemci nejenže se dozvěděli informace o studijních oborech, ale také absolvovali měření tlaku či cukru v krvi, vyšetření plochonoží či určování krevní skupiny. Zájem návštěvníků akce o preventivní vyšetření byl nadprůměrný a zdravotníky potěšil.

Celý článek


Vánoční nadílka zaměstnanců Perfect Distribution a AGEL Trade potěšila seniory

19.12.2019 / Perfect Distribution

Tři desítky vánočních vzkazů, nesoucích přání jako kaleidoskopická lampa, měkká deka, senzorické rukavice, polohovací půlválec, ale třeba i model terapeutického psa, našli letos zaměstnanci Perfect Distribution a AGEL Trade na stromě splněných přání, který jim každoročně vyrůstá v sídle společnosti v Prostějově. Dárky, které společně pořídili, nadělil Ježíšek seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou či jinou demencí v Domě Naděje v Brně Vinohradech.

Celý článek


Žáci základních škol se učí s odborníky AGEL správně stravovat, sedět i sportovat

17.12.2019 / AGEL

O vyvážené stravě, zdravém sedu i pravidelném pohybu se dozvídají žáci 8. a 9. tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, zapojených do projektu Optimalizace stravovacích návyků a pohybové aktivity u dětí staršího školního věku, který realizuje Vzdělávací a výzkumný institut AGEL. Své stravovací i pohybové návyky děti se zájmem konzultují s nutričními specialisty a fyzioterapeutem. Nejenže se děti dozví, jak by měl vypadat jejich jídelníček, ale během výuky si i zacvičí.

Celý článek


Rozšířenou nabídku studijních oborů představí AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně na dni otevřených dveří

9.12.2019 / AGEL

Nabídka studijních oborů na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně se od září rozšíří o Vyšší odbornou školu, konkrétně o obor Diplomovaná všeobecná sestra. Veškeré informace o nových studijních možnostech i oborech stávajících získají zájemci na Dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 14.00 do 17.00 hodin. Součástí programu budou i bezplatná vyšetření, která provedou zdravotníci z Nemocnice Podlesí a Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

20.11.2019 / AGEL

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum se otvírá veřejnosti

14.10.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Navštívit mamodiagnostické pracoviště, prohlédnout si špičkové mamografické přístroje s unikátní technologií 3D zobrazení, načerpat informace na tematických přednáškách a prodiskutovat možnosti vyšetření se specialisty Novojičínského diagnostického centra, které patří do skupiny AGEL, mohou zájemkyně o vyšetření prsu ve čtvrtek 17. října od 13 do 16 hodin na odborném pracovišti v Novém Jičíně.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


Skupina AGEL hospodařila v roce 2018 se ziskem 754 milionů

16.7.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním 754 milionů korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum ve Vsetíně uvedlo do provozu špičkový mamograf

27.3.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Unikátní mamograf uvedlo do ostrého provozu Novojičínské diagnostické centrum na detašovaném pracovišti ve vsetínském Mammocentru. Nový mamografický přístroj s možností pořízení digitální prsní tomosyntézy ( DBT) v hodnotě téměř 6 miliónů korun díky unikátní 3D technologii umožňuje přesnější diagnostiku.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum spustilo do ostrého provozu unikátní mamograf

11.4.2018 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL, dnes slavnostně představilo a do ostrého provozu spustilo unikátní mamografický přístroj. Zdejší lékaři zde jako jediní v České republice provádějí kombinované vyšetření kontrastní mamografie s následným odběrem podezřelého okrsku tkáně metodou SVAB (stereotaktická vakuová biopsie).

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz