Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Nemocnice Český Těšín již popáté úspěšně absolvovala prověrku auditorů

19.3.2018 / Nemocnice Český Těšín

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici v průběhu měsíce února prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a popáté v řadě získání akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021.

Celý článek


Do kufříku budou odloženým dětem ukládat vzpomínky zdravotníci z Vítkovické nemocnice

16.3.2018 / Vítkovická nemocnice

Děti narozené ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, o které nemají jejich rodiče zájem, a proto putují do ústavní či pěstounské péče, budou nově dostávat na cestu z porodnice, kromě lékařské zprávy, i malou pozornost. Vítkovická nemocnice se zapojila do projektu Život v kufříku, díky kterému si nemluvně odnese kufřík s památníkem, fotkami, pleteným oblečením, hračkami a dalšími pozornostmi.

Celý článek


V Nemocnici Přerov nově nabízejí ženám cvičení pánevního dna

15.3.2018 / Nemocnice Přerov

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinence či bolesti zad. Všechny tyto ženské obtíže mohou souviset se zhoršenou funkcí svalů pánevního dna, které jsou součástí hlubokého stabilizačního systému. Zájemkyně z Přerova a okolí naštěstí mohou pánevní dno posilovat, a to pomocí speciálního cvičení, které ženám nově nabízí odborníci z Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Transfúzní služba v Bruntále i letos nabízí odpolední termíny odběrů plazmy

13.3.2018 / Transfúzní služba

Brzké ranní vstávání kvůli darování plazmy nemusí zájemce z Bruntálska a okolí trápit ani v letošním roce. Po úspěšném testování odpoledních termínů odběrů v loňském roce nabízí i letos Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Odpolední termíny se budou týkat odběrového střediska Bruntál, a to ve vybraných středečních termínech.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín trénovali paměť

13.3.2018 / Nemocnice Český Těšín

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně pak těch starších. Pravidelný trénink paměti však může fungování paměti a výkonnost mozku výrazně zlepšit. Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla šířit osvětu ohledně tréninku paměti a v rámci oslav Národního týdne trénování paměti připravila na dnešní den pro své pacienty a jejich rodinné příslušníky speciální přednášku i s praktickým zaměřením.

Celý článek


Životy pacientů zachraňují v Nemocnici Šternberk s pomocí nového moderního vybavení

12.3.2018 / Nemocnice Šternberk

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, získalo nový moderní přístroj pro umělou plicní ventilaci. Přístroj, který se řadí do nejvyšší kategorie, je schopen zvládat nejtěžší selhávání plic. Investice do plicního ventilátoru dosáhla více než 700 tisíc korun.

Celý článek


Tři čtvrtiny vyšetřených na Dni ledvin Dialýzy Šumperk bylo odesláno k dalšímu vyšetření

9.3.2018 / Dialýza Šumperk

Alarmující výsledky zaznamenali během včerejšího dne zdravotníci Dialýzy Šumperk na preventivně osvětové akci Den ledvin. Během celého dne zde vyšetřili 75 lidí, přičemž u tří čtvrtin z nich zaznamenali hodnoty odchylující se od normy. Naprostá většina účastníků akce tak dostala od zdravotníků doporučení podstoupit navštívit svého praktického lékaře nebo přímo specializovanou ambulanci.

Celý článek


Rekordní zájem projevili lidé o Den ledvin v Nemocnici Prostějov

9.3.2018 / Nemocnice Prostějov

Celkem 106 zájemců navštívilo během včerejšího dne preventivně-osvětovou akci s názvem Den ledvin, která se konala v Nemocnici Prostějov. Zájem ze strany veřejnosti byl tak téměř dvojnásobný oproti roku 2017, kdy se při této příležitosti nechalo vyšetřit 60 osob.

Celý článek


Zdravotníci ve Šternberku zájemcům zdarma prověří ledviny

7.3.2018 / Nemocnice Šternberk

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Nemocnice Šternberk, která zve ve čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci s názvem Den ledvin, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent Čechů, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín za šest let provozu registrovala 250 zájemců o dárcovství kostní dřeně

7.3.2018 / Nemocnice Nový Jičín

Již sedmým rokem přicházejí zájemci o zápis do Registru dárců kostní dřeně na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Za dobu provozu náběrového místa na zdejší oddělení dorazilo přibližně 250 zájemců o zápis do registru, z nichž mnozí se později stali i přímými dárci a pomohli například pacientům s leukemií nebo těžkými útlumy krvetvorby.

Celý článek


Nemocnice Přerov si připomene Světový den ledvin a nabídne bezplatná vyšetření

6.3.2018 / Nemocnice Přerov

Zájemci z Přerovska a okolí si mohou ve čtvrtek 8. března nechat zdarma vyšetřit ledviny, zeptat se na cokoliv ohledně onemocnění ledvin a třeba si i prohlédnout oddělení dialýzy. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli. Obtíže ledvin totiž postihnou každého desátého Čecha, bohužel celá polovina z nich zjistí obtíže až v pokročilé fázi.

Celý článek


V Nemocnici Přerov vyšetřují novým moderním počítačovým tomografem

6.3.2018 / Nemocnice Přerov

Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu moderní počítačovou tomografii (CT přístroj) firmy Siemens. Nové vybavení na radiodiagnostickém oddělení patří k modernějším na trhu a umožní zvýšit kvalitu léčebné péče v přerovské nemocnici. Přístroj, který nahradil starší typ z roku 2006, přišel na zhruba 12 miliónů korun.

Celý článek


Lidé z Jesenicka si mohou nechat zdarma prověřit stav ledvin

5.3.2018 / Jesenická nemocnice

Už tento čtvrtek proběhne v Jesenické nemocnici bezplatná osvětová akce Den ledvin, která se koná u příležitosti Světového dne ledvin. V rámci akce si mohou zájemci z řad veřejnosti nechat zdarma prověřit stav ledvin a konzultovat své obtíže i obtíže svých blízkých. Cílem akce je šířit osvětu ohledně onemocnění ledvin, která postihují celých deset procent Čechů.

Celý článek


Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

5.3.2018 / Dialýza Šumperk

Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov lidem zdarma vyšetří ledviny

5.3.2018 / Nemocnice Prostějov

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho připomenutí se letos znovu připojí také Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, která zve všechny zájemce na osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli.

Celý článek


Srdce českých pacientů získala zdravotní sestra z Vítkovické nemocnice

2.3.2018 / Vítkovická nemocnice

Obrovského úspěchu dosáhla staniční sestra následné lůžkové péče Vítkovické nemocnice v Ostravě Lenka Holubová, která včera večer v pražském divadle Hybernia získala titul Sestra mého srdce. Ocenění získala díky tisícům hlasujících pacientů, kteří ji ve veřejné soutěži podpořili svými hlasy. Lenka Holubová během včerejšího galavečera získala také ocenění odborné veřejnosti, a to 3. místo v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči.

Celý článek


Primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice četl školákům naučné pohádky

28.2.2018 / Vítkovická nemocnice

Pravidelné předčítání dětem má podle odborníků obrovský význam, a to jak pro malé posluchače, tak i pro čtenáře. V rámci projektu Celé Česko čte dětem proto již několik let předčítají umělci, senioři, celebrity i sportovci dětem při různých příležitostech. Nový rozměr ale projektu tentokrát dodal primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Jan Boženský, který dnes vyrazil za dětmi s pohádkami prospěšnými zdraví.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín spouští online objednávání

28.2.2018 / Nemocnice Nový Jičín

Dárci krve a krevních složek se mohou objednávat k odběru do Nemocnice Nový Jičín online pomocí několika kliků. Po několikaměsíčních přípravách a testování je na prvním oddělení Nemocnice Nový Jičín spuštěn systém elektronického objednávání. Všichni dárci, kteří se objednali ještě v testovacím režimu, mají termíny platné.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den prevence zeleného zákalu

27.2.2018 / Nemocnice Prostějov

Začátek března již tradičně patří oslavám Světového týdne glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Při této příležitosti pořádá Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, ve čtvrtek 1. března osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu a Den otevřených dveří očního oddělení. V rámci akce si mohou všichni příchozí nechat zdarma a bez doporučení vyšetřit nitrooční tlak, prohlédnout si oční oddělení a v případě potřeby domluvit následné vyšetření.

Celý článek


Chodby chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice zdobí cestovatelské fotky zaměstnanců

26.2.2018 / Vítkovická nemocnice

Exotická zvířata, zajímavé krajiny, ale i dech beroucí přírodní úkazy můžete nově pozorovat v jedinečné galerii na chodbách chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Autory čtyř desítek originálních fotografií jsou překvapivě sami zaměstnanci, kteří touto autentickou formou chtějí přispět ke zkrášlení oddělení a zlepšení prostředí pro pacienty.

Celý článek


Moderní technika osvětluje operační a porodní sály Nemocnice Valašské Meziříčí

26.2.2018 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Moderními operačními světly je v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nově vybaven jeden ze sálů Centrálních operačních sálů, dva porodní sály a také chirurgická ambulance v rámci zákrokového sálku. Starší typy světel nahradila nemocnice modernější technologií, díky níž se osvětlí více operační plochy než dosud. Výměna světel si vyžádala investici ve výši téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


Otázky týkající se zdraví prsů zodpovědí odborníci Nemocnice Prostějov v nové online poradně

21.2.2018 / Nemocnice Prostějov

S otázkami týkajícími se onemocnění prsů a jejich vyšetření se mohou lidé se svými dotazy obracet na odborníky online. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, spustila nově na svých webových stránkách online bezplatnou mamární poradnu, která má za cíl posloužit jako rádce a zdroj informací.

Celý článek


Jesenická nemocnice zrekonstruovala koupelny pro pacientky

20.2.2018 / Jesenická nemocnice

Pacientkám gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, zpříjemní pobyt v nemocnici nové, moderní koupelny. Modernizace na gynekologickém oddělení trvala dva měsíce a přišla na více než 350 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín získala nové přístroje k vyšetření trávicího traktu

20.2.2018 / Nemocnice Český Těšín

Dvěma novými přístroji – koloskopem a gastroskopem - se může pochlubit gastroenterologická ambulance Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Díky novým přístrojům, které slouží k vyšetření tlustého střeva a žaludku, se pacientům dostane rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu. Investice do moderních přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na více než 1 milión korun.

Celý článek


AGEL LAB pokračuje v náboru dobrovolníků do výzkumu genetického vlivu na vznik nádorových onemocnění

19.2.2018 / Laboratoře AGEL

Již přes 550 vhodných kandidátů se podařilo v ČR zapojit do výzkumu dědičnosti onkologických onemocnění s názvem CZEcanca, do kterého jsou zapojeny také novojičínské laboratoře AGEL LAB. Aby mohli vědci zodpovědět na otázku, proč u některých lidí propukne rakovina a jakou roli v tom hraje dědičnost, potřebují získat ještě alespoň pětkrát tolik dobrovolníků. Do výzkumu se mohou hlásit lidé starší 60 let, kteří nikdy neprodělali onkologické onemocnění a stejně tak ani jejich nejbližší příbuzní, což jsou oba rodiče, sourozenci a děti.

Celý článek


Poliklinika AGEL v centru Ostravy otevřela poradnu pro léčbu závislosti na tabáku

16.2.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Dobrou zprávu má pro všechny, kdo chtějí skoncovat s kouřením, Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy. Zdravotnické začalo pořádat bezplatné poradny pro odvykání kouření. Služba je určena kuřákům, kteří si svůj zlozvyk uvědomují, vědí, že si škodí, ale nedokáží skončit jen pomocí vlastní vůle.

Celý článek


Den prevence v novém odběrovém místě AGEL LAB odhalil potíže u téměř poloviny příchozích

15.2.2018 / Laboratoře AGEL

Tento týden proběhlo na Poliklinice Moravská Ostrava slavnostní otevření nové odběrové místnosti laboratoří AGEL LAB, v jehož rámci mohli všichni příchozí absolvovat vybraná vyšetření zdarma. Možnosti nechat si prověřit hladinu krevního cukru, cholesterol nebo krevní tlak využily desítky zájemců z Ostravy i okolí a téměř u poloviny z nich byly skutečně odhaleny obtíže.

Celý článek


NADACE AGEL podpořila paralympijského vítěze nákupem nového vozíku

13.2.2018 / NADACE AGEL

Medaile z olympiády, mistrovství světa i mistrovství Evropy na jedné straně, bezmoc a odkázanost na okolí na straně druhé. I tak by se dala popsat životní situace Radima Běleše z Frýdku Místku, který jako handicapovaný atlet úspěšně reprezentuje Českou republiku v hodu diskem a kuželkou, je úspěšný manažer, je šťastně ženatý a má dvě dospívající dcery. Přesto jej ještě donedávna trápil starý nevyhovující mechanický vozík, který již dosloužil. Na nákup nového mu přispěla NADACE AGEL, a to částkou přesahující 50 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabídne předporodní kurzy i v Hranicích na Moravě

13.2.2018 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nastávající maminky z Hranic a blízkého okolí se mohou od března připravovat na porod pod dohledem odborníků i v místě bydliště. Zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, otevírají nově sérii předporodních kurzů i v Nemocnici Hranice, kde zájem o předporodní přípravu projevily nastávající maminky. První lekce proběhne ve středu 7. března.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín významně modernizuje vybavení pro dětské pacienty

12.2.2018 / Nemocnice Nový Jičín

Dva nové ultrazvukové přístroje a přenosný EKG záznamník, jednotku pro spiroergometrická vyšetření a přístroj k vyšetřování evokovaných potenciálů mají nyní k dispozici všichni dětští pacienti Nemocnice Nový Jičín. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, investovala významně do obnovy a rozšíření přístrojového vybavení, a to celkovou částkou 4 miliony korun. Nová zařízení poslouží jak hospitalizovaným, tak především ambulantním pacientům z řad dětí a mládeže.

Celý článek


AGEL LAB otevře v Ostravě nové odběrové místo - zájemce v den otevření bezplatně vyšetří

9.2.2018 / Laboratoře AGEL

Nové bezbariérové odběrové místo otevře v pondělí 12. února AGEL LAB v Poliklinice Moravská Ostrava (na ulici Kostelní 23, nedaleko Sýkorova mostu). K této příležitosti nabídne lidem možnost podstoupit vybraná vyšetření bezplatně, a to mezi 7.00 a 11.00 hodinou. Nové odběrové je místo určené pro laboratorní diagnostiku a bude již téměř dvacátým odběrným místem laboratoří AGEL LAB v celé České republice.

Celý článek


Transfúzní služba zve dobrovolníky na Valentýnské darování krve

9.2.2018 / Transfúzní služba

Oblíbený únorový svátek lásky mohou dárci krve z Šumperska a Bruntálska přijít oslavit na Transfúzní službu, která je členem skupiny AGEL. Na všechny příchozí čeká možnost soutěžit o romantickou večeři či poukazy do cukrárny. Akce platí v Šumperku i v Bruntále ve středu 14. února. Přijít přitom mohou jak noví, tak stávající dárci.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve dobrovolníky na valentýnské darování krve

9.2.2018 / Nemocnice Přerov

Oblíbený únorový svátek lásky si mohou všichni noví i stávající dárci krve z Přerova a okolí přijít připomenout na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Přerov. Každý dobrovolník, který přijde v úterý 13. nebo ve středu 14. února darovat krev nebo plazmu na transfúzní stanici Nemocnice Přerov, získá kromě dobrého pocitu ze šlechetného činu i drobný dárek s valentýnskou tématikou. Zváni jsou přitom jak pravidelní dárci, tak zejména prvodárci, kteří v minulosti ještě krev nedarovali. Dárci, kteří přijdou darovat se svými partnery, pak obdrží drobné dárky rovnou dva.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve dobrovolníky na Valentýnské darování krve

9.2.2018 / Nemocnice Prostějov

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Prostějova a okolí přijít oslavit na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Slatinice. Akce platí v úterý 13. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí umožňuje při hospitalizaci dvojicím pobyt na jednom pokoji

9.2.2018 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Byť se v rámci celoročních hospitalizací nejedná o častý jev, i přesto nabízí Nemocnice Valašské Meziříčí možnost hospitalizace rodinných příslušníků společně na jednom pokoji. Pokud je to v rámci zdravotního stavu možné a partneři, manželé nebo rodinní příslušníci se dostanou současně či v brzké době po sobě na stejné oddělení, umožní jim po individuální domluvě personál překlad do společného dvoulůžkového pokoje.

Celý článek


Bacil Emil a zdravotníci Nemocnice Šternberk již pátým rokem učí děti správnou hygienu

8.2.2018 / Nemocnice Šternberk

Stovky dětí ze Šternberka a okolí v posledních letech prošly osvětou ohledně hygieny rukou. Již pět let totiž prochází šternberské základní a mateřské školy Bacil Emil v doprovodu zdravotníků Nemocnice Šternberk a společně vysvětlují dětem jak správně mýt ruce, i proč je hygiena tolik důležitá.

Celý článek


Přístupnější toaletu mají díky Euroklíči nově nemocní a hendikepovaní v Podhorské nemocnici

7.2.2018 / Podhorská nemocnice

Mezinárodní projekt Euroklíč už více než čtvrt století pomáhá zdravotně postiženým lidem ve vyspělých evropských zemích nalézat dostupná sociální zařízení, ale i výtahy či plošiny pro vozíčkáře. Projekt funguje ve více než dvaceti zemích světa a Česká republika není výjimkou. Letos se k projektu připojila například i Podhorská nemocnice v Bruntále, člen skupiny AGEL, která euroklíčem osadila toaletu ve vstupní hale nemocnice.

Celý článek


Pobyt v nemocnici ulehčují dětem v Jeseníku panenky Kiwanis

2.2.2018 / Jesenická nemocnice

Přinášejí radost, pomáhají přijít na jiné myšlenky, ale také umožňují názorně vysvětlit, co děti v nemocnici čeká. Řeč je o panenkách Kiwanis, které mají v Česku již patnáctiletou tradici a jsou nedílnou součástí pobytu například i v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Podobně jako v jiných zdravotnických zařízeních, i zde jsou bílé výukové panenky příjemným společníkem pacientů dětského oddělení a přinášejí nesporné výhody i zdravotníkům.

Celý článek


Nemocnice Louny se angažuje v lokálním dění

1.2.2018 / Nemocnice Louny

Zbrusu nová socha prvního československého prezidenta T. G. Masaryka bude již brzy odhalena před lounskou Základní školou J. A. Komenského. Znovuobnovená socha zde přibude v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, a to díky aktivitě místních společností a osobností. Jednou z nich je i Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL, která na znovuobnovení sochy přispěla městu částkou 15 tisíc korun.

Celý článek


Nový přístroj v Podhorské nemocnici pomůže rychleji odhalit nemoci trávicího traktu

31.1.2018 / Podhorská nemocnice

Rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření konečníku a tlustého střeva se dočkali pacienti Podhorské nemocnice. Zdravotnické zařízení zakoupilo pro gastroenterologickou ambulanci interního oddělení v Bruntále nový videokolonoskop. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přišla na 500 tisíc korun a doplnila stávající endoskopickou sestavu ambulantního pracoviště – tedy endoskopickou věž, gastroskop a kolonoskop.

Celý článek


Nemocnice Šternberk již potřetí obhájila akreditaci

30.1.2018 / Nemocnice Šternberk

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici na sklonku minulého roku prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a prodloužení akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2020.

Celý článek


Pacienti v Jesenické nemocnici volí prezidenta přímo z lůžka

26.1.2018 / Jesenická nemocnice

V celém Česku dnes startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Jesenické nemocnici půjde tentokrát o více než desítku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v Nemocnici Prostějov

26.1.2018 / Nemocnice Prostějov

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, půjde tentokrát hned o šest desítek pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Pacienti v Podhorské nemocnici budou prezidenta volit v sobotu a přímo z lůžka

26.1.2018 / Podhorská nemocnice

V celém Česku dnes startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou. V Podhorské nemocnici půjde tentokrát o více než patnáct pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v Nemocnici Přerov

25.1.2018 / Nemocnice Přerov

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně - třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Přerov půjde tentokrát o tři desítky pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje

25.1.2018 / Nemocnice Nový Jičín

Nový ultrazvukový přístroj, nová multifunkční centrifuga pro laboratoře, ale i nová polohovací lůžka, matrace, či další přístroje. To jsou novinky, kterých se v posledních měsících dočkali pacienti Nemocnice Vítkov, která patří do skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb prochází nemocnice modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní ambulantním i hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Celý článek


Pomocí bariatrických operací léčí ve Vítkovické nemocnici nejen obezitu, ale i cukrovku

24.1.2018 / Vítkovická nemocnice

Diabetes mellitus neboli cukrovka je v dnešní době jedním z nejzávažnějších civilizačních onemocnění a počet diabetiků v populaci navíc dále neúměrně narůstá. Ruku v ruce s diabetem jde přitom i obezita, která trápí osmdesát procent cukrovkářů. Podle nejnovějších poznatků ale naštěstí může obě tyto choroby pomoci řešit jediný zákrok, a to bariatrická operace, která je vhodná pro mnohé z cukrovkářů. Ve Vítkovické nemocnici ji už absolvovalo několik set diabetiků s cukrovkou II.typu a u drtivé většiny došlo ke zlepšení či dokonce až vymizení cukrovky.

Celý článek


Zájem pacientů o Jesenickou nemocnici roste. Do ambulancí loni dorazilo o pětinu lidí více

22.1.2018 / Jesenická nemocnice

Významný meziroční nárůst v počtu zákroků i příchozích pacientů eviduje Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. V minulém roce zde zdravotníci ošetřili o pětinu více ambulantních pacientů, vzrostl počet hospitalizovaných a nárůst o deset procent eviduje i zdejší porodnice.

Celý článek


Nemocnice Přerov slavnostně otevřela zmodernizované Hematologicko-transfúzní oddělení

22.1.2018 / Nemocnice Přerov

Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, po devítiměsíční rekonstrukci dnes slavnostně otevřela Hematologicko-transfúzní oddělení. Díky modernizaci a změně dispozičního uspořádání objektu mají nyní dárci krve nebo krevní plazmy a také personál k dispozici moderní prostředí a mnohem větší komfort během samotných odběrů a vyšetření. Rekonstrukce oddělení včetně pořízení nábytku přišla na více než 13 miliónů korun, přičemž investorem byl Olomoucký kraj.

Celý článek


Kvalitnější rentgenové snímky i jejich rychlejší zpracování poskytuje nové vybavení v Nemocnici Valašské Meziříčí

19.1.2018 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, zakoupila zcela nový panel pro snímkování pacientů. Nový komponent do rentgenového přístroje zkvalitňuje zobrazení snímků a rovněž jejich zpracování je rychlejší.

Celý článek


Kratší čekací doby a přesnější vyšetření poskytne pacientům Nemocnice Louny nová počítačová tomografie

18.1.2018 / Nemocnice Louny

Moderní počítačovou tomografii (CT) pořídila na své radiodiagnostické oddělení Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Nový přístroj v hodnotě 6,5 miliónů korun nahradil starší již dosluhující vybavení a pacientům a zdravotnickému personálu nabídne řadu výhod. Kromě kvalitnějšího zobrazení, rychlejších vyšetření a zkrácení čekacích dob také snížení celkové radiační zátěže.

Celý článek


Pacienti po úrazech či mrtvici si v Nemocnici Český Těšín nacvičují chůzi na speciálním chodníku

17.1.2018 / Nemocnice Český Těšín

Pacienti po úrazech či mozkové příhodě si nyní mohou v rámci rehabilitace v Nemocnici Český Těšín zdokonalovat chůzi a rovnováhu za pomoci nového speciálního chodníku. Mechanický krokový trenažér Woodway pomáhá nejčastěji při nácviku správného stereotypu chůze u pacientů po operacích a úrazech dolních končetin. Investice do nového přístroje přesáhla 200 tisíc korun.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


V Jesenické nemocnici mají nastávající maminky i miminka ideální podmínky

12.1.2018 / Jesenická nemocnice

Nové modernější přístroje, nové sociální zázemí i moderní pomůcky a metody. To vše čeká na nastávající maminky i čerstvě narozená miminka v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice v posledních dvou letech významně investovala do modernizace prostor porodnice a novorozeneckého oddělení a již v roce 2017 přinesly tyto investice výsledky. V minulém roce se zde narodilo 300 dětí, což je meziroční nárůst o deset procent.

Celý článek


Rodičky mohou v Nemocnici Šternberk využít novou relaxační vanu

11.1.2018 / Nemocnice Šternberk

Novou vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod ve šternberské nemocnici. Relaxační koupel ve vaně má především výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení podávání léků proti bolesti během porodu. Investice do vany, která nahradila starší typ, včetně její instalace přišla na více než 50 tisíc korun.

Celý článek


Obtíže močových cest i ledvin odhalí v Nemocnici Nový Jičín rychleji díky ultrazvuku za téměř dva milióny

10.1.2018 / Nemocnice Nový Jičín

Vyšetřování močového měchýře, močových cest, prostaty i ledvin mohou zájemci z Nového Jičína a okolí absolvovat daleko rychleji a přesněji. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro svou urologickou ambulanci nový maximálně moderní ultrazvukový přístroj, jehož výhodou je přesnější i rychlejší diagnostika, kterou umožňuje škála sond. K dispozici přitom bude jak pro stávající, tak i nové pacienty.

Celý článek


Podhorská nemocnice úspěšně prošla prověrkou auditorů

9.1.2018 / Podhorská nemocnice

Pacienti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se mohou spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je udělení certifikátu a v pořadí již čtvrtá obhajoba akreditace Spojené akreditační komise, kterou má nyní nemocnice až do roku 2020. Pro pacienty tato akreditace znamená záruku, že je nemocnice prověřená a splňuje normy týkající se kvality poskytované zdravotní péče, dodržování bezpečnosti i efektivity předávání informací o pacientech podle moderních standardů.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 725 dětí. Porodnost stoupla o 10 procent

5.1.2018 / Nemocnice Nový Jičín

Celkem 725 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 373 chlapců a 352 děvčátek, z toho hned sedm párů dvojčat. První letošní miminko pak přišlo na svět hned 1. ledna 2018 v 1:52 hodin, kdy se narodila holčička Klára.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1511 dětí

4.1.2018 / Vítkovická nemocnice

Eliška, Adam, Jakub, ale i Palermo, Feria či Babeta. To jsou jména některých z 1511 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny Agel. V mírné převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 760. Chlapec byl pak i prvním miminkem roku 2018. Malý Leonard přišel na svět již v 1:04 hodin ráno, a to s váhou 4300 gramů a mírou 52 centimetrů.

Celý článek


V Nemocnici Šternberk v loňském roce přišlo na svět 1017 dětí

4.1.2018 / Nemocnice Šternberk

Celkem 1017 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 510 chlapců a 507 děvčátek, z toho 4 páry dvojčat. První letošní miminko přišlo na svět hned 1. ledna 2018 ve 4:30 hodin, kdy se narodila holčička Valerie.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 859 dětí

4.1.2018 / Nemocnice Prostějov

Celkem 859 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 432 děvčat, 427 chlapců a šest párů dvojčat. První miminko roku 2018 na sebe nenechalo dlouho čekat, malá Viktorie přišla na svět 1. ledna v 1:24 hodin a stala se tak prvním letošním miminkem v Olomouckém kraji.

Celý článek


Loňský rok byl v Nemocnici Valašské Meziříčí bohatý na dvojčata

4.1.2018 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Tereza, Eliška, Lukáš, Jakub, ale i Gudrun, Cheryl, Márfy či Kilián. To jsou jména některých z 950 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V mírné převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 487. Hned jedenáctkrát zde navíc porodníci přivedli na svět dvojčátka. Prvním miminkem roku 2018 pak byla holčička Veronika s váhou 3000 gramů a mírou 48 centimetrů.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se vloni narodilo 300 dětí

3.1.2018 / Jesenická nemocnice

Celkem 300 dětí se v roce 2017 narodilo v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Porodnice tak zaznamenala 10procentní meziroční nárůst porodnosti. Mezi novorozenci byly čtyři páry dvojčat. Na své letošní první miminko však jeseničtí porodníci stále čekají.

Celý článek


Novým ředitelem Vítkovické nemocnice se stal Stanislav Jackanin

3.1.2018 / Vítkovická nemocnice

V čele představenstva Vítkovické nemocnice v Ostravě stojí od 1. ledna letošního roku MUDr. Stanislav Jackanin, který dosud v nemocnici působil na pozici zástupce primáře chirurgického oddělení a vedoucího lékaře pro koloproktologii. Z minulosti má již také zkušenosti s vedením, působil v pozici náměstka pro léčebně-preventivní péči.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v loňském roce narodilo 844 dětí

3.1.2018 / Nemocnice Přerov

Celkem 844 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 444 chlapců, 400 děvčátek a 9 párů dvojčat. Na první letošní miminko museli porodníci čekat až do 2. ledna, kdy se v 17.13 hodin narodil chlapeček Petr.

Celý článek


První dny života zpříjemňují novorozencům Vítkovické nemocnice háčkované chobotničky

28.12.2017 / Vítkovická nemocnice

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem je řeč? O háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Právě chobotničky s chapadly totiž čerstvě narozeným dětem svým tvarem připomínají matčinu dělohu, což je uklidňuje a zlepšuje jejich prospívání. Pozitivní vliv těchto hraček nyní potvrzují i zdravotníci Vítkovické nemocnice v Ostravě, kteří chobotničky předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují.

Celý článek


Miminka v Jesenické nemocnici v zimě zahřejí nové zavinovačky

27.12.2017 / Jesenická nemocnice

Nové zavinovačky, šitá zvířátka i háčkované panenky získalo tento týden novorozenecké a dětské oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Desítky potřebných věcí vlastnoručně vyrobily a nemocnici darovaly ženy z Patchwork klubu, který je součástí Mohelnického spolku ručních řemesel. Sloužit nyní budou jak nejmenším miminkům těsně po porodu, tak i starším dětem, které v nemocnici stráví například Vánoce.

Celý článek


Ježíšek nezapomíná ani na děti v nemocnici Přerov

22.12.2017 / Nemocnice Přerov

Dětští pacienti v Nemocnici Přerov se na Vánoce těší stejně jako ostatní z jejich vrstevníků. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný sváteční režim, v rámci kterého zavítá duch Vánoc i k lůžkům nemocných.

Celý článek


Jak tráví Vánoce děti, které nemohou být u rodičů?

22.12.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín se na Vánoce těší stejně jako ostatní z jejich vrstevníků. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný režim.

Celý článek


Na Vánoce se mohou těšit i pacienti a klienti v Podhorské nemocnici

22.12.2017 / Podhorská nemocnice

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo sváteční návštěvy nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Podhorské nemocnici, kde především klienti zdejší Sociální služby Podhorská vyrábějí vánoční dekorace, vychutnávají si koledy a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Prostějov

21.12.2017 / Nemocnice Prostějov

Vánoční přípravy aktuálně vrcholí ve všech českých domácnostech, a nejen v nich. Koledy, tvoření vánoční výzdoby i přípravu přáníček si aktuálně užívají i pacienti v Nemocnici Prostějov. Na ty, kteří nebudou moci trávit v kruhu rodiny ani Štědrý den, pak čeká i tradiční večeře s rybou a salátem a také nadílka dárků.

Celý článek


Nový ultrazvuk Nemocnice Valašské Meziříčí dříve odhalí problémy žen i nenarozených dětí

21.12.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Snadnější a dřívější odhalení zdravotních problémů u gynekologických pacientek zajistí v Nemocnici Valašské Meziříčí nový moderní ultrazvuk. Přístroj za 1,7 miliónu korun odhalí patologie již ve velmi brzkém stadiu jejich vzniku a nabízí možnost zobrazení v trojrozměrném obraze, včetně zjištění polohy a rozsahu. Pooperačně pak usnadňuje velmi rychlou a šetrnou kontrolu s možností porovnání nálezu před operací a po operaci.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Vítkovické nemocnice

20.12.2017 / Vítkovická nemocnice

Vánoční přípravy aktuálně vrcholí ve všech českých domácnostech, a dokonce nejen v nich. Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví si aktuálně užívají třeba i ve Vítkovické nemocnici, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Šternberk o Vánoční atmosféru nepřijdou

20.12.2017 / Nemocnice Šternberk

Pacienti Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL, kteří nemohou trávit adventní či sváteční čas doma, o vánoční atmosféru nepřijdou. Zaměstnanci Nemocnice Šternberk pro ně jako každý rok připravili pestrý adventní program a výjimečnou atmosféru se během Štědrého dne pokusí pacientům přinést až k nemocničním lůžkům. Chybět proto nebudou koledy, dárky ani bramborový salát.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí

20.12.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Nemocnici Valašské Meziříčí, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Dárce plazmy vyhrál na Transfúzní službě v Bruntále televizi

19.12.2017 / Transfúzní služba

Krásný vánoční dárek obdržel od Transfúzní služby v Bruntále jeden z jejích pravidelných dárců v rámci soutěže „Daruj plazmu - vyhraj TV!“ Šťastným výhercem se stal Lukáš Holzner z Bruntálu. Transfúzní služba se mimo jiné i touto soutěží snažila ocenit ochotu dárců darovat plazmu.

Celý článek


Dobrovolníci dnes obdarovali dárečky pacienty Vítkovické nemocnice

19.12.2017 / Vítkovická nemocnice

Od listopadu docházejí na chirurgické oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, dobrovolníci Nadačního fondu Pavla Novotného. Jejich dnešní návštěva však byla speciální. Dobrovolníci společně se zástupci městského obvodu Ostrava - Vítkovice předali 25 pacientům chirurgického a gynekologického oddělení vánoční dárečky.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Přerov o tradiční Vánoce nepřijdou

19.12.2017 / Nemocnice Přerov

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v přerovské nemocnici, kde malí i velcí pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Call centrum v Nemocnici Prostějov funguje už měsíc

19.12.2017 / Nemocnice Prostějov

Už více než měsíc funguje v Nemocnici Prostějov zvlášť zřízená informační linka pro pacienty a jejich příbuzné, kterou obsluhuje speciálně vyškolená všeobecná sestra. Právě díky odborné a zkušené telefonní operátorce se mohou pacienti rovnou objednat bez zbytečného přepojování, spojit vyšetření do jednoho dne, zeptat se i na detailní informace ohledně hospitalizací, průběhu vyšetření či zákroku, nebo nutné přípravy před vyšetřením.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Nový Jičín

18.12.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Nemocnici Nový Jičín, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Klienti Sociálních lůžek v Nemocnici Louny o vánoční atmosféru nepřijdou

15.12.2017 / Nemocnice Louny

Vánoční atmosféra, zpívání koled a tvoření vánoční výzdoby není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v lounské nemocnici, kde klienti zdejší sociální služby vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty na Dialýzu Šumperk

14.12.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a vánoční duch dorazí v adventním období také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Již v těchto dnech zdobí prostory dialýzy vánoční dekorace, zároveň ale každý pacient, který dorazí na dialýzu v období svátků, obdrží od personálu malou vánoční pozornost. Chybět navíc nebudou ani koledy, a to v živém podání personálu Dialýzy Šumperk.

Celý článek


Zaměstnanci Vítkovické nemocnice sbírali oblečení pro charitu

13.12.2017 / Vítkovická nemocnice

Zaměstnanci Vítkovické nemocnice v Ostravě se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali 7 pytlů a 8 krabic s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci občanského sdružení ADRA a také zaměstnanci Azylového domu Nová šance, kteří je již v těchto dnech předávají potřebným lidem.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín o vánoční atmosféru nepřijdou

13.12.2017 / Nemocnice Český Těšín

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v českotěšínské nemocnici, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři. Na vánoční svátky zůstává v nemocnici každoročně okolo 80 pacientů.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci koupila dvě nové angiolinky a tři zmodernizovala

13.12.2017 / Nemocnice Podlesí

Investice za téměř 31 miliónů korun opět zkvalitnila péči o pacienty třinecké Nemocnice Podlesí, která pořídila dva zcela nové nejmodernější angiologické přístroje. A zároveň další tři zmodernizovala. Modernizace přístrojů, které slouží k vyšetření tepen, snížila radiační dávky pro personál i pacienty o 50 až 70 procent v závislosti na druhu výkonu.

Celý článek


Druhou nejlepší nemocnicí v Olomouckém kraji? Podle ambulantních pacientů jednoznačně Jesenická nemocnice

11.12.2017 / Jesenická nemocnice

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Jesenické nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2017. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Jesenická nemocnice v rámci Olomouckého kraje druhé umístění žebříčku nemocnic.

Celý článek


Třetí nejlepší nemocnicí v Moravskoslezském kraji? Podle pacientů jednoznačně Podhorská nemocnice

11.12.2017 / Podhorská nemocnice

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Podhorské nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2017. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Podhorská nemocnice v rámci Moravskoslezského kraje dvě třetí umístění v žebříčku nemocnic.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Mikuláš s družinou dorazil i do Nemocnice Louny

7.12.2017 / Nemocnice Louny

Klienti Nemocnice Louny, člena skupiny AGEL, o Mikulášskou nadílku nepřišli. Naopak, na zdejší oddělení sociálních lůžek dorazila již tradičně ve středu 6. prosince mikulášská družina s čerty a anděly z řad zaměstnanců, kteří rozdávali klientům balíčky s dobrotami, úsměvy i slova povzbuzení.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Český Těšín dorazil Mikuláš s družinou

7.12.2017 / Nemocnice Český Těšín

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. Ve středu 6. prosince je postupně na všech nemocničních odděleních navštívil Mikuláš s čerty a anděly, kteří rozdávali balíčky s dobrotami, úsměvy i slova povzbuzení. Rolí Mikuláše, andělů a čertů se přitom ujali žáci SZŠ Karviná a dobrovolníci z organizace ADRA.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Transfúzní služba v Šumperku se dnes proměnila na nebe i peklo plné dárků

5.12.2017 / Transfúzní služba

S humorným nadhledem přivítala dnes Transfúzní služba, která je členem skupiny AGEL, dárce krve. Zdravotnický personál v šumperském odběrovém středisku nezapomněl na příchod svatého Mikuláše a část personálu se převlékla do kostýmů čerta a Mikuláše. Každý z dárců navíc dostal za svoji odvahu jako poděkování drobný dárek.

Celý článek


Zaměstnanci Jesenické nemocnice sbírali oblečení pro charitu

5.12.2017 / Jesenická nemocnice

Zaměstnanci Jesenické nemocnice se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali šest pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Azylového domu pro muže a ženy v Jeseníku, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Celý článek


Nemocnice Šternberk zve na osvětu k prevenci vzniku dekubitů

4.12.2017 / Nemocnice Šternberk

Dekubity neboli proleženiny si obvykle spojujeme jen s těžce nemocnými imobilními lidmi. Pravdou ale je, že dekubity trápí skoro čtvrtinu pacientů. U drtivé většiny z nich by přitom ke vzniku proleženin vůbec dojít nemuselo, pokud by byla zavedena správná preventivní opatření. Právě na prevenci, ale i léčbu proleženin se proto zaměří osvětová preventivní akce Stop dekubitům v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zváni na akci přitom nejsou odborníci, ale zájemci z řad široké veřejnosti, kteří se o problematiku dekubitů zajímají. Akce proběhne v jídelně Nemocnice Šternberk ve čtvrtek 7. prosince od 8 do 11 hodin a vstup na ni je pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve na mikulášské darování krve

4.12.2017 / Nemocnice Přerov

Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Mikuláše. Všichni dobrovolníci, kteří přijdou do Nemocnice Přerov v úterý 5. prosince nebo ve středu 6. prosince darovat krev, dostanou zdarma dárek od čerta či anděla.

Celý článek


Pacienti chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice si užívají předvánoční dar v podobě nových televizorů

1.12.2017 / Vítkovická nemocnice

V mírném předstihu dostali od Nadačního fondu Pavla Novotného krásný vánoční dárek všichni pacienti chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Bylo zde pořízeno a namontováno celkem 14 moderních širokoúhlých LED televizorů v celkové hodnotě téměř 114 tisíc korun. Díky daru tak mají televizor k dispozici pacienti každého pokoje chirurgického oddělení.

Celý článek


Mikuláše mohou zájemci v Prostějově oslavit i darováním krve

1.12.2017 / Nemocnice Prostějov

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek, a to zejména těch RH negativních. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Mikuláše. Všichni dobrovolníci, kteří přijdou do Nemocnice Prostějov v úterý 5. prosince darovat krev, dostanou zdarma dárek od čerta či anděla.

Celý článek


Podhorská Nemocnice v Rýmařově slaví 105 let

1.12.2017 / Podhorská nemocnice

Zítra tomu bude přesně 105 let ode dne, kdy do čerstvě otevřené nemocnice v Rýmařově vstoupili první pacienti. Za tuto dobu se v Podhorské nemocnici, která je od roku 2005 členem skupiny AGEL, změnilo mnohé. Množství personálu, počet ošetřených pacientů, metody diagnostiky i možnosti léčby.

Celý článek


Nemocnice Prostějov se připojuje ke kampani Movember a zve muže na Den pro chlapy

28.11.2017 / Nemocnice Prostějov

Den věnovaný pouze mužům – i tak lze popsat preventivní a osvětovou akci Nemocnice Prostějov, která proběhne v souvislosti s celosvětovou kampaní Movember. Tato kampaň se zaměřuje na prevenci onemocnění prostaty a právě preventivní vyšetření a konzultace související s touto problematikou nabídne i Den pro chlapy v prostějovské nemocnici. Na akci, která proběhne ve čtvrtek 30. listopadu, jsou zváni muži všech věkových kategorií, a to i bez doporučení či objednávky.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské nemocnice sbírali oblečení pro charitu

28.11.2017 / Podhorská nemocnice

Zaměstnanci Podhorské nemocnice s pracovišti v Rýmařově a v Bruntále se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali 10 pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Azylového domu v Bruntále Slezské Diakonie, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL v Ostravě otevřela novou ambulanci na léčbu defektů

27.11.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Proleženiny, bércové vředy, ale i jiné nehojící se rány mohou lidé nově řešit u odborníků s úzkou specializací. Ostravská Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru města nově otevřela specializovanou ambulanci na léčbu defektů, která se zaměřuje na terapii akutních i nehojících se ran pomocí moderních postupů i materiálu.

Celý článek


Deset nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Šternberk

27.11.2017 / Nemocnice Šternberk

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun předala zástupcům oddělení Nadace Křižovatka.

Celý článek


Nemocnice Přerov podpoří kampaň Movember preventivní akcí Den pro chlapy

27.11.2017 / Nemocnice Přerov

„I muži si zaslouží naši speciální pozornost“ – tak zní podtitul preventivní a osvětové akce Den pro chlapy Nemocnice Přerov, která proběhne v souvislosti s celosvětovou kampaní Movember. Tato kampaň se zaměřuje na prevenci onemocnění prostaty a stejně tomu bude i na akci Den pro chlapy, která proběhne ve čtvrtek 30. listopadu v Nemocnici Přerov. Zváni jsou muži všech věkových kategorií, a to i bez doporučení či objednávky.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí sbírali oblečení pro charitu

24.11.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali více než 30 pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Charity Valašské Meziříčí, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Celý článek


Transfúzní služba a Český červený kříž poděkovali pravidelným dárcům krve

23.11.2017 / Transfúzní služba

Setkání lidí, k jejichž životním cílům patří bezplatné dárcovství krve, se ve včera v podvečer konalo v Divadle Šumperk. Zasloužilí dárci si zde převzali zlaté a stříbrné plakety profesora MUDr. Jana Janského. Slavnostní akci zorganizovala Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, oblastní spolek Českého červeného kříže Olomouc a město Šumperk.

Celý článek


Gastroenterologové Nemocnice Nový Jičín získali moderní přístroj

22.11.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nový moderní přístroj zakoupila Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, na své gastroenterologické oddělení. Nová endoskopická věž, jenž disponuje špičkovým procesorem a koloskopem, bude využita k vyšetřování tlustého střeva a konečníku a výrazně zkrátí čekací lhůty. Investice do moderní sestavy přesáhla dva milióny korun.

Celý článek


Den prevence rakoviny střeva a konečníku ve Vítkovické nemocnici odhalil obtíže u více než dvou třetin příchozích

21.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku, které mohou končit i fatálně, drží Česko smutné světové prvenství. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění proto uspořádal Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, v pondělí 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku. Akce, která zahrnula konzultace i vyšetření se zúčastnily čtyři desítky zájemců a více než dvě třetiny z nich byly odeslány k dalším vyšetřením.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zve veřejnost na Den urologické prevence

20.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Karcinom prostaty je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním mužů v Česku, karcinom močového měchýře je devátým nejčastějším nádorovým onemocněním ve světě. Počty nemocných přitom nadále rostou. Aktuálně ročně onemocní karcinomem močového měchýře jen v České republice 1600 mužů a 600 žen, karcinomem prostaty pak dokonce 9000 mužů. Řada případů přitom končí fatálně, pokud nejsou obtíže zaznamenány včas. Důležitá jsou proto především preventivní vyšetření, která mohou zájemci z Ostravy a okolí absolvovat zdarma 23. listopadu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

15.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku drží Česko smutné světové prvenství. Toto onemocnění je ročně odhaleno u více než osmi tisíc pacientů a je druhým nejběžnějším nádorovým onemocněním. Stěžejní roli v léčbě této choroby přitom hraje především včasný záchyt, který významně ovlivňuje úspěšnost i rychlost léčby. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění pořádá Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov je pro pacienty otevřena nově po celý týden

15.11.2017 / Nemocnice Přerov

Pět dní v týdnu bude nyní po dalším rozšíření ordinačních hodin lidem k dispozici onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. K tomuto kroku mohlo vedení nemocnice přistoupit díky dalšímu personálnímu posílení.

Celý článek


Zdravotničtí záchranáři z Vítkovické nemocnice učili studenty základy první pomoci

14.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Dva zdravotničtí záchranáři z oddělení ARO Vítkovické nemocnice dnes školili studenty AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě – Koblově v základech první pomoci. Žáci si tak mohli v prakticky vyzkoušet již nabité teoretické poznatky a od odborníků se dozvěděli mnoho dalších zajímavých informací o tom, jak se správně zachovat v krizové situaci.

Celý článek


Nemocnice Přerov si posvítí na problematiku cukrovky

13.11.2017 / Nemocnice Přerov

Zájemci o problematiku cukrovky mohou již tuto středu 15. listopadu přijít na bezplatnou preventivní akci vedenou odborníky z řad zdravotníků. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Budoucí zdravotníci darovali krev na Transfúzní službě Šumperk

10.11.2017 / Transfúzní služba

Celkem 19 studentů Střední zdravotnické školy Šumperk přišlo společně se svou třídní učitelkou Mgr. Marcelou Köhlerovou darovat krev i plazmu na Transfúzní službu v Šumperku, která je členem skupiny AGEL. Žáci se jakožto budoucí zdravotníci rozhodli jít příkladem a společným darováním upozornit veřejnost na vysokou důležitost této aktivity pro záchranu životů. Akce se uskutečnila ve středu 8. listopadu, většina studentů darovala krev poprvé.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na trojici preventivních akcí

10.11.2017 / Nemocnice Prostějov

Zrakové vady, diabetes a proleženiny budou příští týden v Prostějově středem pozornosti. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá od úterý do čtvrtka hned trojici preventivních akcí, které se zaměří na příznaky, prevenci i léčbu výše uvedených obtíží. Akce jsou určeny zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ně je pro všechny příchozí zdarma.

Celý článek


Sociální pracovnice z Nemocnice Louny Jana Hendrychová oceněna v soutěži Pečovatelka roku 2017

9.11.2017 / Nemocnice Louny

Velkého úspěchu dosáhla Bc. Jana Hendrychová z oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Byla oceněna v soutěži Národní cena sociálních služeb Pečovatelka roku 2017 a navíc jako jediná z oceněných ve všech kategoriích obdržela Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání všech ocenění se uskutečnilo v úterý 7. listopadu 2017 za osobní účasti patronky akce herečky Hany Maciuchové na Novoměstské radnici v Praze.

Celý článek


Ostravané si mohou zdarma posvítit na cukrovku

8.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Zájemci o problematiku cukrovky z Ostravy a okolí se mohou již tento pátek 10. listopadu zúčastnit bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá k příležitosti Světového dne diabetu preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín nově probíhají edukační setkání pro pacienty před výměnou kolenního či kyčelního kloubu

7.11.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Náhrada velkých kloubů je sice rutinním, ale stále závažným operačním zákrokem, který vyžaduje přípravu nejen ze strany operatéra, ale také ze strany pacienta. Personál ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se proto v rámci zvyšování kvality péče rozhodl uskutečnit v pravidelných měsíčních intervalech osobní edukační setkání s pacienty. Nejbližší předoperační seminář proběhne v pondělí 20. listopadu.

Celý článek


Zájemci si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak na Dnech otevřených dveří Očního centra AGEL

6.11.2017 / Oční centrum AGEL

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům z Ostravy a okolí Oční centrum AGEL, a to na Dnech otevřených dveří, které proběhnou 8. a 9. listopadu v Očním centru v areálu Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Pacienty s neurologickými obtížemi čeká v Nemocnici Podlesí modernější diagnostika

6.11.2017 / Nemocnice Podlesí

Pacienti s neurologickými obtížemi z Třinecka a okolí se mohou nově těšit na modernější i přesnější vyšetření. Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, zakoupila do své neurologické ambulance nový moderní elektromyograf, který poslouží k diagnostice i léčbě neurologických chorob u všech pacientů s příslušným doporučením lékaře.

Celý článek


Sociální služba Podhorské nemocnice oslavila první dekádu

3.11.2017 / Podhorská nemocnice

Letos v říjnu tomu bylo přesně deset let, kdy do sociální služby Podhorské nemocnice v Rýmařově přišel první klient. Od dubna letošního roku nese oddělení nejen nový název Sociální služba Podhorská, ale i novinky např. v oblasti vybavení či nabídky služeb. Nejvýznamnější novinkou letošního roku je border kolie Merlin.

Celý článek


O novorozence v Nemocnici Valašské Meziříčí pečují nové přístroje

1.11.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zcela nové vyhřívané lůžko s fototerapií a nový pulsní oxymetr získalo pro svá miminka novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Investice do nového vybavení přišla na 270 tisíc korun.

Celý článek


Den prevence novojičínské nemocnice přilákal téměř dvě stovky zájemců o vyšetření

30.10.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Úspěšný den prevence uspořádala ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, kterou k této příležitosti navštívilo téměř 200 zájemců o vyšetření. Největší pozornost vzbudilo mezi lidmi bezplatné stanovení krevní skupiny a také vyšetření pigmentových znamének. Zdravotníci na preventivní akci zachytili nemalé množství podezřelých výsledků a desítky osob tak čekají další vyšetření.

Celý článek


Nový přístroj na ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín odhalí rakovinu v časném stádiu

27.10.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Na modernější a efektivnější léčbu se mohou těšit všichni stávající i noví pacienti oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, a to zejména při onemocnění rakovinou. Vybavení oddělení se totiž nově rozrostlo o moderní videořetězec, který umožňuje odhalit rakovinu již v jejím prvotním stádiu. Společně s dvojicí laryngoskopů vyšla modernizace vybavení oddělení na téměř dva miliony korun.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Plzeň zakoupila novou endoskopickou věž

25.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Novou moderní endoskopickou věží, včetně videogastroskopu, se může pochlubit POLIKLINIKA AGEL Plzeň. Nový přístroj umožňuje lékařům pacienta nejen vyšetřit a nahlédnout do jeho trávicího ústrojí, ale i okamžitě provést léčebný zákrok. Endoskopická věž nahradila starší typ tohoto technického vybavení. Nová investice přišla POLIKLINIKU AGEL Plzeň na více než jeden milión korun.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín vaří nejen pro nemocné

25.10.2017 / Nemocnice Český Těšín

Přestože v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, potkáme v průměru 130 hospitalizovaných pacientů, zaměstnanci ve zdejší kuchyni připravují běžně na 350 jídel. Kromě pacientů si na nich pochutnávají také zdejší zaměstnanci a dokonce i externí zájemci z řady firem či nedalekého domova seniorů. K dispozici jsou v nemocnici nejen jídla racionální, ale i vhodná pro diabetiky, osoby s intolerancí laktózy nebo třeba jídla bezlepková. Zaměstnanci, externí zájemci a pacienti rehabilitačního oddělení si přitom mohou vybírat hned ze tří druhů jídel.

Celý článek


Ostravská Poliklinika AGEL si posvítí na cukrovku

24.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Měření glykemie a diskuze o cukrovce budou hlavní náplní říjnového Dne zdraví v ostravské Poliklinice AGEL na Tyršově ulici. Poliklinika pořádá ve středu 25. října bezplatnou preventivní a osvětovou akci pro širokou veřejnost, která si klade za cíl podchytit výskyt cukrovky a šířit osvětu o možnostech její prevence i případné léčby.

Celý článek


Lidé mohou nahlédnout do Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov

24.10.2017 / Nemocnice Prostějov

Správná terapie při nejrůznějších obtížích, prevence následků úrazů i různých onemocnění, tejpování, přístroje pro fyzioterapii i robotická rehabilitace pohybových obtíží - to je jen zlomek témat, která budou moci v pátek 27. října konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž vůbec poprvé otevře brány svého Centra léčebné rehabilitace (CLR). V rámci Dne otevřených dveří konaného při příležitosti Mezinárodního dne ergoterapie nabídne všem zájemcům možnost prohlídek ambulancí, účast na skupinových terapiích i konzultace specialistů.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

20.10.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, konzultace se specialisty na výživu i měření hladiny stresu a stavu cév, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Den otevřených dveří ve valašskomeziříčské porodnici zahrne prohlídky i 3D ultrazvuk zdarma

19.10.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Letos již popáté otevře porodnice valašskomeziříčské nemocnice své brány všem nastávajícím maminkám i jejich doprovodu. V úterý 24. října si tak budou moci všichni zájemci prohlédnout prostory gynekologicko-porodnického i novorozeneckého oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, zeptat se na cokoliv ohledně porodu či poporodní péče a pro maminky mezi 20. a 28. týdnem bude k dispozici i bezplatný 3D ultrazvuk.

Celý článek


Miminka v prostějovské porodnici dostala háčkované chobotničky

18.10.2017 / Nemocnice Prostějov

Jsou hebké, barevné a pomáhají nedonošeným dětem v inkubátoru. Řeč je o ručně háčkovaných chobotničkách, které pro novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov vyrobila Lenka Hrůzová a Petra Konštacká. Bavlněné figurky s chapadélky podle nejnovějších zjištění pozitivně působí na vývoj novorozenců, kteří z vážných důvodů nemohou být u matky.

Celý článek


Domácí péče přerovské nemocnice rozšířila své služby o domácí dialýzu

17.10.2017 / Nemocnice Přerov

Agentura domácí péče Home care při Nemocnici Přerov, která pomocí registrovaných zdravotních sester zajišťuje následnou péči o pacienty v jejich vlastním domácím prostředí, zavádí novinku. Lidem postiženým selháním ledvin začala nabízet peritoneální, neboli domácí, dialýzu.

Celý článek


Zdravotníci si ve Valašském Meziříčí znovu posvítí na léčbu ran

13.10.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Již druhý ročník odborné konference zaměřené na léčbu chronických a nehojících se ran proběhne už v úterý 17. října ve valašskomeziříčském Kině Svět. Pořadatelem akce je Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, a zváni jsou na ni všichni nelékařští zdravotničtí pracovníci, kteří se v rámci své profese s léčbou ran setkávají nebo se jí dokonce plně věnují.

Celý článek


Nový přístroj na rehabilitaci pomůže pacientům od bolesti zad i kloubů

12.10.2017 / Nemocnice Český Těšín

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, získalo nový speciální přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti. Moderní přístroj Rebox pomůže odstranit bolesti zad, kloubů a také poúrazové či pooperační bolesti.

Celý článek


Lidé z Olomoucka mají k dispozici modernější a hezčí vodoléčbu

11.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Nová estetičtější místnost s pěti léčebnými vanami, nové rozvody vody i kanalizace, celková modernizace. Tak vypadá po čtvrtletní rekonstrukci rehabilitační oddělení Polikliniky AGEL Olomouc (u hlavního nádraží), které prošlo úpravami za více než 4 milióny korun. Rekonstrukce přitom výrazně zlepšila především funkčnost i bezpečnost pracoviště a pacientům nově umožňuje modernější léčbu.

Celý článek


Devět nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Jesenické nemocnici

11.10.2017 / Jesenická nemocnice

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Celkem devět nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě téměř 27 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava zmodernizovala kožní ambulanci

10.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Útulnější prostory pro pacienty a moderní vybavení pro zdravotnický personál přinesla celková modernizace, kterou v těchto týdnech prošla kožní ambulance Polikliniky AGEL v centru Ostravy (u kina Vesmír). Součástí modernizace bylo pořízení dvou nových přístrojů – hřebenového zářiče a kryospreje.

Celý článek


Moderní inkubátor v Nemocnici Valašské Meziříčí využijí nejen předčasně narozená miminka

5.10.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí získala pro své nejmenší pacienty nový inkubátor v hodnotě vyšší než 300 tisíc korun. Pomoc tohoto moderního vybavení ve valašskomeziříčské nemocnici potřebuje zhruba každý pátý novorozenec, nejčastěji předčasně narozené děti.

Celý článek


Nový rehabilitační program Podhorské nemocnice urychlí pooperační rekonvalescenci

2.10.2017 / Podhorská nemocnice

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního kloubu, zavedlo nově Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Podhorské nemocnice v Rýmařově. Cílem dva až tři týdny trvajícího programu, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, je připravit nemocného na operační výkon, a to nejen po fyzické stránce. Lidé se v předstihu seznámí také s pooperačním režimem a celkově tak mohou urychlit následnou rekonvalescenci po zákroku.

Celý článek


Ženy před porodem vyšetřují v Nemocnici Valašské Meziříčí novými přístroji

27.9.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Dva nové kardiotokografy mají k dispozici lékaři porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroje za více než 365 tisíc korun doplnily počty stávajících kardiotokografů na porodním oddělení a celkově jich tak má nyní nemocnice k dispozici hned devět.

Celý článek


Jesenická porodnice dostala patchworkové dárečky pro novorozence

26.9.2017 / Jesenická nemocnice

Čerstvě narozená miminka se v porodnici Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, nově nosí v originálních a ručně šitých patchworkových zavinovačkách. Celkem 12 kousků věnovaly do porodnice patchworkářky z jesenického Střediska volného času DUHA.

Celý článek


Novorozencům v Nemocnici Nový Jičín zpříjemňují první dny života háčkované chobotničky

26.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Pro laika možná obyčejná hračka, pro odborníky v oblasti porodnictví velký pomocník. Řeč je o háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Své o tom ví i zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, kde předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují. Právě hračky ve tvaru chobotničky s chapadly jsou přitom podle nich pro dítě maximálně uklidňující.

Celý článek


Unikátní mamograf v Novojičínském diagnostickém centru urychlí diagnostiku rakoviny prsu

25.9.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Jako jediný v České republice disponuje přístroj, který v těchto dnech nainstalovalo na své pracoviště Novojičínské diagnostické centrum, člen skupiny AGEL, modulem kontrastní mamografie. Tato metoda poskytuje lékařům další informace nad rámec klasické mamografie a navíc dokáže vyšetřit prsa nejen rychleji, ale také levněji. Kromě toho je nový mamografický přístroj šetrný k pacientkám. Investice do nového vybavení, včetně příslušenství, přesáhla 8 miliónů korun.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

21.9.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce pro pacienty na chirurgickém oddělení vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Dech novorozenců hlídá v Nemocnici Nový Jičín deset nových přístrojů

20.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí dnes získalo dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 29 700 korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Transfúzní službu v Bruntále obsadili hasiči

18.9.2017 / Transfúzní služba

Jako na hasičské stanici si připadali dárci krve a plazmy ve středu 13. září na Transfúzní službě v Bruntále. Darovat svou krev zde totiž přišlo hned 15 dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Děti s neurologickými potížemi vyšetřují na Hornické poliklinice moderním přístrojem

18.9.2017 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě se může pochlubit novým přístrojem. Dětská neurologická ambulance získala moderní elektroencefalograf (EEG) s bezdrátovým připojením, včetně videokamery. Nový přístroj umožňuje provádět kromě klasického EEG záznamu i tzv. video EEG monitoring, díky čemuž mohou zdravotníci jednodušeji diagnostikovat u dětí epilepsii a jiné neurologické onemocnění.

Celý článek


Těhotným maminkám nabídne Nemocnice Šternberk v novém školním roce předporodní kurzy, cvičení i plavání

15.9.2017 / Nemocnice Šternberk

Spolu s novým školním rokem odstartovala v Nemocnici Šternberk i další série kurzů předporodní přípravy, které jsou určeny nastávajícím maminkám od 12. týdne těhotenství. Po dvouměsíčních prázdninách v nemocnici na nastávající maminky opět čekají zkušené porodní asistentky s teoretickými přednáškami a lekcemi cvičení, ale také hodinami plavání pro těhotné.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Nový Jičín prověří rovnováhu nervového systému

14.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nové vyšetření mohou absolvovat všichni zájemci v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší lékařská poradna pro sportovce rozšířila své přístrojové vybavení a nově zakoupila také přístroj MAX PULSE Medicore, který slouží dospělým i dětem všech věkových kategorií k posouzení rovnováhy autonomního nervového systému.

Celý článek


Hasiči z Bušína zachraňovali životy darováním krve

13.9.2017 / Transfúzní služba

Nevyjíždí denně k zásahům, ale o to jsou aktivnější na poli kulturním a společenském. Řeč je o osmi dobrovolných hasičích z Bušína, kteří přišli v úterý 12. září darovat svou krev na Transfúzní službu v Šumperku, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


Maminky si mohou z novojičínské porodnice miminko odnést domů už po dvou dnech

5.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Již 48 hodin po porodu mohou s čerstvě narozeným miminkem odcházet domů maminky v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší porodnice vyšla vstříc přání rodiček a dobu strávenou na oddělení umožňuje zkrátit na pouhých 48 hodin. Nutným předpokladem je ale výborný zdraví dítěte i rodičky, stejně jako příslib absolvování nezbytných vyšetření v dalších dnech v ambulanci.

Celý článek


Od začátku roku registrovala Transfúzní služba v Šumperku už 113 dárců kostní dřeně

30.8.2017 / Transfúzní služba

V lednu letošního roku se Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL, stala dalším náběrových centrem pro darování kostní dřeně. Zájemci se zde mohou zapisovat do registru dárců kostní dřeně každou středu. Do dnešního dne, tedy za prvních osm měsíců, dorazilo na odběrové místo v Šumperku již 113 zájemců, a to jak z řad pravidelných dárců krve, tak i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti.

Celý článek


Nové vedení v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. září nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED., dlouholetý primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice ze společnosti AGEL zkušený manažer Ing. Karel Kantor.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


Jesenická nemocnice nabídne v novém školním roce maminkám další předporodní kurzy

23.8.2017 / Jesenická nemocnice

I v novém školním roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, od září nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili 30 kilogramů medu

23.8.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Už v pořadí třetí medobraní se dnes konalo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Již v roce 2014 zřídila nemocnice ve svém areálu dva včelí úly, které se časem rozrostly na současné tři. Po letošní sezóně se podařilo sklidit 30 kilogramů medu.

Celý článek


Transfúzní služba v Bruntále nabídne nově i odpolední termíny odběrů plazmy

17.8.2017 / Transfúzní služba

Brzké ranní vstávání kvůli dárcovství plazmy bude pro zájemce z Bruntálska již brzy minulostí. Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, totiž vyslechla přání svých dárců a již od září nabídne možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Půjde o odběry krevní plazmy, a to ve vybraných středečních termínech.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má čtveřici nových moderních ultrazvuků v Třinci i Ostravě

16.8.2017 / Nemocnice Podlesí

Hned čtyři nové ultrazvukové přístroje v hodnotě 6,5 miliónu korun má čerstvě k dispozici Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Moderní přístroje přitom budou sloužit nejen pacientům přímo v třinecké Nemocnici Podlesí, ale i pacientům v Ostravě. Přístroje totiž získaly konkrétně kardiologické ambulance v Nemocnici Podlesí a v MephaCentru v Ostravě-Porubě, neurologická ambulance v Nemocnici Podlesí a také oddělení intervenční radiologie nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Šternberk má na kontě téměř 300 absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / Nemocnice Šternberk

Téměř tři stovky dětí i dospělých ze Šternberka a okolí dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před třemi lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Od loňského roku navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem, kde nabídky využilo již 70 zájemců.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc modernizuje vodoléčbu i celou budovu

11.8.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Nové rozvody vody, nová kanalizace, modernizace vodoléčby. To jsou novinky, na které se budou moci již brzy těšit všichni pacienti rehabilitace z Olomouce a okolí. Rehabilitační oddělení a část budovy Polikliniky AGEL Olomouc totiž aktuálně prochází rozsáhlou modernizací za více než 4 miliony korun, která zlepší funkčnost i bezpečnost pracovišť a pacientům nově poskytne modernější léčbu.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Český Těšín pomůže při bolestech i inkontinenci

9.8.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, se může pochlubit novým speciálním přístrojem. Fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení začali v těchto dnech pracovat s přístrojem, který využívají kromě klasické elektroléčby také k posílení pánevního dna. Investice do nového vybavení vyšla nemocnici na 80 tisíc korun.

Celý článek


Halu Jesenické nemocnice znovu zdobí dílo Slavoje Kovaříka

7.8.2017 / Jesenická nemocnice

Pacienti i návštěvníci Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, mohou při návštěvách zdravotnického zařízení obdivovat umělecký skvost. Po letech skrývání byla v hale nemocnice znovu odhalena nástěnná instalace významného moravského umělce Slavoje Kovaříka (1923-2003), kterou předchozí majitelé nemocnice z neznámého důvodu skryli.

Celý článek


Laboratoře Podhorské nemocnice byly vybaveny pěti novými analyzátory

3.8.2017 / Podhorská nemocnice

Laboratoře Podhorské nemocnice, která patří do skupiny AGEL, byly v těchto dnech vybaveny novými analyzátory, a to na obou pracovištích v Bruntále i v Rýmařově. Touto investicí byly kompletně obměněny stroje, které provádějí biochemická a imunochemická vyšetření, což jsou analýzy, které jsou v laboratořích Podhorské nemocnice prováděny nejčastěji.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava modernizuje ORL ambulanci

2.8.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Modernější vyšetření čeká na všechny stávající i nové pacienty ORL ambulance Polikliniky AGEL Ostrava, která se nachází v centru města u pasáže Vesmír. Zdejší ambulance zaměřená na ušní, nosní a krční obtíže zakoupila pro své pacienty nové vyšetřovací křeslo i vyšetřovací jednotku UNIT, která nabízí komplexní škálu vyšetřovacích nástrojů a představuje základní vyšetřovací jednotku ambulance.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


Pacienti s hormonálními poruchami mají v Českém Těšíně k dispozici novu ambulanci

28.7.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nejrůznější onemocnění žláz s vnitřní sekrecí mohou nově zájemci ze Slezska řešit i v Nemocnici Český Těšín. V měsíci červenci nemocnice nově otevřela endokrinologickou ambulanci, která je v provozu dva dny v týdnu a nabízí diagnostiku i léčbu endokrinologických obtíží.

Celý článek


Pacientům s demencí pomáhá v Jesenické nemocnici bazální stimulace

18.7.2017 / Jesenická nemocnice

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo vlastních fotografií. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. Důkazem jsou pozitivní výsledky zdravotníků, kteří koncept bazální stimulace uplatňují v rámci ošetřovatelské péče. V Jesenické nemocnici přitom tento koncept nově nevyužívají jen u pacientů v kómatu, jak je tomu běžně v jiných zařízeních, ale i u osob s demencí či jinak těžce nemocných.

Celý článek


Zdravotníci Očního centra AGEL varují: Léto je pro oči nejnáročnějším obdobím v roce

11.7.2017 / Oční centrum AGEL

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět rohovky, sítnice či oka, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku.

Celý článek


Celkem 507 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Šternberk

10.7.2017 / Nemocnice Šternberk

Celkem 507 dětí přišlo na svět v prvním pololetí letošního roku v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 250 děvčat, 257 chlapců a dva páry dvojčat.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / Nemocnice Louny

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Pětinový nárůst porodů oproti loňsku zaznamenali v prvním pololetí v Jesenické nemocnici

3.7.2017 / Jesenická nemocnice

Celkem 159 dětí, tedy o 28 více než ve stejném období roku 2016, přišlo v prvním pololetí letošního roku na svět v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 80 děvčat, 79 chlapců a jeden pár dvojčat.

Celý článek


Nemocnice Podlesí otevřela novou kardiologickou ambulanci v Karviné

26.6.2017 / Nemocnice Podlesí

Pacienti se srdečními obtížemi, nemocemi srdce nebo po infarktu myokardu mohou využívat nově otevřené ambulance v Karviné. Třinecká Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, otevřela v prostorech Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj novou kardiologickou ambulanci, kterou mohou zájemci využívat tři dny v týdnu dopoledne i odpoledne.

Celý článek


Nový rentgen v Novojičínském diagnostickém centru ve Frenštátu pod Radhoštěm odhalí i vlasové zlomeniny

21.6.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Novým skiagrafickým přístrojem se může nyní pochlubit Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě téměř 1,5 miliónu korun bude na pobočce diagnostického centra ve Frenštátu pod Radhoštěm sloužit ke klasickému snímkování veškerých kostí, břišní dutiny nebo plic.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

19.6.2017 / Nemocnice Český Těšín

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. V denní místnosti pro pacienty na rehabilitačním oddělení budovy A vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017 / Nemocnice Louny

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín byla dnes otevřena a požehnána nová kaple

13.6.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nové místo určené pro modlení, ale i rozjímání a duchovní útěchu, dnes slavnostně otevřela Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Nová nemocniční Kaple Ducha Svatého vznikla v dosud méně využívaných prostorách v prvním patře budovy A v prostoru oddělení odborné ošetřovatelské péče českotěšínské nemocnice. K dispozici bude jak pacientům, tak jejich rodinným příslušníkům.

Celý článek


Díky novému lymfodrenážnímu přístroji odbaví na Poliklinice AGEL Ostrava dvojnásobek pacientů

9.6.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kratší čekací doba a maximálně moderní ošetření čeká na všechny pacienty s otoky z Ostravy a okolí. Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy totiž modernizovala své přístrojové vybavení a na úseku lymfodrenáží má nově k dispozici přístroj BTL-6000 Lymphastim Topline. Díky tomuto novému přístroji zdejší zdravotníci odbaví dvojnásobek pacientů a navíc jim nabídnou i moderní terapii na míru podle diagnózy.

Celý článek


Pacienty i zdravotníky na Poliklinice AGEL Ostrava hlídají kamery

25.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kriminalita v Česku sice postupně klesá, přesto jen v minulém roce policisté řešili téměř 218 tisíc trestných činů, z nichž 118 tisíc bylo majetkových. Krádeže se přitom nevyhýbají ani zdravotnickým zařízením. V rámci zvyšování bezpečnosti pacientů i zdravotníků se proto Poliklinika AGEL Ostrava (u pasáže Vesmír) rozhodla instalovat do svých prostor kamerový systém, který zajistí dohled nad děním v prostorách polikliniky.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / Dialýza Šumperk

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Ve vozovém parku Podhorské nemocnice přibyla nová sanitka

19.5.2017 / Podhorská nemocnice

Na pohodlnější i modernější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, totiž investovala do obnovy svého vozového parku a stávající desítku sanitek omladila zakoupením nového vozu v ceně přes 1,3 miliónu korun. Sloužit bude pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín slaví osmdesátku. Chybět nebude Den zdraví ani výstava

17.5.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v letošním roce oslaví osmdesát let od svého založení a při této příležitosti pořádá i zábavné a osvětové akce pro širokou veřejnost. Oslavy osmi dekád nemocnice začnou v úterý 23. května výstavou v galerii MOST a vyvrcholí ve středu 24. května Dnem zdraví a prevence, který zahrne plejádu bezplatných vyšetření, ukázky první pomoci i odborné poradenství.

Celý článek


Na kardiochirurgických sálech Nemocnice Podlesí jsou již na parné léto připraveni

16.5.2017 / Nemocnice Podlesí

Na teplé letní počasí jsou již připraveni na kardiochirurgických operačních sálech třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Pracoviště byla vybavena novou samostatnou chladicí jednotkou v hodnotě 1,2 miliónu korun, která sálovému personálu zajistí příjemné teploty vzduchu i při těch největších parnech. Vyšší komfort při práci zajišťují kardiochirurgům rovněž nová operační světla v hodnotě 700 tisíc korun.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc pořádá Den prevence vysokého tlaku

15.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Vysoký krevní tlak trápí skoro polovinu Čechů a s přibývajícím věkem toto procento v populaci prokazatelně dále narůstá. Neléčený vysoký krevní tlak přitom může člověka i ohrozit na životě. Každý dospělý člověk by měl znát svou hodnotu krevního tlaku a průběžně ji sledovat. Jednou z příležitostí pro zájemce z Olomouce je nyní Den prevence hypertenze (vysokého tlaku), který pořádá ve středu 17. května Poliklinika AGEL Olomouc a který kromě měření krevního tlaku zahrne i diagnostiku složení těla přístrojem InBody, měření EKG, nácvik resuscitace i správné severské chůze s holemi.

Celý článek


Kontrolu zdravotního stavu od hlavy až k patě nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL Ostrava

12.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nechat si zkontrolovat svůj zdravotní stav bez nutnosti předchozího objednání mohou zdraví i nemocní z Ostravy a okolí v úterý 16. května. Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města pořádá Den zdraví, který se zaměří na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Chybět nebude měření krevního tlaku, cukru, cholesterolu, ultrazvuková vyšetření, EKG, vyšetření plochých nohou atd. Akce bude probíhat od 8.00 do 17.00 hodin.

Celý článek


Pacientům rehabilitace Podhorské nemocnice slouží nové vybavení

9.5.2017 / Podhorská nemocnice

Modernější elektroterapii, ultrazvukovou či laserovou terapii i magnetoterapii si mohou nově užívat pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro obě svá pracoviště v Bruntále i Rýmařově nová moderní zařízení, která umožní poskytování širšího spektra péče i komfortnější podmínky. Výše investice do nového vybavení k fyzioterapii přesáhla částku 110 tisíc korun.

Celý článek


Radek Štěpánek si nechal zkontrolovat znaménka

4.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Většinu času tráví tenista Radek Štěpánek na slunci, ať už při tréninzích či při turnajích. Jak sám přiznal, dosud prevenci týkající se rakoviny kůže spíše zanedbával. I to bylo důvodem, proč se dnes rozhodl podstoupit celotělové vyšetření znamének speciálním dermatoskopem na Poliklinice AGEL Praha Italská.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Podlesí nově docházejí dobrovolníci z organizace ADRA

4.5.2017 / Nemocnice Podlesí

Volnočasové aktivity pro hospitalizované nemocniční pacienty v Česku obecně chybí. Příjemným zpestřením proto mohou být zejména návštěvy dobrovolníků, kterých se nově dočkají například i pacient Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Na zdejší chirurgické oddělení dochází dva dobrovolníci, kteří si se zájemci chodí povídat, hrát deskové hry nebo jim třeba čtou. Cílem spolupráce Nemocnice Podlesí a dobrovolnické organizace ADRA je zajistit zájemcům možnost odreagování a sociálního kontaktu i v rámci pobytu v nemocnici.

Celý článek


Podhorská nemocnice zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

2.5.2017 / Podhorská nemocnice

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne konkrétně na pracovišti v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

28.4.2017 / Nemocnice Podlesí

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne již ve čtvrtek 4. května v přízemí ambulantní části nemocnice, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí. Připravena bude také speciální UV lampa, která dokáže odhalit i nedostatečně umytá místa.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nabízí zájemcům pomoc s domácím ošetřováním blízkých

26.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

Hospitalizace dlouhodobě nemocných pacientů či seniorů dnes nemusí být nutností. V případech, kdy jsou rodinní příslušníci schopni poskytnout pacientovi potřebnou péči doma, mohou senioři v klidu dožívat i ve známém prostředí, obklopeni blízkými. Se zajištěním odpovídající ošetřovatelské péče jim přitom nově pomáhá i Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, která navázala spolupráci s nadačním fondem „Zůstaneme doma“ a zájemcům z řad veřejnosti nabízí školení ošetřovatelských dovedností zdarma. Nejbližší možnost školení čeká zájemce už tento pátek 28. dubna od 15.00 hodin.

Celý článek


Moderní systém na evidenci pacientů v Poliklinice AGEL Ostrava šetří čas pacientů i lékařů

19.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Předbíhání v čekárně, klepání na dveře kvůli receptu i dlouhé čekání ve frontě pacientů jen kvůli udržení místa je v Poliklinice AGEL Ostrava (u kina Vesmír) minulostí. V čekárně zdejší praktické lékařky mají totiž pacienti k dispozici moderní systém k evidenci pacientů EVIPA. Ten dovede zařadit pacienta na vhodné místo do pořadníku podle typu jeho požadavku a dokonce zvládne i vyhledat pacientovu zdravotnickou dokumentaci. Využívá k tomu přitom jen kartičky pojišťovny a displej s jednoduchou volbou.

Celý článek


Gynekologie Podhorské nemocnice je vybavena novým vyšetřovacím křeslem

19.4.2017 / Podhorská nemocnice

Nové gynekologické křeslo, které je pohodlnější pro pacientky a lékařům usnadňuje vyšetření, nainstalovala v těchto dnech do své gynekologické ambulance Podhorská nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


V areálu Nemocnice Český Těšín otevřeli HIV poradnu

18.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

V areálu Nemocnice Český Těšín zahájila provoz bezplatná poradna HIV, jejímž zřizovatelem je Státní zdravotní ústav. Příchozím lidem je zaručena absolutní anonymita, kdy analýzy jsou realizovány pod číslem, které nelze identifikovat s klientem. Českotěšínská HIV poradna je otevřena každou středu v době od 14.00 do 18.00 hodin a lze se do ní objednat na čísle 558 769 286.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Odborníci varují - dlouhodobá rýma může způsobit ztrátu čichu i poruchu sluchu

6.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Rýmu nepovažuje většina populace za vážné onemocnění, a tak i při chronických a opakovaných potížích řada pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta čichu či poškození sluchu. Lékařka Polikliniky AGEL Ostrava přitom varuje zejména před přehlížením rýmy u dětí, u kterých recidivující – opakující se zánět nosní sliznice velmi často vede k bolestivému zánětu středního ucha.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín začali léčit pomocí rázové vlny

5.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, rozšířila nabídku služeb. Na rehabilitačním oddělení zdravotnického zařízení začali nyní léčit metodou rázové vlny. Tato neinvazivní léčebná metoda je vhodná pro léčbu bolestivých stavů – zejména k léčbě tzv. tenisových loktů, patních ostruh, bolestivých ramen, artróz nosných kloubů, bolestí svalových úponů a dalších zdravotních problémů. Podle dosavadních zkušeností se účinnost této léčby blíží 95 procentům.

Celý článek


Nové motodlahy pomáhají vracet do života pacienty rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice

31.3.2017 / Podhorská nemocnice

Další krok pro zkvalitnění rehabilitační péče svých pacientů učinila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, která v těchto dnech pořídila na své pracoviště do Rýmařova nové motodlahy. Dva nové přístroje v hodnotě více než 300 tisíc korun cvičí s pacienty samy bez toho, aby nemocný sám musel vyvíjet fyzickou sílu.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava zvyšuje bezpečnost pacientů a nabízí dezinfekci zdarma

28.3.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zastavení šíření infekcí a vyšší bezpečnost pro pacienty. Takové jsou cíle Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V prostorách polikliniky byly bezplatně nainstalovány k dezinfekci rukou dávkovače s dezinfekčními prostředky pro pacienty. Dezinfekční gely jsou čerstvě k dispozici v čekárnách na všech patrech polikliniky, a tedy volně k dispozici všem příchozím.

Celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska ve Šternberku v loňském roce vzrostl o tři čtvrtiny

23.3.2017 / Laboratoře AGEL

Rychlejší laboratorní výsledky, odborné konzultace pro lékaře a také monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě – to jsou hlavní činnosti antibiotického střediska, které od roku 2015 funguje v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zájem o služby střediska, které provozují Laboratoře AGEL, je přitom obrovský. V minulém roce zdejší pracovníci poskytli o tři čtvrtiny více konzultací a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / Dialýza Šumperk

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci vyměnila část oken a modernizuje také interiéry

8.3.2017 / Nemocnice Podlesí

Nová moderní plastová okna si nově užívají pacienti a zaměstnanci kardiologického a chirurgického oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Proměnou prošla také ambulantní část nemocnice, kde byly v prvním a třetím podlaží kompletně vyměněny podlahy. A stavební práce i nadále pokračují.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017 / Dialýza Šumperk

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Celý článek


Poliklinika AGEL Praha Italská nově využívá při rehabilitacích i anatomický model lidské kostry

28.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

S netradiční pomůckou se mohou nově setkat pacienti oddělení následné rehabilitační péče Polikliniky AGEL Praha Italská. Výčet edukačních a cvičebních pomůcek v tomto zařízení totiž před nedávnem rozšířil anatomický model lidské kostry v životní velikosti, který slouží fyzioterapeutům k názorným ukázkám i vysvětlování funkcí a stavby těla.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Zápach desinfekce nahradila v ostravské POLIKLINICE AGEL vůně květin

14.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pobyt ve zdravotnických zařízeních často znepříjemňuje nepříjemný zápach desinfekce. V POLIKLINICE AGEL v Ostravě na Tyršově ulici (u kina Vesmír) se rozhodli s typicky zdravotnickým zápachem skoncovat. Na zdejších chodbách voní květiny, stromy a další příjemné vůně.

Celý článek


Stále více lékařů konzultuje správné předepsání antibiotik ve středisku Laboratoří AGEL

3.2.2017 / Laboratoře AGEL

Aby antibiotika fungovala, musí být předepsána správně. Vhodnou antibiotickou léčbu může každý lékař konzultovat s odborníkem v tzv. antibiotickém středisku Laboratoří AGEL v Ostravě. Toto pracoviště již třetím rokem funguje v areálu Vítkovické nemocnice, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie. Zájem o služby střediska přitom neustále roste – v roce 2016 se meziročně zvýšil počet zájemců o konzultace téměř o čtvrtinu a nárůst je viditelný také v počtu provedených kultivačních výkonů.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017 / Hornická poliklinika

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017 / Dialýza Šumperk

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

Celý článek


Nemocnice Podlesí získala unikátní laparoskopickou věž

13.1.2017 / Nemocnice Podlesí

Nemocnice Podlesí se může pochlubit zcela novou 3D laparoskopickou věží Einstein Vision. Během zákroků používají lékaři speciální 3D brýle, díky kterým vidí obraz operované oblasti reálněji než dosud. Pomocí nejmodernější laparoskopické věže současnosti chirurgové nemocnice operují zejména břišní kýly nebo žlučníky. Nemocnice Podlesí je druhou nemocnicí v Moravskoslezském kraji a první ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL, která tento moderní přístroj vlastní. Moderní laparoskopická věž, která nahradila starší typ, přišla na více než tři milióny korun.

Celý článek


Nejmodernější technologie zavede lékaře pardubického Kardiologického centra AGEL až do samého nitra tepen

10.1.2017 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL se sídlem v areálu Pardubické krajské nemocnice rozšířilo své diagnostické možnosti pořízením optické koherentní tomografie (OCT). Tato metoda je dnes vrcholem zobrazovacích možností v diagnostice a léčbě nemocí koronárních tepen.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Předvánoční překvapení od NADACE AGEL potěšilo děti z Dětského domova Černá voda

22.12.2016 / NADACE AGEL

Předvánoční čas zpříjemnila NADACE AGEL dětem z Dětského domova Černá voda na Jesenicku. Zástupkyně nadace dětem nejen, že přivezly adventní pamlsky, ale obdarovaly je rovněž vitamínovými balíčky.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Louny varují: Vánoční přejídání může vyvolat žlučníkovou koliku i gastritidu

22.12.2016 / Nemocnice Louny

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním, bujarým slavením Silvestra a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Louny Renaty Pustkové navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání a stres způsobit. Zvýšený příjem tuku totiž může zejména v kombinaci s alkoholem snadno vyvolat nevolnost, žlučníkovou koliku nebo bolesti slinivky břišní.

Celý článek


Uživatelé Klinického informačního systému IKIS ovlivňují další rozvoj systému

20.12.2016 / Medical Systems

Odborný poradní tým uživatelů IKIS přímo ovlivňuje a plánuje další rozvoj systému. Tým připravil „Dlouhodobou strategií rozvoje IKIS“ ze které vycházejí roční podrobné plány.

Celý článek


Práce kaplanky je okolo Vánoc náročnější. Na pacienty doléhá samota více než jindy

12.12.2016 / Nemocnice Podlesí

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. V takových případech pak více než kdy jindy přichází smutek a tíživé myšlenky. Své o tom ví i Yvona Guznarová, nemocniční kaplanka nemocnic Český Těšín a Nemocnice Podlesí, které jsou členy skupiny AGEL. Za nemocničními pacienty dochází už dlouhých deset let a právě v předvánočním a vánočním období vždy více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


NADACE AGEL shromáždila díky Vánoční sbírce přes dvě tuny oděvů

8.12.2016 / NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Právě v těchto dnech NADACE AGEL rozdává potřebným lidem více než dvě tuny oděvů, bot, zimních doplňků, ručníků či ložního prádla. Tyto věci získala NADACE AGEL v rámci Vánoční sbírky ve zdravotnických zařízeních AGEL napříč Českou republikou. Na celkem třinácti sběrných místech darovali zaměstnanci AGELu, pacienti i další dobrovolníci celkem 2,1 tuny věcí, které nyní putují do čtyř humanitárních organizací v republice.

Celý článek


Na srdce a cévy si již poosmnácté posvítí třinecký Kardioden

9.11.2016 / Nemocnice Podlesí

Nejnovější poznatky ohledně léčby kardiovaskulárních onemocnění si budou již poosmnácté vyměňovat zdravotníci na odborné konferenci Kardioden, která letos proběhne ve středu 9. listopadu v hotelu Vitality ve Vendryni. Akci pořádá již tradičně Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, pod záštitou Vzdělávacího a výzkumného institutu AGEL.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


V novém informačním okénku Nemocnice Podlesí získají pacienti rady i pomoc

27.9.2016 / Nemocnice Podlesí

Pátrání po vhodném lékaři, hledání ambulancí, složité zjišťování kontaktů, provozní doby či dalších informací – tomu všemu už je v třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL, konec. Nemocnice totiž právě v těchto dnech zprovoznila ve vestibulu nemocnice nové informační okénko, ve kterém kvalifikovaná všeobecná sestra příchozím radí nejen ohledně umístění ambulancí a provozu, ale nabízí i odborné rady při potížích. Každý, kdo trpí nějakými obtížemi, tedy může přijít k okénku a získat odborné rady ohledně vhodné léčby. Nevidomým navíc nabízí i osobní asistenci.

Celý článek


Lékaře Kardiologického centra AGEL v Pardubicích školil jeden z největším odborníků v intervenční kardiologii

16.9.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Vzácnou návštěvu z Lotyšska přivítalo tento týden Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. Zdejší lékaře přijela školit jedna z největších kapacit v oblasti intervenční kardiologie, doktor Artis Kalnins z lotyšské Riga East Clinical University Hospital.

Celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016 / Dialýza Šumperk

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

Celý článek


Zdravé seniory hledají pro genetický výzkum onkologických onemocnění Laboratoře AGEL

1.9.2016 / Laboratoře AGEL

Za propuknutí a rozvoj onkologických onemocnění mohou některé geny. Proč někteří lidé onemocní a jiní ne? Právě na výzkum „podezřelých“ genů je zaměřen projekt, na kterém spolupracují novojičínské Laboratoře AGEL s Univerzitou Karlovou. Pro získání dostatečného počtu vzorků k výzkumu hledají nyní Laboratoře AGEL zdravé seniory starší 60 let.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nástup do školy zpříjemní Rodinný den s AGELEM v Nemocnici Louny

26.8.2016 / Nemocnice Louny

Rodinnou akci pro širokou veřejnost uspořádá v pátek 2. září společnost AGEL v areálu své Nemocnice Louny. Zábavný program s bezplatným vstupem odstartuje ve 14.00 hodin a nabídne atrakce pro děti i bezplatná vyšetření a konzultace zdravotního stavu pro dospělé. Pro příchozí bude rovněž připraveno malé občerstvení zdarma. Konec rodinného odpoledne je naplánován na 18.00 hodin.

Celý článek


V Nemocnici Podlesí vyšetřují pacienty novým ultrazvukem

12.8.2016 / Nemocnice Podlesí

Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, získalo nový ultrazvuk. Nový přístroj v hodnotě 4,2 miliónů korun lékaři využívají k vyšetření srdce, ale i měkkých tkání a cévního systému. Vyšetření budou díky modernímu vybavení ještě přesnější.

Celý článek


Nadměrného pocení zbavují v Nemocnici Podlesí miniinvazivní operací

5.8.2016 / Nemocnice Podlesí

Zhruba deset pacientů podstoupí každoročně v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, zákrok zbavující od nadměrného pocení. Nemocnice je jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které se problematikou odstranění nadměrného pocení miniinvazivní chirurgickou cestou dlouhodobě zabývá, a to více než deset let.

Celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016 / Dialýza Šumperk

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Podlesí mohou nově využít služby kaplanky

20.7.2016 / Nemocnice Podlesí

V rámci rozšíření nabídky služeb pro pacienty navázala Nemocnice Podlesí nově spolupráci s kaplankou paní Ywonou Guznarovou, která bude k dispozici všem pacientům i jejich rodinám. Nemocniční kaplanka, která má několikaleté zkušenosti z Nemocnice Český Těšín, bude pacientům a jejich blízkým k dispozici jeden den v týdnu, a to k rozhovorům, naslouchání či pro poskytnutí psychické podpory podle individuálních přání nemocného.

Celý článek


Letní horka mohou způsobit nejen úpal, ale také poškodit ledviny, varují odborníci z Dialýzy Šumperk

12.7.2016 / Dialýza Šumperk

Teplé prázdninové období a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidský organismus je ale vysokými letními teplotami značně zatěžován. Při nedodržení pitného režimu pak může pobyt v horku končit nejen úpalem či úžehem, křečemi či bezvědomím z dehydratace, ale dokonce i poškozením ledvin.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Podlesí se setkali s daviscupovým týmem

12.7.2016 / Nemocnice Podlesí

Díky partnerství českého daviscupového týmu se skupinou AGEL měli v pondělí špičkoví zaměstnanci Nemocnice Podlesí možnost navštívit trénink českých tenistů, nahlédnout do zázemí WERK ARENY a setkat se s některými členy týmu.

Celý článek


Pacienti s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Kardiologického centra AGEL

29.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být více obezřetní. Horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL se zúčastnili mezinárodního kongresu v Paříži

17.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Nové aktuální poznatky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění mají lékaři Kardiologického centra AGEL. V květnu letošního roku se zúčastnili Výročního kongresu Evropské asociace perkutánních kardiovaskulárních intervencí, který proběhl za účasti špičkových odborníků z celého světa ve francouzské Paříži.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V Nemocnici Louny trénovali pacienti paměť

18.3.2016 / Nemocnice Louny

Klienti sociálních lůžek Nemocnice Louny, která je členem skupiny AGEL, oslavili Národní týden trénování paměti speciálním cvičením. Zájemci z řad klientů sociálních lůžek si mohli poslechnout přednášku, ale také si zkusit i praktický nácvik pro posílení pozornosti a paměti pod vedením akreditované trenérky.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / Nemocnice Louny

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL bylo dnes slavnostně otevřeno

2.12.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Jedno z nejmodernějších kardiologických pracovišť v republice mají nyní díky rozsáhlé rekonstrukci Kardiologického centra AGEL k dispozici lidé z Pardubického kraje. V areálu Pardubické nemocnice byla v letošním roce postavena nová budova, kde mají zdravotníci a pacienti k dispozici nejmodernější technologie a komfortní prostředí. Celková investice dosáhla 96 miliónů korun.

Celý článek


Rekonstrukce Kardiologického centra AGEL a.s.

11.11.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Stavební práce v Kardiologickém centru AGEL a.s. se blíží se ke svému konci. V rámci částečného provozu je již pacientům k dispozici zcela nové vybudované kardiologické pracoviště s novým katetrizačním sálem a denním stacionářem pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Rekonstrukce se nyní dokončuje v původních prostorách centra uvnitř budovy Pardubické nemocnice.

Celý článek


V Olomouci se konala celostátní odborná konference o řízení zdravotnických zařízení

24.10.2014 / Medical Systems

Koncem října uspořádala společnost Medical Systems, člen skupiny AGEL, v hotelu NH Congress Hotel Olomouc již druhý ročník odborné konference krajského zdravotnictví s názvem Řízení zdravotnických zařízení, regionálních a krajských zdravotnických celků a jejich informační podpora. Celostátní odborné platformy určené k setkávání zástupců krajského zdravotnictví se zúčastnilo zhruba 150 předních představitelů krajů, nejvyššího managementu zdravotnických holdingů a zdravotnických zařízení, ministerstva zdravotnictví a významných zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz