Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Mobilní očkovací tým Nemocnice AGEL Nový Jičín zamířil také do frenštátského kulturního domu. Zájem o očkování byl velký

17.1.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Do jedné z největších společností na Novojičínsku i do kulturního domu ve Frenštátě pod Radhoštěm vyrazil v pátek 14. ledna mobilní očkovací tým z Nemocnice AGEL Nový Jičín, která tak vychází vstříc zájemcům o aplikaci vakcín proti onemocnění covid-19. Zároveň zdravotníci v novojičínské nemocnici i nadále pečují o desítky covidových pacientů.

Celý článek


Lůžková rehabilitace Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově obnovila svůj provoz

14.1.2022 / Nemocnice AGEL Podhorská

Vysoké počty nakažených onemocněním covid-19 v předchozích měsících, měly dopad také na provoz lůžkové rehabilitační péče v Nemocnici AGEL Podhorská. Stejně jako před rokem, zapříčinila špatná epidemiologická situace uzavření lůžkové části Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny (ORFM) v Rýmařově pro běžné pacienty. Stabilizovaná epidemiologická situace umožnila návrat nejen rehabilitační postcovidové léčby.

Celý článek


Nové dárce krve a plazmy potřebuje AGEL Transfúzní služba i v novém roce. Rozšiřuje proto v Bruntálu odběrové dny

13.1.2022 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba reflektuje dlouhodobý problém v nedostatku krevních zásob rozšířením odběrů plné krve v Bruntálu o středy

Celý článek


Lékařka radí, kdy po covidu znovu začít se sportem

13.1.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pandemie onemocnění covid-19 již zasáhla velkou část české populace. Drtivá většina lidí se přitom po prodělání nemoci naštěstí mohla vrátit znovu do běžného života, a to včetně sportovních aktivit. Ty však není vhodné začít provozovat příliš brzy, aby naopak dobře míněná aktivita tělu neuškodila.

Celý článek


Rehabilitační novinka v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí v podobě motodlahy zkracuje léčbu dolních končetin

12.1.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Novou kolenní motodlahou se může pochlubit rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Přístroj využívají pacienti k rehabilitaci po operaci kolene či kyčle, zejména po výměně kolenního nebo kyčelního kloubu, a také po plastice křížového vazu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má nové přístroje za více než 21 milionů korun

11.1.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nové moderní CT, skiagrafický přístroj i mobilní rentgen pořídila do své výbavy Nemocnice AGEL Šternberk, a to s cílem nabídnout svým pacientům co nejmodernější diagnostické možnosti. Revoluční CT v hodnotě téměř 13 milionů korun bylo přitom vůbec prvním přístrojem této úrovně, které bylo v Česku instalováno.

Celý článek


NADACE AGEL v roce 2021 podpořila více než 250 žadatelů a přispěla celkovou finanční částkou 6 343 155 korun

10.1.2022 / NADACE AGEL

NADACE AGEL pomáhá napříč celou Českou i Slovenskou republikou již od roku 2011. Cílem NADACE AGEL je pomáhat osobám s hendikepem a potřebným organizacím v návaznosti na zdravotní a sociální sféru. V loňském roce finančně podpořila více než 250 jednotlivců a organizací.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Šternberk se loni narodilo 1195 dětí, což je o 102 více, než v roce 2020

7.1.2022 / Nemocnice AGEL Šternberk

Celkem 1195 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Šternberk. Mezi novorozenci bylo 603 chlapců a 592 děvčátek, z toho hned 8 párů dvojčat. V deseti případech přitom zdravotníci pomáhali také u porodu COVID-pozitivních maminek. První letošní miminko pak přišlo na svět na Nový rok v 10 hodin a 19 minut.

Celý článek


Sanitáři si vždy práci najdou, proto Nemocnice AGEL Český Těšín pořádá kvalifikační kurz Sanitář

7.1.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín pořádá již celkově čtvrtý akreditovaný kurz Sanitáře. Důvodem je stále rostoucí a dlouhotrvající zájem o rekvalifikaci v oblasti zdravotnictví. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje také fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. V nadcházejícím kurzu zbývají poslední volná místa.

Celý článek


Nová magnetická rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí vyšetřila od dubna loňského roku téměř 2000 pacientů

7.1.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nové, moderní prostory, příjemné prostředí, stejně jako moderní přístroj – to vše si pochvalují pacienti na magnetické rezonanci, která je součástí radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Pracoviště po jejím zavedení podstatně zvýšilo možnosti, rozsah, kvalitu i komfort vyšetření RDG oddělení. Nemocnice spustila ostrý provoz magnetické rezonance loni v dubnu a do konce roku 2021 vyšetřila více než 1 900 pacientů.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 266 dětí

6.1.2022 / Nemocnice AGEL Jeseník

V loňském roce uvítali zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník celkem 266 dětí. Porodníci přivedli na svět jedny dvojčátka, 144 děvčat a 122 chlapců.

Celý článek


V roce 2021 se narodilo v Nemocnici AGEL Nový Jičín 646 dětí. Rodily zde i covid pozitivní maminky

6.1.2022 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

V porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín přišlo v loňském roce na svět 646 dětí. U dívek bylo nejoblíbenější jméno Viktorka, u chlapců pak Jakub. Nouze však nebyla ani o netradiční až exotická jména. U rodiček v poslední době roste velký zájem o ambulantní porody a nejen tomuto přání se snaží zdravotníci maminkám v novojičínské porodnici maximálně vyhovět.

Celý článek


Knižní vánoční nadílka z kampaně Celé Česko čte dětem potěší pacienty na dětském oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

5.1.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Doslova bohatou nadílku převzali před Vánocemi zástupci dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Hned několik vánočních krabic plných knih přinesli zástupci firmy Maxion Wheels a Celé Česko čte dětem. Knížky budou k dispozici pro rodiče i malé pacienty, kteří si tak mohou zpříjemnit čas během pobytu na oddělení.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov se loni narodilo 816 dětí

5.1.2022 / Nemocnice AGEL Přerov

Celkem 816 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Přerov. Mezi novorozenci bylo 381 chlapců a 435 děvčátek, z toho hned čtyři páry dvojčat. V devíti případech přitom zdravotníci pomáhali u porodu covid pozitivních maminek, které všechny porodily bez komplikací. První letošní miminko pak přišlo na svět 2. ledna v 1:22 hodin, kdy se narodil malý Dominik.

Celý článek


V Prostějově se za uplynulý rok narodilo 740 dětí, rodily zde i covid pozitivní maminky

5.1.2022 / Nemocnice AGEL Prostějov

Eliška, Julie, Viktorie, Jakub, Dominik či Štěpán. To jsou nejčastější jména některých ze 740 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici AGEL Prostějov. Hned pětkrát přitom zdravotníci pomáhali na svět dvojčatům. Roku 2021 v celkovém součtu kralovaly holčičky, prvním dítětem roku 2022 byl ale chlapec.

Celý článek


V porodnici vítkovické nemocnice se v roce, ve kterém oslavila 100 let od založení, narodilo 1460 dětí

4.1.2022 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V roce 2021 přišlo v porodnici nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice na svět 703 holčiček a 757 chlapců, což je v rámci českých soukromých porodnic dlouhodobě nejvyšší počet. Maminky na porodnici nejvíce oceňují vstřícný personál, příjemné moderní prostředí, matriku přímo na oddělení a nově i bezplatné vyšetření deficitu imunity miminek nebo změny v nabídce stravy.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 742 dětí. Přišlo zde na svět i první dítě Zlínského kraje roku 2022

4.1.2022 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Jakub, Antonín, Tereza, Ema, Sofie, Natálie. To jsou vybraná jména některých ze 742 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 387 děvčat a 355 chlapců. Prvním miminkem roku 2022 se stal chlapeček Hugo, který se narodil na Nový rok ve 2:36 hodin s mírami 3430 g a 50 cm.

Celý článek


Nemocnice AGELu během pandemie spolupracují. Lůžka intenzivní péče pomáhala vytíženým nemocnicích často uvolnit Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

4.1.2022 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pacienti vyžadující komplexní podporou dýchání a oběhu, pacienti s kardiologickými obtížemi, ale i lidé s onemocněním covid-19 dostávají aktuálně péči napříč okresy i kraji a to díky spolupráci nemocnic skupiny AGEL. Pacienti ze Zlínska, Ostravska, Novojičínska i Bruntálska, kteří potřebují léčbu pomocí umělé plicní ventilace, putují často až do Třince. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí přitom i při této péči stále zajišťuje péči o pacienty s kardiovaskulárními onemocněními.

Celý článek


Pozorujeme výrazně pomalejší hojení plicní tkáně, říká vedoucí ECMO týmu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, kde letos napojili 12 pacientů s onemocněním covid-19

31.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pro drtivou většinu obyvatel je covid-19 naštěstí relativně banální a nekomplikovaná respirační infekce. Pro tyto jedince život pokračuje bez jakýchkoliv změn. Pak bohužel existuje skupina lidí, u kterých se rozvine těžký průběh onemocnění, v nejhorších případech s nutností použití invazivní plicní ventilace, či metody ECMO. Vedoucí lékař ECMO programu z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí se ohlédnul za uplynulým rokem.

Celý článek


Letošní rok byl plný novinek a příjemných překvapení, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

30.12.2021 / AGEL

Pátý rok existence školy přinesl hned několik důležitých milníků. V červnu letošního roku odmaturovali historicky první maturanti v Ostravě. V září škola uvítala ve školních lavicích první budoucí maturanty v Českém Těšíně. Velkou událostí bylo také otevření nové AGEL Vyšší odborné školy v Přerově, která je první pobočkou v Olomouckém kraji a bylo toho mnohem více.

Celý článek


Úrazy na lyžích i postřelený myslivec na honu. I takový je závěr roku v Nemocnici AGEL Jeseník

30.12.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Přes 100 pacientů dorazilo během vánočních svátků na chirurgickou ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník, nejčastěji se jednalo o pohmožděniny a zlomeniny. Zdravotníky zaměstnal také jeden kuriózní případ s dobrým koncem. K ošetření do nemocnice dorazil přímo z honu postřelený myslivec.

Celý článek


Studentka Andrea si plní svůj sen díky projektu PLNÍME SNY DĚTEM

29.12.2021 / NADACE AGEL

Andrea je velmi talentovaná a cílevědomá studentka, která by se v budoucnu ráda stala policistkou. V rámci projektu PLNÍME SNY DĚTEM se NADACE AGEL rozhodla Andrejce ulehčit její cestu za vysněnou profesí a již druhým rokem jí podporuje finančním příspěvkem ve výši 18 000 korun formou stipendia.

Celý článek


K operacím kloubů poslouží v Nemocnici AGEL Prostějov nová artroskopická věž

29.12.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Kvalitnější zobrazení, přesnější operativa i modernější nástroje – to je jen část předností, jimiž disponuje nová artroskopická věž, kterou mají nově k dispozici zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov. Investice přišla nemocnici na téměř 2 miliony korun a sloužit bude všem pacientům ortopedicko-traumatologického oddělení.

Celý článek


Jak oslavit Silvestra ve zdraví? Proti přejídání je nejlepší prevence, na kocovinu pak pomůže spánek, zázvorový čaj nebo třeba vitamín B

28.12.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Vánoční svátky jsou pro naše tělo pořádná výzva, jelikož nás láká hromada dobrého, ale zároveň ne tak úplně zdravého jídla. Vrcholem svátků jsou pak silvestrovské oslavy, kterým dominují zejména chlebíčky, jednohubky a alkohol. Jak naše tělo reaguje na takovou nezdravou zátěž a na co si dát pozor, poradí lékař Vaskulárního a gastroenterolického centra Nemocnice AGEL Ostrava – Vítkovice.

Celý článek


Štědrý den přinesl v porodnici Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí dárek dvěma rodinám. Přes 100 pacientů ošetřili zdravotníci během Vánoc na chirurgické ambulanci

27.12.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Vánoční svátky přinesly mnoho radosti kromě dětí i mnoha rodičům. A to především těm, kterým se v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí narodila jejich miminka. Řada lidí zde však skončila na chirurgické ambulanci, ve které zdravotníci během tří dnů ošetřili přes 100 pacientů. Valašskomeziříčská nemocnice zároveň pečuje nadále o více než 30 nemocných s covid-19.

Celý článek


Centrum sportovní kardiologie v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí, jedno z prvních v ČR, za uplynulý rok vyšetřilo na stovku sportovců. Odborníci odhalili skryté arytmie, ale i následky prodělaného covidu

27.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Je tomu rok, co v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí začalo fungovat specializované kardiologické centrum, které pomáhá u sportovců snižovat riziko výskytu náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo předcházet případům nečekaných úmrtí mladých sportovců. Sport sám o sobě není podle odborníků příčinou problému, ale zhoršuje prognózu a může být spouštěčem akutního zhoršení nepoznaného srdečního onemocnění. To se může projevit například náhlou poruchou srdečního rytmu během fyzické námahy.

Celý článek


Koledy, vánoční dárky i slavnostní oběd. Klienti Sociální služby Podhorská oslavili Vánoce o den dříve

23.12.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Období Vánoc provází ve většině domácností pečení cukroví, zdobení bytu a vánočního stromečku, chystání dárků a atmosféru podtrhující vánoční koledy. Jinak tomu není ani na Sociální službě Podhorská, kterou provozuje Nemocnice AGEL Podhorská na svém pracovišti v Rýmařově.

Celý článek


Farářka v Nemocnici AGEL Podhorská provedla vánoční bohoslužbu a nabízí i společnost pacientům

23.12.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Vánoční přípravy v těchto dnech vrcholí napříč domácnostmi a vánoční atmosféra už prodchla i mnohá pracoviště či veřejná prostranství. Výjimkou přitom není ani Nemocnice AGEL Podhorská, kde nechybí vánoční dekorace ve společných prostorách, ale ani vánoční program, který stejně jako v minulých letech zahrnuje především společnou bohoslužbu.

Celý článek


Dárky od vánočního Stromu splněných přání v prostějovské kancelářiputovaly k seniorům až do Sedlčan

22.12.2021 / Perfect Distribution

Přes padesát vánočních dárků nakoupili zaměstnanci firem Perfect Dis-tribution a AGEL Trade seniorům z Domova se zvláštním režimem Sedlčany, aby tak splnili jejich přání. Pečlivě vybrané a zabalené dary již doputovaly k mile překvapeným seniorům z Příbramska.

Celý článek


V říčanské nemocnici školáci zazpívali pacientům i zaměstnancům koledy. Hospitalizovaní nepřijdou o Vánocích o cukroví ani bramborový salát

22.12.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Zpívané koledy nebo vánoční výzdoba nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí i v Nemocnici AGEL Říčany, kde chodby krášlí vánoční motivy a pacienti se již mohou těšit na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Šternberk radí, jak „mlsat“ zdravě nejen v období Vánoc

22.12.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Když se řeknou Vánoce, všichni si zajisté představíme chladné počasí, čas strávený s rodinou a hlavně hromadu dobrého jídla a pití, které nám ne vždy dělá dobře. I v období Vánoc je však možné jíst kvalitně bez neblahého vlivu na naše zdraví. Nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Šternberk radí, jak správně mlsat i během Vánoc nebo jak se připravit na silvestrovskou hostinu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se ponořila do vánoční atmosféry. Pacienti zde o štědrovečerní rybu nepřijdou

22.12.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit i pacienti, kteří musí z důvodu své nemoci, či diagnózy být pod neustálým dozorem lékařů a sester. A tím spíše, pokud se jedná o pacienty, kteří leží na covidových jednotkách a odděleních.

Celý článek


Vánoční hodování může žaludek pořádně potrápit. Od potíží pomohou bylinky i svižná procházka

21.12.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Vánoční svátky a oslavy Nového roku se nesou ve znamení hojnosti a pestrosti pokrmů a pochutin. Tradiční smažený kapr s bramborovým salátem, nejrůznější cukroví či jednohubky a alkoholické nápoje však mohou pořádně potrápit naše trávicí ústrojí. Jak zkrotit žaludeční problémy prozradí zkušený gastroenterolog z Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí modernizuje přístroje urgentní medicíny. Nové jsou plicní ventilátory i anesteziologické přístroje

21.12.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Dva nové ventilátory pro potřeby umělé plicní ventilace a tři anesteziologické přístroje mohou využívat v péči o pacienty zdravotníci anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Celý článek


Pacient, za kterého v nemocnici AGEL Třinec-Podlesí dýchaly přístroje přes 40 dní, dnes aktivně sportuje a užívá si života

21.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Celý příběh začíná v listopadu 2020. Tehdy lékaři ECMO týmu Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí převzali pana Jana Pallu do své péče od kolegů z Vyškova na Moravě. Pacient byl tehdy ve vážném zdravotním stavu s covid zánětem plic. Více než 40 dní byl napojený na přístroje zajišťující mimotělní okysličování krve, tzv. ECMO. Domů se ke své rodině vrátil po 81 dnech. Nyní po více než roce je plný života a energie, zdravotní problémy ale stále přetrvávají.

Celý článek


Práce v laboratořích se nezastaví ani o Vánocích. Na novou variantu viru jsou v AGELLAB připraveni

20.12.2021 / AGELLAB

„S covidem nás čeká ještě dlouhá cesta. Jak se dále bude epidemie vyvíjet, je však na odpovědnosti každého z nás. Musíme být připraveni na změnu,“ říká Hana Bílková-Fránková, vedoucí laboratoře klinické mikrobiologie AGEL v Ostravě. Její tým se nezastaví ani o Vánocích.

Celý článek


Jablunkovská trojčata Kropova oslaví své druhé Vánoce. Zdobení vánočního stromku bude letos výzva – děti už totiž všechny čile chodí a ukrýt před nimi dárky od Ježíška vyžaduje promyšlený plán

20.12.2021 / NADACE AGEL

Michaela a Mirek Kropovi z Jablunkova u Třince se rodiči trojčat stali v únoru 2020. Doma na své sourozence čekaly další dvě starší sestřičky – Barunka a Adélka. Ty už dnes navštěvují školu a školku. Trojčata Mireček, Zuzanka a Anička mezitím z miminek vyrostla do dvouletých neposedů, kteří se zájmem objevují svět a jejich hlídání vyžaduje neustálý postřeh.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice prevenci nezastavila ani v době pandemie. Díky tomu se řada lidí dozvěděla o své nemoci a začali se ihned léčit

20.12.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

I přes náročnou dobu, kdy zdravotníky zaměstnává náročná péče o covidové pacienty, uspořádala Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v uplynulých týdnech trojici preventivních akcí. V řadě případů se podařilo u příchozích odhalit možné vážnější zdravotní potíže a včas jim zařídit podrobné vyšetření či dokonce operaci.

Celý článek


Jak na zdravé Vánoce? Nezapomínejte na pohyb, radí výživová poradkyně AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

17.12.2021 / AGEL

Předvánoční adventní čas se pro mnohé z nás stává obdobím hektickým se spoustou práce, úklidu, sháněním dárků a příprav štědrovečerní tabule. Česká tradice pečení vánočního cukroví a příprava kapra s bramborovým salátem je jednou z nejkrásnějších. Vyžaduje ovšem dost času a úsilí. Tipy na zdravé Vánoce sdílí výživová poradkyně a vedoucí kvalifikačních kurzu Sanitář a Ošetřovatel na AGEL Střední zdravotnické škole, PhDr. Jarmila Verešová, PhD.

Celý článek


Mají zájem o vakcínu, ale cestu do očkovacích center nezvládnou. Nemohoucím občanům pomáhají zaměstnanci z AGEL Hornické polikliniky

16.12.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Na základě požadavku o spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a AGEL Hornickou poliklinikou začali zdravotníci očkovat občany, pro které je návštěva zdravotnického zařízení velice obtížná. Zároveň zdravotníci očkují od tohoto týdne přímo na poliklinice nejen zájemce z řad pacientů praktických lékařů.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Plzeň aplikovali ve znovuotevřeném očkovacím centru přes 2 000 vakcín. Zdravotní péče na poliklinice zůstává neomezena

15.12.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Zdravotníci v Očkovacím centru v rámci Polikliniky AGEL Plzeň po listopadovém znovuotevření aplikovali přes 2 000 dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Díky obětavé práci těchto zdravotníků, kteří očkují v odpoledních hodinách, zůstává ambulantní zdravotní péče polikliniky neomezena a funguje ve standardním režimu.

Celý článek


Svátky nemusí být ve znamení bolavých zad z úklidu. Přetíženému tělu pomůže rehabilitace – změna ale není na počkání

15.12.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Bolesti šíje a zad, přetížená bedra nebo i úrazy během předvánočního úklidu. To jsou každoročně potíže, které k lékaři přivádějí před Vánoci především ženy. V honbě za adventní pohodou, zatížených dalšími starostmi řada z nich vnímá toto období jako nejvíce stresující v roce.

Celý článek


Studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál přinesli na AGEL Transfúzní službu svůj dar ještě před Vánocemi

14.12.2021 / AGEL Transfúzní služba

Studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál zavítali do AGEL Transfúzní služby v Bruntále. Výzvu k darování krve tak opět přijalo 9 mladých dárců pod vedením pedagožky Miroslavy Stáňové, která je dárkyní a aktivní podporovatelkou dárcovství krve.

Celý článek


První bezdrátový kardiostimulátor ve východních Čechách zavedli lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

14.12.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Lékaři Kardiologického centra AGEL zavedli ve čtvrtek 9. prosince prvním dvěma pacientům bezdrátové kardiostimulátory Micra. Špičkové specializované pracoviště v Pardubicích se tím zařadilo k pouhé pětici kardiologických zařízení v České republice, které tuto šetrnou metodu nabízí.

Celý článek


Pacienty s covidem i po covidu léčí v Nemocnici AGEL Prostějov moderní laserovou terapií

13.12.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Pacienti, kteří prodělali covidový zápal plic a stále se potýkají s jeho následky, mohou v Nemocnici AGEL Prostějov využít pokrokovou léčbu pomocí laserové terapie. Unikátní moderní léčba dokáže transformovat zjizvenou plicní tkáň zpět na funkční a elastickou, a to navíc bezbolestně a neinvazivně. Značné úspěchy přitom nyní zaznamenávají zdravotníci i při léčbě pacientů s aktuálně probíhajícími akutními covidovými záněty, a to i v těžkých stavech.

Celý článek


Pacienti na interním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mají opět větší komfort. Slouží jim nové příruční stolky

13.12.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nové příruční stolky pro pacienty mohou nově využívat klienti Interního oddělení II. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Určeny jsou zejména pro pacienty se sníženou mobilitou, kterým usnadňují pobyt na lůžku, napomáhají při konzumaci pokrmů a chrání jejich cenné a osobní věci.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany otevřela očkovací centrum

10.12.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Ve středu 8. prosince se Nemocnici AGEL Říčany otevřela ambulance pro očkování osob z širokého okolí pro podání třetí posilovací dávky proti onemocnění covid-19. Počáteční kapacita počítá s průměrně 100 očkovanými denně. Dřívější očkovací centrum provozované ve Sportovní hale ve spolupráci s městem Říčany ukončilo svou činnost před třemi měsíci, ale vzhledem k nelepšící se epidemiologické situaci nemocnice opět očkování pod svou taktovou občanům zajišťuje.

Celý článek


Počet nemocných s covid-19 je v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále vysoký. S očkováním budou pomáhat lékaři z ambulancí

10.12.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nemocnice AGEL Nový Jičín patří v současné době mezi nejvytíženější zdravotnická zařízení v regionu. Již několik dní se zde počet pacientů s onemocněním covid-19 pohybuje kolem 100 nemocných, přesto zdejší zdravotníci zvládají očkovat téměř 2 tisíce lidí týdně. V dalších týdnech se navíc k aplikaci vakcín přidají i lékaři z ambulancí. Solidaritu s maximálním vytíženými zaměstnanci projevují lidé i firmy.

Celý článek


Pacienti budou mít v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice díky novým lůžkům větší pohodlí

9.12.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Pacienti s poruchou vědomí, imobilitou či výraznou nadváhou budou v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice odpočívat ve větším pohodlí. Poslouží jim k tomu nová moderní lůžka s bočním náklonem, aktivní matrací, váhami i vysokou nosností, která nemocnice aktuálně zakoupila. Moderní nábytek v hodnotě téměř 1,2 milionu korun přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let.

Celý článek


Chybí krev! V Nemocnici AGEL Nový Jičín darovaly krev i sestřičky, které krev ostatním dárcům běžně odebírají

8.12.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Jejich prací je pomáhat lidem uzdravit se a přesto jdou ještě dále. Rozhodli se totiž, že se sami stanou dárci v nelehké době epidemie, kdy je krve a krevní plazmy stálý nedostatek. Na odběrových křeslech transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín tak jdou příkladem všem i zdravotníci, kteří běžně sami krev odebírají, či jinak léčí pacienty, připojil se také nezdravotnický personál.

Celý článek


Vzdělávací a výzkumný institut AGEL spolu s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí učí školáky první pomoci. V projektu „Neboj se pomoci!“ proškolí více než 700 dětí

7.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Hlavním cílem projektu „Neboj se pomoci!“ je podpora zdravotní osvěty žáků základních a středních škol v Moravskoslezském kraji v oblasti poskytování laické první pomoci. Vzdělávací a výzkumný institut AGEL ve spolupráci s Nemocnicí AGEL Třinec-Podlesí tento rok proškolí více než 700 dětí z 16 vzdělávacích institucí.

Celý článek


Z vítkovické nemocnice se valil dým. Naštěstí jen cvičně

6.12.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Čtyři týmy profesionálních hasičů Ostrava-Zábřeh zasahovaly ve čtvrtek 2. prosince u požáru na příjmové ambulanci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Přesně o půl desáté ráno proběhlo požární cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, během kterého do nemocničního areálu vjely tři hasičské cisterny i jeden automobilový žebřík.

Celý článek


Vyvážená strava a správná hladina vitamínů v těle. I tak lze bojovat proti virům a onemocnění

6.12.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Epidemiologická situace a vládní nařízení s ní spjatá, opět značně omezila aktivní způsob života každého z nás. Naše denní návyky se změnily a je třeba mnohem více dbát na správný jídelníček. Jaké potraviny by neměly v každé domácnosti pro prevenci onemocnění chybět a kdo se stará o stravování pacientů během hospitalizace?

Celý článek


Vytížená Nemocnice AGEL Nový Jičín pomáhá kraji s očkováním seniorů. Do sociálních zařízení míří mobilní očkovací tým

3.12.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nemocnice AGEL Nový Jičín i přes náročnou personální situaci pomáhá Moravskoslezskému kraji očkovat klienty sociálních zařízení. První ze sedmi plánovaných organizací pečujících o seniory, kteří čekají na vakcínu, navštívil mobilní tým už dnes.

Celý článek


Lékařka z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí radí: Běh prospívá imunitě, kondici i kardiovaskulárnímu systému

2.12.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu a běh patří mezi jedny z jeho nejlepších forem. Nepotřebujete k němu žádné speciální vybavení, můžete je provozovat kdykoliv a kdekoliv, a přitom vám pomůže zlepšit zdraví maximálně komplexně. Nutné je jen nepřehánět začátky a v aktuálním chladnějším období dbát na vhodné oblečení. Vyhýbat se mu přitom nemusí ani lidé s kardiologickými obtížemi či nadváhou.

Celý článek


Odborníci z novojičínských laboratoří AGELLAB dovedou odhalit sklony ke vzniku rakoviny

1.12.2021 / AGELLAB

Podle statistik každý třetí Čech během svého života onemocní rakovinou, která zároveň představuje druhou nejčastější příčinu úmrtí u nás. V pěti až deseti procentech případů přitom vzniká nádorové onemocnění na základě vrozené dispozice. Predispozice ke vzniku nádorových onemocnění lze přitom s předstihem zjistit, a to pomocí speciálního komplexního vyšetření, které nabízejí laboratoře AGELLAB v ambulancích klinické genetiky v Praze a Novém Jičíně.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany v listopadu investovala 600 000 korun do obnovy rehabilitačních pomůcek a dalšího vybavení. Jednou z novinek je motomed

1.12.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Přestože musela Nemocnice AGEL Říčany v uplynulých měsících reagovat na aktuální vývoj koronavirové pandemie, nadále pokračovala v obměně rehabilitačních přístrojů a dalšího potřebného vybavení. Jen v listopadu se investice na pořízení nových přístrojů vyšplhala na částku 600 000 korun.

Celý článek


Policisté z celého okresu Bruntál přišli na pomoc

30.11.2021 / AGEL Transfúzní služba

Netradiční pohled se naskytl před pár dny některým občanům Bruntálu, neboť v jeden moment se v Nemocnici AGEL Podhorská objevili ve velkém počtu uniformovaní policisté. Obava však nebyla na místě. Naopak to byla skvělá zpráva. Příslušníci Policie ČR územního odboru Bruntál totiž přišli pomoci v boji s dlouhodobým nedostatkem krve.

Celý článek


Novorozené děti v Nemocnici AGEL Nový Jičín bude hlídat 5 nových monitorů dechu

30.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Celkem pět nových monitorů dechu v celkové hodnotě 10 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, které je automaticky dostávají do postýlek, jež mají maminky na oddělení šestinedělí u sebe, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Dopravní služba Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice hledá řidiče sanitek. Svým zaměstnancům nabízí řadu zajímavých školení, třeba školu smyku

29.11.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Dopravní zdravotní služba Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rozšiřuje svůj tým a hledá nové řidiče sanitek. V rámci zlepšování kvality služeb nabízí svým stávajícím zaměstnancům řadu zajímavých školení. Mezi takové patří i škola smyku, kterou nedávno absolvovalo prvních deset řidičů.

Celý článek


Trápí vás horečka? Lékárna AGEL radí, jak a kdy s ní bojovat.

26.11.2021 / Lékárna AGEL

Zejména v zimních měsících má řada z nás oslabenou imunitu. S tím souvisí i větší riziko onemoc-nění. V případě, že se necítíme dobře, bolí nás hlava, pálí oči nebo cítíme celkovou únavu, je dobré sáhnout po teploměru, abychom potvrdili závažnost situace. Stoupá-li rtuť teploměru nad 38 stupňů, znamená to, že naše tělo bojuje s horečkou, která při dalším zvyšování může být pro lidský organismus nebezpečná. Odbornice z Lékárny AGEL radí, jak a kdy je nejlepší s teplotou bojovat.

Celý článek


Studenti Střední školy řemesel Šumperk přinesli na AGEL Transfúzní službu svůj dar již v listopadu

26.11.2021 / AGEL Transfúzní služba

Studenti Střední školy řemesel opět zavítali do AGEL Transfúzní služby v Šumperku. Výzvu k darování krve tak opět přijalo 13 mladých dárců pod vedením pedagožky Mgr. Ivy Přikrylové, která je věrnou podporovatelkou dárcovství krve.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov pečuje o více než 80 pacientů s koronavirem a potřebuje pomoc zdravotníků z okolí

26.11.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějovská nemocnice patří v současné době z pohledu péče o covidové pacienty mezi nejvytíženější v zemi. V současné době se zde zdravotníci starají o 82 nemocných, a to v době, kdy jsou čísla nakažených v České republice rekordní a stále stoupají. Lze tak očekávat, že nápor nemocných bude v dalších dnech a týdnech sílit. Vedení prostějovské nemocnice se proto obrací na ambulantní zdravotníky s výzvou, zda mohou svým již dnes maximálně vytíženým kolegům v nemocnici pomoci. Nemocnice zároveň žádá občany, aby do prostějovské nemocnice chodili jen v nejnutnějších případech a pokud je to jen trochu možné, aby cestu v těchto dnech odložili.

Celý článek


Nemocnice pořídí rehabilitační pomůcky a interaktivní hračky díky charitativní akci

25.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Výtěžek z charitativní akce místní komunity poslouží dobré věci na dětském oddělení novojičínské nemocnice.

Celý článek


Chtěl jsem pomoci zdravotníkům, říká o své misi v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí voják, který se dobrovolně přihlásil pro práci ve zdravotnictví

24.11.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Během několika dní se vojákovi Radimovi změnily pracovní povinnosti. Neplní totiž nyní armádní úkoly a rozkazy u 1. mechanizované roty 71. mechanizovaného praporu v Hranicích, ale pomáhá a stará se na covidovém interním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí o pozitivní pacienty s onemocněním covid-19. Aktuálně je zde s touto diagnózou hospitalizováno 39 nemocných.

Celý článek


Onkologickým pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomůže nejnovější lineární urychlovač

23.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nový lineární urychlovač v hodnotě 124 milionů Kč slouží k léčbě pacientů komplexního onkologického centra v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Špičkový přístroj v rámci cyklů periodické výměny nahradil předchozí verzi, které již skončila životnost.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické opět vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.11.2021 / AGEL

S podzimním rychle rostoucím počtem nově covid pozitivních pacientů a vytížeností personálu zdravotnických zařízení, se žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě a Českém Těšíně vracejí do zdravotnických zařízení. Více než 25 žáků tak posílilo nelékařský zdravotnický personál nemocnic na Moravě.

Celý článek


Další vlna onemocnění covid-19 se nevyhnula ani Bruntálsku. Oddělení Nemocnice AGEL Podhorská se opět mění na covid jednotky

22.11.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Počty nakažených onemocněním covid-19 v Moravskoslezském kraji stále rostou a pacientů, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci, je čím dál více. Scénář z letošního jara se opakuje už i v Nemocnici AGEL Podhorská. Každý den přijímají sestřičky několik telefonátů od posádky záchranné služby s informací, že na palubě vezou dalšího pacienta s respiračními obtížemi, který jednoznačně jeví známky nákazy a vyžaduje okamžitou péči lékařů

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje Nemocnice AGEL Nový Jičín řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Odběrové místo upravilo své kapacity, čekací lhůty na vakcínu jsou i přes současný velký zájem minimální. Do zařízení nastoupili dnes také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Deset nových monitorů dechu bude střežit dech miminek v Nemocnici AGEL Jeseník

18.11.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Celkem 10 nových monitorů dechu v celkové hodnotě 20.000 Kč získalo od Nadace Křižovatka novorozenecké a dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Přístroje chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Celý článek


Rakovina prsu se týká i mužů. Nádor bývá často zjištěn až v pokročilém stadiu, varují specialisté z AGEL Diagnostického centra

18.11.2021 / AGEL Diagnostické centrum

Zatímco u žen je rakovina prsu nejčastějším nádorovým onemocněním a druhou nejčastější příčinou úmrtí na onkologické onemocnění, u mužů se toto onemocnění vyskytuje poměrně vzácně. Počet případů ale významně roste a aktuálně se v Česku týká hned několika desítek pacientů. Na rozdíl od žen, u mužů přitom bývá rakovina prsu obvykle zachycena až v pokročilejším stádiu, což komplikuje léčbu.

Celý článek


Sanitky Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice jsou enormně vytížené. Roste počet covidových pacientů

16.11.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Transportů pacientů s covidem, kteří nevyžadují hospitalizaci a mají nařízenu domácí léčbu, je oproti minulému týdnu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice dvakrát tolik. Nejmladšímu pacientovi bylo 60 let, nejstaršímu 80.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Nový Jičín odpočívají na nových lůžkách

16.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nová pohodlná a moderní lůžka za téměř 2 miliony korun slouží už v těchto dnech pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Pacienti v intenzivní péči tak mohou odpočívat ve větším pohodlí lůžek s bočním náklonem, váhami i bezpečnostním monitorovacím systémem. Moderní nábytek přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let.

Celý článek


Zdravotnické týmy Multidisciplinární JIP a Interního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí doplnila čtveřice vojáků

15.11.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Čtveřice vojáků nastoupila dnes do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v rámci výpomoci v době další vlny epidemie covid-19. Stali se součástí týmu na Multidisciplinární JIP a Interního oddělení, kde posílili personální kapacity zdravotníků. Kromě jiného pomohou také snížit fyzickou zátěž sester při práci s covid-pozitivními pacienty, kteří jsou ve vážném stavu. Aktuálně je hospitalizováno ve valašskomeziříčské nemocnici 59 pacientů s koronavirem.

Celý článek


Svatomartinské hodování může žaludek pořádně potrápit. Od potíží pomohou bylinky i svižná procházka.

11.11.2021 / Lékárna AGEL

Příjezd Martina na bílém koni 11. listopadu sice jen vzácně přináší do české kotliny sněhovou nadíl-ku, zaručeně si ale mnozí pochutnají na tradičních gastronomických pochoutkách začátku zimy. Svatomartinská husa s červených zelím a knedlíkem zapitá Svatomartinským vínem však může po-řádně potrápit naše trávicí ústrojí. Jak zkrotit žaludeční problémy prozradí zkušená farmaceutka z Lékárny AGEL Ostrava.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

11.11.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se zaměří na prevenci rakoviny. V listopadu nabídne hned dva důležité dny prevence

10.11.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Rakovina je po kardiovaskulárních chorobách druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Ročně tomuto onemocnění podlehne na 30 000 lidí. Pokud se však podaří zachytit rakovinné změny v počátcích, zvyšuje se výrazně možnost úspěšné léčby nebo alespoň prodloužení života. Proto Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí nejen screeningové programy, ale pravidelně pořádá Dny prevence pro širokou veřejnost.

Celý článek


Testovací týmy Poliklinik AGEL zajišťovaly testování hráček, organizátorů i diváků na tenisovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové

9.11.2021 / AGEL

Finálový tenisový turnaj Pohár Billie Jean Kingové, který byl letošní největší sportovní akcí pořádanou letos v České republice, by se jen těžko uskutečnil bez nasazení laboratorních specialistů ze zdravotnických zařízení skupiny AGEL. Po celou dobu prestižního turnaje byly u pražské O2 areny a v blízkém okolí k dispozici 3 týmy provádějící antigenní i PCR testování.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín má nový stacionář pro urologické pacienty

9.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Pacienti s urologickými obtížemi z Novojičínska a okolí mohou nově využít služeb stacionáře. Ten slouží především pro ambulantní diagnostické výkony, sledování pacientů před vyšetřeními či po zákrocích, léčbu bolesti nebo také pro infuzní terapii. Klientům nabídne odbornou péči i nepřetržitý dozor zdravotníků, a to v případě krátkodobé potřeby.

Celý článek


Nový pojízdný rentgen v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí usnadní vyšetření imobilních pacientů

8.11.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nový mobilní rentgenový přístroj získali v rámci nové investice zdravotníci radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Pojízdný rentgen je tak dalším prostředkem z modernizované zdravotnické techniky vedle již nedávno pořízeného skiagrafu, výpočetní tomografie a magnetické rezonance, kterým se může radiodiagnostické oddělení nově pyšnit.

Celý článek


Máte zdravou prostatu? Laboratoře AGEL dávají pánům odpověď v rámci akce Movember zdarma na Moravě i v Čechách

5.11.2021 / AGELLAB

Laboratoře AGEL se v listopadu připojují k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace navštívit vybrané odběrové místo AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření indexu zdraví prostaty.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz z důvodu velkého zájmu veřejnosti o očkování

5.11.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz. Důvodem je zvýšený zájem veřejnosti o očkování. Aktuálně je očkovací centrum v provozu tři dny v týdnu a to každé úterý, středa a čtvrtek. Zdravotníci zde očkují nejen první dvě dávky vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech), ale i třetí posilující dávku té samé vakcíny. V případě trvajícího zvýšeného zájmu o očkování je v plánu i rozšíření kapacity centra.

Celý článek


Zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě získala ocenění za mimořádný počin

4.11.2021 / AGEL

Mgr. Alžběta Panáková byla oceněna v rámci 8. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2021. Zástupkyně ředitele převzala cenu v úterý 2. listopadu v Praze v rámci odborné konference „Zástupce ředitele v hlavní roli.“ O tom, že byla nominována, neměla nejmenší tušení. Slavnostní vyhlášení jí mile zaskočilo a překvapilo.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na speciální pomůcku k invalidnímu vozíku, která díky hybridnímu pohonu usnadní mladému Janovi cestování i sportování

4.11.2021 / NADACE AGEL

Jan je 27 letý student, který pátým rokem studuje právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Má za sebou první státní závěrečnou zkoušku a ještě letos by rád úspěšně ukončil své studium. Ve svém volném čase se rád učí cizí jazyky, čte a cestuje. V minulosti dokonce závodně sportoval. Kvůli nepřízni osudu je Jan odkázán na invalidní vozík. NADACE AGEL přispěla Janovi částkou ve výši 20 000 korun na speciální pomůcku k invalidnímu vozíku, která mu díky hybridnímu pohonu usnadní cestování a sportování s kamarády.

Celý článek


Lékárna AGEL spustila nový e-shop

3.11.2021 / Lékárna AGEL

Popularita on-line nakupování roste a také Lékárna AGEL nabízí možnost nákupu přípravků pro zdraví na svém e-shopu www.lekarnaagel.cz. Nyní v novém designu a s vysokou mírou přívětivých funkcí pro zákazníka.

Celý článek


Téměř polovinu návštěvníků Dne prevence v Nemocnici AGEL Nový Jičín poslali zdravotníci na další vyšetření a zákroky

2.11.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Zájem o preventivní akci zdravotníky potěšil, výsledky už méně. Více než 100 lidí zavítalo před pár dny do Nemocnice AGEL Nový Jičín, aby si zde nechali zkontrolovat svůj zdravotní stav. Odborníci 46 z nich poslali na další vyšetření či zákroky. Mnohé výsledky byly alarmující – doporučení k odstranění dělohy, podezření na zhoubné kožní nádory, sluchové vady, polypy na hlasivkách, desítky žádanek na vyšetření prostaty, potíže s inkontinencí i vyšší cholesterol odhalila bezplatná vyšetření v rámci říjnového Dne prevence v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Očkovací centrum Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí hlásí enormní nárůst zájemců o vakcínu

1.11.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Očkovací centrum Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí po nástupu podzimní vlny epidemie covid-19 eviduje zvýšený zájem o očkování mezi veřejností. Lidé mají zájem nejen o posilující třetí dávku, ale také o prvovakcinaci, na kterou přicházejí primárně mladší ročníky a občané v produktivním věku.

Celý článek


Snadná cesta za hospitalizovaným příbuzným do Vítkova. Nemocnice AGEL Nový Jičín obnovila bezplatné víkendové spojení mezi nemocnicemi

29.10.2021 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Dobrá zpráva pro příbuzné pacientů, kteří pobývají v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov, detašované pracovišti Nemocnice AGEL Nový Jičín. Oblíbená služba se po vynucené pauze, kterou zapříčinila pandemie a související přísná hygienická pravidla, opět vrací. Bezplatnou víkendovou přepravu zajišťuje komfortní devítimístný transportér, který cestou mezi Novým Jičínem a Vítkovem na Opavsku zastaví v případě potřeby i v obchodě a převeze také invalidní vozík.

Celý článek


Nedostatek vitamínu D trápí většinu populace. Prevence nedostatku vitamínu D zejména u starších lidí může udržet svalovou výkonnost a podpořit imunitu, radí lékařka Nemocnice AGEL Český Těšín

29.10.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

S podzimním počasím přichází i méně slunečné dny. Málo slunečního svitu a nevhodná strava jsou důvody, proč většina populace trpí nedostatkem vitamínu D. Správným doplněním vitamínu D lze významně podpořit náš imunitní systém. Světový den vitamínu D si každoročně připomínáme 2. listopadu.

Celý článek


Žákyně 4. ročníku AGEL Střední zdravotnické školy zazářily v IKEMu. Vyhrály první místo v soutěži HARTMANN School Awards

27.10.2021 / AGEL

Karolína, Lenka a Beata slaví úspěch v celostátní soutěži společnosti HARTMANN. Žákyně 4. ročníku oboru Zdravotnický asistent na AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Českém Těšíně, představily v pražském IKEMu svůj projekt, ve kterém řeší zlepšení kvality ošetřovatelské péče o nemocné. Z 11 zdravotnických škol v České republice obhájily žákyně první místo.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk má za sebou 1000 porodů

27.10.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

V úterý 26. října v 6:16 vykouklo na svět v porodnici šternberské nemocnice letošní 1006 miminko. Jednalo se o letošní tisící porod. Maminka rodila podruhé a porod byl velmi rychlý.

Celý článek


Stát se ošetřovatelem je nyní možné v novém kvalifikačním kurzu AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

26.10.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škol zdravotnická se sídlem v Ostravě-Koblově od listopadu nově nabízí akreditovaný kvalifikační kurz Ošetřovatel. Do kurzu se mohou hlásit sanitáři, ale i lidé bez předchozího zdravotnického vzdělání. První kurz bude zahájen 10. listopadu a potrvá do května příštího roku.

Celý článek


Auditoři potvrdili vysokou kvalitu Nemocnice AGEL Podhorská

26.10.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

V uplynulých dnech Nemocnice AGEL Podhorská úspěšně absolvovala šetření auditorů Spojené akreditační komise o.p.s., které potvrdilo naplňování požadavků akreditačních standardů řízení kvality a bezpečí v nemocnic

Celý článek


Postcovidovou péči využívají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice desítky pacientů

25.10.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Pandemie koronaviru a stavy po prodělání nemoci covid-19 přinesly v uplynulých měsících poptávku po zcela nových zdravotnických službách, které se zaměřují právě na postcovidové obtíže. Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice proto vytvořila pro pacienty speciální rehabilitační program, který pomáhá pacientům s postcovidovým syndromem získat zpět pevnější zdraví.

Celý článek


V Kardiologickém centru AGEL v Pardubicích proběhl workshop o zprůchodňování dlouhodobě uzavřených srdečních tepen za účasti českých a slovenských lékařů

22.10.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích zavedlo jako první pracoviště v České republice systematicky vedený program rekanalizace chronických uzávěrů srdečních tepen (CTO – Chronical Total Occlusions). Své zkušenosti se složitými zákroky zdejší specialisté předávali v úterý 19. října během prakticky orientovaného setkání intervenčních kardiologů z celé České republiky a ze Slovenska.

Celý článek


Novopečené maminky dostanou ve vítkovické porodnici stravu jako v hotelu

21.10.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Bohaté snídaně hotelového typu, vegetariánská jídla či výběr z obědů dle chuti čeká již v těchto dnech na novopečené maminky v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Zdravotnické zařízení v rámci zlepšování péče o rodičky změnilo nabídku stravy tak, aby nejen odpovídala potřebám žen po porodu, ale také lahodila jejich chutím a korespondovala s moderními trendy.

Celý článek


AGEL Transfúzní stanici obklíčilo 30 policistů. Drama se ale nekonalo, policisté přišli darovat krev

20.10.2021 / AGEL Transfúzní služba

Jejich heslem je „Pomáhat a chránit“, proto se celkem 30 příslušníků Police ČR rozhodlo tentokrát pomoci s dárcovstvím krve. AGEL Transfúzní služba tak byla v úterý 19. října doslova v obklíčení policistů. Policisté ze Šumperka a jeho okolí a pravidelní dárci krve a plazmy v jedné osobě, s sebou přivedli 6 kolegů, pro které byla návštěva AGEL Transfúzní služby premiérou.

Celý článek


Nové parkoviště v Nemocnici AGEL Přerov již plně slouží pacientům

20.10.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Stovku nových parkovacích míst mají k dispozici pacienti a návštěvníci Nemocnice AGEL v Přerově. Stavba, která nakonec kvůli archeologickým nálezům trvala více než rok, je již plně dokončena a umožňuje příchozím po letech konečně snazší parkování při využívání nemocničních služeb. Cena parkovného se přitom pro zájemce nijak nemění.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí provedla již více než 57 000 antigenních a PCR testů

19.10.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Koronavirus zaměstnává celý svět od začátku roku 2020. Nejinak je tomu i v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí, jejiž zdravotníci i nadále provádí antigenní testování široké veřejnosti, tak i PCR testy v rámci indikace na průkaz onemocnění covid-19.

Celý článek


Dozorčí rada Skupiny AGEL vyhodnotila uplynulý rok

18.10.2021 / AGEL

Skupina AGEL vloni oslavila již 30 let od svého vzniku. V České republice a na Slovensku je počtem téměř 14 000 pracovníků vyhledávaným zaměstnavatelem, který nabízí svým zaměstnancům odborný růst a prostředí pro kvalitní a odbornou profesionální péči. Většina zdravotnických zařízení skupiny disponuje akreditovanými pracovišti pro vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků.

Celý článek


Zdravotníci z Nemocnice AGEL Podhorská během Dne zdraví měřili lidem cholesterol i krevní tlak. Návštěvníky také zajímalo, jak si správně umýt ruce

18.10.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Město Vrbno pod Pradědem pořádalo v pátek 15. října Den zdraví a sociálních služeb a svůj stánek zde měla také Nemocnice AGEL Podhorská. Návštěvníci preventivní akce měli zájem o kontrolu správného mytí rukou nebo změření hladin cholesterolu. Nemocnice na podzim připravila i další setkání zdravotníků s veřejností, které se původně mělo konat již na jaře, což z důvodů pandemie nebylo ale možné realizovat.

Celý článek


Lékař z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí radí: Pivo si poradí s plejádou zdravotních obtíží

18.10.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Každý Čech v průměru vypije přes 135 litrů piva ročně, což z nás dělá největší konzumenty chmelového nápoje na světě. Při střídmé konzumaci to však může pro naše zdraví znamenat spíše výhodu. Pivo má totiž díky svému specifickému složení pozitivní vliv na trávení, krevní tlak, cévní soustavu, zuby, kosti, pleť i psychickou pohodu.

Celý článek


Zájemci mohou v jeden den absolvovat bez objednání celou řadu vyšetření? Poliklinika AGEL Ostrava pořádá v úterý 19. října Den prevence pro širokou veřejnost

15.10.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Vyšetření cukru v krvi a EKG, ultrazvuk krkavice nebo štítné žlázy, preventivní vyšetření sluchu, kožní prevence, rehabilitační workshop pro prevenci bolesti zad nebo vyšetření celotělovým DermoScanem za akční cenu. To jsou aktivity, které v úterý 19. října nabídne Poliklinika AGEL v centru Ostravy.

Celý článek


Zrak pacientů prověřuje v Nemocnici AGEL Prostějov nový ultrazvuk i laser

15.10.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Dvojice nových ultrazvuků v hodnotě přes milion korun již slouží pacientům očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Lidé s obtížemi zraku se tak mohou těšit z rychlejší i přesnější diagnostiky, a navíc také z nových zákroků, které doposud nemocnice nenabízela.

Celý článek


„Jsem hrdá na to, že poskytujeme na oddělení kvalitní péči, kterou si miminka zaslouží,“ říká staniční sestra novorozeneckého oddělení Bc. Hana Valuchová

13.10.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Narození dítěte je pro každý pár jeden z nejsilnějších okamžiků v jejich životě. Během doby, než miminko přijde na svět, se mohou maminky v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí seznámit s bondingem, s nejnovějšími trendy v kojení i s péči o novorozence. Staniční sestra novorozeneckého oddělení Bc. Hana Valuchová v rozhovoru přibližuje, co vše může oddělení rodičkám a jejich doprovodu nabídnout z pohledu novorozeneckého oddělení. A že je z čeho vybírat

Celý článek


Počet hospitalizovaných dětí v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice stoupl o třetinu. Lékaři doporučují očkování proti chřipce, které lze dítěti aplikovat šetrně kapkami do nosu

12.10.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Vysoký nárůst malých pacientů zaznamenalo v posledních týdnech dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava - Vítkovice. Děti trápí od září virové infekce a nyní se již přidávají také infekce bakteriální. Lékaři doporučují rodičům, aby nechaly obzvlášť letos své děti naočkovat proti chřipce. Říjen je ideálním časem, navíc očkování nejmenším je nyní možné aplikovat šetrnou metodou prostřednictvím nosních kapek.

Celý článek


Laboratoře Nemocnice AGEL Podhorská mají k dispozici 6 nových analyzátorů. Vyhodnocení vzorků je rychlejší, zároveň se rozšířilo portfolio vyšetřovaných parametrů

12.10.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

V uplynulých týdnech došlo na Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská k instalaci šesti nových analyzátorů a jejich uvedení do provozu. Čtyři nové přístroje vyhodnocují vzorky na pracovišti v Bruntále, další dva v Rýmařov

Celý článek


29. Moravskoslezské pneumologické dny v Ostravě se uskutečnily za účasti stovky odborníků. S následky koronaviru se budeme muset ještě vyrovnat, shodly se lékařské kapacity

11.10.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Na začátku října se ve vítkovickém Clarion Congress Hotelu Ostrava uskutečnily již XXIX. Moravskoslezské pneumologické dny. Mezi hlavní témata se zařadilo i onemocnění covid-19. V roce 2020 odbornou konferenci přesunula tato pandemie do virtuálního prostoru. Letos se již mohli pneumologové a další specialisté sejít osobně, aby debatovali o aktuálních medicínských tématech.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne pacientům možnost volit do poslanecké sněmovny. Zájem mezi pacienty je letos větší

8.10.2021 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

1: Mezi hospitalizovanými pacienty Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí je pro letošní rok větší zájem volit do poslanecké sněmovny, než tomu bylo v minulých obdobích. Do zvláštního seznamu voličů se přihlásilo více než 20 pacientů. Volby se uskuteční v pátek a sobot

Celý článek


V Nemocnici AGEL Prostějov jsou na pacienty s koronavirem připraveni

7.10.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nové rozvody kyslíku přímo na pokoje pacientů, obnova přístrojové techniky pro umělou plicní ventilaci i plán restrukturalizace personálu – to je jen část opatření, která v uplynulých týdnech zavedla Nemocnice AGEL Prostějov s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s koronavirem. Aktuálně je tak nemocnice připravena nejen zvládnout případný příliv pacientů, ale zároveň jim nabídnout nejlepší možnou péči a řešení jejich obtíží

Celý článek


Zájem o zdravotnické profese roste i mezi chlapci. Na AGEL Střední zdravotnické škole studuje více než 50 chlapců

6.10.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. V kurzu jsou nejen u dívek, ale v poslední době také u chlapců. AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně rok co rok zaznamenává větší zájem o studium ze strany kluk

Celý článek


AGEL Transfúzní služba v Šumperku byla v obležení budoucích vojáků. Téměř 40 jich najednou dorazilo darovat krev

5.10.2021 / AGEL Transfúzní služba

Šumperk, 1. října 2021: Na pomoc při stabilizaci krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přijeli v pátek 1. října 2021 studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové na odběry do AGEL Transfúzní služby v Šumperku. Darovat nejcennější tekutinu se rozhodlo téměř 40 studentů.

Celý článek


S pacientkami mám přátelský vztah, říká nová gynekoložka Nemocnice AGEL Podhorská, která si region pod Pradědem zamilovala

5.10.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Lékařka MUDr. Beáta Feckaninová je novou posilou gynekologické ambulance v Nemocnici AGEL Podhorská a v rozhovoru se rozpovídala o své cestě ze zkráceného úvazku na ambulanci v Rýmařově až po kompletní péči o pacientky z celého Bruntálska a Rýmařovska. Zároveň má pro ženy z toho regionu dobrou zprávu. „Nové pacientky stále přijímáme.”

Celý článek


Otevření nové ambulance praktického lékaře pro děti a dorost si pacienti pochvalují, říká primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk, které prošlo v posledních letech výraznou modernizací

2.10.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Dětské oddělení šternberské nemocnice zajišťuje komplexní léčebnou a diagnostickou péči dětem od narození do 19 let věku. Základem je lůžkové dětské oddělení spolu s oddělením intenzivní péče nižšího typu, dále pak samostatné novorozenecké oddělení a ambulantní část včetně odborných poraden. Na novorozeneckém oddělení pečují o více než tisícovku ročně narozených dětí. Všichni zaměstnanci dětského oddělení se snaží pro děti vytvořit co nejpříjemnější prostředí. O tom, jak to na dětském oddělení chodí a jak velká byla modernizace celého oddělení, se rozpovídal primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk MUDr. Štěpán Malec.

Celý článek


Studentka Katka jde za svým cílem samostatné chůze díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL

1.10.2021 / NADACE AGEL

Cílevědomá Katka si po malých krůčcích plní sen o samostatné chůzi, díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun od NADACE AGEL, který ji umožňuje speciální robotickou rehabilitaci.

Celý článek


Období pandemie mělo negativní vliv nejen na prevenci, připomínají u příležitosti Světového dne srdce specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

29.9.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Celý měsíc září je věnovaný prevenci kardiovaskulárních onemocnění a Světový den srdce je akcí, která byla prvně uskutečněna v roce 2000 Světovou federací srdce (WHF) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Jak upozorňují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, období pandemie koronaviru mělo negativní vliv jak na prevenci, tak na včasnou léčbu těchto onemocnění.

Celý článek


Světový den srdce připomene důležitost péče o zdraví srdce. Pandemie přinesla pokles vyšetření a specialisté z Podlesí nyní registrují nárůst akutních operací

27.9.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Ve středu 29. září si letos opět připomeneme Světový den srdce – mezinárodní svátek věnovaný jednomu z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Zároveň je to i orgán, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Kardiovaskulární obtíže způsobují konkrétně více než 35 procent všech úmrtí. V řadě případů lze přitom kardiovaskulárním obtížím předcházet pomocí zdravého životního stylu či včasné léčby.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s  co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

24.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článek


Tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Alexander. Stejně jako sourozenci přišel na svět velice rychle

20.9.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V pátek 17. září krátce po poledni vykouklo na svět v porodnici vítkovické nemocnice letošní tisící miminko a dokonce se jednalo rovnou i o tisící porod v tomto roce. Maminka Linda Grašarová zde absolvovala již třetí porod a je až neuvěřitelné, že všechny tři v součtu netrvaly ani tři hodiny.

Celý článek


Mezinárodní den Alzheimerovy choroby si připomínáme 21. září. Zhruba 10 % nemocných je mladších 65 let

20.9.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Pacienti i lékaři Nemocnice AGEL Český Těšín si každoročně připomínají Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, ten připadá na 21. září. Alzheimerova choroba neboli demence je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.

Celý článek


Dramatická záchrana života. Zdravotníci z Nemocnice AGEL Český Těšín skákali přes plot, aby chodkyni poskytli první pomoc

17.9.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Souhra všímavých pacientů v nemocnici v Českém Těšíně s pohotovými zdravotníky vedla k rychlé a profesionální první pomoci u chodkyně, která se po pádu na zem, mimo areál nemocnice, vážně poranila na hlavě.

Celý článek


Složitou operaci atypického srdce zvládli lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí hravě díky virtuální realitě

16.9.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Lékaři a zdravotníci Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí dlouhodobě akcentují využití moderních technologií v medicíně, aktuálně ale posunuli své možnosti dále, než je zvykem napříč kontinenty. Při řešení zdravotních obtíží pacientky s atypickým srdcem se rozhodli vyzkoušet pro plánování operace technologii virtuální reality, kterou zatím lékaři při operacích srdce nikdy nevyužívali. Výsledek byl přímo ohromující.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zve nastávající maminky na Den otevřených dveří porodnice

14.9.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Prohlédnout si prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat, mohou nastávající maminky v Nemocnici AGEL Šternberk už v pátek 17. září. Nemocnice pořádá pro těhotné ženy a jejich doprovod Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to od 10 do 16 hodin.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola letos slaví 5 let. Těší se velkému zájmu i oblibě

13.9.2021 / AGEL

Za tak krátkou dobu se škola se sídlem v Ostravě rozrostla o pobočku v Českém Těšíně a přibyla k ní i AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě, Českém Těšíně a letos nově i v Přerově. „Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste,” říká zástupkyně ředitele Mgr. Alžběta Panáková.

Celý článek


Uspořádáním historicky prvního kurzu o 3D tisku v kardiologii si odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí připsali světové prvenství

13.9.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Jak využít nejmodernější technologie efektivně do oblasti medicíny, konkrétně kardiologie? Na tuto otázku již delší dobu hledají odpovědi specialisté z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a daří se jim to skvěle. A to tak, že nyní ve spolupráci s kolegy z Fakultní nemocnice Brno uspořádali (9. a 10. září) přímo v indrustriálních prostorách české technologické firmy Prusa Research ve světě první kurz 3D tisku v kardiologii

Celý článek


Odbornice na výživu z Nemocnice AGEL Český Těšín prozrazuje: Čokoláda může být i prospěšná

10.9.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Milovníci čokolády mají každoročně 13. září důvod k oslavě – právě tento den totiž připadá na Mezinárodní den čokolády, jejíž historie sahá až do 18. století. Sladkou pochoutku má většina lidí spojenou s nezdravým životním stylem, nemusí to být ale zdaleka pravda. Kvalitní čokoláda v přiměřeném množství totiž nejen že nevede k nadváze, ale dokonce má naopak plejádu pozitivních účinků na celý organismus.

Celý článek


Olomoucký arcibiskup požehnal nové AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Přerově

9.9.2021 / AGEL

Slavnostního otevření se ve středu 8. září dočkala nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově, do níž nastoupilo ve školním roce 2021/2022 40 studentů oboru Diplomovaná všeobecná sestra. Historické události se zúčastnil i olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, který přímo v prostorách zrekonstruované budovy v centru města požehnal tolik potřebné škole i jejím studentům a pedagogům.

Celý článek


Během pandemie covid-19 vzrostlo riziko sebevražd o třetinu

9.9.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Na pátek 10. září letos připadá Světový den prevence sebevražd. Podle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) ročně připadá 800 tisíc úmrtí na sebevraždy, pokusů o sebevraždu je až 20x více, tedy více než 16 milionů. Počet sebevražd je v Česku nad světovým průměrem.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika slaví 60 let! Denně zde dochází 800 pacientů a již brzy čeká budovu velká proměna

9.9.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Kulaté výročí si v letošním roce připomíná Hornická poliklinika v centru Ostravy, která vznikla před 60 léty. Významný poskytovatel zdravotní péče v moravskoslezské metropoli je dnes pátým rokem součástí skupiny AGEL. Jsou připravované projekty, které ocení pacienti i zdravotníci, neboť současný provozovatel hodlá investovat nemalé finanční prostředky. Nejdříve však AGEL Hornická poliklinika v ulici Sokolovské oslaví v polovině září šest úspěšných dekád zdravotní péče.

Celý článek


Jaký je vhodný jídelníček z pohledu diabetologa? Rady zkušených ergoterapeutů na jednom místě? Nemocnice AGEL Říčany zve na Den zdraví

9.9.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany se stala partnerem Říčanských slavností, které se letos ponesou v duchu zdraví. Na Lázeňské louce se kromě zdravého cvičení S úsměvem, ukázkami jógy nebo kuchařskou show tak návštěvníci setkají i s několika odborníky z říčanské nemocnice, a to v sobotu 11. září od 14:00 hodin. Zájemci si mohou nechat změřit tlak, využít poradenství s diabetologem či vyzkoušet osobní standardizovaný test nebo kognitivní test u ergoterapeutů.

Celý článek


Chodím správně? Jak si správně umýt ruce? Jak má vypadat zdravý jídelníček? Nemocnice AGEL Český Těšín zve na Den zdraví a prevence

7.9.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Po dlouhé době, kdy byly v důsledku koronavirové pandemie omezené všechny akce, se opět brány Nemocnice Agel Český Těšín otevřou ve čtvrtek 9. září od 14:00 hodin pro návštěvníky v rámci Dne zdraví a prevence. Zájemci mohou během jednoho odpoledne zjistit mnoho informací o svém těle a jeho kondici. Akce bude slavnostně zahájena za účasti představitelů města v nemocniční zahradě, ve které bude mít bohatý program své místo. Vystoupení zde také mužský komorní sboru Choir.

Celý článek


Kardiaci mohou v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí využít nové speciální rehabilitace na míru

7.9.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pacienti, kteří trpí kardiologickými obtížemi, mohou v Nemocnici AGEL Podlesí nově využít speciální rehabilitaci na míru. Určena je především pacientům po infarktu či kardiologických operacích, ale i lidem se srdečním selháním nebo arytmií, u kterých cíleně pomáhá zlepšovat kondici.

Celý článek


Jak rodily ženy před 100 lety? Nejstarší ostravská porodnice oslaví výročí výstavou v centru Vítkovic

6.9.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Celý letošní rok si Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice připomíná 100. výročí založení zdejší porodnice. Vyvrcholením kulatých narozenin bude výstava na velkoformátových panelech, jejíž slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 10. září ve 13 hodin na Mírovém náměstí ve Vítkovicích. Symbolicky prvních 100 návštěvníků čeká malé překvapení a nastávající maminky budou mít příležitost potkat se osobně s odborníky z vítkovické porodnice.

Celý článek


40 studentů nastoupilo v Přerově do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Mají možnost využít i stipendijní program

3.9.2021 / AGEL

S prvním zářijovým dnem se otevřela v Přerově AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická a do prvního roku studia nastoupilo celkově 40 studentů. Zřizovatelem je společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice. Nejen Olomoucký kraj dlouhodobě trápí nedostatek zdravotnického personálu.

Celý článek


Venkovní grilování si užijeme i během babího léta. Pozor na zvýšený příjem soli, radí primář AGEL Dialýzy

3.9.2021 / AGEL Dialýza

Prázdniny jsou sice za námi, ale tím nekončí oblíbené venkovní zábavy a posezení s přáteli a rodinou. K tomu patří i grilování, díky kterému konzumujeme více soli než jsme zvyklí. Přitom větší příjem soli zvyšuje krevní tlak a má negativní dopad na naše ledviny.

Celý článek


Klientům Sociální služby Podhorská v Rýmařově slouží nová kuchyňka

3.9.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Již čtrnáctým rokem provozuje Nemocnice AGEL Podhorská v rámci svého pracoviště v Rýmařově Sociální službu Podhorská. Jedná se o celoroční pobytovou sociální službu, zajišťující 24hodinovou individuální přímou obslužnou péči, zdravotní péči a sociální poradenství. Sociální službu Podhorská má kapacitu 12 lůžek. Služba je určena seniorům od 65 let, osobám s chronickým onemocněním od 27 let, osobám s tělesným postižením od 27 let věku a osobám se zdravotním postižením od 27 let. Všem nyní slouží nová kuchyňka, kterou pořídila NADACE AGEL.

Celý článek


Kromě vyšetření imunity u miminek nabízí porodnice skupiny AGEL nově i vyšetření spinální muskulární atrofie. Tuto novinku v kombinaci vyšetření nabízejí Laboratoře AGEL Nový Jičín jako první a jediné v republice

2.9.2021 / AGELLAB

Od června 2021, kdy v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začali lékaři nabízet zdarma rodičkám vyšetření TREC/KREC* imunity u miminek, přicházejí s další novinkou. Zároveň s imunitou vyšetří u miminek také onemocnění SMA – spinální muskulární atrofie.

Celý článek


Očkování ve sportovní hale v Říčanech je u konce. Zdravotníci zde aplikovali téměř 50 tisíc vakcín

2.9.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Konec prázdnin přinesl i ukončení činnosti velkokapacitního očkovacího centra ve sportovní hale v Říčanech. V nejhektičtějším období zde zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany naočkovali proti onemocnění covid-19 až 600 lidí za den.

Celý článek


Začátek školního roku přináší dětem nachlazení, ale i zažívací potíže ze stresu. Pomohou bylinky i vitaminy, ale třeba i zdravější svačinka

1.9.2021 / AGEL

Začátek školního roku je pro lékárníky tradičně obdobím, kdy jejich rady vyhledávají rodiče školáků různého věku, ale také sami dospělí, kteří se potýkají se zdravotními problémy, spojenými s podzimním ochlazením. Řadu komplikací spojených s návratem dětí do kolektivu lze ale podle odborníků řešit včas a zabránit tak zhoršení zdravotního stavu.

Celý článek


Začátek školního roku přináší dětem nachlazení, ale i zažívací potíže ze stresu. Pomohou bylinky i vitaminy, ale třeba i zdravější svačinka

1.9.2021 / Lékárna AGEL

Začátek školního roku je pro lékárníky tradičně obdobím, kdy jejich rady vyhledávají rodiče školáků různého věku, ale také sami dospělí, kteří se potýkají se zdravotními problémy, spojenými s podzimním ochlazením. Řadu komplikací spojených s návratem dětí do kolektivu lze ale podle odborníků řešit včas a zabránit tak zhoršení zdravotního stavu.

Celý článek


Nejen úrazy cyklistů při sjezdech. Nemocnice AGEL Jeseník zaznamenala nárůst ošetřených pacientů během léta o 30 procent

31.8.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

S příchodem léta a s koncem školního roku začíná pro Nemocnici AGEL Jeseník každoročně jedno z nejnáročnějších období. Lékaři a zdravotníci na chirurgické pohotovosti ošetří stovky úrazů, a kromě zimy jich nejvíce připadá právě od června do srpna, kdy se Jeseníky stávají oblíbeným cílem prázdninových turistů. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy nemocnice zaznamenala vysoký nárůst ošetřených pacientů. Celkem jich bylo 6 a půl tisíce a jedná se meziroční navýšení o 30 procent.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov aplikovali ve velkokapacitním očkovacím centru přes 70 000 vakcín

31.8.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Velkokapacitní očkovací centrum v prostějovském Společenském domě po pěti a půl měsících končí, zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov v něm od půlky března do konce srpna aplikovali přes 70 tisíc vakcín proti onemocnění covid-19. Bezproblémový provoz se podařilo zajišťovat po celou dobu díky nasazení osmi desítek pracovníků nejrůznějších profesí.

Celý článek


Poliklinika AGEL Praha Italská otevřela zmodernizované Centrum zobrazovací diagnostiky

30.8.2021 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Centrum zobrazovací diagnostiky bylo na Poliklinice AGEL Praha Italská slavnostně otevřeno v pondělí 30. srpna po dvouměsíční rekonstrukci. Během modernizace poliklinika pořídila nový výpočetní tomograf (CT) a digitální rentgen, došlo také na základní stavební úpravy pro zvýšení komfortu pacientů. Projekt si celkově vyžádal investici přesahující 15 miliónů korun a je jednou z nejvýznamnějších investic, kterou společnost Dopravní zdravotnictví a.s., provozovatel Poliklinik AGEL, v letošním roce realizuje.

Celý článek


50 000 podaných vakcín! Očkování v Klubu Teplo splnilo svůj účel a nyní se vrací do Nemocnice AGEL Přerov

27.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Provoz velkokapacitního očkovacího centra v přerovském Klubu Teplo končí po pěti měsících, během kterých v něm zdravotníci z Nemocnice AGEL Přerov aplikovali 50 tisíc vakcín proti onemocnění covid-19. V nejhektičtějších dnech se v objektu na Horním náměstí podařilo obsloužit až 100 lidí za hodinu. Nyní se očkování vrací do areálu přerovské nemocnice.

Celý článek


K lepší vytrvalosti i eliminaci úrazů u sportovců pomáhá specializované laboratorní vyšetření AGELLAB

26.8.2021 / AGELLAB

Profesionální i rekreační sportovci mohou optimalizovat svůj výkon, ale i předcházet úrazům či vážnějším onemocněním díky novému speciálnímu vyšetření laboratoří AGELLAB. Komplexní balíček biochemických vyšetření poskytovaný pod názvem „Zdraví sportovce“ posuzuje klíčové metabolické parametry stěžejní pro sportování a odhaluje oblasti, které sportovcům mohou pomoci zvýšit výkon.

Celý článek


Školáci by neměli zapomínat na kvalitní svačinu. Obézní děti plní nutriční poradnu vítkovické nemocnice stále častěji

25.8.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Do nutriční poradny Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dochází stále více obézních dětí. Na negativním trendu má svůj podíl distanční výuka i špatné stravovací návyky školáků. S návratem dětí do škol je třeba myslet na to, že mezi sešity a učebnicemi by neměla chybět kvalitní svačina, která jim dodá energii i elán soustředit se na probíranou látku. Stejně tak je důležité, aby děti dodržovaly pitný režim.

Celý článek


Problémy s pohybovým aparátem, které dříve trápily především dospělé, mají stále častěji děti. Na vině je i stres při nástupu do škol

24.8.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Stále více dětí trápí problémy s pohybovým aparátem. Potíže dříve obvyklé u třicátníků mají už děti v páté třídě. A to i ty, které paradoxně mají pohybu dostatek.

Celý článek


Distanční výuka viditelně zhoršila zrak u dětí. Displeje telefonů a tabletů zrak jednostranně zatěžují

24.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Dlouhodobé sledování počítačového monitoru, navíc s neostrým obrazem během distanční výuky, společně s celkovým navýšením času tráveného doma u obrazovek televizí i mobilů se již výrazně projevuje na dětském zraku. Zdravotníci v Nemocnice AGEL v Přerově evidují dvacetiprocentní nárůst počtu dětských pacientů s očními obtížemi ve srovnání s rokem předchozím. Mezi ty nejčastější patří pálení či zarudnutí očí, špatné zaostřování, bolesti hlavy či záněty očí.

Celý článek


Práci s transfuzními přípravky usnadňuje v Nemocnici AGEL Říčany nová speciální lednice určena na jejich skladování

20.8.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Oddělení klinické biochemie Nemocnice AGEL Říčany má ve svém technickém portfoliu nyní zcela nové chladicí zařízení pro skladování až 96 krevních vaků při teplotě +4 °C.

Celý článek


Rehabilitační cviky, jóga nebo chvíle odpočinku. Sociální služba Podhorská využívá v létě areál nemocnice pro své klienty na maximum

19.8.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Prosluněné letní dny vybízí všechny k pobytu na čerstvém vzduchu. Výjimkou nejsou ani klienti Sociální služby Podhorská, kterou provozuje Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově.

Celý článek


Park Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí nenabízí pohodu jen pacientům. Nové domy zde mají sýkorky, špačci i šoupálci

19.8.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Perfektní péče se v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí nedostává pouze pacientům, ale také obyvatelům z říše zvířat, kteří si její okolí plné vzrostlých stromů oblíbili. V letošním roce přibylo v areálu 15 nových ptačích budek a ty na své opeřené nájemce dlouho čekat nemusely.

Celý článek


Nové přístroje v AGEL Hornické poliklinice zkvalitní a zpřesní vyšetření pacientů

18.8.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Hned dvě novinky má interní ambulance AGEL Hornické polikliniky v Ostravě. Nové přístroje v hodnotě 120 tisíc korun pomůžou lékařům zkvalitnit a zpřesnit diagnostiku vyšetření.

Celý článek


Zhoubný nádor, který nejde ani nahmatat, lokalizují specialisté z AGEL Diagnostického centra pomocí šetrného radioaktivního zrna

18.8.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum rozšiřuje spektrum poskytované péče o aplikaci radioaktivního zrna, které je spojené s přesnější a šetrnější péčí u vyšetření karcinomu prsu a stane se tak jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které metodu radioaktivního zrna bude nabízet svým pacientkám.

Celý článek


O PCR vyšetření ze slin je v Nemocnici AGEL Říčany velký zájem

17.8.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Neinvazivní PCR testy na zjištění přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou odběru ze slin začali v nedávné době používat zdravotníci na odběrovém místě v Nemocnici AGEL Říčany. Tento bezbolestný způsob odběru se využívá jak pro preventivní testy, tak pro samoplátce i pro pacienty indikované lékařem. Vyhodnocení testů poté probíhá v laboratořích společnosti AGELLAB.

Celý článek


Ženy odkládaly prevenci, Nemocnice AGEL Prostějov registruje vyšší záchyt karcinomů. Specialisté zvou na mamografické vyšetření, které provádí na novém přístroji za 11 milionů korun

16.8.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Nový moderní mamograf v hodnotě 11 milionů korun nově slouží v Nemocnici AGEL Prostějov všem ženám z Prostějovska i Olomoucka. Přístroj vyniká nízkými dávkami rentgenového záření, skvělou kvalitou obrazu i vysokým komfortem. Využít jej mohou všechny zájemkyně o preventivní vyšetření prsu, a to zejména nyní, kdy řada žen z důvodu pandemie koronaviru preventivní vyšetření odkládala.

Celý článek


Proč je nyní krve tak málo? Nemocnice dohání odložené operace, je více úrazů a z dárcovství krve vyřadí na měsíc i obyčejná cesta letadlem

13.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Mimořádná poptávka panuje v posledních týdnech po dárcích krve, neboť její zásoby se zdaleka nepřibližují těm v předchozích letech. Své o tom ví specialisté z Nemocnice AGEL Přerov, kde ruch na operačních sálech neutichl ani během prázdnin. Lékaři dohánějí odložené plánované operace, spotřebu vzácné tekutiny navyšují i časté letní úrazy a nehody, které se nevyhýbají ani samotným dárcům. V jeden den se v červnu odhlásili z plánované návštěvy hematologicko-transfuzního oddělení přerovské nemocnice z důvodu zranění dokonce čtyři dárci.

Celý článek


Kardiaci, léto ještě nekončí! Jak ulevit srdci v parném období, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

12.8.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně vysoké teploty, stres před dovolenou a hodiny strávené za volantem auta jsou pro kardiaky velkou zátěží. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by právě v tomto období měli být obezřetnější. Proto je potřeba dodržovat režimová opatření, která nemocná srdce ochrání. Důležitým aspektem je rovněž nezanedbávat důkladnou a pravidelnou preventivní péči.

Celý článek


Centrální operační sály Nemocnice AGEL Prostějov dostaly nový kabát za 9 milionů korun

12.8.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Zbrusu novým moderním nábytkem i vybavením se nově mohou pyšnit centrální operační sály a centrální sterilizace prostějovské nemocnice. Za více než 9 milionů korun nemocnice pořídila nejen nové vestavné skříně, skladové regály, či odkládací stolky, ale také speciální nábytek pro setování nástrojů a či skladování zdravotnických pomůcek. Obnovy se přitom dočkala celá desítka prostor na operačních sálech, kterými každoročně projde přes 5000 pacientů.

Celý článek


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy během léta nelení a ve velkém vypomáhají ve zdravotnických zařízeních

11.8.2021 / AGEL

Letní prázdniny jsou v plném proudu, přesto se řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně rozhodla vypomáhat ve zdravotnických zařízeních. Sluníčko, koupaliště a letní pohodu tak dobrovolně vyměnili za výpomoc tam, kde je potřeba.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zažila opravdový babyboom. V červenci se zde narodilo nejvíce dětí za posledních 20 let

9.8.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Zdravotníci šternberské porodnice během léta moc neodpočívají. V červenci se zde totiž narodilo celkem 131 dětí, což je nejvíce za posledních 20 let.

Celý článek


V nemocnici, nebo v pohodlí domova? Nemocnice AGEL Šternberk umožnila pacientovi domácí dialýzu

6.8.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Hemodialyzační oddělení Nemocnice AGEL Šternberk zajišťuje nefrologickou péči o pacienty s onemocněním ledvin v rámci Šternberska, Uničovska, Litovelska a oblastí přilehlých k hranicím okolních okresů. Pacienti dojíždějí na hemodialyzační oddělení třikrát týdně a jedna procedura trvá 4 až 5 hodin. Nově nabídlo hemodialyzační oddělení šternberské nemocnice pacientovi domácí dialýzu.

Celý článek


Vítkovická porodnice reaguje na třikrát větší zájem rodiček o speciální vyšetření imunity. Nově ho nabízí i maminkám, které zde nerodily

5.8.2021 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice reaguje na mimořádný zájem rodičů o vyšetření TREC a KREC u miminek, které odhalí z pouhé krevní kapky dítěte v prvních dnech života závažné poruchy buněčné a protilátkové imunity. Nově ho mohou využít pro své děti také maminky, které rodily v jiném zdravotnickém zařízení.

Celý článek


Pracovníci Laboratoře AGEL a.s. opět po roce otestovali účastníky tábora pro lidi se svalovou muskulární dystrofií (SMA)

3.8.2021 / AGELLAB

Ve spolupráci s pacientskou organizací SMÁci z. s. i v letošním roce připravili a provedli pracovníci Laboratoře AGEL a.s. se sídlem v Novém Jičíně povinné testování k odhalení onemocnění covid-19 pro mladé lidi a současně jejich asistenty tak, aby se mohli v červenci bez komplikací zúčastnit dvou turnusů svého velmi oblíbeného tábora v Hostětíně u Slavičína na jižní Moravě.

Celý článek


Lékařka varuje: Těhotné ženy by měly být v létě na pozoru

2.8.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V letním teplém období je vždy vhodné přizpůsobit denní režim vyšším teplotám i působení slunce, což v případě těhotných žen platí dvojnásob. Právě pro těhotné ženy, a to zejména ve vyšším stádiu těhotenství, totiž horké léto i s ním spojené aktivity představují vyšší riziko.

Celý článek


Chodník pro bosé nohy je novým rehabilitačním prvkem v říčanské nemocnici

30.7.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

V průběhu července se v krajní části areálu Nemocnice AGEL Říčany, vedle altánku u vstupu do pavilonu následné rehabilitační péče, začal používat sensomotorický chodník. V tomto týdnu jej s fyzioterapeutkou říčanské nemocnice vyzkoušel i akademický malíř Jan Kavan, který v současné době na oddělení následné rehabilitační péče pobývá.

Celý článek


Máte senzitivitu na potraviny? Síť laboratoří AGELLAB nabízí vyšetření specifických IgG protilátek proti 287 potravinám

28.7.2021 / AGELLAB

Senzitivita na potraviny představuje v populaci nejčastější příčinu problémů se zažíváním. Jedná se o reakci imunitního systému na potravinový antigen tvorbou imunoglobulinů typu IgG. Laboratoř AGELLAB nově nabízí vyšetření specifických IgG protilátek proti 287 potravinovým antigenům ze 13 zdrojů multiplexovou metodou na nanočásticích.

Celý článek


U příležitosti Světového dne hepatitidy primář varuje: Nepodceňujte prevenci! Nemoc se projevuje často jen mírnými příznaky

28.7.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

28. červenec patří každoročně Světovému dni hepatitidy, který připadá na výročí narození amerického lékaře a vědce Barucha Samuela Blumberga, jehož objevy vedly k objasnění a poznání viru hepatitidy B. Velká část nemocných, kteří se dostanou na infekční oddělení přitom o svém onemocnění ani neví a drtivá většina jej odhalí až v pokročilém stádiu onemocnění. V Nemocnici AGEL Prostějov těmto pacientům lékaři pomáhají s maximální úspěšností.

Celý článek


Pohodové léto mohou znepříjemnit plísňová onemocnění

27.7.2021 / AGEL

V letních měsících, kdy šatník v horkých dnech mnozí eliminují na sandály a nátělníky, odhalí lidé jinak skryté části těla a nezřídka kdy se mohou na kůži objevit červené skvrny. Svědí, olupují se a nevypadají hezky. Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění zvané Pityriasis versicolor.

Celý článek


Kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu. Zájemce láká vyšší vzdělání a jistota zaměstnání

26.7.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě uzavřela 6. a poslední kurz školního roku 2020/2021. Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu a oblibě. Řada absolventů našla zaměstnání již během povinné praxe. Příkladem je i paní Marcela Gazal, která kurz absolvovala a nyní se do školy vrací, aby své znalosti předávala už jako zkušená lektorka.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum prošlo úspěšně náročným auditem

26.7.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum a jeho tři pracoviště v Novém Jičíně, Frenštátě pod Radhoštěm a Vsetíně prošly úspěšně v pořadí již druhým externím klinickým auditem a každé pracoviště obdrželo Certifikát o provedení externího klinického auditu pro zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření.

Celý článek


NADACE AGEL finančně přispěla mladému Toníkovi na terapeutické setkání s delfíny

23.7.2021 / NADACE AGEL

Toník je 14 letý chlapec s kombinovaným onemocněním, který díky finančnímu příspěvku ve výši 20 000 korun od NADACE AGEL mohl vyzkoušet příznivé účinky delfinoterapie.

Celý článek


PCR testy bez registrace a zdlouhavého čekání nabízí AGEL Hornická poliklinika v Ostravě

21.7.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Většina odběrových míst v České republice je kvůli letním prázdninám přetížena a na volné termíny se čeká i několik dní. Výjimkou je odběrové místo AGEL Hornické polikliniky v centru Ostravy.

Celý článek


Lékařka infekční ambulance radí, nepodceňovat prevenci při cestách do zahraničí

21.7.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Cestovatelská sezona je v plném proudu a řada z nás vyrazí na cesty za dobrodružstvím. Lékařka ambulance pro infekční choroby Nemocnice AGEL Přerov MUDr. Danuše Panovcová radí, nepodceňovat prevenci a dobře se na cesty připravit.

Celý článek


Ostrava má špičkovou kardiologickou péči specialistů z Podlesí. V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vzniklo pracoviště jednodenní kardiologie

20.7.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pacientům nejen z krajské metropole slouží v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice nové specializované pracoviště jednodenní kardiologie, ve kterém zkušení odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí provedou v první etapě provozu až 600 operací ročně, zejména diagnostické koronarografie a perkutání angioplastiky.

Celý článek


Plísňová onemocnění kůže v letních měsících

19.7.2021 / Lékárna AGEL

Lékárna AGEL radí, jak si poradit s kožní plísní na nohou a zapářkových místech těla, které chceme v létě odhalit.

Celý článek


K hladkému průběhu tenisového turnaje v Praze napomáhá i svižné a přesné testování odborníků z AGELu

16.7.2021 / AGEL

Od 10. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2021 a k jeho hladkému průběhu výrazným dílem přispívá také společnost AGEL. Zdravotníci na místě provádějí u hráček i všech pořadatelů odběry na testování onemocnění covid-19  podle náročných pravidel WTA (Women's Tennis Association). Následné expresní vyhodnocení vzorků zajišťují laboratoře na Poliklinice AGEL v Plzni. Lékaři a záchranáři společnosti AGEL poskytují zdravotní péči v případě akutních problémů i tenistkám přímo na tenisových dvorcích během zápasů.

Celý článek


Překvapení v podobě sladkého osvěžení čekalo na zdravotníky AGEL Hornické polikliniky v Ostravě

14.7.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Točená zmrzlina a ledová káva zpříjemnila teplý letní den zdravotníkům AGEL Hornické polikliniky v Ostravě. Neomezený příděl osvěžující vanilkové nebo rakytníkové zmrzliny byl v úterý 13. července pro zaměstnance polikliniky milým překvapením.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Český Těšín uslyšíte nejen češtinu či polštinu, mluví se tu i „po našimu“

13.7.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Víte, co znamená slovo cetle, loska, kryngosup či L štyry? Pokud ne, tak vyzkoušejte práci v Nemocnici AGEL Český Těšín. Jak říká MUDr. Barbora Zbránková, předsedkyně představenstva této nemocnice v městě na hranici s Polskem, zde si tyto pojmy zcela jistě rychle osvojí každý.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická se těší velkému zájmu o studium. První studenti nastoupí v září do nové pobočky školy v Přerově

12.7.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a od září nově i v Přerově se těší rostoucímu zájmu o studium. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2021/2022 poslalo celkem 192 uchazečů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je během léta oblíbeným sídlem vzácných návštěvníků

9.7.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

S příchodem jara vždy vyhlížejí zaměstnanci Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí okřídlené návštěvníky, kteří se každoročně vracejí do svého letního sídla. Po zimní pauze dorazili z teplých krajin zákonem chránění rorýsi, kteří jsou v třinecké nemocnici jako doma.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v prostějovské nemocnici 
376 dětí. Mezi nejmladší a nejstarší rodičkou byl věkový rozdíl téměř 30 let

8.7.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

V prvním pololetí letošního roku pomohli zdravotníci v Nemocnici AGEL Prostějov na svět celkem 376 dětem. Nejplodnějším měsícem byl únor, kdy se narodilo 75 dětí, naopak nejméně dětí  přišlo na svět v dubnu, kdy jich bylo 52. Nejvíce živo pak bylo na gynekologicko - porodnickém oddělení 12. února.

Celý článek


Jeseničtí zdravotníci se během prodlouženého víkendu nezastavili, evidují přes 100 úrazů

7.7.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Se začátkem prázdnin a přílivem turistů do Jeseníků stoupá také počet zraněných pacientů ošetřených v Nemocnici AGEL Jeseník. Během prodlouženého víkendu evidují zdravotníci přes 100 úrazů, z nichž nejvíce bylo o první červencové sobotě.

Celý článek


Rehabilitace přerovské nemocnice vrací formu pacientům po koronaviru

7.7.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov reaguje na aktuální situaci, kdy se řada lidí po prodělaném onemocnění covid-19 necítí zcela fit. Specialisté pomáhají těmto pacientům k návratu do původní kondice.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se v prvním pololetí roku 2021 narodilo 138 dětí. Nejplodnějším měsícem byl březen

2.7.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Eliška, Martin, Jan, ale i Christopher, Lareth, Ligia Cornelia. To jsou jména některých ze 138 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Jeseník. Z hlediska pohlaví dominovala děvčata v počtu 73, novorozených chlapců pak bylo 65.

Celý článek


Během plodného půlroku se v nemocnici AGEL Šternberk narodilo 589 dětí. Pět maminek porodilo dvojčátka

2.7.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Šternberk. Od ledna do konce června pomohli zdravotníci na svět celkem 589 dětem. Nejplodnějším měsícem byl červen, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru.

Celý článek


Pandemie u mnohých prohloubila problémy s alkoholem, varuje psychiatr. Lidé pili doma a na své problémy byli sami

1.7.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pandemie koronaviru napříč celou společností dostala mnoho lidí do krajních a krizových situací, což má za následek vysoký počet osob hledající únik v alkoholu. Psychiatrickou ambulanci Polikliniky AGEL Ostrava plní pacienti, jež ztratili v uplynulém roce zaměstnání nebo zažívali nadměrný stres a obtížné životní chvíle řešili u láhve něčeho ostřejšího. Alkoholici museli navíc se svou závislostí bojovat zcela osamoceni, protože nemohli docházet na setkávání Anonymních alkoholiků.

Celý článek


Při rehabilitacích pacienti využívají také virtuální realitu. Prostějovská nemocnice investovala do nových přístrojů přes 20 milionů korun

30.6.2021 / Nemocnice AGEL Prostějov

Centrum léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Prostějov muselo v uplynulých měsících reagovat na aktuální vývoj koronavirové pandemie, přitom ale nemocnice pokračovala v rozšiřování léčebných metod o nové terapeutické přístroje a metody. Od loňského září se investice na pořízení nových přístrojů vyšplhaly k částce 23 milionů korun. Pacientům v rehabilitaci pomáhá efektivně také virtuální realita.

Celý článek


Otevřeno! Nemocnice AGEL Jeseník zahájila ve městě provoz další odběrové místnosti

28.6.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Od pondělí 28. června Nemocnice AGEL Jeseník uvedla ve městě do provozu novou odběrovou místnost, které se nachází v prostorách Jesenické polikliniky. Zde budou zdravotníci odebírat pacientům například krev a vzorky následně poputují do nemocniční laboratoře, kde je specialisté následně vyhodnotí.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě má své historicky první maturanty

23.6.2021 / AGEL

Velkou premiéru má za sebou AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. V uplynulých týdnech vykonávalo celkem 86 žáků tzv. zkoušku z dospělosti. Historicky první maturanti školy si převzali svá maturitní vysvědčení 22. června na slavnostním vyřazení, které se konalo na radnici Slezské Ostravy.

Celý článek


Špatné dávkování bylin může lehce zhatit jejich magický účinek, varuje lékárnice

23.6.2021 / AGEL

Bylinky mají velkou moc, a to zdaleka nejen o kouzelné svatojánské noci z 23. na 24. června. Traduje se, že nenápadné rostlinky nasbírané v tomto magickém čase mají největší sílu. Jak upozorňuje specialistka z Lékárny AGEL v Ostravě, bylinky jsou velice přínosné, je ale velice důležité dodržet správné dávkování.

Celý článek


NADACE AGEL slaví 10 let. Její pomoc míří do rodin, dětských domovů i ke špičkovým sportovcům

22.6.2021 / NADACE AGEL

První kulaté jubileum oslaví 22. června NADACE AGEL, která během uplynulé dekády podpořila 1350 humanitárních aktivit v celkové výši 35 308 968 korun. Od počáteční pomoci jednotlivcům ze všech koutů Česka a Slovenska se během let rozšířila nadační činnost i do řady sociálních zařízení. Nejnovější projekty neziskové organizace skupiny AGEL míří na samotné zaměstnance a podporu talentovaných dětí.

Celý článek


Velkokapacitní očkovací centrum v Říčanech navštíví průměrně 600 lidí denně. Zdravotníci zde aplikovali již 30 tisíc vakcín

22.6.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Nárůst denního počtu aplikovaných vakcín se pozitivně promítl do urychlení očkování ve velkokapacitním vakcinačním centru a zdravotníci z Nemocnice AGEL Říčany zde již podali klientům přes 30 tisíc vakcín.

Celý článek


Ortopedická ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově vyšetřuje nově také kyčelní klouby nejmenších pacientů

22.6.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Ortopedická ambulance na pracovišti Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově dlouhodobě zajišťuje a provádí komplexní, cílené i kontrolní vyšetření pacientů s poškozením pohybového aparátu vrozeného, získaného nebo traumatického původu. Každou středu v měsíci se v prostorách ordinace chirurgické ambulance v Rýmařově otevírají dveře objednaným ortopedickým pacientům, ke kterým se nově přidávají také dětští pacienti indikovaní k vyšetření kyčelního kloubu pro vyloučení vrozených změn a možných dalších souvisejících komplikací.

Celý článek


Pro Lékárny AGEL je spolupráce mezi lékařem a lékárníkem cestou, jak poskytnou pacientům nejlepší péči

17.6.2021 / Lékárna AGEL

Den lékáren, který pořádá Česká lékárnická komora, připadá na 17. června a v letošním roce vyzdvihuje význam spolupráce lékaře a lékárníka. Připomíná si ho také Lékárna AGEL, která zdůrazňuje i významnou roli lékárníků při včasné identifikaci lékových interakcí.

Celý článek


Pro Lékárny AGEL je spolupráce mezi lékařem a lékárníkem cestou, jak poskytnou pacientům nejlepší péči

16.6.2021 / AGEL

Den lékáren, který pořádá Česká lékárnická komora, připadá na 17. června a v letošním roce vyzdvihuje význam spolupráce lékaře a lékárníka. Připomíná si ho také Lékárna AGEL, která zdůrazňuje i významnou roli lékárníků při včasné identifikaci lékových interakcí.

Celý článek


Odběrová místa Poliklinik AGEL standardně nabízí šetrné a přesnější PCR-RT testy ze slin

15.6.2021 / POLIKLINIKA AGEL

Zdravotníci ve všech odběrových místech Poliklinik AGEL začali odebírat vzorky určené pro PCR-RT vyšetření k ověření přítomnosti onemocnění covid-19 již standardně ze slin. Klienti tak podstoupí neinvazivní způsob vyšetření, u kterého rozsáhlá studie prokázala vyšší citlivost než u klasického nepříjemného výtěru z nosohltanu.

Celý článek


Jak si správně umýt ruce? Mohu se stát dárcem krve? V bruntálské nemocnici se uskutečnil Den hygieny rukou i Světový den dárců krve

15.6.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Čistotu svých rukou, krevní skupinu nebo poměr tuků v těle. Nejen tyto zajímavosti zjišťovali návštěvníci Dne hygieny rukou a Světového dne dárců krve, které proběhly v pondělí 14. června v Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntále.

Celý článek


Šternberská porodnice má letos za sebou již 500 porodů

11.6.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

V porodnici šternberské nemocnice se tento týden uskutečnil porod s pořadovým číslem 500.

Celý článek


NADACE AGEL si nadělila ke kulatým narozeninám vlastního maskota

10.6.2021 / NADACE AGEL

NADACE AGEL si v letošním roce připomíná 10. výročí od svého založení a u příležitosti prvního kulatého jubilea představila svého maskota jménem AGI. Podoba nadačního medvídka vzešla se zaměstnanecké soutěže a jeho křest se uskutečnil na zahradě Mateřské školy AGEL v areálu vítkovické nemocnice během veselého Dne dětí.

Celý článek


Na den dětí rozdávala Nemocnice AGEL Jeseník dárky v Dětském domově Černá Voda

7.6.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Spoustu dárků přivezlo minulý týden u příležitosti Mezinárodního dne dětí vedení Nemocnice AGEL Jeseník do Dětského domova Černá Voda. Zástupci nemocnice udělali radost dětem, které nemají tolik štěstí na úplnou rodinu.

Celý článek


Chirurgicko-traumatologické oddělení Nemocnice AGEL Šternberk obnovuje plánovanou operativu a chystá novinky pro své pacienty

7.6.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

Nová posila chirurgicko-traumatologického oddělení, primář MUDr. Martin Novotný, MPH, chystá novinky a změny pro své pacienty. Se svým týmem zajišťuje zdravotní péči v oblasti traumatologie a ortopedie i v oblasti chirurgie se zaměřením na minimálně invazivní metody, především laparoskopické operativy.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín má nově bezpečnější i přesnější rentgenové pracoviště

3.6.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Méně ionizujícího záření i přesnější a snáze čitelnější snímky - takové jsou hlavní výhody modernizace rentgenového pracoviště, která v letošním roce proběhla v Nemocnici AGEL Český Těšín. Investice do modernizace vyšla nemocnici na 750 tisíc korun a přinese výhody jak zdravotníkům, tak i přibližně 16 tisícům pacientů ročně. Právě tolik již totiž rentgenové vyšetření v českotěšínské nemocnici každý rok absolvuje.

Celý článek


Evropský den melanomu znovu připomene, proč je důležité sledovat svá znaménka

27.5.2021 / Nemocnice AGEL Šternberk

30. květen patří již dvě dekády Evropskému dni melanomu, který každoročně připomíná toto nebezpečné onemocnění kůže. Jen v Česku zemře každoročně na nejzhoubnější kožní nádor, melanom, na 300 osob. Včasná prevence přitom dokáže v drtivé většině případů vážným dopadům na zdraví člověka spolehlivě zabránit.

Celý článek


V nemocnici AGEL Třinec-Podlesí dýchaly přístroje za pacienta s covid-19 přes 40 dní. Dnes poděkoval svým zachráncům

26.5.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Lékaři ECMO týmu převzali pana Jana Pallu do své péče od kolegů z Vyškova na Moravě koncem listopadu 2020. Pacient byl tehdy ve vážném zdravotním stavu s covid zánětem plic. Jsou tomu čtyři měsíce, kdy byl pan Palla odpojen od přístrojů zajišťujících mimotělní okysličování krve, tzv. ECMO. Z těžkého stavu se téměř zotavil. Stále jej však čeká dlouhá cesta k úplnému uzdravení.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava otevřela očkovací místo v centru města

25.5.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Do očkování proti onemocnění covid-19 se nově zapojuje Poliklinika AGEL Ostrava, jejíž zdravotníci budou aplikovat vakcínu v centru města. Zájem projevují lidé docházející ke zdejším lékařům, přihlásit se může k očkování ale každý.

Celý článek


Úspěšný audit opět potvrdil kvalitu i bezpečnost Nemocnice AGEL Český Těšín

25.5.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice AGEL Český Těšín, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici v průběhu měsíce března prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a pošesté v řadě získání akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2024.

Celý článek


Lékařská fakulta Ostravské univerzity a zdravotnická skupina AGEL se dohodly na užší spolupráci

24.5.2021 / AGEL

Zdravotnická skupina AGEL zahájila aktivní spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Prioritou nově uzavřené smlouvy je především rozšíření studijních a praktických aktivit studentů s perspektivou možnosti zaměstnání v celé zdravotnické síti skupiny či poskytnutí lektorských zdrojů.

Celý článek


Říčanské očkovací centrum aplikovalo přes 20 tisíc dávek vakcíny proti onemocnění covid-19

24.5.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Proces očkování v říčanské sportovní hale nabírá na tempu, zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany se v posledním měsíci při své práci téměř nezastavili.

Celý článek


Hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice chystá Ručníkový den pro dárce krve a plazmy

24.5.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V přerovské nemocnici mají veselo. Neformální svátek Ručníkový den si připomínají zaměstnanci a dárci krve a krevní plazmy hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská opět otevírá dveře svých sálů plánovaným operacím. Během pandemie jeden z nich zmodernizovala

20.5.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

V návaznosti na celorepublikové rozvolňování epidemiologických omezení a pokles počtů osob s infekčním onemocněním covid-19, obnovuje Nemocnice AGEL Podhorská plánovanou operativu.

Celý článek


Lékárna AGEL poskytla dar pro Mobilní hospic Ondrášek v hodnotě téměř 100 tisíc korun

17.5.2021 / Lékárna AGEL

Zdravotnický materiál od Lékárny AGEL v hodnotě téměř 100 tisíc korun zprostředkovala NADACE AGEL Mobilnímu hospici Ondrášek. Injekční jehly, stříkačky, desinfekce, náplasti či sterilní krytí využijí zdravotničtí pracovníci hospice u zhruba 30 nevyléčitelně nemocných dětských pacientů, kteří tak mohou díky jejich péči trávit své poslední chvíle v domácím prostředí obklopeni svými nejbližšími.

Celý článek


Péči o nevyléčitelně nemocné děti zajistí Mobilní hospic Ondrášek také díky daru od NADACE AGEL

17.5.2021 / NADACE AGEL

Zdravotnický materiál od Lékárny AGEL v hodnotě téměř 100 tisíc korun zprostředkovala NADACE AGEL Mobilnímu hospici Ondrášek. Injekční jehly, stříkačky, desinfekce, náplasti či sterilní krytí využijí zdravotničtí pracovníci hospice u zhruba 30 nevyléčitelně nemocných dětských pacientů, kteří tak mohou díky jejich péči trávit své poslední chvíle v domácím prostředí obklopeni svými nejbližšími.

Celý článek


Vysoký krevní tlak nebolí, je to ale nebezpečný „zabiják“

14.5.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Na pondělí 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Hypertenze patří ve vyspělých zemích k nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním. O nebezpečí vysokého tlaku se mluví už desetiletí, ale někteří lidé tento zdravotní problém stále podceňují. Odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích přitom upozorňují, že neléčená arteriální hypertenze poškozuje celý organismus. V poslední měsících navíc lékaři pozorují pozdější reakce pacientů na zdravotní komplikace, což má za následek závažnější postižení.

Celý článek


Vysoký krevní tlak nebolí, je to ale nebezpečný „zabiják“

14.5.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Na pondělí 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Hypertenze patří ve vyspělých zemích k nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním. O nebezpečí vysokého tlaku se mluví už desetiletí, ale někteří lidé tento zdravotní problém stále podceňují. Mají podobné zkušenosti i lékaři z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, anebo důraz na osvětu zafungoval a lidé už problémy s vysokým tlakem začínají brát vážně?

Celý článek


Třinečtí arytmologové z Podlesí úspěšně zavedli prvním pacientům nejmenší kardiostimulátor na světě

10.5.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Arytmologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí začali implantovat pacientům s poruchami srdečního rytmu revoluční kardiostimulátory Micra. Jsou nejmenší na světě a lékaři je zavádí šetrnou miniinvazivní technikou. Úspěšně je zde operovali prvním pěti pacientům.

Celý článek


První maturitní zkoušky žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě klepou na dveře

7.5.2021 / AGEL

Velkou premiéru zažívá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. V následujících dnech proběhnou vůbec první maturitní zkoušky v historii školy. Na prahu dospělosti stojí celkem 88 žáků.

Celý článek


NADACE AGEL poskytla finanční příspěvek na nový invalidní vozík sportovci a zpěvákovi Tomáši Moravikovi

5.5.2021 / NADACE AGEL

Finanční příspěvek ve výši 20 000 Kč obdržel od NADACE AGEL mladý hendikepovaný sportovec a zpěvák Tomáš Moravik. Nový invalidní vozík je na míru přizpůsobený, umožňuje lepší mobilitu a splňuje vysoké nároky odolnosti.

Celý článek


Podpořili jsme projekt Já a můj parkinson

4.5.2021 / Lékárna AGEL

Marek Bilko je velký bojovník. Svou nemoc dle vlastních slov bere jako příležitost k tomu, aby pomohl stejně nemocným mladým lidem překonávat těžkou diagnózu. Takovýto přístup si zaslouží obdiv a pomoc.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava otevřela sportovní poradnu pro těhotné ženy a čerstvé maminky

4.5.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Novinka na Poliklinice AGEL Ostrava je určena všem aktivním a sportujícím ženám včetně profesionálních sportovkyň. Zájemkyním specialista poradí, jak efektivně a bezpečně trénovat v každé fázi těhotenství i po porodu. V poradně se například dozvědí, jak kontrolovat svůj trénink, který sport je v této době nejvhodnější, nebo jakou zátěž zvolit.

Celý článek


Nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově přivítá v září své první studenty, přihlášky přijímá již nyní

29.4.2021 / AGEL

V cílové rovince jsou přípravy otevření nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově, která přivítá své první studenty v září letošního roku. Do prezenční i kombinované formy studia v oboru Diplomovaná všeobecná sestra se mohou zájemci hlásit již nyní. Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení škola přijímá do 31. května.

Celý článek


Nový postcovidový program se zaměřením na zlepšení kondice a zvětšení kapacity plic nabízí Nemocnice AGEL Český Těšín

29.4.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Stále více lidí vyhledává pomoc lékařů po prodělaném covidu-19. Těžko se dostávají do své původní kondice a potíže s dýcháním přetrvávají. V českotěšínské nemocnici jim nově pomáhá oddělení rehabilitace, kde nabízejí pacientům programy šité na míru. Rekonvalescence může trvat i řadu měsíců.

Celý článek


Onemocnění srdce už nemusí znamenat konec se sportem. Nejnovější trendy sportovní kardiologie proberou odborníci na konferenci Srdce a sport

28.4.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nejnovější trendy z oblasti sportovní kardiologie rozeberou dnes lékaři na odborné konferenci, kterou organizuje Centrum sportovní kardiologie Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí společně Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Specializované třinecké centrum určené vrcholovým a výkonnostním sportovcům zahájilo svou činnost v nemocnici Podlesí na počátku loňského roku a záhy po svém otevření se muselo vyrovnat s nástupem koronavirové epidemie. Zájem klientů však eviduje i navzdory složité epidemiologické situaci.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně nabízí novou formu studia

26.4.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně reaguje na rostoucí zájem o studium zdravotnických oborů formou dálkového studia. Ve školním roce 2021/2022 proto nově nabídne studijní obor Diplomovaná všeobecná sestra v kombinované formě.

Celý článek


Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově opět zahájí provoz

26.4.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Současná stabilizace epidemiologické situace, kdy počet covid pozitivních hospitalizovaných pacientů klesá, umožní opětovné otevření rehabilitačního lůžkového oddělení v Rýmařově a obnovení příjmu pacientů, a to od pondělí 3. května 2021.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční prošly v době koronavirové epidemie náročnou kontrolou auditorů

23.4.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

Prostějov/Praha, 23. dubna 2021: Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni výrazně zvyšuje kapacitu a nově nabízí očkování o víkendu

23.4.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni je oficiálním očkovacím místem v Plzeňském kraji. Aktuálně se plně připravuje na zahájení očkování proti onemocnění Covid-19 další skupiny obyvatelstva ve věku 60+ let a výrazně navyšuje své dosavadní kapacity. Spolu s navýšením souvisí i otevření Očkovacího centra o víkendech.

Celý článek


Do čela Nemocnice AGEL Říčany nastupuje prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.

21.4.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Mezi hlavní úkoly dosavadního externího poradce zdravotnické skupiny AGEL bude patřit především další rozvoj nemocnice s cílem vybudovat v Říčanech zcela nový moderní nemocniční pavilon, který bude splňovat nároky na nejmodernější požadavky současné zdravotní péče s ohledem na komfort pro pacienty a zaměstnance. Nemocnice se bude orientovat na nové technologie, splňující požadavky nejmodernějších medicínských postupů, další získávání odborníků, to vše ve spolupráci s Městem Říčany.

Celý článek


Po necelých dvou měsících provozu aplikovalo říčanské očkovací centrum desetitisící dávku vakcíny proti covidu-19

20.4.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Již 10 tisíc dávek vakcíny proti onemocnění covid-19 aplikovali lidem zdravotníci očkovacího centra Nemocnice AGEL Říčany, které sídlí v areálu sportovní haly na Škroupově ulici. Očkovací centrum bylo v pilotním režimu otevřeno 24. února, přičemž ve svých počátcích obsloužilo zhruba 200 příchozích za den. Nyní se denní očkovací kapacita těsně blíží 500 osobám.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín rozdává radost pacientům na oddělení odborné ošetřovatelské péče v podobě Balíčků pohody

16.4.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

NADACE AGEL spustila projekt zaměřený na pacienty a klienty oddělení následné péče či sociálních lůžek. Balíčky pohody dorazily i do Nemocnice AGEL Český Těšín, kde už obdarovali první seniory. Balíček obsahuje různé drobnosti, které jsou nejen k potěšení, ale i užitku.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí využívá k léčbě špičkový laser

14.4.2021 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí pořídila do ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny nový přístroj (BTL-6000 High Intensity Laser). Přístroj k laserové terapii je unikátní v tom, že lékařům umožní i ošetření hlubších vrstev měkkých tkání.

Celý článek


Zdravotníci Polikliniky AGEL Ostrava naočkují zdravotně znevýhodněné seniory v pohodlí jejich domova

13.4.2021 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zdravotně znevýhodnění občané starší 70 let z Ostravy mohou nově podstoupit očkování proti onemocnění covid-19 také v pohodlí svého domova. Službu pro seniory, kteří by se z důvodu svého zdravotní stavu nemohli dostavit k vakcinaci do očkovacího centra nebo ke svému praktickému lékaři, zajišťuje Poliklinika AGEL Ostrava.

Celý článek


Klienty a pacienty Nemocnice AGEL Podhorská obdarovala NADACE AGEL Balíčky pohody

13.4.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

NADACE AGEL spustila pilotní projekt Balíčky pohody, které jsou určeny pro klienty a pacienty oddělení následné péče či sociálních lůžek. První pacienti Nemocnice AGEL Podhorská, kteří byli propuštění do domácí péče (nebo do péče jiného sociálního zařízení) dostali při odchodu z oddělení překvapení v podobě Balíčků pohody.

Celý článek


On-line rezervace léků na recept ušetří cestu do lékárny

7.4.2021 / Lékárna AGEL

Léky na recept je nutné vyzvedávat v lékárně osobně. Lékárník vysvětlí způsob užívání, prověří interakce s dalšími léky, které pacient užívá a doporučí opatření, jak situaci s nemocí co nejlépe zvládnout. Není však vyloučeno, že předepsané léky nejsou zrovna v lékárně na skladě. V rámci zkvalitňování služeb, které Lékárna AGEL nabízí, byla zavedena nová služba rezervace léků on-line. S rezervací se vám nemůže stát, že přijdete do lékárny s receptem a odejdete s prázdnou. Jakým způsobem rezervace fungují, jsme se zeptali Ing. Pavla Hanáka, místopředsedy představenstva společnosti Repharm a.s., která Lékárny AGEL spravuje.

Celý článek


Přerovské očkovací centrum se z nemocnice přestěhovalo do klubu Teplo

7.4.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

V nových prostorách najdou od středy 7. dubna zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 vakcinační centrum, které se z Nemocnice AGEL Přerov přestěhovalo do Klubu Teplo na Horním náměstí v centru Přerova. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce Nemocnice AGEL Přerov, Magistrátu města Přerov, společnosti Teplo Přerov a Olomouckého kraje.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Podhorská funguje doléčovací jednotka pro postcovidové pacienty

6.4.2021 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.

Celý článek


Navzdory koronavirové epidemii si Nemocnice AGEL Jeseník připomene tradiční Velikonoce

1.4.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Jeseník, a to navzdory stále řádící koronavirové epidemii. S ohledem na hygienické možnosti zdobí prostory oddělení a ambulancí velikonoční dekorace.

Celý článek


Navzdory koronaviru připravila Nemocnice AGEL Český Těšín svým pacientům tradiční Velikonoce

1.4.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín nachystala pro své pacienty velikonoční atmosféru. Nemocnici zdobí jarní výzdoba a pacienty a klienty nemocnice potěšili také studenti AGEL Střední zdravotnické školy, kteří jsou v nemocnici na praxi, s pomlázkou a přáním.

Celý článek


Nejste v tom sami! Vytíženým zdravotníkům nemocnice podávají pomocnou ruku v podobě psychosociální pomoci

31.3.2021 / AGEL

V posledním roce je na všechny pracovníky ve zdravotnictví kladena enormní zátěž, se kterou se musí vypořádat. Nemocnice skupiny AGEL proto přichází s programem psychosociální pomoci s mottem Nejste v tom sami a jako první ji budou moci využít zaměstnanci nemocnic v Ostravě-Vítkovicích, Novém Jičíně a Valašském Meziříčí. V tíživých okamžicích pomáhá nejen zdravotníkům profesionální psycholog.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník pomůže svým pacientům při sčítání lidu, svého pracovníka vyškolila na sčítacího komisaře

31.3.2021 / Nemocnice AGEL Jeseník

V těchto dnech naplno odstartovalo v České republice sčítání lidu a aktivně se do něj zapojí také Nemocnice AGEL Jeseník. Jeden zaměstnanec nemocnice se stal sčítacím komisařem, aby pomohl splnit zákonem danou povinnost také hospitalizovaným spoluobčanům.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín pomůže svým pacientům při sčítání lidu, svého pracovníka vyškolila na sčítacího komisaře

31.3.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

V těchto dnech naplno odstartovalo v České republice sčítání lidu a aktivně se do něj zapojí také Nemocnice AGEL Český Těšín. Jeden zaměstnanec se stal sčítacím komisařem, aby pomohl splnit zákonem danou povinnost také hospitalizovaným spoluobčanům.

Celý článek


Nové odběrové místo na antigenní testování otevřela Poliklinika AGEL Olomouc

29.3.2021 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

V reakci na enormní poptávku firem po antigenních vyšetřeních svých zaměstnanců otevřela Poliklinika AGEL Olomouc u hlavního vlakového nádraží také své odběrové místo. Jeho provoz byl zahájen v minulém týdnu a okamžitě zaznamenal vysokou poptávku. Místo je určeno především firemní klientele, ale část ordinační doby je vyčleněna také pro zájemce z řad široké veřejnosti.

Celý článek


Nemocnice AGEL Středomoravské nemocniční pomohou pacientům při sčítání lidu

26.3.2021 / AGEL Středomoravská nemocniční

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také zdravotnická zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. Tři zaměstnankyně byly proškoleny Českým statistickým úřadem na sčítací komisařky, aby pomohly splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům v nemocnici v Prostějově, Přerově a ve Šternberku.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL Plzeň má za sebou první měsíc fungování a nově očkuje vakcínou od firmy Pfizer-BioNTech

25.3.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Přes 1800 zájemců o očkování dostalo v uplynulých týdnech vakcínu v očkovacím centrum, které bylo zřízeno na Poliklinice AGEL Plzeň a je jedním z oficiálních míst pro očkování v Plzeňském kraji. Primárně se jednalo o rizikové skupiny obyvatel a pedagogické pracovníky. Očkovací centrum v těchto dnech přechází na nový typ vakcíny Comirnaty od firmy Pfizer- BioNTech.

Celý článek


Prolézačka od Nadace AGEL učí předškoláka z Pardubic motorice i trpělivosti   

24.3.2021 / NADACE AGEL

Loni v červnu diagnostikovali odborníci dnes pětiletému Martínkovi z Pardubic dětský autismus, který se promítá do jeho života v několika oblastech. Konkrétně na rozvoj motoriky se rodiče předškoláka rozhodli pořídit speciální domácí prolézačku, ovšem zdravotní pojišťovna nákup této nákladné kompenzační pomůcky nepodpořila. Proto se rozhodli obrátit na Nadaci AGEL a ta jejích přání vyslyšela a uhradila celou částku.

Celý článek


Stále rostoucí poptávka firem po antigenním testování vyslala do terénu mobilní tým Polikliniky AGEL Plzeň

23.3.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Enormní poptávku velkých i menších podniků z celého regionu po antigenním testování svých zaměstnanců na onemocnění covid-19 evidovala Poliklinika AGEL Plzeň. Po zavedení povinnosti testovat také firmy s 10 až 49 zaměstnanci se tlak firem ještě zvýšil, a proto se Poliklinika AGEL rozhodla sestavit speciální mobilní testovací tým, který vyšetření provede přímo na pracovišti nasmlouvaných firem.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Přerov využívají dvě nové artroskopické věže

23.3.2021 / Nemocnice AGEL Přerov

Dvě nové artroskopické věže mají k dispozici lékaři Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Celková částka za pořízení nových přístrojů převýšila 4 miliony korun. Nové vybavení prošlo technologicky velkým posunem v oblasti zobrazení, krokem vpřed jsou také ve větší bezpečnosti pro pacienty.

Celý článek


Lékaři z AGEL Diagnostického centra Nový Jičín dokáží odhalit rakovinu prsu ve stadiu, kdy ještě nemůže tvořit vzdálená ložiska

19.3.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně jako jedno z mála pracovišť v České republice provádí zákroky pomocí vakuového mamotomu s naváděním bioptické jehly pomocí třídimenzionálního zobrazení. Specialisté díky tomu dokážou odhalit přednádorové stavy v prsní žláze a včas tak ženu upozornit na hrozící nebezpečí. Pozitivní histologický nález spadající do rámce přednádorového stavu je zjištěn ve více než polovině provedených mamotomických zákroků.

Celý článek


Zájem firem o samo-testovací sady neustále roste

19.3.2021 / Perfect Distribution

Neustále rostoucí poptávku firemní klientely po samo-testovacích soupravách zaznamenává prostějovský Perfect Distribution, největší distributor zdravotnického materiálu a dezinfekčních prostředků v České republice. Nejpozději do 26. března musí své zaměstnance otestovat antigenními testy také malé firmy s 10 až 49 zaměstnanci, pro které se stala otázka testování tématem číslo jedna právě tento týden.

Celý článek


Rehabilitační pomůcka od NADACE AGEL umožní lékaři i nadále pomáhat pacientům

16.3.2021 / NADACE AGEL

NADACE AGEL podpořila lékaře MUDr. Marka Bilika z Nemocnice AGEL Prostějov, kterému byla v 39 letech diagnostikována roztroušená skleróza. Pan doktor Bilik i po zhoršení příznaku nadále pracuje a snaží se žít kvalitní a aktivní život. Ke zlepšení zdravotního stavu mu nyní pomáhá nová neurostimulační pomůcka WalkAide. Dar ve výši 50 tisíc korun byl věnován v rámci projektu Plníme sny, který se zaměřuje na zaměstnance a pacienty v těžkých situacích ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL.

Celý článek


Nové odběrové místo na antigenní testování otevře AGEL Hornická poliklinika v Ostravě

16.3.2021 / AGEL Hornická poliklinika

V reakci na enormní poptávku firem po antigenních vyšetřeních svých zaměstnanců otevře AGEL Hornická poliklinika v centru Ostravy také své odběrové místo. Jeho provoz bude zahájen ve středu 17. března, desítky firem však objednaly své pracovníky k vyšetření již v těchto dnech.

Celý článek


Práce z domova si vybírá svou daň, ohroženy mohou být i děti, varuje primářka rehabilitace Nemocnice AGEL Český Těšín

15.3.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Lékaři rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín zaznamenali v době pandemie nárůst pacientů, které trápí akutní i chronické potíže nejčeštěji v oblasti páteře. Ve většině případů se jedná o pacienty, kteří tráví poslední měsíce doma na home office.

Celý článek


Enormní zájem o studium na AGEL Střední zdravotnické škole. Přihlášku ke studiu zaslalo celkem 305 zájemců

11.3.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. Důkazem toho je vysoké množství přihlášek ke studiu, které v těchto dnech obdržela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín nenechala úředníky, strážníky ani pošťáky ve štychu. Rychle rozšířila kapacitu odběrového místa

11.3.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Enormní zájem o antigenní testování registruje Nemocnice AGEL Český Těšín, která proto navýšila kapacity odběrového místa. Díky tomu se daří testovat i skupiny zaměstnanců nezbytných pro chod samospráv a důležitých organizací.

Celý článek


Vysoký zájem pedagogů o očkování zaznamenala Poliklinika AGEL v Plzni

8.3.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Do očkování pedagogických pracovníků proti onemocnění covid-19 se zapojilo také očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL Plzeň na Švihovské ulici.

Celý článek


Mezinárodní den žen na AGEL Hornické poliklinice v Ostravě

8.3.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Na svátek žen nezapomnělo vedení AGEL Hornické polikliniky a osobně poděkovalo všem ženám nádhernou růží.„Vážíme si žen, které s nesmírným nasazením zvládají pracovní a osobní povinnosti. Navíc pandemická doba klade vysoké nároky na ženy v důsledku uzavření škol. Víme, že minulý rok byl pro všechny velmi obtížný, a přesto se naše ženy usmívají na pacienty, jsou laskavé a profesionálky. Našim ženám polikliniky přejeme pevné zdraví, osobní i pracovní pohodu a také čas na sebe,“vyjádřil jednatel Bc. Josef Grochol.

Celý článek


Bezbolestné antigenní testy nabídnou jako první v republice odběrová místa skupiny AGEL

5.3.2021 / AGEL

Jako první v republice nabídne skupina AGEL široké veřejnosti další šetrnou a zároveň vysoce spolehlivou alternativu vyšetření přítomnosti koronaviru v organismu. Jedná se o bezbolestné neinvazivní antigenní testy provedené odběrem vzorku z okraje nosní dírky, které nahradí metodu hlubokého výtěru z nosohltanu, jak se test dosud standardně prováděl.

Celý článek


Stále více lidí se obrací na lékárníky kvůli úzkostným stavům

26.2.2021 / AGEL

Poslední dobou je mi nějak těžko, buší mi srdce, nemůžu spát, máte na to něco? Tato slova znějí stále častěji z úst zákazníků lékáren. Tyto potíže jsou projevem úzkosti, kterou lidé nyní prožívají, a je na lékárníkovi, aby určil pravou příčinu potíží a doporučil vhodný postup k řešení problému.

Celý článek


Poliklinika AGEL Plzeň otevřela očkovací centrum proti onemocnění covid-19

25.2.2021 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Poliklinika AGEL Plzeň na Švihovské ulici otevřela se stala dalším místem, kde je možné se nechat naočkovat proti onemocnění covid-19. Očkovací centrum je zde umístěno v pavilonu F, aktuálně jsou zde očkováni senioři nad 80 let a zdravotníci.

Celý článek


Nový rentgen na AGEL Hornické poliklinice výrazně zrychlil provoz, nově umožní provádět speciální ortopedická vyšetření

23.2.2021 / AGEL Hornická poliklinika

Odborníci i pacienti AGEL Hornické polikliniky v Ostravě jsou nadšení z nového moderního rentgenového přístroje. Nové vybavení v hodnotě 2,2 miliónů korun nahradilo starý přístroj, který zde byl v provozu od roku 1993. Pořízením nového rentgenu se výrazně urychlil provoz oddělení a díky novince bude AGEL Hornická poliklinika teprve druhým zařízením ve městě, které provádí speciální ortopedická vyšetření. Pacienti se k vyšetření na rentgenu nemusí předem objednávat.

Celý článek


Tento týden začal další akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář v Nemocnici AGEL Český Těšín

18.2.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Tento týden se díky enormnímu a dlouhotrvajícímu zájmu o kvalifikační kurz Sanitář otevřel další akreditovaný kurz Sanitáře v Nemocnici AGEL Český Těšín. Nemocnice úzce spolupracuje s AGEL Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Českém Těšíně. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Český Těšín nově odebírá vzorky ze slin

17.2.2021 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Zdravotníci v covid odběrovém místě v Nemocnici AGEL Český Těšín začali dnes nově odebírat vzorky, určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti koronaviru, ze slin. Lidé se tak mohou vyhnout nepříjemnému stěru z nosohltanu.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na mobilní zvedák, díky kterému mohou manželé trávit čas i mimo svůj domov v pražském bytě

15.2.2021 / NADACE AGEL

Šestapadesátiletý René Molitoris z Prahy trpí dědičnou progresivní svalovou dystrofií, ale i přes komplikace s pohybem vyráží společně s manželkou často za hranice české metropole. Vydatně jim v tom pomáhá odlehčený mobilní zvedák, na jehož pořízení přispěla NADACE AGEL 20 tisíc korun.

Celý článek


V Říčanech zahájí 24. února provoz nové očkovací centrum s kapacitou až 500 lidí denně. Nemocnice AGEL Říčany a říčanská radnice finišují s přípravami a náborem personálu

11.2.2021 / Nemocnice AGEL Říčany

Sportovní hala v Říčanech u Prahy se za dva týdny promění v místo, které bude lidem z širokého okolí sloužit k očkování proti onemocnění COVID-19. Počáteční kapacita počítá s 200 očkovanými – v maximálním počtu se v novém centru bude moci očkovat až okolo 500 lidí. Sehnat na tento rozsáhlý projekt zdravotnický personál je nyní úkolem, který zaměstnává nejen říčanskou radnici, ale také Nemocnici AGEL Říčany, která má nad očkovacím centrem záštitu a bude jej provozovat.

Celý článek


S podporou NADACE AGEL mají Antonín a Alžběta snadnější vzdělávání v době distanční výuky

29.1.2021 / NADACE AGEL

Školou povinné děti, Antonín (10) a Alžběta (7), dostaly nečekaný dárek a jeden velký zážitek. Oba sourozenci získali svůj první notebook v životě. NADACE AGEL pro ně zakoupila notebooky v hodnotě téměř 42 tisíc korun za účelem podpory vzdělávání a osobního rozvoje malých školáků. Dar byl věnován v rámci projektu Plníme sny, který podporuje zaměstnance a pacienty v těžkých situacích ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL.

Celý článek


Laboratóriá zdravotníckej siete AGEL rozbehli spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX pri testovaní PCR testami

20.1.2021 / AGEL

Zdravotnícka sieť AGEL je prvou súkromnou sieťou, ktorá nadviazala spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX známeho biochemika Pavla Čekana v rámci testovania PCR metódou. Podstatou spolupráce je dodávka citlivejších slovenských diagnostických setov na vyšetrenia PCR ochorenia COVID-19 dostupnejšia technická a aplikačná podpora priamo od výrobcu.

Celý článek


Další kurz na Sanitáře se rozběhne v lednu. Přihlášky přijímá AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ v Ostravě

29.12.2020 / AGEL

Pro zájemce, kteří hledají stabilní zaměstnání a jistotu práce se v lednu otevírá další akreditovaný kvalifikační kurz pro sanitáře s možnou on-line teoretickou výukou. Kurz opět otevírá AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. Vzdělání v oblasti zdravotnictví je vhodné pro všechny zájemce, kteří mají chuť pomáhat a pracovat s lidmi. Přihlášky do prvního kurzu roku 2021 je možné podat do pondělí 4. ledna.

Celý článek


Nadace AGEL vstupuje do nového roku s novým logem

29.12.2020 / NADACE AGEL

Srdce jako symbol péče o bližního – to je ústřední myšlenka nového loga, které se stává od nového roku symbolem NADACE AGEL. Finální variantu vybrala Správní rada a Dozorčí rada nadace v říjnu 2020 ze zaslaných 45 návrhů, které jí zaslali zaměstnanci Skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany radí, jak ve zdraví prožít silvestrovské oslavy

28.12.2020 / Nemocnice AGEL Říčany

Silvestrovské oslavy vedou často k porušení jinak střídmého stravovacího i pitného režimu. Nárazové přejedení či větší konzumace alkoholu nejsou pro zdravý organismus život ohrožujícím problémem, ale pro osoby nemocné mohou být nebezpečné. Jak prožít bujaré silvestrovské hodování a oslavy ve zdraví, radí MUDr. Stanislav Černý z Nemocnice AGEL Říčany.

Celý článek


Těžký osud Kristiána rodinu nezlomil. Snaží se žít naplno, roky jim v tom pomáhá i Nadace AGEL

22.12.2020 / NADACE AGEL

Před sedmi lety nabral život Aleny Koucké z Prostějova jeden směr v podobě intenzivní celodenní péče o svého mladšího syna Kristiána. Seznam jeho zdravotních problémů sice vydá na pořádné sousto písmenek a slov, přesto si společně s maminkou a starší sestrou Veronikou dokáže celá rodina život užívat. Vydatně jim v tom pomáhá také Nadace AGEL, která finančně rodinu podporuje třetím rokem a na řadu kompenzačních pomůcek rodině Koucké přispěla dohromady již částkou 80 tisíc korun.

Celý článek


V říčanské nemocnici byla ve spolupráci s městem Říčany navýšena kapacita odběrového místa

22.12.2020 / Nemocnice AGEL Říčany

Vzhledem k plnému vytížení stávajícího odběrového místa byla díky podpoře ze strany města Říčany navýšena kapacita počtu odběrů instalací další stavební buňky na stejném místě (z boční strany vchodu do areálu nemocnice). Zařízení místa, instalace buňky i potřebné techniky a vybavení bylo nutné provést ve velmi krátkém čase vzhledem k termínu stanoveném rozhodnutím vlády.

Celý článek


Riziko infarktu hrozí i na Štědrý den. Zpomalte a vychutnejte si kouzelný čas Vánoc, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL

21.12.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Přestože jsou Vánoce označovány za svátky klidu, míru a pohody, varují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, že i v tomto období hrozí lidem vznik akutních srdečních příhod. Zejména o Vánocích paradoxně nastává čas zvýšeného stresu, a proto je důležité zpomalit a snažit se užít si kouzelný čas v co největším klidu a pohodě.

Celý článek


Zaměstnanci opět plnili vánoční přání seniorů

21.12.2020 / Perfect Distribution

Ani nouzový stav a přijatá vládní opatření nezastavily naše zaměstnance, aby pokračovali v nastavené tradici ve vánočním obdarování seniorů ve vybraném domově. Letos jsme splnili společné přání, které využijí všichni klienti Domova pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici. Za vybrané peníze jsme koupili do společenské místnosti vodní fontánu, která je nejen krásná dekorace, ale především zvlhčuje a pročišťuje vzduch. Za zbylé peníze jsme pořídili respirátory a jako podporu dobré vůle svých zaměstnanců koupila firma televizi.

Celý článek


O vánoční atmosféru v říčanské nemocnici pacienti nepřijdou

21.12.2020 / Nemocnice AGEL Říčany

Přestože je letošní advent kvůli koronavirové epidemii zcela jiný než v minulých letech, snaží se personál Nemocnice AGEL Říčany svým pacientům předvánoční čas co nejvíce zpříjemnit a vykouzlit jim co nejkrásnější Vánoce.

Celý článek


Primář ze šumperské dialýzy po mnoha letech pacientům koledy nezazpívá. O dárky ani ducha Vánoc přesto nepřijdou

18.12.2020 / AGEL Dialýza

Po více než dvaceti letech se adventní čas musí obejít na AGEL Dialýze v Šumperku bez zpívání oblíbených koled. Zdravotníkům se i tak podařilo navodit kouzelnou atmosféru Vánoc a pro pacienty, kteří zde musí docházet i během svátků, připravit malé překvapení.

Celý článek


Mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB vyšetřil minulý týden stovku pedagogických pracovníků

14.12.2020 / AGEL

Pedagogové z Moravskoslezského kraje nemusejí pro realizaci rychlých antigenních testů navštěvovat nemocnice nebo jiná odběrová zařízení. Mají k dispozici také mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB, který vyšetření provede přímo na půdě školy. Minulý týden mobilní tým vyšetřil na přítomnost nového typu koronaviru téměř sto pedagogických pracovníků ve čtyřech různých ostravských školách.

Celý článek


O vánoční atmosféru klienti v Nemocnici AGEL Louny nepřijdou ani letos

14.12.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Letošní advent je kvůli koronaviru jiný, ale personál Nemocnice AGEL Louny se i přesto bude snažit, aby klientům sociální služby připravil ty nejkrásnější Vánoce. V nemocnici zůstanou i v období vánočních svátků zhruba čtyři desítky klientů sociální služby.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Český Těšín vyšetřilo tento týden 55 pedagogů 

11.12.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Odběrové místo v Nemocnici AGEL Český Těšín se také aktivně podílí na antigenním testování pedagogických pracovníků. Tento týden jich vyšetřila již 55. Nemocnice vyšetřuje nejen místní pedagogy z blízkého okolí, ale přijíždějí se zde nechat otestovat také učitelé z Třinecka či Jablunkovska.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Český Těšín letos opět budou znít koledy: české i polské

7.12.2020 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Předvánoční období, které by se mělo odehrávat ve znamení klidu, pohody a slavnostní atmosféry, je letos bohužel ovlivněno epidemií koronaviru. V Nemocnici AGEL Český Těšín se přesto pro své pacienty snaží „vykouzlit“ adventní atmosféru a chystají řadu akcí.

Celý článek


Na účinnou rehabilitaci v “kosmickém obleku” Kubovi přispívá NADACE AGEL

23.11.2020 / AGEL

Diagnózu dětská mozková obrna si musela vyslechnout ještě v porodnici maminka dnes jedenáctiletého Jakuba Komrzího z Prahy, který i přes nelehký životní osud dokáže žít s úsměvem a radostí. Jednou z efektivních léčebných metod, která mu pomáhá v rozvoji, je neurorehabilitace. Finančně náročná metoda není hrazená zdravotní pojišťovnou, Nadace AGEL proto rodině Jakuba na speciální rehabilitaci již podruhé přispěla.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ otevře své dveře veřejnosti – tentokrát online

16.11.2020 / AGEL

Právě začíná období, kdy se žáci devátých ročníků základních škol rozhodují, kterým směrem povedou jejich první kroky do budoucna. Zájemci o studium na středních školách mají letos kvůli koronaviru velmi omezené možnosti, jak blíže poznat prostředí svých vybraných škol. Školy jsou zavřené a veřejnost se do nich nedostane. AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ se proto rozhodla přiblížit své zázemí zájemcům o studium alespoň online.

Celý článek


Třetina žen odkládá preventivní vyšetření prsu, varují odborníci AGEL Diagnostického centra

16.11.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Koronavirová epidemie výrazně ovlivňuje také oblast preventivní medicíny. Ta je však u řady onemocnění klíčová pro úspěšnou léčbu. Jedním z onemocnění, kde má prevence zásadní význam, je i rakovina prsu. Přesto jí v Česku ročně podlehne okolo 1600 žen. Odborníci z AGEL Diagnostického centra proto vyzývají ženy, aby návštěvu odborníka neodkládaly, a to především v případě nejasného pohmatového nálezu při samovyšetření.

Celý článek


Rekordní víkend v nemocnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji

1.11.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ve třech nemocnicích AGEL Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku leží aktuálně 172 covid-pozitivních pacientů, z toho 26 osob ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. To je o víkendu vůbec nejvíce od počátku epidemie. Dalších 38 pacientů je aktuálně hospitalizováno v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Odběrové týmy skupiny AGEL budou ve třech městech Moravskoslezského kraje testovat i o víkendech

30.10.2020 / AGEL

Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji aktivně reagují na enormní poptávku o testovaní na koronavirus, které pomáhá v boji s pandemií. Ve třech městech nově pracují odběrové týmy také během soboty i neděle. V nemocnici AGEL v Českém Těšíně se dokonce zdravotníci snaží nepříjemné vyšetření dětem zpříjemnit malým dárkem.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a VOŠ vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.10.2020 / AGEL

Rychle rostoucí počty nakažených a neutuchající epidemie COVID-19 donutila vládu České republiky uložit pracovní povinnost studentům, kteří se připravují na nelékařské zdravotnické profese. Pracovní povinnost se týká studentů vysokých škol, vyšších odborných škol, ale i středních zdravotnických škol.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola Ostrava otevírá další online kurz pro sanitáře. Zájemce láká bezpečná výuka, jistota práce a chuť pomáhat

19.10.2020 / AGEL

Zájemcům, kteří mají chuť pomáhat a dále se vzdělávat se otevírá již třetí akreditovaný kurz Sanitáře, který pořádá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. Přihlášky do třetího kurzu pro sanitáře s online teoretickou výukou je možné podat do 30. října.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na pomůcku, díky které může pacient s roztroušenou sklerózou chodit do práce

15.10.2020 / NADACE AGEL

Třiapadesátiletý Miroslav Braum z Mostu trpí progresivní formou roztroušené sklerózy, která mu stále více ztěžuje kvalitu života. K onemocnění se však postavil čelem. I nadále pracuje na plný úvazek a snaží se žít aktivně. Vydatně mu v tom pomáhá neurostimulační pomůcka WalkAide, na jejíž pořízení přispěla NADACE AGEL částkou 20 tisíc korun.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nejmodernější rentgenový přístroj pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu

6.10.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Nový model angiolinky pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu mají jako první v Čechách a teprve druzí v České republice odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích. Specializované pracoviště díky nejmodernější generaci angiografických přístrojů rozšiřuje své léčebné spektrum a zároveň má v plánu navýšit počet invazivních arytmologických léčebných výkonů.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Prevence dokáže včas odhalit zdravotní problémy, připomínají odborníci Kardiologického centra AGEL Pardubice u příležitosti Světového dne srdce

24.9.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Jak důležité je o své srdce pečovat? Nejen na to již dvacet let upozorňuje Světový den srdce, který připadá na 29. září. Lékaři z Kardiologického centra AGEL Pardubice připomínají, že kardiovaskulární onemocnění jsou, společně s těmi onkologickými, nejčastější příčinou úmrtí u dospělé české populace. Svůj velký podíl na tom má nezdravý životní styl i paradoxně vysoká úroveň zdravotní péče.

Celý článek


Světový den lékárníků si připomenou také v síti Lékáren AGEL

23.9.2020 / AGEL

Nenahraditelnou činnost poskytovatelů lékárenské péče v systému zdravotnictví veřejnosti každoročně připomíná Světový den lékárníků, ustanovený Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP) na 25. září. Tento významný den si v pátek připomenou také v Lékárnách AGEL.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL zahájila modernizaci přístrojového vybavení, špičkovou diagnostiku zpřístupní i lidem v menších městech

22.9.2020 / AGEL

Špičkové radiodiagnostické přístroje za více než 200 miliónů korun nainstaluje do svých zdravotnických zařízení v Česku a na Slovensku zdravotnická skupina AGEL. Díky rozsáhlému investičnímu projektu budou obměněny nejen starší přístroje, ale novými magnetickými rezonancemi budou nově vybaveny také nemocnice v regionech, kde tato vyšetřovací metoda dosud chyběla. To zkvalitní diagnostické možnosti lékařů nejen v samotných nemocnicích, ale i ostatním poskytovatelům zdravotní péče v regionech.

Celý článek


Džungarská rodinka křečků těší v lounské nemocnici klienty sociální služby

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Netradiční společníky mají  při pobytu v sociální službě klienti oddělení sociálních lůžek v Nemocnici AGEL Louny. Jedná se o rodinku džungarských křečků, kteří rozvíjí klientům jemnou motoriku či pomáhají s nácvikem koncentrace a paměti. S nenápadnými „léčiteli“ z říše zvířat mají na oddělení velice dobré zkušenosti.

Celý článek


Prázdninovou dialýzu absolvoval v Šumperku i turista z New Yorku

31.8.2020 / AGEL Dialýza

Pandemie koronaviru se během letošního léta podepsala také na zájmu cestovatelů o tzv. prázdninové dialýzy, jejichž počet v uplynulých letech opakovaně rostl. Aktivní pacienti s poruchou ledvin trávící volný čas v Jeseníkách i letos využívají služeb AGEL Dialýzy v Šumperku, ne ale v takové míře jako v minulosti.

Celý článek


Skupina AGEL se významně podílela na úspěchu ženského tenisového turnaje

18.8.2020 / AGEL

Díky podpoře Laboratoří AGEL a zajištění zdravotní péče skupinou AGEL proběhl k naprosté spokojenosti hráček i zastřešující ženské tenisové asociace WTA v tenisovém areálu Sparta Praha ženský mezinárodní tenisový turnaj. Vyhrála ho světová tenisová dvojka Simona Halepová z Rumunska, čtyřhru vyhrály Češky Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou.

Celý článek


V Kardiologickém centru AGEL Pardubice zprůchodňují dlouhodobě uzavřené srdeční tepny. Výkony se sem přijíždějí učit lékaři ze světa

20.7.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Odborníci Kardiologického centra AGEL v Pardubicích provádějí jako jedni z mála v republice katetrizační výkony stojící na vrcholu pyramidy obtížnosti v intervenční kardiologii. Konkrétně se jedná o program rekanalizace chronických uzávěrů srdečních tepen (CTO – Chronical Total Occlusions), díky kterému pardubičtí lékaři od roku 2016 ulevili od zdravotních potíží dvě stovkám pacientů, především v aktivním věku.

Celý článek


Konsolidovaný zisk zdravotnické skupiny AGEL dosáhl v roce 2019 hodnoty 843 milionů korun

17.7.2020 / AGEL

Skupina AGEL dosáhla v roce 2019 konsolidovaného zisku před zdaněním 843 milionů korun.

Celý článek


V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích hlídají své pacienty na dálku

23.6.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Pro pacienty, kteří mají problémy se srdcem, mohla být v době koronavirové pandemie cesta za lékařem riskantní. Do Kardiologického centra AGEL v Pardubicích však někteří z nich jezdit nemuseli. Odborníkům zde pomáhá v léčení také telemedicína. Dálková monitorace pacientů se srdečními přístroji včasně upozorní na potíže a nahradí až tři ze čtyř potřebných osobních návštěv za rok, což přináší nejen komfort pacientům, ale také velkou úsporu času pro ošetřující personál.

Celý článek


Bolesti léčí v Hornické poliklinice v Ostravě nově oxidem uhličitým i mikrovlnnou diatermií

22.6.2020 / AGEL Hornická poliklinika

Spektrum léčebných metod rozšiřuje rehabilitace v Hornické poliklinice v Ostravě patřící do skupiny AGEL. Problémy nejen se zády zde nově léči oxidem uhličitým, pro chronicky nemocné je nyní nově k dispozici mikrovlnná diatermie. Již brzy se komfortnější rehabilitace dočkají hůře mobilní pacienti.

Celý článek


Covid infarkt nezastaví, varují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

20.5.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Ačkoli v posledních měsících veškerá pozornost směřuje k obavám z onemocnění koronavirem, nákazy se rozhodně nezalekne akutní infarkt myokardu, který zůstává i v covidové době stále velmi závažným onemocněním s nemalým rizikem úmrtí. Jenže lidé často příznaky podceňují, s potížemi za lékařem ze strachu z pandemie nejdou a snaží se infarkt „přechodit“. Odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích ovšem upozorňují, aby lidé nebrali zdravotní potíže na lehkou váhu, protože právě čas hraje při srdečních příhodách hlavní roli.

Celý článek


AGEL si připomene Mezinárodní den sester, ocení jejich nasazení nejen v aktuální náročné době

11.5.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje všem zdravotním sestrám a ošetřovatelům k jejich svátku. Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Z celkového počtu 13,5 tisíce zaměstnanců tvoří zdravotnické a ošetřovatelské profese ve skupině AGEL v Česku a na Slovensku více než třetinu pracovníků.

Celý článek


Profesia sestry nesie v sebe odbornosť a profesionalitu, dôležitý je ale aj úsmev a pochopenie

11.5.2020 / AGEL

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020 / AGEL Středomoravská nemocniční

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


Jistotu práce v každé době získají absolventi online kurzu pro sanitáře AGEL Střední zdravotnické školy Ostrava

20.4.2020 / AGEL

Přicházející ekonomická krize znejišťuje řadu lidí. Současný stav naplno ukázal, že zdravotnictví patří mezi obory, kterých je zapotřebí v každé situaci. Každý může nyní nastartovat svou novou kariéru právě pro tuto nepostradatelnou oblast. Pro zájemce, kteří hledají jistotu, chtějí pomáhat a dále pracovat na svém vzdělání vyhlašuje AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě kurz pro sanitáře s online teoretickou výukou. Přihlášky je možné podat do 28. dubna.

Celý článek


Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31.3.2020 / AGEL

Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

Celý článek


Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19.3.2020 / AGEL

Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě vyšetřuje vzorky na SARS-CoV-2 nebo nový typ koronaviru v maximální kapacitě

16.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru, pracují aktuálně na maximu své kapacity. Denně zde vyšetří až 150 vzorků.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. Ostrava se staly první soukromou laboratoří, která má povolení Státního zdravotního ústavu provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2

9.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGEL v současné době, stejně jako ve všech evropských zemích, dodržují postup vyšetřování vzorků v indikovaném případě, tedy splňujícím definici pro suspektní (podezřelý) případ.

Celý článek


Nové moderní ultrazvuky využívají pacientky Novojičínského diagnostického centra ve Vsetíně a v Novém Jičíně

9.3.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostickém centrum pořídilo na své pracoviště do Nového Jičína a Vsetína nové ultrazvuky Samsung Medison RS80A, které disponují tím nejmodernějším technickým vybavením. Investice do obou přístrojů činila téměř 2,5 miliónu korun.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

6.3.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Své ledviny si předcházejte, radí primář Dialýzy Šumperk

4.3.2020 / AGEL Dialýza

Ledviny stojí v centru metabolismu, a pokud je postihne onemocnění, ovlivní to fungování celého organismu. Zpočátku může pacient čelit „jen“ zvyšování krevního tlaku, ale v pokročilejších stádiích dochází k závažným poruchách fungování ledvin až k jejich selhání. Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL, měsíčně poskytuje péči stovce pacientů, kteří mají s tímto scénářem zkušenost. Nejmladší klient zdejší dialýzy má pouhých 18 let. V rámci Světového dne ledvin proto nabádají lékaři veřejnost k důslednější péči o své ledviny.

Celý článek


Málokdo v patnácti ví, co chce dělat po zbytek život. Výběr střední školy je pro žáky obzvláště těžký

27.2.2020 / AGEL

Posledních několik dní mají žáci základních škol k podání přihlášky k dalšímu studiu na středních školách.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

24.2.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D. Jeho hladinu vyšetřují v laboratořích AGELLAB

13.2.2020 / AGEL

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě. Odborníci v novojičínských laboratořích AGELLAB však právě díky testům krve odhalují aktuální hladinu „déčka“.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020 / AGEL

Nově vybavenými laboratorními učebnami se může pyšnit AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Ostravě – Koblově. Díky možnosti využít dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie mohla škola kompletně vybavit novou laboratoř, kde se na své budoucí povolání připravují žáci zdravotnického lycea, laboratorní asistenti i praktické sestry. Kvalita výuky je tak na mnohem vyšší úrovni.

Celý článek


Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

22.1.2020 / AGEL

Předávají se z generace na generaci, jsou základem našich podobností i naší jedinečnosti. Řeč je o genech, které určují, jak budeme vypadat nebo jak se budeme vypořádávat s nemocemi. Mohou však dědičné vlivy i za to, že onemocníme rakovinou? Proč u některých nádor propukne a jiných ne? Tak na tyto a podobné otázky dává odpověď rozsáhlý výzkum, do kterého se před třemi roky pustily novojičínské laboratoře AGELLAB spolu s odborníky z pražské Univerzity Karlovy. Nyní přinášejí první výsledky.

Celý článek


Pacientům Dialýzy Šumperk přišel zazpívat koledy primář s kolektivem zdravotníků

20.12.2019 / AGEL Dialýza

Předvánoční zpestření si pro pacienty Dialýzy Šumperk, která patří do skupiny AGEL, připravil zdejší kolektiv. V čele s primářem MUDr. Petrem Schlemmerem, který zpěv doprovázel i hrou na kytaru, zpíval tým zdravotníků pacientům vánoční koledy. Žádný z klientů tak nepřijde o kouzelnou atmosféru Vánoc.

Celý článek


Uchazeči o studium na AGEL Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole v Českém Těšíně se nechali prověřit své zdraví

19.12.2019 / AGEL

Více než sto dětí v doprovodu rodičů si nenechalo ujít den otevřených dveří AGEL Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Zájemci nejenže se dozvěděli informace o studijních oborech, ale také absolvovali měření tlaku či cukru v krvi, vyšetření plochonoží či určování krevní skupiny. Zájem návštěvníků akce o preventivní vyšetření byl nadprůměrný a zdravotníky potěšil.

Celý článek


Vánoční nadílka zaměstnanců Perfect Distribution a AGEL Trade potěšila seniory

19.12.2019 / Perfect Distribution

Tři desítky vánočních vzkazů, nesoucích přání jako kaleidoskopická lampa, měkká deka, senzorické rukavice, polohovací půlválec, ale třeba i model terapeutického psa, našli letos zaměstnanci Perfect Distribution a AGEL Trade na stromě splněných přání, který jim každoročně vyrůstá v sídle společnosti v Prostějově. Dárky, které společně pořídili, nadělil Ježíšek seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou či jinou demencí v Domě Naděje v Brně Vinohradech.

Celý článek


Žáci základních škol se učí s odborníky AGEL správně stravovat, sedět i sportovat

17.12.2019 / AGEL

O vyvážené stravě, zdravém sedu i pravidelném pohybu se dozvídají žáci 8. a 9. tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, zapojených do projektu Optimalizace stravovacích návyků a pohybové aktivity u dětí staršího školního věku, který realizuje Vzdělávací a výzkumný institut AGEL. Své stravovací i pohybové návyky děti se zájmem konzultují s nutričními specialisty a fyzioterapeutem. Nejenže se děti dozví, jak by měl vypadat jejich jídelníček, ale během výuky si i zacvičí.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Rozšířenou nabídku studijních oborů představí AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně na dni otevřených dveří

9.12.2019 / AGEL

Nabídka studijních oborů na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně se od září rozšíří o Vyšší odbornou školu, konkrétně o obor Diplomovaná všeobecná sestra. Veškeré informace o nových studijních možnostech i oborech stávajících získají zájemci na Dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 14.00 do 17.00 hodin. Součástí programu budou i bezplatná vyšetření, která provedou zdravotníci z Nemocnice Podlesí a Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


Mikulášská nadílka čekala na pacienty Dialýzy Šumperk

6.12.2019 / AGEL Dialýza

Úsměvy vykouzlila včera i dnes pacientům Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL, drobná mikulášská nadílka. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v nemocnicích Středomoravské nemocniční

5.12.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov, které provozuje Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL. Netradiční návštěva vykouzlila dětem úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

20.11.2019 / AGEL

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

Celý článek


Hornická poliklinika v Ostravě vyšetří zájemcům hladinu cukru v krvi

13.11.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Nadváha, špatná životospráva, nedostatek pohybu i rodinná anamnéza mohou stát za onemocněním diabetes neboli cukrovkou. Krevní tlak a hladinu cukru v krvi si mohou nechat bezplatně změřit zájemci v pátek 15. listopadu od 7 do 10 hodin v rámci akce Den prevence diabetu, který pořádá Hornická poliklinika, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Hornická poliklinika obhájila náročný audit kvality

18.10.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Získaný akreditační certifikát je pro pacienty polikliniky garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum se otvírá veřejnosti

14.10.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Navštívit mamodiagnostické pracoviště, prohlédnout si špičkové mamografické přístroje s unikátní technologií 3D zobrazení, načerpat informace na tematických přednáškách a prodiskutovat možnosti vyšetření se specialisty Novojičínského diagnostického centra, které patří do skupiny AGEL, mohou zájemkyně o vyšetření prsu ve čtvrtek 17. října od 13 do 16 hodin na odborném pracovišti v Novém Jičíně.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


Vyvarujte se dehydratace a následného selhání ledvin, pijte čistou vodu, radí primář Dialýzy Šumperk

17.7.2019 / AGEL Dialýza

Pít po celý den čistou pramenitou vodu, aby si člověk udržel hydratovaný organismus, je pro mnohé nesplnitelný úkol. Lidé své ledviny nejčastěji zanedbávají tím, že pijí nevhodné nápoje, přijímají nedostatek tekutin anebo je přijímají nárazově. To vede u každého desátého Čecha k onemocnění ledvin, až k jejich selhání. O akutním selhání ledvin vědí své čtyři noví pacienti Dialýzy Šumperk, jež patří do skupiny AGEL, které spolu s dalšími pěti podezřeními na onemocnění ledvin ošetřili zdravotníci Dialýzy za poslední měsíc. Nárůst pacientů zde pozorují dlouhodobě, proto dbají na prevenci a zdůrazňují lidem, že základem pitného režimu nejsou minerálky, natož slazené nápoje s vysokým obsahem cukru.

Celý článek


Skupina AGEL hospodařila v roce 2018 se ziskem 754 milionů

16.7.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním 754 milionů korun.

Celý článek


Léčebnou rehabilitaci Hornické polikliniky posílil tým orlovských zdravotníků

3.7.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Zkušený rehabilitační lékař MUDr. Marek Lipowski a pět fyzioterapeutů posílili minulý měsíc Oddělení léčebné rehabilitace Hornické polikliniky v Ostravě. Díky této posile se mohou pacienti Hornické polikliniky, která patří do skupiny AGEL, radovat z velmi krátkých objednacích lhůt i z nových metod a postupů, které v nabídce služeb oddělení dosud chyběly.

Celý článek


Točená zmrzlina zpříjemnila parný den zdravotníkům Hornické polikliniky

1.7.2019 / AGEL Hornická poliklinika

Mít neomezený příděl osvěžující vanilkové a citronové zmrzliny bylo v pondělí 1. července pro zaměstnance Hornické polikliniky v Ostravě milým překvapením.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Dětští i dospělí pacienti Středomoravské nemocniční s plicní ventilací se mohou léčit doma

31.5.2019 / AGEL Středomoravská nemocniční

Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Celý článek


Dialýza Šumperk získala dvě nová moderní lůžka

27.5.2019 / AGEL Dialýza

Dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka získala Dialýza Šumperk. Moderní resuscitační lůžka s váhou slouží pacientům, kteří jsou odkázání na dialyzační léčbu. Nové špičkové vybavení, které nahradilo starší typ, přišlo zdravotnické zařízení téměř na půl miliónu korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum ve Vsetíně uvedlo do provozu špičkový mamograf

27.3.2019 / AGEL Diagnostické centrum

Unikátní mamograf uvedlo do ostrého provozu Novojičínské diagnostické centrum na detašovaném pracovišti ve vsetínském Mammocentru. Nový mamografický přístroj s možností pořízení digitální prsní tomosyntézy ( DBT) v hodnotě téměř 6 miliónů korun díky unikátní 3D technologii umožňuje přesnější diagnostiku.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku navštívila více než stovka zájemců

20.3.2019 / AGEL Dialýza

Ve čtvrtek 14. března proběhl na šumperské dialýze tradiční Den ledvin. Během celého dne bylo vyšetřeno 106 lidí, přičemž u 55 příchozích byly zaznamenány hodnoty odchylující se od normy. Šest klientů bylo pozváno k podrobnějšímu vyšetření v nefrologické ambulanci, čtyřiceti klientům bylo doporučeno navštívit praktického lékaře a devíti jinou specializovanou ambulanci.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Druhý březnový čtvrtek bude na Dialýze v Šumperku patřit prevenci ledvinových onemocnění

8.3.2019 / AGEL Dialýza

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který z těla odvádí odpadní látky a udržuje optimální tělesnou hladinu tekutin. Proto by se každý měl preventivně zajímat o to, zda jsou jeho ledviny v pořádku. Dialýza v Šumperku, která patří do skupiny AGEL, podporuje osvětu a prevenci a každoročně si připomíná Světový den ledvin, kdy lidem nabízí bezplatná vyšetření bez nutnosti předchozího objednání. Letos se akce uskuteční ve čtvrtek 14. března od 9 do 17 hodin.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.11.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

18. listopad je každoročně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neoprávněným a neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nebídne zájemcům osvětu.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Dětská oddělení v Prostějově i Šternberku dostala dárečky pro nedonošené děti

14.8.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím skupiny AGEL občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Dovolenou v Jeseníkách si mohou díky Dialýze Šumperk užít i pacienti odkázaní na dialýzu

19.7.2018 / AGEL Dialýza

Onemocnění ledvin s nutností dialyzační léčby znamená pro každého pacienta řadu omezení. Jedním z nich je potřeba pravidelné očisty krve, která probíhá obvykle ve spádovém dialyzačním středisku několikrát týdně. Díky nabídce dočasné péče však dnes mohou i tito pacienti cestovat – a to například do malebné krajiny Jeseníků, kde dialyzační péči všem zájemcům nabízí Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL. Její služby v průběhu léta využívá pravidelně několik desítek zájemců o rekreační dialýzu.

Celý článek


Dialýza Šumperk pořídila nový výtah pro pacienty i zásobování

18.7.2018 / AGEL Dialýza

Pacienti s onemocněním ledvin se na šumperské dialýze vozí novým výtahem. Zdravotnické zařízení, které je členem skupiny AGEL, investovalo do obměny původního vybavení z 90. let 20. století a zakoupilo nový moderní výtah za více než milion korun. Novým výtahem se přitom nebudou vozit pouze pacienti a zaměstnanci, ale poslouží i k zásobování celé budovy.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Středomoravská nemocniční je společnost přátelská rodině

19.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Středomoravská nemocniční, člen holdingu AGEL, která poskytuje zdravotní péči v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, je oficiálně společností přátelskou k rodině. Dokazuje to čerstvý certifikát odborné poroty, který získala firma od neziskové organizace Síť po rodinu za svůj přístup k zaměstnancům a jejich potřebám. V rámci České republiky je přitom Středomoravská nemocniční vůbec prvním zdravotnickým zařízením, které tento titul získalo.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji

1.6.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou nejsou ani nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji, a to konkrétně v Prostějově, Přerově a Jeseníku, kam v pátek 1. června přišli malým pacientům předčítat pohádky dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny AGEL.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


Nemocnice AGELu v Olomouckém kraji zvou na sérii akcí zaměřených na hygienu rukou

2.5.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

Zájemci z okolí Přerova, Prostějova, Šternberku i Jeseníku budou mít začátkem května jedinečnou možnost dozvědět se vše podstatné o hygieně rukou a také si natrénovat a prověřit správnou techniku mytí. Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Výjimkou nebude ani čtveřice nemocnic skupiny AGEL v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které od čtvrtka 3. května do čtvrtka 10. května nabídnou zájemcům z řad široké veřejnosti sérii preventivních akcí.

Celý článek


Novojičínské diagnostické centrum spustilo do ostrého provozu unikátní mamograf

11.4.2018 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL, dnes slavnostně představilo a do ostrého provozu spustilo unikátní mamografický přístroj. Zdejší lékaři zde jako jediní v České republice provádějí kombinované vyšetření kontrastní mamografie s následným odběrem podezřelého okrsku tkáně metodou SVAB (stereotaktická vakuová biopsie).

Celý článek


Tři čtvrtiny vyšetřených na Dni ledvin Dialýzy Šumperk bylo odesláno k dalšímu vyšetření

9.3.2018 / AGEL Dialýza

Alarmující výsledky zaznamenali během včerejšího dne zdravotníci Dialýzy Šumperk na preventivně osvětové akci Den ledvin. Během celého dne zde vyšetřili 75 lidí, přičemž u tří čtvrtin z nich zaznamenali hodnoty odchylující se od normy. Naprostá většina účastníků akce tak dostala od zdravotníků doporučení podstoupit navštívit svého praktického lékaře nebo přímo specializovanou ambulanci.

Celý článek


Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

5.3.2018 / AGEL Dialýza

Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku

25.1.2018 / AGEL Středomoravská nemocniční

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku půjde tentokrát o více než stovku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty na Dialýzu Šumperk

14.12.2017 / AGEL Dialýza

Sváteční atmosféra a vánoční duch dorazí v adventním období také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Již v těchto dnech zdobí prostory dialýzy vánoční dekorace, zároveň ale každý pacient, který dorazí na dialýzu v období svátků, obdrží od personálu malou vánoční pozornost. Chybět navíc nebudou ani koledy, a to v živém podání personálu Dialýzy Šumperk.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Unikátní mamograf v Novojičínském diagnostickém centru urychlí diagnostiku rakoviny prsu

25.9.2017 / AGEL Diagnostické centrum

Jako jediný v České republice disponuje přístroj, který v těchto dnech nainstalovalo na své pracoviště Novojičínské diagnostické centrum, člen skupiny AGEL, modulem kontrastní mamografie. Tato metoda poskytuje lékařům další informace nad rámec klasické mamografie a navíc dokáže vyšetřit prsa nejen rychleji, ale také levněji. Kromě toho je nový mamografický přístroj šetrný k pacientkám. Investice do nového vybavení, včetně příslušenství, přesáhla 8 miliónů korun.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk v minulých letech zahájily pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Kurzy vedou zkušení odborníci přímo v nemocnici, ve Šternberku pak navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem a škol.

Celý článek


Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

6.8.2017 / AGEL Středomoravská nemocniční

Společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL a v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nový rentgen v Novojičínském diagnostickém centru ve Frenštátu pod Radhoštěm odhalí i vlasové zlomeniny

21.6.2017 / AGEL Diagnostické centrum

Novým skiagrafickým přístrojem se může nyní pochlubit Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě téměř 1,5 miliónu korun bude na pobočce diagnostického centra ve Frenštátu pod Radhoštěm sloužit ke klasickému snímkování veškerých kostí, břišní dutiny nebo plic.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / AGEL Dialýza

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / AGEL Dialýza

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / AGEL Dialýza

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz