Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Šedý zákal i hnisavý zánět spojivek odhalil den otevřených dveří v Očním centru AGEL

19.11.2019 / Oční centrum AGEL

Několik desítek zájemců využilo možnosti prohlédnout si prostory Očního centra AGEL v Ostravě - Vítkovicích a nechat se na Dni otevřených dveří bez předchozího objednání vyšetřit oftalmologem. Zájem lidí zdravotníky potěšil, zachycené výsledky už méně.

Celý článek


Porodní přání konzultují lékaři Nemocnice Šternberk s ženami ve speciální poradně

19.11.2019 / Nemocnice Šternberk

Porod, to je životní událost, na kterou se v dnešní době budoucí maminky chystají pečlivě několik měsíců. Stále více rodiček tak přichází do porodnic s jasnou představou, jak by měl tento důležitý okamžik probíhat. Probrat dopodrobna svůj porodní plán a přání mohou ženy nově ve speciální poradně, kterou tento měsíc zřídila Gynekologická ambulance v Litovli, jež je pobočkou Nemocnice Šternberk ze skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí pořídila nový moderní inkubátor nejen pro předčasně narozená miminka

18.11.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila pro své nejmenší pacienty nový inkubátor v hodnotě převyšující 220 tisíc korun. Pomoc tohoto moderního vybavení ve valašskomeziříčské nemocnici potřebuje zhruba každý pátý novorozenec, nejčastěji předčasně narozené děti.

Celý článek


Jak se zbavit oteklých končetin poradí Vítkovická nemocnice

15.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Jak rozpoznat otoky z horka a kdy může otok indikovat problémy se srdcem, poradí všestranný lymfoworkshop, který pořádá ve středu 20. listopadu od 15 do 18 hodin lymfocentrum Oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Účastníci kurzu se také dozví, jak ulevit otokům pomocí kompresních pomůcek, bandážování, lymfotejpů a jak provozovat cévní gymnastiku. Na kurz je nutné se předem zaregistrovat.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019 / Nemocnice Přerov

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Chirurgové z celého Česka si zdokonalují operační dovednosti na workshopu v Nemocnici Prostějov

15.11.2019 / Nemocnice Prostějov

Dvanáct lékařů z celé České republiky se účastnilo specializovaného kurzu „Hernia Basic“ zaměřeného na operativu kýl, který ve spolupráci s chirurgickým oddělením Nemocnice Prostějov pořádala Česká herniologická společnost. Na workshopu v prostějovské nemocnici lékařům přednášeli přední odborníci v čele s vedoucím Ústavu anatomie 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. MUDr. Davidem Kachlíkem, Ph.D., autorem kurzu MUDr. Tomášem Burešem, garantem řešení této problematiky v prostějovské nemocnici MUDr. Davidem Markem a dalšími.

Celý článek


Stopku proleženinám vystavuje Nemocnice Prostějov a pořádá osvětu pro veřejnost

15.11.2019 / Nemocnice Prostějov

Jak pečovat o riziková místa na těle a správně polohovat dlouhodobě ležící nemocné, poradí osvětová akce Stop dekubitům, kterou pořádá ve středu 20. listopadu od 10 do 13 hodin Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Zájemci na vlastní oči uvidí ukázky polohování pacienta, ochutnají speciální výživu a také se dozví, jak účinně zabránit vzniku dekubitů a jak hojit existující dekubity. Akce se koná v rámci světové kampaně Stop dekubitům.

Celý článek


Hornická poliklinika v Ostravě vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

13.11.2019 / Hornická poliklinika

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci v pátek 15. listopadu od 7 do 10 hodin v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá Hornická poliklinika, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty

13.11.2019 / Nemocnice Prostějov

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER.

Celý článek


Na bezplatné vyšetření zraku zve zájemce ostravské Oční centrum AGEL

11.11.2019 / Oční centrum AGEL

Oko, do duše okno - zní často a zájem lidí se nejčastěji upíná k barvě, tvaru a umístění očí. To nejcennější však je, stejně jako u duše, vevnitř. Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 13. listopadu od 14 do 17 hodin v Očním centru AGEL sídlícím v Ostravě – Vítkovicích. Oftalmologové nechají zájemce nahlédnout na operační sál, na požádání změří dioptrie a poradí, zda potřebují brýlovou korekci. Rovněž poskytnou servis a čištění brýlí ultrazvukem zdarma.

Celý článek


Nemocnice Šternberk vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

11.11.2019 / Nemocnice Šternberk

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci ve čtvrtek 14. listopadu v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá diabetologická poradna Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vyšetří zájemce o vyšetření prostaty i ledvin

7.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Podpořit prevenci rakoviny prostaty a varlat u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty, varlat, močového měchýře i ledvin. Den urologické prevence se koná v úterý 12. listopadu v urologické odborné ambulanci Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Preventivní akce podporuje mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER.

Celý článek


Alarmující výsledky přinesl Den prevence v Nemocnici Nový Jičín

7.11.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Alarmující výsledky - deset podezření na vysoké riziko cévní příhody, dva kožní bazaliomy, sluchové vady, polyp na hlasivkách, desítky žádanek na vyšetření prostaty a vyšší cholesterol odhalila bezplatná vyšetření v rámci říjnového Dne prevence v Nemocnici Nový Jičín. Zájem zdravotníky potěšil, preventivní akci využila stovka lidí, výsledky už méně.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí zve k prohlídkám

7.11.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zhlédnout porodní sál s novorozeneckými boxy, pokoje šestinedělí, nechat se vyšetřit 3D ultrazvukem a seznámit se s personálem porodního a novorozeneckého oddělení může široká veřejnost, zejména těhotné ženy, v úterý 12. listopadu od 14:30 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, na Dni otevřených dveří gynekologicko-porodního oddělení.

Celý článek


Zázemí pro celou rodinu nabízí ve Vítkovické nemocnici nový rodinný pokoj na šestinedělí

5.11.2019 / Vítkovická nemocnice

Jako jediný svého druhu v Ostravě poskytuje nový rodinný pokoj porodnice Vítkovické nemocnice zázemí pro celou rodinu. Díky zdařilé rekonstrukci může čerstvá maminka trávit první společné chvíle s novorozencem jak s tatínkem, tak i starším sourozencem. Slunný, prostorný nadstandardní pokoj může navíc rodině sloužit přes den ke hraní a společnému trávení času.

Celý článek


Díky nové chirurgické věži operují pacienty v Nemocnici Šternberk šetrněji

5.11.2019 / Nemocnice Šternberk

Špičkové vybavení operačních sálů Nemocnice Šternberk se rozrůstá o novou chirurgickou věž, díky které čekají pacienty ještě šetrnější laparoskopické zákroky na chirurgicko-traumatologickém oddělení. Přístroj zmírní pooperační bolesti a zkrátí dobu hospitalizace pacientů. Investice ve výši 2 milionů korun přispěje k většímu komfortu pacientů během laparoskopických zákroků.

Celý článek


XXI. Kardioden přivítá přední odborníky kardiologie

1.11.2019 / Nemocnice Podlesí

Špičkoví lékaři představí nejnovější trendy z kardiologie, vaskulární intervence a kardiochirurgie na konferenci XXI. Kardioden. Odborné setkání věnované problematice kardiovaskulárních chorob pořádá Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Odborná konference se koná ve středu 6. listopadu v Hotelu Vitality ve Vendryni.

Celý článek


Dětská kardiologická ambulance Nemocnice Přerov nabízí v nových prostorách více komfortu

31.10.2019 / Nemocnice Přerov

Kardiologická ambulance dětského oddělení Nemocnice Přerov se přestěhovala do nových prostor a poskytuje tak malým pacientům více komfortu. Ambulance se přestěhovala z dosavadních prostor umístěných u dalších ambulancí dětského oddělení do nově zmodernizované a zařízené ambulance v přízemí Pavilonu pro matku a dítě. Investice do rekonstrukce nové ambulance přišla na 250 tisíc korun.

Celý článek


Evropští lékaři prošli školením ve specializovaném výukovém centru robotické chirurgie v Nemocnici Nový Jičín

30.10.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Robotické operace tlustého střeva a konečníku za pomocí špičkového přístroje da Vinci® Xi trénoval tým chirurgů z polského Bělostoku v Komplexním onkologickém centru Nový Jičín, které provozuje Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Odborného školení se ujal proktor pro robotickou kolorektální chirurgii MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na nejmodernějším robotickém přístroji da Vinci® Xi vyškolil už čtvrtý tým chirurgů.

Celý článek


Návštěvníci Nemocnice Prostějov nahlédnou díky výstavě do moravského podzemí

29.10.2019 / Nemocnice Prostějov

Téměř padesát unikátních fotografií z moravského podzemí pořízených na klasický film nově zdobí vstupní halu Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Jejich autorem je sanitář prostějovské nemocnice a speleolog Petr Hruban, který tak návštěvníky zavádí na krásná a tajuplná místa, veřejnosti nepřístupná, a z podzemních hlubin přináší na povrch poklady v podobě svých fotografií. Zkoumání podzemí se věnuje již pětadvacet let. Výstava potrvá až do konce listopadu.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla handicapované dvojici na miniskútry

24.10.2019 / NADACE AGEL

Dva elektrické miniskútry pomáhají manželům Zrůnkovým z Kopřivnice překonávat každodenní překážky. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 40 tisíc korun mají dvaasedmdesátiletí manželé na miniskútrech svobodu pohybu a také pocit bezpečí, že se spolehlivě dostanou na nákup i k lékaři. Oběma tak pomoc značně ulehčuje každodenní život.

Celý článek


Vyhněte se podzimním úrazům, předvídejte, radí ortoped Nemocnice Přerov

24.10.2019 / Nemocnice Přerov

Důsledně používat ochranné pomůcky a chrániče při sportech a chovat se bezpečně jak v přírodě, tak v dopravě je nutné nejen při nadcházejících podzimních prázdninách, ale celoročně. Jen díky tomu eviduje ortopedicko – traumatologické oddělení Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, za posledních deset let klesající počet operovaných dětských úrazů. Oproti loňskému roku je letos patrný pokles o desítky operačních zákroků způsobených úrazem dětí.

Celý článek


S pomocí NADACE AGEL se handicapovaný Jakub léčí plaváním s delfíny

23.10.2019 / NADACE AGEL

Posílení jemné motoriky, uvolnění šlachám i psychickou stimulaci doteky dopřála handicapovanému Jakubovi desetidenní delfinoterapie v turecké Antalyi, kterou finančně podpořila NADACE AGEL částkou 30 tisíc korun. Jedenáctiletý Jakub trpící cerebelární formou dětské mozkové obrny i jeho maminka se každý den těší z blahodárných účinků terapie na pohybový, nervový i psychický vývoj chlapce a přáli by si mít tuto možnost i napřesrok.

Celý článek


Laboratoře v Podhorské nemocnici používají nový laboratorní systém

23.10.2019 / Podhorská nemocnice

Rychlou a efektivní práci s pacientskými vzorky biologického materiálu umožňuje nový laboratorní systém (LIS) na bruntálském Oddělení klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Laboratorní systém poskytuje kompletní informace o pohybu vzorku laboratoří, přehledně graficky zpracovává výsledky, umožňuje externím lékařům nahlížet do výsledků online a sjednocuje systém práce s dalšími laboratořemi.

Celý článek


Klíšťata nelení ani na podzim, varují infektologové z Nemocnice Přerov

21.10.2019 / Nemocnice Přerov

Podzimní počasí jistě mnohé z nás láká do přírody. Parky a lesy v tomto ročním období hrají všemi barvami, ale i v této podzimní idylce se skrývají malí, nebezpeční nepřátelé – klíšťata. Druhá fáze jejich aktivity brzy vyvrcholí. V pohotovosti jsou tak také ambulance pro infekční choroby, jakou je i ta v Nemocnici Přerov, kde denně vyšetří až pět pacientů s podezřením na nemoc přenášenou klíšťaty.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

21.10.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření metabolismu a hodnot tuku v těle, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 23. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek, a to od 13.00 do 16.30 hodin.

Celý článek


Hornická poliklinika obhájila náročný audit kvality

18.10.2019 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Získaný akreditační certifikát je pro pacienty polikliniky garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Celý článek


Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

17.10.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům Léčebné a rehabilitační pracoviště Vítkov, člen skupiny AGEL. Terapie se psy podporuje psychickou pohodu u pacientů, což se v mnoha případech pozitivně odráží také na fyzickém stavu.

Celý článek


Vítkovická nemocnice má nově elektronický přehled o sanitních vozech i jejich pasažérech

16.10.2019 / Vítkovická nemocnice

Nový software pro evidenci sanitních vozů, odjetých tras i převážených pasažérů v současnosti zavádí Dopravní zdravotní služba (DZS) Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Přehledná elektronická evidence umožní lepší organizaci a zastupitelnost sanitních vozů v případě mimořádné události, odlehčí práci dispečerům a poskytne kýžená statistická data o vytíženosti sanitek. Poprvé od svého vzniku dispečink zdravotní služby upustí od evidence na papír.

Celý článek


O vyšetření Očního centra AGEL na Dni zdraví v Bohumíně měli lidé enormní zájem

15.10.2019 / Oční centrum AGEL

Sto padesát zájemců využilo možnosti nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu na pátečním Dni zdraví v Bohumíně a téměř pětina ošetřených pacientů měla nitrooční tlak zvýšený. Vyšetření bezplatně poskytlo Oční centrum AGEL sídlící v Ostravě - Vítkovicích. Rovněž na účastníky akce čekalo měření dioptrií, aby věděli, zda potřebují brýlovou korekci. Dvě třetiny vyšetřených tvořily ženy, které více dbají na prevenci než muži.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Šternberk ulevuje těhotným i rodičkám tejpováním

15.10.2019 / Nemocnice Šternberk

Tejpování těhotných žen a čerstvých maminek nově nabízí porodnice Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL. Tejpy, speciální pružné bavlněné pásky, přilnou ke kůži postiženého místa, které tím prokrví. Těhotné ženy nejčastěji hledají úlevu pro přetížená bedra, otoky končetin nebo rostoucí bříško. Novopečené maminky zase tejpováním řeší diastázu břišních svalů nebo jizvu po císařském řezu. Novinka zpestřila portfolio služeb porodnice, a to nejen pro nastávající maminky, ale i pro ostatní pacientky.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum se otvírá veřejnosti

14.10.2019 / Novojičínské diagnostické centrum

Navštívit mamodiagnostické pracoviště, prohlédnout si špičkové mamografické přístroje s unikátní technologií 3D zobrazení, načerpat informace na tematických přednáškách a prodiskutovat možnosti vyšetření se specialisty Novojičínského diagnostického centra, které patří do skupiny AGEL, mohou zájemkyně o vyšetření prsu ve čtvrtek 17. října od 13 do 16 hodin na odborném pracovišti v Novém Jičíně.

Celý článek


Den zdraví na POLIKLINICE AGEL Česká Třebová prověřil zdravotní stav dospívajících

11.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den zdraví na Poliklinice AGEL Česká Třebová, který se zaměřil na studenty čtvrtých ročníků zdejšího gymnázia. Celkem 47 studentů se nechalo tento týden na poliklinice vyšetřit na oční a ušní ambulanci, podstoupilo měření krevního tlaku, rehabilitační vyšetření i odběr krve.

Celý článek


Nemocnice Šternberk poskytuje pacientům dialýzu už celou dekádu

11.10.2019 / Nemocnice Šternberk

Hemodialyzační oddělení Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL, si v pondělí 14. října připomene 10. výročí svého založení. V průběhu deseti let se oddělení rozrostlo na 11 dialyzačních lůžek, je vybavené desítkou moderních přístrojů pro hemodiafiltraci a zlepšilo komfort pacientů klimatizovanými dialyzačními sály. Nyní se oddělení připravuje na zavedení nového systému pro míchání dialyzačních roztoků, který usnadní přípravu roztoku i jeho cestu k pacientovi. Lékaři a zdravotníci dialýzy doposud pomohli 355 pacientům.

Celý článek


Dárci krve a plazmy soutěží o koloběžky na Transfúzní službě v Šumperku i v Bruntále

10.10.2019 / Transfúzní služba

O značkovou koloběžku mohou soutěžit noví i stávající dárci, kteří přijdou darovat krev či plazmu na Transfúzní službu v Šumperku nebo na odběrové středisko Bruntál, které patří do skupiny AGEL. Stačí, aby dárci zvládli úspěšný odběr do 29. listopadu, po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku, a tím se zapojili do soutěže. Ve hře jsou dvě koloběžky značky KOSTKA.

Celý článek


Děti hospitalizované ve Vítkovické nemocnici tvoří pomocí pastelek umělecká díla

10.10.2019 / Vítkovická nemocnice

Dítěti, které se ocitne v nemocnici, se změní celý jeho svět. Většinou není připraveno na odloučení, absolvuje nepříjemná vyšetření a prožívá pocity bolesti z nemoci nebo po operaci. Někdy je poprvé v životě odloučeno od matky a ztrácí pocit opory a bezpečí. I s tímto ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, pomáhají pastelky a omalovánky Jana Šádka.

Celý článek


Rychlejší a zároveň šetrnější vyšetření nabízí pacientům Nemocnice Valašské Meziříčí díky novému CT přístroji

9.10.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nový počítačový tomograf (CT) pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, za 14,2 miliónů korun v červnu letošního roku. Po zkušebním provozu nemocnice přístroj dnes slavnostně představila. Zdravotníci hodnotí nové vybavení velmi kladně. Moderní inovativní technologie nejen, že zrychlila jednotlivá vyšetření, ale zároveň umožnila zredukovat rentgenové záření nutné k provedení vyšetření až o 70 procent.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nově pomáhá s odvykáním kouření

8.10.2019 / Nemocnice Prostějov

Kuřáci, kteří se chtějí svého zlozvyku účinně zbavit, mohou od října využít nové poradny pro odvykání kouření v prostorách Nemocnice Prostějov, člena slupiny AGEL. Každé úterý od 13.00 do 15.00 hodin se zájemcům nabízí bezplatné poradenství, které má umožnit lidem z Prostějovska dostupnější léčbu v odvykání kouření.

Celý článek


Léčebné a rehabilitační pracoviště ve Vítkově mění nudné nemocniční chodby v galerie

7.10.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Chodby rehabilitační ambulance Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, které je součástí novojičínské nemocnice, se proměnily v galerie. Svá díla zde vystavuje mladá umělkyně, která tak svým talentem zpříjemňuje chvíle pacientům.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v září narodil rekordní počet dětí

4.10.2019 / Jesenická nemocnice

Rekordních 31 dětí se v září narodilo v porodnici Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. V září se narodilo více chlapců, nejčastěji se jmény Jonáš, Jan a Štěpán, celkové prvenství však stále drží děvčata. Nejčastější zářijová dívčí jména jsou Laura, Natálie, Lily a Alžběta. Mezi novorozenci lze najít i děvčátka Siu, Zoe a Emmu Marii a chlapce Sebastiána, Eduarda a Kvida.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

4.10.2019 / Vítkovická nemocnice

Bezplatně si nechat vyšetřit konečník, zbavit se vnitřních hemeroidů, zkonzultovat své problémy s odborníky a objednat se na kolonoskopii mohou zájemci v rámci Dne prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku ve čtvrtek 10. října v chirurgické ambulanci Vítkovické nemocnice (přízemí pavilonu I) v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Preventivní vyšetření dokáže vyléčit až 75 procent pacientů v Česku s diagnózou rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Naučné pohádky z úst primáře Vítkovické nemocnice si vyslechli žáci Základní školy v Libhošti

3.10.2019 / Vítkovická nemocnice

Pravidelné předčítání dětem má podle odborníků obrovský význam, a to jak pro malé posluchače, tak i pro čtenáře. V rámci projektu Celé Česko čte dětem, proto již několik let předčítají umělci, senioři, celebrity i sportovci dětem při různých příležitostech. Nový rozměr ale projektu dodal primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě MUDr. Jan Boženský, který vyrazil za dětmi s pohádkami prospěšnými zdraví do Základní školy v Libhošti na Novojičínsku.

Celý článek


Bacílek Škodílek se zdravotníky Nemocnice Český Těšín míří do školek a škol učit správné mytí rukou

2.10.2019 / Nemocnice Český Těšín

Jak vyhnat z rukou všechny Škodílky naučí děti těšínských základních a mateřských škol zdravotníci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Zábavnou a naučnou formou děti odpovídají na otázky a zjišťují, kde všude Bacílek Škodílek řádí. Pomocí básničky si děti osvojí pohyby správného mytí rukou a nakonec si prověří umyté ruce pod UV lampou. Osvětová akce startuje v říjnu a má posílit návyky spojené s hygienou rukou u malých dětí.

Celý článek


Rány již nejsou tabu, odborníci Polikliniky AGEL pomáhají s léčbou ve specializované ambulanci pro léčbu kožních defektů

1.10.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Je největším orgánem lidského těla a jejím úkolem je chránit jeho vnitřní prostředí od toho okolního. Ovšem tato základní funkce kůže nefunguje, pokud pokožku trápí rány či kožní defekty. Při jejím poškození tělo automaticky nastartuje proces hojení, který je však třeba podpořit vhodnou terapií. A právě s tím pomáhá specializovaná ambulance pro léčbu defektů na Poliklinice AGEL v centru Ostravy (u bývalého kina Vesmír).

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří

27.9.2019 / Nemocnice Prostějov

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i miminko mohou zájemkyně i s doprovodem ve čtvrtek 3. října od 14 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. K dispozici návštěvníkům bude i laktační poradkyně a lékař.

Celý článek


Procvičit techniku dýchání a uvolnit se.

27.9.2019 / Nemocnice Nový Jičín

První nastávající maminky zářijových předporodních příprav mají absolvováno a od 1. října se začínají školit další. Lekce těhotenské jógy uzavírá celý cyklus, předchází jí teoretické lekce s porodní asistentkou, lékařem a laktační poradkyní, které se konají v rodinném centru Mozaika od 15:30 do 17:30. Zájemkyně se přihlašují prostřednictvím elektronické přihlášky e-mailem na michaela.kucerova@nnj.agel.cz nebo telefonicky na čísle 739 327 334. Rodičky si mohou také prohlédnout porodní sál přímo v Nemocnici Nový Jičín, a to každou středu od 13 hodin.

Celý článek


Levandulová zahrádka zaměstnanců porodnice Nemocnice Šternberk všestranně léčí pacientky i těší návštěvníky

26.9.2019 / Nemocnice Šternberk

Jiřinka, Pavča, Šárka, Renáta, Lenička. Taková jsou jména čerstvě vysázených levandulí v novém záhonu u vstupu do porodnice Nemocnice Šternberk, člena skupiny AGEL. Voňavou levandulovou zahrádku společnými silami vysázeli lékaři a zdravotníci Gynekologicko - porodnického oddělení a Novorozeneckého oddělení a rostliny si také pojmenovali. Čtyřicet sazenic levandulí má svou vůní příjemně naladit návštěvy, ale také ulevit nastávajícím maminkám u porodů.

Celý článek


Novojičínská nemocnice omezí průchod svým areálem, aby zvýšila bezpečnost pacientů

25.9.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Dva případy napadení ostrahy nemocnice bezdomovcem během posledního roku a celkem 515 případů neoprávněného vniknutí do areálu nemocnice, z čehož u 190 těchto incidentů bylo dokonce nutné přivolat hlídku městské policie. Nejen tyto statistiky, ale i provedený bezpečnostní audit přinutily vedení Nemocnice Nový Jičín přijmout další opatření vedoucí k posílení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

Celý článek


Laboratoř patologie Nemocnice Valašské Meziříčí obhájila akreditaci

25.9.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Klinické laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošly v těchto dnech pravidelnou dozorovou návštěvou Českého institutu pro akreditaci (ČIA) a obhájily tím svou prestižní akreditaci. Pacienti tak mají jistotu, že zdravotníci při poskytování služeb dodržují nejpřísnější normy týkající se bezpečí a kvality.

Celý článek


Bezpečí pacientů i zaměstnanců střeží nově v Nemocnici Podlesí v Třinci kamerový systém

25.9.2019 / Nemocnice Podlesí

Pro Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, je bezpečí pacientů a personálu dlouhodobou prioritou. I přesto, že nemocnice dlouhodobě využívá ostrahy uvnitř i v okolí budovy zdravotnického zařízení i přilehlého parkoviště, drobným krádežím nebo ničení majetku přesto nedokázala zabránit. Proto se vedení zdravotnického zařízeno rozhodlo nově pořídit čtyři desítky kamer, které k pocitu jistoty pacientů a zaměstnanců velkou měrou přispívají.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zajistí lepší komunikaci s neslyšícími

24.9.2019 / Nemocnice Prostějov

Precizní a úplný překlad pokynů lékaře do znakového jazyka díky službě Tichá linka zajistí nově pacientům se sluchovým postižením Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Moderní tablety, které běžně slouží k zobrazení rentgenových snímků, zajistí neslyšícím online spojení s bezplatným nonstop tlumočníkem, který plynule přetlumočí rozhovor pacienta s lékařem do znakového jazyka a zlepšuje vzájemné porozumění.

Celý článek


Preventivní mamografické vyšetření nepodceňujte, zachraňuje život, radí radioložka z Vítkovické nemocnice

23.9.2019 / Vítkovická nemocnice

Bezmála deset tisíc žen se každoročně chrání před rakovinou prsu a nechává se vyšetřit na mamografickém pracovišti Vítkovické nemocnice v Ostravě, které patří do skupiny AGEL. V loňském roce zdejší odborníci diagnostikovali zhoubný nádor téměř 50 ženám, z toho v osmi případech dokonce v pokročilém stádiu. Nejmladší pacientka s nálezem karcinomu prsu měla pouhých 32 let.

Celý článek


Oblíbené canisterapie v Nemocnici Valašské Meziříčí nově je obohatí štěňátko Bella

20.9.2019 / NADACE AGEL

Fenka Arnika už více než šest let chodí za dlouhodobě nemocnými pacienty Oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí. Někteří jí věnují úsměv a pohlazení, jiní slzy zoufalství, kterými si uleví od trápení. Brzy jí bude dělat společnost štěňátko Bella, které v rámci podpory NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun projde canisterapeutickým výcvikem, aby dokázalo pacientům pomáhat stejně účinně s jejich duševními i fyzickými omezeními, jako to dělá devítiletá Arnika, přezdívaná Aki, Anička, Anče.

Celý článek


Oblíbené canisterapie v Nemocnici Valašské Meziříčí nově je obohatí štěňátko Bella

20.9.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Fenka Arnika už více než šest let chodí za dlouhodobě nemocnými pacienty Oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí. Někteří jí věnují úsměv a pohlazení, jiní slzy zoufalství, kterými si uleví od trápení. Brzy jí bude dělat společnost štěňátko Bella, které v rámci podpory NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun projde canisterapeutickým výcvikem, aby dokázalo pacientům pomáhat stejně účinně s jejich duševními i fyzickými omezeními, jako to dělá devítiletá Arnika, přezdívaná Aki, Anička, Anče.

Celý článek


Pacientům s poruchou pohybu v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov pomáhá speciální terapie

18.9.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Fyzioterapeuti Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, jež je součástí novojičínské nemocnice skupiny AGEL, pacientům nově nabízí vysoce specializovanou terapii. Jedná se o tzv. Proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, při níž ovlivňují poruchu pohybu už v jejím základu, na úrovni motorického řízení. Metoda je jedinečná tím, že se pacient při léčbě stává ve většině případů aktivním a plnohodnotným partnerem a dosahuje tak rychlejšího a trvalejšího efektu terapie.

Celý článek


Preventivní mamografické vyšetření podstoupí v Nemocnici Prostějov ročně 6 tisíc žen

17.9.2019 / Nemocnice Prostějov

Téměř šest tisíc žen se každoročně chrání před rakovinou prsu a nechává se vyšetřit ve screeningovém mamografickém centru Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. U 52 žen pak prostějovští zdravotníci zachytili v loňském roce zhoubný nádor, přičemž šest nálezů bylo dokonce v pokročilém stádiu. Nejmladší pacientka s nálezem karcinomu prsu měla pouhých 38 let.

Celý článek


Čtyři podezřelé záchyty si připisuje Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v České Třebové

16.9.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v České Třebové s největší pravděpodobností zachránil 4 lidské životy. Podezřelá ložiska zachytil lékař kožní ambulance v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének, kterého využilo 55 lidí. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Oční centrum AGEL v Ostravě vyšetřuje nově zrak i dětem

16.9.2019 / Oční centrum AGEL

Kompletní vyšetření zraku u dětí, krátké objednací lhůty i speciální pomůcky a útulné prostředí vhodné pro děti nabízí nově od začátku září Oční centrum AGEL v Ostravě – Vítkovicích. Tamní oftalmologové chtějí zvýšit dostupnost kvalitního očního vyšetření v co nejkratším čase pro dětské pacienty z Ostravy a okolí. Již brzy uleví také dětem trpícím šilháním.

Celý článek


Lékaři z Nemocnice Podlesí nově ordinují i v kardioambulanci v Hlučíně

16.9.2019 / Nemocnice Podlesí

Vysoce kvalitní a specializovaná lékařská péče čeká nově na pacienty kardioambulance v Hlučíně, kterou převzala Nemocnice Podlesí v Třinci, člen skupiny AGEL. Díky úzkému propojení na kardiologické a kardiochirurgické oddělení nemocnice se mohou pacienti těšit na komplexní péči. V ambulanci ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. V Ostravě a jejím okolí jde už o třetí kardiologickou ambulanci.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice zve na Den otevřených dveří

12.9.2019 / Vítkovická nemocnice

Na atraktivní přednášky spojené s prohlídkami porodního sálu, příjmové ambulance, oddělení šestinedělí i laktační poradny láká zájemce ve středu 18. září porodnice Vítkovické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Odborné přednášky nabídnou témata kojení, významu rehabilitace před i po porodu i výživu po porodu a v období kojení. Návštěvníci si navíc mohou prohlédnout i nově zrekonstruované nadstandardní pokoje na oddělení šestinedělí a využít bezplatné laktační poradny. Akce se koná v rámci Národního týdne kojení.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí zve na Den otevřených dveří

11.9.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Již podvanácté nabídne všem zájemcům Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, bezplatné vyšetření a konzultace od lékařů nad výsledky samotných vyšetření. Koná se zde totiž ve středu, 18. září již tradiční Den otevřených dveří, který zahrne více než desítku vyšetření, bezplatné poradenství a novinku v podobě rehabilitačních cvičení s fyzioterapeuty. Akce pro širokou veřejnost proběhne v prostorách nemocnice od 13.30 do 18 hodin a pro všechny návštěvníky je zdarma.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Vítkovické nemocnice proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

10.9.2019 / Vítkovická nemocnice

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Více než 900 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Přerov se těší ze zrekonstruované ubytovny i smysluplného benefitu

10.9.2019 / Nemocnice Přerov

Bydlet úsporněji a cítit se jako doma mohou zaměstnanci Nemocnice Přerov, člena skupiny AGEL, kteří využívají firemní byty v ubytovně Domov sester. Ta nedávno prošla kompletním faceliftem v podobě nových oken, zateplení a fasády s investicí ve výši 10,5 miliónů korun. Jednopokojové a dvoupokojové byty využívají zaměstnanci všech věkových kategorií i zdravotnických profesí. Tento smysluplný zaměstnanecký benefit si lidé pochvalují.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy Jesenické nemocnice se opět otevírají

9.9.2019 / Jesenická nemocnice

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku září Jesenická nemocnice, která je člen skupiny AGEL. Rodičky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí dechové i úlevové techniky, dozví se o bondingu a navštíví porodní sál a novorozenecké oddělení. Za celý loňský rok předporodní kurzy navštívilo 67 maminek, za letošní rok zatím 29 maminek.

Celý článek


Porodnice ve Šternberku hlásí za letošní srpen rekordních 102 dětí

6.9.2019 / Nemocnice Šternberk

Už druhý rok za sebou je srpen nejplodnější měsíc v porodnici Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi více než stovkou novorozenců jsou navíc dvoje dvojčátka, kterých letos v porodnici přivedli na svět už pět párů. V rámci srpna se narodilo více chlapců, nejčastěji se jmény Jan a Jakub, celkové prvenství však stále drží děvčata. Nejčastější srpnová dívčí jména jsou Eliška, Anna, Karolína a Jasmína. Mezi novorozenci lze najít i děvčátka Arianu, Adu, Medu, Xénii a chlapce Alexandrose, Frederika, Winfrieda či Rafaela.

Celý článek


3. října se otevře veřejnosti porodnice Nemocnice Prostějov

4.9.2019 / Nemocnice Prostějov

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové v Prostějově. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá ve čtvrtek 3. října Den otevřených dveří, který nastávající rodiče seznámí s prostředím porodnice i praktickými informacemi k porodu.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále dostala nový kabát a nabízí více komfortu

4.9.2019 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice v Bruntále dostala nový kabát. Díky rozsáhlé rekonstrukci, která trvala osm měsíců, přičemž další čtyři měsíce si vyžádaly přípravné práce, nabízejí nyní některé prostory nemocnice větší pohodlí pro pacienty i personál. Celková investice dosáhla 17 miliónů korun, které hradilo město Bruntál, neboť budova nemocnice je v jeho vlastnictví.

Celý článek


Pro alarmující výsledky chystá Poliklinika AGEL v České Třebové v pátek bezplatné vyšetření mateřských znamének

3.9.2019 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Bezplatnou kontrolu mateřských znamének nabídne v pátek 6. září od 7:30 do 13:00 hodin zájemcům kožní ambulance Polikliniky AGEL v České Třebové. Letošní Dny prevence melanomu doposud odhalily 7 podezřelých ložisek u celkem 116 osob. Zdravotníky zájem veřejnosti o vyšetření mateřských znamének těší, výsledky ale méně. Přitom včasný nález melanomu zpravidla znamená úspěšnou léčbu.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici porodila jubilejní tisící maminka

3.9.2019 / Vítkovická nemocnice

Jubilejní tisící maminka letošního roku, paní Daniela Strapinová, přijela do Vítkovické nemocnice v Ostravě rodit z Orlové. Chlapeček Mateo se narodil v pátek 30. srpna s mírami 3560 gramů a 50 centimetrů.

Celý článek


Na podzim můžete v Bruntále darovat krev i plazmu i odpoledne

2.9.2019 / Transfúzní služba

Atraktivní odpolední odběry plazmy i plné krve nově připravuje pro dárce Transfúzní služba, odběrové středisko v Bruntále, které je člen skupiny AGEL. Na podzim nabídne pět termínů, z toho dva využijí pouze dárci plazmy a tři termíny, vždy jedna středa v měsíci, jsou určeny pro dárce plné krve. Bruntálské odběrové místo tak vychází vstříc dárcům, kteří nemohou přijít na odběry v klasických ranních časech a věří, že odpolední termíny se rychle zaplní.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Sluch budoucích školáků vyšetřují na Poliklinice AGEL v Přerově

30.8.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí, které letos nově hradí zdravotní pojišťovna , provádí také v Přerově na ORL pracovišti olomoucké Polikliniky AGEL. Vyšetření má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu sluchu. Nové opatření reaguje na zjištění, že nedoslýchavostí trpí stále více dětí.

Celý článek


Více než desítka dětí stráví začátek školního roku v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Místo do lavice usednou do nemocničního lůžka a místo kamarádů jim budou dělat společnost bílé pláště. Celkem 12 dětí nejspíš stráví začátek školního roku na Dětském a novorozeneckém oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Nejčastěji se dětští pacienti v nemocnici ocitnou důsledkem úrazu, akutního zánětu slepého střeva, zánětu dýchacích cest, ale i kvůli střevním a zažívacím potížím.

Celý článek


Na předškoláky jsou na ORL ve Vítkovické nemocnici nachystáni, sluch jim prověří ještě před zahájením školních povinností

29.8.2019 / Vítkovická nemocnice

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí, které letos nově hradí zdravotní pojišťovna , provádí také na ORL oddělení Vítkovické nemocnice. Vyšetření má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu sluchu. Nové opatření reaguje na zjištění, že nedoslýchavostí trpí stále více dětí.

Celý článek


Na předškoláky jsou na ORL v Nemocnici Nový Jičín nachystáni, sluch jim prověří ještě před zahájením školních povinností

29.8.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu tohoto důležitého orgánu. A právě Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín se letos zapojilo do celorepublikové sítě těchto screeningových stanovišť.

Celý článek


Nové přístroje na gastroenterologickém oddělení Nemocnice Prostějov zajistí ještě rychlejší a komfortnější průběh vyšetření

28.8.2019 / Nemocnice Prostějov

Gastroenterologické oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se může pochlubit novými moderními přístroji – koloskopem a gastroskopem, které slouží k vyšetřování a k provádění léčebných zákroků v žaludku a tlustém střevu. Další investicí je CO2 insuflátor, který vhání do střeva nebo žaludku místo vzduchu oxid uhličitý, čímž se zvyšuje komfort pacienta při výkonu a umožňuje to větší bezpečnost při terapeutických zákrocích.

Celý článek


Zdravotníky ve Vítkovické nemocnici v Ostravě střeží ochranka

21.8.2019 / Vítkovická nemocnice

Již půl roku dohlíží na bezpečí zdravotnického personálu i pacientů ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která patří do skupiny AGEL, pracovníci ochranky. Jejich přítomnost si zdravotníci pochvalují, především v nočních hodinách se díky nim mohou cítit bezpečněji. Ke zvýšení bezpečí se vedení nemocnice rozhodlo i kvůli dvěma loňským případům fyzického napadení zdravotnického personálu.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí rozjíždí kurzy první pomoci pro veřejnost

21.8.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Správnou techniku dýchání, nepřímou srdeční masáž i postup v případě dopravní nehody nebo zásahu elektrickým proudem si osvojí všichni zájemci z řad široké veřejnosti na nově otvíraných kurzech Nemocnice Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. Kurzy první pomoci se konají ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a začínají 25. září v tamní knihovně nově otevřeného komunitního centra. Na bezplatný kurz je nutné se předem přihlásit.

Celý článek


NADACE AGEL pomáhá v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni v Kojetíně

20.8.2019 / NADACE AGEL

Nová automatická pračka, lednice, mikrovlnná trouba a další spotřebiče v celkové hodnotě 50 tisíc korun slouží od letošního roku maminkám v nouzi v Azylovém domě pro matky s dětmi v tísni Charity Kojetín. Středisko mohlo vybavení pořídit díky příspěvku NADACE AGEL.

Celý článek


Špičkový tomograf Podhorské nemocnice sází na přesnost, rychlost a menší dávku záření

20.8.2019 / Podhorská nemocnice

Až 100 pacientů týdně vyšetří nový CT přístroj Podhorské nemocnice, který je na pracovišti v Bruntále v provozu od letošního dubna. Tento moderní pomocník v diagnostice si tak během prázdnin připsal jubilejní tisící vyšetření. S novým CT jsou lékaři schopni provést nejen virtuální kolonoskopii, vyšetření trávicího traktu, na které se zde specializují již 12 let, ale nově zjišťují také kalciové skóre vypovídající o stavu tepen.

Celý článek


Speciální rehabilitace POLIKLINIKY AGEL Olomouc pomáhají dětem ke zdravému vývoji nohy

19.8.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Rehabilitační oddělení POLIKLINIKY AGEL v Olomouci přichází s novinkou. Pro děti s plochými nohami, sníženou klenbou, otlaky, vbočenými palci, různými deformacemi nebo jinými vadami nově poliklinika nabízí odborné konzultace zaměřené na problematiku dětské nohy. Konzultace jsou individuální a jsou vhodné pro děti od 13 měsíců, přičemž je důležité, aby dítě chodilo minimálně 2 až 3 měsíce.

Celý článek


Rakovinu léčí v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín novou metodou

16.8.2019 / Nemocnice Nový Jičín

Pacienti s vybranými nádorovými onemocněními se mohou v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, nově léčit metodou stereotaktické radioterapie a stereotaktické radiochirurgie. Technika zkracuje celkovou dobu léčby z původních až osmi týdnů na řád dní. Vzhledem k tomu, že u onkologických onemocnění zvyšuje šanci na vyléčení rovněž včasné nasazení léčby, nabízí novojičínské centrum velmi krátké objednací termíny a pacienti tak mohou léčbu zahájit zpravidla do jednoho týdne.

Celý článek


Citlivá rekonstrukce Nemocnice Podlesí v Třinci se podřídila přítomnosti ohrožených ptáků

16.8.2019 / Nemocnice Podlesí

Další etapu stavebních prací zahájili tento týden v Nemocnici Podlesí v Třinci, která patří do skupiny AGEL. Ačkoliv se s rekonstrukcí fasády polikliniky (budova A) začalo již v červnu, mohli stavební dělníci postavit lešení ve čtvrtém patře budovy teprve nyní. A to s ohledem na zákonem chráněné rorýse hnízdící ve větracích otvorech pod střechou nemocnice. Vzácným opeřencům se přizpůsobil nejen časový harmonogram stavebních prací, ale dokonce i některé stavební prvky.

Celý článek


Gastroenterologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí získala další moderní videokolonoskop

15.8.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Gastroenterologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, získala další moderní videokolonoskop v hodnotě 968 tisíc korun. Jde o moderní variantu přístroje, který má speciální rozlišovací schopnosti a umožňuje velmi přesné koloskopické vyšetření.

Celý článek


Dárci kostní dřeně zachraňují lidské životy i díky Transfúzní službě AGEL v Šumperku

9.8.2019 / Transfúzní služba

Průměrně deset nových dobrovolných zájemců o dárcovství kostní dřeně se zapíše každý měsíc v Náběrovém centru Transfúzní služby AGEL v Šumperku. Zařízení se tak aktivně podílí na rozšiřování Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD). Tím dává větší naději lidem i malým dětem s leukémií a dalšími závažnými onemocněními krvetvorby, kteří musí podstoupit transplantaci kostní dřeně a hledají vhodného dárce. Pro zájemce o dárcovství kostní dřeně a vstup do registru jsou na Transfúzní službě vyhrazeny středy, registrace zabere půl hodiny a dárci krve nebo plazmy se mohou zapsat i během svého odběru.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nově otvírá kurz pro sanitáře

9.8.2019 / Nemocnice Český Těšín

Kvalifikační kurz pro patnáct budoucích sanitářů otvírá poprvé od září Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Teoretické základy získají v odborných učebnách AGEL Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín. Vychová si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města Český Těšín smysluplně se uplatnit na trhu práce.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


Magnetická rezonance Nemocnice Přerov vyšetřila již tisíce pacientů

6.8.2019 / Nemocnice Přerov

Celkem 1 508 pacientů prošlo v prvním pololetí letošního roku vyšetřením na magnetické rezonanci v Nemocnici Přerov, která je součástí skupiny AGEL. Moderní pracoviště bylo v nemocnici vybudováno teprve nedávno a pacientům slouží od počátku roku 2017. Za dobu svého fungování si zde našli cestu pacienti nejen z Přerova, ale běžně na vyšetření dojíždějí také pacienti ze Zlína, Kroměříže, Brna či Hodonína.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na speciální výcvik asistenční fenky

5.8.2019 / NADACE AGEL

Asistenční fenka Jůlinka pomáhá Soni Szwajnochové ze Sušice překonávat tíhu duševního onemocnění. Tři a půl letá fenka zlatého retrívra doprovází svou majitelku do školy i k lékaři a společně také provádí canisterapii a účastní se záchranářských soutěží. NADACE AGEL přispěla na výcvik fenky specializovaný pro lidi s duševním onemocněním částkou 30 tisíc korun. Díky své fence Soňa sportuje, tráví čas mezi lidmi a znovu žije plnohodnotný život bez úzkostí a strachu.

Celý článek


Pupečník v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí odstřihnou v ten pravý čas

1.8.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Pupeční šňůra je nepostradatelným spojovníkem mezi matkou a dítětem během nitroděložního vývoje. Ona metaforická pupeční šňůra oba spojuje snad po celý život, kdy je však ten správný čas odstřihnout ji po porodu? V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, je odložený podvaz pupečníku již běžnou praxí.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla zlatému mistru Evropy na elektrický pohon invalidního vozíku

30.7.2019 / NADACE AGEL

Nový elektrický pohon invalidního vozíku umožní handicapovanému Vladimíru Kadlíkovi z Kroměříže aktivně žít a bezbolestně sportovat. Pořídit si ho mohl díky finanční podpoře NADACE AGEL, která mu přispěla částkou 25 tisíc korun. Elektrický pohon totiž uleví jeho namáhaným pažím, které už mu osmnáct let nahrazují ochrnuté dolní končetiny.

Celý článek


Jesenická porodnice nabízí rodičkám dva nové nadstandardní pokoje

29.7.2019 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice vyhověla četným žádostem rodiček a na oddělení šestinedělí nechala vybudovat dva nové nadstandardní pokoje, kde se budou čerstvé maminky cítit jako doma. Investice do stavebních úprav a vybavení vyšla na půl milionu korun.

Celý článek


Malý, ale cenný přístroj pomáhá lékařům Nemocnice Prostějov odhalit novorozeneckou žloutenku

26.7.2019 / Nemocnice Prostějov

Na dětském oddělení Nemocnice Prostějov, která je součástí skupiny AGEL, se se vší parádou ukazuje nový bilirubinometr – tedy malý, ale velmi šikovný přístroj, který miminkům ušetří trápení, maminkám stres a zdravotníkům každodenní práci. Bilirubinometr je cenným nástrojem, který jednoduše změří novorozeneckou žloutenku.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Český Těšín proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019 / Nemocnice Český Těšín

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL. Více než 160 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Podlesí proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

25.7.2019 / Nemocnice Podlesí

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci třinecké Nemocnice Podlesí, která patří do skupiny AGEL. Více než 560 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

23.7.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Více než 500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Jesenická nemocnice získala akreditaci Ministerstva zdravotnictví pro vzdělávání chirurgů

22.7.2019 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice obhájila akreditaci pro specializační vzdělávání lékařů v chirurgickém kmeni. Akreditace, pro jejíž získání musela nemocnice splnit řadu podmínek, má platnost pět let. Díky certifikátu může být nemocnice z pohledu profesního růstu zajímavá také pro mladé lékaře z řad čerstvých absolventů medicíny.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí odstartoval projekt Život v kufříku

18.7.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Miminka narozená v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, budou nově dostávat na cestu z valašskomeziříčské nemocnice kromě lékařské zprávy i malou pozornost. Nemocnice se zapojila do projektu Život v kufříku, díky kterému si miminka s sebou odnesou kufřík s památníkem, fotkami, pleteným oblečením, hračkami a dalšími pozornostmi.

Celý článek


Vyvarujte se dehydratace a následného selhání ledvin, pijte čistou vodu, radí primář Dialýzy Šumperk

17.7.2019 / Dialýza Šumperk

Pít po celý den čistou pramenitou vodu, aby si člověk udržel hydratovaný organismus, je pro mnohé nesplnitelný úkol. Lidé své ledviny nejčastěji zanedbávají tím, že pijí nevhodné nápoje, přijímají nedostatek tekutin anebo je přijímají nárazově. To vede u každého desátého Čecha k onemocnění ledvin, až k jejich selhání. O akutním selhání ledvin vědí své čtyři noví pacienti Dialýzy Šumperk, jež patří do skupiny AGEL, které spolu s dalšími pěti podezřeními na onemocnění ledvin ošetřili zdravotníci Dialýzy za poslední měsíc. Nárůst pacientů zde pozorují dlouhodobě, proto dbají na prevenci a zdůrazňují lidem, že základem pitného režimu nejsou minerálky, natož slazené nápoje s vysokým obsahem cukru.

Celý článek


Novými EKG přístroji vyšetřují pacienty v prostějovské nemocnici

17.7.2019 / Nemocnice Prostějov

Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, je vybavena novými EKG přístroji. Nové vybavení je jednoduché na obsluhu a pacientům poskytuje nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického napětí, které se šíří až na povrch těla, kde ho lze snímat EKG.

Celý článek


AGEL hospodařil v roce 2018 se ziskem 884 miliony

16.7.2019 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 zisku 884 miliony korun.

Celý článek


Darujte krev před odjezdem na dovolenou, vyzývá Transfúzní oddělení Jesenické nemocnice

15.7.2019 / Jesenická nemocnice

Osmadvacetidenní karanténa čeká na všechny dárce, kteří se chystají na dovolenou v Evropě a po návratu chtějí darovat krev a plazmu. Příčinou je virus západonilské horečky, který bodnutím přenáší na člověka vybrané druhy komárů. Transfúzní oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, apeluje proto na zájemce, aby dárcovství krve neodkládali.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou urogynekologickou ambulanci

15.7.2019 / Vítkovická nemocnice

Novou urogynekologickou ambulanci otevřela tento týden Vítkovická nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Nové pracoviště je určeno ženám trpícím inkontinencí i jinými potížemi močového ústrojí, ale i pacientkám, které trápí sestup ženských pohlavních orgánů. Nová ambulance bude k dispozici prozatím dva dny v týdnu v pondělí a ve středu a pacientky si budou moci vybrat, zda chtějí být objednány k lékaři či lékařce. Aktuálně může nové pracoviště nabídnout velmi krátké objednací termíny v řádu několika dní.

Celý článek


Poporodní potíže řeší ženy nejčastěji až 5 let po porodu

12.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Těhotenství a porod klade na tělo ženy obrovské nároky. Změny, kterými organismus v tomto období prochází, zanechávají negativní zdravotní následky, z nichž nejčastější je snížená funkce hlubokého stabilizačního systému páteře tvořeného svaly pánevního dna a břišními svaly. Tato snížená funkce se může projevit únikem moči, břišní diastázou nebo bolestí zad. Čím dříve po porodu začne žena tyto potíže řešit, tím efektivnější je léčba. Ze zkušeností fyzioterapeutů rehabilitačního oddělení Polikliniky AGEL v Ostravě, se však ženy obracejí na zdravotníky v průměru až 5 let po porodu.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Praha opět obhájila certifikát kvality

10.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Již od roku 2013 si POLIKLINIKA AGEL Praha zachovává status akreditovaného zdravotnického zařízení. Certifikát akreditace v těchto dnech již potřetí úspěšně obhájila. Pro pacienty je to záruka kvalitní péče vykonávané s důrazem na jejich bezpečnost a spokojenost.

Celý článek


V ambulanci chronických ran Nemocnice Valašské Meziříčí ošetřili již 2,5 tisíce pacientů

10.7.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Ambulance chronických ran v Nemocnici Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, pečuje o pacienty v prostorách chirurgické ambulance již od roku 2015. Za tuto dobu se v samotné ambulanci vyšetřilo a převázalo na 2,5 tisíce pacientů s chronickými ránami.

Celý článek


Primářka Očního centra AGEL MUDr. Jana Juhászová radí, jak si ochraňovat zrak v létě

9.7.2019 / Oční centrum AGEL

Letní měsíce jsou pro většinu lidí synonymem odpočinku, dovolených a zábavy. Pro naše oči je však léto naopak obdobím plným nejnebezpečnějších nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Příjemný letní den tak často může končit návštěvou lékaře. Nejčastějšími obtížemi očí jsou přitom záněty spojivky, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku. Primářka ostravského Očního centra AGEL MUDr. Jana Juhászová v rozhovoru poradí, jak o tento důležitý smyslový orgán v létě pečovat.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Prostějov radí: Nepodceňujte ochranu před bodnutí hmyzem ani klíšťaty, počet nakažených roste

8.7.2019 / Nemocnice Prostějov

Desítky tisíc bodnutí hmyzem a nejvíce případů nakažení klíštětem od roku 2011 hlásí roční statistiky českých pojišťoven a Státního zdravotního úřadu. Důležitá je prevence očkováním, použití ochranných prostředků a osvěta. Jak správně ošetřit postižené místo, na co si dát pozor při bodnutí hmyzem a jak poznat těžkou alergickou reakci radí lékařka MUDr. Milena Jeřábková z Oddělení alergologie a klinické imunologie Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL.

Celý článek


Malovaná rozkvetlá louka vítá pacienty na příjmu Nemocnice Podlesí ve Třinci

8.7.2019 / Nemocnice Podlesí

Louka plná pestrobarevných květů na zdi Ambulance příjmového oddělení nově vítá pacienty v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Velkoplošnou malbu namalovaly děti ze Základní umělecké školy Třinec v rámci celkové modernizace ambulance, která denně odbaví více než čtyři desítky případů. Pacienti si nápad pochvalují a cítí se v nově zařízené ambulanci příjemně.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v prvním pololetí narodila troje dvojčata

4.7.2019 / Jesenická nemocnice

Celkem 130 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL. K porodu však přijelo 127 maminek – mezi dětmi byla totiž troje dvojčátka.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v prvním pololetí letošního roku narodilo přes sedm set dětí

4.7.2019 / Vítkovická nemocnice

Jakub, Eliška, Tereza, ale i Zoe, Yasmin, Timon, Swen, Quentin. To jsou jména některých ze 716 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Z hlediska pohlaví byl poměr vyrovnaný. Mezi novorozenci bylo celkem 354 děvčat a 362 chlapců, z toho jeden pár dvojčat.

Celý článek


V Nemocnici Šternberk se za první pololetí narodilo 490 dětí

4.7.2019 / Nemocnice Šternberk

Celkem 490 dětí přišlo na svět v porodnici Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl měsíc duben, nejméně dětí se narodilo v lednu. V prvním pololetí mají převahu děvčata. Porodních sálů šternberské porodnice využilo však jen 487 žen. Mezi dětmi byla totiž troje dvojčata.

Celý článek


Léčebnou rehabilitaci Hornické polikliniky posílil tým orlovských zdravotníků

3.7.2019 / Hornická poliklinika

Zkušený rehabilitační lékař MUDr. Marek Lipowski a pět fyzioterapeutů posílili minulý měsíc Oddělení léčebné rehabilitace Hornické polikliniky v Ostravě. Díky této posile se mohou pacienti Hornické polikliniky, která patří do skupiny AGEL, radovat z velmi krátkých objednacích lhůt i z nových metod a postupů, které v nabídce služeb oddělení dosud chyběly.

Celý článek


V Nemocnici Přerov se v prvním pololetí narodilo 404 dětí

3.7.2019 / Nemocnice Přerov

V prvním pololetí letošního roku vyhledalo porodnici Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, celkem 402 žen. Do porodních knih však přerovští zdravotníci zaevidovali 404 dětí. Mezi novorozenci byly totiž dva páry dvojčat.

Celý článek


Alarmující výsledky přinesl Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL v Nymburce

2.7.2019 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Nebývalý zájem o vyšetření znamének projevili lidé z Nymburska v rámci Dne prevence melanomu, který se konal v minulých dnech na Poliklinice AGEL Nymburk. Preventivní osvětové akce se zúčastnilo celkem 120 osob. Zdravotníky zájem veřejnosti těší, výsledky ale méně. Zachytili sedmadvacet nálezů.

Celý článek


Točená zmrzlina zpříjemnila parný den zdravotníkům Hornické polikliniky

1.7.2019 / Hornická poliklinika

Mít neomezený příděl osvěžující vanilkové a citronové zmrzliny bylo v pondělí 1. července pro zaměstnance Hornické polikliniky v Ostravě milým překvapením.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se za první pololetí narodilo 467 dětí

1.7.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Ema, Klára, Tereza, Jakub, Matyáš, Samuel. To jsou vybraná jména, která rodiče vybrali některým ze 467 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 7 více. Celkem 237 chlapců a 230 děvčat.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Nemocnice Podlesí úspěšně vyměnila téměř 300 oken

28.6.2019 / Nemocnice Podlesí

V budově A Nemocnice Podlesí v Třinci, ve které se nacházejí ambulance, a také ve spojovací budově B, kde sídlí Radiologie a ECHO vyšetřovny, byly dokončeny stavební práce na výměně oken. V rámci stavební akce byla od března do června provedena kompletní výměna celkem 296 starých oken z 80. let. Obnova oken přišla nemocnici na 10 miliónů korun.

Celý článek


Vítkovická nemocnice obdržela dalších 20 monitorů dechu

27.6.2019 / Vítkovická nemocnice

Celkem 20 nových monitorů dechu, které chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), obdrželo dnes od Nadace Křižovatka dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, které je automaticky dostávají do postýlek, jež mají maminky na oddělení šestinedělí u sebe, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí získala moderní výpočetní tomograf

25.6.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Novým moderním výpočetním tomografem (CT) Aquilion PRIME SP od firmy Canon v hodnotě 14,2 miliónu korun se může pochlubit Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroj patří ve své kategorii k nejmodernějším na trhu. Výrazně zrychlí jednotlivá vyšetření, protože dokáže pacienta vyšetřit v případě potřeby i za čtyři sekundy.

Celý článek


Citlivé informace sdělují lékaři Vítkovické nemocnice rodinám pacientů v nové informační místnosti

24.6.2019 / Vítkovická nemocnice

Pečují zde nejen o těžce nemocné, snaží se také provést rodiny pacientů náročných obdobím, kterým bezesporu hospitalizace blízké osoby na anesteziologicko-resuscitačním oddělení je. I proto, aby citlivé a často i velmi vážné informace lékaři Vítkovické nemocnice v Ostravě sdělovali v důstojném a klidném prostředí, zřídili zde novou informační místnost.

Celý článek


Poliklinika AGEL Nymburk zve na vyšetření znamének

18.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na prevenci chce v pondělí 24. června Poliklinika AGEL Nymburk. Pro širokou veřejnost v tento den pořádá od 9.00 do 18.00 hodin preventivní osvětovou akci Den prevence melanomu, na které zdravotníci zájemcům bezplatně a bez nutnosti předchozího objednání vyšetří znaménka.

Celý článek


Neslyšící lidé komunikují ve Vítkovické nemocnici pomocí tabletu

17.6.2019 / Vítkovická nemocnice

Už žádná tužka a papír. Vítkovická nemocnice v Ostravě zakoupila pro potřeby komunikace s neslyšícími pacienty nový výkonný tablet. Jeho prostřednictvím je možné komunikovat v rámci online spojení, díky němuž je k dispozici tlumočení 24 hodin denně po sedm dní v týdnu. Tablet pro neslyšící je k dispozici na příjmové ambulanci interního oddělení nemocnice a mohou si jej zapůjčit klienti jakéhokoliv oddělení či ambulance.

Celý článek


Nové hračky zpříjemní dětem hospitalizovaným v Nemocnici Valašské Meziříčí letní prázdniny

17.6.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Velké překvapení v podobě deskových her, lega, dětského kočárku, dřevěných kostek nebo stavebnic připravila pro dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí společnost MAll.cz. Hračky v celkové hodnotě 10 tisíc korun zpříjemní pobyt v nemocnici hospitalizovaným chlapcům i děvčatům.

Celý článek


Světový den dárců krve oslavili také v Jesenické nemocnici

13.6.2019 / Jesenická nemocnice

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Jesenická nemocnice, která již na čtvrtek 13.6. připravila pro všechny své dárce krve a krevních složek občerstvení i drobné dárečky.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Český Těšín byl úspěšný

12.6.2019 / Nemocnice Český Těšín

Přes 100 účastníků navštívilo ve čtvrtek 6. června Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Běžci Těšínské osmičky NADACE AGEL pomohli Lydii Slezské Diakonie

10.6.2019 / NADACE AGEL

Celkem 240 účastníků se rozhodlo přispět na dobrou věc a v neděli 9. června podpořilo charitativní závod NADACE AGEL - Těšínskou osmičku. Výtěžek z běhu činil 50 tisíc korun, které putují na podporu českotěšínského střediska Lydie Slezské Diakonie.

Celý článek


Nový operační stůl v Jesenické nemocnici výrazně pomáhá lékařům při zákrocích

10.6.2019 / Jesenická nemocnice

Již více než 150 odoperovaných pacientů si během dvou měsíců připisuje nový operační stůl, který uvedla do provozu Jesenická nemocnice, jež se součástí skupiny AGEL. Operační stůl Trumpf TruSystem 3000 zaručuje maximální bezpečnost pacientů, díky mnoha inovativním funkcím pak také špičkový výkon lékařů na operačním sále.

Celý článek


Diagnostikovat sluchové vady u kojenců i seniorů umí nová audiokomora na Poliklinice AGEL Ostrava

7.6.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Novou audiokomoru pro osoby s postižením sluchového a vestibulárního aparátu na ambulanci ORL (ušní-nosní-krční) zakoupila POLIKLINIKA AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města. Zařízení umožňuje diagnostikovat a monitorovat sluchovou vadu u pacientů už od novorozeneckého věku až po seniory. Toto vyšetření je také nedílnou součástí pracovně lékařských prohlídek u pracujících v riziku hluku. Moderní, bohatě vybavená audiokomora, nahradila starší typ přístroje. Její pořízení přišlo Polikliniku AGEL Ostrava na více než 180 tisíc korun.

Celý článek


Zachránit dolní končetinu před amputací pomáhá ve Vítkovické nemocnici metoda Jetstream

5.6.2019 / Vítkovická nemocnice

Více než padesát pacientů již vyzkoušelo novou metodu pro znovu zprůchodnění tepen dolních končetin. A to pomocí přístroje Jetstream nejnovější generace, který používají angiologové Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Zákrok trvající kolem jedné hodiny není bolestivý a pacient zůstává po výkonu v nemocnici do druhého dne, kdy je propuštěn.

Celý článek


Novými EKG přístroji vyšetřují pacienty v přerovské nemocnici

5.6.2019 / Nemocnice Přerov

Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL, je vybavena novými EKG přístroji. Nové vybavení je jednoduché na obsluhu a pacientům poskytuje nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického pole, které se šíří až na povrch těla, kde ho lze snímat pomocí EKG přístroje.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí obhájila certifikát kvality a bezpečí poskytovaných služeb

4.6.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, v těchto dnech obhájila již pátou náročnou kontrolu externím auditem zástupců Spojené akreditační komise ČR. Certifikát je platný na tříleté období.

Celý článek


Den zdraví a prevence v Nemocnici Český Těšín vyšetří i poradí

3.6.2019 / Nemocnice Český Těšín

První pomoc, hygiena rukou, rozbor krve, vyšetření břicha ultrazvukem, diabetologické, kardiologické, ale také rehabilitační či nutriční poradenství. To vše bude na pořadu Dne zdraví a prevence Nemocnice Český Těšín, který zdejší zdravotníci chystají na čtvrtek 6. června 2019.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Přístroj pro snímání obrazu sítnice a duhovky oka pořídila Nemocnice Přerov

28.5.2019 / Nemocnice Přerov

Pro pacienta menší zátěž, pro lékaře přesnější diagnostika. Takové jsou hlavní výhody nového elektronického přístroje pro snímání obrazu sítnice a duhovky oka, který za 1,2 miliónu korun pořídila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Dialýza Šumperk získala dvě nová moderní lůžka

27.5.2019 / Dialýza Šumperk

Dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka získala Dialýza Šumperk. Moderní resuscitační lůžka s váhou slouží pacientům, kteří jsou odkázání na dialyzační léčbu. Nové špičkové vybavení, které nahradilo starší typ, přišlo zdravotnické zařízení téměř na půl miliónu korun.

Celý článek


V Nemocnici Šternberk zajišťují péči i o předčasně narozené děti

27.5.2019 / Nemocnice Šternberk

Zdravotníci Nemocnice Šternberk nově zajišťují péči i o dříve narozené děti od ukončeného 34. týdne těhotenství. Maminkám, které v minulosti cestovaly do specializovaných perinatologických center, tak ubude náročné cestování. Změnu umožnila investice do nového speciálního vybavení, které přišlo nemocnici na 1,5 milionu korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Rožnov pod Radhoštěm ožije již 24. ročníkem Rožnovských gastroenterologických dní

22.5.2019 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se na konci května tradičně sjedou do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 24. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určená lékařům i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne celkem tři desítky přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu z pohledu lékařů i sester.

Celý článek


NADACE AGEL pořádá třetí ročník charitativního běhu z Třince do Českého Těšína

21.5.2019 / NADACE AGEL

Již potřetí v řadě bude trasa mezi třineckou Nemocnicí Podlesí a českotěšínským parkem Adama Sikory patřit běžcům za dobrou věc. V neděli 9. června zde na osmikilometrové trati proběhne již třetí ročník charitativního běhu NADACE AGEL s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje již podruhé na podporu českotěšínského střediska Lydie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením a ve hře letos budou i hodnotné odměny.

Celý článek


Preventivní akci proti cévní mozkové příhodě připravuje Nemocnice Přerov

21.5.2019 / Nemocnice Přerov

Ultrazvukové vyšetření krčních tepen, natočení EEG, odběr krve i určení rizika vzniku cévní mozkové příhody připravuje na středu 22. května Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. U příležitosti Dne boje proti CMP pořádá bezplatnou preventivní akci pro širokou veřejnost.

Celý článek


Nemocnice Šternberk znovu nabízí nastávajícím maminkám kurzy plavání

20.5.2019 / Nemocnice Šternberk

Nastávající maminky ze Šternberku a okolí mohou znovu navštěvovat speciální lekce plavání. Po rozsáhlé rekonstrukci a modernizaci bazénu zařadila Nemocnice Šternberk do své nabídky opět kurz plavání pro těhotné ženy. Nemocnice tak společně s teoretickými kurzy předporodní přípravy a cvičením pro těhotné znovu nabízí budoucím maminkám maximálně efektivní přípravu na porod.

Celý článek


Ručně vyráběné čepičky potěší miminka Jesenické nemocnice

17.5.2019 / Jesenická nemocnice

Novorozencům, kteří přijdou na svět v Jesenické nemocnici, zpříjemní vstup do života originální čepičky a chobotničky ruční výroby. Od dnešního dne je díky spolupráce Střediska volného času DUHA v Jeseníku a nemocnice dostane každé nově narozené miminko jako milou památku, ale i pomocníka v prvních dnech života.

Celý článek


Konference Srdce na dlani přivítá návštěvníky již potřinácté

17.5.2019 / Nemocnice Podlesí

Odborníci na onemocnění srdce se na konci května tradičně sjedou do Třineckého kulturního domu Trisia. Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 13. ročník odborné konference Srdce na dlani, která je určená nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne necelou desítku přednášek zaměřených na specifické srdeční potíže, metody léčby i komplikace onemocnění srdce.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci a Poliklinika AGEL Ostrava ve spolupráci s Ostravskou univerzitou pořádají první konferenci Srdce a sport

17.5.2019 / Nemocnice Podlesí

Desítky zdravotnických pracovníků nejen z Moravskoslezského kraje se sejdou 28. května na Ostravské univerzitě. Proběhne zde historicky první konference Srdce a sport zaměřená na sportovní kardiologii, kterou pořádá Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Poliklinikou AGEL Ostrava a Ostravskou univerzitou.

Celý článek


Podhorská nemocnice má dva nové ultrazvuky

15.5.2019 / Podhorská nemocnice

Dvěma novými ultrazvuky se může pochlubit Podhorská nemocnice. Moderní přístroje slouží k vyšetření pacientek gynekologické ambulance a pacientům urologické ambulance v Bruntále. Nové ultrazvuky, které nahradily starší typy, přišly zdravotnické zařízení na více než dva milióny korun.

Celý článek


Jak si správně mýt ruce, naučí zájemce personál Nemocnice Podlesí

13.5.2019 / Nemocnice Podlesí

Nácvik správné techniky mytí rukou si budou moci vyzkoušet v úterý 21. května návštěvníci Dne hygieny rukou v Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Akce proběhne zdarma a vítáni jsou návštěvníci všech věkových kategorií.

Celý článek


Komplexní prověrku zdraví nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL v Ostravě

9.5.2019 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kompletní kontrolu zdravotního stavu nabídne všem zájemcům z Ostravy a okolí zdarma Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici. Zdravotnické zařízení pořádá v úterý 21. května tradiční Den zdraví zaměřený na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Letos si budou moci zájemci nechat překontrolovat mateřská znaménka, chybět nebudou ultrazvuková vyšetření ledvin či prsu, nebo třeba denzitometrie zjišťující hustotu kostí.

Celý článek


V Jesenické nemocnici naučí, jak si správně mýt ruce

6.5.2019 / Jesenická nemocnice

Světový den hygieny rukou si dnes připomene speciální akcí pro návštěvníky Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Zachraň životy, umývej si ruce – tak zní motto letošní, v pořadí již jedenácté, celosvětové kampaně u příležitosti Světového dne hygieny rukou, kterou pravidelně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace.

Celý článek


Zájemci z Přerova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

30.4.2019 / Nemocnice Přerov

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Nemocnice Přerov v rámci Dne otevřených dveří očního oddělení, který proběhne v pátek 10. května.

Celý článek


Osmadvacet policistů darovalo krev v Jesenické nemocnici

29.4.2019 / Jesenická nemocnice

Hned 28 policistů z Jesenicka darovalo v měsíci dubnu krev na transfúzním oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Dárcovství krve přišlo konkrétně ve čtvrtek 11. dubna podpořit 9 nových prvodárců z řad policistů na Jesenicku. Dalších 19 kolegů přišlo darovat krev již poněkolikáté.

Celý článek


Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

26.4.2019 / Nemocnice Český Těšín

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.

Celý článek


S inkontinencí bojují v Nemocnici Český Těšín úspěšně díky elektropřístroji

24.4.2019 / Nemocnice Český Těšín

Inkontinencí trpí v průběhu života celá polovina žen. Nejběžněji postihuje ženy těhotné, po porodu, nebo v pozdějším věku po menopauze. Díky moderním medicinským postupům lze tento problém efektivně řešit, bohužel jen malé procento pacientek se však s tímto problémem svěří do rukou odborníků. Změnit tento trend se snaží Nemocnice Český Těšín, která na problematiku inkontinence upozorňuje formou přednášek a nabízí i speciální léčbu formou elektroterapie.

Celý článek


3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance, která spadá pod Jesenickou nemocnici

18.4.2019 / Jesenická nemocnice

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou letech mají zdejší zdravotníci na svém kontě 3 500 ošetřených pacientů s různými chirurgickými obtížemi a s ohledem na poptávku se rozrostl jak tým lékařů, tak i provozní doba.

Celý článek


Jesenická nemocnice o Velikonocích potěší dárce krve drobnými dárky

12.4.2019 / Jesenická nemocnice

V rámci velikonočního týdne proběhne v Jesenické nemocnici velikonoční odběr spojený s oslavou jara, života, a potažmo i darování života druhým prostřednictvím darování krve. Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Zelený čtvrtek darovat krev do Jesenické nemocnice, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL zve dobrovolníky na velikonoční odběr krve

11.4.2019 / Transfúzní služba

K Velikonocům neodmyslitelně patří celá řada lidových tradic, rodinná setkání i jarní tématika. Pro mnohé dobrovolné dárce krve jsou ale také tradičním obdobím darování vzácné tekutiny, ke kterému každoročně vyzývá i Transfúzní služba, člen skupiny AGEL. Jako každý rok, i letos nabídne Transfúzní služba na pracovišti v Šumperku dobrovolným dárcům v předvelikonočním termínu nejen příjemnější prostředí s jarními dekoracemi, ale také drobný velikonoční dárek.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Olomouc zvou veřejnost na bezplatné vyšetření znamének

10.4.2019 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Melanom, který je jedním z druhů rakoviny, postihuje stále větší procento populace. Doslova na vlastní kůži se s tímto kožním nádorem seznámí více než 3500 Čechů ročně. Genetika a stejně tak i vystavování se slunečním paprskům stojí za vznikem nejnebezpečnějšího onemocnění kůže. A právě Den melanomu, který v olomoucké Poliklinice AGEL proběhne 15. dubna, má za cíl veřejnost upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na prevenci.

Celý článek


Českotěšínská nemocnice získala moderní přístroj pro rehabilitaci pacientů

9.4.2019 / Nemocnice Český Těšín

Novinkou na rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Těšín je moderní kombinovaný přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti. Přenosný přístroj umožňuje současnou aplikaci elektroléčby a ultrazvuku. Pořizovací cena v současné době jednoho z nejlepších přístrojů na trhu dosáhla 200 tisíc korun.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


NADACE AGEL pokračuje v pomoci maminkám v tísni v Azylovém domě Gloria

1.4.2019 / NADACE AGEL

Celkem 46 rodinám, které se ocitly v tísni, pomohli v loňském roce pracovníci pražského Azylové domu Gloria. A to rovněž díky 600tisícovému příspěvku od NADACE AGEL, která nad azylovým domem drží dlouhodobý patronát. Bez těchto prostředků by nebylo možné dále zútulňovat prostředí azylového domu nebo zajistit školní potřeby a léky pro rodiny, které se ne vlastním zaviněním ocitly v nouzi.

Celý článek


Novorozené děti ve Šternberku bude hlídat 10 nových monitorů dechu

29.3.2019 / Nemocnice Šternberk

Desítku nových monitorů dechu pro čerstvě narozené děti získalo od Nadace Křižovatka dětské oddělení Nemocnice Šternberk. Sloužit budou hospitalizovaným dětem do jednoho roku věku, které jsou obecně nejvíce ohroženy zástavou dechu. Úlohou monitorů je na případné zástavy dechu upozornit a umožnit tak včasný zásah zdravotníků či rodičů.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum ve Vsetíně uvedlo do provozu špičkový mamograf

27.3.2019 / Novojičínské diagnostické centrum

Unikátní mamograf uvedlo do ostrého provozu Novojičínské diagnostické centrum na detašovaném pracovišti ve vsetínském Mammocentru. Nový mamografický přístroj s možností pořízení digitální prsní tomosyntézy ( DBT) v hodnotě téměř 6 miliónů korun díky unikátní 3D technologii umožňuje přesnější diagnostiku.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín čeká série jarních koncertů

25.3.2019 / Nemocnice Český Těšín

Nemocniční koncerty jsou tradičně akcemi, na které se pacienti dlouho předem těší, a pak na ně ještě několik dnů vzpomínají. V Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, proto nebudou chybět ani letos. Připraveny jsou koncerty studentů Lidové konzervatoře Ostrava, ZUŠ Karviná i vystoupení dětí mateřské školy.

Celý článek


Nemocnice Podlesí investuje do svého zařízení 60 miliónů korun

25.3.2019 / Nemocnice Podlesí

Renovace sociálního a technického zázemí pro pacienty i zaměstnance, desítky nových polohovacích postelí, nákupy operačních stolů i moderních přístrojů, ale i výměna oken v budově A, kde jsou ambulance. To jsou investice za zhruba 60 miliónů korun, které aktuálně realizuje Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku navštívila více než stovka zájemců

20.3.2019 / Dialýza Šumperk

Ve čtvrtek 14. března proběhl na šumperské dialýze tradiční Den ledvin. Během celého dne bylo vyšetřeno 106 lidí, přičemž u 55 příchozích byly zaznamenány hodnoty odchylující se od normy. Šest klientů bylo pozváno k podrobnějšímu vyšetření v nefrologické ambulanci, čtyřiceti klientům bylo doporučeno navštívit praktického lékaře a devíti jinou specializovanou ambulanci.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice Šternberk používá tři nové přístroje

20.3.2019 / Nemocnice Šternberk

Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, neustále zvyšuje komfort a kvalitu poskytované péče, a to jak pro dospělé pacienty, tak i pro ty nejmenší. Novorozenecké oddělení nemocnice se nově může pochlubit třemi novými moderními přístroji – inkubátorem, resuscitátorem a dechovým přístrojem. Vysoce kvalitní a velmi potřebné přístroje, které nahradily starší typy, přišly v souhrnu na 1,5 miliónu korun.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zachraňují životy lidem se závažnými typy chřipky

13.3.2019 / Nemocnice Podlesí

Díky nejmodernějšímu přístroji ECMO v posledních deseti letech zdravotníci třinecké Nemocnice Podlesí zachraňují životy lidem, kteří by v minulosti pravděpodobně nepřežili. Přístroj zajišťující mimotělní okysličování krve pomáhá například i pacientům se závažnými typy chřipky, jako je i H1N1, kterých bylo v letošním roce v nemocnici hospitalizováno a pomocí přístroje léčeno celkem 5.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla hendikepovaným ragbistům na cestu na mistrovství Evropy

11.3.2019 / NADACE AGEL

Na mistrovství Evropy v ragby vozíčkářů vyjel loni soutěžit reprezentační tým i za Českou republiku. NADACE AGEL na cestu sportovcům z Českého svazu tělesně postižených sportovců přispěla částkou 50 tisíc korun.

Celý článek


Druhý březnový čtvrtek bude na Dialýze v Šumperku patřit prevenci ledvinových onemocnění

8.3.2019 / Dialýza Šumperk

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který z těla odvádí odpadní látky a udržuje optimální tělesnou hladinu tekutin. Proto by se každý měl preventivně zajímat o to, zda jsou jeho ledviny v pořádku. Dialýza v Šumperku, která patří do skupiny AGEL, podporuje osvětu a prevenci a každoročně si připomíná Světový den ledvin, kdy lidem nabízí bezplatná vyšetření bez nutnosti předchozího objednání. Letos se akce uskuteční ve čtvrtek 14. března od 9 do 17 hodin.

Celý článek


Týden glaukomu v Očním centru AGEL nabídne zájemcům levnější vyšetření zraku

8.3.2019 / Oční centrum AGEL

V rámci světového týdne glaukomu nabízí Oční centrum AGEL v Ostravě a ve Vítkově na Opavsku od pondělí 11. do pátku 15. března padesátiprocentní slevu na oční vyšetření OCT. Světový týden glaukomu, tedy zeleného zákalu, je každoročně vyhlašován, aby upozornil na takzvaného „tichého zloděje zraku“.

Celý článek


Za deset let pomohli na oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany čtyřem tisícům pacientů

5.3.2019 / Nemocnice Říčany

Desáté výročí a čtyři tisíce úspěšně zrehabilitovaných pacientů. To znamená rok 2019 pro oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany, člena skupiny AGEL. Oddělení s 30 lůžky vzniklo v roce 2009 v areálu nemocnice jako reakce na velkou poptávku po komplexní rehabilitační péči a dnes je již nedílnou a hojně vyhledávanou součástí nemocnice.

Celý článek


Na asistenčního psa přispěla jedenáctileté Elišce NADACE AGEL

25.2.2019 / NADACE AGEL

Asistenční pes Gíno pomáhá své paničce otevírat i zavírat dveře, otevírá zásuvky a podává jí ponožky, pomáhá jí s oblékáním. Jedenáctiletá Eliška z obce Břasy u Rokycan má hendikep, který jí stěžuje pohyb. A právě na asistenčního pejska, který jí v těžkých situacích pomáhá, jí přispěla 50 tisíci NADACE AGEL.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín zakoupila motodlahu pro rehabilitaci pacientů

20.2.2019 / Nemocnice Český Těšín

Novou kolenní motodlahou se může pochlubit rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín. Přístroj využívají pacienti k rehabilitaci po operaci kolene nebo kyčle, zejména po výměně kolenního nebo kyčelního kloubu, a také po plastice křížového vazu. Investice do nové motodlahy přesáhla 150 tisíc korun.

Celý článek


Zasloužilým dárcům krve v Jesenické nemocnici ušily žačky polštáře se srdíčky

15.2.2019 / Jesenická nemocnice

Polštáře pošité srdíčky předaly ve čtvrtek 14. února, tedy na Valentýna, žačky Základní školy Česká Ves čtyřem zasloužilým dárcům krve a krevní plazmy. Dárky obdrželi dárci, kteří mají za sebou více jak 50 odběrů na transfuzním oddělení Jesenické nemocnice, člena skupiny AGEL.

Celý článek


Nový rentgenový přístroj slouží pacientům Nemocnice Podlesí

13.2.2019 / Nemocnice Podlesí

Na oddělení intervenční radiologie Nemocnice Podlesí byl pořízen nový skiagrafický přístroj. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přesáhla 3 milióny korun. Pořízení nového skiagrafického přístroje bylo dalším krokem k modernizaci přístrojového vybavení oddělení intervenční radiologie Nemocnice Podlesí.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na invalidní vozík 24letému Honzovi

11.2.2019 / NADACE AGEL

Na elektrický invalidní vozík 24letému Janu Laurenčíkovi přispěla NADACE AGEL 20 tisíci korunami. Vozík pomáhá Honzovi, aby i nadále zůstal aktivní při práci pro restauraci a kavárnu v Kroměříži, na jejímž chodu se podílí.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má k dispozici přístroj na vyšetření srdce za 5 milionů

5.2.2019 / Nemocnice Podlesí

Nový moderní přistroj CardioLab používaný u invazivní diagnostiky a léčby poruch srdečního rytmu, za téměř pět miliónů korun, pořídila na elektrofyziologické sály kardiologického oddělení Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nové oxygenerátory nakoupila pro pacienty Nemocnice Louny

31.1.2019 / Nemocnice Louny

Pacienti z Lounska a okolí s dýchacími problémy mají k dispozici deset nových oxygenerátorů za 200 tisíc korun, které pořídila Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL. Rovných 100 tisíc korun přispělo na nákup město Louny.

Celý článek


Lékaři Kardiocentra třinecké Nemocnice Podlesí provedli další unikátní zákrok

25.1.2019 / Nemocnice Podlesí

Dalším unikátním zákrokem se mohou pochlubit lékaři Kardiocentra třinecké Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Jako první v Česku tento čtvrtek provedli uzávěr srdečního komorového defektu za pomoci speciálního systému odpoutatelné spirálky. Oproti tradičnímu operativnímu řešení tato metoda umožňuje rychlejší rekonvalescenci a nabízí nižší riziko komplikací.

Celý článek


Nová ortopedická ambulance Jesenické nemocnice nabízí více komfortu i moderní design

21.1.2019 / Jesenická nemocnice

Ortopedická ambulance Jesenické nemocnice nabízí pacientům s ortopedickými obtížemi více komfortu na nové adrese. Ambulance se přestěhovala z hlavní budovy do zmodernizovaných prostor samostatného objektu Medicentra, kde současné prostory nabízejí větší pohodlí pro pacienty i personál. Investice do rekonstrukce prostor a pořízení nových zdravotnických přístrojů přišla na 1,2 milionu korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice výrazně investovala do vybavení operačních sálů

16.1.2019 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice v loňském roce završila další etapu modernizace přístrojového vybavení oddělení operačních oborů, kterou zahájila v roce 2017 nákupem anesteziologického přístroje. Podhorská nemocnice na operační sály zakoupila další anesteziologický přístroj, operační stůl a operační světla, což přispívá k dalšímu zvyšování bezpečí pacientů a v neposlední řadě také zvyšuje komfort operačních týmů.

Celý článek


Jesenická nemocnice zakoupila dvě nové sanitky

11.1.2019 / Jesenická nemocnice

Dvě nové sanitky má aktuálně k dispozici Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Moderní sanitní vozy jsou určeny pro převozy pacientů nejen v okrese Jeseník, ale i pro přepravu klientů v rámci celé České republiky. Do sanitních vozů typu VW Transporter 2.0 TDI nemocnice investovala téměř 2,6 milionu korun.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v roce 2018 narodilo 296 dětí

7.1.2019 / Jesenická nemocnice

Celkem 296 dětí se v loňském roce narodilo v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 141 chlapců a 155 děvčátek, z toho jeden pár dvojčat. Prvního letošního miminka se porodnice dočkala až 3. ledna v čase 19 hodin 56 minut, kdy se narodila Růžena Michaela.

Celý článek


Děti ve speciální mateřské škole Klíček obdarovala na Vánoce NADACE AGEL

31.12.2018 / NADACE AGEL

Zástupci NADACE AGEL a jejich kolegové ze společnosti MEDICAL SYSTEMS, která je také členem skupiny AGEL, navštívili v měsíci prosinci specializovanou Mateřskou školu Klíček v Karviné, kde předávali dětem dárečky, o které si napsali Ježíškovi. Každé z dětí na oplátku za svůj dárek vyrobilo poděkování ve formě přáníčka, které bude odměnou zapojeným zaměstnancům ze společností skupiny AGEL napříč celou republikou.

Celý článek


Děti z azylového domu Gloria slavily Vánoce s NADACÍ AGEL

28.12.2018 / NADACE AGEL

Radostných oslav Vánoc se letos dočkaly také děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou obyvateli azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich maminky připravila NADACE AGEL tradiční vánoční nadílku, v rámci které zástupci nadace plnili dětem jejich přání z dopisů Ježíškovi a nezapomněli ani na praktické dárky pro maminky. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

Celý článek


Pacienti a klienti Podhorské nemocnice o vánoční atmosféru nepřijdou

21.12.2018 / Podhorská nemocnice

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo sváteční návštěvy nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Podhorské nemocnici, kde chodby krášlí vánoční motivy a klienti i pacienti se již těší i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Vítkovická nemocnice a Hornická poliklinika shromáždily ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 200 kilogramů oděvů pro potřebné lidi

18.12.2018 / NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Vítkovické nemocnice a Hornické polikliniky, putovaly tentokrát do Azylového domu pro muže po výkonu trestu Nová šance v Ostravě-Koblově a do charitativního obchůdku ADRA Ostrava.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Český Těšín o adventní atmosféru nepřijdou

18.12.2018 / Nemocnice Český Těšín

Mikulášská nadílka, koledy či vánoční výzdoba nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v českotěšínské nemocnici, kde si pacienti zdejších oddělení vychutnali mikulášskou nadílku i vánoční vystoupení. Další vánoční koledy je přitom ještě čekají, a to například v podání žáků místní mateřské školy.

Celý článek


Podhorská nemocnice shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 220 kilogramů oděvů

17.12.2018 / Podhorská nemocnice

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Podhorské nemocnice, putovaly tentokrát do Slezské diakonie v Bruntále.

Celý článek


Ke zdravému životnímu stylu pomáhá už skoro rok poradna v Podhorské nemocnici

13.12.2018 / Podhorská nemocnice

Počátkem roku 2019 oslaví Poradna zdravého životního stylu Podhorské nemocnice své první narozeniny. Bezmála rok pomáhá lidem z Bruntálska a Rýmařovska osvojit si zdravější životní styl a ruku v ruce s ním i získat lepší kondici a zdraví. V příštím roce přitom své služby ještě rozšíří, a to o poradenství v oblasti odvykání kouření nebo přednášky pro školáky.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 230 kilogramů oděvů

13.12.2018 / Nemocnice Český Těšín

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Nemocnice Český Těšín, putovaly tentokrát do charitního domu a do nízkoprahového denního centra Slezské diakonie v Českém Těšíně.

Celý článek


Do Azylového domu Sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky NADACE AGEL

12.12.2018 / NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v krizové životní situaci zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem v zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali administrativní pracovníci skupiny AGEL v Praze, putovaly tentokrát do Azylového domu Sv. Terezie v Karlíně, odkud budou v případě potřeby distribuovány i do dalších zařízení Arcidiecézní charity Praha.

Celý článek


Podhorská nemocnice je podle ambulantních pacientů druhou nejlepší v Moravskoslezském kraji

10.12.2018 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, letos bodovala v anketě nezávislé organizace HealthCare Institute „Nemocnice České republiky 2018“. Nemocnice obsadila druhou příčku v hodnocení ambulantních pacientů Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín a Nemocnice Valašské Meziříčí shromáždily ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 250 kilogramů oděvů

7.12.2018 / NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci nemocnic Nový Jičín a Valašské Meziříčí, putovaly tentokrát do místní charity Valašské Meziříčí - Noclehárna.

Celý článek


Jak si užít Vánoce a zbytečně nepřibrat? Poradí v nemocnici v Rýmařově i v Bruntále!

7.12.2018 / Podhorská nemocnice

Co jíst a co nejíst o Vánocích a hlavně v jakém množství. To je téma bezplatného semináře, který připravuje na pondělí 17. prosince v Rýmařově a na úterý 18. prosince v Bruntále Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Jako bonus pak budou pro všechny příchozí připraveny recepty na zdravé cukroví.

Celý článek


NADACE AGEL podpořila azylový dům pro osamělé rodiče s dětmi v Jeseníku

4.12.2018 / NADACE AGEL

Nové elektrické sporáky, finanční prostředky na školní výlety pro děti i školkovné, finance na vstupy na divadelní přestavení, ale i oblečení pro potřebné předala v uplynulých dnech zástupcům azylového domu v Jeseníku NADACE AGEL.

Celý článek


Pacientům zpříjemňuje volný čas dobrovolnická četba i vystoupení dětí z mateřské školy

3.12.2018 / Nemocnice Český Těšín

Čtení z knih, vyprávění o minulosti a o tradicích s paní knihovnicí, ale i pásma básniček, písniček a tanečků v podání dětí ze školky. To vše nabízí Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v rámci volnočasových aktivit pro pacienty, se kterými v nemocnici pomáhají i dobrovolníci.

Celý článek


Podhorská nemocnice s novým CT přístrojem rozšíří spektrum nabízené péče

30.11.2018 / Podhorská nemocnice

Rychlejší i bezpečnější vyšetření zabezpečí lidem z Bruntálska a širokého okolí nový CT přístroj, který pořídila pro své pacienty Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Nové CT významně zrychlí vyšetření pacientů, sníží jejich radiační zátěž a lékařům nabídne nové diagnostické možnosti. Mimo jiné umožní i oblíbenou bezbolestnou virtuální koloskopii či zjišťování kalciového skóre, které vypovídá o stavu tepen.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín je nejlepší v on-line komunikaci českých nemocnic

29.11.2018 / Nemocnice Český Těšín

Velký úspěch zaznamenala v letošním roce Nemocnice Český Těšín. Podle celostátní ankety společnosti HealthCare Institute bylo právě českotěšínské zdravotnické zařízení nejlepší mimofakultní nemocnicí v kategorii „Nejlepší on-line komunikace nemocnice“. V kategorii českých fakultních nemocnic si nejlépe vedla Fakultní nemocnice Brno. Soutěž o nejlepší on-line komunikaci nemocnic se uskutečnila vůbec poprvé a byla součástí třináctého ročníku soutěže o nejlepší českou nemocnici.

Celý článek


Pacienti ocenili Nemocnici Podlesí v celorepublikové anketě

29.11.2018 / Nemocnice Podlesí

Nemocnice Podlesí letos opět bodovala v anketě nezávislé organizace HealthCare Institute „Nemocnice České republiky 2018“. Třinecké zdravotnické zařízení mezi nefakultními nemocnicemi dominovalo v kategorii Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů a navíc Nemocnice Podlesí získala i prvenství v podkategorii Nejkratší doba čekání z pohledu ambulantních pacientů a třetí skončila v další podkategorii Bezpečná nemocnice - seznámení hospitalizovaných pacientů s riziky zákroku.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


112 dárců krve či plazmy si v Bruntále odneslo vyznamenání

16.11.2018 / Podhorská nemocnice

Za dobrovolné dárcovství krve či plazmy dostalo dnes 92 dárců z Bruntálska medaili prof. MUDr. Jana Janského a dalších dvacet pak Zlatý kříž při slavnostním předávání v Bruntále. Všichni tito dárci chodí pravidelně na odběry do zařízení Transfúzní služba, odběrové středisko Bruntál, které je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nabízí dětem rehabilitaci na lezecké stěně

5.11.2018 / Nemocnice Český Těšín

Dětské pacienty rehabilitačního oddělení Nemocnice Český Těšín čeká zábavnější i hravější léčba. Pro děti s vadným držením těla, se sníženou pohyblivostí nebo rehabilitující například po úrazu nebo po operacích vybudovala nemocnice speciální cvičební koutek, který se skládá z lezecké stěny, provazového žebříku a šplhacího lana. Investice do těchto rehabilitačních pomůcek sice dosáhla několika tisíc, ale vedení nemocnice si od ní slibuje vyšší účinek léčby u dětských pacientů.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Nemocnice Říčany otevírá pohotovost pro dospělé

29.10.2018 / Nemocnice Říčany

Lidé z Říčan a okolí se nově dočkají rychlejší první pomoci i následné zdravotnické péče. Nemocnice Říčany, člen skupiny AGEL, otevírá novou lékařskou službu první pomoci pro dospělé, která doposud ve městě Říčany chyběla. K dispozici je každý den a využít ji mohou všichni zájemci s akutními obtížemi.

Celý článek


Nemocnice Podlesí pořádá jubilejní 20. ročník Kardiodne

22.10.2018 / Nemocnice Podlesí

Přední odborníci na srdeční operace se sjedou ve středu 7. listopadu na jubilejní 20. ročník Kardiodne do hotelu Vitality ve Vendryni. Odbornou konferenci pro více jak 500 účastníků pořádá již tradičně Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Novinkou letošního ročníku bude propojení lékařské a sesterské sekce.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Oslavy Mezinárodního dne seniorů se v Nemocnici Český Těšín ujali studenti

2.10.2018 / Nemocnice Český Těšín

První říjen připadá v kalendáři tradičně na Mezinárodní den seniorů, který se slaví už od roku 1990. V Nemocnici Český Těšín se jeho připomenutí chopili žáci Střední zdravotnické školy AGEL, kteří si pro klienty oddělení ošetřovatelské péče a sociálních lůžek připravili kulturní program, který zpestřil jinak všední den.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


Mateřská znaménka prohlédnou bezplatně ostravští lékaři v Poliklinice AGEL

17.9.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nechat si zkontrolovat mateřská znaménka budou moci zájemci z Ostravska a okolí ve středu 26. září, a to v kožní ambulanci Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V rámci Dne melanomu, tedy jednoho z druhů rakoviny kůže, budou prohlídky po celý den bezplatné.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín otevřela speciální rehabilitační chodník

11.9.2018 / Nemocnice Český Těšín

Úplnou novinku do svého rehabilitačního programu zařadila tento týden Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Ve zdejším historickém parku zdravotnického zařízení byl vybudován takzvaný stimulační či senzorický chodník, který je určen nejen pacientům rehabilitačního oddělení, ale i široké veřejnosti včetně dětí.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Léto v Sociální službě Podhorská se nese v duchu zábavy

25.7.2018 / Podhorská nemocnice

K létu tradičně patří pobyt venku, setkávání s přáteli a třeba i oblíbené společné grilování či opékání u táboráku. Právě posezení u táboráku si v letošním roce mohou vychutnat i klienti Sociální služby Podhorská, která je součástí skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín modernizuje své prostory

24.7.2018 / Nemocnice Český Těšín

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Český Těšín se mohou nově těšit z příjemnějšího prostředí. Budova chirurgické ambulance a budova C s ambulantní částí rehabilitace získala nová moderní okna, na rehabilitačním oddělení bylo zrekonstruováno sociální zařízení i zmodernizována cvičebna a pro zaměstnance byla přebudována kuchyňka. V budově A je pacientům i zaměstnancům k dispozici nový moderní výtah a nemocnice také zainvestovala do nové telefonní ústředny a myčky podložních mís.

Celý článek


Dovolenou v Jeseníkách si mohou díky Dialýze Šumperk užít i pacienti odkázaní na dialýzu

19.7.2018 / Dialýza Šumperk

Onemocnění ledvin s nutností dialyzační léčby znamená pro každého pacienta řadu omezení. Jedním z nich je potřeba pravidelné očisty krve, která probíhá obvykle ve spádovém dialyzačním středisku několikrát týdně. Díky nabídce dočasné péče však dnes mohou i tito pacienti cestovat – a to například do malebné krajiny Jeseníků, kde dialyzační péči všem zájemcům nabízí Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL. Její služby v průběhu léta využívá pravidelně několik desítek zájemců o rekreační dialýzu.

Celý článek


Dialýza Šumperk pořídila nový výtah pro pacienty i zásobování

18.7.2018 / Dialýza Šumperk

Pacienti s onemocněním ledvin se na šumperské dialýze vozí novým výtahem. Zdravotnické zařízení, které je členem skupiny AGEL, investovalo do obměny původního vybavení z 90. let 20. století a zakoupilo nový moderní výtah za více než milion korun. Novým výtahem se přitom nebudou vozit pouze pacienti a zaměstnanci, ale poslouží i k zásobování celé budovy.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Chodby Nemocnice Podlesí krášlí historické fotografie Jana Sikory

10.7.2018 / Nemocnice Podlesí

Unikátní historické fotografie zachycující život na Třinecku od poloviny minulého století aktuálně zútulňují chodby Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Fotografie Jana Sikory, místního rodáka, zde slouží k vytvoření příjemnějšího prostředí pro pacienty i personál nemocnice. Ke zhlédnutí budou až do konce září.

Celý článek


Budoucím maminkám na Hornické poliklinice slouží nový sonograf

3.7.2018 / Hornická poliklinika

Kvalitnější vyšetření těhotných žen nyní nabízí gynekologická ambulance Hornické polikliniky, která je členem skupiny AGEL. Díky novému digitálnímu ultrazvuku mohou zdravotníci u budoucích maminek sledovat nenarozená miminka ještě detailněji a s vyšší přesností. Nový moderní ultrazvuk, který nahradil starší typ, přišel zdravotnické zařízení na půl milionu korun.

Celý článek


O zdravý životní styl se na Bruntálsku a Rýmařovsku zajímají hlavně ženy

29.6.2018 / Podhorská nemocnice

Být štíhlejší, zdravější a dostat se pod dohledem odborníků do lepší kondice chtějí na Bruntálsku a Rýmařovsku především ženy. Dokazují to výsledky návštěvnosti Poradny zdravého životního stylu, kterou na jaře letošního otevřela Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, s podporu Ministerstva zdravotnictví České republiky. Drtivou většinu klientek zde tvoří ženy ve středním věku, které přicházejí řešit především nadbytečná kila.

Celý článek


Kratší objednací termíny a moderní přístroje přinesla modernizace radiodiagnostiky přerovské Polikliniky AGEL

25.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Šest týdnů intenzivních prací a 1,6 milionu korun si vyžádala modernizace pracoviště zobrazovacích metod přerovské Polikliniky AGEL (ul. Velké Novosady 8). Pracoviště získalo nejen nové vybavení v podobě moderního ultrazvuku a rentgenu, ale zároveň rozšířilo ordinační dobu a prošlo kompletní digitalizací. Snímky se zde již nevyvolávají na klasické fotografické fólie, ale zpracovávají se a ukládají digitálně, podobně jako u digitálních fotoaparátů.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


Bezplatnou prověrku mateřských znamének nabídne Ostravanům Poliklinika AGEL

18.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pátek 22. června zavítat všichni zájemci z Ostravska a okolí. Poliklinika AGEL Ostrava pořádá preventivní akci zaměřenou na ochranu před sluncem a prevenci vzniku melanomu. Akce je určena zájemcům všech věkových kategorií a kromě vyšetření zahrne i možnost konzultací.

Celý článek


Stravu z kuchyně Podhorské nemocnice vyhledávají i firmy a veřejnost

14.6.2018 / Podhorská nemocnice

Výraz „nemocniční strava“ býval v minulosti synonymem pro pokrmy, které sice splňují výživová doporučení, ale gurmánský zážitek připomínají jen vzdáleně. To ovšem neplatí pro kuchyni Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Svědčí o tom mimo jiné stále vzrůstající zájem externích strávníků. Zaměstnanci kuchyně Podhorské nemocnice totiž nevaří jen pro hospitalizované pacienty a zaměstnance nemocnice, ale také pro zaměstnance okolních firem, klienty organizací a v neposlední řadě místní seniory. K tomu jim nyní pomáhá i nové vybavení.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc otevře své brány dětem

11.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Unikátní preventivní akci zaměřenou na dětské pacienty chystá už na tento čtvrtek 14. června olomoucká Poliklinika AGEL. Zdravotnické zařízení pořádá Den otevřených dveří pro dětské pacienty, jehož cílem je představit dětem návštěvu lékaře hravou a příjemnou formou.

Celý článek


Ve vozovém parku Podhorské nemocnice přibyly hned dva nové sanitní vozy

7.6.2018 / Podhorská nemocnice

Na pohodlnější i modernější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, totiž investovala do obnovy svého vozového parku a stávající desítku sanitek omladila zakoupením dvou nových vozů v ceně přes 2,6 milionu korun. Sloužit budou pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Celý článek


Na Poliklinice AGEL v Ostravě nabízejí řešení lymfatických obtíží i pomocí tejpů

6.6.2018 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Lymfatické obtíže snadno poznáme podle typických otoků či pocitu těžkých nohou. Mezi běžná řešení těchto obtíží patří manuální či přístrojová lymfodrenáž, které jsou efektivní a nabízejí okamžitý účinek. Moderní alternativou a doplňkem k lymfodrenáži však mohou být i lymfatické tejpy pomocí speciálních pásek, které nabízí také Poliklinika AGEL na Tyršově ulici.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


Pacienty v Podhorské nemocnici hlídají nové monitory

25.5.2018 / Podhorská nemocnice

Životní funkce pacientů jednotky intenzivní péče Podhorské nemocnice hlídá devět nových monitorů, které nemocnice zakoupila v rámci celkové obnovy monitorovacího systému. Investice vyšla nemocnici, která je členem skupiny AGEL, na celkem tři čtvrtě miliónu korun.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum spustilo do ostrého provozu unikátní mamograf

11.4.2018 / Novojičínské diagnostické centrum

Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL, dnes slavnostně představilo a do ostrého provozu spustilo unikátní mamografický přístroj. Zdejší lékaři zde jako jediní v České republice provádějí kombinované vyšetření kontrastní mamografie s následným odběrem podezřelého okrsku tkáně metodou SVAB (stereotaktická vakuová biopsie).

Celý článek


Pacienty i zaměstnance Hornické polikliniky vozí nový výtah

4.4.2018 / Hornická poliklinika

Pacienti Hornické polikliniky v Ostravě, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtah. Zařízení v hodnotě přes 1,5 miliónu korun umožňuje přepravu osob i na lůžkách a pro pacienty i zaměstnance znamená vyšší komfort i lepší bezpečnost při přepravě mezi jednotlivými ambulancemi.

Celý článek


Tři čtvrtiny vyšetřených na Dni ledvin Dialýzy Šumperk bylo odesláno k dalšímu vyšetření

9.3.2018 / Dialýza Šumperk

Alarmující výsledky zaznamenali během včerejšího dne zdravotníci Dialýzy Šumperk na preventivně osvětové akci Den ledvin. Během celého dne zde vyšetřili 75 lidí, přičemž u tří čtvrtin z nich zaznamenali hodnoty odchylující se od normy. Naprostá většina účastníků akce tak dostala od zdravotníků doporučení podstoupit navštívit svého praktického lékaře nebo přímo specializovanou ambulanci.

Celý článek


Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

5.3.2018 / Dialýza Šumperk

Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Nemocnice Louny se angažuje v lokálním dění

1.2.2018 / Nemocnice Louny

Zbrusu nová socha prvního československého prezidenta T. G. Masaryka bude již brzy odhalena před lounskou Základní školou J. A. Komenského. Znovuobnovená socha zde přibude v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, a to díky aktivitě místních společností a osobností. Jednou z nich je i Nemocnice Louny, člen skupiny AGEL, která na znovuobnovení sochy přispěla městu částkou 15 tisíc korun.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Kratší čekací doby a přesnější vyšetření poskytne pacientům Nemocnice Louny nová počítačová tomografie

18.1.2018 / Nemocnice Louny

Moderní počítačovou tomografii (CT) pořídila na své radiodiagnostické oddělení Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Nový přístroj v hodnotě 6,5 miliónů korun nahradil starší již dosluhující vybavení a pacientům a zdravotnickému personálu nabídne řadu výhod. Kromě kvalitnějšího zobrazení, rychlejších vyšetření a zkrácení čekacích dob také snížení celkové radiační zátěže.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Klienti Sociálních lůžek v Nemocnici Louny o vánoční atmosféru nepřijdou

15.12.2017 / Nemocnice Louny

Vánoční atmosféra, zpívání koled a tvoření vánoční výzdoby není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v lounské nemocnici, kde klienti zdejší sociální služby vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si koledy na adventních koncertech a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty na Dialýzu Šumperk

14.12.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a vánoční duch dorazí v adventním období také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Již v těchto dnech zdobí prostory dialýzy vánoční dekorace, zároveň ale každý pacient, který dorazí na dialýzu v období svátků, obdrží od personálu malou vánoční pozornost. Chybět navíc nebudou ani koledy, a to v živém podání personálu Dialýzy Šumperk.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Mikuláš s družinou dorazil i do Nemocnice Louny

7.12.2017 / Nemocnice Louny

Klienti Nemocnice Louny, člena skupiny AGEL, o Mikulášskou nadílku nepřišli. Naopak, na zdejší oddělení sociálních lůžek dorazila již tradičně ve středu 6. prosince mikulášská družina s čerty a anděly z řad zaměstnanců, kteří rozdávali klientům balíčky s dobrotami, úsměvy i slova povzbuzení.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Sociální pracovnice z Nemocnice Louny Jana Hendrychová oceněna v soutěži Pečovatelka roku 2017

9.11.2017 / Nemocnice Louny

Velkého úspěchu dosáhla Bc. Jana Hendrychová z oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Byla oceněna v soutěži Národní cena sociálních služeb Pečovatelka roku 2017 a navíc jako jediná z oceněných ve všech kategoriích obdržela Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání všech ocenění se uskutečnilo v úterý 7. listopadu 2017 za osobní účasti patronky akce herečky Hany Maciuchové na Novoměstské radnici v Praze.

Celý článek


Unikátní mamograf v Novojičínském diagnostickém centru urychlí diagnostiku rakoviny prsu

25.9.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Jako jediný v České republice disponuje přístroj, který v těchto dnech nainstalovalo na své pracoviště Novojičínské diagnostické centrum, člen skupiny AGEL, modulem kontrastní mamografie. Tato metoda poskytuje lékařům další informace nad rámec klasické mamografie a navíc dokáže vyšetřit prsa nejen rychleji, ale také levněji. Kromě toho je nový mamografický přístroj šetrný k pacientkám. Investice do nového vybavení, včetně příslušenství, přesáhla 8 miliónů korun.

Celý článek


Děti s neurologickými potížemi vyšetřují na Hornické poliklinice moderním přístrojem

18.9.2017 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě se může pochlubit novým přístrojem. Dětská neurologická ambulance získala moderní elektroencefalograf (EEG) s bezdrátovým připojením, včetně videokamery. Nový přístroj umožňuje provádět kromě klasického EEG záznamu i tzv. video EEG monitoring, díky čemuž mohou zdravotníci jednodušeji diagnostikovat u dětí epilepsii a jiné neurologické onemocnění.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

12.7.2017 / Středomoravská nemocniční

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / Nemocnice Louny

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nový rentgen v Novojičínském diagnostickém centru ve Frenštátu pod Radhoštěm odhalí i vlasové zlomeniny

21.6.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Novým skiagrafickým přístrojem se může nyní pochlubit Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě téměř 1,5 miliónu korun bude na pobočce diagnostického centra ve Frenštátu pod Radhoštěm sloužit ke klasickému snímkování veškerých kostí, břišní dutiny nebo plic.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017 / Nemocnice Louny

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / Dialýza Šumperk

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Oddělení laboratorní medicíny zve na druhý ročník Hanáckých dnů laboratorní medicíny

25.4.2017 / Středomoravská nemocniční

Specialisté na laboratorní medicínu se v posledním dubnovém týdnu opět po roce sejdou v Hotelu Plumlov Mostkovicích u Prostějova. Ve čtvrtek a pátek 27. a 28. dubna zde proběhne již druhý ročník vzdělávací akce Hanácké dny laboratorní medicíny, kterou pořádá Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční spolu se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / Dialýza Šumperk

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017 / Dialýza Šumperk

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Obyvatelé olomouckého Neředína i okolí už nemusí na laboratorní odběry dojíždět

7.2.2017 / Středomoravská nemocniční

Potřebovali-li dosud obyvatelé olomouckých částí Neředín a Tabulový vrch podstoupit laboratorní odběr, museli cestováním do vzdálených laboratoří trávit i několik desítek minut. Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL, proto rozšířila působnost svého oddělení laboratorní medicíny až do krajského města, kde tento týden otevřela novou odběrovou místnost v přízemí zdravotního střediska SALUS na Dobnerově ulici č. 26.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017 / Hornická poliklinika

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017 / Dialýza Šumperk

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

Celý článek


Nejmodernější technologie zavede lékaře pardubického Kardiologického centra AGEL až do samého nitra tepen

10.1.2017 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL se sídlem v areálu Pardubické krajské nemocnice rozšířilo své diagnostické možnosti pořízením optické koherentní tomografie (OCT). Tato metoda je dnes vrcholem zobrazovacích možností v diagnostice a léčbě nemocí koronárních tepen.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Louny varují: Vánoční přejídání může vyvolat žlučníkovou koliku i gastritidu

22.12.2016 / Nemocnice Louny

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním, bujarým slavením Silvestra a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Louny Renaty Pustkové navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání a stres způsobit. Zvýšený příjem tuku totiž může zejména v kombinaci s alkoholem snadno vyvolat nevolnost, žlučníkovou koliku nebo bolesti slinivky břišní.

Celý článek


Uživatelé Klinického informačního systému IKIS ovlivňují další rozvoj systému

20.12.2016 / Medical Systems

Odborný poradní tým uživatelů IKIS přímo ovlivňuje a plánuje další rozvoj systému. Tým připravil „Dlouhodobou strategií rozvoje IKIS“ ze které vycházejí roční podrobné plány.

Celý článek


V nemocnicích Středomoravské nemocniční odstartoval projekt „Život v kufříku“

18.11.2016 / Středomoravská nemocniční

Až doposud si miminka, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, odnášela z porodnice pouze lékařskou zprávu a minimum informací o svém příchodu na svět. To se rozhodla změnit Nadace La Vida se svým projektem „Život v kufříku“, do kterého se nyní zapojuje Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční připomenou důležitost zodpovědného využívání antibiotik

16.11.2016 / Středomoravská nemocniční

Na 18. listopadu je již tradičně vyhlášen Evropský antibiotický den. K této osvětové kampani se opět připojují i nemocnice Středomoravské nemocniční. Antibiotika jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Nevhodným používáním se však mohou stát hrozbou, neboť může vzniknout odolnost bakterií vůči nim a léčba ztrácí na svém účinku. Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku tak apelují k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Lékaře Kardiologického centra AGEL v Pardubicích školil jeden z největším odborníků v intervenční kardiologii

16.9.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Vzácnou návštěvu z Lotyšska přivítalo tento týden Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. Zdejší lékaře přijela školit jedna z největších kapacit v oblasti intervenční kardiologie, doktor Artis Kalnins z lotyšské Riga East Clinical University Hospital.

Celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016 / Dialýza Šumperk

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nástup do školy zpříjemní Rodinný den s AGELEM v Nemocnici Louny

26.8.2016 / Nemocnice Louny

Rodinnou akci pro širokou veřejnost uspořádá v pátek 2. září společnost AGEL v areálu své Nemocnice Louny. Zábavný program s bezplatným vstupem odstartuje ve 14.00 hodin a nabídne atrakce pro děti i bezplatná vyšetření a konzultace zdravotního stavu pro dospělé. Pro příchozí bude rovněž připraveno malé občerstvení zdarma. Konec rodinného odpoledne je naplánován na 18.00 hodin.

Celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016 / Dialýza Šumperk

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Letní horka mohou způsobit nejen úpal, ale také poškodit ledviny, varují odborníci z Dialýzy Šumperk

12.7.2016 / Dialýza Šumperk

Teplé prázdninové období a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidský organismus je ale vysokými letními teplotami značně zatěžován. Při nedodržení pitného režimu pak může pobyt v horku končit nejen úpalem či úžehem, křečemi či bezvědomím z dehydratace, ale dokonce i poškozením ledvin.

Celý článek


Pacienti s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Kardiologického centra AGEL

29.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být více obezřetní. Horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL se zúčastnili mezinárodního kongresu v Paříži

17.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Nové aktuální poznatky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění mají lékaři Kardiologického centra AGEL. V květnu letošního roku se zúčastnili Výročního kongresu Evropské asociace perkutánních kardiovaskulárních intervencí, který proběhl za účasti špičkových odborníků z celého světa ve francouzské Paříži.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V Nemocnici Louny trénovali pacienti paměť

18.3.2016 / Nemocnice Louny

Klienti sociálních lůžek Nemocnice Louny, která je členem skupiny AGEL, oslavili Národní týden trénování paměti speciálním cvičením. Zájemci z řad klientů sociálních lůžek si mohli poslechnout přednášku, ale také si zkusit i praktický nácvik pro posílení pozornosti a paměti pod vedením akreditované trenérky.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL bylo dnes slavnostně otevřeno

2.12.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Jedno z nejmodernějších kardiologických pracovišť v republice mají nyní díky rozsáhlé rekonstrukci Kardiologického centra AGEL k dispozici lidé z Pardubického kraje. V areálu Pardubické nemocnice byla v letošním roce postavena nová budova, kde mají zdravotníci a pacienti k dispozici nejmodernější technologie a komfortní prostředí. Celková investice dosáhla 96 miliónů korun.

Celý článek


Rekonstrukce Kardiologického centra AGEL a.s.

11.11.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Stavební práce v Kardiologickém centru AGEL a.s. se blíží se ke svému konci. V rámci částečného provozu je již pacientům k dispozici zcela nové vybudované kardiologické pracoviště s novým katetrizačním sálem a denním stacionářem pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Rekonstrukce se nyní dokončuje v původních prostorách centra uvnitř budovy Pardubické nemocnice.

Celý článek


V Olomouci se konala celostátní odborná konference o řízení zdravotnických zařízení

24.10.2014 / Medical Systems

Koncem října uspořádala společnost Medical Systems, člen skupiny AGEL, v hotelu NH Congress Hotel Olomouc již druhý ročník odborné konference krajského zdravotnictví s názvem Řízení zdravotnických zařízení, regionálních a krajských zdravotnických celků a jejich informační podpora. Celostátní odborné platformy určené k setkávání zástupců krajského zdravotnictví se zúčastnilo zhruba 150 předních představitelů krajů, nejvyššího managementu zdravotnických holdingů a zdravotnických zařízení, ministerstva zdravotnictví a významných zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz