Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Nemocnice AGEL Český Těšín pořídila nové přístroje pro pacienty s dechovou nedostatečností

17.9.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín zakoupila čtyři nové kyslíkové koncentrátory – oxygenerátory, které pomáhají pacientům s dechovými potížemi. Nové elektronicky řízené přístroje dodávají vysoce koncentrovaný kyslík pacientům přímo přes nosní kanylu nebo masku. Investice do oxygenerátorů dosáhla téměř 100 tisíc korun.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí převzalo šest nových přístrojů pro bezpečný spánek novorozenců

17.9.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem šest nových monitorů dechu předala staniční sestře novorozeneckého oddělení Bc. Haně Valuchové ředitelka Nadace Křižovatka Štěpánka Pokorníková.

Celý článek


Nádor na konec pandemie nečeká, varují lékaři

16.9.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Jarní obava z nákazy novým typem koronaviru s sebou přinesla strach lidí navštěvovat zdravotnická zařízení. Lidé často odkládali cesty k lékařům, i když měli zdravotní problémy. Centrum péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nyní eviduje nárůst karcinomů tlustého střeva. Také Komplexní onkologické centrum (KOC) Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenalo v první polovině roku pokles preventivních vyšetření osob s genetickým rizikem rakoviny.

Celý článek


Národní týden kojení si připomene také Nemocnice AGEL Jeseník. Zdejší sestřičky radí maminkám i na dálku

14.9.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorní Národní týden kojení, začíná v pondělí 14. září. V Nemocnici AGEL Jeseník porodní asistentky a novorozenecké sestry maminky v kojení podporují a o významu kojení je edukují celoročně. O rady zkušených zdravotnic je mezi rodičkami velký zájem.

Celý článek


Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

14.9.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je nositelem titulu „Baby friendly hospital“ a i právě proto výrazně podporuje kojení a propaguje jeho výhody.

Celý článek


Národní týden kojení si připomene také Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

14.9.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorní Národní týden kojení, začíná v pondělí 14. září. V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí porodní asistentky a novorozenecké sestry maminky v kojení podporují a o významu kojení je edukují celoročně.

Celý článek


Digitální rentgenové snímky pošle Nemocnice AGEL Jeseník lékařům zraněných turistům do místa bydliště

11.9.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Velký přínos pro zdravotníky i pro pacienty má jedna z největších letošních investic v Nemocnici AGEL Jeseník v podobě digitalizace radiodiagnostického oddělení. Pozitivní dopad má na všechna pracoviště jesenické nemocnice - skončilo vyvolávaní RTG filmů a rentgenové snímky nyní existují jen elektronické podobě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí odebrala již více než 1 500 vzorků na onemocnění COVID-19

11.9.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zřídila v březnu tohoto roku po domluvě s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje odběrovou místnost v rámci testování osob na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. Od té doby zde stěr absolvovalo již více než 1500 osob.

Celý článek


NADACE AGEL i letos podpoří vzdělání handicapovaných dětí

9.9.2020 / NADACE AGEL

Pravidelně docházet do školy a radovat se ze studia navzdory svému handicapu mohou žáci Střední školy, základní školy a mateřské školy JISTOTA, o.p.s., která vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci s různými postiženími. NADACE AGEL je podporuje již šestým rokem a také letos jim přispěje částkou 50 tisíc korun na provoz speciálních automobilů, které sváží děti do školy.

Celý článek


Odborníci v laboratořích AGELLAB „šijí“ léčbu antibiotiky pacientům na míru

8.9.2020 / Laboratoře AGEL a.s.

Bez antibiotik si dnes medicínu neumíme představit a téměř každý se s nimi v životě setkal. S narůstající odolností bakteriálních kmenů ale běžná antibiotika v léčbě nestačí, lékaři pak musí nasazovat léčiva s rizikem nežádoucích účinků. Trend doporučit dávkování antibiotika konkrétnímu pacientovi „na míru“ trvá naštěstí již několik let. Laboratorní experti z AGELLAB se proto snaží, aby návrhem konkrétního dávkování antibiotika dosáhli co největšího léčebného účinku, s co nejmenšími negativními projevy.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zahájila modernizaci za více než 210 miliónů korun

7.9.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Přelomovou investici dnes odstartovala Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Součástí bude především modernizace pěti pavilonů v areálu nemocnice, ale chybět nebude ani zakoupení nových moderních přístrojů. Trojice investičních projektů, které budou probíhat až do konce první poloviny roku 2021, vyjde celkově na více než 210 milionů korun.

Celý článek


Džungarská rodinka křečků těší v lounské nemocnici klienty sociální služby

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Netradiční společníky mají  při pobytu v sociální službě klienti oddělení sociálních lůžek v Nemocnici AGEL Louny. Jedná se o rodinku džungarských křečků, kteří rozvíjí klientům jemnou motoriku či pomáhají s nácvikem koncentrace a paměti. S nenápadnými „léčiteli“ z říše zvířat mají na oddělení velice dobré zkušenosti.

Celý článek


„Dědo, bojuj!“ aneb jak si ve vítkovské nemocnici poradili se zákazem návštěv

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Koronavirová pandemie ze dne na den nekompromisně ukončila osobní kontakty mezi mnohými pacienty a jejich rodinami ve zdravotnických zařízeních. Byl to i případ Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, které je součástí Nemocnice AGEL Nový Jičín. Zdejší personál chtěl svým pacientům kontakt s nejbližšími i přes veškeré omezení dopřát. A povedlo se! Zakoupením tabletu umožnila nemocnice svým pacientům videohovory s nejbližšími. Tyto povzbuzující hovory působí velice pozitivně, zvyšují tolik potřebnou energii pro rekonvalescenci.

Celý článek


Lékaři kardiochirurgie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí začínali před 20 lety ve vypůjčeném operačním sále. Dnes jsou špičkou v oboru

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Na 14 tisíc operací má již na svém kontě kardiochirurgické oddělení Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Třinecká kardiochirurgie začala psát své počátky přesně před dvaceti lety a podstatně tak zvýšila šance pacientů na přežití, když zkrátila čekací doby na kardiochirurgické zákroky na severní Moravě a ve Slezsku z šesti na jeden měsíc, jelikož nejbližší podobná zařízení jsou v Ostravě a Brně. Dnes patří mezi špičky v oboru, a to díky inovativním metodám i více než sedmi stům provedeným zákrokům ročně.

Celý článek


Odborníci Nemocnice AGEL Prostějov školili kolegy v unikátní metodě

3.9.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Kratší doba trvání výkonu, pohodlnější ovládání instrumentů a menší rizika spojená s výkonem, to vše je možné díky speciální metodě, kterou úspěšně na gastroenterologickém oddělení Nemocnice AGEL Prostějov používají lékaři při metodě ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie). Jako jedni z mála v Česku a jediní na Moravě využívají v Nemocnici AGEL Prostějov krátkého vodiče. Metodu a její modifikaci dnes prostějovští gastroenterologové demonstrovali i pro další odborníky v rámci praktického workshopu.

Celý článek


Zkontrolovat znaménka po létě je důležité. Bez nutnosti objednání je vyšetří Poliklinika AGEL Ostrava na Dni prevence melanomu

2.9.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Ostrava (u pasáže Vesmír) proto připravila na pondělí 7. září Den prevence melanomu, kdy všem příchozím zkontrolují lékaři znaménka. Zájemci se mohou akce zúčastnit bez předchozí objednávky či doporučení lékaře.

Celý článek


Spokojení pacienti poslali do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí již přes tisíc pochval

1.9.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Již přes tisíc pochvalných dopisů od vděčných pacientů obdržela Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Ta se poprvé rozhodla, že bude monitorovat názory hospitalizovaných pacientů na léčbu, pobyt, stravu, chování, či přístup lékařského i nelékařského personálu, v roce 2012. Management nemocnice tak již 8 let průběžně monitoruje zpětnou vazbu od klientů a na základě jejich věcných připomínek rovněž zlepšuje služby.

Celý článek


Prázdninovou dialýzu absolvoval v Šumperku i turista z New Yorku

31.8.2020 / AGEL Dialýza

Pandemie koronaviru se během letošního léta podepsala také na zájmu cestovatelů o tzv. prázdninové dialýzy, jejichž počet v uplynulých letech opakovaně rostl. Aktivní pacienti s poruchou ledvin trávící volný čas v Jeseníkách i letos využívají služeb AGEL Dialýzy v Šumperku, ne ale v takové míře jako v minulosti.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská investovala do vybavení operačních sálů

31.8.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Vyšší komfort pro operatéry je výsledkem obnovy přístrojového vybavení operačních sálů v Nemocnici AGEL Podhorská. Chirurgové mají k dispozici zcela nový operační stůl, dezinfektor či operační lampy.

Celý článek


Přípravy na školní rok vrcholí. Ohlídejte, zda dítě dobře vidí, radí odborníci Nemocnice AGEL Prostějov

28.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Aktovka, penál, sešity, přezůvky a nespočet dalších školních potřeb. To vše teď rodiče pečlivě chystají svým ratolestem, aby byly připraveny usednout zpět do školních lavic. Odborníci z Nemocnice AGEL Prostějov radí, aby rodiče ve shonu nezapomínali průběžně kontrolovat také zdravotní kondici stav školáka. Například se zrakem totiž souvisí nejen zdravotní komplikace, ale také prospěch.

Celý článek


Nemocnice Šternberk nově dialyzuje pacienty pomocí centrálního systému a efektivita je znát

25.8.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový systém pro míchání dialyzačních roztoků, který usnadňuje přípravu roztoku i jeho cestu k pacientovi, využívají nově lékaři a zdravotníci Hemodialyzačního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk. Nové zařízení umožňuje míchat dialyzační roztoky přímo na místě a přináší úlevu především personálu při obsluze dialyzovaných pacientů. Ročně vyhledá šternberskou dialýzu 15 až 20 nových pacientů.

Celý článek


Napářka z bylin pomáhá rodičkám v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí k příjemnějšímu porodu

25.8.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Léčivých účinků bylin mohou nyní využívat také rodičky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Porodnice zavedla na porodním sále novinku v podobě ženské bylinné napářky, která má hned několik pozitivních efektů. Mezi hlavní patří dodání tepla, zvlhčení, uvolnění a vůně.

Celý článek


V prostějovské nemocnici se připravují na případnou druhou vlnu koronavirové infekce

24.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Stavební práce, nákup nové techniky i posílení týmu. Tak vypadá aktuální situace v Laboratoři lékařské mikrobiologie OLM Nemocnice AGEL Prostějov, která se připravuje na případnou podzimní druhou vlnu koronavirové epidemie. Laboratoř by se tak mohla stát součástí páteřní sítě laboratoří vyšetřujících lidský koronavirus SARS-CoV-2.

Celý článek


S podporou NADACE AGEL si Otík užívá v novém vozíku aktivní život

21.8.2020 / NADACE AGEL

Školák Oto z Olomoucka je velkým milovníkem sledge-hokeje, který je stále jeho motorem. Jako správný sportovec se snaží, s pomocí své rodiny, zdolávat nelehké překážky, které mu život klade do cesty. Od narození bojuje s obtížemi dětské mozkové obrny, epilepsií či autismem. Ani jedno mu však nebrání v tom, aby se věnoval svým zálibám, a od letošního jara mu v tom pomáhá i aktivní mechanický vozík Quickie Xenon2 FF. Nezisková organizace NADACE AGEL přispěla rodině Oty na jeho pořízení částkou 20 tisíc korun.

Celý článek


Dárci krve budou mít v novojičínské nemocnici nové moderní zázemí. Rekonstrukce jde podle plánu

21.8.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Na plné obrátky probíhá rekonstrukce transfúzního oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Investice za 20 milionů korun bude kompletní během října. Dárci krve i zdravotníci z transfúzního oddělení se dočkají moderního odběrového střediska s nejvyšším komfortem.

Celý článek


Zdravotníkům v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice usnadňuje práci s imobilními pacienty nový zvedák

20.8.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Komfortnější pohyb imobilních nebo nadměrných pacientů a snadnější práci personálu neurologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice umožňuje nový elektrický zvedák. Díky novému vybavení, které má nosnost přes 200 kilogramů, postačí nyní k obsluze pacientů nyní jedna osoba. Pořízení nového zvedáku, který nahradil starší mechanický typ, přišlo téměř na 200 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov bude mít přes sto nových parkovacích míst

20.8.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Stavební stroje již brzy na několik týdnů obsadí areál Nemocnice AGEL Přerov, kde dojde k vybudování nového parkoviště a k úpravám dalších venkovních ploch. Lidé se mohou těšit na více než sto nových parkovacích míst.

Celý článek


Pacientům ve Vítkově dobu léčení krátí ostrý obraz a čistý zvuk. Na všech pokojích jsou nové televize

19.8.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Zvýšení komfortu se dočkali pacienti hospitalizování ve vítkovské nemocnici, která je detašovaným pracovištěm Nemocnice AGEL Nový Jičín. Během léčby či návštěvy lékaře se mohou dívat na své oblíbené seriály, filmy nebo dokumenty.

Celý článek


Skupina AGEL se významně podílela na úspěchu ženského tenisového turnaje

18.8.2020 / AGEL

Díky podpoře Laboratoří AGEL a zajištění zdravotní péče skupinou AGEL proběhl k naprosté spokojenosti hráček i zastřešující ženské tenisové asociace WTA v tenisovém areálu Sparta Praha ženský mezinárodní tenisový turnaj. Vyhrála ho světová tenisová dvojka Simona Halepová z Rumunska, čtyřhru vyhrály Češky Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou.

Celý článek


Další dodávku nových lůžek obdržela Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a pomalu tak dokončuje obměnu lůžkového fondu

18.8.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Dodávku celkem 34 elektricky polohovatelných lůžek za 1,5 miliónu korun pořídila nedávno Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pacientkám a rodičkám na gynekologicko-porodním oddělení a pomalu tak dokončuje obměnu lůžkového fondu.

Celý článek


Za vybranou péčí přepraví pacienty sanitní vozy Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

17.8.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Přibývá stále více pacientů, kteří chtějí být vyšetřeni v jiném zdravotnickém zařízení než v tom nejbližším, a to i přesto, že si dopravu za vzdálenější péčí musí zajistit sami. Soukromých převozů však lidé využívají i proto, že je na vybrané místo dopraví školení řidiči, a to vozy se speciálním vybavením i pro transport imobilních pacientů. Tyto služby nabízí také Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která soukromé převozy zajišťuje i za hranice Česka.

Celý článek


Nový skener na Poliklinice AGEL Ostrava nepřehlédne žádné znaménko a na nebezpečí rakoviny upozorní včas

13.8.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava (na Tyršově ul.) rozšiřuje rozsah zdravotní péče o nejpřesnější metodu vyšetření znamének a pih celotělovým skenerem DermoScan X2. Špičkový dermatologický přístroj rychle a šetrně monitoruje i ty nejmenší změny na kůži člověka a dokáže tak včas odhalit hrozící nebezpečí v podobě zhoubného nádoru.

Celý článek


Ukrajinská cesta z města zavedla manželský pár lékařů až do nemocnice pod Pradědem

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Novou stálou posilou anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice AGEL Jeseník je mladý lékař László Szücs z Ukrajiny. Na žalostné finanční ohodnocení ve své domovině zareagoval odchodem na Slovensko, odkud později začal dojíždět ke službám do České republiky. Po kladných zkušenostech z jesenické nemocnice se rozhodl se svou rodinou do městečka pod Pradědem přestěhovat nastálo.

Celý článek


Tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Tobiáš

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

I Když si to Tobiáš Bajgar neuvědomuje, je právě on důvodem k radosti a oslavám. V neděli 9. srpna 2020 přinesl Tobiáškův příchod na svět mnoho radosti rodičům a navíc i celému porodnicko-gynekologickému oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Tobiáš je tisícím miminkem, kterému zde v letošním roce pomohli na svět.

Celý článek


Senioři v horku málo pijí, řada z nich skončila v prostějovské nemocnici. Ve Šternberku ošetřili pobodané hmyzem

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Nemocnice AGEL Prostějov denně přijímá několik dehydratovaných pacientů, kteří podcenili v tropických dnech pitný režim. Vysoké teploty také nahrávají zvýšené aktivitě bodavého hmyzu.

Celý článek


Senioři v horku málo pijí, řada z nich skončila v prostějovské nemocnici. Ve Šternberku ošetřili pobodané hmyzem

12.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Nemocnice AGEL Prostějov denně přijímá několik dehydratovaných pacientů, kteří podcenili v tropických dnech pitný režim. Vysoké teploty také nahrávají zvýšené aktivitě bodavého hmyzu.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Přerov mají pacienty na oddělení ARO pod dohledem díky novému monitorovacímu systému

10.8.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Nemocnice AGEL Přerov neustále pracuje na zkvalitňování poskytovaných služeb. Nyní modernizovala vybavení na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), kde vitální funkce pacientů sleduje nový monitorovací systém za více než dva miliony korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenala nárůst pacientů s kolapsovými stavy – na vině je tropické počasí

10.8.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nárůst pacientů s kolapsovými stavy a závratěmi zaznamenala v posledních dnech Nemocnice AGEL Nový Jičín. Pacienti jsou zejména senioři, kteří podceňují tropické teploty.

Celý článek


I díky výpomoci studentek patří AGELLAB v testování nového typu koronaviru mezi nejvýkonnější laboratoře v zemi

7.8.2020 / Laboratoře AGEL a.s.

7.8.2020 - Přes sedm set vzorků denně nyní na přítomnost koronaviru běžně analyzují odborní pracovníci laboratoře AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích. Enormní nápor požadavků ostravská laboratoř zvládá také díky pomoci studentek AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické z ostravského Koblova (AGEL SZŠ a VOŠZ). Pět budoucích laboratorních asistentek nyní nahlíží pod pokličku práce, ke které by se za normálních okolností dostaly až po sedmi letech studia. Na oddělení mikrobiologické laboratoře mají na starost administrativní úkony.

Celý článek


Obměna techniky na AGEL Transfúzní službě zaručuje pokračování bezproblémových odběrů

7.8.2020 / AGEL Transfúzní služba

Nové přístrojové vybavení má k dispozici AGEL Transfúzní služba na odběrovém místě v Šumperku i v Bruntále. Nejmodernější technika nahradila na transfúzní službě, sice stále plně fungující, ale již starší a pomalu dosluhující vybavení.

Celý článek


Po deštích se nyní i ten nejhorší houbař vrací z lesa s úlovkem. Mějte se na pozoru, apelují odborníci z Nemocnice AGEL Jeseník

6.8.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Po deštích v minulých dnech nosí houbaři z jesenických lesů zaplněné košíky hřibů a hub. Lékaři z Nemocnice AGEL Jeseník varují, že sbírat by lidé měli jen hřiby, které dobře znají a nalezeným „kouskům“ by měli věnovat zvýšenou pozornost. Letošní sezónu již museli lékaři hospitalizovat dva pacienty s lehkou otravou z nedostatečně tepelně zpracovaných hub. V minulých letech šlo dokonce také o otravy těžké.

Celý článek


Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

6.8.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním termínu v Českém Těšíně. Škola touto cestou vzdělává vlastní nelékařský zdravotnický personál pro nemocnice skupiny AGEL a umožní lidem z regionu smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 16 účastníků, z toho 6 našlo práci přímo v nemocnicích skupiny AGEL. Ten druhý startuje 15. září a jeho kapacita je maximálně 15 účastníků. Posledních pár míst ještě zbývá.

Celý článek


Tejpování je mezi rodičkami oblíbené. Porodní asistentky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pomohly již více než 400 ženám

4.8.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Jako jedny z mála v republice nabízí porodní asistentky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí těhotným ženám i čerstvým maminkám efektivní metodu pro úlevu od bolesti. A to pomocí speciálních pásků – tzv. tejpů, které usnadňují přirozený proces hojení těla a zvýší rozsah pohybu tím, že poskytují podporu a stabilitu svalům a kloubům, zlepšují krevní oběh, a snižují bolest a otok.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zaučí další sanitáře. Kurz je plný, zájemce láká jistota práce

3.8.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Mimořádný zájem registruje Nemocnice AGEL Prostějov o akreditovaný kurz sanitáře. Původní jarní termín zhatila koronavirová pandemie, nemocnice proto kurz přeložila na podzim. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní lidem z regionu smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz loni úspěšně absolvovalo 21 účastníků, z toho 8 našlo práci přímo v tamní nemocnici. Ten druhý startuje 15. září a přihlásilo se do něj 36 účastníků.

Celý článek


Fyzioterapie Nemocnice AGEL Jeseník se se svou ambulantní pracovnou přesunula do Medicentra

31.7.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Fyzioterapeutky Nemocnice AGEL Jeseník se snaží pomoci nejen hospitalizovaným pacientům po těžkých úrazových a operačních stavech, po infarktech či cévních mozkových příhodách, ale také ambulantním pacientům. Těm nyní nově slouží pracovna fyzioterapeutů v budově Medicentra v areálu jesenické nemocnice.

Celý článek


Prázdninová dětská zábava končí i s otravou alkoholem na lůžku v přerovské nemocnici. Mladý rekordman měl přes 3 promile

31.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a děti je tráví nejrůznějšími aktivitami. Některé si však volný čas užívají plnými doušky. A to doslova. Popíjejí alkoholické nápoje, které jsou pro jejich mladý organismus velice nebezpečné. Obzvlášť, když se jejich míra přežene. Své o tom ví v Nemocnici AGEL Přerov, kde hned z kraje prázdnin hospitalizovali děvče, které se opilo na ochutnávce gulášů i chlapce zapíjejícího konec fotbalové sezony. Ukončil ji opilý do bezvědomí.

Celý článek


Malým pacientům s nadváhou pomůže nová dětská obezitologická ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín

30.7.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Kdy máme doma ještě dítko s krásně naducanými tvářičkami a roztomilými faldíky a kdy už můžeme mluvit o váhových problémech? Malých pacientů s obezitou neustále přibývá, což má vliv nejen na jejich zdraví, ale také sociální život. Jaké další problémy může otylost dětem způsobit a jak se léčí, poradí odborníci Nemocnice AGEL Nový Jičín v nově otevřené dětské obezitologické ambulanci, která přivítá první pacienty v srpnu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

30.7.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od doby, kdy se valašskomeziříčský region dočkal nemocniční péče a pod jednou střechou byly zřízeny nové ambulance, poradny, oddělení a specializované obory. Od té doby nemocnice průběžně zavádí nové diagnostické a léčebné postupy. Každoročně se také obnovuje přístrojové vybavení a dochází ke zlepšování „hotelového zázemí“ nemocnice.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB vyšetřila na Covid-19 již 50 tisíc vzorků a je připravena na druhou vlnu epidemie

28.7.2020 / Laboratoře AGEL a.s.

28.7.2020 - Na případnou druhou vlnu koronavirové epidemie je již plně připravena laboratoř AGELLAB, která na onemocnění Covid-19 vyšetřila již přes 50 tisíc vzorků. Přípravy spočívaly nejen v pořízení další moderní přístrojové techniky a naskladnění diagnostických setů, ale rovněž v personálním posílení. V případě zhoršení epidemiologické situace tak laboratoř AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích bude moci denně analyzovat 1200 vzorků.

Celý článek


S žabkami i balerínami šlapeme vedle, ortopedové Nemocnice AGEL Prostějov doporučují kvalitní sandály

28.7.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Jsou pohodlným, módním a nezbytným letním doplňkem. Řeč je o žabkách, vietnamkách, plážovkách či ťapkách, tedy obuvi charakteristické páskem ve tvaru písmene Y, který při nazutí obepíná nohu. Nasazením oblíbené letní obuvi ovšem v očích ortopedů „šlapeme vedle“. Odborníci Nemocnice AGEL Prostějov varují, že časté a celodenní nošení žabek může přinést problémy nejen našim chodidlům, ale pro celý pohybový aparát.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice léčí nově rány pomocí podtlaku také ambulantně

27.7.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Jako jedna z prvních zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji začala v těchto dnech Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ambulantně léčit rány pomocí řízeného podtlaku - metodou NPWT (Negativ Pressure Wound Therapy). Dosud nemocnice tuto neinvazivní metodu, která výrazně zkracuje délku hojení ran, používala pouze u hospitalizovaných pacientů, nově nyní také v ambulanci chronických ran. Ambulantní léčbu pomocí řízeného podtlaku v současné době hradí zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Maminky mohou být se svým miminkem z Nemocnice AGEL Jeseník doma již pár hodin po porodu

23.7.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

K příchodu miminka na svět volí většina maminek zdravotnické zařízení, kde se v rukou odborníků během porodu cítí bezpečněji. Přibývá ovšem rodiček, které z porodnice s novorozenětem spěchají rychle domů. Tzv. ambulantní porody nejsou výjimkou ani v Nemocnici AGEL Jeseník, kde jsou na včasnější odchod maminky s čerstvým miminkem připraveni.

Celý článek


Dětští diabetici z Nového Jičína dosáhli v celorepublikovém srovnání mimořádných výsledků

23.7.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Mimořádných výsledků, a to konkrétně zlepšení o dvacet příček, dosáhly děti z diabetologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín ve statistikách České národní dětské diabetické databáze, porovnávající data z kontrol pacientů z jednotlivých ambulancí napříč celou zemí. Nemocnice se rozhodla úsilí dětí odměnit a nejšikovnější z nich za jejich snahu mít onemocnění pod kontrolou odměnila koloběžkami a outdoorovými kamerami.

Celý článek


Kolegům i pacientům Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově dělá radost svými obrazy zdejší sestřička

23.7.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Jedinečná, krásná, povzbuzující, taková je nová výstava v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov, které patří do sítě AGEL. Chodba lůžkového oddělení se opět proměnila v galerii a tentokrát se jako autorka šestnáctky obrazů představila sama jedna ze zdravotních sestřiček.

Celý článek


Parkování u Nemocnic AGEL v Přerově a Prostějově je modernější a rychlejší díky novému systému

21.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Pro pacienty či jejich doprovod, kteří do přerovské a prostějovské nemocnice přijíždějí autem, je nyní parkování zase o něco přívětivější. Díky novému modernímu systému, který například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Nově lze parkové hradit platební kartou.

Celý článek


V Kardiologickém centru AGEL Pardubice zprůchodňují dlouhodobě uzavřené srdeční tepny. Výkony se sem přijíždějí učit lékaři ze světa

20.7.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Odborníci Kardiologického centra AGEL v Pardubicích provádějí jako jedni z mála v republice katetrizační výkony stojící na vrcholu pyramidy obtížnosti v intervenční kardiologii. Konkrétně se jedná o program rekanalizace chronických uzávěrů srdečních tepen (CTO – Chronical Total Occlusions), díky kterému pardubičtí lékaři od roku 2016 ulevili od zdravotních potíží dvě stovkám pacientů, především v aktivním věku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí investovala do svého vybavení již přes 200 milionů korun

20.7.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí překročila významný milník. A to 200 milionovou hranici do investic putujících jak do modernizace vybavení, zkvalitnění služeb pro pacienty i podmínek k práci zdravotníků, a to od roku 2004, kdy se nemocnice stala členem skupiny AGEL. I v letošním roce hodlá valašskomeziříčská nemocnice investovat do obnovy zdravotnické techniky, a to v souhrnné výši devíti milionů korun.

Celý článek


Konsolidovaný zisk zdravotnické skupiny AGEL dosáhl v roce 2019 hodnoty 843 milionů korun

17.7.2020 / AGEL

Skupina AGEL dosáhla v roce 2019 konsolidovaného zisku před zdaněním 843 milionů korun.

Celý článek


V létě diabetici rozhodně prázdniny nemají. Polevovat v režimu je pro cukrovkáře riziko, varují lékaři Nemocnice AGEL Český Těšín

17.7.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Mnozí z nás se již naladili do letního módu. Na příjemné sluneční paprsky a radosti s prázdninovým obdobím, které je spojené s grilováním, zmrzlinou a dovolenou, se těší také diabetici. Ti by však měli být na pozoru, nepodléhat letním vábidlům a nepolevovat ve svých režimových návycích, varuje diabetoložka z Nemocnice AGEL Český Těšín.

Celý článek


Paliativní ambulance Nemocnice AGEL Prostějov ulehčuje vážně nemocným lidem podzim života

16.7.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Důstojně a dle svých přání mohou prožít závěr života pacienti v terminálním stádiu nemoci a ti, kteří chtějí dožít v rodinném kruhu v klidu domova. Oporu pacientům i jejich rodinám poskytuje paliativní ambulance na oddělení hemodialýzy v Nemocnici AGEL Prostějov. Jejím hlavním cílem je plán péče, zaléčení symptomů a v neposlední řadě porozumění nemoci jak pacientem, tak i jeho rodinou. Služba má za sebou první rok fungování a zájem o ni dokládá péče o desítky pacientů.

Celý článek


Nutriční poradna Nemocnice AGEL Jeseník pečuje také o vrcholové sportovce

15.7.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Ačkoliv má nutriční poradenství většina lidí spojené s obezitou a redukcí hmotnosti, záběr nutričních specialistů, kteří jsou plnohodnotnými zdravotníky, je mnohem širší. Nutriční specialisté se zabývají druhy výživy preventivní, léčebné až po úzce zaměřené potřeby jednotlivých klientů. Výživové poradenství nově v Nemocnici AGEL Jeseník poskytuje Mgr. Eva Veličková Hvorecká, která dlouhodobě spolupracuje s vrcholovými sportovci.

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Přerov operují s novými kostními vrtačkami

15.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Vyšší komfort pro pacienty i personál přerovské nemocnice přinese použití deseti nových kostních vrtaček. Osm nových vrtaček bylo zakoupeno pro ortopedické oddělení a dvě pro chirurgické oddělení. Hodnota nových přístrojů, které zkrátí průběh operací, je téměř tři milióny korun.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zažívají nebývalý babyboom

14.7.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Nejvíce dětí od babyboomu v roce 2008 se narodilo v první polovině letošního roku v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Zdravotníci zde během prvních šesti měsíců pomohli přivést na svět 820 dětí, z toho bylo 370 děvčátek a 450 chlapců.

Celý článek


Nové Centrum sportovní kardiologie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí pečuje o vrcholové sportovce

13.7.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Počet náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo nečekaných úmrtí mladých sportovců mají pomoci snížit nová Centra sportovní kardiologie. Na doporučení je mohou využít vrcholoví sportovci nebo intenzivně sportující populace s kardiologickými potížemi. Specializovaná centra jako první v České republice otevřela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice Olomouc a Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. V posledně jmenované nemocnici špičkový zdravotnickým tým spolupracuje s prvními sportovci.

Celý článek


Plodnému půlroku v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín dominoval Jakub

10.7.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 323 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 381 novorozenců. Jeden chlapeček vážil téměř šest kilogramů.

Celý článek


NUDU BĚHEM KARANTÉNY UTNULY V DĚTSKÉM DOMOVĚ DÁRKY OD NADACE AGEL. PANDEMIE NADAČNÍ PODPORU NEUTLUMILA

9.7.2020 / NADACE AGEL

Doba koronavirová na několik měsíců zcela utlumila chod mnoha veřejných i soukromých organizací a řadu lidí izolovala od okolního světa. Pandemická paralýza se ale v žádném případě netýkala NADACE AGEL, která svou charitativní aktivitu také v uplynulých týdnech směřovala do několika regionů České republiky.

Celý článek


Pacienti Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rehabilitují v nových vanách. Jsou komfortnější a efektivnější

9.7.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Pacientům Oddělení léčebné rehabilitace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice slouží pět nových rehabilitačních van. Nejmodernější technika je vhodná k rekonvalescenci po úrazech, k léčbě chronických bolestí i k relaxaci. Investice v hodnotě přesahující jeden milión korun zároveň zefektivňuje práci fyzioterapeutek.

Celý článek


Porodnice ve Šternberku měla velmi plodný půlrok. Na svět zde přišlo přes 500 dětí

9.7.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 490 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 538 novorozenců. U několika z nich se porodní váha blížila k pěti kilogramům.

Celý článek


Nejvíce dětí přišlo na svět v prostějovské porodnici v lednu. Zdravotníci museli pracovat v oddělených týmech

8.7.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 396 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 441 novorozenců. Náročné období koronaviru porodnice úspěšně zvládla efektivní reorganizací do pracovních týmů.

Celý článek


Už rok si děti, o které nejeví jejich rodiče zájem, odnášejí z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí svůj život v kufříku

8.7.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

V letošním roce si již dvě děti, které hned po porodu jejich rodiče předali k adopci, odnesli z porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí kromě lékařské zprávy i vzpomínkový kufřík. Nemocnice je již přesně rok zapojená do projektu Život v kufříku, v rámci kterého zdravotnický personál odloženým novorozencům shromažďuje vzpomínkové předměty týkající se okamžiku jejich příchodu na svět.

Celý článek


V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

Celý článek


Během léta řeší Nemocnice AGEL Podhorská mnoho úrazů turistů. Ty nejvážnější jsou z jízdy na koloběžce

7.7.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

S příchodem letních prázdnin začíná jedno z nejnáročnějších období pro Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntále a Rýmařově. Ročně zde ošetří stovky úrazů, a kromě zimy jich nejvíce připadá na červenec a srpen, kdy se nejvyšší moravské pohoří Jeseníky stává oblíbeným cílem pohybu chtivých návštěvníků. Mnoho nejtěžších úrazů vzniká po zdánlivě nevinné jízdě na koloběžce, která se v posledních letech stala nejrizikovějším sportem regionu.

Celý článek


Chirurgickou pohotovost Nemocnice AGEL Jeseník vyhledá v létě o polovinu více pacientů než přes školní rok

3.7.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Příliv rekreantů a turistů do Jeseníků se se začátkem letních prázdnin každoročně odráží i na statistikách Nemocnice AGEL Jeseník. V letním období zdejší chirurgická pohotovost pravidelně zaznamenává více než 50% nárůst pacientů oproti školnímu roku.

Celý článek


Přerovská nemocnice měla více novorozenců než porodů. Důvod? Troje dvojčata v prvním pololetí

3.7.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Přerov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 402 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 438 novorozenců.

Celý článek


Zájem žen o porodnici v Nemocnici AGEL Jeseník roste, v prvním pololetí se zde narodilo 159 dětí

2.7.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Více než 20procentní nárůst zájmu rodiček zaznamenala v prvním pololetí letošního roku porodnice Nemocnice AGEL Jeseník oproti stejnému období roku 2019. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 130 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 159 novorozenců.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2020 narodilo 412 dětí

1.7.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Adéla, Tereza, David, Lukáš, Ema. To jsou vybraná nejoblíbenější jména, která rodiče vybrali některým ze 412 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 18 více.

Celý článek


Lékař radí, jak na letní strasti

30.6.2020 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Je tady léto a s ním příjemné dny plné grilování, koupání, sportování, výletů. Za těmito radovánkami však stojí výstražné, zdravotní POZOR! Číslem jedna mezi diagnózami v období prázdnin jsou jistě úrazy, které plní chirurgické ambulance. Ovšem ani praktičtí lékaři nezahálejí, počet pacientů v jejich ordinacích je v létě obdobný jako jindy. Nemoci však bývají specifické a stojí za nimi především všechny letní radosti.

Celý článek


Těžké úrazy se nevyhýbají ani dětem, v Nemocnici Nový Jičín jich léčí ročně stovky. Mnoho z nich o letních prázdninách

30.6.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

S příchodem letních prázdnin nastává nejrizikovější období pro děti a mládež. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ročně hospitalizuje stovky malých pacientů v důsledku úrazů a značné procento z nich připadá na červenec a srpen. Nejčastěji se jedná o poranění hlavy, zlomeniny končetin, výjimkou nejsou bohužel ani popáleniny či otravy.

Celý článek


Ortopedi v Jesenické nemocnici využívají špičkovou ultrazvukovou diagnostiku, zkvalitní tak péči o pacienty

25.6.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, rozšiřuje spektrum péče o pacienty. Primář oddělení jednodenní ortopedie a jeho zástupce úspěšně absolvovali náročný kurz sonografie pohybového systému a jsou tak v této metodě držiteli evropského certifikátu. Díky tomu ortopedická ambulance Jesenické nemocnice vyšetřuje pacienty nově nadstandardní ultrazvukovou diagnostikou kloubů i svalového a šlachového aparátu. Na rozdíl od rentgenového vyšetření je možné pomocí této metody vyšetřovat pohybový systém pacienta i v pohybu. Pod kontrolou ultrazvuku také mohou lékaři aplikovat léčebné obstřiky přesně do postiženého místa.

Celý článek


Ministerstvo potvrdilo Komplexnímu onkologickému centru Nemocnice Nový Jičín statut špičkového pracoviště. Pacienti se zde dostanou i k unikátní léčbě novými molekulami

24.6.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Komplexní onkologické centrum Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, získalo od Ministerstva zdravotnictví České republiky na dalších pět let statut vysoce specializovaného onkologického centra. Ročně zde ošetří desetitisíce pacientů a centrum kontinuálně zavádí nové léčebné postupy a techniky.

Celý článek


Nový perimetr vyšetří v Podhorské nemocnici oči přesněji a rychleji

24.6.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

S vyšetřením zorného pole v oční ambulanci Podhorské nemocnice v Bruntále nově pomáhá moderní perimetr. Přístroj, který hraje klíčovou roli při diagnostice a sledování vývoje řady očních onemocnění, nemocnice patřící do skupiny AGEL pořídila za téměř 300 tisíc korun.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích hlídají své pacienty na dálku

23.6.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Pro pacienty, kteří mají problémy se srdcem, mohla být v době koronavirové pandemie cesta za lékařem riskantní. Do Kardiologického centra AGEL v Pardubicích však někteří z nich jezdit nemuseli. Odborníkům zde pomáhá v léčení také telemedicína. Dálková monitorace pacientů se srdečními přístroji včasně upozorní na potíže a nahradí až tři ze čtyř potřebných osobních návštěv za rok, což přináší nejen komfort pacientům, ale také velkou úsporu času pro ošetřující personál.

Celý článek


Zmodernizované Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční vyšetří vzorky rychleji a efektivněji

23.6.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Moderní vybavení v hodnotě 701 tisíc korun nově používají pracovníci Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční. V rámci modernizace pořídili nové vysokootáčkové centrifugy a obnovili již nevyhovující přístroje a zařízení jako fotometr, chladničky a mrazicí boxy. Díky tomu se zefektivní měření vzorků i jejich uchovávání a zrychlí se vydávání některých výsledků.

Celý článek


Bolesti léčí v Hornické poliklinice v Ostravě nově oxidem uhličitým i mikrovlnnou diatermií

22.6.2020 / AGEL Hornická poliklinika

Spektrum léčebných metod rozšiřuje rehabilitace v Hornické poliklinice v Ostravě patřící do skupiny AGEL. Problémy nejen se zády zde nově léči oxidem uhličitým, pro chronicky nemocné je nyní nově k dispozici mikrovlnná diatermie. Již brzy se komfortnější rehabilitace dočkají hůře mobilní pacienti.

Celý článek


Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

18.6.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacientů. V Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL, touto terapií, která je hrazena zdravotními pojišťovnami, ročně projdou na dvě stovky ošetřovaných.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zrekonstruovala arytmologický operační sál

18.6.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, včera slavnostně otevřela zrekonstruovaný arytmologický operační sál. Důvodem dvouměsíční modernizace jednoho ze dvou arytmologických operačních sálů bylo především stáří, opotřebování rentgenových přístrojů a dále nevyhovující dispoziční řešení sálových prostor. Jedna z největších investic posledních let třineckého zdravotnického zařízení, včetně nákupu dvou rentgenů, si celkově nakonec vyžádá více než 25 miliónů korun, které nemocnice hradí z vlastních zdrojů.

Celý článek


Na Poliklinice AGEL Olomouc vyšetří oko detailně tomografií

16.6.2020 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Období koronavirové epidemie využila Poliklinika AGEL Olomouc k modernizaci svého vybavení. K rozšíření spektra nabízených zdravotnických služeb došlo na Poliklinice AGEL Olomouc na oční ambulanci, kde mají zdravotníci k dispozici nový přístroj OCT s funduskamerou. Sloužit bude k přesné diagnostice zrakového nervu a sítnice.

Celý článek


Dvě nové moderní sanitky se vyjímají ve vozové flotile Nemocnice Nový Jičín

15.6.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Dva zbrusu nové sanitní vozy za více než 2,5 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Sanitky jsou tak nově součástí nemocničního vozového parku, který si ročně na konto připisuje až 600 tisíc kilometrů.

Celý článek


Nemocnice Přerov veřejnosti připomene, jak si správně mýt ruce

12.6.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Správná hygiena rukou je v posledních měsících často skloňované téma, o kterém lze slyšet každý den. Na středu 17. června proto Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, připravila osvětovou kampaň Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Nahrazuje tak tradičně v květnu konanou akci k příležitosti Světového dne hygieny rukou, kterou nebylo možné v důsledku koronovirové pandemie v tradičním květnovém termínu uspořádat.

Celý článek


Zdravotníkům Podhorské nemocnice pomáhá při manipulaci s pacienty nový zvedák

12.6.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Podhorská nemocnice v Bruntále, která patří do skupiny AGEL, zakoupila nový elektrický přístroj na zvedání pacientů. Moderní zdravotnická pomůcka přinese pacientům interního oddělení větší komfort a usnadní práci zejména sestrám a dalšímu zdravotnímu personálu. Pořízení nového zvedáku, který nahradil starší mechanický typ, přišlo na 32 tisíc korun.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích vyšetřila na SARS-CoV-2 již 30 tisíc testů

10.6.2020 / Laboratoře AGEL a.s.

10.6.2020 - Odborní pracovníci laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích vstoupili do další dekády tisíců provedených testů na přítomnost nového typu koronaviru. Během včerejšího dne zdejší odborníci vyhodnotili pomocí moderního vysokokapacitního přístroje Cobas 6800 test s pořadovým číslem 30.000, což řadí zdejší pracoviště mezi nejvýkonnější v republice.

Celý článek


Nemocnice Prostějov poděkuje dárcům krve

10.6.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

K oslavě Světového dne dárců krve se opět připojí i Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Světový den dárců krve se od roku 2003 slaví každoročně 14. června, ale datum letos připadá na neděli, proto prostějovská nemocnice poděkuje dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc hned následující den.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL v Bruntále poděkuje dárcům krve

9.6.2020 / AGEL Transfúzní služba

K oslavě Světového dne dárců krve se opět připojí i Transfuzní služba AGEL na odběrovém místě v Bruntále. Světový den dárců krve se od roku 2003 slaví každoročně 14. června, ale protože tento den letos připadá na neděli, poděkuje Transfuzní služba AGEL dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc již ve čtvrtek 11. června a v pátek 12. června.

Celý článek


Nové matrace mají k dispozici pacienti chirurgického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí

9.6.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Ke zlepšení pohodlí a prevenci proleženin pacientů na lůžkových chirurgických odděleních pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, 47 kusů nových antidekubitních matrací. Investice do nového vybavení vyšla na 295 tisíc korun.

Celý článek


Transfuzní služba AGEL v Šumperku poděkuje dárcům krve

8.6.2020 / AGEL Transfúzní služba

K oslavě Mezinárodního dne dárců krve se opět připojí i Transfuzní služba AGEL v Šumperku. Mezinárodní den dárců krve slaví celý svět od roku 2003 každoročně 14. června. Protože tento den letos připadá na neděli, Transfuzní služba AGEL poděkuje dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc již ve čtvrtek 11. a v pátek 12. června.

Celý článek


Jesenická nemocnice poděkuje dárcům krve

8.6.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

K oslavě Mezinárodního dne dárců krve se opět připojí Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Mezinárodní den dárců krve slaví celý svět od roku 2003 každoročně 14. června. Protože tento den letos připadá na neděli, poděkují zde dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc o pár dnů dříve.

Celý článek


Situaci jsme nepodceňovali, ale také jsme se úzkostlivě nebáli, říkají zdravotníci z Nemocnice Valašské Meziříčí

8.6.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Obavy z nákazy onemocnění COVID-19 určitým způsobem zasáhlo snad všechny z nás. Někoho více, někoho méně. Někdo si možnost onemocnění nepřipouštěl, někdo naopak až moc. Jaké to však je, když v nemocnici pracují ve zdravotnických profesích „první linie“ matka a syn, kteří i doma tráví společně svůj volný čas v období, kdy se slova respirátor, ústenka, ochranný štít či rukavice se skloňovala nepřetržitě snad ve všech celostátních médiích najednou.

Celý článek


Větší bezpečí v Nemocnici Nový Jičín zajištuje nový vjezdový systém

4.6.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Vstříc klientům i zaměstnancům nemocnice a také návštěvníkům přilehlého městského parku vychází Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Nový režim na centrálním parkovišti umožňuje parkování zdarma i za symbolický poplatek. Zároveň má nemocnice zcela nový vjezdový systém, který zaručí v rozsáhlém areálu větší bezpečnost.

Celý článek


Rodný list novorozence vyřídí rodiče ve Vítkovické nemocnici v Ostravě přímo v porodnici

3.6.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Nové detašované pracoviště matriky Úřadu městského obvodu Ostrava – Vítkovice bylo dnes slavnostně otevřeno na oddělení šestinedělí Vítkovické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Novopečení rodiče si tak budou z nemocnice kromě miminka odvážet i jeho rodný list a odpadnou jim tak starosti s obcházením úřadů.

Celý článek


Daruj krev se Sdružením dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje

2.6.2020 / AGEL Transfúzní služba

Jako na hasičské stanici si připadali dárci krve a plazmy ve středu 27. května na Transfúzní službě v Bruntále. Darovat svou krev zde totiž přišlo hned 28 dobrovolných hasičů.

Celý článek


AGELLAB otevřel v Brandýse nad Labem novou místnost na odběry krve

1.6.2020 / Laboratoře AGEL a.s.

1.6.2020 V novém odběrovém místě si mohou od dnešního dne nechat odebrat krev za účelem nejrůznějších vyšetření lidé v Brandýse nad Labem. Síť laboratoří AGELLAB v prostorách zdejší polikliniky na ulici J. Wolkera 603, Brandýs nad Labem, dnes otevřela nové odběrové místo, již třicáté páté v České republice.

Celý článek


Tým Podhorské nemocnice v Bruntále posílil profesor Anton Pelikán, světově uznávaný odborník na onkochirurgii

1.6.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Podhorská nemocnice v Bruntále, člen skupiny AGEL, získala do svých řad světově uznávaného odborníka na chirurgii, diagnostiku a léčbu nádorů, profesora MUDr. Antona Pelikána, DrSc.

Celý článek


Díky vozíku od NADACE AGEL nejsem v životě o nic ochuzen, říká Čechoalžířan s roztroušenou sklerózou

29.5.2020 / NADACE AGEL

Volný pohyb a s ním spojenou svobodu, které mu postupně vzala roztroušená skleróza, získal 49letý fotograf a grafik Youcef Hadj Moussa z Prahy zpátky s novým vozíkem. Pořídil si ho díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 30 tisíc korun a zdolává na něm překážky v terénu, které pro něj dřív bývaly obtížně překonatelné. Vozík mu vrátil pestrost života, ve kterém sice leccos probíhá jinak, ale podle jeho slov mu nic nechybí.

Celý článek


Dětští pacienti se v Nemocnici Nový Jičín dočkali nové herny

29.5.2020 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Čas strávený na lůžku dětského oddělení se snaží Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, malým pacientům co nejvíce zpříjemnit. Letošní Mezinárodního den dětí jim přinese novou zrekonstruovanou hernu plnou oblíbených hraček, poutavých knih či zábavných her.

Celý článek


Lékař pro děti a dorost bude ordinovat v nové ambulanci přímo v Nemocnici Šternberk. Výsledky vyšetření se lékař dozví hned

28.5.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, od 1. června rozšíří nabídku svých služeb o ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Ordinace bude spolupracovat s navazujícími obory přímo v nemocnici, čímž se výsledky testů a celé řady dalších vyšetření klientů zkrátí na minimum. Již nyní se mohou přihlásit zájemci o registraci do nově vznikající ambulance.

Celý článek


Transfuzní služba AGEL v Šumperku odstartovala přípravy přelomového projektu, který si vyžádá až 50 miliónů korun

27.5.2020 / AGEL Transfúzní služba

Přelomový. Tak se bez přehánění dá označit projekt Transfuzní služby AGEL v Šumperku, jenž si vyžádá investici šplhající k 50 miliónům korun. Během následujících pěti let se šumperská „transfúzka“ přestěhuje do nových prostor, kde se promění v jedno z nejmodernějších odběrových středisek v republice. Stěhování umožní rovněž další rozšiřování dárcovské základny.

Celý článek


Vítkovická nemocnice plošně otestovala děti i personál 17 dětských domovů

26.5.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Žádný pozitivní výsledek nezaznamenali zdravotníci Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL, během květnového terénního plošného testování onemocnění Covid-19 v 17 dětských domovech Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Předporodní kurzy Nemocnice Přerov po pauze opět ženy připraví na příchod miminka

26.5.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Budoucí maminky budou moci od 2. června znovu zavítat do porodnice Nemocnice Přerov a společně s odborníky každé úterý odpoledne probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, po tříměsíční koronavirové pauze opět rozjíždí oblíbené předporodní kurzy. Ty budou muset být i nadále přizpůsobeny současným protiepidemickým opatřením.

Celý článek


Při příležitosti Světového dne pomočování nabídnou odborníci Vítkovické nemocnice speciální konzultace pro rodiče a jejich děti

25.5.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Hned po alergiích je nedobrovolné vyprazdňování močového měchýře během spánku druhým nejčastějším dlouhodobým problémem u dětí. „Počůrávání“ nijak neohrožuje fyzické zdraví dítěte, avšak způsobuje stres a vyvíjí značnou psychickou i sociální zátěž nejen na dítě, ale i na celou rodinu. I proto Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, nabídne až do konce června možnost konzultací v dětské nefrologické ambulanci i bez předchozího doporučení dětského lékaře.

Celý článek


Virtuální kolonoskopií odhalují lékaři Podhorské nemocnice nejen onemocnění tlustého střeva

22.5.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Od roku 2007 mají pacienti Podhorské nemocnice v Bruntále možnost podstoupit virtuální kolonoskopii. Před třinácti lety byla nemocnice, jež patří do sítě AGEL, v tomto směru novátorem a metodu nabídla jako jedna z prvních v Česku. Od té doby již prošly speciálním vyšetřením tlustého střeva přes dva tisíce pacientů.

Celý článek


Ambulanci pracovně lékařských služeb Nemocnice Podlesí v Třinci vede nová primářka

22.5.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Novou primářku má Ambulance pracovně lékařských služeb třinecké Nemocnice Podlesí, která zajišťuje komplexní pracovnělékařské služby pro všechny druhy pracovišť. Ambulanci vede nově MUDr. Kateřina Marková a navazuje tak na kvalitní služby a spolupráci, kterou pracoviště poskytuje především pro největšího zaměstnavatele regionu Třinecké železárny a dceřiné společnosti této hutní firmy.

Celý článek


Koupání i přebalování mají maminky pohodlnější. Jesenická nemocnice opět investovala do porodnického oddělení

21.5.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Zase o něco komfortnější prostředí mají čerstvé maminky v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL. Novorozenecké oddělení prošlo rekonstrukcí, další novinky zde na sebe nenechají dlouho čekat.

Celý článek


Nové vířivé vany zkvalitní vodoléčbu v Nemocnici Přerov

21.5.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Vířivé lázně, perličkovou koupel i hydromasáž dopřeje svým pacientům díky třem novým vanám oddělení rehabilitace Nemocnice Přerov, kterou spravuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Vířivá vana na ruce, na dolní končetiny a celotělová vířivá vana za 600 tisíc korun nahradí technicky již nevyhovující vybavení. Každá vana denně odbaví 10 pacientů, kterým vodoléčba zlepšuje prokrvení, snižuje svalové napětí i bolest a působí také proti otokům.

Celý článek


Covid infarkt nezastaví, varují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

20.5.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Ačkoli v posledních měsících veškerá pozornost směřuje k obavám z onemocnění koronavirem, nákazy se rozhodně nezalekne akutní infarkt myokardu, který zůstává i v covidové době stále velmi závažným onemocněním s nemalým rizikem úmrtí. Jenže lidé často příznaky podceňují, s potížemi za lékařem ze strachu z pandemie nejdou a snaží se infarkt „přechodit“. Odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích ovšem upozorňují, aby lidé nebrali zdravotní potíže na lehkou váhu, protože právě čas hraje při srdečních příhodách hlavní roli.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

20.5.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy. Zájem o ně je obrovský. Obnoví se také prohlídky porodnice, ačkoliv prozatím budou probíhat ve zkráceném režimu.

Celý článek


Transfuzní služba v Bruntále obnovuje dárcovskou základnu a opět přijímá prvodárce

19.5.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Řadu nezbytných hygienicko-epidemiologických opatření musela v čase koronavirové epidemie realizovat Transfuzní služba AGEL v Podhorské nemocnici v Bruntále. Náročné období zde ale úspěšně zvládli a příjem dárců krve a plazmy se vrací, s drobnými změnami, do starého zavedeného režimu. Na odběry mohou chodit pravidelní i noví dárci krve.

Celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL nahradí elektrický vozík muži chabnoucí svaly a umožní mu i nadále aktivně žít

18.5.2020 / NADACE AGEL

Volnost pohybu i pocit samostatnosti a nezávislosti dává nový elektrický vozík devětačtyřicetiletému Filipu Bicanovi z Prahy, který od narození trpí spinální svalovou atrofií. V důsledku nemoci nikdy nedostal možnost chodit a postupně mu ochabují i ty svaly, které dosud mohl používat aspoň k běžným úkonům. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun na nový vozík může Filip i nadále pracovat, cestovat, ale i houbařit.

Celý článek


S půl milionem najetých kilometrů ročně pomohou Vítkovické nemocnici dva nové sanitní vozy

18.5.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Dvě sanitní vozidla nově doplňují garáž Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Nové Volkswagen Transportery T6 nahradily své starší předchůdce s označením T4 a staly se tak součástí vozového parku, který ročně rozveze na 30 tisíc pacientů.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov sterilizují nástroje zcela novými přístroji

18.5.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Centrální sterilizace Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, se může pochlubit novými přístroji – dvěma velkoobjemovými parními sterilizátory, plazmovým sterilizátorem, dvěma dezinfekčními myčkami a soupravami 40 sterilizačních kontejnerů. Tyto přístroje slouží k sterilizaci všech typů zdravotnických prostředků – tedy nástrojů a pomůcek při diagnostických vyšetřeních a léčebných úkonech, ale zejména u všech operací na centrálních operačních sálech. Moderní přístroje přišly v souhrnu na téměř 5 miliónů korun.

Celý článek


Jeseníky zaplňují turisté, místní nemocnice ošetřuje více úrazů

15.5.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Přes 300 pacientů ošetřili během posledního týdne lékaři chirurgické ambulance Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Téměř třetina z těchto pacientů pak vyhledala pomoc lékařů během pohotovostních hodin během prodlouženého víkendu. Lékaři tak apelují na sportovce a turisty, kterými se Jeseníky začaly s teplejším květnovým počasím plnit, aby byli opatrní a důsledně používali ochranné pomůcky.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí se vrací k předporodním kurzům, zatím ve zkráceném režimu

15.5.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, po více než dvouměsíční pauze způsobené epidemií onemocnění COVID-19, opět nabízí všem budoucím maminkám a jejich doprovodu předporodní kurz, ačkoliv ve zrychleném režimu. Předporodní kurzy jsou mezi klientkami valašskomeziříčské porodnice velmi oblíbené a vyhledávané.

Celý článek


Medička pomáhala v prostějovské nemocnici v první linii. Obrovská zkušenost a respekt všem v nemocnici, říká dobrovolnice

14.5.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

V boji s koronavirovou pandemií výrazným dílem pomáhají dobrovolníci z řad studentů medicíny. V Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL, se na několik týdnů do první linie postavila Klára Sušilová, studentka čtvrtého ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého Olomouc. Při triáži pacientů na poliklinice zažila chvíle bolestné, ale i úsměvné.

Celý článek


Podhorská nemocnice vyšetřuje pacienty novým moderním ultrazvukem

14.5.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nový moderní ultrazvuk uvedli do provozu na radiodiagnostickém oddělení Podhorské nemocnice v Bruntále, která patří do skupiny AGEL. Nový přístroj nabízí podstatně vyšší kvalitu zobrazení než dosud využívané vybavení, což lékařům umožní zachytit patologické stavy v ranějších stádiích. Investice do ultrazvuku přišla nemocnici na 1,3 miliónu korun.

Celý článek


Měsíc lásky přináší v porodnici Nemocnice Šternberk babyboom

13.5.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Babyboom od počátku roku zažívá Nemocnice Šternberk, která je součástí skupiny AGEL. Zatímco loni zde v první polovině května přišlo na svět 29 dětí, letos už je v tomto symbolickém měsíci lásky číslo dvojnásobné. Na konci roku tak tým gynekologicko-porodnického oddělení s radostí očekává, že počet narozených dětí daleko předčí loňských 1008 novorozenců.

Celý článek


Poradna pro pigmentová znaménka Nemocnice Valašské Meziříčí vyšetřila již více než 2,5 tisíce pacientů

13.5.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, nabízí svým pacientům možnost si nechat vyšetřit a komplexně diagnostikovat kožní pigmentové léze optickým dermatoskopem. Nemocnice nabízí tuto službu veřejnosti od června 2014 a během této doby vyšetřila již více než 2500 pacientů. I nadále se ambulanci plní kalendář se jmény pro další nadcházející měsíce.

Celý článek


V porodnici Jesenické nemocnice umí při porodu efektivně ulevit od bolesti

12.5.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Čtyřicet procent rodiček využívá v Jesenické nemocnici při porodu možnosti ulevit si od bolestí epidurální analgezií a padesát procent úlevu rajským plynem. Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, nabízí tyto možnosti jako jedna z mála bezplatně, a to i na přání rodičky. Kromě toho mají nastávající maminky k dispozici také alternativní metody tišení bolesti, jako jsou hydromasáž či aromaterapie. Cílem porodníků je učinit porodní bolesti snesitelnější.

Celý článek


AGEL si připomene Mezinárodní den sester, ocení jejich nasazení nejen v aktuální náročné době

11.5.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje všem zdravotním sestrám a ošetřovatelům k jejich svátku. Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Z celkového počtu 13,5 tisíce zaměstnanců tvoří zdravotnické a ošetřovatelské profese ve skupině AGEL v Česku a na Slovensku více než třetinu pracovníků.

Celý článek


Profesia sestry nesie v sebe odbornosť a profesionalitu, dôležitý je ale aj úsmev a pochopenie

11.5.2020 / AGEL

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov.

Celý článek


Mezinárodní den sester v Nemocnici Valašské Meziříčí oslaví i jeden manželský pár

11.5.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

V úterý 12. května si celý svět připomíná Mezinárodní den sester (ošetřovatelství) s oprávněným důrazem na potřebu této profese. Čas od času se ale objeví i netradiční příběhy spojené s tímto povoláním, které se mohou stát reálným základem budoucího románu. Na jeden takový lze narazit v Nemocnici Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. Začal se psát již v roce 1994 a dokonce zanechal jeden historický milník v tomto zdravotnickém zařízení.

Celý článek


Oddělení ARO Nemocnice Podlesí využívá v péči o pacienty nejmodernější techniku

11.5.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nové vybavení za více než 3,3 miliónu korun pořizuje v letošním roce pro své Anesteziologicko - resuscitační oddělení Nemocnice Podlesí v třinci, jež patří do sítě AGEL. Díky nejmodernějšímu vybavení a erudovaným lékařům tak oddělení ARO zabezpečuje péči na špičkové úrovni.

Celý článek


Nastávající maminka z AGELLAB si „vzala“ laboratoř domů. „Cítím závazek vůči kolegyním,“ říká v rozhovoru

7.5.2020 / Laboratoře AGEL a.s.

Laboratorní specialistka Mgr. Sabina Čablová pět let pracuje v laboratořích AGELLAB ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Specializované a špičkově vybavené pracoviště před pár týdny vyměnila za domácí prostředí. I v něm nastávající maminka pokračovala ve své práci, protože v době koronavirové epidemie chtěla nadále pomáhat svým kolegům. Sabina Čablová si moc dobře uvědomuje, že každá pomoc se v současné době hodí, proto si v rámci režimu home-office udělala „domácí laboratoř“.

Celý článek


Epidemie zakázala návštěvy, pacienti Nemocnice Český Těšín přesto o spojení s blízkými nepřišli

7.5.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Koronovarirová epidemie ze dne na den nekompromisně utnula osobního kontakty mezi mnohými klienty sociálních zařízení a jejich rodinami. Byl to i případ Sociální služby Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Zdejšímu personálu se ale svízelnou situaci podařilo úspěšně vyřešit. Komunikačním mostem s nejbližšími se stal tablet, který nemocnice dostala s dalšími pomůckami v rámci dotačního programu na zvyšování kvality sociálních služeb od Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Transfúzní stanice Šumperk stabilizuje zásoby krve

6.5.2020 / AGEL Transfúzní služba

Řadu nezbytných opaření musela v čase koronavirové epidemie realizovat Transfuzní služba Šumperk a.s., člen skupiny AGEL. Byl zde zřízen krizový štáb, který doposud koordinuje odběry plné krve a plazmy v Šumperku i na všech odběrových střediscích. Transfúzní služba náročné období úspěšně zvládla a příjem dárců se vrací, s drobnými změnami, do normálu.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále nově testuje samoplátce na SARS-CoV-2

6.5.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Podhorská nemocnice v Bruntále začala jako první v bruntálském okrese testovat na nový typ koronaviru samoplátce, tedy lidi, které k vyšetření neodeslal lékař ani hygienik, ale mají sami zájem se nechat metodou RT-PCR otestovat. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB.

Celý článek


Lékárny AGEL v Třinci se přizpůsobily epidemiologické situaci a služby poskytují i nadále

6.5.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Opatření na snížení rizika přenosu koronavirové nákazy se dotkla také provozu v Lékárnách AGEL, které se v Třinci nacházejí v areálu Nemocnice Podlesí a na Poštovní ulici v centru města. I přes riziko kontaktu s pozitivními pacienty jsou obě lékárny stále otevřeny.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

5.5.2020 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Odběrová místnost v Nemocnici Valašské Meziříčí umožňuje od dnešního dne nově testování na nový typ koronaviru také samoplátcům. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB.

Celý článek


Jesenická nemocnice nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

4.5.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Odběrové místo u Jesenické nemocnice od pondělí 4. května nově umožňuje testování na nový typ koronaviru vyšetřením RT-PCR, kromě indikovaných pacientů, také u samoplátců. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu zejména s ohledem na poptávku veřejnosti v tomto regionu.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zajistí testování na koronavirus v dětských domovech v Moravskoslezském kraji

30.4.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Děti i zaměstnanci z dětských domovů v nejbližších dnech absolvují plošné testování na koronavirus, a to díky Vítkovické nemocnici v Ostravě, která výjezdní testování v zařízeních zajistí. Do prvních domovů přijedou zdravotníci skupiny AGEL odebrat vzorky už v příštím týdnu a celkově by touto formou mělo být otestováno na koronavirus 569 dětí a 489 zaměstnanců ze 17 dětských domovů zřizovaných Moravskoslezským krajem.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se bude podílet na plošném testování na koronavirus v Moravskoslezském kraji

30.4.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Odběrové místo na Průmyslové ulici v Ostravě-Vítkovicích, které provozuje Vítkovická nemocnice, se bude podílet na plošném testování obyvatel, které v tomto týdnu odstartoval Moravskoslezský kraj. V Ostravě přitom půjde o jediné místo, které bude pro testování na koronavirus k dispozici. První zájemci o bezplatné testování budou moci přijít už v sobotu 2. května, a to na základě online registrace.

Celý článek


V době karantény je obzvlášť důležité dodržovat správný jídelníček

30.4.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Již několik týdnů panující epidemiologická situace značně omezila aktivní způsob života a lidé tak ve svých domovech tráví mnohem více času, než jsou zvyklí. Denní návyky se změnily a je nyní potřeba obzvlášť dbát na správný jídelníček. Nutriční terapeutka z Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, radí, na co by se měl člověk v čase karantény ve stravě zaměřit.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice mají k dispozici nový sanitní vůz

29.4.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Zcela nový sanitní vůz začala v těchto dnech používat Podhorská nemocnice, která je součástí skupiny AGEL. Moderní sanitka, která má náhon na všechna čtyři kola i kvalitní transportní vybavení, umožňuje rychlou, bezpečnou a pohodlnou přepravu pacientů. Nemocnice do ní investovala téměř 1,3 miliónu korun.

Celý článek


Odběry krve probíhají v Jesenické nemocnici i v době koronavirové epidemie

27.4.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Darování krve zachraňuje životy i v době nouzového stavu a karantény. Transfuzní oddělení v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, během koronavirové epidemiologie odběry nejcennější tekutiny nepozastavilo, ale důkladně upravilo výběr dárců. Lidé, kteří chtějí krev darovat poprvé, si musí ale ještě chvíli počkat.

Celý článek


Mladý lékař z Ukrajiny v době epidemie domů nezamířil. Přihlásil se v Nemocnici Přerov do COVID týmu

27.4.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Součástí týmu, který stojí v přerovské nemocnici v první linii v boji s koronavirem, je také mladý lékař Taras Zakharchuk z Ukrajiny. Nejbližší rodina v domovině má strach o jeho zdraví, nicméně práci v COVID týmu Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, bere absolvent západoukrajinské Bukovinské státní lékařské univerzity jako povinnost. „Je úplně jedno, odkud doktor pochází. Jestli z Ukrajiny, z Ruska nebo ze Slovenska. Všichni teď táhneme za jeden provaz,“ říká.

Celý článek


Unikátní technologii k měření tělesné teploty začali jako první v republice využívat na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov

24.4.2020 / Nemocnice AGEL Prostějov

Unikátní řešení pro kontinuální měření tělesné teploty vyvinula v reakci na epidemiologickou situaci společnost ALIS Tech s.r.o. Speciální teplotní senzory, které mají pacienti neustále umístěny na těle, firma poskytla infekčnímu oddělení Nemocnice AGEL Prostějov, které může nyní jako první v republice tuto technologii vyzkoušet. První zkušenosti prostějovských zdravotníků s novým vybavením jsou více než kladné.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Jeden tým, stovky jídel denně. Stravovací provoz přerovské nemocnice efektivně reagoval na epidemiologická opatření

22.4.2020 / Nemocnice AGEL Přerov

Na epidemiologickou situaci spojenou s COVID-19 musely v přerovské nemocnici aktivně reagovat také profese, které nejsou primárně spojené se zdravotnictvím. Změnit systém práce bylo zapotřebí ve stravovacím provozu v Nemocnici Přerov, která je součástí skupiny AGEL. Nyní se zde pracuje v týmech, muselo také dojít ke změně logistiky vydávání obědů. Jejich počet sice klesl, nicméně práce kuchařů je v současné době náročnější, ale úspěšně ji zvládají i s rouškami na tváři.

Celý článek


Podhorská nemocnice obnovuje plánovaný ambulantní provoz, od pondělí přijímá pacienty k plánovaným hospitalizacím

21.4.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Podhorská nemocnice v Rýmařově a v Bruntále reaguje na zmírnění mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví a postupně obnovuje provoz ve všech ambulancích. Od pondělí 20. dubna jsou pacienti přijímáni také k plánovaným hospitalizacím. Lůžková i ambulantní zdravotní péče je i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření.

Celý článek


Jistotu práce v každé době získají absolventi online kurzu pro sanitáře AGEL Střední zdravotnické školy Ostrava

20.4.2020 / AGEL

Přicházející ekonomická krize znejišťuje řadu lidí. Současný stav naplno ukázal, že zdravotnictví patří mezi obory, kterých je zapotřebí v každé situaci. Každý může nyní nastartovat svou novou kariéru právě pro tuto nepostradatelnou oblast. Pro zájemce, kteří hledají jistotu, chtějí pomáhat a dále pracovat na svém vzdělání vyhlašuje AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě kurz pro sanitáře s online teoretickou výukou. Přihlášky je možné podat do 28. dubna.

Celý článek


Nové odběrové místo v Ostravě – Vítkovicích vyšetří indikované pacienty i samoplátce

15.4.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Další odběrové místo bylo dnes ráno otevřeno v budově bývalé hasičské stanice na Průmyslové ulici v Ostravě – Vítkovicích. Přijíždět zde mohou pacienti, kterým vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru indikoval lékař či hygienik a také lidé, kteří mají zájem nechat se otestovat jako samoplátci. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních.

Celý článek


On-line spolupráce během operace vedla v Jesenické nemocnici k záchraně ruky pacientky

14.4.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

S nečekanými nástrahami v době koronavirové se úspěšně vypořádal tým primáře chirurgického oddělené Jesenické nemocnice MUDr. Petra Fischera. Pacientce po poranění ruky hrozila amputace a převoz do specializovaného pracoviště ve Fakultní nemocnici v Olomouci nepřipadal v úvahu (opatření souvisejících s epidemiologickou situací). Nemocnice v Jeseníku a v Olomouci se proto spojily on-line videohovorem přes aplikaci WhatsApp. Na práci chirurgického týmu Jesenické nemocnice dohlížel primář oddělení plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice v Olomouci MUDr. Bohumil. Zálešák, Ph.D..

Celý článek


Vozík od NADACE AGEL vrací mladé ženě její nohy i sebevědomí

9.4.2020 / NADACE AGEL

Na mechanickém vozíku podniká čtyřiatřicetiletá Nikola Pszczolková z Karvinska procházky se svými pejsky, jakoby to byly její zdravé nohy. O možnost chodit přišla již ve svých jednadvaceti letech při autonehodě, která jí ze dne na den změnila bezstarostný život. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun na nový vozík získala nezávislost, svobodu pohybu i ztracené sebevědomí.

Celý článek


Jak zvládat epidemiologickou situaci, radila Jesenické nemocnici vojenská specialistka

8.4.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Mimořádnou flexibilitu v době, kdy se Evropou začala šířit koronavirová epidemie, prokázala Jesenická nemocnice, která je součástí skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení přijalo v dostatečném časovém předstihu i ve spolupráci s armádní specialistkou z Vojenského zdravotního ústavu Těchonín řetězec důsledných opatření ke snížení rizika přenosu COVID 19.

Celý článek


Moderní termokamera měří ve Vítkovické nemocnici v Ostravě příchozím teplotu při vstupu do areálu

8.4.2020 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Moderní termokameru uvedla dnes do ostrého provozu Vítkovická nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Novinka, která je umístěna u vstupu do areálu nemocnice, změří za zlomek vteřiny teplotu až 16 osobám najednou, a to zcela bezkontaktně. Urychlí tak proces triáže pacientů.

Celý článek


Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31.3.2020 / AGEL

Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

Celý článek


Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19.3.2020 / AGEL

Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě vyšetřuje vzorky na SARS-CoV-2 nebo nový typ koronaviru v maximální kapacitě

16.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru, pracují aktuálně na maximu své kapacity. Denně zde vyšetří až 150 vzorků.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. Ostrava se staly první soukromou laboratoří, která má povolení Státního zdravotního ústavu provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2

9.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGEL v současné době, stejně jako ve všech evropských zemích, dodržují postup vyšetřování vzorků v indikovaném případě, tedy splňujícím definici pro suspektní (podezřelý) případ.

Celý článek


Nové moderní ultrazvuky využívají pacientky Novojičínského diagnostického centra ve Vsetíně a v Novém Jičíně

9.3.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostickém centrum pořídilo na své pracoviště do Nového Jičína a Vsetína nové ultrazvuky Samsung Medison RS80A, které disponují tím nejmodernějším technickým vybavením. Investice do obou přístrojů činila téměř 2,5 miliónu korun.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

6.3.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Studenti zdravotní školy obdarovali ženy v Nemocnici Český Těšín

6.3.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Pestrobarevné květy tulipánů rozzářily páteční den všem ženám pracujícím v Nemocnici Český Těšín, patřící do skupiny AGEL. U příležitosti Mezinárodního dne žen, který připadá na neděli 8. března, jim je předala pětice mladých mužů z řad studentů AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Tamní studenti se svými aktivitami pravidelně zapojují do života v místní nemocnici.

Celý článek


Své ledviny si předcházejte, radí primář Dialýzy Šumperk

4.3.2020 / AGEL Dialýza

Ledviny stojí v centru metabolismu, a pokud je postihne onemocnění, ovlivní to fungování celého organismu. Zpočátku může pacient čelit „jen“ zvyšování krevního tlaku, ale v pokročilejších stádiích dochází k závažným poruchách fungování ledvin až k jejich selhání. Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL, měsíčně poskytuje péči stovce pacientů, kteří mají s tímto scénářem zkušenost. Nejmladší klient zdejší dialýzy má pouhých 18 let. V rámci Světového dne ledvin proto nabádají lékaři veřejnost k důslednější péči o své ledviny.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Český Těšín se těší na další společná promítací odpoledne

2.3.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Kinokavárna Nemocnice Český Těšín odstartovala další, v pořadí již pátou sezonu. Pacienti lůžkových oddělení zde tráví společné chvíle u filmů, starých televizních scének či koncertů domácích i zahraničních umělců. Speciální promítací odpoledne v českotěšínské nemocnici, jež patří do sítě AGEL, zahájili poslední únorový pátek, a to humornými scénkami Vladimíra Menšíka i písněmi o lásce.

Celý článek


Čtecí babičky mají úspěch u dětí ve Vítkovické nemocnici

28.2.2020 / NADACE AGEL

Vítkovická nemocnice v Ostravě se může pochlubit aktivitou, která v dalších nemocnicích příliš běžná není. Už čtvrtý rok tam docházejí za nemocnými dětmi na dětské oddělení takzvané čtecí babičky a také čtecí dědeček. Každý den, včetně sobot a nedělí, pacientům předčítají pohádky a příběhy, společně hrají pexeso, společenské hry, kreslí si nebo povídají. Jsou to senioři, kteří se zapojili do projektu Počteníčko s babičkou. Ve Vítkovické nemocnici ho za podpory NADACE AGEL realizuje Spolek Počteníčko.

Celý článek


Chirurgové v Jesenické nemocnici mají napilno, ošetřují zraněné z jarních prázdnin

28.2.2020 / Nemocnice AGEL Jeseník

Před měsícem vypukly v Česku jarní prázdniny a Jesenicko se stalo oblíbenou turistickou destinací pro rodiny z celé republiky. To se odrazilo i na skladbě pacientů v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Málokdo v patnácti ví, co chce dělat po zbytek život. Výběr střední školy je pro žáky obzvláště těžký

27.2.2020 / AGEL

Posledních několik dní mají žáci základních škol k podání přihlášky k dalšímu studiu na středních školách.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské nemocnice pomáhají dětem i lidem v nouzi

27.2.2020 / Nemocnice AGEL Podhorská

Hned dva dobré skutky mají díky charitativní sbírce šatstva na kontě zaměstnanci Podhorské nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Společně nashromáždili 400 kusů oblečení či doplňků a uspořádali jejich symbolický prodej. Výtěžek z prodeje putuje Dětskému dennímu centru Beruška v Bruntále. Zbývající oblečení darují Ošacovacímu středisku Českého červeného kříže v Rýmařově.

Celý článek


Kardiochirurgové z Nemocnice Podlesí šetrně operují srdce a prodlužují život pacientům se srdeční vadou

27.2.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Díky transkatetrové metodě TAVI dokážou špičkoví kardiochirurgové a kardiologové z Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL, prodloužit život pacientovi, trpícímu zúžením aortální chlopně, tzv. aortální stenózou. Šetrná metoda TAVI, které ročně provedou okolo 90 zákroků, se těší oblibě lékařů i samotných pacientů, jejichž průměrný věk se pohybuje kolem 75 let. Zákrok se ve více než 80 % případů provádí přes tříslo, nezanechává jizvu na hrudníku a umožňuje rychlejší rekonvalescenci pacienta.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

24.2.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Ostrava vyšetřuje pacienty novým ultrazvukem

24.2.2020 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nový moderní ultrazvuk uvedla do provozu POLIKLINIKA AGEL v Ostravě. Plně digitální ultrazvukový systém umožní na oddělení radiodiagnostiky provádět celé spektrum vyšetření, a to především vyšetření břicha, cév, prsou, měkkých tkání jako štítná žláza, lymfatické uzliny, lipomy, a muskuloskeletálního systému – tedy svaly a šlachy. Pořízení nového ultrazvuku, který patří mezi špičku ve své kategorii a nahradil starší typ, přišlo na 1,5 miliónu korun.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice Český Těšín má nový přístroj k aplikaci plynových injekcí

18.2.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, zakoupilo nový přístroj k aplikaci podkožních plynových injekcí pomocí oxidu uhličitého. Metoda pomáhá pacientům zejména od bolesti zad a kloubů. Léčebná metoda karboxyterapie (plynové injekce) je založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži a podkoží. Pořizovací cena přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 40 tisíc korun.

Celý článek


NADACE AGEL i letos podpoří na Jesenicku děti bez rodinného zázemí

17.2.2020 / NADACE AGEL

Oblečení i sportovní vybavení v hodnotě 43 tisíc korun získaly loni opuštěné děti z Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem díky podpoře NADACE AGEL. Ta bude i letos podporovat Dětský domov Vrbno pod Pradědem a Dětský domov Černá Voda, kde se k pomoci připojuje i Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí zútulnily nové podlahy

14.2.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Třistatisícovou rekonstrukci, která si na sklonku loňského roku vyžádala uzavření rehabilitačního oddělení, má úspěšně za sebou třinecká Nemocnici Podlesí, jež patří do sítě AGEL. Starou podlahu, která již nevyhovovala vzhledově i hygienicky, nahradil nový PVC povrch.

Celý článek


Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D. Jeho hladinu vyšetřují v laboratořích AGELLAB

13.2.2020 / AGEL

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě. Odborníci v novojičínských laboratořích AGELLAB však právě díky testům krve odhalují aktuální hladinu „déčka“.

Celý článek


Fenky Bella a Anička nově pomáhají canisterapií i pacientům v Nemocnici Prostějov

11.2.2020 / NADACE AGEL

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene Hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.

Celý článek


ZRUŠENO - 12. března zdravotníci prověří zájemcům ledviny

11.2.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Nemocnice Šternberk, která zve ve čtvrtek 12. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci s názvem Den ledvin, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent Čechů, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Odběrové středisko Transfúzní služby AGEL v Bruntále odmění dárce při Valentýnském odběru

10.2.2020 / AGEL Transfúzní služba

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve z Bruntálska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na odběrovém středisku Transfúzní služby v Bruntále, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat, prvodárcům stačí dorazit.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL v Šumperku odmění dárce při Valentýnském odběru

7.2.2020 / AGEL Transfúzní služba

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve ze Šumperska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na Transfúzní službě Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat, prvodárcům stačí dorazit.

Celý článek


Syndrom zlomeného srdce je stav podobný infarktu, nepodceňujte jej, radí kardiologové z Nemocnice Podlesí

6.2.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Svatý Valentýn oslavuje všechny zamilované a všudypřítomné projevy lásky hřejí u srdce. Láska ale dokáže lidské srdce i řádně potrápit, když jej zasáhne silný emoční stres způsobený nešťastnou láskou, hádkou, rozchodem nebo úmrtím někoho blízkého. Takový člověk může čelit až syndromu zlomeného srdce. Jakkoliv zní onemocnění banálně, jde o závažný stav vyžadující rychlou lékařskou péči, radí kardiolog Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Předejít mu lze pravidelným a uspokojivým partnerským sexem.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín zaučí kurzem další sanitáře

4.2.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Patnácti účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz úspěšně absolvovalo 11 účastníků, z toho dva našli práci přímo ve zdejší nemocnici.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na výcvik asistenčního psa malému Lukáškovi

30.1.2020 / NADACE AGEL

Asistenční pes Frodo si získal důvěru i pozornost desetiletého Lukáše Vajce z Města Touškova hned na prvním společném setkání. Od té doby Frodo svému pánovi pomáhá žít plnohodnotný život a překonávat tíhu Aspergerova syndromu, ADHD diagnózy a kombinované vývojové dysfázie, které chlapce donedávna ochromovaly při orientaci v prostoru i komunikaci s lidmi. NADACE AGEL přispěla na výcvik asistenčního psa, plemene zlatého retrívra, částkou 35 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Podlesí se po rozsáhlé rekonstrukci změnila k nepoznání

29.1.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, nyní nabízí více komfortu. Díky rozsáhlé revitalizaci, která trvala deset měsíců, teď poskytuje nemocnice větší pohodlí pro pacienty i personál. Investice, která přišla na více než 31 milionů korun, přinese také energetickou úsporu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020 / AGEL

Nově vybavenými laboratorními učebnami se může pyšnit AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Ostravě – Koblově. Díky možnosti využít dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie mohla škola kompletně vybavit novou laboratoř, kde se na své budoucí povolání připravují žáci zdravotnického lycea, laboratorní asistenti i praktické sestry. Kvalita výuky je tak na mnohem vyšší úrovni.

Celý článek


Na Poliklinice AGEL Olomouc dbají také o zdraví studentů Slovanského gymnázia

27.1.2020 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Porozumět srdeční aktivitě z vlastní křivky EKG a sestavit si individuální jídelníček díky vyšetření InBody mohli studenti 3. ročníků Slovanského gymnázia v rámci hodiny biologie na Poliklinice AGEL Olomouc. Víc než 70 studentů si nechalo vyšetřit srdeční aktivitu (EKG) a změřit tělesnou diagnostiku. Výsledky jim poslouží jako studijní materiál.

Celý článek


Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

22.1.2020 / AGEL

Předávají se z generace na generaci, jsou základem našich podobností i naší jedinečnosti. Řeč je o genech, které určují, jak budeme vypadat nebo jak se budeme vypořádávat s nemocemi. Mohou však dědičné vlivy i za to, že onemocníme rakovinou? Proč u některých nádor propukne a jiných ne? Tak na tyto a podobné otázky dává odpověď rozsáhlý výzkum, do kterého se před třemi roky pustily novojičínské laboratoře AGELLAB spolu s odborníky z pražské Univerzity Karlovy. Nyní přinášejí první výsledky.

Celý článek


Výstava v Nemocnici Podlesí podporuje domácí péči a mobilní hospic

21.1.2020 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Umírání – ač je přirozenou součástí života, často se o něm bojíme mluvit nebo na něj vůbec pomyslet. Putovní výstava s názvem Jednou chci zemřít doma, kterou právě hostí Nemocnice Podlesí v Třinci, toto tabu odkrývá a přibližuje tak domácí péči a mobilní hospic.

Celý článek


Studenti střední zdravotnické školy rozveselili seniory v Nemocnici Český Těšín

20.1.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Libozvučné tóny kytary, melodie lidových písní a básnické verše, které si připravili nadaní studenti AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy v Českém Těšíně, příjemně pohladily ve čtvrtek 17. ledna duši nejednoho pacienta Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Studenti zpestřují program seniorům pravidelně, třeba roznáškou kávy a povídáním.

Celý článek


Nemocnice Šternberk má nový vjezd pro veřejnost a 50 parkovacích míst pro své pacienty a jejich návštěvy

14.1.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nový vjezd z ulice Poděbradova a padesát parkovacích míst využívají nově pacienti a návštěvy v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Současný vjezd do nemocnice z ulice Jívavská funguje omezeně kvůli začínající výstavbě pavilonu interních oborů. Díky novému vjezdu je přístup k nemocnici i parkování uvnitř areálu pohodlnější a snazší.

Celý článek


S podporou NADACE AGEL malá Lucinka s radostí intenzivně rehabilituje

13.1.2020 / NADACE AGEL

Usměvavá předškolačka Lucie Čechová z Olomouce od září nastoupí do první třídy a jejím věrným společníkem se stane kromě školní aktovky i vozíček. Kvůli silné poporodní hypoxii trpí dystonicko–dyskinetickou formou dětské mozkové obrny, která jí komplikuje pohyb i komunikaci. Nedokáže samostatně chodit, sedět, nenají se ani nenapije. Posílit ochablé svalstvo jí pomáhají kurzy intenzivní rehabilitace, které navštěvuje díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun.

Celý článek


Oční centrum AGEL uvedlo do provozu nejmodernější OCT přístroj s unikátním angio modulem

13.1.2020 / Oční centrum AGEL

Jako vůbec první v Ostravě uvedlo dnes vítkovické Oční centrum AGEL do provozu jeden z nejmodernějších OCT přístrojů (optická koherentní tomografie), který je vybaven unikátním angio modulem. Přístroj umožňuje šetrně vyšetřit i hluboké vrstvy sítnice, a to neinvazivně a bez nutnosti aplikace kontrastní látky. Investice do moderního vybavení vyšla na 3 milióny korun.

Celý článek


V loňském roce se v Nemocnici Šternberk rodili nejčastěji Jakubové, Elišky a Emy

7.1.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Tradiční česká jména nejčastěji volili rodiče pro své čerstvě narozené děti v Nemocnici Šternberk. Mezi celkem 1008 miminky, která v roce 2019 ve šternberské porodnici přišla na svět, bylo nejvíce Elišek, Emiček, Jakubů, Janů a Tomášů.

Celý článek


Rušný Silvestr v Nemocnici Šternberk

3.1.2020 / Nemocnice AGEL Šternberk

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Na akutní chirurgicko-traumatologické ambulanci ošetřili 43 pacientů, dalších 47 na ambulanci interní a dětské.

Celý článek


Pacienti rehabilitace v Nemocnici Český Těšín hubnou správnou stravou a pohybem

30.12.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Naučit pacienty vyváženě jíst, nastavit pro ně správné aktivity a sledovat, jak se jim díky vhodné kombinaci stravy a pohybu daří hubnout. Takovýto komplexní program redukce váhy, ve kterém hraje roli nejen kalorický příjem, ale i výdej energie, připravili zdravotníci pro pacienty lůžkové rehabilitace v Nemocnici Český Těšín, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Šternberk o vánoční atmosféru nepřijdou

23.12.2019 / Nemocnice AGEL Šternberk

Zdobení vánočních stromečků, vánoční výzdoba, zpívání koled a sledování pohádek zpestřuje pacientům v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí předáváním dárků a štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná více než 100 pacientů zůstávajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě Gloria dárky od NADACE AGEL

20.12.2019 / NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu Gloria v Praze, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si klienti sami přáli.

Celý článek


Předvánoční atmosféru vykouzlily na sociálních lůžkách v Nemocnici Louny dárky od NADACE AGEL

20.12.2019 / NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas klientů na Oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, která patří do skupiny AGEL, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si pacienti sami přáli.

Celý článek


Pacientům Dialýzy Šumperk přišel zazpívat koledy primář s kolektivem zdravotníků

20.12.2019 / AGEL Dialýza

Předvánoční zpestření si pro pacienty Dialýzy Šumperk, která patří do skupiny AGEL, připravil zdejší kolektiv. V čele s primářem MUDr. Petrem Schlemmerem, který zpěv doprovázel i hrou na kytaru, zpíval tým zdravotníků pacientům vánoční koledy. Žádný z klientů tak nepřijde o kouzelnou atmosféru Vánoc.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Říčany o vánoční atmosféru nepřijdou

20.12.2019 / Nemocnice AGEL Říčany

Zdobení vánočních stromečků, vánoční výzdoba na všech odděleních, zpívání koled a sledování pohádek zpestřuje pacientům v Nemocnici Říčany, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí předáváním dárků a štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná 41 pacientů zůstávajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


Uchazeči o studium na AGEL Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole v Českém Těšíně se nechali prověřit své zdraví

19.12.2019 / AGEL

Více než sto dětí v doprovodu rodičů si nenechalo ujít den otevřených dveří AGEL Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Zájemci nejenže se dozvěděli informace o studijních oborech, ale také absolvovali měření tlaku či cukru v krvi, vyšetření plochonoží či určování krevní skupiny. Zájem návštěvníků akce o preventivní vyšetření byl nadprůměrný a zdravotníky potěšil.

Celý článek


Předvánoční atmosféru vykouzlily v azylovém domě v Kojetíně dárky od NADACE AGEL

19.12.2019 / NADACE AGEL

Ne každý má tolik štěstí, aby trávil vánoční svátky doma u rodinného krbu. Předvánoční čas dětí a maminek v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu v Kojetíně, zpříjemnili zástupci NADACE AGEL, jenž je obdarovali dárečky, které si děti sami přály.

Celý článek


Vánoční nadílka zaměstnanců Perfect Distribution a AGEL Trade potěšila seniory

19.12.2019 / Perfect Distribution

Tři desítky vánočních vzkazů, nesoucích přání jako kaleidoskopická lampa, měkká deka, senzorické rukavice, polohovací půlválec, ale třeba i model terapeutického psa, našli letos zaměstnanci Perfect Distribution a AGEL Trade na stromě splněných přání, který jim každoročně vyrůstá v sídle společnosti v Prostějově. Dárky, které společně pořídili, nadělil Ježíšek seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou či jinou demencí v Domě Naděje v Brně Vinohradech.

Celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL je Ivo Koblasa nejúspěšnějším českým paralympionikem

18.12.2019 / NADACE AGEL

Zasloužený titul nejúspěšnější paralympionik vynesly šestadvacetiletému Ivu Koblasovi, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a epilepsií a na kole jezdí od svých tří let, účasti v závodech na Mistrovství světa v cyklistice na silničním kole v holandském Emmenu a na dráze v holandském Apeldoornu. Svou reprezentací na cyklistických závodech v Česku i v zahraničí úročí finanční podporu NADACE AGEL, která mu letos přispěla částkou 100 tisíc korun.

Celý článek


Žáci základních škol se učí s odborníky AGEL správně stravovat, sedět i sportovat

17.12.2019 / AGEL

O vyvážené stravě, zdravém sedu i pravidelném pohybu se dozvídají žáci 8. a 9. tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, zapojených do projektu Optimalizace stravovacích návyků a pohybové aktivity u dětí staršího školního věku, který realizuje Vzdělávací a výzkumný institut AGEL. Své stravovací i pohybové návyky děti se zájmem konzultují s nutričními specialisty a fyzioterapeutem. Nejenže se děti dozví, jak by měl vypadat jejich jídelníček, ale během výuky si i zacvičí.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL je připravena i na sváteční období, v těchto dnech odebrala rekordní počet dárců

16.12.2019 / AGEL Transfúzní služba

Stejně jako po celý rok, i během vánočních svátků potřebují nemocnice dostatek zásob krve a transfúzních přípravků pro plánované operace i neplánované akutní případy. Lidskou krev nelze vyrobit a jedinou možností, jak ji získat, jsou odběry od dárců. Dostatečné množství krve pro zdravotnická zařízení v Olomouckém a Moravskoslezském kraji zajišťuje také šumperská Transfúzní služba AGEL , která musí být i během svátečního období připravena reagovat na požadavky zdravotnických zařízení.

Celý článek


Transfúzní služba v Šumperku i v Bruntále už zná dva výherce soutěže o značkové koloběžky

12.12.2019 / AGEL Transfúzní služba

S neskrývanou radostí si převzali a vyzkoušeli své nové koloběžky značky KOSTKA výherci Miroslav Petřík ze Zlatých Hor a Jana Rumpíková ze Šumperka, kteří se zúčastnili soutěže pro dárce krve a plazmy pořádané Transfúzní službou, členem skupiny AGEL. Do soutěže, která probíhala od konce září do konce listopadu, se mohli zapojit všichni dárci odběrných míst v Šumperku a v Bruntále poté, co po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku.

Celý článek


Lékařka Nemocnice Český Těšín radí, jak bezbolestně přežít předvánoční čas i Vánoce

12.12.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Psychickou i fyzickou pohodu během adventu a Vánoc si přeje každá žena. Místo usměvavých a spokojených hospodyněk plní čekárnu rehabilitační ambulance Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL, přepracované ženy s bolestmi šíje, hlavy a zad, které stresem a jednostranným pohybem přetížily své tělo nebo si při úklidu přivodily úraz. Přitom účinnou prevencí může být kvalitní strečink nebo jednoduše nadhled.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Rozšířenou nabídku studijních oborů představí AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně na dni otevřených dveří

9.12.2019 / AGEL

Nabídka studijních oborů na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně se od září rozšíří o Vyšší odbornou školu, konkrétně o obor Diplomovaná všeobecná sestra. Veškeré informace o nových studijních možnostech i oborech stávajících získají zájemci na Dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 14.00 do 17.00 hodin. Součástí programu budou i bezplatná vyšetření, která provedou zdravotníci z Nemocnice Podlesí a Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


Mikulášská nadílka čekala na dárce Transfúzní služby Šumperk

6.12.2019 / AGEL Transfúzní služba

Mikulášskou a adventní atmosféru přinesli včera a dnes Mikuláš, čert a anděl, aby tak zpříjemnili pobyt bezpříspěvkových dárců krve a plazmy na Transfúzní službě Šumperk, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program klienty sociálních lůžek v Nemocnici Louny

6.12.2019 / Nemocnice AGEL Louny

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, který přinesl nadílku klientům oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Mikulášská nadílka čekala na pacienty Dialýzy Šumperk

6.12.2019 / AGEL Dialýza

Úsměvy vykouzlila včera i dnes pacientům Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL, drobná mikulášská nadílka. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program pacienty v Nemocnici Český Těšín

5.12.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nadílku pro sto dvacet pacientů přinesl Mikuláš se svou družinou složenou ze studentů Střední zdravotnické školy AGEL ve čtvrtek 5. prosince pacientům oddělení následné péče a oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín, člena skupiny AGEL. Adventní atmosférou naplnil obě oddělení také vánoční koncert dětí ze ZUŠ Pavla Kalety.

Celý článek


Český červený kříž a Transfúzní služba poděkovali 126 věrným dárcům krve

3.12.2019 / AGEL Transfúzní služba

Zlaté a stříbrné medaile profesora MUDr. Jana Janského a Zlaté kříže 3. třídy bezpříspěvkového dárcovství obdrželo v pátek 29. listopadu v sále Střední odborné školy v Bruntále 126 dárců krve a plazmy, kteří navštěvují Transfúzní službu Šumperk, odběrové středisko Bruntál, patřící do skupiny AGEL. Slavnostní akci zorganizoval oblastní spolek Českého červeného kříže Bruntál ve spolupráci s Transfuzní službou.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL Šumperk ocenila 101 dárců krve

25.11.2019 / AGEL Transfúzní služba

Celkem 101 dárců krve a plazmy ocenili za bezpříspěvkové dárcovství plaketami profesora MUDr. Jana Janského zástupci Transfúzní služby AGEL, člen skupiny AGEL, oblastního spolku Českého červeného kříže Olomouc a města Šumperk. Stříbrnou plaketu za 20 odběrů převzalo 57 dárců a zlatou plaketu za 40 odběrů obdrželo 34 dárců. Dárcům pogratuloval i matador mezi dárci, Kamil Šafář, který absolvoval již 216 odběrů.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci zkrátila objednací lhůty na magnetickou rezonanci na polovinu

25.11.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

O polovinu méně času čekají nově pacienti vyžadující magnetickou rezonanci v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Díky nadstandardnímu nasazení tamních odborníků z Oddělení intervenční radiologie a navýšení odpoledních směn zde nyní vyšetří dvakrát více pacientů. Běžná čekací doba na magnetickou rezonanci v Moravskoslezském kraji přitom dosahuje při neakutních zdravotních potížích i tří měsíců.

Celý článek


Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

20.11.2019 / AGEL

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

Celý článek


Hornická poliklinika v Ostravě vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

13.11.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci v pátek 15. listopadu od 7 do 10 hodin v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá Hornická poliklinika, člen skupiny AGEL.

Celý článek


XXI. Kardioden přivítá přední odborníky kardiologie

1.11.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Špičkoví lékaři představí nejnovější trendy z kardiologie, vaskulární intervence a kardiochirurgie na konferenci XXI. Kardioden. Odborné setkání věnované problematice kardiovaskulárních chorob pořádá Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Odborná konference se koná ve středu 6. listopadu v Hotelu Vitality ve Vendryni.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla handicapované dvojici na miniskútry

24.10.2019 / NADACE AGEL

Dva elektrické miniskútry pomáhají manželům Zrůnkovým z Kopřivnice překonávat každodenní překážky. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 40 tisíc korun mají dvaasedmdesátiletí manželé na miniskútrech svobodu pohybu a také pocit bezpečí, že se spolehlivě dostanou na nákup i k lékaři. Oběma tak pomoc značně ulehčuje každodenní život.

Celý článek


S pomocí NADACE AGEL se handicapovaný Jakub léčí plaváním s delfíny

23.10.2019 / NADACE AGEL

Posílení jemné motoriky, uvolnění šlachám i psychickou stimulaci doteky dopřála handicapovanému Jakubovi desetidenní delfinoterapie v turecké Antalyi, kterou finančně podpořila NADACE AGEL částkou 30 tisíc korun. Jedenáctiletý Jakub trpící cerebelární formou dětské mozkové obrny i jeho maminka se každý den těší z blahodárných účinků terapie na pohybový, nervový i psychický vývoj chlapce a přáli by si mít tuto možnost i napřesrok.

Celý článek


Hornická poliklinika obhájila náročný audit kvality

18.10.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Získaný akreditační certifikát je pro pacienty polikliniky garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum se otvírá veřejnosti

14.10.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Navštívit mamodiagnostické pracoviště, prohlédnout si špičkové mamografické přístroje s unikátní technologií 3D zobrazení, načerpat informace na tematických přednáškách a prodiskutovat možnosti vyšetření se specialisty Novojičínského diagnostického centra, které patří do skupiny AGEL, mohou zájemkyně o vyšetření prsu ve čtvrtek 17. října od 13 do 16 hodin na odborném pracovišti v Novém Jičíně.

Celý článek


Den zdraví na POLIKLINICE AGEL Česká Třebová prověřil zdravotní stav dospívajících

11.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den zdraví na Poliklinice AGEL Česká Třebová, který se zaměřil na studenty čtvrtých ročníků zdejšího gymnázia. Celkem 47 studentů se nechalo tento týden na poliklinice vyšetřit na oční a ušní ambulanci, podstoupilo měření krevního tlaku, rehabilitační vyšetření i odběr krve.

Celý článek


Dárci krve a plazmy soutěží o koloběžky na Transfúzní službě v Šumperku i v Bruntále

10.10.2019 / AGEL Transfúzní služba

O značkovou koloběžku mohou soutěžit noví i stávající dárci, kteří přijdou darovat krev či plazmu na Transfúzní službu v Šumperku nebo na odběrové středisko Bruntál, které patří do skupiny AGEL. Stačí, aby dárci zvládli úspěšný odběr do 29. listopadu, po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku, a tím se zapojili do soutěže. Ve hře jsou dvě koloběžky značky KOSTKA.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Bacílek Škodílek se zdravotníky Nemocnice Český Těšín míří do školek a škol učit správné mytí rukou

2.10.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Jak vyhnat z rukou všechny Škodílky naučí děti těšínských základních a mateřských škol zdravotníci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Zábavnou a naučnou formou děti odpovídají na otázky a zjišťují, kde všude Bacílek Škodílek řádí. Pomocí básničky si děti osvojí pohyby správného mytí rukou a nakonec si prověří umyté ruce pod UV lampou. Osvětová akce startuje v říjnu a má posílit návyky spojené s hygienou rukou u malých dětí.

Celý článek


Rány již nejsou tabu, odborníci Polikliniky AGEL pomáhají s léčbou ve specializované ambulanci pro léčbu kožních defektů

1.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Je největším orgánem lidského těla a jejím úkolem je chránit jeho vnitřní prostředí od toho okolního. Ovšem tato základní funkce kůže nefunguje, pokud pokožku trápí rány či kožní defekty. Při jejím poškození tělo automaticky nastartuje proces hojení, který je však třeba podpořit vhodnou terapií. A právě s tím pomáhá specializovaná ambulance pro léčbu defektů na Poliklinice AGEL v centru Ostravy (u bývalého kina Vesmír).

Celý článek


Bezpečí pacientů i zaměstnanců střeží nově v Nemocnici Podlesí v Třinci kamerový systém

25.9.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pro Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, je bezpečí pacientů a personálu dlouhodobou prioritou. I přesto, že nemocnice dlouhodobě využívá ostrahy uvnitř i v okolí budovy zdravotnického zařízení i přilehlého parkoviště, drobným krádežím nebo ničení majetku přesto nedokázala zabránit. Proto se vedení zdravotnického zařízeno rozhodlo nově pořídit čtyři desítky kamer, které k pocitu jistoty pacientů a zaměstnanců velkou měrou přispívají.

Celý článek


Oblíbené canisterapie v Nemocnici Valašské Meziříčí nově je obohatí štěňátko Bella

20.9.2019 / NADACE AGEL

Fenka Arnika už více než šest let chodí za dlouhodobě nemocnými pacienty Oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí. Někteří jí věnují úsměv a pohlazení, jiní slzy zoufalství, kterými si uleví od trápení. Brzy jí bude dělat společnost štěňátko Bella, které v rámci podpory NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun projde canisterapeutickým výcvikem, aby dokázalo pacientům pomáhat stejně účinně s jejich duševními i fyzickými omezeními, jako to dělá devítiletá Arnika, přezdívaná Aki, Anička, Anče.

Celý článek


Čtyři podezřelé záchyty si připisuje Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v České Třebové

16.9.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v České Třebové s největší pravděpodobností zachránil 4 lidské životy. Podezřelá ložiska zachytil lékař kožní ambulance v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének, kterého využilo 55 lidí. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Lékaři z Nemocnice Podlesí nově ordinují i v kardioambulanci v Hlučíně

16.9.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Vysoce kvalitní a specializovaná lékařská péče čeká nově na pacienty kardioambulance v Hlučíně, kterou převzala Nemocnice Podlesí v Třinci, člen skupiny AGEL. Díky úzkému propojení na kardiologické a kardiochirurgické oddělení nemocnice se mohou pacienti těšit na komplexní péči. V ambulanci ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. V Ostravě a jejím okolí jde už o třetí kardiologickou ambulanci.

Celý článek


Pro alarmující výsledky chystá Poliklinika AGEL v České Třebové v pátek bezplatné vyšetření mateřských znamének

3.9.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Bezplatnou kontrolu mateřských znamének nabídne v pátek 6. září od 7:30 do 13:00 hodin zájemcům kožní ambulance Polikliniky AGEL v České Třebové. Letošní Dny prevence melanomu doposud odhalily 7 podezřelých ložisek u celkem 116 osob. Zdravotníky zájem veřejnosti o vyšetření mateřských znamének těší, výsledky ale méně. Přitom včasný nález melanomu zpravidla znamená úspěšnou léčbu.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Sluch budoucích školáků vyšetřují na Poliklinice AGEL v Přerově

30.8.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí, které letos nově hradí zdravotní pojišťovna , provádí také v Přerově na ORL pracovišti olomoucké Polikliniky AGEL. Vyšetření má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu sluchu. Nové opatření reaguje na zjištění, že nedoslýchavostí trpí stále více dětí.

Celý článek


Speciální rehabilitace POLIKLINIKY AGEL Olomouc pomáhají dětem ke zdravému vývoji nohy

19.8.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Rehabilitační oddělení POLIKLINIKY AGEL v Olomouci přichází s novinkou. Pro děti s plochými nohami, sníženou klenbou, otlaky, vbočenými palci, různými deformacemi nebo jinými vadami nově poliklinika nabízí odborné konzultace zaměřené na problematiku dětské nohy. Konzultace jsou individuální a jsou vhodné pro děti od 13 měsíců, přičemž je důležité, aby dítě chodilo minimálně 2 až 3 měsíce.

Celý článek


Citlivá rekonstrukce Nemocnice Podlesí v Třinci se podřídila přítomnosti ohrožených ptáků

16.8.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Další etapu stavebních prací zahájili tento týden v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Ačkoliv se s rekonstrukcí fasády polikliniky (budova A) začalo již v červnu, mohli stavební dělníci postavit lešení ve čtvrtém patře budovy teprve nyní. A to s ohledem na zákonem chráněné rorýse hnízdící ve větracích otvorech pod střechou nemocnice. Vzácným opeřencům se přizpůsobil nejen časový harmonogram stavebních prací, ale dokonce i některé stavební prvky.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nově otvírá kurz pro sanitáře

9.8.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Kvalifikační kurz pro patnáct budoucích sanitářů otvírá poprvé od září Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Teoretické základy získají v odborných učebnách AGEL Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín. Vychová si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Český Těšín proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Více než 160 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Podlesí proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci třinecké Nemocnice Podlesí, která patří do skupiny AGEL. Více než 560 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Vyvarujte se dehydratace a následného selhání ledvin, pijte čistou vodu, radí primář Dialýzy Šumperk

17.7.2019 / AGEL Dialýza

Pít po celý den čistou pramenitou vodu, aby si člověk udržel hydratovaný organismus, je pro mnohé nesplnitelný úkol. Lidé své ledviny nejčastěji zanedbávají tím, že pijí nevhodné nápoje, přijímají nedostatek tekutin anebo je přijímají nárazově. To vede u každého desátého Čecha k onemocnění ledvin, až k jejich selhání. O akutním selhání ledvin vědí své čtyři noví pacienti Dialýzy Šumperk, jež patří do skupiny AGEL, které spolu s dalšími pěti podezřeními na onemocnění ledvin ošetřili zdravotníci Dialýzy za poslední měsíc. Nárůst pacientů zde pozorují dlouhodobě, proto dbají na prevenci a zdůrazňují lidem, že základem pitného režimu nejsou minerálky, natož slazené nápoje s vysokým obsahem cukru.

Celý článek


Skupina AGEL hospodařila v roce 2018 se ziskem 754 milionů

16.7.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním 754 milionů korun.

Celý článek


Poporodní potíže řeší ženy nejčastěji až 5 let po porodu

12.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Těhotenství a porod klade na tělo ženy obrovské nároky. Změny, kterými organismus v tomto období prochází, zanechávají negativní zdravotní následky, z nichž nejčastější je snížená funkce hlubokého stabilizačního systému páteře tvořeného svaly pánevního dna a břišními svaly. Tato snížená funkce se může projevit únikem moči, břišní diastázou nebo bolestí zad. Čím dříve po porodu začne žena tyto potíže řešit, tím efektivnější je léčba. Ze zkušeností fyzioterapeutů rehabilitačního oddělení Polikliniky AGEL v Ostravě, se však ženy obracejí na zdravotníky v průměru až 5 let po porodu.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Praha opět obhájila certifikát kvality

10.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Již od roku 2013 si POLIKLINIKA AGEL Praha zachovává status akreditovaného zdravotnického zařízení. Certifikát akreditace v těchto dnech již potřetí úspěšně obhájila. Pro pacienty je to záruka kvalitní péče vykonávané s důrazem na jejich bezpečnost a spokojenost.

Celý článek


Malovaná rozkvetlá louka vítá pacienty na příjmu Nemocnice Podlesí ve Třinci

8.7.2019 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Louka plná pestrobarevných květů na zdi Ambulance příjmového oddělení nově vítá pacienty v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Velkoplošnou malbu namalovaly děti ze Základní umělecké školy Třinec v rámci celkové modernizace ambulance, která denně odbaví více než čtyři desítky případů. Pacienti si nápad pochvalují a cítí se v nově zařízené ambulanci příjemně.

Celý článek


Léčebnou rehabilitaci Hornické polikliniky posílil tým orlovských zdravotníků

3.7.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Zkušený rehabilitační lékař MUDr. Marek Lipowski a pět fyzioterapeutů posílili minulý měsíc Oddělení léčebné rehabilitace Hornické polikliniky v Ostravě. Díky této posile se mohou pacienti Hornické polikliniky, která patří do skupiny AGEL, radovat z velmi krátkých objednacích lhůt i z nových metod a postupů, které v nabídce služeb oddělení dosud chyběly.

Celý článek


Alarmující výsledky přinesl Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v Nymburce

2.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Nebývalý zájem o vyšetření znamének projevili lidé z Nymburska v rámci Dne prevence melanomu, který se konal v minulých dnech na Poliklinice AGEL Nymburk. Preventivní osvětové akce se zúčastnilo celkem 120 osob. Zdravotníky zájem veřejnosti těší, výsledky ale méně. Zachytili sedmadvacet nálezů.

Celý článek


Točená zmrzlina zpříjemnila parný den zdravotníkům Hornické polikliniky

1.7.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Mít neomezený příděl osvěžující vanilkové a citronové zmrzliny bylo v pondělí 1. července pro zaměstnance Hornické polikliniky v Ostravě milým překvapením.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Poliklinika AGEL Nymburk zve na vyšetření znamének

18.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na prevenci chce v pondělí 24. června Poliklinika AGEL Nymburk. Pro širokou veřejnost v tento den pořádá od 9.00 do 18.00 hodin preventivní osvětovou akci Den prevence melanomu, na které zdravotníci zájemcům bezplatně a bez nutnosti předchozího objednání vyšetří znaménka.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Český Těšín byl úspěšný

12.6.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Přes 100 účastníků navštívilo ve čtvrtek 6. června Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Diagnostikovat sluchové vady u kojenců i seniorů umí nová audiokomora na Poliklinice AGEL Ostrava

7.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Novou audiokomoru pro osoby s postižením sluchového a vestibulárního aparátu na ambulanci ORL (ušní-nosní-krční) zakoupila POLIKLINIKA AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města. Zařízení umožňuje diagnostikovat a monitorovat sluchovou vadu u pacientů už od novorozeneckého věku až po seniory. Toto vyšetření je také nedílnou součástí pracovně lékařských prohlídek u pracujících v riziku hluku. Moderní, bohatě vybavená audiokomora, nahradila starší typ přístroje. Její pořízení přišlo Polikliniku AGEL Ostrava na více než 180 tisíc korun.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín vyšetří i poradí

3.6.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

První pomoc, hygiena rukou, rozbor krve, vyšetření břicha ultrazvukem, diabetologické, kardiologické, ale také rehabilitační či nutriční poradenství. To vše bude na pořadu Dne zdraví a prevence Nemocnice Český Těšín, který zdejší zdravotníci chystají na čtvrtek 6. června 2019.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Dialýza Šumperk získala dvě nová moderní lůžka

27.5.2019 / AGEL Dialýza

Dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka získala Dialýza Šumperk. Moderní resuscitační lůžka s váhou slouží pacientům, kteří jsou odkázání na dialyzační léčbu. Nové špičkové vybavení, které nahradilo starší typ, přišlo zdravotnické zařízení téměř na půl miliónu korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Komplexní prověrku zdraví nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL v Ostravě

9.5.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kompletní kontrolu zdravotního stavu nabídne všem zájemcům z Ostravy a okolí zdarma Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici. Zdravotnické zařízení pořádá v úterý 21. května tradiční Den zdraví zaměřený na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Letos si budou moci zájemci nechat překontrolovat mateřská znaménka, chybět nebudou ultrazvuková vyšetření ledvin či prsu, nebo třeba denzitometrie zjišťující hustotu kostí.

Celý článek


Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

26.4.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.

Celý článek


S inkontinencí bojují v Nemocnici Český Těšín úspěšně díky elektropřístroji

24.4.2019 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Inkontinencí trpí v průběhu života celá polovina žen. Nejběžněji postihuje ženy těhotné, po porodu, nebo v pozdějším věku po menopauze. Díky moderním medicinským postupům lze tento problém efektivně řešit, bohužel jen malé procento pacientek se však s tímto problémem svěří do rukou odborníků. Změnit tento trend se snaží Nemocnice Český Těšín, která na problematiku inkontinence upozorňuje formou přednášek a nabízí i speciální léčbu formou elektroterapie.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Olomouc zvou veřejnost na bezplatné vyšetření znamének

10.4.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Melanom, který je jedním z druhů rakoviny, postihuje stále větší procento populace. Doslova na vlastní kůži se s tímto kožním nádorem seznámí více než 3500 Čechů ročně. Genetika a stejně tak i vystavování se slunečním paprskům stojí za vznikem nejnebezpečnějšího onemocnění kůže. A právě Den melanomu, který v olomoucké Poliklinice AGEL proběhne 15. dubna, má za cíl veřejnost upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na prevenci.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum ve Vsetíně uvedlo do provozu špičkový mamograf

27.3.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Unikátní mamograf uvedlo do ostrého provozu Novojičínské diagnostické centrum na detašovaném pracovišti ve vsetínském Mammocentru. Nový mamografický přístroj s možností pořízení digitální prsní tomosyntézy ( DBT) v hodnotě téměř 6 miliónů korun díky unikátní 3D technologii umožňuje přesnější diagnostiku.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku navštívila více než stovka zájemců

20.3.2019 / AGEL Dialýza

Ve čtvrtek 14. března proběhl na šumperské dialýze tradiční Den ledvin. Během celého dne bylo vyšetřeno 106 lidí, přičemž u 55 příchozích byly zaznamenány hodnoty odchylující se od normy. Šest klientů bylo pozváno k podrobnějšímu vyšetření v nefrologické ambulanci, čtyřiceti klientům bylo doporučeno navštívit praktického lékaře a devíti jinou specializovanou ambulanci.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Druhý březnový čtvrtek bude na Dialýze v Šumperku patřit prevenci ledvinových onemocnění

8.3.2019 / AGEL Dialýza

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který z těla odvádí odpadní látky a udržuje optimální tělesnou hladinu tekutin. Proto by se každý měl preventivně zajímat o to, zda jsou jeho ledviny v pořádku. Dialýza v Šumperku, která patří do skupiny AGEL, podporuje osvětu a prevenci a každoročně si připomíná Světový den ledvin, kdy lidem nabízí bezplatná vyšetření bez nutnosti předchozího objednání. Letos se akce uskuteční ve čtvrtek 14. března od 9 do 17 hodin.

Celý článek


Za deset let pomohli na oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany čtyřem tisícům pacientů

5.3.2019 / Nemocnice AGEL Říčany

Desáté výročí a čtyři tisíce úspěšně zrehabilitovaných pacientů. To znamená rok 2019 pro oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany, člena skupiny AGEL. Oddělení s 30 lůžky vzniklo v roce 2009 v areálu nemocnice jako reakce na velkou poptávku po komplexní rehabilitační péči a dnes je již nedílnou a hojně vyhledávanou součástí nemocnice.

Celý článek


Nové oxygenerátory nakoupila pro pacienty Nemocnice Louny

31.1.2019 / Nemocnice AGEL Louny

Pacienti z Lounska a okolí s dýchacími problémy mají k dispozici deset nových oxygenerátorů za 200 tisíc korun, které pořídila Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL. Rovných 100 tisíc korun přispělo na nákup město Louny.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Nemocnice Říčany otevírá pohotovost pro dospělé

29.10.2018 / Nemocnice AGEL Říčany

Lidé z Říčan a okolí se nově dočkají rychlejší první pomoci i následné zdravotnické péče. Nemocnice Říčany, člen skupiny AGEL, otevírá novou lékařskou službu první pomoci pro dospělé, která doposud ve městě Říčany chyběla. K dispozici je každý den a využít ji mohou všichni zájemci s akutními obtížemi.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Dovolenou v Jeseníkách si mohou díky Dialýze Šumperk užít i pacienti odkázaní na dialýzu

19.7.2018 / AGEL Dialýza

Onemocnění ledvin s nutností dialyzační léčby znamená pro každého pacienta řadu omezení. Jedním z nich je potřeba pravidelné očisty krve, která probíhá obvykle ve spádovém dialyzačním středisku několikrát týdně. Díky nabídce dočasné péče však dnes mohou i tito pacienti cestovat – a to například do malebné krajiny Jeseníků, kde dialyzační péči všem zájemcům nabízí Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL. Její služby v průběhu léta využívá pravidelně několik desítek zájemců o rekreační dialýzu.

Celý článek


Dialýza Šumperk pořídila nový výtah pro pacienty i zásobování

18.7.2018 / AGEL Dialýza

Pacienti s onemocněním ledvin se na šumperské dialýze vozí novým výtahem. Zdravotnické zařízení, které je členem skupiny AGEL, investovalo do obměny původního vybavení z 90. let 20. století a zakoupilo nový moderní výtah za více než milion korun. Novým výtahem se přitom nebudou vozit pouze pacienti a zaměstnanci, ale poslouží i k zásobování celé budovy.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Budoucím maminkám na Hornické poliklinice slouží nový sonograf

3.7.2018 / AGEL Hornická poliklinika

Kvalitnější vyšetření těhotných žen nyní nabízí gynekologická ambulance Hornické polikliniky, která je členem skupiny AGEL. Díky novému digitálnímu ultrazvuku mohou zdravotníci u budoucích maminek sledovat nenarozená miminka ještě detailněji a s vyšší přesností. Nový moderní ultrazvuk, který nahradil starší typ, přišel zdravotnické zařízení na půl milionu korun.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum spustilo do ostrého provozu unikátní mamograf

11.4.2018 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL, dnes slavnostně představilo a do ostrého provozu spustilo unikátní mamografický přístroj. Zdejší lékaři zde jako jediní v České republice provádějí kombinované vyšetření kontrastní mamografie s následným odběrem podezřelého okrsku tkáně metodou SVAB (stereotaktická vakuová biopsie).

Celý článek


Pacienty i zaměstnance Hornické polikliniky vozí nový výtah

4.4.2018 / AGEL Hornická poliklinika

Pacienti Hornické polikliniky v Ostravě, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtah. Zařízení v hodnotě přes 1,5 miliónu korun umožňuje přepravu osob i na lůžkách a pro pacienty i zaměstnance znamená vyšší komfort i lepší bezpečnost při přepravě mezi jednotlivými ambulancemi.

Celý článek


Tři čtvrtiny vyšetřených na Dni ledvin Dialýzy Šumperk bylo odesláno k dalšímu vyšetření

9.3.2018 / AGEL Dialýza

Alarmující výsledky zaznamenali během včerejšího dne zdravotníci Dialýzy Šumperk na preventivně osvětové akci Den ledvin. Během celého dne zde vyšetřili 75 lidí, přičemž u tří čtvrtin z nich zaznamenali hodnoty odchylující se od normy. Naprostá většina účastníků akce tak dostala od zdravotníků doporučení podstoupit navštívit svého praktického lékaře nebo přímo specializovanou ambulanci.

Celý článek


Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

5.3.2018 / AGEL Dialýza

Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty na Dialýzu Šumperk

14.12.2017 / AGEL Dialýza

Sváteční atmosféra a vánoční duch dorazí v adventním období také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Již v těchto dnech zdobí prostory dialýzy vánoční dekorace, zároveň ale každý pacient, který dorazí na dialýzu v období svátků, obdrží od personálu malou vánoční pozornost. Chybět navíc nebudou ani koledy, a to v živém podání personálu Dialýzy Šumperk.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Unikátní mamograf v Novojičínském diagnostickém centru urychlí diagnostiku rakoviny prsu

25.9.2017 / AGEL Diagnostické centrum

Jako jediný v České republice disponuje přístroj, který v těchto dnech nainstalovalo na své pracoviště Novojičínské diagnostické centrum, člen skupiny AGEL, modulem kontrastní mamografie. Tato metoda poskytuje lékařům další informace nad rámec klasické mamografie a navíc dokáže vyšetřit prsa nejen rychleji, ale také levněji. Kromě toho je nový mamografický přístroj šetrný k pacientkám. Investice do nového vybavení, včetně příslušenství, přesáhla 8 miliónů korun.

Celý článek


Děti s neurologickými potížemi vyšetřují na Hornické poliklinice moderním přístrojem

18.9.2017 / AGEL Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě se může pochlubit novým přístrojem. Dětská neurologická ambulance získala moderní elektroencefalograf (EEG) s bezdrátovým připojením, včetně videokamery. Nový přístroj umožňuje provádět kromě klasického EEG záznamu i tzv. video EEG monitoring, díky čemuž mohou zdravotníci jednodušeji diagnostikovat u dětí epilepsii a jiné neurologické onemocnění.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nový rentgen v Novojičínském diagnostickém centru ve Frenštátu pod Radhoštěm odhalí i vlasové zlomeniny

21.6.2017 / AGEL Diagnostické centrum

Novým skiagrafickým přístrojem se může nyní pochlubit Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě téměř 1,5 miliónu korun bude na pobočce diagnostického centra ve Frenštátu pod Radhoštěm sloužit ke klasickému snímkování veškerých kostí, břišní dutiny nebo plic.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / AGEL Dialýza

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / AGEL Dialýza

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / AGEL Dialýza

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017 / AGEL Dialýza

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017 / AGEL Hornická poliklinika

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017 / AGEL Dialýza

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

Celý článek


Nejmodernější technologie zavede lékaře pardubického Kardiologického centra AGEL až do samého nitra tepen

10.1.2017 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL se sídlem v areálu Pardubické krajské nemocnice rozšířilo své diagnostické možnosti pořízením optické koherentní tomografie (OCT). Tato metoda je dnes vrcholem zobrazovacích možností v diagnostice a léčbě nemocí koronárních tepen.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / AGEL Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Lékaře Kardiologického centra AGEL v Pardubicích školil jeden z největším odborníků v intervenční kardiologii

16.9.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Vzácnou návštěvu z Lotyšska přivítalo tento týden Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. Zdejší lékaře přijela školit jedna z největších kapacit v oblasti intervenční kardiologie, doktor Artis Kalnins z lotyšské Riga East Clinical University Hospital.

Celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016 / AGEL Dialýza

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016 / AGEL Dialýza

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Pacienti s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Kardiologického centra AGEL

29.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být více obezřetní. Horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL se zúčastnili mezinárodního kongresu v Paříži

17.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Nové aktuální poznatky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění mají lékaři Kardiologického centra AGEL. V květnu letošního roku se zúčastnili Výročního kongresu Evropské asociace perkutánních kardiovaskulárních intervencí, který proběhl za účasti špičkových odborníků z celého světa ve francouzské Paříži.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL bylo dnes slavnostně otevřeno

2.12.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Jedno z nejmodernějších kardiologických pracovišť v republice mají nyní díky rozsáhlé rekonstrukci Kardiologického centra AGEL k dispozici lidé z Pardubického kraje. V areálu Pardubické nemocnice byla v letošním roce postavena nová budova, kde mají zdravotníci a pacienti k dispozici nejmodernější technologie a komfortní prostředí. Celková investice dosáhla 96 miliónů korun.

Celý článek


Rekonstrukce Kardiologického centra AGEL a.s.

11.11.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Stavební práce v Kardiologickém centru AGEL a.s. se blíží se ke svému konci. V rámci částečného provozu je již pacientům k dispozici zcela nové vybudované kardiologické pracoviště s novým katetrizačním sálem a denním stacionářem pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Rekonstrukce se nyní dokončuje v původních prostorách centra uvnitř budovy Pardubické nemocnice.

Celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz