Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Na Den dětí do prostějovské porodnice nepřiletěl čáp ani vrána, radostné překvapení však přinesla NADACE AGEL

2.6.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Mezinárodní den dětí v prostějovské porodnici do statistik novorozenců nepřinesl ani jedno miminko. Překvapení, které měla NADACE AGEL připraveno pro čerstvé rodiče, jejichž ratolest přijde na svět právě na tento den, však nezůstalo bez příjemců. Deset moderních zavinovaček v celkové hodnotě převyšující 10 tisíc korun obdržely maminky aktuálně ležící se svými miminky na oddělení šestinedělí.

Celý článek


AGEL je nejlepším zaměstnavatelem Olomouckého regionu. V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2023 získal regionální prvenství v elitní kategorii nad 5000 zaměstnanců

2.6.2023 / AGEL

Na 9000 zaměstnanců pracuje v České republice pod značkou AGEL. V drtivé většině jde o zdravotníky, lékaře i nezdravotnický personál v nemocnicích a dalších zařízeních. Ročně zde ošetří téměř 100 tisíc hospitalizovaných pacientů na 2800 lůžkách a v 1400 ambulancích provedou 7,4 milionů ambulantních vyšetření. Zvláště pro toto náročné povolání je nutností zajistit nejen dobré pracovní podmínky, které zaměstnancům dávají stabilní pracovní možnosti, ale také poskytnout benefity, jimiž zaměstnavatel prokazuje svým pracovníkům výborný přístup a motivaci k pracovním výsledkům.

Celý článek


Na slezskoostravské radnici proběhlo slavnostní vyřazení absolventů z koblovské AGEL Střední zdravotnické školy

2.6.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Téměř 40 absolventů AGEL Střední zdravotnické školy bylo včera odpoledne slavnostně vyřazeno v obřadní síni slezskoostravské radnice. Slavnostní ceremonie se účastnili jak rodiče, prarodiče tak i kamarádi a spolužáci. Slavnost doprovázela milá slova učitelů a maturantů. Řada z nich bude pokračovat ve studiu, jiní mají v plánu podnikat nebo nastoupit do zaměstnání.

Celý článek


NADACE AGEL: Přináší radost nejen potřebným, ale i čerstvým rodičům

2.6.2023 / NADACE AGEL

NADACE AGEL oslavila Mezinárodní den dětí praktickým dárkem pro všechny maminky, které v tento den přivedly na svět své děťátko v některé ze sedmi porodnic skupiny AGEL. Celkem tak bylo rozdáno 70 zavinovaček, které byly na míru dle požadavků nadace vyrobeny na Slovensku, v celkové hodnotě převyšující 70 tisíc korun.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín nabízí mamografická vyšetření také ženám ze Zlína a jeho okolí

1.6.2023 / AGEL Diagnostické centrum

Preventivní mamografickou prohlídku, hrazenou z pojištění může po 45. roce věku absolvovat každý druhý rok bezplatně každá žena. Přesto, že zájem o tato screeningová vyšetření roste, v současné době není ve zlínském mamocentru možnost zabezpečit toto preventivní vyšetření v termínech stanovených pro akreditované pracoviště tohoto typu. Také proto je AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín připraveno nyní nabídnout své vyšetřovací kapacity pacientkám, které jinde mohu mít s objednáním problém.

Celý článek


Druhý robotický systém DaVinci pomůže léčit více pacientů Nemocnice AGEL Nový Jičín

31.5.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nový novojičínský robotický systém DaVinci Xi ve dvoukonzolové variantě je teprve třetí svého druhu v České republice. Nemocnice AGEL Nový Jičín se se tak stává prvním pracovištěm se dvěma robotickými systémy 4. generace na Moravě. Hlavním důvodem pořízení druhého systému je stoupající trend v počtu robotických operací v novojičínské nemocnici a snaha o rozšíření stávajícího spektra výkonů zejména u onkologických pacientů.

Celý článek


Rakovinu kůže pomáhá odhalit v Nemocnici AGEL Nový Jičín preventivní vyšetření znamének

30.5.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Až 450 osob ročně podléhá v ČR melanomu. Melanom patří mezi nejagresivnější kožní nádory a často se maskuje za běžná pigmentová znaménka. I proto v Nemocnici AGEL Nový Jičín zorganizovali mimořádné termíny vyšetření kůže, o které byl ze strany veřejnosti zájem.

Celý článek


Chcete přestat kouřit? Ambulance pro odvykání kouření Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pomůže!

30.5.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Přes 200 aktivních kuřáků již prošlo ambulancí pro závislé na tabáku Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, kterou vede primářka interního oddělení MUDr. Marie Černochová. Největší zájem o léčbu v centru je mezi muži kolem čtyřiceti let. Velice často však přicházejí až v momentě, kdy je už začaly trápit zdravotní potíže.

Celý článek


Jak předejít trávicím potížím na dovolené, radí odbornice LÉKÁRNY AGEL

30.5.2023 / Lékárna AGEL

Dovolenou je třeba si užít a sbírat zážitky. Těšíme se nejen na výlety, ale také na exotickou kuchyni, zmrzlinu na promenádě, dovádění ve vodě. Mnohým cestovatelům však tyto plány omezí trávicí potíže. Vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě-Vítkovicích PharmDr. Jarmila Staszková radí, jak lze toto riziko omezit užíváním probiotik.

Celý článek


Sedm podezřelých záchytů zaznamenal Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava

30.5.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava, který proběhl v pondělí 29. května, charakterizoval velký zájem veřejnosti. Lékařky kožní ambulance vyšetřily 77 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének. Výsledkem jsou pět podezřelých záchytů a dva potenciální melanomy. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Jeseník nabízí rodičkám novinku v podobě Multitrac systému

26.5.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

V rámci rozšíření nabídky služeb pořídila pro rodičky Nemocnice AGEL Jeseník Multitrac systém, který rozšíří poskytování kvalitní péče rodičkám, včetně doprovodu.

Celý článek


Dobrovolní hasiči z Bruntálska zavítali na 12. ročník hromadného odběru krve

26.5.2023 / AGEL Transfúzní služba

Daruj krev s dobrovolnými hasiči. Tuto výzvu přijali naši dárci a společně s hasiči v pátek 26. května darovali na AGEL Transfúzní službě v Bruntále tu nejcennější tekutinu. Proběhl totiž již 12. ročník hromadného odběru dobrovolných hasičů okresu Bruntál.

Celý článek


Českotěšínská lůžková rehabilitace oslaví dvacet let Dnem otevřených dveří

25.5.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín oslaví ve čtvrtek 1. června dvacet let od zahájení provozu. Na tento den připravila nemocnice pro širokou veřejnost Den otevřených dveří, který se uskuteční od 14.00 do 17.00 hodin na zahradě nemocnice, za nepříznivého počasí pak ve vestibul budovy A a přízemí budovy C zdravotnického zařízení.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba a Nadační fond NADĚJE zve prvodárce na společnou akci

25.5.2023 / AGEL Transfúzní služba

V důsledku stárnoucí dárcovské základny je AGEL Transfúzní služba po celý rok velice aktivní v podpoře náboru nových dárců krve. Významným partnerem v „boji“ o nového dárce je dlouhodobě Nadační fond NADĚJE se svým Projektem 450ml NADĚJE, který se uskuteční v úterý 30. května 2023 od 6:15 do 10:00 v AGEL Transfúzní službě v Šumperku.

Celý článek


Kontrola znamének před létem je výbornou prevencí. Bez nutnosti objednání je vyšetří Poliklinika AGEL Ostrava při Dni prevence melanomu

25.5.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Ostrava, 25. května 2023: Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Ostrava proto připravila na pondělí 29. května Den prevence melanomu, kdy všem příchozím zkontrolují lékařky znaménka. Zájemci se mohou akce zúčastnit bez předchozí objednávky či doporučení lékaře.

Celý článek


Darovat plazmu až po škole či práci? V AGEL Transfúzní službě v Bruntále žádný problém!

24.5.2023 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba v Bruntále myslí také na dárce, kteří z jakýchkoliv důvodů nemohou nebo nechtějí chodit darovat v ranních hodinách. Poptávka po odběru krevní plazmy i v odpoledních hodinách roste, a proto AGEL Transfúzní služba v Bruntále nabídne v měsíci červnu dárcům plazmy hned tři čtvrteční odpolední termíny, a to 1., 15. a 29. června.

Celý článek


Přibližně polovina pacientů rehabilitace se potýká s problémy pramenícími od nohou

24.5.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Přicházející léto je výbornou příležitostí zbavit se nevhodné obuvi a prospět tak svému zdraví. Zkušenosti odborníků rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín ukazují, že počet osob, u nichž je pravou příčinou bolestí zad a dalších potíží s pohybovým aparátem skrytý problém s chodidly a nohami, neustále přibývá. Odborníci proto doporučují využít teplého počasí pro bosou chůzi, která je zdravotně velmi prospěšná.

Celý článek


Rodičky mohou v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí využívat novou porodní vanu

19.5.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.

Celý článek


Předškoláci zpestřili Den matek klientům Nemocnice AGEL Louny

19.5.2023 / Nemocnice AGEL Louny

Pořádně živo bylo přede nedávnem v Nemocnici AGEL Louny, kam zavítaly u příležitosti Dne matek za klienty sociálních lůžek děti z Mateřské školy Louny, V Domcích.

Celý článek


Den zdraví přilákal do Nemocnice AGEL Jeseník malé i velké návštěvníky

19.5.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Ve středu 17. května ožil vestibul Nemocnice AGEL Jeseník čilým ruchem. Den zdraví přiblížil dětským i dospělým návštěvníkům práci zdravotníků. Děti absolvovaly hravé dopoledne s kvízy a omalovánkami, dospělí si mohli například nechat změřit krevní tlak či cukr, určit krevní skupinu či otestovat, jak jsou na tom s hygienou rukou.

Celý článek


Harmonie v péči o druhé i sebe samé: inspirativní konference Nemocnice AGEL Podhorská poradila sestrám z regionu

18.5.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

„Péče pro pečující, aneb jak pečovat o druhé a přitom nezapomínat na sebe“ - tak zněl název konference sester, kterou nejen pro své zaměstnance připravila na tento týden Nemocnice AGEL Podhorská.

Celý článek


O Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice měli lidé zájem

17.5.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V Nemocnici AGEL Ostrava Vítkovice se včera konal Den prevence cévní mozkové příhody, který měl za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o této závažné zdravotní komplikaci. Během tohoto preventivního dne bylo vyšetřeno 75 osob a se zaznamenanými výsledky jsou lékaři spokojeni.

Celý článek


Marie Volková z Nemocnice AGEL Podhorská obdržela vyznamenání Českého červeného kříže za dlouholetou práci

17.5.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Dalším velkým úspěchem se může pochlubit Marie Volková, sestra gynekologické ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově. Při příležitosti slavnostního shromáždění k letošnímu Světovému dni Červeného kříže a Červeného půlměsíce dostala vyznamenání Českého červeného kříže (ČČK) za dlouholetou práci. Ocenění si převzala z rukou prezidenta ČČK doc. RNDr. Marka Jukla.

Celý článek


Zájem o českotěšínskou AGEL Střední zdravotnickou školu roste každým rokem

17.5.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Zájem o zdravotnické obory neklesá ani tento rok. Přihlášky k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/2024 poslalo 171 uchazečů. Velký zájem je zejména o maturitní obor praktická sestra.

Celý článek


Zmodernizované Centrum léčebné rehabilitace dnes slavnostně otevřela Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

16.5.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Komplexní rekonstrukcí prošla čtyřpodlažní budova Centra léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Díky téměř roční rekonstrukci všech pater budovy za více než 43 miliónů korun nabízí ambulantní část vítkovické rehabilitace pro své pacienty i personál větší pohodlí. Stavební práce v budově D přišly na téměř 42 miliónů korun, dalších 1,2 miliónu korun stálo vybavení posilovny, pořízení nové finské sauny, infrasauny a lehátek. A také v blízké budoucnosti bude nemocnice dále investovat, a to do zakoupení rehabilitačních elektropřístrojů a lymfodrenáže, celkově dalších 1,2 miliónu korun.

Celý článek


Pokud máte, byť malé, podezření na cévní mozkovou příhodu, volejte ihned 155

15.5.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 12. května 2023: 15. května každoročně slavíme Světový den mozkové mrtvice. Toto náhlé ochromení činnosti některé z mozkových částí postihne ročně pětatřicet tisíc Čechů a jeho následky mohou být i fatální, pokud není včas odhaleno a vhodně léčeno. Bohužel pro mnohé Čechy je tato problematika stále velkou neznámou, a na 30 lidí denně na tuto zdravotní komplikaci umírá. Stovkám dalších pak zůstávají trvalé následky. Změnit se to snaží zdravotníci právě pomocí osvěty, která na problematiku CMP, její příznaky i prevenci upozorňuje.

Celý článek


Práce zdravotní sestry má budoucnost, studentky by neměly nad tímto povoláním váhat, říká Irena Zátorská, dlouholetá sestra chirurgické ambulance

15.5.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Všeobecná sestra Irena Zátorská pracuje v nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již od roku 1985, letos tedy 38 let. Během této doby se na pracovištích, kde působila, vystřídaly desítky spolupracovníků. Její začátky jsou spjaté s dětským oddělením, následně s lůžkovým chirurgickým oddělením a posledních 35 let s chirurgickou ambulancí, kde pracuje doposud. Jak sestra Irena vnímá posun v inovaci léčby oproti jejím začátkům? Co pro ní bylo překvapením v rámci diagnostiky v léčbě a usnadnění práce nebo jak vnímá svou současnou práci všeobecné sestry příjmové ambulance?

Celý článek


Jaro, noční můra alergiků a astmatiků: Jak účinně proti jarním alergiím bojovat?

15.5.2023 / Lékárna AGEL

První hřejivé sluneční paprsky, prodlužující se dny a kvetoucí stromy již vhánějí lidem energii do žil. Některým z nás však vhánějí spíše slzy do očí. Řeč je o alergicích a astmaticích, kteří vždy jako první spolehlivě poznají, že jaro už je doslova ve vzduchu. Jak proti alergiím bojovat a zda to je vůbec možné, vysvětluje vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Mezinárodní den sester si připomněli také v Nemocnici AGEL Jeseník

12.5.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

V pátek 12. května si ve zdravotnických zařízeních po celém světě připomínají Mezinárodní den sester. Datum připadá na 203. výročí narození Florence Nightingale, jež je považována za průkopnici v rámci ošetřovatelství. Namáhavou a obětavou práci zdravotních sester ocenili také v Nemocnici AGEL Jeseník, kde zástupci vedení nemocnice navštívili jednotlivá pracoviště s osobní přáním a drobným dárkem.

Celý článek


Mrtvice může postihnout i třicátníka. V Nemocnici AGEL Nový Jičín ji ročně diagnostikují stovkám pacientům

12.5.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nový Jičín, 12. května 2023: Světový den proti mozkové mrtvici připadá na 15. května a má za cíl šířit osvětu o nemoci, která se nejen v české populaci dlouhodobě řadí mezi nejčastější zabijáky. Na cévní mozkovou příhodu (CMP), lidově mrtvici, zemře u nás ročně až 8 tisíc lidí a ač je spojována s pokročilejším věkem, může postihnout lidi všech věkových kategorií. Například Nemocnice AGEL Nový Jičín v loňském roce hospitalizovala nejmladšího pacienta s ischemickou CMP ve věku 32 let.

Celý článek


Mezinárodní den ošetřovatelství: Práce na Transfúzní službě je pro zdravotní sestru velmi rozmanitá

12.5.2023 / AGEL Transfúzní služba

Dne 12. května každého roku se slaví Mezinárodní den sester a ošetřovatelek, který byl zaveden již v roce 1965. I dnes, po 58 letech, je práce zdravotních sester nenahraditelná a neodmyslitelná. Svůj den si připomenou také sestry v AGEL Transfúzní službě, jejichž práce se liší od praxe v lůžkovém či ambulantním zařízení.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Prostějov pacienty zaujal

11.5.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 11. května 2023: Obyvatelé Prostějovska a okolí projevili zájem o dnešní Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Prostějov. Akce se zúčastnilo téměř 60 osob a s výsledky vyšetření byli odborníci poměrně spokojeni, například hladinu krevního cukru měli všichni vyšetření návštěvníci v mezích normy.

Celý článek


Říčanské sestry oslaví svůj den čokoládou

11.5.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Dvanáctý květen patří již tradičně sestrám. K oslavám Mezinárodního dne zdravotních sester se každý rok připojuje také Nemocnice AGEL Říčany. Letos pro ně ale i pro ostatní zdravotnický personál, tedy například také pro ošetřovatele, fyzioterapeuty, sanitáře, laboranty či řidiče sanitek, připravuje sladkou pozornost. Čokoládové překvapení si tak od zástupce vedení nemocnice převezme celkem 140 zaměstnanců říčanské nemocnice.

Celý článek


Fyzioterapeutické procedury uleví těhotným v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice v posledních týdnech před porodem

11.5.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Poslední týdny před blížícím se porodem vnímají budoucí maminky často jako nekonečné. Těhotenské bříško je již velké a ženám způsobuje nejen nepohodlí, ale také zdravotní potíže. Vlivem rostoucího břicha a změny těžiště těla dochází k rozvoji bolestí zad, velký tlak a zátěž je vyvíjena také na pánevní dno. Od potíží uleví ženám novinka porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která těhotným ženám v závěru těhotenství poskytne čtyři fyzioterapeutické procedury.

Celý článek


Den matek: I farmaceutky Lékáren AGEL jsou pracující mámy. Jak tuhle náročnou profesi dokážou skloubit s rodinou?

11.5.2023 / Lékárna AGEL

Druhá květnová neděle patří už tradičně všem maminkám. Den matek slaví lidé po celém světě a je krásnou připomínkou toho, jak důležitou roli hrají maminky v našich životech. Květnový svátek je obzvlášť pro pracující maminky alespoň částečnou satisfakcí za jejich obětavost, tvrdou dřinu a každodenní snahu vybalancovat pracovní a rodinný život zároveň.

Celý článek


Říčanská nemocnice oslavila Den hygieny rukou akcí pro veřejnost

10.5.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Zdravotnická zařízení nejen v Česku se od roku 2005 zapojují do Světového dne hygieny rukou, který si připomínáme 5. května. Také v Nemocnici AGEL Říčany se tohoto dne konala osvětová akce zaměřená na hygienu rukou, která oslovovala širokou veřejnost.

Celý článek


Imunoterapie dává v Nemocnici AGEL Nový Jičín šanci pacientkám s agresivním nádorem prsu

10.5.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín poskytují novou léčbu pro pacientky s agresivním nádorem prsu. Tuto diagnózu si jen zde vyslechne ročně přes 500 žen a bohužel se někdy jedná i o mladé pacientky, které nespadají do screeningového programu.

Celý článek


Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL očekává za měsíc účastnický rekord: na startu i Oceláři, Krpálek a Petráček

10.5.2023 / NADACE AGEL

Za měsíc, v neděli 11. června dopoledne, startuje u nemocnice AGEL v Třinci Podlesí pátý ročník 8kilometrového charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. Dosud se již zaregistrovalo 286 běžců z celkové kapacity 500 míst, což napovídá, že bude překonán dosavadní účastnický rekord. Díky tomu bude vybrána i nejvyšší suma startovného, která bude v plné výši rozdělena dvěma handicapovaným těžce nemocným dětem Karolině a Patrikovi. Během uplynulých ročníků již bylo potřebným z regionu rozděleno díky startovnému účastníků přes čtvrt milionu korun.

Celý článek


Studentka AGEL Střední zdravotnické školy podala první pomoc během ostravského Majálesu

9.5.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Studentka teprve prvního ročníku oboru zdravotnické lyceum českotěšínské AGEL Střední zdravotnické školy uplatnila své znalosti z předmětu První pomoc během oslav na ostravském Majálesu. Díky okamžitému a uvědomělému zásahu zachránila žákyně Jana Lacioková zraněnou dívku z nejhoršího.

Celý článek


Děti a maminky v tísni podporuje už sedmým rokem NADACE AGEL: Do Azylového domu Gloria poslala už 2,4 milionu korun

9.5.2023 / NADACE AGEL

Stovkám rodin v průběhu uplynulých sedmi let pomohli pracovníci pražského Azylového domu Gloria – a to i díky statisícovým každoročním příspěvkům od NADACE AGEL, která nad azylovým domem drží dlouhodobý patronát. V loňském roce podpořila nadace azylový dům částkou 300 tisíc korun a pomohla tak v nejtěžších chvílích dalším desítkám maminek s dětmi nejen k zajištění bydlení a stravy, ale i léků, volnočasových aktivit či školních pomůcek. Celkově přitom za dobu patronátu podpořila NADACE AGEL azylový dům částkou 2,4 milionu korun.

Celý článek


Díky radám hygienika z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice si již umí předškoláci správně umýt ruce

7.5.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Jak si správně umýt ruce a vyhnout se nemocem, to se v pátek 5. května dopoledne dozvěděly děti v Mateřské škole Komerční v Ostravě - Muglinově. K příležitosti Světového dne hygieny rukou navštívil předškoláky ústavní hygienik Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Radek Mikšík a hravou formou je poučil o správné hygieně.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Přerov veřejnost zaujal

5.5.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Zájem projevili obyvatelé Přerova a okolí o včerejší Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Přerov. Akce se zúčastnilo celkem 72 osob, což přerovské zdravotníky těší, se zjištěnými výsledky už tolik spokojeni nejsou. Polovina příchozích trpěla nadváhou.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinky v podobě prohlídek moderních pracovišť

5.5.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Již počtrnácté nabídne všem zájemcům Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. bezplatné vyšetření a konzultace od zdravotnického personálu nad výsledky nabízených vybraných vyšetření v rámci Dne otevřených dveří, které se uskuteční 10. května 2023 od 14.00 do 18.00 hodin. Na více než patnácti stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních prostor.

Celý článek


Den hygieny rukou v Nemocnici AGEL Podhorská naučil umývat si správně ruce děti i dospělé

5.5.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Již tradiční Den hygieny rukou, který pořádá Nemocnice AGEL Podhorská každoročně v rámci oslav Mezinárodního dne hygieny rukou, který připadá na 5. května, se opět setkal s hojnou účastí. Návštěvníci nemocnice v Bruntále i v Rýmařově si opět po roce mohli ověřit správnost své techniky mytí a dezinfekce rukou v rámci Dne hygieny rukou, který pořádala nemocnice na obou pracovištích. Preventivně vzdělávací akce se mimo dospělých návštěvníků nemocnice zúčastnily také děti ze škol a školek na Bruntálsku i Rýmařovsku.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla Elišce na zdravotní kočárek, který podpoří správné držení těla

5.5.2023 / NADACE AGEL

NADACE AGEL přispěla finanční částkou ve výší 28 650 korun na zdravotní kočárek pro dvouletou Elišku z Ostravy, které byla v 11 měsících diagnostikována spinální svalová atrofie 2 typu.

Celý článek


Přes 58 tisíc vyšetření provedl vloni personál AGEL Diagnostického centra

5.5.2023 / AGEL Diagnostické centrum

Součtem více než 58 tisíc vyšetření provedl v loňském roce u svých pacientů zdravotnický personál AGEL Diagnostického centra. Podstatnou část tvořila vyšetření preventivní, avšak tím, že je AGEL Diagnostické centrum také součástí Komplexního onkologického centra v Nemocnici AGEL Nový Jičín, zabývá se personál také diagnostickou činností u pacientů po onkologické léčbě. Celkovým počtem vyšetřených žen v Mamocentrech AGEL Diagnostického centra se tak společnost řadí mezi tři největší mammocentra v celé České republice.

Celý článek


Pacientům před operací slouží v Nemocnici AGEL Říčany nová indikační poradna

3.5.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

V rámci rozšiřování služeb pro pacienty zřídila Nemocnice AGEL Říčany chirurgickou indikační poradnu, která slouží k rozřazování pacientů dle typu a rozsahu operace. Čekatelům na menší operace, jako jsou plastiky kýly, odstranění žlučníku či apendixu, zajistí péči zdravotníci přímo v říčanské nemocnici. Větší operace pak zabezpečí nemocnice s pracovišti vyššího typu.

Celý článek


Nejmenším pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín dělá radost veselá výmalba

2.5.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Chodbu, hernu, ale i pokoje kojeneckého oddělení novojičínské nemocnice zdobí nová výmalba s tématikou veselých zvířátek a přírodních motivů, které nakreslila Ing. Greta Böhmová ve svém volném čase.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Jeseník darovali v rámci Jarní sbírky NADACE AGEL azylovému domu drogerii a kosmetiku

2.5.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Zaměstnanci Nemocnice AGEL Jeseník se v letošním roce opět zapojili do jarní charitativní sbírky NADACE AGEL a ukázali, že pomoc potřebným lidem je jim vlastní i mimo pracovní dobu. Rozmanitý sortiment drogistických výrobků, který k prasknutí naplnil několik tašek a krabic, putuje stejně jako vloni ke klientům Azylového domu Boétheia v Jeseníku.

Celý článek


Hemodialýza Nemocnice AGEL Přerov významně modernizovala své vybavení

28.4.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Novou úpravnu vody a nový plně automatický systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů má k dispozici oddělení hemodialýzy Nemocnice AGEL Přerov. Investice v celkové hodnotě přes 3 miliony korun zajistí nejen špičkovou úroveň péče pro pacienty s onemocněním ledvin, ale i ekonomičtější a ekologičtější řešení pro nemocnici a zároveň nižší zátěž personálu.

Celý článek


Rakoviny kůže přibývá, v Nemocnici AGEL Nový Jičín proto lidem bezplatně zkontrolují znaménka

28.4.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Květen je měsícem, kdy si tradičně připomínáme Evropský den melanomu, jehož cílem je zvýšit povědomí o důležitosti prevence melanomu, který patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění v Česku. Statistická data ukazují, že zhoubného melanomu kůže v dlouhodobém časovém trendu výrazně narůstá. Proto se také dermatologové Nemocnice AGEL Nový Jičín připojují k iniciativě a v květnu nabídnou mimořádné termíny preventivních vyšetření kůže.

Celý článek


V prostějovské nemocnici odebíraly krev dárcům čarodějnice

26.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Darování krve na oddělení tematicky vyzdobeném v čarodějnickém stylu a za přítomnosti zdravotnického personálu v maskách. Tak vypadalo v úterý a ve středu darování krve na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Speciální akce přilákala během dvou dnů několik desítek dárců krve, přičemž dva zájemci přišli darovat cennou tekutinu poprvé.

Celý článek


Genetické vyšetření Laboratoří AGELLAB umí odhalit poškozené geny způsobující onemocnění očí i ledvin

25.4.2023 / AGELLAB

Laboratoře AGELLAB nabízejí zájemcům nově specializovaná genetická vyšetření umožňující odhalit poškozené geny spojené s onemocněními a dědičnými vadami očí, onemocněními ledvin a ciliopatií, tedy skupinou onemocnění souvisejících s dysfunkcí buněk. Vyšetření umí odhalit přes 60 typů dědičných onemocnění a pomoci tak k cílenější léčbě či stanovení rizika pro příbuzné.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník u porodů císařským řezem aplikuje novinky a sleduje trendy

24.4.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Duben je mezinárodní organizací ICAN každoročně vyhlašován měsícem císařských porodů s cílem poskytnout nastávajícím maminkám osvětu ohledně specifik porodu císařským řezem. Zkušenosti s porody císařským řezem mají také na gynekologicko – porodnickém oddělení Nemocnice AGEL Jeseník, kde se snaží císařské porody provádět jak maximálně šetrně po medicínské stránce, tak vstřícně vůči nastávajícím rodičům za pomocí moderních metod i individuálního lidského přístupu.

Celý článek


Nové vybavení zajistí větší pohodlí rodiček ve valašskomeziříčské nemocnici

24.4.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Porodní sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířily své přístrojové vybavení o fetální monitor Avalon s možností bezkabelového monitorování děložní činnosti a tepové frekvence plodu a rodičky. Hlavní předností novinky je, že umožňuje ženám se volně pohybovat v prostorech porodního sálu.

Celý článek


NADACE AGEL uspořádala Jarní sbírku potravin: Lidem v nouzi ji předá charitní Poradna pro lidi v tísni

24.4.2023 / NADACE AGEL

Jarní sbírka na pomoc lidem v nouzi, kterou uspořádala NADACE AGEL, byla úspěšná. Zaměstnanci Skupiny AGEL darovali 50 kilogramů drogerie a přes 65 kilogramů trvanlivých potravin, které byly předány Arcidiecézní charitě Praha.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská se i letos zapojila do tradiční Jarní charitativní sbírky NADACE AGEL a spolu se svými zaměstnanci tak podpořila potřebné

21.4.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nové i zánovní oblečení v pěkném stavu pro děti i dospělé, trvanlivé potraviny, ale také hračky darovali na dobrou věc zaměstnanci Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále i v Rýmařově.

Celý článek


Po období pandemie covid-19 provádějí nyní v Nemocnici AGEL Prostějov rekordní množství operací

20.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Centrální operační sály Nemocnice AGEL Prostějov v loňském roce dosáhly rekordních výkonů. Po dvou letech útlumu způsobených onemocněním covid-19, kdy byl počet operací snížený přibližně na 4 tisíce za rok, provedli v loňském roce zdravotníci prostějovské nemocnice přes 5100 chirurgických, ortopedických a gynekologických zákroků. Pro operace v letošním roce pak mají pracovníci operačních sálů k dispozici zcela nové instrumentarium za více než tři čtvrtě milionu korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zve do porodnice na Den otevřených dveří

20.4.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Novojičínská porodnice připravuje na čtvrtek 27. dubna Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma.

Celý článek


Virtuální realita pomáhá odvést pozornost malých pacientů šternberské nemocnice při bolestivých zákrocích

19.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nejen zdravotníci, ale i malí pacienti z dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk se těší z nových 3D brýlí. Brýle s virtuální realitou využívají sestřičky k odvedení pozornosti dětí při nepříjemných zákrocích jako jsou převážně odběry nebo zavádění kanyl.

Celý článek


Kontrola znamének před létem je vhodnou prevencí: Bez nutnosti objednání zájemcům vyšetří znaménka kožní ambulance Polikliniky AGEL Olomouc

19.4.2023 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit tuto nemoc včas. Poliklinika AGEL Olomouc proto připravila na pondělí 24. dubna Den prevence melanomu. V rámci této akce bude na kožní ambulanci prováděno preventivní vyšetření znamének. Zájemci mohou přijít bez předchozího objednání či doporučení lékaře.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov pořádá oblíbený Den otevřených dveří porodnice

18.4.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Prohlédnout si porodnici, seznámit se s personálem, ale také se zeptat na cokoliv ohledně porodu či péče o novorozence budou moci nastávající rodiče již tento týden v Nemocnici AGEL Přerov. Nemocnice pořádá tradiční Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to konkrétně ve čtvrtek 20. března od 13 do 17 hodin. Vstup na akci je bezplatný.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín ve spolupráci s plaveckou školou Laguna NJ nabízí lekce plavání kojenců

18.4.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nejmenší kojenci ve věku od 2 do 6 měsíců mohou absolvovat lekce plavání pod dohledem zkušených lektorů plavecké školy Laguna NJ v prostorách rehabilitačního oddělení Nemocnici AGEL Nový Jičín. Výhodou pohybové aktivity ve vodě je především podpora celkové koordinace, zlepšení kondice s efektivním rozvojem motoriky dětí, posílením svalů a aktivace adaptačních mechanismů.

Celý článek


NADACE AGEL potěšila nečekaným dárkem seniory v charitních domovech

18.4.2023 / NADACE AGEL

NADACE AGEL věnovala „Balíčky pohody“ seniorům, kteří využívají charitní pečovatelskou službu nebo pobývají v charitních domovech Arcidiecézní charity Praha. Praktické taštičky, které obsahují drobnosti pro potěšení, posílení imunity i rychlou první pomoc v běžném životě seniory potěšily.

Celý článek


Den otevřených dveří porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice přivítá budoucí maminky i tatínky

17.4.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ve čtvrtek 20.dubna 2023 otevře dveře všem budoucím rodičům, kteří mají zájem o prohlídku zdejších prostor i získání bližších informací týkajících se nejen porodu samotného.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevřela Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu

17.4.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Nové Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu dnes slavnostně otevřela Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v přízemí pavilonu G. Vítkovičtí gastroenterologové tak budou moci přijmout do péče více pacientů. Počet nemocných s chronickými střevními záněty, jejichž zdravotní stav je komplikovaný a vyžaduje intenzivnější léčbu včetně léčby biologické, totiž neustále roste.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve nastávající rodiče na Den otevřených dveří porodnice

14.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nastávající maminky a tatínky z celého Olomouckého kraje zve Nemocnice AGEL Prostějov na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení. Akce, která proběhne v úterý 18. dubna, nabídne budoucím rodičům jedinečnou možnost prohlédnout si prostředí porodnice, seznámit se s odborným personálem i získat informace o péči poskytované těhotným ženám, rodičkám a novorozencům. To vše zdarma a bez předchozí rezervace.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí převzalo osm nových přístrojů pro bezpečný spánek novorozenců

14.4.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem osm nových monitorů dechu v hodnotě 20 tisíc korun předala za Nadaci Křižovatka primáři dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Liboru Slováčkovi a staniční sestře novorozeneckého oddělení Kateřině Frkalové, DiS., regionální manažerka pro Moravu Hana Michnová a za sponzory paní Věra Kundrátová ze společnosti Cyrilovo pekařství.

Celý článek


Vítězka Hlasu Československa společně s lékaři novojičínské nemocnice připomíná význam světového dne hlasu

14.4.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku v Nemocnici AGEL Nový Jičín si v neděli 16. dubna připomene Světový den hlasu. Při této příležitosti navštívila pracoviště zpěvačka a vítězka soutěže Hlas Československa Lenka Szabó Hrůzová, která si nechala vyšetřit hlasivky. Lenka, která rovněž vyučuje zpěv na konzervatoři v Ostravě a pyšní se hlasovým rozsahem tři oktávy, chce tak společně s lékaři přispět k šíření osvěty a apeluje na veřejnost, aby nepodceňovala obtíže s hlasovým aparátem.

Celý článek


Interní oddělení říčanské nemocnice cvičně zachvátil požár

14.4.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Během pátečního rána se několik desítek hasičů a zaměstnanců nemocnice zapojilo do taktického cvičení jednotek požární ochrany, kdy tématem cvičení byla likvidace požáru na chodbě interního oddělení, v prvním patře budovy B. Součástí hodinového zásahu byla evakuace osob z pavilonu, který postihl simulovaný požár.

Celý článek


Malí školáci se učili první pomoc i hygienu rukou v Nemocnici AGEL Český Těšín

13.4.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Novou aktivitu zaměřenou na oblast zdravotní výchovy nabídla dnes malým školákům Nemocnice AGEL Český Těšín. Dvě desítky žáků 2. třídy Základní školy Ostravská z Českého Těšína si mohly osobně v nemocnici vyzkoušet základy první pomoci či správnou hygienu rukou, a to pod dohledem zkušených zdravotníků.

Celý článek


Interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk získal prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje

13.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Moderní interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. Porota v této prestižní soutěži, kterou pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, ocenila v kategorii staveb občanské vybavenosti nový pavilon s inovativním a funkčním řešením, které respektuje potřeby pacientů i personálu nemocnice.

Celý článek


Města Nový Jičín a Kopřivnice podporují dárcovství krve v Nemocnici AGEL Nový Jičín

13.4.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Symbolickým odběrem krve či plazmy zahájili kampaň zdravých měst Nový Jičín a Kopřivnice místostarostové a zaměstnanci městského úřadu ve čtvrtek 13. dubna. Obě města podporují dobrovolné bezpříspěvkové dárcovství krve opakovaně, a to nejen šířením osvěty, ale také poskytnutím drobných darů pro dárce.

Celý článek


V AGEL Transfúzní službě se dnes dárci cítili obzvláště bezpečně, darovali s nimi totiž příslušníci Policie ČR

13.4.2023 / AGEL Transfúzní služba

Jejich heslem je „Pomáhat a chránit“ a opakovaně dokazují, že svůj závazek plní na 100 %. Ve sluncem prozářenou středu zavítalo do AGEL Transfúzní služby 32 příslušníků Policie ČR z celého okresu. Policisté z Bruntálu a jeho okolí a pravidelní dárci krve a plazmy v jedné osobě s sebou přivedli hned pět kolegů, které AGEL Transfúzní služba nově přijala do své velké dárcovské rodiny.

Celý článek


Zájem o zdravotnické obory neklesá, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy

12.4.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Zájem o zdravotnické obory neklesá ani tento rok. Přihlášky k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/2024 poslalo do AGEL Střední zdravotnické školy s pobočkami v Ostravě a v Českém Těšíně více než 260 uchazečů. Velký zájem je zejména o maturitní obor praktická sestra.

Celý článek


Sedmnáctiletému Nicolasovi přispěla NADACE AGEL na biologickou léčbu po míšním infarktu

12.4.2023 / NADACE AGEL

Deset let žil Nicolas z východních Čech jako zdravý chlapec, bez omezení nebo náznaků jakékoliv zdravotní komplikace. Během okamžiku ale jednoho podzimního odpoledne roku 2015 přestal hýbat nohama a přišel o cit v celé dolní polovině těla. Postihla ho vzácná ischemie míšního konu, neboli míšní infarkt, který je vzácnou a velmi vážnou zdravotní komplikací. Dnes, ve svých sedmnácti letech, Nikolas již alespoň část nohou cítí a zvládá chodit o berlích. Rád by ale svůj stav zlepšil ještě více. Nadějí je pro něj biologická léčba, na kterou mu částkou 30 tisíc korun přispěla i NADACE AGEL.

Celý článek


Alternativní léčbu pálení žáhy nabízí nově rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

11.4.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Pálení žáhy čas od času potrápí každého, ovšem pokud se objevuje častěji nebo se k němu přidružují další obtíže, může jít o gastroezofageální reflux, zkráceně GERD. Jedná se o poruchu trávení, při které se žaludeční šťávy dostávají zpět do jícnu a způsobují mnoho nepříjemností. Řešením jsou pro většinu pacientů léky, málokdo ovšem ví, že reflux lze řešit i pomocí fyzioterapie.

Celý článek


Velikonoční rekord na transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

11.4.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Na transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín bylo ve čtvrtek 6. dubna nebývale rušno. Sváteční odběry krve na transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín obvykle provází hojná účast, avšak Velikonoční odběr krve lze hodnotit jako mimořádně úspěšný.

Celý článek


Vyučující AGEL Střední zdravotnické školy s 38letou praxí oceněna městem Český Těšín za dlouhodobou a tvůrčí pedagogickou činnost

11.4.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Mgr. Olga Mičulková je zkušená, empatická, kolegiální a loajální pedagožka s 38 letou praxí. Mezi žáky je velmi oblíbená, žáci i studenti říkají, že je přísná, ale hodně naučí a přitom zůstává lidská a spravedlivá.

Celý článek


Klienti Sociální služby Podhorská si užívají Velikonoce duchovně i tvůrčí činností

7.4.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Velikonoční svátky slaví klienti Sociální služby Podhorská v Rýmařově již tradičně, velikonočním tvořením a bohoslužbou.

Celý článek


Hospitalizování v Nemocnici AGEL Prostějov o Velikonoce nepřijdou

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Blížící se Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky v roce, Nemocnice AGEL Prostějov ale funguje i ve svátečním čase na plné obrátky. Pobyt pacientům i práci personálu však ve sváteční čas zpříjemňuje řada milých drobností.

Celý článek


Zelený čtvrtek patřil na AGEL Transfúzní službě v Šumperku tématickému velikonočnímu odběru

6.4.2023 / AGEL Transfúzní služba

Pracovníci AGEL Transfúzní služby v Bruntále připravili na 6. dubna 2023 tradiční velikonoční odběr, kdy dárci obdrželi pravou velikonoční nadílku v podobě velkého a voňavého mazance a roztomilou pomlázku.

Celý článek


Velikonočního odběru krve se v Nemocnici AGEL Jeseník zúčastnilo 42 dárců

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Jeseník bylo ve čtvrtek 6. dubna nebývale rušno. Velikonoční výzvu k darování krve vyslyšelo celkem 42 dárců, mezi nimiž se kromě prvodárců vyskytl také nezvykle vysoký počet jubilantů. Kromě dobrého pocitu z vykonání prospěšného skutku si odnášeli také dárek v podobě velikonočního perníčku.

Celý článek


Zelený čtvrtek patřil na AGEL Transfúzní službě v Bruntále tématickému velikonočnímu odběru

6.4.2023 / AGEL Transfúzní služba

Pracovníci AGEL Transfúzní služby v Bruntále připravili na 6. dubna 2023 tradiční velikonoční odběr, kdy dárci obdrželi pravou velikonoční nadílku v podobě velkého a voňavého mazance a roztomilou pomlázku.

Celý článek


Jak naložit s velikonoční nadílkou? Ani tři vejce denně tělu neuškodí

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nadcházející velikonoční svátky s sebou přinášejí, mimo tradiční pomlázky, také spoustu různorodých gastronomických nadílek, jejichž základ tvoří typická velikonoční potravina, kterou nejsou nic jiného než vejce. Mýty o škodlivém vysokém obsahu cholesterolu ve vajíčkách a jejich nepříznivém vlivu na lidský organismus, které ještě poměrně donedávna kolovaly společností, se nezakládají na pravdě.

Celý článek


Maminky ve šternberské porodnici mají nově k dispozici rautovou stravu ve dne i v noci

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Žádné přesné časy jídla ani strava podle omezeného jídelníčku – to jsou novinky, které si v rámci stravování mohou nově vychutnávat maminky v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk. Nemocnice zavedla na oddělení šestinedělí volné rautové stravování, v rámci kterého si novopečené maminky mohou kdykoliv vybrat z pestré nabídky potravin cokoliv, na co mají chuť.

Celý článek


Do Nemocnice AGEL v Českém Těšíně přivanula velikonoční atmosféra

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Po dlouhé šedé zimě těší zrak pacientů a personálu Nemocnice AGEL Český Těšín veselé jarní tóny a pestré barvy kraslic. Nemocnice se jako každý rok ponořila do velikonoční atmosféry, aby co nejvíce zpříjemnila svátky jara lidem, kteří pro své onemocnění nemohou být doma se svou rodinou.

Celý článek


Maminka a dcera působí jako zdravotnice společně v jedné nemocnici

5.4.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Markéta Pobořilová pracuje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již 25 let. Bez nadsázky lze tedy říci, že je s nemocnicí spjatá většina jejího života. Dvojnásob to pak platí u její dcery Sáry, která chodila už jako malá maminku navštěvovat do práce, a dnes se za zdmi valašskomeziříčské nemocnice sama pomalu stává zdravotnicí – absolvuje zde totiž praxi jakožto studentka zdravotnické školy. Dvě generace zdravotnic se tak potkávají pod jednou střechou, s různými sny a názory, přesto se stejným cílem – pomáhat lidem.

Celý článek


Velikonoce v Nemocnici AGEL Jeseník ve znamení pestré výzdoby i jídelníčku

4.4.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Blížící se Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky v roce. Nemocnice AGEL Jeseník funguje i ve svátečním čase na plné obrátky, pobyt pacientům i práci personálu však zpříjemňuje řada milých drobností.

Celý článek


Po hořčíku volá každá naše buňka

4.4.2023 / Lékárna AGEL

Hořčík neboli magnézium potřebuje každá naše buňka. Podílí se na enzymatických reakcích, které zajišťují produkci energie v těle a bez energie, jak je známo, není výkon. Hořčík je důležitý pro naše svaly a jejich kontrakce, stejně tak i pro přenos nervových vzruchů. Jak rozpoznat, že naše tělo trpí nedostatkem magnézia a jak to napravit, radí vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Martina Petrošová.

Celý článek


Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL se koná v neděli 11. června

3.4.2023 / NADACE AGEL

V těchto dnech byla na internetových stránkách beh.agel.cz spuštěna on-line registrace na pátý ročník populárního charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL, který se koná na 8kilometrové trati z Třince do Českého Těšína.

Celý článek


Maminkám kuřačkám pomohou s odvykáním v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

31.3.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Kouření nejen celkově škodí zdraví, ale v České republice je i příčinou téměř pětiny úmrtí. V roce 2021 bylo v populaci České republiky celkem 24,4 % kuřáků tabákových výrobků starších 15 let. Denně kouří 22 % mužů a 13,3 % žen. Počet aktivně kouřících dětí a mládeže do 18 let neklesá, přičemž alarmující je zvyšující se zastoupení dívek. Výjimkou nejsou ani matky kuřačky, kterých v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice bylo v roce 2022 přibližně 17 %. Právě těm chce nyní nemocnice pomoci s odvykáním, a to v rámci nově spuštěného projektu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má vlastní babybox

30.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Babybox, který v Česku pomohl k záchraně již 248 dětí, je nově k dispozici i ve Šternberku. Rodiče v zoufalé životní situaci se mohou vydat konkrétně k budově porodnice Nemocnici AGEL Šternberk, kde je babybox druhé generace nově nainstalován. Nová generace zařízení je přitom ještě bezpečnější a přesnější. Disponuje totiž moderními funkcemi, jako je SMS oznámení o vložení obsahu do babyboxu, emailová fotografická notifikace nebo klimatizace.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zve v dubnu dárce krve na bezplatná vyšetření i Čarodějnický odběr

30.3.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Hned dvojici akcí pro dárce krve a krevních složek připravilo na měsíc duben hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Na začátku dubna v rámci Světového dne zdraví nabídne oddělení dárcům ve dvou dnech bezplatná krevní vyšetření a na konci měsíce pak proběhne dvoudenní tematický Čarodějnický odběr plný hravých kostýmů a neformální atmosféry.

Celý článek


Ergoterapeutická ambulance Nemocnice AGEL Říčany pečuje o dospělé i děti

28.3.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Ambulantním klientům i pacientům lůžkových oddělení poskytuje v Nemocnici AGEL Říčany péči nedávno otevřená Ambulance ergoterapie. Ergoterapie je součástí komplexní rehabilitace a dospělým i dětem pomáhá zvládat běžné každodenní činnosti, a to i při zdravotním omezení způsobeným nemocí, úrazem či stářím.

Celý článek


Navýšením operativy se podařilo Nemocnici AGEL Přerov zkrátit čekací dobu na výměnu kloubů

28.3.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Lékaři v Nemocnici AGEL Přerov provedou ročně přes 500 operací náhrad velkých kloubů. Díky velkému nasazení personálu se podařilo čekací dobu na tento typ operací zkrátit pod jeden rok.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí otevřela Telemedicínské centrum

27.3.2023 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Odborníci z Nemocnice-AGEL Třinec Podlesí svými projekty již dlouhodobě aktivně ovlivňují směřování moderní medicíny v Česku. V zázemí nově vybudovaného Telemedicínského centra, které bylo dnes slavnostně otevřeno, budou moci své aktivity zaměřené na využití moderních technologií, a to nejen v kardiologii, dále prohlubovat a rozvíjet.

Celý článek


Konec pláče a strachu z injekcí. Dětem v Nemocnici AGEL Jeseník nově pomáhá čmelák BUZZY

24.3.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Odběry krve, injekční medikace či aplikace kanyl patří mezi úkony, které dětští pacienti často vnímají jako stresující a bolestivé. Na dětském oddělení Nemocnice AGEL Jeseník ovšem nově přibyl pomocník, který tyto situace pomáhá zvládat. Má jméno BUZZY, podobu veselého čmeláka a mírní nepříjemné pocity za pomocí bzučení, chladu a vibrací.

Celý článek


Nakoukněte do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově

23.3.2023 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově, jejíž zřizovatelem je společnost AGEL, se připravuje na již třetí školní rok v budově na náměstí Přerovského povstání v centru města. Na pátek 31. března zve všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří.

Celý článek


O Den otevřených dveří Očního oddělení prostějovské nemocnice měli lidé zájem

22.3.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Téměř 70 zájemců využilo dnes možnosti nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci dne prevence zeleného zákalu na Očním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Preventivní akce byla spojena se dnem otevřených dveří, v rámci kterého si lidé mohli také prohlédnout prostory očního oddělení.

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí operují pomocí nové moderní laparoskopické věže

22.3.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Moderní laparoskopickou věží se nyní můžou pochlubit Centrální operační sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Oproti starším typům laparoskopických přístrojů je nová věž za téměř 4 miliony korun mnohem modernější. Na operačních sálech Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mají nyní k dispozici dvě laparoskopické věže.

Celý článek


Efektivnější léčbu bolestí bederní páteře nabízí novinka Nemocnice AGEL Nový Jičín

22.3.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Lidem s bolestmi bederní páteře a kříže nabízí novou naději miniinvazivní léčba v Nemocnici AGEL Nový Jičín. V rámci rozšiřování nabídky léčebných metod nemocnice nově zařadila do portfolia nabízených zákroků i komplexní miniinvazivní léčbu radikulárních syndromů bederní páteře, které patří mezi nejčastější příčiny bolesti v oblasti beder. Nový typ léčby zahrnuje kombinaci speciálních obstřiků s ozónoterapií, která má skvělé výsledky.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov má nové Centrum biologické léčby pro pacienty s kožními obtížemi

22.3.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pacienti s vážnými kožními obtížemi mohou v prostějovské nemocnici nově získat nejmodernější specializovanou péči. Nemocnice v rámci rozšiřování a modernizace služeb vytvořila v návaznosti na kožní ambulanci nové Centrum biologické léčby, které využívá nejmodernější metody léčby založené na aplikaci látek ovlivňujících imunitní systém. Služby centra využijí zejména pacienti s atopickým ekzémem a pacientky s lupénkou.

Celý článek


Dětem s neurologickými obtížemi nabízí řešení Bobath terapie v Nemocnici Vítkov

18.3.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nemocnice Vítkov, detašované pracoviště Nemocnice AGEL Nový Jičín, nabízí nově také rehabilitace nejmenších dětí. Zdravotníci zde využívají mimo jiné konceptu Bobath metody, která je neurovývojovou terapií vhodnou při léčbě rozličných neurologických obtíží včetně dětské mozkové obrny. Mimo to je malým pacientům a jejich rodičům k dispozici i senzomotorická terapie nebo PNF terapie, společně se spektrem standardních rehabilitačních metod.

Celý článek


Úrazů během jarních prázdnin v Nemocnici AGEL Jeseník přibylo

17.3.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Období jarních prázdnin přináší nejen radostné zážitky na zasněžených svazích, ale bohužel také zvýšené množství úrazů. Chirurgická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník ošetřila během února téměř tři stovky pacientů. Děti a dospělí se nejčastěji zranili při provozování zimních sportů, pro seniory byly hrozbou zledovatělé chodníky.

Celý článek


Odborníci z Nemocnice AGEL Podhorská připomínají: Kvalita spánku je pro zdraví důležitější než jeho délka

17.3.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Spánek je fyziologický, pro tělo nezbytný proces, během kterého dochází k odpočinku po aktivně stráveném dni i k regeneraci nervového systému a celého organismu. Snížená tělesná teplota, změna krevního tlaku i srdeční frekvence a zpomalené dýchání jsou tělesné změny, které nastávají u spícího jedince a vyzývají tak k odpočinku mozek (ztráta vědomí a snížené vnímání okolních vjemů) a svaly (tzv. svalová relaxace), ale také pozitivně působí na obnovu a posílení imunitního systému.

Celý článek


Díky NADACI AGEL se může Luděk vrátit do milovaných jesenických hor

17.3.2023 / NADACE AGEL

Před nešťastnou nehodou v roce 2019 se Luděk Švásta živil jako instruktor zimních sportů v zahraniční, sportoval a celý život měl před sebou. Jeho život nabral zcela jiné obrátky v říjnu 2019, kdy si vyjel na kole, tak jak to dělával tisíckrát předtím. Po nehodě je Luděk odkázaný na invalidní vozík. NADACE AGEL přispěla Luďkovi 20 tisíc korun na přídavný pohon, díky kterému je nyní nejen samostatnější, ale také se může vrátit zpět na kopce a vrcholy Jeseníků, kde žije se svou přítelkyní.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba v Bruntále pukala ve švech: Zažila nával prvodárců

16.3.2023 / AGEL Transfúzní služba

Studenti Gymnázia a Střední odborné školy Rýmařov a Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov včera absolvovali svůj první odběr krve, a to na půdě AGEL Transfúzní služby v Bruntále. Zdravotníci zde přivítali celkem přes 50 zájemců o dárcovství krve.

Celý článek


Zdravotníci prostějovské nemocnice zvou na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení

15.3.2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prohlídku prostor očního oddělení, ale i osvětu na téma „tichého zabijáka zraku“ – zeleného zákalu nabídne ve středu 22. března Nemocnice AGEL Prostějov. Pro širokou veřejnost pořádají zdravotníci Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení, který se zaměří nejen na informativní osvětu ohledně očních obtíží u tohoto onemocnění, ale i na bezplatné preventivní vyšetření nitroočního tlaku.

Celý článek


Laboratoře Nemocnice AGEL Podhorská vyšetřují pěticí nových biochemických a imunochemických analyzátorů

14.3.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Laboratoře, které jsou součástí Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská pravidelně modernizují přístrojové vybavení. Poslední změny byly spojené s instalací pěti nových biochemických a imunochemických analyzátorů. V blízké době dojde k výměně linek pro močovou analýzu.

Celý článek


Centrální sterilizace Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pracuje v novém systému, který zjednodušil evidenci a eliminoval papírové žádanky

13.3.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Jednoduší evidence nástrojů a odbourání papírových žádanek. To jsou hlavní výhody nového systému, který byl nainstalován na Centrální sterilizaci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Centrální sterilizace je oddělení, které provádí předsterilizační přípravu zdravotnických prostředků, jež zahrnuje mytí a dezinfekci, setaci a parní sterilizaci chirurgického instrumentaria a dalších zdravotnických prostředků. Pracovníci centrální sterilizace zajišťují komplexní službu při přípravě sterilních zdravotnických prostředků pro operační sály a všechna lůžková i ambulantní pracoviště.

Celý článek


Gynekolog radí: I starší ženy by měly absolvovat gynekologické prohlídky, sexuální neaktivita není argumentem

13.3.2023 / AGEL Hornická poliklinika

V pokročilejším věku řada žen opomíjí gynekologické preventivní prohlídky, a to zejména v době, kdy již nejsou v produktivním věku a nevedou aktivní sexuální život. Podle zkušeného gynekologa MUDr. Mariona Mantiče z AGEL Hornické polikliniky jde o běžný jev, který ale rozhodně není na místě. I v pozdějším věku hrozí rozličné obtíže, které je vhodné odhalit a řešit co nejdříve.

Celý článek


Zdravotníci zvou na bezplatná oční vyšetření v rámci Světového týdne glaukomu

9.3.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V roce 2020 bylo na světě 76 milionů lidí s glaukomem neboli zeleným zákalem. V roce 2040 by jich podle odhadů mělo být až 111 milionů. Řada pacientů přitom o svém onemocnění, které může způsobit i úplnou ztrátu zraku, řadu let vůbec neví. Intenzivní týdenní osvětu na téma glaukomu i bezplatná vyšetření nitroočního tlaku proto nabídnou zájemcům od 14. do 17. března zdravotníci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, a to v rámci oslav Světového týdne glaukomu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk otevřela vlastní pracoviště magnetické rezonance, na vyšetření se tak lidé z celého kraje dostanou rychleji

9.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Vyšetření magnetickou rezonancí je nyní přístupnější pacientům ze severovýchodní části Olomouckého kraje. Nemocnice AGEL Šternberk dnes slavnostně v rámci svého radiodiagnostického oddělení otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které bylo vybudováno ve spolupráci a za finanční podpory Olomouckého kraje. Díky novému pracovišti dojde také k celkovému zkrácení čekacích dob na toto vyšetření v celém regionu.

Celý článek


Světový den ledvin: Dialýzu v Nemocnici AGEL Nový Jičín podstupují mladší pacienti

8.3.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Na čtvrtek 9. března připadá Světový den ledvin, který má upozornit na to, že 10 až 15 % světové populace trpí určitou formou onemocnění ledvin. Široké spektrum hemodialyzačních služeb poskytuje Nemocnice AGEL Nový Jičín, kam docházela ještě před nedávnem také Monika Pokludová z Nového Jičína, která si za více než dvacet let prošla snad všemi způsoby léčby ledvin a absolvovala již tři transplantace.

Celý článek


Na kafíčko za seniory. Žáci z AGEL Střední zdravotnické školy pravidelně navštěvují seniory ve zdravotnických zařízeních

8.3.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Dobrovolníci z řad žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně se pravidelně setkávají se seniory ve zdravotnických zařízeních v rámci projektu SetKavárna, který organizuje Dobrovolnické centrum ADRA.

Celý článek


NADACE AGEL podpořila českého paralympijského reprezentanta v jeho cestě za zlatem

7.3.2023 / NADACE AGEL

Arnošt Petráček je reprezentantem České republiky v plavání, držitelem zlaté medaile z paralympijských her v Riu de Janeiru a stříbrné medaile z paralympiády v Tokiu. Navzdory vrozeným zdravotním obtížím drží několik evropských a světových rekordů, a kromě zářivých sportovních úspěchů je také vysoce aktivní v přednáškové činnosti, kdy vypráví hendikepovaným i nehendikepovaným posluchačům svůj životní příběh, inspiruje je a motivuje. Podpořit jej v jeho sportovní přípravě, ale i splnění aktuálního cíle – zlaté medaile z paralympiády v Paříži, se rozhodla i NADACE AGEL, která Arnošta Petráčka podpořila částkou 50 000 korun na sportovní přípravu.

Celý článek


Onkologická ambulance pro pacienty ve Frýdku - Místku

6.3.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Ambulance klinické onkologie pro dospělé zahajuje nově činnost ve Frýdku-Místku. V ambulanci budou dostupní odborníci Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Šternberk si znovu připomenou problematiku onemocnění ledvin

3.3.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Druhý březnový čtvrtek každoročně patří Světovému dni ledvin, jehož cílem je především šířit osvětu ohledně onemocnění ledvin, které trápí až 15 procent světové populace. Ledvinové obtíže na rozdíl od jiných obvykle nebolí, mohou ale člověka snadno ohrozit na životě. Důležité je proto sledovat varovné signály, na které upozorní zdravotníci z Nemocnice AGEL Šternberk všechny zájemce ve čtvrtek 9. března během osvětové preventivní akce.

Celý článek


Dětem chybí pohyb – především ten přirozený, upozorňuje fyzioterapeutka

3.3.2023 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Převážná většina současných dětí se buď hýbe jen výjimečně, což významně podpořila nedávná koronavirová pandemie, nebo provozuje jednostrannou sportovní činnost. Obojí ve svém důsledku může být pro zdravý tělesný vývoj dětí neoptimální. Obyčejné hraní si na hřišti s vrstevníky, lezení po stromech a běhání okolo domu je naopak téměř vzácností. V důsledku nedostatku pohybu se pak už v dětském věku stále častěji setkáváme s nadváhou, obezitou i další problémy souvisejícími s pohybovým aparátem.

Celý článek


Ambulantní lékaři, sestry a zdravotníci z celého kraje se sjedou do Nového Jičína na seminář s odborným školením, který pořádají Laboratoře AGEL

2.3.2023 / AGELLAB

Ve čtvrtek 2. března se lékaři, zdravotní sestry, ale i další odborní zdravotničtí pracovníci sjedou v novojičínském Hotelu Praha. Jejich společným cílem bude odborný seminář pořádaný společností Laboratoře AGEL a společností AGEL. Tento seminář s více než pětiletou tradicí pořádají Laboratoře AGEL letos pro velký zájem nejen v podzimním termínu, ale nově i v tomto časně jarním. Obsahem budou aktuální trendy i nová legislativa ve zdravotnictví.

Celý článek


Kardioložka poukazuje na trend mezi pacienty: Mnozí se domnívají, že na zlepšení svého zdraví nemusí sami spolupracovat

2.3.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Teprve několik měsíců funguje v Nemocnici AGEL Říčany kardiologická ambulance, přesto již nyní pozoruje tamní lékařka zajímavý trend. Mnozí pacienti se domnívají, že za jejich zdravotní stav je zodpovědný lékař, že oni sami pro celkové zlepšení svého zdraví nemusí dělat nic a lékař na vše najde „prášek“. Podle MUDr. Marcely Schejbalové, lékařky kardiologické ambulance v Nemocnici AGEL Říčany, za tímto přístupem stojí přetrvávající systémová chyba, nedostatečné podporování opravdu cílené prevence a komplexní edukace naší populace.

Celý článek


Nechat si uschovat pupečníkovou krev? Porodní sál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí tuto možnost maminkám nabízí

28.2.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Porodní sál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí svým rodičkám již více než deset let možnost odběru pupečníkové krve, placentární krve, tkáně pupečníku, placenty ihned po narození dítěte k úschově v „rodinné“ bance pupečníkové krve.

Celý článek


Také neúspěšným dietářům pomáhají nutriční terapeuti z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

27.2.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Neúspěšní dietáři, kteří si dali novoroční předsevzetí a jsou již téměř dva měsíce bez výsledků, se teď ve velkém ozývají odborníkům. Zhruba polovina klientů nutriční poradny v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice podstupuje konzervativní redukci hmotnosti.

Celý článek


Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov zajistí přes 2 tisíce urologických vyšetření ročně

27.2.2023 / Nemocnice AGEL Přerov

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro vyšetření urogenitálního ústrojí, který poslouží jak na lůžkovém oddělení, tak v případě potřeby i na urologické ambulanci. Přístroj v hodnotě téměř milion korun v nemocnici nahradil starší vybavení, které již neodpovídalo požadavkům na moderní medicínu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská spolupracuje při zajištění CT vyšetření pro pacienty z celého okresu

24.2.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Od začátku února probíhá na CT pracovišti Sdruženého zdravotnického zařízení v Krnově rozsáhlá rekonstrukce, která na určitou dobu vyřadila možnost využívání počítačového tomografu na daném oddělení z provozu. Zajištění CT snímků pro potřeby nemocnice v Krnově po dobu rekonstrukce z části pokrývá CT Nemocnice AGEL Podhorská.

Celý článek


Přes 80 tisíc aplikací a často i 600 lidí denně. To jsou statistiky očkovacího centra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, které nyní ukončuje svou činnost

24.2.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Přes dva roky bylo otevřeno Očkovací centrum v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. S klesajícím zájmem veřejnosti o očkování byla v posledních měsících nejprve upravována provozní doba Očkovacího centra na dva dny v týdnu a nyní bylo rozhodnuto o ukončení její činnosti k poslednímu dni měsíce února.

Celý článek


Porodnice Nemocnice AGEL Jeseník jde s dobou a nabízí rodičkám prostor pro volbu

23.2.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Pojetí porodů je v posledních letech dynamickým tématem a je stále běžnější přistupovat k nim individuálně a doposud netradičně – a to nejen ve velkých městech, ale i v menších zdravotnických zařízeních. Důkazem je Nemocnice AGEL Jeseník, kde v rámci proklientského přístupu nastávajícím maminkám nabízejí možnost volby nejen v otázkách průběhu porodu, ale součástí nabídky jsou například i ambulantní porody, po kterých odchází maminky s čerstvě narozenými dětmi domů jen několik hodin po porodu.

Celý článek


Kadeřnice kouzlí účesy i v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

23.2.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Hospitalizace v nemocnici nemusí nutně znamenat rezignaci na vlastní vizáž – obzvláště v případech, kdy je pacient léčen s neakutními obtížemi a delší dobu. Důkazem je oddělení Následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kam pravidelně dochází také kadeřnice, aby dámám ostříhala vlasy nebo pánům upravila vousy.

Celý článek


Sociální služba Podhorská rozšířila své prostory o Nácvikovou místnost, kde mají klienti prostor pro aktivizační činnosti

23.2.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Poskytnout klientům možnost naplno prožívat spokojenost a radost z dobře odvedené činnosti a ze společného setkávání a zároveň tak podpořit kvalitu jejich života během pobytu v sociální službě. Toto a mnoho dalšího umožňuje nově Nácviková místnost Sociální služby Podhorská, která vznikla za finanční podpory NADACE AGEL.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba opět přivítala strážce zákona, jak jinak než na hromadném odběru

22.2.2023 / AGEL Transfúzní služba

V pondělí se v AGEL Transfúzní službě potkali příslušníci Policie ČR z celého okresu Šumperk. Proč zrovna zde? Proběhl totiž jejich letošní první hromadný odběr krve a krevní plazmy. 

Celý článek


Zájem lidí o očkování proti covid-19 velmi klesá, očkovací ambulance v nemocnici proto ukončuje svou činnost

21.2.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Téměř rok a půl byla otevřena očkovací ambulance v Nemocnici AGEL Říčany. S klesajícím zájmem o očkování byla však v posledních měsících nejprve omezována provozní doba a nyní bylo rozhodnuto o ukončení její činnosti.

Celý článek


Kytarový virtuos Štěpán Rak poděkuje zdravotníkům prostřednictvím hudebního setkání

21.2.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Neotřelé poděkování nabídne v úterý 21. února zdravotníkům Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice hudebník Štěpán Rak. Kytarový virtuos pořádá speciální hudební setkání, prostřednictvím kterého chce vyjádřit poděkování zdravotnickému týmu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kde se v nedávné době léčil.

Celý článek


Nejmodernější digitální dermatoskop na Poliklinice AGEL Olomouc nepřehlédne žádné znaménko a na nebezpečí rakoviny upozorní včas

17.2.2023 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Poliklinika AGEL Olomouc (na Jeremenkově ulici) nabízí nově vyšetření znamének a pih digitálním dermatoskopem DermaGraphix s celotělovým skenerem. Tento přístroj nejmodernějšího typu rychle a šetrně monitoruje i ty nejmenší změny na kůži člověka a dokáže tak včas odhalit hrozící nebezpečí v podobě zhoubného nádoru.

Celý článek


Porod je záležitostí obou rodičů: Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí předporodní kurzy pro páry

17.2.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Předporodní příprava maminek se v posledních letech stala běžnou součástí období těhotenství, a to zejména u prvorodiček. V ústraní často zůstávali tatínci, kteří se pravidelných lekcí neúčastnili, nebo jen jedné z nich. To nyní mění Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která nově pořádá Partnerský předporodní kurz, v němž dvě ze tří lekcí probíhají v páru.

Celý článek


Zájemci se mohou opět hlásit do hojně vyhledávaného kvalifikačního kurzu Sanitář, a to jak v Ostravě, tak v Českém Těšíně

16.2.2023 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a v Českém Těšíně vypisuje na jaro další termíny akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.

Celý článek


Díky NADACI AGEL asistuje tříletému Erikovi asistenční pejsek Egon

16.2.2023 / NADACE AGEL

Ačkoliv teprve zanedlouho oslaví teprve třetí narozeniny, musí malý Erik bojovat s těžkými překážkami, které mu život klade do cesty. V kojeneckému věku musel chlapec pro svá onemocnění chlapec podstoupit operace mozku a zdravotní komplikace včetně epileptických záchvatů ho trápí dodnes. NADACE AGEL přispěla finanční částkou ve výši 30 tisíc korun rodině malého Erika na pořízení asistenčního pejska Egona. Celodenní přítomnost čtyřnohého chlupáče pomáhá být chlapci nejen klidnější, ale také uvolněnější během epileptických záchvatů.

Celý článek


Onkologická péče je teď na Šternbersku dostupnější díky nové ambulanci

16.2.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Novou onkologickou ambulanci otevřela Nemocnice AGEL Šternberk v těchto dnech v prostorách „staré interny“ v pavilonu F. Pracoviště vzniklo ve spolupráci s novojičínským Komplexním onkologickým centrem a ulehčí život tisícům těžce nemocných lidí, kteří museli dosud dojíždět ke specialistům do krajského města. Onkologická ambulance je aktuálně pacientům k dispozici jednou týdně, a to ve čtvrtek.

Celý článek


Kvalitnější edukaci pacientů zajišťují na Poliklinice AGEL Ostrava speciální brýle pro virtuální realitu

14.2.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

K edukaci pacientů s hypertenzí používá nově interní ambulance Polikliniky AGEL Ostrava speciální brýle pro virtuální realitu. Cílem projektu, který je hrazen z interního grantu společnosti AGEL, je zkvalitnit informovanost pacientů a zároveň nezvyšovat časové nároky kladené na zdravotnický personál.

Celý článek


Porodní asistentka Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí budoucím rodičkám novinku v podobě gravidjógy

13.2.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Lékaři a porodní asistentky na gynekologicko-porodním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se snaží budoucím maminkám nabídnout to nejlepší. Proto se průběžně vzdělávají a učí se novinky a trendy v aktuálním porodnictví. Cvičení pro těhotné, které probíhá každé pondělí v prostorách tělocvičny rehabilitace pod vedením lektorky a porodní asistentky Bc. Michaely Hronkové, bude nově zaměřeno také na gravid jógu.

Celý článek


NADACE AGEL věnovala lineární dávkovače a infuzní pumpy pro klienty karvinského Domova Alzheimer

10.2.2023 / NADACE AGEL

Každý by měl mít právo na důstojné stáří, proto NADACE AGEL darovala Domovu Alzheimer Darkov v Karviné lineární dávkovače a infuzní pumpy pro klienty v terminálním stadiu Alzheimerovy nemoci.

Celý článek


Oslavit Den sv. Valentýna mohou nejen zamilování darováním krve v Nemocnici AGEL Jeseník

10.2.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který může člověk druhým darovat, je nejcennější tekutina – krev. Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Jeseník proto chystá na čtvrtek 16. února akci s názvem „Daruj krev s láskou”

Celý článek


Ve dvou se to lépe táhne nejen na Valentýna, ale i na životní cestě ke zdraví

10.2.2023 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Ačkoliv introverti mohou oponovat, existuje řada lidských činností, životních situací i okolností, ve kterých jednoznačně platí, že „ve dvou se to lépe táhne“. Jedním z ukázkových příkladů je i dlouhodobá péče o naše zdraví a udržování zdravého životního stylu, které je prokazatelně jednodušší, pokud se obklopíme lidmi se stejným nastavením mysli a zájmem například o pohyb či zdravou stravu.

Celý článek


Oslavit Valentýn darováním krve mohou zamilovaní v AGEL Transfúzní službě v Bruntále

9.2.2023 / AGEL Transfúzní služba

Svatý Valentýn je svátkem zamilovaných a dnem pro sdílení lásky. Tím největším dárkem, který však může člověk druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek všech zamilovaných oslaví speciálním valentýnským odběrem i dárci krve z Bruntálska, a to ve středu 15. února 2023 v AGEL Transfúzní službě v Bruntále.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice upravuje prostory pro nové Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu

9.2.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Revitalizací aktuálně procházejí prostory v přízemí pavilonu G Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Dříve zde pacienti našli pracoviště příjmové ambulance, na jaře se zde pro ně otevře nové Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu. Vítkovičtí gastroenterologové, kteří se specializují na péči o tyto nemocné, tak budou moci díky přestěhování do velkorysejších prostor přijmout do péče více pacientů. Počet nemocných, jejichž zdravotní stav je komplikovaný a vyžaduje intenzivnější léčbu včetně léčby biologické, totiž neustále roste.

Celý článek


Českotěšínská nemocnice vstupuje do nové etapy s velkolepými plány

9.2.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

S novým rokem vstoupila Nemocnice AGEL Český Těšín ve spolupráci s městem Český Těšín do další etapy vzájemné spolupráce. Na základě dlouhodobé spokojenosti se obě strany dohodly na prodloužení smlouvy o pronájmu na dalších 15 let s možností prodloužení o dalších pět let. Jedním z nejvýznamnějších projektů blízké budoucnosti bude vybudování nového pavilonu F s ambulantní rehabilitační péčí.

Celý článek


Stát se sanitářem je nyní možné díky kurzu, který nabízí těšínská AGEL Střední zdravotnická škola

6.2.2023 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně vypisuje nový termín akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kvalifikační kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.

Celý článek


Stát se sanitářem je nyní možné díky kurzu, který nabízí těšínská AGEL Střední zdravotnická škola

6.2.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně vypisuje nový termín akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kvalifikační kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba v Šumperku zažila první dvoudenní hromadný odběr krve a plazmy

3.2.2023 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba navýšila své zásoby o 24 litrů krve, a to díky studentům Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové. Zájem zdejších studentů o dárcovství krve se neustále zvyšuje, a tak bylo nutné rozdělit je během jejich poslední návštěvy, která proběhla tento týden ve středu a čtvrtek, na dvě dárcovské „roty".

Celý článek


Oddělení klinické biochemie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vydalo pacientům v loňském roce více než 1 800 transfuzních přípravků

3.2.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Darování krve je jedinečným darem člověka člověku. Dárce "vstupuje" do léčby nemocného a umožňuje tak zachránit ohrožený život. Transfuze krve či jejích složek je potřeba nejen při úrazech, operacích, ale i při léčbě závažných onemocnění, jako jsou leukémie, krvácivé poruchy, onemocnění jater či ledvin. Za rok 2022 nemocnice podala pacientům v rámci operačních výkonů, porodů či hospitalizací 1 836 koncentrátů červených krvinek a 373 jednotek plazmy.

Celý článek


Podle výsledků laboratorních vyšetření „Suchej únor“ funguje

2.2.2023 / AGELLAB

Ačkoliv statistiky hovoří jasně a je dávno prokázáno, že vysoká spotřeba alkoholu má neblahý vliv na zdraví, mnohé přesvědčí až vlastní reálná zkušenost. Pozitivní vliv abstinence alkoholu během měsíc dlouhé osvětové kampaně s názvem Suchej únor drtivá většina lidí na sobě viditelně pocítí. Potvrdit nebo rovnou změřit si jej ale mohou i pomocí laboratorních testů.

Celý článek


K výměnám kloubů v Nemocnici AGEL Šternberk slouží nové vrtačky

2.2.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pacienti, kteří čekají na částečnou či totální výměnu kloubu, se mohou v Nemocnici AGEL Šternberk těšit z nejmodernějšího vybavení. Nemocnice má k dispozici nové ortopedické vrtačky v hodnotě téměř milionu korun, které jsou jedny z nejmodernějších na trhu, nabízejí snadnou manipulovatelnost i vysoký výkon.

Celý článek


Bezhlavá zimní jízda na bobech může skončit nepříjemnou a bolestivou naraženinou, ale také vážnou zlomeninou obratlů

1.2.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Horské krajiny opět zdobí pokrývka sněhu, která vybízí k zimním sportům, jako je lyžování, běžkování, ale především bobování a sáňkování. Avšak i tyto nevinně vyhlížející zimní radovánky, mohou při neopatrném užívání způsobit vážná zranění. Své o tom ví téměř 200 pacientů, kteří v průběhu ledna vyhledali právě pro úraz pomoc chirurgické ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále.

Celý článek


V AGEL Hornické poliklinice odstartuje zásadní rekonstrukce

31.1.2023 / AGEL Hornická poliklinika

V AGEL Hornické poliklinice začíná po 61 letech od jejího otevření významná rekonstrukce. V rámci rekonstrukce bude provedena výměna všech oken a vstupních dveří budovy A, vnitřního osvětlení, poté bude vyměněn nový topný systém včetně výměníků. Poliklinika je důležitým ostravským zdravotnickým zařízením sídlícím v centru města na ulici Sokolská třída, denně ji navštíví na 800 pacientů a je pracovištěm pro zhruba 100 zaměstnanců.

Celý článek


Abstinenci v podobě „Suchého února“ doporučuje také odbornice na výživu

30.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Alkohol je pro většinu populace nedílnou součástí života. Někdo holduje sklence vína občas k večeři, jiný zvládne několik piv hned po práci, a jiní zase netrpělivě vyhlížejí bujaré koktejlové víkendy. Mnohdy si přitom už ani neuvědomujeme, jak pevnou součástí našeho životního stylu alkohol je. Změnit se to snaží kampaň „Suchej únor“, která chce prostřednictvím měsíční abstinence poukázat na vliv alkoholu na člověka.

Celý článek


Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má pro své pacienty nové sprchovací lehátko

30.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se může pochlubit příjemnou novinkou, jenž význačným způsobem vylepší komfort klientů při hygieně a usnadní práci zdravotnickému personálu. Pacienti Oddělení následné péče mohou nyní využít pohodlí a další přednosti nového sprchovacího lehátka.

Celý článek


NADACE AGEL věnovala 20 tisíc korun na mechanický vozík úspěšnému plavci Vítkovi

26.1.2023 / NADACE AGEL

Vít Šašek je 27letý aktivní mladý muž. Během studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy pracuje jako asistent trenéra v plaveckém klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA, kterému zároveň předsedá. Vítek se narodil s dětskou mozkovou obrnou a je na vozíku, přesto je velmi aktivní plavec a sportovec.

Celý článek


Moderní účinná metoda pro léčbu pohybového aparátu je nyní dostupná také v Nemocnici AGEL Říčany

25.1.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Fokusovaná rázová vlna patří mezi nejpokročilejší druhy fyzikální terapie. A právě tato metoda rozšířila v lednu 2023 portfolio služeb ambulantní rehabilitace říčanské nemoc-nice. V principu se jedná o mechanoterapii akustickým rázem cíleným do místa zamýšleného efektu. Mezi indikace patří například kalcifikace v rotátorové manžetě či v okolí kyčelních kloubů, patní os-truhy, chronické epikondylitidy (tzv. tenisový resp. golfový loket), chronické záněty šlach, degenera-tivní změny kloubů, ale i špatně se hojící zlomeniny. Fokusovaná rázová vlna má vliv nejen na urych-lení hojení poškozených struktur, ale i výrazný analgetický účinek. Její nesporná výhoda je ve srov-nání s radiální rázovou vlnou v nutnosti menšího počtu terapií (v praxi si vystačíme s jednou až čtyřmi aplikacemi).

Celý článek


Trojice kočičích terapeutů pomáhá léčit pacienty následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

23.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Když před lety našli Yodu jako malé opuštěné koťátko v popelnici, nikdo netušil, že jednou bude v roli kočičího terapeuta pomáhat v nemocnici. Dnes Yoda pravidelně dochází na Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a z řady terapeutů ze zvířecí říše zde není jediný. Pravidelnými pomocníky při léčbě pacientů jsou zde také kocouři Arwin Angeliro a Quentin.

Celý článek


Novoroční předsevzetí zaměřená na pohyb často končí návštěvou zdravotníků

20.1.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

K novému roku se neodmyslitelně vážou i velkolepá předsevzetí, často zaměřená na změnu životního stylu. V mnoha domácnostech tak po vánočním hodování a odpočinku u obrazovek přichází období diet nebo fyzické dřiny. Ti, kteří ale neodhadnou vhodnou míru, pak často končí v ambulancích zdravotníků a v důsledku způsobí na svém zdraví více škody než užitku.

Celý článek


Nanoskopie pomohla v Nemocnici AGEL Jeseník již desítkám pacientů

19.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Loni v létě začala provádět Nemocnice AGEL Jeseník miniivazivní šetrný zákrok tzv. nanoskopii, která je v rámci České republiky unikátním zákrokem. Ortopedické oddělení dokonce pořídilo před nedávném vlastní speciální přístroj pro nanoskopii, a díky tomu mohou zákrok podstoupit pacienti téměř kdykoliv.

Celý článek


Když selže dieta, může morbidně obézním lidem pomoci chirurgická léčba

18.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Pomůže mi s hubnutím operace? Tyto otázky dostávají nejen aktuálně, v době novoročních předsevzetí, odborníci z bariatrické ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí velmi často. Extrémní rozměry i hmotnost u morbidně obézních pacientů vyžadují mnohdy speciální vybavení a téměř vždy speciální zacházení. Ve Zlínském kraji a na Valašsku takovým lidem dokážou pomoci v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla 20 tisíc korun na mechanický vozík mladému sportovci Oliverovi

16.1.2023 / NADACE AGEL

S 23letým Oliverem Moučkou se život nemazlil. Již několik měsíců po narození se Oliverův zdravotní stav začal zhoršovat. Olivera trápil nádor, který mu tlačil na plíce. Doktorům se nádor podařilo odstranit, ale během operace mu byla přerušená mícha a od té doby je odkázán na invalidní vozík. Oliver se postavil všem výzvám, které mu život přichystal a výsledkem je mladý sportující muž, který umí žít naplno a pro nás všechny je velkou inspirací.

Celý článek


Laboratoř Nemocnice AGEL Říčany získala prestižní certifikát WHO za LAMP testování COVID-19

16.1.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Prestižním certifikátem Světové zdravotnické organizace (WHO) se nově může pyšnit biochemická laboratoř Nemocnice AGEL Říčany. Certifikát získalo pracoviště za úspěšné statimové testování COVID-19 metodou LAMP, která je mimořádně rychlá a jednodušší než PCR metoda.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník investovala v loňském roce do svého zařízení téměř 45 miliónů korun

13.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Jesenická nemocnice v roce 2022 významně navázala na kontinuální rozvoj z posledních let, který přináší řadu pozitiv jak pro pacienty, tak pro personál důležitého poskytovatele zdravotních služeb v regionu pod Pradědem. Jednou z nejnákladnějších investicí byla rozsáhlá modernizace pavilonu B za bezmála 15 miliónů korun.

Celý článek


Gynekologové Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vyšetřují zcela novým ultrazvukem

13.1.2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový ultrasonograf (ultrazvuk) Voluson S 8T. Jde o jeden z nejmodernějších diagnostických ultrazvukových softwarových systémů, které může personál nabídnout klientkám připravujícím se na porod dítěte

Celý článek


Pacienti hospitalizovaní ve dnech volby prezidenta mohou po splnění podmínek hlasovat i z nemocničního lůžka

11.1.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Právo přímé volby Prezidenta České republiky, jejíž první kolo připadá na 13. a 14. ledna 2023, náleží všem občanům ČR, kteří dosáhli plnoletosti. O možnost volby svého favorita z řad kandidátů na prezidenta nejsou ošizeni ani ti voliči, kteří jsou v období voleb hospitalizováni na některém z lůžkových oddělení Nemocnice AGEL Podhorská.

Celý článek


Enormní zájem o prezidentské volby v Nemocnici AGEL Český Těšín

11.1.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín zaznamenala enormní zájem ze strany hospitalizovaných pacientů o prezidentské volby. Hlas svému favoritovi má zájem odevzdat přímo z nemocničního lůžka téměř polovina z aktuálně 110 hospitalizovaných klientů, konkrétně 49 osob.

Celý článek


Více než 2 250 litrů krve odebrala v loňském roce od bezpříspěvkových dárců AGEL Transfúzní služba v Šumperku

9.1.2023 / AGEL Transfúzní služba

Úspěšný rok má za sebou šumperská AGEL Transfúzní služba, jejímž zdravotníkům se podařilo v loňském roce odebrat od bezpříspěvkových dárců více než 2 250 litrů krve. To je zhruba stejně jako v předchozích letech, což umožnilo pokrýt poptávku pro výrobu transfúzních přípravků pro nemocnice v Olomouckém a Moravskoslezském kraji i přes nepříznivý celospolečenský trend, kdy dobrovolných dárců ubývá.

Celý článek


Celkem 1118 dětí přišlo v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

9.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk jako místo svého narození bude mít navždy ve svých dokladech zapsáno celkem 1118 dětí, které se v loňském roce narodily v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 532 děvčat a 586 chlapců. Tři maminky přivedly vloni na svět dvojčata.

Celý článek


Naprostá většina vzorků je v Laboratoři klinické mikrobiologie AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích aktuálně pozitivní na chřipku typu A

6.1.2023 / AGELLAB

Moravskoslezský kraj patří k regionům s nejvyšším počtem výskytu respiračních onemocnění. Laboratoře jsou zavaleny vzorky prokazujícími další vzestup nemocných chřipkou. Průběhy nemocí jsou komplikovanější, lékaři proto apelují na dodržování hygienických zásad.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 239 dětí

6.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

V loňském roce uvítali zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník celkem 239 dětí. Porodníci přivedli na svět dvoje dvojčátka, 121 děvčat a 118 chlapců.

Celý článek


V období mezi svátky navštívily nemocnici desítky pacientů. Hlavní příčinou byly chřipkové stavy, lidé dopláceli také na nepozornost či nadměrné přejídání

6.1.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

V období na konci roku 2022 zaznamenali zdravotníci interní příjmové ambulance v Nemocnici AGEL Podhorská především zvýšený počet pacientů, které trápily vysoké teploty, silný kašel a rýma. Chřipková epidemie, která postihla v posledních týdnech celé území republiky, se projevila také na Bruntálsku a okolí.

Celý článek


Hektický konec roku v Nemocnici AGEL Jeseník. Zdravotníci řešili úrazy na horách i popáleniny od oleje

4.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Opět hektický závěr roku zažili zdravotníci v Nemocnici AGEL Jeseník, ve které skončilo mnoho turistů a sportovců s úrazy po zimních radovánkách.

Celý článek


Maminkám po porodu nabízí Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice speciální masáže

4.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Novinku, která je určená maminkám po porodu, zavedli na novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Přibližně 10 procent žen, které z určitých důvodů nejsou první dny po porodu v psychické pohodě a mohou mít i problémy s kojením, nabízí nyní novorozenecké oddělení Indickou masáž hlavy. Jde o terapii založenou na prastarém ajurvédském léčebném systému a je označovaná jako antistresová masáž.

Celý článek


Eliáš je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Jeseník

3.1.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

V jesenické porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 2. ledna v čase 07:18 hod.

Celý článek


Rodiče z vítkovické porodnice odcházeli loni nejčastěji s Viktorií a Jakubem. Na první miminko roku 2023 se čekalo až do 2. ledna

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v roce 2022 narodilo celkem 1350 dětí, z toho třikrát dvojčata. Nejčastějším dívčím jménem byla Viktorie, mezi chlapci vedl Jakub. Poslední porod roku 2022 proběhl na Silvestra ve 22:20 hodin, kdy se narodil Petr o váze 3910 gramů. První letošní miminko na sebe nechalo dlouho čekat. Až v pondělí 2. ledna v 8:22 hodin přišla na svět Stela, 3290 gramů a 50 centimetrů.

Celý článek


Anička je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk a zároveň v České republice

2.1.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

1. miminko roku 2023 v České republice přišlo na svět právě v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk, kde se narodila 1. ledna v 0:08 hodin dívenka Anička mamince z Jívové na Olomoucku.

Celý článek


V zimě dostává naše pokožka zabrat. Jak o ni pečovat, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

30.12.2022 / Lékárna AGEL

Studený vítr a mráz působí v chladných měsících především na tváře, rty a ruce. Zasažená pokožka se vysušuje, ztrácí svou pružnost a rychleji stárne. Jak se o sebe v tomto počasí starat a jak předcházet popraskané kůži? V rozhovoru radí farmaceutka z Lékárny AGEL v Ostravě-Vítkovicích Mgr. Kristína Vorčáková.

Celý článek


Koledy, bohoslužba i sváteční oběd. Tak oslavovali Vánoce klienti v Sociální službě Podhorská v Rýmařově

29.12.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Vánoční nálada zavládla také v Sociální službě Podhorská v Rýmařově. Jako každý rok, i letos připravili pracovníci sociální služby pro klienty tematické činnosti, při kterých vytvářeli vánoční dekorace, pekli vánoční cukroví a vzájemně diskutovali na téma Vánoc.

Celý článek


O vánočních svátcích ošetřili chirurgové Nemocnice AGEL Jeseník více než 40 pacientů

27.12.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník měli o vánočních svátcích napilno. Jesenickou nemocnici během tří vánočních dnů navštívilo téměř 50 pacientů, kteří vyhledali pomoc lékařů chirurgického oddělení

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Na Štědrý den připravili zdravotníci porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rodičkám i miminkám pravou vánoční atmosféru.

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk

26.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

V Nemocnici AGEL Šternberk přišla na svět 24. prosince dvě miminka.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Říčany o vánoční atmosféru ani tradiční štědrovečerní pochoutky nepřijdou

22.12.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Říčany. Bohužel, vzhledem k vzrůstajícím respiračním onemocněním, se přijímají každý den do nemocnice osoby se zhoršeným stavem dýcháním a tak počet pacientů, kteří budou trávit Vánoce v této nemocnici, letos přibývá.

Celý článek


Na konci roku je důležité zpomalit a odpočinout si. Při úklidu i vaření je třeba myslet na správné držení těla, radí fyzioterapeutka

21.12.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Adventní a vánoční období by mělo být plné pohody, rozjímání, úsměvů a setkávání se s rodinou a přáteli. Bohužel realita je většinou úplně jiná. Na co je třeba nejen při přípravě na Vánoce pamatovat, sdělila Mgr. Drahomíra Fleischerová, která je vedoucí fyzioterapeutů na AGEL Hornické poliklinice.

Celý článek


Ježíšek přišel za klienty sociální služby Nemocnice AGEL Louny z lounské školky

21.12.2022 / Nemocnice AGEL Louny

O vánoční dárky ani atmosféru nepřijdou ani letos klienti sociální služby Nemocnice AGEL Louny. Překvapení pro ně tentokrát připravila Mateřská škola Louny, V Domcích 2427.

Celý článek


Dětští pacienti Nemocnice AGEL Šternberk o Vánoce nepřijdou

20.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ať už doma, nebo za zdmi nemocničních pokojů, děti se na Vánoce už teď nesmírně těší. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný program i uvolněný režim.

Celý článek


Myslela si, že má chřipku, nakonec mladé mamince zdravotníci v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí léčili vážný zánět srdečního svalu

20.12.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

O obrovském štěstí může mluvit mladá maminka z Třince, která v létě začala pociťovat zdravotní obtíže typu bolesti kloubů a svalů, horečky, únavy a zimnice. Zprvu jim nepřikládala velkou váhu. Předpokládala, že má chřipku, a snažila se léčit doma. V pouhých 25 letech, s půlroční dcerkou doma, si ale nakonec v nemocnici vyslechla život ohrožující diagnózu – zánět srdečního svalu.

Celý článek


Zdravotníci radí, jak prožít Vánoce a Silvestra ve zdraví a pohodě

19.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Vánoční a silvestrovské období je v ideálním případě spojeno s časem stráveným s rodinou, klidem či oslavami. V mnoha domácnostech se ale každoročně mění v krizové období, ve kterém se stává řada úrazů. Na co si dát během zimních svátků pozor a čeho se vyvarovat, radí MUDr. Marek Polách, MBA, primář chirurgicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Šternberk.

Celý článek


Studentům AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické pomáhá při studiu virtuální realita

15.12.2022 / AGEL

Žhavou novinkou AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě i v Českém Těšíně je pořízení nových brýlí pro virtuální realitu od společnosti VR Medical. Virtuální realita nabízí jedinečnou šanci využít během studia výhody moderní technologie a umožňuje jednoduše a zábavně lépe pochopit výuku zejména v hodinách ošetřovatelství.

Celý článek


Studentům AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické pomáhá při studiu virtuální realita

15.12.2022 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Žhavou novinkou AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě i v Českém Těšíně je pořízení nových brýlí pro virtuální realitu od společnosti VR Medical. Virtuální realita nabízí jedinečnou šanci využít během studia výhody moderní technologie a umožňuje jednoduše a zábavně lépe pochopit výuku zejména v hodinách ošetřovatelství.

Celý článek


Lékař varuje: I štěstí by mělo mít svou míru, „syndrom šťastného srdce“ totiž ohrožuje zdraví

14.12.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pocit štěstí je tím, co každý z nás v životě hledá, co si navzájem přejeme a co často považujeme za cíl života. I štěstí je ale ze zdravotního hlediska dobré dávkovat v úměrném množství. Enormní příval radostných zpráv totiž může vyvolat i náhlé srdeční selhání – podobně jako to mohou udělat zprávy negativní.

Celý článek


Co dělat s prošlými léky, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

9.12.2022 / Lékárna AGEL

Našli jste doma léky, které jste si schovávali „pro strýčka příhodu“, ale už jsou prošlé? Vytřiďte svou lékárničku, ale krabičky s datem, které již dávno minulo, neházejte do koše na odpadky. Jak správně zlikvidovat prošlé léky, radí vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Českém Těšíně Mgr. Martina Máčeková.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí jako první v kraji nabízí pacientům se srdeční arytmií moderní léčbu katetrovou ablací pulsním polem

8.12.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Jako první pracoviště v Moravskoslezském kraji zařazuje Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí do portfolia nabízených výkonů také ablaci pomocí pulsního pole. Jedná se o revoluční léčbu poruch srdečního rytmu, a to především fibrilace síní, která pracuje na zcela jiném principu, než dosud používané termické metody. Používány jsou velmi krátké, mikro až nanosekundové pulsy s vysokým napětím, které způsobují smrt srdečních buněk zodpovědných za vznik arytmie. Nemocnice investovala do kompletního pulsního systému téměř 2 miliony korun.

Celý článek


Účinná infuzní terapie v Nemocnici AGEL Říčany pomáhá především na bolest zad

7.12.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Fyzická i psychická únava, oslabený organismus, bolest zad. S tím vším může pomoci infuzní terapie. V říčanské nemocnici je však zaměřena na zmírnění nebo odstranění bolesti zad a pohybového aparátu. Zájemci o infuzní terapii mohou z tohoto důvodu opět navštívit říčanskou nemocnici, kde došlo k obnovení provozu infuzní ambulance.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice AGEL Český Těšín dorazil Mikuláš, přinesl dárečky, ale také úsměvy na tváři

6.12.2022 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

V úterý 6. prosince přinesl Mikuláš se svou družinou nadílku pro desítky pacientů Nemocnice AGEL Český Těšín. Mikulášskou partu tvořili žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně, kteří pacientům rozdali drobné dárečky a připravili si doprovodný program

Celý článek


Za pacienty Nemocnice AGEL Český Těšín dorazil Mikuláš, přinesl dárečky, ale také úsměvy na tváři

6.12.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

V úterý 6. prosince přinesl Mikuláš se svou družinou nadílku pro desítky pacientů Nemocnice AGEL Český Těšín. Mikulášskou partu tvořili žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně, kteří pacientům rozdali drobné dárečky a připravili si doprovodný program.

Celý článek


V listopadu se uskutečnil v Nemocnici AGEL Šternberk tisící porod letošního roku

5.12.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Pořádně živo bylo během listopadu v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk. Na svět zde přišlo téměř 80 dětí a jeden z porodů měl v letošním roce pořadové číslo 1000.

Celý článek


Dárci krve obdrželi v Bruntále plakety za jubilejní bezpříspěvkové dárcovství krve

2.12.2022 / AGEL Transfúzní služba

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 se uskutečnilo v Bruntále slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Dárci byli pozváni do zdejší Střední odborné školy, kde pro ně byly nachystány nejen medaile a plakety, ale i dárky od Českého červeného kříže (ČČK), AGEL Transfúzní služby a od pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve. Předávání plaket doplnil kulturní program, konkrétně vystoupením pedagogů a žáků Základní umělecké školy Bruntál, které zpříjemnilo slavnostní akcí. Na závěr nechyběl skvělý raut, připravený studenty Střední odborné školy Bruntál.

Celý článek


Lidé mají v Holýšově k dispozici nové odběrové místo. Přijít mohou i bez objednání

2.12.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Společnost Dopravní zdravotnictví a.s. provozující síť Poliklinik AGEL tento týden otevřela nové odběrové místo v Holýšově v Plzeňském kraji.

Celý článek


O vánoční atmosféru nepřichází ani pacienti AGEL Hornické polikliniky

30.11.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Adventní čas odstartoval v letošním roce 27. listopadu, ale řada míst navodila vánoční atmosféru ještě o něco dříve. To je i případ AGEL Hornické polikliniky v centru Ostravy, ve které slavnostně symbol Vánoc rozsvítili přesně měsíc před Štědrým dnem.

Celý článek


Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny v Nemocnici AGEL Šternberk disponuje širokou škálou možností léčení pacientů. Lidé zde chodí ale také relaxovat na masáže

30.11.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Nemocnice AGEL Šternberk poskytuje veškerou rehabilitační péči ambulantní formou, dále pak nabízí péči pro hospitalizované pacienty na všech lůžkových odděleních nemocnice. Oddělení disponuje širokou škálou možností léčení pacientů s důrazem na jejich brzký návrat do pracovního procesu a začlenění pacientů s trvalými následky do plnohodnotného života.

Celý článek


Zvýšený zájem o samoplátcovská vyšetření v roce 2022 inspiroval síť laboratoří AGELLAB k nabídce dárkových poukazů

29.11.2022 / AGELLAB

Počet zájemců o samoplátcovská preventivní vyšetření v sítí laboratoří AGELLAB vzrostl v roce 2022 ve srovnání s předchozím obdobím několikanásobně. Potvrzuje se tak dlouhodobý trend zvyšujícího se zájmu široké veřejnosti o zdraví a prevenci. AGELLAB na tento trend reaguje nově nabídkou dárkových poukazů na nejoblíbenější balíčky vyšetření, které mohou zákazníci věnovat svým rodinným příslušníkům a blízkým. Nabídka dárkových poukazů je dostupná přes e-shop vysetreni.agel.cz.

Celý článek


Dárci krve obdrželi plakety za jubilejní bezpříspěvkové dárcovství krve

25.11.2022 / AGEL Transfúzní služba

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 proběhlo Slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Dárci byli pozváni do Kulturního centra Rapotín na Šumpersku, kde pro ně bylo nachystáno jak samotné ocenění, tak i dárky od Českého červeného kříže, AGEL Transfúzní služby a od zdravotních pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve.

Celý článek


Uvážlivým používáním antibiotik proti rezistenci. „Užíváním antibiotik na virová onemocnění, můžeme svému tělu ještě přitížit,” říká primář Nemocnice AGEL Podhorská

24.11.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Časté a necílené používání antibiotik, či nedodržování jejich dávkování a doby užívání, mají z velké části na svědomí v posledních letech mnohokrát zmiňovanou tzv. rezistenci antibiotik. Dle informací Světové zdravotnické organizace se odhaduje, že v roce 2050 budou infekce způsobené rezistentními bakteriemi nejčastější příčinou úmrtí na světě.

Celý článek


Jsou antibiotika přítelem nebo nepřítelem organismu?

16.11.2022 / Lékárna AGEL

Kolem užívání antibiotik kolují různé názory. Někdo by s nimi chtěl vyléčit každou nemoc, někdo je naopak až příliš nedůvěřivý k jejich používání. Jak je to s antibiotiky doopravdy? Kdy nám mohou uškodit a kdy naopak pomoci? To nám prozradila vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Ostravě, Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Mokré podpaží a dlaně? Lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí ví, jak na ně

14.11.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nechme tentokrát stranou typická onemocnění, kterými se cévní chirurgie zabývá, a podívejte se na problematiku, ke které se cévní chirurgie dostala trochu náhodou. Tím je nadměrné pocení v určitých lokalizacích, tedy tak zvaná lokalizovaná hyperhidróza. Nejčastěji se objevuje na dlaních, v podpažích a na ploskách nohou. A právě nadměrné pocení v prvních dvou zmiňovaných oblastech umí lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí chirurgicky velmi dobře ovlivnit.

Celý článek


Světový den diabetu: Bez objednání si zájemci mohou v pondělí přijít na AGEL Hornickou polikliniku změřit nejen hladinu cukru v těle

10.11.2022 / AGEL Hornická poliklinika

V pondělí 14. listopadu si na AGEL Hornické poliklinice připomeneme Světový den diabetu. Cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí o typech cukrovky a zvýšit počty prevencí.

Celý článek


Kardioden Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí opět přilákal stovky lékařů i sester

10.11.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

23. ročník oblíbené zdravotnické vzdělávací akce Kardioden přilákal na začátku listopadu do Vendryně na Třinecku 450 odborníků z řad lékařů i nelékařského zdravotnického personálu. Konference, která je tradičně věnovaná problematice kardiovaskulárních onemocnění, letos nově přinesla kromě přednášek i 6 unikátních workshopů, pomocí kterých pořadatelé z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí znovu posunuli úroveň i přínos celé akce.

Celý článek


NADACE AGEL podpořila na invalidním vozíku upoutaného fanouška Ocelářů. Michalovi z Krnova zatleskala celá hala

8.11.2022 / NADACE AGEL

Na živo vidět hokejové utkání svých Ocelářů bylo snem čtyřiadvacetiletého mladíka Michala Veličky z Krnova, kterému byla po narození diagnostikována mozková obrna dolních i horních končetin. Velký fanoušek třineckých hokejistů dosud mohl sledovat zápasy posledního mistra extraligy pouze v televizi nebo přes počítač. Díky NADACI AGEL a jejího projektu PLNÍME SNY se mohl zúčastnit v neděli 6. listopadu utkání Ocelářů s Jágrovým Kladnem. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 20 tisíc korun a od nyní zraněného třineckého kapitána Petra Vrány dres a šálu Ocelářů.

Celý článek


NADACE AGEL plní sny Karolínce, tanečnici na vozíku se svalovou dystrofií

4.11.2022 / NADACE AGEL

Sny se mají plnit a NADACE AGEL je také plní. Patnáctiletá Karolínka Dejová, která se narodila s onemocněním svalová dystrofie a je na vozíčku, si díky nadaci splnila sen, po kterém toužila od dětství. Kromě splněného snu přispěla NADACE AGEL na léčbu v lázních nebo umožnila Karolínce tančit pro účastníky během charitativního běhu Těšínská osmička.

Celý článek


Pestrost stravy je důležitá pro vegetariány i vegany, říká nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany

1.11.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Na první listopadový den připadá Světový den veganství. Tento způsob stravování má již téměř třicet let svůj den. Veganská strava znamená vyloučení veškerých potravin vyprodukovaných zvířaty. Naproti tomu vegetariáni nejedí maso a uvádí, že strava bez masa jim pomohla k úbytku hmotnosti, zlepšilo se jim trávení nebo se jim snížil tlak. O tom, zda je vegetariánství i veganství přínosné, se rozpovídala Bc. Ellen Ondrová, nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany.

Celý článek


Poliklinika AGEL Plzeň zajišťuje komplexní péči na jednom místě. Ještě více se chceme zaměřit na preventivní péči, říká její ředitelka MUDr. Daniela Vítková

27.10.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Od října loňského roku má Poliklinika AGEL Plzeň novou provozní ředitelku MUDr. Danielu Vítkovou. V předchozích letech pracovala jako lékařka ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, na manažerské pozici ve farmaceutické firmě a věnovala se marketingu a odbornému poradenství ve zdravotnictví. Nejen o tom, jaké jsou budoucí plány rozvoje polikliniky v Plzni, se MUDr. Vítková rozpovídala v rozhovoru.

Celý článek


Laboratoře a odběrová místa společnosti AGEL a.s. se opět zapojí do vyšetřování prostatického specifického antigenu (PSA) v rámci celosvětové kampaně Movember

26.10.2022 / AGELLAB

Laboratoře a odběrová místa společnosti AGEL a.s., předního českého poskytovatele zdravotních služeb včetně laboratorní medicíny, se letos v listopadu opět rozhodly připojit k celosvětové kampani Movember, která má za cíl bojovat proti rakovině prostaty. V období od 1. 11. do 30. 11. 2022 bude síť laboratoří AGELLAB nabízet zdarma, pro všechny plnoleté muže, preventivní vyšetření PSA – prostatický specifický antigen.

Celý článek


Pomáhat a chránit2. Policisté z celého okresu Bruntál přišli na pomoc

26.10.2022 / AGEL Transfúzní služba

Netradiční pohled se naskytl před pár dny některým občanům Bruntálu, neboť v jeden moment se v Nemocnici AGEL Podhorská objevili ve velkém počtu uniformovaní policisté. Příslušníci Policie ČR územního odboru Bruntál totiž přišli pomoci v boji s dlouhodobým nedostatkem krve.

Celý článek


Laboratoř patologie v Novém Jičíně uspořádala již VIII. ročník Meziregionálního sklíčkového semináře

24.10.2022 / AGELLAB

V polovině října proběhl v Novém Jičíně odborný již VIII. Meziregionální sklíčkový seminář za účasti lékařů z mnoha okolních zdravotnických zařízení.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022 / AGEL

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika nově nabízí služby mamologické poradny

21.10.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Říjen se stal po celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a Hornická poliklinika právě v tento měsíc zahájila provoz mamologické poradny v onkologické ambulanci, kde poskytuje dispenzární péči o pacienty profesionální tým ve složení MUDr. Dagmar Molendová a sestřička Bc. Jarmila Badurová.

Celý článek


Cvičný zásah hasičů v Nemocnici AGEL Český Těšín prověřil také evakuaci pacientů

21.10.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Hasičské houkačky byly slyšet v úterý 18. října v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín. Nahlášen zde byl požár na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. Na první pohled dramatická akce byla ale předem domluveným cvičením, které prověřilo i evakuační systém v praxi.

Celý článek


Studenti středních škol a gymnázií jsou významnou nadějí pro dárcovskou základnu

19.10.2022 / AGEL Transfúzní služba

Chopili se výzvy a přišli darovat krev. V polovině října zavítalo 23 studentů Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál v čele s pedagogy do AGEL Transfúzní služby v Bruntále.

Celý článek


Upravenou vakcínou proti onemocnění covid-19 se nyní očkuje i v Nemocnici AGEL Říčany

19.10.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Jen ve Středočeském kraji již překročil počet osob nakažených onemocněním covid-19 hranici 550 000 (souhrnný počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním covid19 v daném kraji ČR). Na současné varianty kmenů způsobující toto onemocnění cílí modifikovaná kombinovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.4-5, kterou je možné se v Nemocnici AGEL Říčany již v tomto měsíci nechat očkovat.

Celý článek


Pacienti mohou v Nemocnici AGEL Říčany využít služeb nové kardiologické ambulance. Díky objednávkovému systému v čekárně neprosedí hodiny

17.10.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Říčanská nemocnice opět rozšiřuje spektrum zdravotní péče a od 13. října zde funguje další kardiologická ambulance. Novinka si vyžádala stavební úpravy, díky kterým mají zdravotníci plný komfort pro svou péči a pacienti plně vybavenou a prostornou čekárnu. O ty se zde bude starat MUDr. Marcelka Schejbalová, která v rozhovoru přibližuje nejen práci kardiologa.

Celý článek


Bojovnice Nikol se drží hesla, nikdy to nevzdávej. Na rehabilitace jí přispěla NADACE AGEL

13.10.2022 / NADACE AGEL

NADACE AGEL finančně podpořila rodinu z Třince, jejíž pokojný, radostný a aktivní život šestičlenné rodiny byl narušen v říjnu 2021 velkou tragédií. Nikol (21) a Dan (12) se vraceli autem z akce s kamarády. Na železničním přejezdu došlo ke střetu auta s vlakovou soupravou a následky byly fatální. Ačkoliv záchranáři, hasiči a následně i personál v nemocnici dělali pro jejich záchranu maximum, Dan po třech dnech na následky zranění umírá. Nikol je s diagnózou difúzní axonální poranění 2. - 3. stupně udržována v umělém spánku.

Celý článek


Odborný časopis inLab z laboratoří AGELLAB je zájemcům o téma laboratorní medicíny k dispozici i ve všech vědeckých knihovnách v zemi

12.10.2022 / AGELLAB

Síť laboratoří AGELLAB, přední dodavatel služeb laboratorní medicíny v ČR, uvedla v pořadí již čtvrté vydání oblíbeného odborného časopisu inLab, který přináší souhrn odborných novinek i zajímavých servisních témat z prostředí laboratorního komplementu společnosti AGEL a.s.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba v Šumperku praskala ve švech. Krev darovalo přes 60 studentů, více než polovina z nich byli prvodárci

12.10.2022 / AGEL Transfúzní služba

Jezdí darovat krev pravidelně, přijíždí v čím dál větším počtu a můžeme se na ně vždy spolehnout. To může AGEL Transfúzní služba směle říct o studentech Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové. Její studenti přijeli v úterý 11. října 2022 do Šumperku darovat tu nejcennější tekutinu.

Celý článek


S příchodem podzimu roste i špatná nálada. Jak poznat, kdy už jde o depresi a kdy o podzimní splín?

10.10.2022 / Lékárna AGEL

Slunných dnů stále ubývá a na mnoho lidí pomalu ale jistě dopadá špatná nálada. Kdy už ale nestačí mírně upravit svůj režim a je třeba zajít za odborníkem? Nejen na tuto otázku jsme se zeptali vedoucí farmaceutky Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Martiny Petrošové.

Celý článek


Během covidu pokročila digitalizace a elektronizace zdravotnictví mílovými kroky kupředu, zaznělo na Sympoziu AGEL

6.10.2022 / AGEL

Druhý den XV. Sympozia AGEL byl ve znamení odborných přednášek v lékařské i nelékařské sekci, na kterých se odborníci věnovali tématu “Zdravotnictví v době covidové”. I přes jeho náročnost přineslo nejen v péči o pacienty řadu pozitiv. Zejména na poli elektronizace zdravotnictví a telemedicíny a ve skupině AGEL také v péči o své zaměstnance.

Celý článek


Patnácté Sympozium AGEL bude patřit digitalizaci i léčbě v době covidové

5.10.2022 / AGEL

Do hanácké metropole 5. a 6. října zavítá z Česka i Slovenska 650 odborníků z oboru zdravotnictví na XV. Sympozium AGEL s podtitulem Zdravotnictví v době covidové, které se koná pod záštitou Ing. Tomáše Chreneka, Ph.D., předsedy dozorčí rady AGEL a.s..

Celý článek


Odborníci se na Sympoziu AGEL shodli, že k plnému rozjezdu potřebuje elektronizace zdravotnictví jasná pravidla

5.10.2022 / AGEL

Úvodní den patnáctého ročníku Sympozia AGEL, které probíhá 5. a 6. října za účasti 650 účastníků v Olomouci, patřil aktuálnímu tématu digitalizace a elektronizace zdravotnictví. Odborníci z řad poskytovatelů zdravotní péče, legislativních znalců i zástupců zdravotních pojišťoven se shodli, že pro její úspěšné zavádění je nutné nastavit jasná pravidla. Skupina AGEL je lídrem v zavádění digitalizace v Česku i na Slovensku, do svých zdravotnických zařízení úspěšně implementovala vlastní Integrovaný klinický informační systém (IKIS).

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika opět obhájila náročný audit kvality

3.10.2022 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika opět prošla náročným šetřením Spojené akreditační komise. Ta jí udělila certifikát, potvrzení o tom, že je poliklinika i nadále akreditovaným zdravotnickým zařízením, poskytujícím špičkové zdravotní služby svým klientům.

Celý článek


Rosacea neboli růžkovka je častější u žen, u mužů mívá ale závažnější průběh. Jak poznat toto chronické kožní onemocnění a jak ho léčit?

30.9.2022 / Lékárna AGEL

Mnoho lidí o onemocnění kůže jménem rosacea asi neslyšelo. Co to vlastně rosacea je, jak ji rozpoznat? Je tato nemoc dědičná? Čemu se vyvarovat a jak ji léčit? Více tuto nepříliš známou kožní nemoc přibližuje v rozhovoru interní školitelka Lékárny AGEL Rita Smolková.

Celý článek


Světový den srdce připomíná, proč je důležitá dobrá kondice srdce

26.9.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

29. září bude i v letošním roce patřit oslavám Světového dne srdce – mezinárodního svátku, který je věnovaný jednomu z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Srdce zajišťuje oběh krve a tím i přenos živin napříč orgány. Pro chod organismu je tedy zcela nezbytné. A bohužel je to právě srdce, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Kardiovaskulární obtíže jsou příčinou konkrétně více než 35 procent všech úmrtí. V řadě případů lze přitom kardiovaskulárním obtížím předcházet, a to i jednoduše pomocí zdravého životního stylu či včasné léčby.

Celý článek


Farmaceut Tomáš Brettler hraje na klarinet a saxofon ve dvou orchestrech

22.9.2022 / Lékárna AGEL

Vedoucí Lékárny AGEL Česká Třebová PharmDr. Tomáš Brettler vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor klinická farmacie. Po promoci v roce 2005 nastoupil do lékárny U Nádraží, která od roku 2008 součástí Skupiny AGEL. V roce 2007 obhájil rigorózní práci a získal titul PharmDr. Od roku 2013 je vedoucím Lékárny AGEL Česká Třebová.

Celý článek


Konference Digitální zdraví: V elektronizaci zdravotnictví je AGEL napřed

20.9.2022 / AGEL

V České republice platí od ledna letošního roku zákon o elektronizaci zdravotnictví, jenž má být základním stavebním kamenem digitalizace zdravotnictví. V poslední době hojně skloňované téma bylo hlavním programem konference Digitální zdraví, která se uskutečnila v režii magazínu Ekonom v polovině září v Praze. Mezi hlavními řečníky nechyběli zástupci Skupiny AGEL, neboť společnost významně investuje do této sféry zdravotnické péče a má již k dispozici vlastní a unikátní Integrovaný klinický informační systém (IKIS). Podobný společný portál doposud státní sféra nemá, stejně tak chybí i legislativní podpora pro rozvoj digitalizace a telemedicíny.

Celý článek


Zkontrolovat znaménka po létě je důležité. Celý měsíc je vyšetří Poliklinika AGEL Plzeň v rámci Měsíce prevence melanomu

16.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Plzeň proto připravila od středy 21. září 2022 „Měsíc prevence melanomu“, kdy všem objednaným pacientům zkontroluje znaménka kožní lékařka MUDr. Tamara Skalová. Tato akce bude k dispozici každou středu odpoledne až do 19. října 2022. Zájemci se mohou objednávat k vyšetření telefonicky na čísle 371 155 243 nebo přímo na recepci Polikliniky AGEL Plzeň.

Celý článek


Síť laboratoří AGELLAB rozšiřuje občanskou vybavenost ve městě Štětí a otevírá zde novou odběrovou místnost

14.9.2022 / AGELLAB

Síť laboratoří AGELLAB patřící do Skupiny AGEL připravila pro obyvatele města Štětí na Litoměřicku novinku v podobě nového odběrového místa, které se nachází v Domě lékařských služeb. Nejen občané města tak mají k dispozici komplexní nabídku vyšetřovaných metod ve všech oborech laboratorní medicíny.

Celý článek


Zájem o hormonální antikoncepci u dívek a mladých žen klesá. Naopak více žen preferuje nitroděložní tělísko, říká gynekolog z Polikliniky AGEL Ostrava

14.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

V dnešní moderní době existuje mnoho způsobů, jak téměř spolehlivě zabránit nechtěnému otěhotnění pomocí správně zvolené hormonální antikoncepce. Jaké jsou aktuální trendy v jejím užívání a jaké máme výhody či nevýhody hormonální antikoncepce, rozebírá gynekolog MUDr. Lukáš Režňák z Polikliniky AGEL Ostrava.

Celý článek


Lékař vysvětluje: Bolest prsou nepatří ve většině případů mezi projevy rakoviny prsní žlázy

13.9.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Bolest prsou trápí v průběhu života více než dvě třetiny žen a řada z nich má obratem obavu z rakoviny prsní žlázy. Ta je ale podle statistik s bolestmi prsu spojena jen vzácně. Mnohem častěji lze najít příčinu v hormonálních změnách, ale i svalově kostních změnách v okolí prsu, nebo v jejich kombinaci.

Celý článek


Louka u Komenského náměstí v Říčanech ožila akcí Den zdraví

12.9.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany se rozhodla letošní ročník, který se uskutečnil v druhém zářijovém týdnu, věnovat především prevenci. Návštěvníci tak mohli konzultovat vhodný jídelníček s nutriční terapeutkou nebo probrat možnosti prevence kardiovaskulárních onemocnění s lékařkou interního lékařství.

Celý článek


Studenti AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově mají více prostoru ke studiu

6.9.2022 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

Vyšší odborná škola zdravotnická, jejíž zřizovatelem je společnost AGEL, zahájila v září již druhý školní rok v budově na náměstí Přerovského povstání v centru města. Škola byla slavnostně otevřena v loňském roce za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Mons. Jan Graubnera, který přímo v prostorách zrekonstruované budovy v centru města požehnal tolik potřebné škole. Škola se pomalu rozrůstá a od letošního září mají studenti k dispozici další dvě patra učeben, včetně přednáškové auly.

Celý článek


Pomoc NADACE AGEL má bezpočet podob. Za 11 let podpořila přes 1660 žadatelů celkovou částkou přesahující 43 miliónů korun

5.9.2022 / NADACE AGEL

Od roku 2013 si každoročně připomínáme Mezinárodní den charity, který připadá na 5. září. Tento významný den má v kalendáři poznačený i NADACE AGEL, jejíž pomoc má mnohdy bezpočet podob. NADACE AGEL již od roku 2011 podporuje děti i dospělé s tělesným i duševním hendikepem, děti v dětských domovech, maminky s dětmi v azylových domech, sociálně slabé děti při jejich vzdělávání, ale nezapomíná ani na zaměstnance Skupiny AGEL.

Celý článek


Šest let uteklo jako voda, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

1.9.2022 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítala své první studenty v roce 2017. Tehdy do prvního ročníku v Ostravě nastoupilo ke studiu celkem 90 žáků. Nyní má škola více než 630 žáků a studentů a působí celkem ve třech městech. Během šesti let absolvovalo kvalifikační kurzy Sanitář a Ošetřovatel více než 160 kurzistů, přičemž řada z nich si našla nové zaměstnání nebo postoupila v kariérním růstu. V posledních dvou letech úspěšně odmaturovalo téměř 160 žáků v Ostravě a Českém Těšíně.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz pro očkování 3. a 4. posilujících dávek vakcíny

1.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz. Důvodem je zvýšený zájem veřejnosti o očkování posilujících dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Aktuálně je Očkovací centrum v provozu jeden den v týdnu a to každý pátek. Zdravotníci zde očkují vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a to pouze třetí a čtvrtou posilující dávkou. V případě trvajícího zvýšeného zájmu o očkování je v plánu i rozšíření kapacity centra

Celý článek


Tým cévních chirurgů Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí zachrání ročně bypassy stovky pacientů před ztrátou dolní končetiny

31.8.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Když se řekne bypass, většina lidí si představí operaci, při které chirurgické přemostění pomáhá prokrvit srdeční sval, aby srdce mohlo nadále pumpovat krev do celého těla. Tyto operace provádějí kardiochirurgové. Jenže nejen srdce, ale každá část lidského těla a každý jeho orgán potřebuje ke své funkci dobré prokrvení. A tyto operace pak provádějí cévní chirurgové.

Celý článek


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické vyměnili prázdniny za nemocnice a domovy pro seniory

23.8.2022 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Letní pohodu a nic nedělání vyměnila řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické za brigády a výpomoc v nemocnicích nebo v jiných zdravotnických a sociálních zařízeních.

Celý článek


Pacienty v Nemocnici AGEL Říčany hlídají nové monitory životních funkcí

19.8.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Jednotka intenzivní péče a interní lůžkové oddělení říčanské nemocnice disponují nově moderními centrálně propojenými monitory životních funkcí a v současné době již slouží hospitalizovaným.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích vyšetřili první pacienty s podporou krátkodobé srdeční podpory Impella

16.8.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nově k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory Impella. Krátce po jeho pořízení provedli kardiologové katetrizační výkony s podporou tohoto přístroje dvěma pacientům.

Celý článek


Jak se tvoří opar a čím ho léčit? Odbornice z Lékárny AGEL radí, co platí na opary a čím si pomoci k rychlejšímu hojení

12.8.2022 / Lékárna AGEL

Opary dokáží opravdu znepříjemnit život. Navíc se často objeví v tu nejméně vhodnou chvíli. Jak poznat opar ještě v jeho zárodku, co ho způsobuje a čím ho léčit? K problematice se vyjádřila vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Jak ošetřit bodnutí hmyzem a kdy už je nutné volat lékaře?

1.8.2022 / Lékárna AGEL

Poštípání a pokousání hmyzem patří mezi běžná letní zranění. Potrápit nás mohou včely, komáři, klíšťata i neznámý hmyz. Dá se nějak na štípance připravit? A kdy už jsou příznaky těžké a nestačí je ošetřit jen doma? Své rady sdělila interní školitelka Lékáren AGEL Rita Smolková.

Celý článek


Laboratoře AGEL odhalují i vzácná onemocnění typu „liščí tasemnice“

28.7.2022 / AGELLAB

Sběr lesních plodů patří mezi oblíbené letní aktivity dospělých i dětí. Řada lidí ovšem zapomíná, že neomyté ovoce nasbírané v lese může být nositelem nebezpečných parazitů, kteří mohou člověka ohrozit i na životě. Laboratoře AGEL se ve své každodenní činnosti zabývají také raritními a vzácnými onemocněními, ke kterým patří například i nákaza "tasemnicí liščí", mediálně dávanou do souvislosti nejčastěji se sběrem borůvek.

Celý článek


Tenistkám na Livesport Prague Open 2022 poskytují péči zdravotníci z AGELu

27.7.2022 / AGEL

Od soboty 23. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2022. I pro tento roční zajišťuje společnost Dopravní zdravotnictví a.s., která provozuje síť Poliklinik AGEL, kompletní zdravotní a lékařskou péči pro hráčky i jejich realizační týmy po celou dobu trvání turnaje. Pro turnaj byl vyčleněn i jeden sanitní vůz s veškerým potřebným vybavením

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany připravuje Den zdraví 2022, který připomene důležitost prevence

26.7.2022 / Nemocnice AGEL Říčany

Po úspěšném premiérovém ročníku připravuje Nemocnice AGEL Říčany i v letošním roce preventivní akci pro širokou veřejnost Den zdraví 2022. Uskuteční se ve středu 7. září 2022 na louce u Komenského náměstí.

Celý článek


Po pandemii přibývá neurologických pacientů – včetně těch s diagnózou Parkinsonovy choroby

22.7.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

V době pandemie napříč odbornostmi klesl počet pacientů, kteří navštěvovali odborné ambulance a podstupovali preventivní či běžná diagnostická vyšetření. V důsledku toho byl u řady pacientů znemožněn včasný záchyt nemocí v raných stádiích. Od letošního jara se však situace obrací a například neurologická ambulance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí eviduje markantní nárůst zájmu a s ním také zvyšující se počet pacientů jak nových, tak i těch, u kterých se průběh choroby zhoršil. Příkladem jsou pacienti s Parkinsonovou nemocí, která ve svém průběhu razantně proměňuje své projevy a vyžaduje vždy individuální řešení

Celý článek


Vedra jsou zátěží i pro naše chodidla. Na správnou obuv je třeba myslet i během léta

20.7.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Na první pohled by se mohlo zdát, že léto našim nohám prospívá, ale opak je pravdou. „Pokud tedy nechodíme na boso,” říká MUDr. Barbora Zbránková, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín s tím, že na větší zátěž pro nohy působí v létě hned několik faktorů.

Celý článek


Zmodernizovaný rentgen se v Nemocnici AGEL Český Těšín osvědčil

7.7.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Modernizace rentgenu se v Nemocnici AGEL Český Těšín osvědčila. Ročně na něm zdravotníci provedou přes 13 tisíc výkonů.

Celý článek


Gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava radí, jak oddálit blížící se menstruaci během dovolené

4.7.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Chcete vyrazit na dovolenou a menstruační kalendář vás upozorní, že v nejbližších dnech můžete očekávat menstruaci? Jedním z častých dotazů žen před prázdninovým obdobím je možnost odsunu menstruace během dovolené. „Lze předepsat preparát, který toto umožňuje. Po povinném gynekologickém vyšetření a vyloučení těhotenství ošetřující lékař může napsat recept na léky, které se standardně nasazují několik dní před očekávanou menstruací,“ radí MUDr. Lukáš Režňák gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava. I z toho důvodu je velmi vhodné si vést menstruační kalendář, který poskytne přibližný termín menstruace. Pak lze oddálení blížící se menstruace efektivně řešit.

Celý článek


Zaměstnanci společnosti AGEL budou mít v těžkých chvílích oporu v peer programu

28.6.2022 / AGEL

Cílem peer programu je systém psychosociální podpory zaměstnanců ve zdravotnických zařízeních Skupiny AGEL. Program je určen pro stávající zaměstnance, ale podá pomocnou ruku také čerstvým absolventům, kteří nastoupí do zaměstnání.

Celý článek


Zájem o zdravotnickou školu roste i mezi kluky, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

27.6.2022 / AGEL

Stále rostoucí zájem o zdravotnické obory zaznamenává AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a Přerově. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2022/2023 poslalo více než 440 uchazečů. V letošním roce škola zaznamenala také enormní zájem ze strany kluků.

Celý článek


Zájem o zdravotnickou školu roste i mezi kluky, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

27.6.2022 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Stále rostoucí zájem o zdravotnické obory zaznamenává AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a Přerově. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2022/2023 poslalo více než 440 uchazečů. V letošním roce škola zaznamenala také enormní zájem ze strany kluků.

Celý článek


Jaké úrazy hrozí na dovolené u moře a jak se na ně připravit, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

24.6.2022 / Lékárna AGEL

Dovolená u moře s sebou občas nese specifické úrazy, na které by se měl každý cestovatel připravit. U některých úrazů si můžeme svou nejistotou toho, jak postupovat, dokonce více ublížit. Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Opavě a Zlatých Horách Mgr. Lenka Winklerová radí, co si přibalit do své standardní lékárničky na cestu k moři a jak postupovat při těchto zraněních.

Celý článek


Specialisté v AGEL Diagnostickém centru umí vyšetřit kostní věk dítěte

24.6.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Jedním z vyšetření, které požadují lékaři po radiodiagnostických pracovištích, je vyšetření tzv. kostního věku dítěte. Jedná se o posouzení, zda se kostra dítěte vzhledem k jeho věku vyvíjí přiměřeně, zda je kostní věk opožděn nebo naopak urychlen. K tomuto účelu se nejlépe hodí snímek ruky - u praváka levá, u leváka pravá, aby byl co nejvíce potlačen vliv fyzické práce. Postupný vývoj, tvarování a zrání jednotlivých kůstek zápěstí totiž umožňuje přesnější a podrobnější posouzení než jakákoliv jiná část těla. Vývoj se posuzuje od narození až po věk 18 let, kdy vývoj končí a kosti nabývají definitivní podobu.

Celý článek


LABORATOŘE AGEL POTVRZUJÍ NÁRŮST VARIANTY OMIKRON BA.4/BA.5

23.6.2022 / AGELLAB

Laboratoře AGEL potvrzují výrazný nárůst onemocnění covid-19 ve variantě omikron BA.4/BA.5. „Přestože počet zpracovaných vzorků na přítomnost RNA SARS-CoV-2 klesl v průměru na 20 vzorků denně, stále se jedná o vzorky a výsledky zajímavé,” říká Mgr. Hana Bílková Fránková, MBA, vedoucí laboratoře klinické mikrobiologie Laboratoře AGEL a.s. v Ostravě-Vítkovicích s tím, že během pandemie zdejší laboratoř zpracovala až 5000 vzorků denně.

Celý článek


Den lékáren 2022: Co se děje v lékárně před výdejem léku?

16.6.2022 / Lékárna AGEL

Den lékáren, který již po 24. pořádá Česká lékárnická komora (ČLnK), tento rok připadá na 16. června. Tématem letošního roku je cesta léku od jeho objednání, skladování až po výdej. Pacientovi se tak odkryje další část práce lékárníků, která bývá běžně skryta.

Celý článek


Testování na opičí neštovice nabízejí i laboratoře sítě AGELLAB

14.6.2022 / AGELLAB

Opičí neštovice, jejichž 6 případů potvrdily v uplynulých dnech vybraná zdravotnická zařízení v Česku, testují i odborní pracovníci v laboratořích klinické mikrobiologie společnosti Laboratoře AGEL a.s., která je součástí celorepublikové sítě laboratoří AGELLAB. Principem metody je průkaz přítomnosti DNA viru opičích neštovic v krustách, puchýřcích, krvi či stěru z nosohltanu.

Celý článek


Těšínskou osmičku NADACE AGEL vyhrál moderní pětibojař Marek Grycz. Charitativní výtěžek předal Lukáš Krpálek, který nechyběl ve startovní listině

13.6.2022 / NADACE AGEL

Přes tři sta běžců dokončilo 4. ročník Těšínské osmičky NADACE AGEL, kterou ozdobily skvělé sportovní výkony i známé tváře ve startovním poli v čele s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem. Účastníci charitativního běhu podpořili částkou 99 900 korun tři holčičky se zdravotním znevýhodněním.

Celý článek


Tým praktických lékařů AGEL Hornické polikliniky posílili manželé, kteří spolu pracují již 13 let

10.6.2022 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika přivítala nové kolegy, kteří rozšířili tým praktických lékařů pro dospělé. Manželé MUDr. Jiří Manoušek a MUDr. Marie Manoušková mají bohaté pracovní zkušenosti, po téměř 30 letech praxe se rozhodli odejít ze svých soukromých praxí a nastoupit jako zaměstnanci polikliniky.

Celý článek


Kardiologové z Třince-Podlesí využívají při operacích srdce rozšířenou realitu. Vyvinuli si vlastní software a vidí tak doslova „do nitra pacienta“

9.6.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Před nedávnem lékaři a zdravotníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí informovali veřejnost o využívání virtuální reality v předoperační přípravě u různých druhů zákroků. Nyní však své hranice posouvají výrazně dále a zavádějí využívání smíšené reality přímo na operačním sále během operační procedury. Jedná se o další stupeň zobrazení 3D dat pomocí nových technologií. Zjednodušeně řečeno, operatérova realita je rozšířená o jakákoliv potřebná 3D data, ať se jedná o orgány, nebo cokoli jiného.

Celý článek


Těšínská osmička NADACE AGEL startuje v neděli a hlásí rekordní účast. Závodu, na který je možné se ještě přihlásit, se zúčastní i Lukáš Krpálek

8.6.2022 / NADACE AGEL

V neděli 12. června se na 8kilometrové trati mezi Třincem a Českým Těšínem uskuteční 4. ročních charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. I přes rekordní účast se mohou sportovci k závodu přihlásit ještě krátce před jeho startem.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici AGEL Český Těšín měl velký úspěch

3.6.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Mimořádný zájem měla veřejnost v letošním roce o Den zdraví a prevence, který připravila Nemocnice AGEL Český Těšín na první červnový čtvrtek. Lidé přišli nejen zkonzultovat svůj zdravotní stav, ale také zavzpomínat na své působení v nemocnici, jež slaví letos 85 let od svého založení. Program si užily také stovky místních dětí ze základní škol, pro než studenti AGEL Střední zdravotnické školy zorganizovali prezentaci i praktické ukázky první pomoci.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín, která letos slaví 85 let, zve na Den zdraví a prevence. Program je zaměřen na všechny generace

31.5.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín zve širokou veřejnost na Den zdraví a prevence, který se uskuteční ve čtvrtek 2. června od 14.00 do 17.00 hodin. Zdravím nabité odpoledne nabídne také kulturní program připravený k 85. výročí založení nemocnice. V její zahradě bude k vidění například výstava historických fotografii a zdravotnických exponátů Muzea Těšínska.

Celý článek


Absolutorium na AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě je jen třešničkou na dortu, říká jedna z prvních budoucích absolventů školy

30.5.2022 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě-Koblově přivítala své první studenty v roce 2018. Impulsem k založení nové zdravotnické školy byl dlouhodobý nedostatek středního zdravotnického personálu v Česku. Proto se společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice, rozhodla založit vlastní zdravotnickou školu. V červnu čeká první absolventy historicky závěrečná zkouška, která umožní studentům užívat titul diplomovaný specialista.

Celý článek


Absolutorium na AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě je jen třešničkou na dortu, říká jedna z prvních budoucích absolventů školy

30.5.2022 / AGEL Vyšší odborná škola Ostrava

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě-Koblově přivítala své první studenty v roce 2018. Impulsem k založení nové zdravotnické školy byl dlouhodobý nedostatek středního zdravotnického personálu v Česku. Proto se společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice, rozhodla založit vlastní zdravotnickou školu. V červnu čeká první absolventy historicky závěrečná zkouška, která umožní studentům užívat titul diplomovaný specialista.

Celý článek


Laboratoře AGEL na úspěšném semináři upozornily na onemocnění spojená se sexuálními aktivitami. Nejčastější jsou chlamydie

24.5.2022 / AGELLAB

Společnost Laboratoře AGEL a.s. ve spolupráci s AGEL a.s. uspořádala před nedávnem odborný seminář pro lékaře, sestry, epidemiology, studenty i další odbornou veřejnost s názvem „Od pasu dolů III“. Díky konferenci měla odborná veřejnost možnost po dlouhé době opět osobně diskutovat aktuální témata týkající se „nejzábavnějšího fenoménu života“, tedy sexuality, a to z mnoha úhlů pohledu. Názvem společnost navázala na dvě úspěšné konference na obdobná témata, které se uskutečnily v „předkovidové“ době a setkaly se v odborných kruzích s velmi pozitivním ohlasem.

Celý článek


Neublížit pacientovi ani sobě. Odborníci z Nemocnice AGEL Český Těšín poradili hasičům, jak manipulovat s nemohoucími či extrémně obézními

24.5.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Na začátku spolupráce velitel stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Českém Těšíně oslovil vedení Nemocnice AGEL Český Těšín s tím, že jsou hasiči často voláni k nemohoucím lidem a chtěli by získat informace od odborníků, jak správně s nimi manipulovat a transportovat zraněné do bezpečí. Školením prošlo 30 příslušníků HZS MSK.

Celý článek


Vysoký krevní tlak je nenápadný, ale může zabíjet. Dbejte na prevenci, radí specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

17.5.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Na úterý 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Včasnou léčbou a prevencí můžete předejít výraznému postižení srdce, mozku a zraku anebo postižení ledvin.

Celý článek


Pacientům s vysokým krevním tlakem pomáhá v Podlesí i specializovaná ambulance rezistentní hypertenze

17.5.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Světový den hypertenze připadá na 17. května a upozorňuje na vážné zdravotní komplikace provázející arteriální hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Během koronavirové pandemie řada lidí i přes zdravotní komplikace odkládala návštěvu lékaře, což má za následek následné komplikace a pozdě zahájenou léčbu. Jen arteriální hypertenzí přitom v České republice trpí přes 3 miliony lidí a třetina z nich o svém onemocnění neví.

Celý článek


AGEL podpoří studující maminky i zaměstnance. Každý měsíce dostanou stipendium 5000 korun

13.5.2022 / AGEL

Společnost AGEL připravila pro studenty nelékařských zdravotnických oborů na vysokých a vyšších odborných školách atraktivní motivační novinku. Stipendium 5000 korun mohou čerpat po celý rok studenti absolvující vzdělávání v kombinované/dálkové formě.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory, který pomůže pacientům s vážnou formou infarktu

12.5.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Přístrojová novinka v podobě mechanické podpory srdeční činnosti Impella je jedním z nejúčinnějších opatření pro záchranu nemocných s rozsáhlým infarktem myokardu.

Celý článek


Práci ve zdravotnictví musí mít člověk rád, říká sestřička s téměř 60letou praxí z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

11.5.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Na 12. květen připadá tradičně Mezinárodní den sester a ošetřovatelství, během kterého si připomínáme důležitost nelékařských zdravotnických profesí. Pro mnohé je celoživotní práce u pacientů srdeční záležitostí a i přes nesmírnou náročnost této profese nedají na ni dopustit. To je i případ sestřičky Marie Adamusové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, která v oboru pracuje ve městě “Ocelářů” již od roku 1964 a je tak nejdéle sloužící sestřičkou ve Skupině AGEL.

Celý článek


Nedostatkem vitamínu D trpí až 60 % populace. Proč je „déčko“ důležité?

9.5.2022 / Lékárna AGEL

Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL, Mgr. Lucia Gondová, přibližuje důležitost vitamínu D. Jeho nedostatek v organismu se připisuje vzniku řadě onemocnění, jako je například osteoporóza, poruchy imunity či nádorové onemocnění. Jak doplňovat vitamín D? Můžeme se jím předávkovat?

Celý článek


Den prevence na Poliklinice AGEL Česká Třebová odhalil špatný stav pohybového aparátu u školáků

6.5.2022 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy s pohybovým aparátem se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den Prevence pohybového aparátu, který připravilo rehabilitační oddělení Polikliniky AGEL pro žáky 8. tříd ZŠ Nádražní Česká Třebová. Celkem 38 žáků, z toho 19 chlapců a 19 dívek ve věku 13 až 15 let, si nechalo prověřit stav svého pohybového aparátu a seznámili se s chodem celého rehabilitačního oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL má novou Vědeckou radu. V jejím čele stojí profesor Roman Prymula

5.5.2022 / AGEL

Ve společnosti AGEL začala fungovat nová Vědecká rada. Je v ní dohromady 14 expertů z různých oblastí českého medicínského prostředí. Nová Vědecká rada, která bude řešit důležité odborné problémy v oblasti poskytování zdravotních služeb, vzdělávání a vědeckovýzkumné činnosti a dalších otázek koncepční povahy ve společnosti AGEL, byla jmenována na 5 let a navázala na první Vědeckou radu, která byla jmenována v roce 2014 a letos svou činnost ukončila. Úkolem vědecké rady je zpracovat ve spolupráci se členy lékařské rady a příslušnými primáři střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů Skupiny AGEL.

Celý článek


Od pasu dolů. Odborná konference Laboratoří AGEL upozorní na onemocnění spojená se sexuálními aktivitami

3.5.2022 / AGELLAB

Období letních měsíců a prázdnin se nezadržitelně blíží. Kromě slunce, dovolených a dlouhých letních večerů přináší také celou řadu zdravotních rizik, na které je potřeba pamatovat. Mezi ně jistě patří onemocnění spojená se sexuálními aktivitami. Tématikou zdravotních rizik nejen v průběhu letních měsíců se bude zabývat 5. května jednodenní konference Od pasu dolů III, která naváže na „předkovidovou“ tradici odborných setkání pořádaných Laboratořemi AGEL a.s. Bude zaměřena na sexualitu, sexuálně přenosná onemocnění, nahlédneme také v této oblasti pod „pokličku“ humánní genetiky a zamyslíme se nad fakty a mýty o vitamínu D.

Celý článek


Za dlouhodobou a tvůrčí pedagogickou činnost byla oceněna učitelka AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické s 36 letou praxí

29.4.2022 / AGEL

V rámci Ocenění pedagogických pracovníků škol a školských zařízení na území Města Český Těšín u příležitosti Dne učitelů ocenilo město Český Těšín učitelku Mgr. Janu Feberovou. Mezi žáky je velmi oblíbená, říkají o ní, že je přísná, ale přitom lidská a milá.

Celý článek


Tři podezřelé záchyty si připisuje Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Olomouc

29.4.2022 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Olomouc, který proběhl v pondělí 25. dubna, charakterizoval velký zájem veřejnosti. Lékařka kožní ambulance vyšetřila téměř 80 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének. Výsledkem jsou tři podezřelé záchyty. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Voňavé květnové polibky bez zapáchajícího dechu. Jak bojovat s citlivým problémem radí specialistka z Lékárny AGEL

28.4.2022 / Lékárna AGEL

Květen je jako stvořený pro líbání. Dle tradice žena, políbená pod rozkvetlým stromem 1. května, by měla celý rok oplývat krásou, přitažlivostí a plodností. Nechcete-li uschnout, ale mít na polibky pod třešní hezké vzpomínky, vyslechněte si dobré rady vedoucí Lékárny AGEL PharmDr. Jarmily Staszkové, jak si zajistit voňavý dech.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika otevřela novou onkologickou ambulanci

27.4.2022 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika nově otevřela ve svých prostorách onkologickou ambulanci, kde se o pacienty bude starat zkušená lékařka s mnohaletou praxí MUDr. Dagmar Molendová. Společně s novou sestřičkou budou k dispozici pacientům tři dny v týdnu (úterý, středa, čtvrtek), a to v čase od 8:00 do 14:00 hodin s půlhodinou polední pauzou od 12:00 hodin.

Celý článek


Tým kardiologů z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s týmem onkologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava oznámili zcela novou metodu léčby bolesti u ischemické choroby srdeční. Jako první na světě použili k jejímu odstranění ozařování kybernetickým nožem CyberKnife

25.4.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Svíravá a silná bolest na hrudi po pouhých pár krocích chůze – taková, která budí člověka ze spánku – to je jeden ze symptomů ischemické choroby srdeční – angina pectoris. Často ztěžuje nemocným život až do té míry, že je zcela vyřadí z běžného života. Právě takovouto bolest kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s odborníky Kliniky onkologické Fakultní nemocnice Ostrava léčili již u tří pacientů metodou, která nemá na světě u této indikace obdoby. Kybernetickým nožem vyřadí z funkce nervové uzly, které jsou zodpovědné za přenos bolesti od srdce. Úleva bývá takřka okamžitá, plný efekt unikátního zákroku se u pacienta projeví po několika týdnech až měsících.

Celý článek


Zhruba půl tuny odpadu uklidili žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

20.4.2022 / AGEL

Žáci a pedagogové z AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě-Koblově se zapojili do celorepublikové dobrovolnické úklidové akce „Ukliďme Česko“. Akce má za cíl uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.

Celý článek


S tabletem za pacientem? V Nemocnici AGEL Český Těšín využívají elektronickou dokumentaci

20.4.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín začala naplno využívat výhody elektronické dokumentace prostřednictvím mobilního IKISu - Integrovaného Klinického Informačního Systému. Tablety mají zdravotníci v rukách nejen u příjmu pacientů.

Celý článek


Je třeba se bát zvýšené konzumace vajec o Velikonocích?

14.4.2022 / Lékárna AGEL

Kolem vajec a cholesterolu kolují různá tvrzení a mýty. Jak je to doopravdy s cholesterolem ve vejcích?

Celý článek


Lidé s infarktem budou v Pardubicích dříve na sále. Oprava nadjezdu u nemocnice je hotová

13.4.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Rekonstrukce nadjezdu u Pardubické nemocnice, v jejímž areálu je situováno Kardiologické centrum AGEL, je u konce. Od pátku 15. dubna po něm budou moci jezdit vozidla záchranné služby, MHD, ale také osobní automobily. Rekonstrukce trvala od března 2021 a přinášela v Pardubicích výraznou komplikaci v dopravě i pro vozidla záchranné služby.

Celý článek


Velikonoční atmosféra vládne napříč Nemocnicí AGEL v Českém Těšíně

6.4.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Český Těšín už tento týden. Zaměstnanci ve spolupráci s humanitární organizací ADROU zpříjemnili středeční dopoledne 6. dubna pacientům a klientům Sociální služby.

Celý článek


Hlídat si své zdraví i kondici pomáhají zájemcům specializovaná vyšetření v síti laboratoří AGELLAB

5.4.2022 / AGELLAB

Na 7. dubna tradičně připadá Světový den zdraví, tedy toho nejcennějšího, co máme. Aby člověk předcházel zdravotním problémům, je nesmírně důležité myslet na prevenci, která může mít mnoho podob. Mezi ně bezesporu patří špičková vyšetření v síti laboratoří AGELLAB, díky kterým odborníci dokážou zjistit nejen aktuální kondici organismu člověka, ale i jeho sklony k vážným nemocem.

Celý článek


3. dubna slavíme Mezinárodní den spodního prádla. Víte, jak vhodné prádlo vybrat?

31.3.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Ačkoli většina mezinárodních dní připomíná důležité historické milníky a události, jsou mezi nimi i takové, které vznikly spíše z komerčnějších důvodů. Jedním z nich je Mezinárodní den spodního prádla, který slaví především prodejci a zákazníci různými slevovými akcemi a nákupy dne 3. dubna. Než se ale dámy či pánové vydají s nákupním košíkem k podkladně, měli by vědět, jaká zdravotní úskalí může nevhodně zvolené spodní prádlo přinést.

Celý článek


Jak zvládat náročnou manipulaci s imobilními pacienty, poradili sociálním pracovníkům fyzioterapeuté z Nemocnice AGEL Český Těšín

30.3.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Specialisté na rehabilitaci z Nemocnice AGEL Český Těšín připravili seminář pro pracovníky v sociálních službách, kteří pomáhají ve Českém Těšíně imobilním občanům. Zdravotníci jim předali cenné rady, jak zvládat náročnou práci a zároveň šetřit své zdraví.

Celý článek


Dědí se ve vaší rodině infarkt? Ani s pozitivní rodinnou anamnézou nemusíte na sport rezignovat, ubezpečují odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

30.3.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Fakt, že sport prospívá zdraví, je všeobecně známým faktem, a to jak u zdravých lidí, tak také u lidí s kardiovaskulárním onemocněním. Specialisté na sportovní kardiologii doporučují mírnou sportovní aktivitu už i u pacientů s kardiologickým onemocněním, což se dříve často vylučovalo.

Celý článek


Terapie pomůže od záchvatů až třem čtvrtinám pacientů s epilepsií, říká specialista neurologické ambulance Polikliniky AGEL Olomouc

25.3.2022 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Purple day neboli Světový den epilepsie připadá tradičně na 26. březen a během tohoto dne se po celém světě daří šířit povědomí o této nemoci, které postihuje již více než 50 milionů lidí po celém světě. Výrazným symbolem tohoto dne je fialová barva, z čeho vychází i jeho název – Purple day. Onemocnění, které postihuje mnohem častěji mužskou populaci, u příležitosti světového dne více přiblížil neurolog MUDr. Vojtěch Mrňka z Polikliniky AGEL Olomouc.

Celý článek


Chirurgická ambulance AGEL Hornické polikliniky nabízí ošetření pacientů bez čekání

21.3.2022 / AGEL Hornická poliklinika

Chirurgická ambulance AGEL Hornické polikliniky přímo v centru Ostravy nabízí pacientům široké spektrum služeb, profesionální lidský přístup a ošetření bez čekacích lhůt, které jsou v jiných zdravotnických zařízeních mnohdy několikahodinové. Pacienti na Hornické poliklinice tak v čekárně stráví jen minimum času.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum ročně provede více než 80 000 vyšetření. V případě, že si žena nahmatá bulku, absolvuje vyšetření do několika dnů

10.3.2022 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum zahrnuje 3 pracoviště, v Novém Jičíně, ve Frenštátě pod Radhoštěm a ve Vsetíně a za celý loňský rok v nich zdravotníci provedli přes 80 000 vyšetření. I přes značný počet pacientů specializované centrum disponuje volnými vyšetřovacími kapacitami. Specialisté apelují na všechny ženy, aby nepodceňovaly prevenci a i při sebemenším podezření na zdravotní problém vyhledaly včas odbornou pomoc. Na důležité vyšetření nebudou čekat.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí investovala více než 5 miliónů korun do kompletní renovace a modernizace interiérů

9.3.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Vnitřní prostory Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí prošly před nedávnem kompletní renovací interiérů. Více než 40 let staré vybavení vystřídaly nové a moderní prvky. Investice přesahující částku 5 miliónů korun zpříjemní pobyt všem pacientům a návštěvníkům. V rámci rekonstrukce se také zvýšila bezpečnost nejen pacientů, ale i zaměstnanců.

Celý článek


Kardiologickému centru AGEL v Pardubicích se podařilo špičkovou péči zachovat i během pandemie. V roce 2021 se podařilo počet operací dokonce meziročně navýšit

4.3.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích, superspecializované pracoviště pečující o pacienty s onemocněním koronárních tepen a s poruchami srdečního rytmu, si dlouhodobě udržuje silnou pozici mezi špičkovými pracovišti v České republice. Potvrzují to výsledky a počty provedených výkonů za rok 2021, který byl silně ovlivněn pandemickou situací.

Celý článek


Jak je na tom vaše kondice? Nemocnice AGEL Český Těšín zve na Den obezity

28.2.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

U příležitosti Světového dny obezity, který připadá na 4. března, připravila Nemocnice AGEL Český Těšín preventivní akci Den obezity. Konat se bude ve čtvrtek 3. března nutriční terapeutka z nemocnice zájemce seznámí s jejich zdravotním stavem, související právě s tělesnou hmotností.

Celý článek


Síť laboratoří AGELLAB nabízí alergikům test specifického IgE proti alergenům ze 160 zdrojů v jediném vyšetření

21.2.2022 / AGELLAB

Alergiemi podle statistik trpí až 2,5 milionu Čechů. Nejčastěji jde o alergie na pyly, roztoče, plísně, zvířata či potraviny. Zjistit přesný alergenový zdroj, který způsobuje potíže, je přitom dnes již snadné. Například v laboratořích sítě AGELLAB si mohou zájemci s podezřením na alergii nechat prověřit 280 alergenů ze 160 alergenových zdrojů během jediného vyšetření, což ocení zejména děti. Zdravotníci navíc dovedou nejen odhalit druh alergie, ale umí určit i její intenzitu a závažnost klinických projevů.

Celý článek


Sanitky zdravotnických zařízení skupiny AGEL převezly v loňském roce více než 87 500 pacientů

9.2.2022 / AGEL

Zdravotnická zařízení skupiny AGEL disponují desítkami sanitních vozidel, které slouží k zajištění převozů hospitalizovaných a ambulantních pacientů, k překladům nebo dopravě na vyšetření do jiných zdravotnických zařízení, popřípadě k propuštění do trvalého bydliště pacienta. Sanitní vozy převezly v loňském roce více než 87 500 pacientů. Nejvytíženější byly sanitky Dopravní zdravotní služby Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Suchej únor v pravý čas? Kladný vztah k alkoholu se v době tvrdých lockdownů ještě prohloubil, říká psychiatr z Polikliniky AGEL

3.2.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

10. ročník abstinenční výzvy “Suchej únor” přichází v době, kdy spotřeba alkoholu v České republice stoupá, roste obliba domácího popíjení a ordinace psychiatrů plní lidé bojující s problémy s alkoholem. Ty se týkají mužů i žen a cílem kampaně je vyzvat lidi k uvědomění, že pro spoustu z nás je alkohol běžnou součástí našich životů a Suchej únor může poukázat na jeho rizikové užívání.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum pomáhá klientkám v rámci genetického vyšetření rakoviny prsu

3.2.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Rakovina prsu je civilizační onemocnění, jehož přesné příčiny zatím nejsou známy. Jedná se o komplexní onemocnění, na jehož rozvoji se podílí řada vlivů. U příležitosti Světového dne boje proti rakovině (4. únor) je vhodné připomenout, že mezi významné rizikové faktory mimo těch všeobecně známých jako kouření, nadměrná konzumace alkoholu, obezita, bezdětnost či absence kojení, patří také genetická predispozice.

Celý článek


Víkendové vichřice otřásly kardiovaskulárním systémem občanů, říká lékař z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

1.2.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně větrné víkendové počasí zanechalo stopy nejen na popadaných stromech a škodách na majetku, ale také na občanech Pardubického kraje. Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích zaznamenali během tohoto větrného víkendu zhruba 30-50% nárůst pacientů.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně nabízí vyšetření na zcela novém rentgenovém přístroji. Jeho výhody ocení nejen pacienti

27.1.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového moderního skiagrafu, který je součástí AGEL Diagnostického centra v Novém Jičíně. Novinka přináší rovněž snížení celkové radiační zátěže nezbytné k provedení vyšetření.

Celý článek


Sotva začal studovat, už zachraňuje životy. Žák AGEL Střední zdravotnické školy pohotově zachránil ženu, která nejevila známky života

26.1.2022 / AGEL

Jakub Szturc je žákem prvního ročníku na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. V září 2021 nastoupil do prvního ročníku oboru praktická sestra, aby si splnil svůj sen o budoucím povolání. Pár týdnu po zahájení studia se dostal do situace, kdy bez váhání pomáhal resuscitovat ženu, která nejevila známky života. O hrdinském činu teprve patnáctiletého chlapce se učitelé dozvěděli až z poděkování, které nedávno zaslala neteř zachráněné ženy.

Celý článek


Lékařka radí, kdy po covidu znovu začít se sportem

13.1.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pandemie onemocnění covid-19 již zasáhla velkou část české populace. Drtivá většina lidí se přitom po prodělání nemoci naštěstí mohla vrátit znovu do běžného života, a to včetně sportovních aktivit. Ty však není vhodné začít provozovat příliš brzy, aby naopak dobře míněná aktivita tělu neuškodila.

Celý článek


Nemocnice AGELu během pandemie spolupracují. Lůžka intenzivní péče pomáhala vytíženým nemocnicích často uvolnit Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

4.1.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pacienti vyžadující komplexní podporou dýchání a oběhu, pacienti s kardiologickými obtížemi, ale i lidé s onemocněním covid-19 dostávají aktuálně péči napříč okresy i kraji a to díky spolupráci nemocnic skupiny AGEL. Pacienti ze Zlínska, Ostravska, Novojičínska i Bruntálska, kteří potřebují léčbu pomocí umělé plicní ventilace, putují často až do Třince. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí přitom i při této péči stále zajišťuje péči o pacienty s kardiovaskulárními onemocněními.

Celý článek


Pozorujeme výrazně pomalejší hojení plicní tkáně, říká vedoucí ECMO týmu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, kde letos napojili 12 pacientů s onemocněním covid-19

31.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pro drtivou většinu obyvatel je covid-19 naštěstí relativně banální a nekomplikovaná respirační infekce. Pro tyto jedince život pokračuje bez jakýchkoliv změn. Pak bohužel existuje skupina lidí, u kterých se rozvine těžký průběh onemocnění, v nejhorších případech s nutností použití invazivní plicní ventilace, či metody ECMO. Vedoucí lékař ECMO programu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí se ohlédnul za uplynulým rokem.

Celý článek


Letošní rok byl plný novinek a příjemných překvapení, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

30.12.2021 / AGEL

Pátý rok existence školy přinesl hned několik důležitých milníků. V červnu letošního roku odmaturovali historicky první maturanti v Ostravě. V září škola uvítala ve školních lavicích první budoucí maturanty v Českém Těšíně. Velkou událostí bylo také otevření nové AGEL Vyšší odborné školy v Přerově, která je první pobočkou v Olomouckém kraji a bylo toho mnohem více.

Celý článek


Centrum sportovní kardiologie v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí, jedno z prvních v ČR, za uplynulý rok vyšetřilo na stovku sportovců. Odborníci odhalili skryté arytmie, ale i následky prodělaného covidu

27.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Je tomu rok, co v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí začalo fungovat specializované kardiologické centrum, které pomáhá u sportovců snižovat riziko výskytu náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo předcházet případům nečekaných úmrtí mladých sportovců. Sport sám o sobě není podle odborníků příčinou problému, ale zhoršuje prognózu a může být spouštěčem akutního zhoršení nepoznaného srdečního onemocnění. To se může projevit například náhlou poruchou srdečního rytmu během fyzické námahy.

Celý článek


Dárky od vánočního Stromu splněných přání v prostějovské kancelářiputovaly k seniorům až do Sedlčan

22.12.2021 / Perfect Distribution

Přes padesát vánočních dárků nakoupili zaměstnanci firem Perfect Dis-tribution a AGEL Trade seniorům z Domova se zvláštním režimem Sedlčany, aby tak splnili jejich přání. Pečlivě vybrané a zabalené dary již doputovaly k mile překvapeným seniorům z Příbramska.

Celý článek


Jak na zdravé Vánoce? Nezapomínejte na pohyb, radí výživová poradkyně AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

17.12.2021 / AGEL

Předvánoční adventní čas se pro mnohé z nás stává obdobím hektickým se spoustou práce, úklidu, sháněním dárků a příprav štědrovečerní tabule. Česká tradice pečení vánočního cukroví a příprava kapra s bramborovým salátem je jednou z nejkrásnějších. Vyžaduje ovšem dost času a úsilí. Tipy na zdravé Vánoce sdílí výživová poradkyně a vedoucí kvalifikačních kurzu Sanitář a Ošetřovatel na AGEL Střední zdravotnické škole, PhDr. Jarmila Verešová, PhD.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Plzeň aplikovali ve znovuotevřeném očkovacím centru přes 2 000 vakcín. Zdravotní péče na poliklinice zůstává neomezena

15.12.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Zdravotníci v Očkovacím centru v rámci Polikliniky AGEL Plzeň po listopadovém znovuotevření aplikovali přes 2 000 dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Díky obětavé práci těchto zdravotníků, kteří očkují v odpoledních hodinách, zůstává ambulantní zdravotní péče polikliniky neomezena a funguje ve standardním režimu.

Celý článek


První bezdrátový kardiostimulátor ve východních Čechách zavedli lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

14.12.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Lékaři Kardiologického centra AGEL zavedli ve čtvrtek 9. prosince prvním dvěma pacientům bezdrátové kardiostimulátory Micra. Špičkové specializované pracoviště v Pardubicích se tím zařadilo k pouhé pětici kardiologických zařízení v České republice, které tuto šetrnou metodu nabízí.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické opět vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.11.2021 / AGEL

S podzimním rychle rostoucím počtem nově covid pozitivních pacientů a vytížeností personálu zdravotnických zařízení, se žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě a Českém Těšíně vracejí do zdravotnických zařízení. Více než 25 žáků tak posílilo nelékařský zdravotnický personál nemocnic na Moravě.

Celý článek


Rakovina prsu se týká i mužů. Nádor bývá často zjištěn až v pokročilém stadiu, varují specialisté z AGEL Diagnostického centra

18.11.2021 / AGEL Diagnostické centrum

Zatímco u žen je rakovina prsu nejčastějším nádorovým onemocněním a druhou nejčastější příčinou úmrtí na onkologické onemocnění, u mužů se toto onemocnění vyskytuje poměrně vzácně. Počet případů ale významně roste a aktuálně se v Česku týká hned několika desítek pacientů. Na rozdíl od žen, u mužů přitom bývá rakovina prsu obvykle zachycena až v pokročilejším stádiu, což komplikuje léčbu.

Celý článek


Testovací týmy Poliklinik AGEL zajišťovaly testování hráček, organizátorů i diváků na tenisovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové

9.11.2021 / AGEL

Finálový tenisový turnaj Pohár Billie Jean Kingové, který byl letošní největší sportovní akcí pořádanou letos v České republice, by se jen těžko uskutečnil bez nasazení laboratorních specialistů ze zdravotnických zařízení skupiny AGEL. Po celou dobu prestižního turnaje byly u pražské O2 areny a v blízkém okolí k dispozici 3 týmy provádějící antigenní i PCR testování.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz z důvodu velkého zájmu veřejnosti o očkování

5.11.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz. Důvodem je zvýšený zájem veřejnosti o očkování. Aktuálně je očkovací centrum v provozu tři dny v týdnu a to každé úterý, středa a čtvrtek. Zdravotníci zde očkují nejen první dvě dávky vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech), ale i třetí posilující dávku té samé vakcíny. V případě trvajícího zvýšeného zájmu o očkování je v plánu i rozšíření kapacity centra.

Celý článek


Zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě získala ocenění za mimořádný počin

4.11.2021 / AGEL

Mgr. Alžběta Panáková byla oceněna v rámci 8. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2021. Zástupkyně ředitele převzala cenu v úterý 2. listopadu v Praze v rámci odborné konference „Zástupce ředitele v hlavní roli.“ O tom, že byla nominována, neměla nejmenší tušení. Slavnostní vyhlášení jí mile zaskočilo a překvapilo.

Celý článek


Žákyně 4. ročníku AGEL Střední zdravotnické školy zazářily v IKEMu. Vyhrály první místo v soutěži HARTMANN School Awards

27.10.2021 / AGEL

Karolína, Lenka a Beata slaví úspěch v celostátní soutěži společnosti HARTMANN. Žákyně 4. ročníku oboru Zdravotnický asistent na AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Českém Těšíně, představily v pražském IKEMu svůj projekt, ve kterém řeší zlepšení kvality ošetřovatelské péče o nemocné. Z 11 zdravotnických škol v České republice obhájily žákyně první místo.

Celý článek


Stát se ošetřovatelem je nyní možné v novém kvalifikačním kurzu AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

26.10.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škol zdravotnická se sídlem v Ostravě-Koblově od listopadu nově nabízí akreditovaný kvalifikační kurz Ošetřovatel. Do kurzu se mohou hlásit sanitáři, ale i lidé bez předchozího zdravotnického vzdělání. První kurz bude zahájen 10. listopadu a potrvá do května příštího roku.

Celý článek


V Kardiologickém centru AGEL v Pardubicích proběhl workshop o zprůchodňování dlouhodobě uzavřených srdečních tepen za účasti českých a slovenských lékařů

22.10.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích zavedlo jako první pracoviště v České republice systematicky vedený program rekanalizace chronických uzávěrů srdečních tepen (CTO – Chronical Total Occlusions). Své zkušenosti se složitými zákroky zdejší specialisté předávali v úterý 19. října během prakticky orientovaného setkání intervenčních kardiologů z celé České republiky a ze Slovenska.

Celý článek


Dozorčí rada Skupiny AGEL vyhodnotila uplynulý rok

18.10.2021 / AGEL

Skupina AGEL vloni oslavila již 30 let od svého vzniku. V České republice a na Slovensku je počtem téměř 14 000 pracovníků vyhledávaným zaměstnavatelem, který nabízí svým zaměstnancům odborný růst a prostředí pro kvalitní a odbornou profesionální péči. Většina zdravotnických zařízení skupiny disponuje akreditovanými pracovišti pro vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků.

Celý článek


Zájemci mohou v jeden den absolvovat bez objednání celou řadu vyšetření? Poliklinika AGEL Ostrava pořádá v úterý 19. října Den prevence pro širokou veřejnost

15.10.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Vyšetření cukru v krvi a EKG, ultrazvuk krkavice nebo štítné žlázy, preventivní vyšetření sluchu, kožní prevence, rehabilitační workshop pro prevenci bolesti zad nebo vyšetření celotělovým DermoScanem za akční cenu. To jsou aktivity, které v úterý 19. října nabídne Poliklinika AGEL v centru Ostravy.

Celý článek


Zájem o zdravotnické profese roste i mezi chlapci. Na AGEL Střední zdravotnické škole studuje více než 50 chlapců

6.10.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. V kurzu jsou nejen u dívek, ale v poslední době také u chlapců. AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně rok co rok zaznamenává větší zájem o studium ze strany kluk

Celý článek


Období pandemie mělo negativní vliv nejen na prevenci, připomínají u příležitosti Světového dne srdce specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

29.9.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Celý měsíc září je věnovaný prevenci kardiovaskulárních onemocnění a Světový den srdce je akcí, která byla prvně uskutečněna v roce 2000 Světovou federací srdce (WHF) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Jak upozorňují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, období pandemie koronaviru mělo negativní vliv jak na prevenci, tak na včasnou léčbu těchto onemocnění.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s  co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

24.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola letos slaví 5 let. Těší se velkému zájmu i oblibě

13.9.2021 / AGEL

Za tak krátkou dobu se škola se sídlem v Ostravě rozrostla o pobočku v Českém Těšíně a přibyla k ní i AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě, Českém Těšíně a letos nově i v Přerově. „Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste,” říká zástupkyně ředitele Mgr. Alžběta Panáková.

Celý článek


Olomoucký arcibiskup požehnal nové AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Přerově

9.9.2021 / AGEL

Slavnostního otevření se ve středu 8. září dočkala nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově, do níž nastoupilo ve školním roce 2021/2022 40 studentů oboru Diplomovaná všeobecná sestra. Historické události se zúčastnil i olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, který přímo v prostorách zrekonstruované budovy v centru města požehnal tolik potřebné škole i jejím studentům a pedagogům.

Celý článek


40 studentů nastoupilo v Přerově do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Mají možnost využít i stipendijní program

3.9.2021 / AGEL

S prvním zářijovým dnem se otevřela v Přerově AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická a do prvního roku studia nastoupilo celkově 40 studentů. Zřizovatelem je společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice. Nejen Olomoucký kraj dlouhodobě trápí nedostatek zdravotnického personálu.

Celý článek


Začátek školního roku přináší dětem nachlazení, ale i zažívací potíže ze stresu. Pomohou bylinky i vitaminy, ale třeba i zdravější svačinka

1.9.2021 / AGEL

Začátek školního roku je pro lékárníky tradičně obdobím, kdy jejich rady vyhledávají rodiče školáků různého věku, ale také sami dospělí, kteří se potýkají se zdravotními problémy, spojenými s podzimním ochlazením. Řadu komplikací spojených s návratem dětí do kolektivu lze ale podle odborníků řešit včas a zabránit tak zhoršení zdravotního stavu.

Celý článek


40 studentů nastoupilo v Přerově do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Mají možnost využít i stipendijní program

1.9.2021 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

S prvním zářijovým dnem se otevřela v Přerově AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická a do prvního roku studia nastoupilo celkově 40 studentů. Zřizovatelem je společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice. Nejen Olomoucký kraj dlouhodobě trápí nedostatek zdravotnického personálu.

Celý článek


Zhoubný nádor, který nejde ani nahmatat, lokalizují specialisté z AGEL Diagnostického centra pomocí šetrného radioaktivního zrna

18.8.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum rozšiřuje spektrum poskytované péče o aplikaci radioaktivního zrna, které je spojené s přesnější a šetrnější péčí u vyšetření karcinomu prsu a stane se tak jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které metodu radioaktivního zrna bude nabízet svým pacientkám.

Celý článek


Kardiaci, léto ještě nekončí! Jak ulevit srdci v parném období, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

12.8.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně vysoké teploty, stres před dovolenou a hodiny strávené za volantem auta jsou pro kardiaky velkou zátěží. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by právě v tomto období měli být obezřetnější. Proto je potřeba dodržovat režimová opatření, která nemocná srdce ochrání. Důležitým aspektem je rovněž nezanedbávat důkladnou a pravidelnou preventivní péči.

Celý článek


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy během léta nelení a ve velkém vypomáhají ve zdravotnických zařízeních

11.8.2021 / AGEL

Letní prázdniny jsou v plném proudu, přesto se řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně rozhodla vypomáhat ve zdravotnických zařízeních. Sluníčko, koupaliště a letní pohodu tak dobrovolně vyměnili za výpomoc tam, kde je potřeba.

Celý článek


Pohodové léto mohou znepříjemnit plísňová onemocnění

27.7.2021 / AGEL

V letních měsících, kdy šatník v horkých dnech mnozí eliminují na sandály a nátělníky, odhalí lidé jinak skryté části těla a nezřídka kdy se mohou na kůži objevit červené skvrny. Svědí, olupují se a nevypadají hezky. Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění zvané Pityriasis versicolor.

Celý článek


Kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu. Zájemce láká vyšší vzdělání a jistota zaměstnání

26.7.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě uzavřela 6. a poslední kurz školního roku 2020/2021. Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu a oblibě. Řada absolventů našla zaměstnání již během povinné praxe. Příkladem je i paní Marcela Gazal, která kurz absolvovala a nyní se do školy vrací, aby své znalosti předávala už jako zkušená lektorka.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum prošlo úspěšně náročným auditem

26.7.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum a jeho tři pracoviště v Novém Jičíně, Frenštátě pod Radhoštěm a Vsetíně prošly úspěšně v pořadí již druhým externím klinickým auditem a každé pracoviště obdrželo Certifikát o provedení externího klinického auditu pro zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření.

Celý článek


K hladkému průběhu tenisového turnaje v Praze napomáhá i svižné a přesné testování odborníků z AGELu

16.7.2021 / AGEL

Od 10. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2021 a k jeho hladkému průběhu výrazným dílem přispívá také společnost AGEL. Zdravotníci na místě provádějí u hráček i všech pořadatelů odběry na testování onemocnění covid-19  podle náročných pravidel WTA (Women's Tennis Association). Následné expresní vyhodnocení vzorků zajišťují laboratoře na Poliklinice AGEL v Plzni. Lékaři a záchranáři společnosti AGEL poskytují zdravotní péči v případě akutních problémů i tenistkám přímo na tenisových dvorcích během zápasů.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická se těší velkému zájmu o studium. První studenti nastoupí v září do nové pobočky školy v Přerově

12.7.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a od září nově i v Přerově se těší rostoucímu zájmu o studium. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2021/2022 poslalo celkem 192 uchazečů.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě má své historicky první maturanty

23.6.2021 / AGEL

Velkou premiéru má za sebou AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. V uplynulých týdnech vykonávalo celkem 86 žáků tzv. zkoušku z dospělosti. Historicky první maturanti školy si převzali svá maturitní vysvědčení 22. června na slavnostním vyřazení, které se konalo na radnici Slezské Ostravy.

Celý článek


Špatné dávkování bylin může lehce zhatit jejich magický účinek, varuje lékárnice

23.6.2021 / AGEL

Bylinky mají velkou moc, a to zdaleka nejen o kouzelné svatojánské noci z 23. na 24. června. Traduje se, že nenápadné rostlinky nasbírané v tomto magickém čase mají největší sílu. Jak upozorňuje specialistka z Lékárny AGEL v Ostravě, bylinky jsou velice přínosné, je ale velice důležité dodržet správné dávkování.

Celý článek


Pro Lékárny AGEL je spolupráce mezi lékařem a lékárníkem cestou, jak poskytnou pacientům nejlepší péči

16.6.2021 / AGEL

Den lékáren, který pořádá Česká lékárnická komora, připadá na 17. června a v letošním roce vyzdvihuje význam spolupráce lékaře a lékárníka. Připomíná si ho také Lékárna AGEL, která zdůrazňuje i významnou roli lékárníků při včasné identifikaci lékových interakcí.

Celý článek


Lékařská fakulta Ostravské univerzity a zdravotnická skupina AGEL se dohodly na užší spolupráci

24.5.2021 / AGEL

Zdravotnická skupina AGEL zahájila aktivní spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Prioritou nově uzavřené smlouvy je především rozšíření studijních a praktických aktivit studentů s perspektivou možnosti zaměstnání v celé zdravotnické síti skupiny či poskytnutí lektorských zdrojů.

Celý článek


Vysoký krevní tlak nebolí, je to ale nebezpečný „zabiják“

14.5.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Na pondělí 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Hypertenze patří ve vyspělých zemích k nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním. O nebezpečí vysokého tlaku se mluví už desetiletí, ale někteří lidé tento zdravotní problém stále podceňují. Odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích přitom upozorňují, že neléčená arteriální hypertenze poškozuje celý organismus. V poslední měsících navíc lékaři pozorují pozdější reakce pacientů na zdravotní komplikace, což má za následek závažnější postižení.

Celý článek


První maturitní zkoušky žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě klepou na dveře

7.5.2021 / AGEL

Velkou premiéru zažívá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. V následujících dnech proběhnou vůbec první maturitní zkoušky v historii školy. Na prahu dospělosti stojí celkem 88 žáků.

Celý článek


Nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově přivítá v září své první studenty, přihlášky přijímá již nyní

29.4.2021 / AGEL

V cílové rovince jsou přípravy otevření nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově, která přivítá své první studenty v září letošního roku. Do prezenční i kombinované formy studia v oboru Diplomovaná všeobecná sestra se mohou zájemci hlásit již nyní. Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení škola přijímá do 31. května.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně nabízí novou formu studia

26.4.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně reaguje na rostoucí zájem o studium zdravotnických oborů formou dálkového studia. Ve školním roce 2021/2022 proto nově nabídne studijní obor Diplomovaná všeobecná sestra v kombinované formě.

Celý článek


Nejste v tom sami! Vytíženým zdravotníkům nemocnice podávají pomocnou ruku v podobě psychosociální pomoci

31.3.2021 / AGEL

V posledním roce je na všechny pracovníky ve zdravotnictví kladena enormní zátěž, se kterou se musí vypořádat. Nemocnice skupiny AGEL proto přichází s programem psychosociální pomoci s mottem Nejste v tom sami a jako první ji budou moci využít zaměstnanci nemocnic v Ostravě-Vítkovicích, Novém Jičíně a Valašském Meziříčí. V tíživých okamžicích pomáhá nejen zdravotníkům profesionální psycholog.

Celý článek


Lékaři z AGEL Diagnostického centra Nový Jičín dokáží odhalit rakovinu prsu ve stadiu, kdy ještě nemůže tvořit vzdálená ložiska

19.3.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně jako jedno z mála pracovišť v České republice provádí zákroky pomocí vakuového mamotomu s naváděním bioptické jehly pomocí třídimenzionálního zobrazení. Specialisté díky tomu dokážou odhalit přednádorové stavy v prsní žláze a včas tak ženu upozornit na hrozící nebezpečí. Pozitivní histologický nález spadající do rámce přednádorového stavu je zjištěn ve více než polovině provedených mamotomických zákroků.

Celý článek


Zájem firem o samo-testovací sady neustále roste

19.3.2021 / Perfect Distribution

Neustále rostoucí poptávku firemní klientely po samo-testovacích soupravách zaznamenává prostějovský Perfect Distribution, největší distributor zdravotnického materiálu a dezinfekčních prostředků v České republice. Nejpozději do 26. března musí své zaměstnance otestovat antigenními testy také malé firmy s 10 až 49 zaměstnanci, pro které se stala otázka testování tématem číslo jedna právě tento týden.

Celý článek


Enormní zájem o studium na AGEL Střední zdravotnické škole. Přihlášku ke studiu zaslalo celkem 305 zájemců

11.3.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. Důkazem toho je vysoké množství přihlášek ke studiu, které v těchto dnech obdržela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně.

Celý článek


Bezbolestné antigenní testy nabídnou jako první v republice odběrová místa skupiny AGEL

5.3.2021 / AGEL

Jako první v republice nabídne skupina AGEL široké veřejnosti další šetrnou a zároveň vysoce spolehlivou alternativu vyšetření přítomnosti koronaviru v organismu. Jedná se o bezbolestné neinvazivní antigenní testy provedené odběrem vzorku z okraje nosní dírky, které nahradí metodu hlubokého výtěru z nosohltanu, jak se test dosud standardně prováděl.

Celý článek


Stále více lidí se obrací na lékárníky kvůli úzkostným stavům

26.2.2021 / AGEL

Poslední dobou je mi nějak těžko, buší mi srdce, nemůžu spát, máte na to něco? Tato slova znějí stále častěji z úst zákazníků lékáren. Tyto potíže jsou projevem úzkosti, kterou lidé nyní prožívají, a je na lékárníkovi, aby určil pravou příčinu potíží a doporučil vhodný postup k řešení problému.

Celý článek


Laboratóriá zdravotníckej siete AGEL rozbehli spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX pri testovaní PCR testami

20.1.2021 / AGEL

Zdravotnícka sieť AGEL je prvou súkromnou sieťou, ktorá nadviazala spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX známeho biochemika Pavla Čekana v rámci testovania PCR metódou. Podstatou spolupráce je dodávka citlivejších slovenských diagnostických setov na vyšetrenia PCR ochorenia COVID-19 dostupnejšia technická a aplikačná podpora priamo od výrobcu.

Celý článek


Další kurz na Sanitáře se rozběhne v lednu. Přihlášky přijímá AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ v Ostravě

29.12.2020 / AGEL

Pro zájemce, kteří hledají stabilní zaměstnání a jistotu práce se v lednu otevírá další akreditovaný kvalifikační kurz pro sanitáře s možnou on-line teoretickou výukou. Kurz opět otevírá AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. Vzdělání v oblasti zdravotnictví je vhodné pro všechny zájemce, kteří mají chuť pomáhat a pracovat s lidmi. Přihlášky do prvního kurzu roku 2021 je možné podat do pondělí 4. ledna.

Celý článek


Riziko infarktu hrozí i na Štědrý den. Zpomalte a vychutnejte si kouzelný čas Vánoc, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL

21.12.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Přestože jsou Vánoce označovány za svátky klidu, míru a pohody, varují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, že i v tomto období hrozí lidem vznik akutních srdečních příhod. Zejména o Vánocích paradoxně nastává čas zvýšeného stresu, a proto je důležité zpomalit a snažit se užít si kouzelný čas v co největším klidu a pohodě.

Celý článek


Zaměstnanci opět plnili vánoční přání seniorů

21.12.2020 / Perfect Distribution

Ani nouzový stav a přijatá vládní opatření nezastavily naše zaměstnance, aby pokračovali v nastavené tradici ve vánočním obdarování seniorů ve vybraném domově. Letos jsme splnili společné přání, které využijí všichni klienti Domova pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici. Za vybrané peníze jsme koupili do společenské místnosti vodní fontánu, která je nejen krásná dekorace, ale především zvlhčuje a pročišťuje vzduch. Za zbylé peníze jsme pořídili respirátory a jako podporu dobré vůle svých zaměstnanců koupila firma televizi.

Celý článek


Mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB vyšetřil minulý týden stovku pedagogických pracovníků

14.12.2020 / AGEL

Pedagogové z Moravskoslezského kraje nemusejí pro realizaci rychlých antigenních testů navštěvovat nemocnice nebo jiná odběrová zařízení. Mají k dispozici také mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB, který vyšetření provede přímo na půdě školy. Minulý týden mobilní tým vyšetřil na přítomnost nového typu koronaviru téměř sto pedagogických pracovníků ve čtyřech různých ostravských školách.

Celý článek


O vánoční atmosféru klienti v Nemocnici AGEL Louny nepřijdou ani letos

14.12.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Letošní advent je kvůli koronaviru jiný, ale personál Nemocnice AGEL Louny se i přesto bude snažit, aby klientům sociální služby připravil ty nejkrásnější Vánoce. V nemocnici zůstanou i v období vánočních svátků zhruba čtyři desítky klientů sociální služby.

Celý článek


Na účinnou rehabilitaci v “kosmickém obleku” Kubovi přispívá NADACE AGEL

23.11.2020 / AGEL

Diagnózu dětská mozková obrna si musela vyslechnout ještě v porodnici maminka dnes jedenáctiletého Jakuba Komrzího z Prahy, který i přes nelehký životní osud dokáže žít s úsměvem a radostí. Jednou z efektivních léčebných metod, která mu pomáhá v rozvoji, je neurorehabilitace. Finančně náročná metoda není hrazená zdravotní pojišťovnou, Nadace AGEL proto rodině Jakuba na speciální rehabilitaci již podruhé přispěla.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ otevře své dveře veřejnosti – tentokrát online

16.11.2020 / AGEL

Právě začíná období, kdy se žáci devátých ročníků základních škol rozhodují, kterým směrem povedou jejich první kroky do budoucna. Zájemci o studium na středních školách mají letos kvůli koronaviru velmi omezené možnosti, jak blíže poznat prostředí svých vybraných škol. Školy jsou zavřené a veřejnost se do nich nedostane. AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ se proto rozhodla přiblížit své zázemí zájemcům o studium alespoň online.

Celý článek


Třetina žen odkládá preventivní vyšetření prsu, varují odborníci AGEL Diagnostického centra

16.11.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Koronavirová epidemie výrazně ovlivňuje také oblast preventivní medicíny. Ta je však u řady onemocnění klíčová pro úspěšnou léčbu. Jedním z onemocnění, kde má prevence zásadní význam, je i rakovina prsu. Přesto jí v Česku ročně podlehne okolo 1600 žen. Odborníci z AGEL Diagnostického centra proto vyzývají ženy, aby návštěvu odborníka neodkládaly, a to především v případě nejasného pohmatového nálezu při samovyšetření.

Celý článek


Odběrové týmy skupiny AGEL budou ve třech městech Moravskoslezského kraje testovat i o víkendech

30.10.2020 / AGEL

Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji aktivně reagují na enormní poptávku o testovaní na koronavirus, které pomáhá v boji s pandemií. Ve třech městech nově pracují odběrové týmy také během soboty i neděle. V nemocnici AGEL v Českém Těšíně se dokonce zdravotníci snaží nepříjemné vyšetření dětem zpříjemnit malým dárkem.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a VOŠ vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.10.2020 / AGEL

Rychle rostoucí počty nakažených a neutuchající epidemie COVID-19 donutila vládu České republiky uložit pracovní povinnost studentům, kteří se připravují na nelékařské zdravotnické profese. Pracovní povinnost se týká studentů vysokých škol, vyšších odborných škol, ale i středních zdravotnických škol.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola Ostrava otevírá další online kurz pro sanitáře. Zájemce láká bezpečná výuka, jistota práce a chuť pomáhat

19.10.2020 / AGEL

Zájemcům, kteří mají chuť pomáhat a dále se vzdělávat se otevírá již třetí akreditovaný kurz Sanitáře, který pořádá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. Přihlášky do třetího kurzu pro sanitáře s online teoretickou výukou je možné podat do 30. října.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nejmodernější rentgenový přístroj pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu

6.10.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Nový model angiolinky pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu mají jako první v Čechách a teprve druzí v České republice odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích. Specializované pracoviště díky nejmodernější generaci angiografických přístrojů rozšiřuje své léčebné spektrum a zároveň má v plánu navýšit počet invazivních arytmologických léčebných výkonů.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Prevence dokáže včas odhalit zdravotní problémy, připomínají odborníci Kardiologického centra AGEL Pardubice u příležitosti Světového dne srdce

24.9.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Jak důležité je o své srdce pečovat? Nejen na to již dvacet let upozorňuje Světový den srdce, který připadá na 29. září. Lékaři z Kardiologického centra AGEL Pardubice připomínají, že kardiovaskulární onemocnění jsou, společně s těmi onkologickými, nejčastější příčinou úmrtí u dospělé české populace. Svůj velký podíl na tom má nezdravý životní styl i paradoxně vysoká úroveň zdravotní péče.

Celý článek


Světový den lékárníků si připomenou také v síti Lékáren AGEL

23.9.2020 / AGEL

Nenahraditelnou činnost poskytovatelů lékárenské péče v systému zdravotnictví veřejnosti každoročně připomíná Světový den lékárníků, ustanovený Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP) na 25. září. Tento významný den si v pátek připomenou také v Lékárnách AGEL.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL zahájila modernizaci přístrojového vybavení, špičkovou diagnostiku zpřístupní i lidem v menších městech

22.9.2020 / AGEL

Špičkové radiodiagnostické přístroje za více než 200 miliónů korun nainstaluje do svých zdravotnických zařízení v Česku a na Slovensku zdravotnická skupina AGEL. Díky rozsáhlému investičnímu projektu budou obměněny nejen starší přístroje, ale novými magnetickými rezonancemi budou nově vybaveny také nemocnice v regionech, kde tato vyšetřovací metoda dosud chyběla. To zkvalitní diagnostické možnosti lékařů nejen v samotných nemocnicích, ale i ostatním poskytovatelům zdravotní péče v regionech.

Celý článek


Džungarská rodinka křečků těší v lounské nemocnici klienty sociální služby

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Netradiční společníky mají  při pobytu v sociální službě klienti oddělení sociálních lůžek v Nemocnici AGEL Louny. Jedná se o rodinku džungarských křečků, kteří rozvíjí klientům jemnou motoriku či pomáhají s nácvikem koncentrace a paměti. S nenápadnými „léčiteli“ z říše zvířat mají na oddělení velice dobré zkušenosti.

Celý článek


Skupina AGEL se významně podílela na úspěchu ženského tenisového turnaje

18.8.2020 / AGEL

Díky podpoře Laboratoří AGEL a zajištění zdravotní péče skupinou AGEL proběhl k naprosté spokojenosti hráček i zastřešující ženské tenisové asociace WTA v tenisovém areálu Sparta Praha ženský mezinárodní tenisový turnaj. Vyhrála ho světová tenisová dvojka Simona Halepová z Rumunska, čtyřhru vyhrály Češky Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou.

Celý článek


Konsolidovaný zisk zdravotnické skupiny AGEL dosáhl v roce 2019 hodnoty 843 milionů korun

17.7.2020 / AGEL

Skupina AGEL dosáhla v roce 2019 konsolidovaného zisku před zdaněním 843 milionů korun.

Celý článek


V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

Celý článek


AGEL si připomene Mezinárodní den sester, ocení jejich nasazení nejen v aktuální náročné době

11.5.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje všem zdravotním sestrám a ošetřovatelům k jejich svátku. Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Z celkového počtu 13,5 tisíce zaměstnanců tvoří zdravotnické a ošetřovatelské profese ve skupině AGEL v Česku a na Slovensku více než třetinu pracovníků.

Celý článek


Profesia sestry nesie v sebe odbornosť a profesionalitu, dôležitý je ale aj úsmev a pochopenie

11.5.2020 / AGEL

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov.

Celý článek


Jistotu práce v každé době získají absolventi online kurzu pro sanitáře AGEL Střední zdravotnické školy Ostrava

20.4.2020 / AGEL

Přicházející ekonomická krize znejišťuje řadu lidí. Současný stav naplno ukázal, že zdravotnictví patří mezi obory, kterých je zapotřebí v každé situaci. Každý může nyní nastartovat svou novou kariéru právě pro tuto nepostradatelnou oblast. Pro zájemce, kteří hledají jistotu, chtějí pomáhat a dále pracovat na svém vzdělání vyhlašuje AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě kurz pro sanitáře s online teoretickou výukou. Přihlášky je možné podat do 28. dubna.

Celý článek


Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31.3.2020 / AGEL

Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

Celý článek


Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19.3.2020 / AGEL

Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě vyšetřuje vzorky na SARS-CoV-2 nebo nový typ koronaviru v maximální kapacitě

16.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru, pracují aktuálně na maximu své kapacity. Denně zde vyšetří až 150 vzorků.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. Ostrava se staly první soukromou laboratoří, která má povolení Státního zdravotního ústavu provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2

9.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGEL v současné době, stejně jako ve všech evropských zemích, dodržují postup vyšetřování vzorků v indikovaném případě, tedy splňujícím definici pro suspektní (podezřelý) případ.

Celý článek


Nové moderní ultrazvuky využívají pacientky Novojičínského diagnostického centra ve Vsetíně a v Novém Jičíně

9.3.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostickém centrum pořídilo na své pracoviště do Nového Jičína a Vsetína nové ultrazvuky Samsung Medison RS80A, které disponují tím nejmodernějším technickým vybavením. Investice do obou přístrojů činila téměř 2,5 miliónu korun.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

6.3.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Málokdo v patnácti ví, co chce dělat po zbytek život. Výběr střední školy je pro žáky obzvláště těžký

27.2.2020 / AGEL

Posledních několik dní mají žáci základních škol k podání přihlášky k dalšímu studiu na středních školách.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

24.2.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D. Jeho hladinu vyšetřují v laboratořích AGELLAB

13.2.2020 / AGEL

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě. Odborníci v novojičínských laboratořích AGELLAB však právě díky testům krve odhalují aktuální hladinu „déčka“.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020 / AGEL

Nově vybavenými laboratorními učebnami se může pyšnit AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Ostravě – Koblově. Díky možnosti využít dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie mohla škola kompletně vybavit novou laboratoř, kde se na své budoucí povolání připravují žáci zdravotnického lycea, laboratorní asistenti i praktické sestry. Kvalita výuky je tak na mnohem vyšší úrovni.

Celý článek


Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

22.1.2020 / AGEL

Předávají se z generace na generaci, jsou základem našich podobností i naší jedinečnosti. Řeč je o genech, které určují, jak budeme vypadat nebo jak se budeme vypořádávat s nemocemi. Mohou však dědičné vlivy i za to, že onemocníme rakovinou? Proč u některých nádor propukne a jiných ne? Tak na tyto a podobné otázky dává odpověď rozsáhlý výzkum, do kterého se před třemi roky pustily novojičínské laboratoře AGELLAB spolu s odborníky z pražské Univerzity Karlovy. Nyní přinášejí první výsledky.

Celý článek


Uchazeči o studium na AGEL Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole v Českém Těšíně se nechali prověřit své zdraví

19.12.2019 / AGEL

Více než sto dětí v doprovodu rodičů si nenechalo ujít den otevřených dveří AGEL Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Zájemci nejenže se dozvěděli informace o studijních oborech, ale také absolvovali měření tlaku či cukru v krvi, vyšetření plochonoží či určování krevní skupiny. Zájem návštěvníků akce o preventivní vyšetření byl nadprůměrný a zdravotníky potěšil.

Celý článek


Vánoční nadílka zaměstnanců Perfect Distribution a AGEL Trade potěšila seniory

19.12.2019 / Perfect Distribution

Tři desítky vánočních vzkazů, nesoucích přání jako kaleidoskopická lampa, měkká deka, senzorické rukavice, polohovací půlválec, ale třeba i model terapeutického psa, našli letos zaměstnanci Perfect Distribution a AGEL Trade na stromě splněných přání, který jim každoročně vyrůstá v sídle společnosti v Prostějově. Dárky, které společně pořídili, nadělil Ježíšek seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou či jinou demencí v Domě Naděje v Brně Vinohradech.

Celý článek


Žáci základních škol se učí s odborníky AGEL správně stravovat, sedět i sportovat

17.12.2019 / AGEL

O vyvážené stravě, zdravém sedu i pravidelném pohybu se dozvídají žáci 8. a 9. tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, zapojených do projektu Optimalizace stravovacích návyků a pohybové aktivity u dětí staršího školního věku, který realizuje Vzdělávací a výzkumný institut AGEL. Své stravovací i pohybové návyky děti se zájmem konzultují s nutričními specialisty a fyzioterapeutem. Nejenže se děti dozví, jak by měl vypadat jejich jídelníček, ale během výuky si i zacvičí.

Celý článek


Rozšířenou nabídku studijních oborů představí AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně na dni otevřených dveří

9.12.2019 / AGEL

Nabídka studijních oborů na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně se od září rozšíří o Vyšší odbornou školu, konkrétně o obor Diplomovaná všeobecná sestra. Veškeré informace o nových studijních možnostech i oborech stávajících získají zájemci na Dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 14.00 do 17.00 hodin. Součástí programu budou i bezplatná vyšetření, která provedou zdravotníci z Nemocnice Podlesí a Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program klienty sociálních lůžek v Nemocnici Louny

6.12.2019 / Nemocnice AGEL Louny

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, který přinesl nadílku klientům oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

20.11.2019 / AGEL

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum se otvírá veřejnosti

14.10.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Navštívit mamodiagnostické pracoviště, prohlédnout si špičkové mamografické přístroje s unikátní technologií 3D zobrazení, načerpat informace na tematických přednáškách a prodiskutovat možnosti vyšetření se specialisty Novojičínského diagnostického centra, které patří do skupiny AGEL, mohou zájemkyně o vyšetření prsu ve čtvrtek 17. října od 13 do 16 hodin na odborném pracovišti v Novém Jičíně.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


Skupina AGEL hospodařila v roce 2018 se ziskem 754 milionů

16.7.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním 754 milionů korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Nové oxygenerátory nakoupila pro pacienty Nemocnice Louny

31.1.2019 / Nemocnice AGEL Louny

Pacienti z Lounska a okolí s dýchacími problémy mají k dispozici deset nových oxygenerátorů za 200 tisíc korun, které pořídila Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL. Rovných 100 tisíc korun přispělo na nákup město Louny.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


Nemocnice Louny se angažuje v lokálním dění

1.2.2018 / Nemocnice AGEL Louny

Zbrusu nová socha prvního československého prezidenta T. G. Masaryka bude již brzy odhalena před lounskou Základní školou J. A. Komenského. Znovuobnovená socha zde přibude v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, a to díky aktivitě místních společností a osobností. Jednou z nich je i Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL, která na znovuobnovení sochy přispěla městu částkou 15 tisíc korun.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz