Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

V nutriční ambulanci v Nemocnici AGEL Říčany pomáhá nejen s hubnutím speciální přístroj InBody BWA

22.7.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Na základě přesného a komplexního měření lze nastavit individuální výživový či tréninkový plán. Toto podrobné měření probíhá v nutriční ambulanci Nemocnice AGEL Říčany na speciálním přístroji InBody BWA. Díky výsledné zprávě o skladbě vašeho těla, co se týče podílu vody, tuků, svalů a minerálů se zjistí vaše ideální hodnoty a na jejich základě pak může nutriční terapeutka stanovit, kolik potřebujete denně přijmout kalorií pro optimální váhu a hubnutí bez jojo efektu.

Celý článek


Přes 240 lidí navštívilo stánek AGEL Transfúzní služby na Dni s Horskou službou. Chtěli znát svou krevní skupinu

22.7.2024 / AGEL Transfúzní služba

Třetí červencová sobota opět patřila Dni s Horskou službou v Loučné nad Desnou. Veřejnost zde mohla, již po čtvrté, navštívit také promostánek AGEL Transfúzní služby. Sestřičky a laborantky na stánku nabízely orientační test krevní skupiny a zájemcům o bezpříspěvkové dárcovství krve a plazmy poskytly základní informace a pozvánku do odběrových pracovišť AGEL Transfúzní služby.

Celý článek


Letní měsíce a nápor úrazů: Chirurgická ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí denně ošetří stovku pacientů

19.7.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se každoročně v době letních měsíců potýká se zvýšeným počtem ošetřených pacientů v souvislosti s úrazy či pacientů v ebrietě (opilosti). Turistické a sportovní aktivity v Beskydech vedou k nárůstu úrazů a zdejší chirurgická ambulance tak nyní ošetřuje stovky pacientů týdně.

Celý článek


NADACE AGEL pomohla handicapovanému Jakubovi, který žije jen s tátou

18.7.2024 / NADACE AGEL

Praha, Bruntál, 17. července 2024: Jednadvacetiletý Jakub z Lichnova u Bruntálu trpí od narození poruchou autistického spektra. Chodí do speciální školy i do stacionáře, a veškerý volný čas tráví s tátou, který o něj jako jediný pečuje. Jakub s otcem milují výlety přírodou, a řada místních je již dobře zná jako dva parťáky, kteří brázdí okolními cyklostezkami společně na ručně vyrobeném tandemovém kole. To klasické by totiž Jakub nezvládl. Aby byl prožitek z jízdy i bezpečnost ještě lepší, přispěla NADACE AGEL Jakubovi a jeho tátovi na pořízení originálního semitříkolového tandemu.

Celý článek


Obsah keramické nádoby staré 3 000 let byl odhalen prostřednictvím CT Nemocnice AGEL v Přerově

17.7.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 17. července 2024: Výstava Detektory v archeologii na Přerovsku v Muzeu Komenského v Přerově představuje zajímavé archeologické nálezy z různých časových období. Jedinečným exponátem výstavy je také depot bronzových předmětů starý 3000 let, který byl v roce 2020 objeven Tomášem Melichem ve Staré Vsi. Tento nález z pozdní doby bronzové mohl díky spolupráci s Nemocnicí AGEL Přerov projít v rámci přípravy výstavy skenováním na počítačové tomografii. Vyšetření nálezu trvalo asi půl hodiny a splnilo svůj účel.

Celý článek


Modernizace hemodialyzačního oddělení v Nemocnici AGEL Prostějov zvýšila efektivitu a šetří životní prostředí

17.7.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 16. července 2024: Hemodialyzační oddělení Nemocnice AGEL Prostějov se během druhého čtvrtletí roku 2024 dočkalo významné modernizace, během níž byla provedena výměna úpravny vody a instalace nového plně automatického systému pro přípravu a distribuci kyselých koncentrátů nezbytných pro hemodialyzační procedury.

Celý článek


NADACE AGEL zpestřila běžný den klientů v Nemocnici AGEL Louny. Obdrželi balíčky vitamínů a užili si společné aktivity

16.7.2024 / Nemocnice AGEL Louny

Svou první návštěvu klientů v Nemocnici AGEL Louny uskutečnila Lucie Dvořáková, členka správní rady NADACE AGEL. Při této příležitosti představila svůj plán na podporu zdraví a pohody klientů a přinesla jim balíčky plné vitamínů. Dále se aktivně zapojila do aktivizační činnosti, kterou tentokrát bylo motání bambulek, ze kterých vzniknou nové krásné výrobky.

Celý článek


Zdeněk Piškula navštívil dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. S dětmi maloval panenky Kiwanis

16.7.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Vzácná návštěva zavítala za hospitalizovanými dětmi do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Z Letních shakespearovských slavností si za dětmi odskočil herec Zdeněk Piškula, známý jako myslivec z televizní pohádky Tři bratři, vítěz osmé řady taneční soutěže StarDance nebo Hrouzek junior ze seriálu z hokejového prostředí Lajna. U společného stolu si s dětmi vybarvil svou panenku a na chvíli tak pomohl rozptýlit malé pacienty v nemocničním prostředí.

Celý článek


Profesionální péče i po propuštění z porodnice. Porodní asistentky z Nemocnice AGEL Přerov navštěvují klientky i doma

15.7.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 15. července 2024: Mít doma malé miminko je práce na plný úvazek. Na každou novopečenou maminku je toho občas příliš a potřebuje se poradit nejen ohledně zdravotního stavu. Proto Nemocnice AGEL Přerov nově poskytuje maminkám návštěvní službu porodní asistentkou. Porodní asistentka přijede k ženě domů, v pohodlí domova zkontroluje zdravotní stav matky a miminka. Pomůže a poradí s péčí, kojením, poskytne také psychickou podporu, když s ženou probere pocity a potřeby v období celého šestinedělí.

Celý článek


Deset přístrojů pomáhá s hojením ran v rámci podtlakové terapie VAC v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí

15.7.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí využívá VAC systém, tedy metodu, která působením řízeného podtlaku na povrch rány zlepšuje její hojení již více než 10 let. Doposud byl přiložen VAC systém celkem 558 pacientům, u kterých bylo provedeno 1 233 výměn v rámci podtlakové terapie. Jen za rok 2023 a první pololetí 2024 byla podtlaková terapie přiložena 121 pacientům, kterým pomohla v rámci různých operačních a chirurgických diagnóz.

Celý článek


Porodnice v Novém Jičíně nebrání mít maminkám u porodu třeba i fotografa. Pozitivní ohlasy rodiček narůstají

12.7.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

V novojičínské porodnici AGEL mohou mít rodičky u porodu klidně i fotografa. Záleží jenom na nich, koho si budou chtít přivést. Personál respektuje přání rodiček a volbu osob, které v tak vzácnou chvíli chtějí mít u sebe.

Celý článek


Kuriózní zranění nejsou v Nemocnici AGEL Podhorská v letních měsících výjimkou. Lékaři ošetřovali i kousnutí velbloudem

11.7.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Spektrum výkonů chirurgické ambulance je široké. Do výčtu úrazů a zranění, s jejichž ošetřením se setkávají lékaři chirurgické ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále i v Rýmařově nezřídka spadá také zranění způsobené zvířetem.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice jsme přivítali na svět v první polovině roku 529 dětí. Nechyběly ani porody dvojčat

10.7.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v první polovině roku 2024 narodilo celkem 529 dětí. Hned dvakrát se rodiče radovali z dvojčat. Stejně jako v loňském roce vévodí statistikám oblíbenosti jmen Matyáš a Jakub mezi chlapeckými jmény, z dívčích jmen se i nadále těší oblibě Eliška, Viktorie nebo Sofie.

Celý článek


Začátek prázdnin se v Nemocnici AGEL Jeseník neobešel bez úrazů. Ošetření potřebovalo přes 90 lidí

10.7.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Během červencového prodlouženého víkendu zaznamenala chirurgická ambulance v Nemocnici AGEL Jeseník zvýšené množství úrazů. Personál nemocnice ošetřil celkem 90 pacientů.

Celý článek


Ergoterapeutky z Nemocnice AGEL Říčany inspirovaly děti k lepšímu soustředění

9.7.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Jednou ze součástí komplexní rehabilitace je ergoterapie. Usiluje o zachování a využívání schopností jedince potřebných pro zvládání běžných denních, pracovních, zájmových a rekreačních činností u osob jakéhokoli věku s různým typem postižení: fyzickým, smyslovým, psychickým, mentálním nebo sociálním znevýhodněním. Ergoterapie může podpořit dospělé i děti pro samostatné zvládání běžných činností jako je stravování, oblékání nebo zvládání osobní hygieny.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla na nová sluchadla sanitářce z Nemocnice AGEL Nový Jičín. Díky nim si splní sen o studiu

9.7.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

NADACE AGEL darovala Evě Fabiánové, sanitářce z Nemocnice AGEL Nový Jičín, částku ve výši 54 tisíc korun na pořízení nových sluchadel. Sluchadla sanitářce také pomohou při studiu na AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě, kde si vybrala obor Ošetřovatelka pro zvýšení profesní kvalifikace.

Celý článek


V první pololetí se v přerovské porodnici narodilo 295 dětí

3.7.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 3. července 2024: V první polovině roku 2024 se v Nemocnici AGEL Přerov narodilo 295 dětí. Eliška, Viktorka, Jakub a Dominik. To jsou jména, která se tento půlrok těšila největší popularitě. Zdravotníci přivedli na svět i jedna dvojčátka. Holčiček se narodilo jen o jednu méně než chlapečků.

Celý článek


Netradiční jména v prostějovské porodnici: Luciano, Marlen, Timotej

3.7.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 3. července 2024: Luciano, Marlen, Timotej. I takto se jmenují miminka, která se letos narodila v Nemocnici AGEL Prostějov. Celkem za první půlrok 2024 v prostějovské porodnici přišlo na svět 280 dětí, v jednom případě to byla dvojčátka.

Celý článek


Nová psychologická ambulance v Nemocnici AGEL Prostějov přijímá klienty

3.7.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 28. června 2024: Nemocnice AGEL Prostějov otevřela novou psychologickou ambulanci, která nabízí široké spektrum služeb, jako je pravidelná individuální psychoterapie, krizová intervence a psychodiagnostika dospělých.

Celý článek


Letní období bude pro říčanskou nemocnici ve znamení stavebních úprav a modernizace

2.7.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Celkem 116 oken bude v průběhu července a srpna vyměněno v rámci budovy B v Nemocnici AGEL Říčany. Mimo výměnu oken jsou v plánu drobné i větší stavební úpravy a modernizace radiologického oddělení, což má přispět k dalšímu rozvoji péče pro klienty ambulancí, interního a jednodenního oddělení a RTG.

Celý článek


V nemocnici AGEL Jeseník se za první půl rok narodilo 97 dětí

2.7.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Porodníci Nemocnice AGEL Jeseník pomohli v prvním půlroce letošního roku na svět 47 holčičkám a 50 chlapečkům. Nejvíce miminek se narodilo v lednu naopak nejméně v únoru a březnu. Jedna maminka využila možnost rodit ambulantně.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za 1. pololetí 2024 narodilo 242 dětí, přibylo rodiček ze zahraničí

1.7.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Celkem 242 dětí přišlo na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí za první pololetí roku 2024. Z toho bylo 128 holčiček a 114 chlapců. Trendem posledního roku jsou častější porody žen ze zahraničí.

Celý článek


Novojičínská porodnice vyhodnotila pololetí, mění se věková struktura rodiček

1.7.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín uzavřela první pololetí letošního roku s celkem 227 novorozenci, kteří zde přišli na svět. Nejmladší a nejstarší letošní maminku dělilo 26 let.

Celý článek


Červenec plný dobrot! Přijďte darovat a užijte si skvělé odměny

1.7.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Srdečně Vás zveme na akce viz plakátky v galerii.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově má historicky první absolventy

1.7.2024 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

Na konci června proběhlo slavnostní předávání diplomů historicky prvním absolventům AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově. Škola, která byla otevřena v září 2021, se tak raduje z úspěšného ukončení studia 12 studentů v oboru diplomovaná všeobecná sestra v denní formě studia.

Celý článek


Studenti zdravotnické školy z Ostravy se seznámili s provozem Nemocnice AGEL Podhorská

27.6.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Závěr školního roku žákům AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě nabídl exkurzi v Nemocnici AGEL Podhorská na pracovišti v Bruntále. Téměř padesátka studentů s jejich pedagogickým doprovodem navštívila lůžková oddělení nemocnice, ambulantní provozy, laboratoře a radiodiagnostické oddělení.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická oslavila sedm let od svého vzniku a hlásí rekordní zájem o studium

27.6.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická oslavila sedmý rok své existence. Za sedm let fungování se škola vypracovala na renomovanou instituci, která žákům a studentům nabízí kvalitní vzdělání v oborech Praktická sestra, Laboratorní asistent, Zdravotnické lyceum nebo Diplomovaná všeobecná sestra.

Celý článek


Studenti Gymnázia Jakuba Škody si nechávají „pouštět žilou“ na transfuzním oddělení Nemocnice AGEL v Přerově

26.6.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 26. června 2024: Hledá se maskot projektu Nechávám si pouštět žilou!, který se zrodí výsledkem spolupráce Gymnázia Jakuba Škody a Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov za podpory města Přerov. Cílem projektu bylo zvýšit počet prvodárců a rozšířit základnu pravidelných dárců krve. Žáci gymnázia proto vytvořili v rámci hodin výtvarné výchovy své maskoty transfuzního oddělení, které si veřejnost může prohlédnout na výstavě v OC Galerie v Přerově i po dobu letních prázdnin. Na konci srpna se návrhy přesunou na transfuzní oddělení, kde se od září do prosince vybere hlasováním vítězný maskot.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zlikvidovala za uplynulý rok více než 1 760 kilogramů elektroodpadu

25.6.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jen za rok 2023 zlikvidovala více než 1 760 kilogramů elektroodpadu v rámci projektu „Zelená firma“, do kterého je dlouhodobě zapojena. V porovnání s rokem 2022 je to navýšení o téměř 300 kilogramů. V letošním roce je předpoklad zlikvidovat obdobný objem hmotnosti jako za loňský rok. Nemocnice tak nadále dokazuje, že patří ke společnostem, které nejsou lhostejné k životnímu prostředí.

Celý článek


Ani Nemocnici AGEL Český Těšín se nevyhnula bouřková kalamita. Voda zaplavila všechny sklepy a zničená je i zahrada

25.6.2024 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Český Těšín, 25. června 2024: Silná bouřka v Českém Těšíně na Karvinsku se v sobotu nad ránem prohnala městem a způsobila značné škody, které se nevyhnuly ani Nemocnici AGEL Český Těšín.

Celý článek


Jako první na světě implantovali aortální protézu u pacientky s komplexní vrozenou vadou srdce

24.6.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

V Kardiocentru AGEL Košice-Šaca se intervenčním kardiologům jako prvním na světě podařilo úspěšně implantovat aortální protézu pacientovi s komplexní vrozenou srdeční vadou a výrazně zvětšenou aortou. Unikátní zákrok by nebylo možné uskutečnit bez zapojení lékaře Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí MUDr. Jaroslava Janušky, Ph.D.

Celý článek


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy se v rámci programu Erasmus+ vzdělávali na odborné stáži v polském Štětíně

24.6.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Deset žáků AGEL Střední zdravotnické školy se vydalo na konci školního roku na čtrnáctidenní pracovní stáž do polského Štětína. Díky programu Erasmus+ měli jedinečnou možnost sbírat zkušenosti v Univerzitní klinické nemocnici Nr 2 PUM a zároveň prozkoumávat krásy historického města.

Celý článek


Nová magnetická rezonance se v Nemocnici AGEL Šternberk osvědčila. Loni bylo vyšetřeno přes 2 000 pacientů

21.6.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 21. června 2024: Vyšetření magnetickou rezonancí je už přes rok přístupnější pacientům ze severovýchodní části Olomouckého kraje. Stavební úpravy a investice do vybavení a přístrojových technologií si ve Šternberku vyžádaly téměř 60 milionů korun. Primářka radiodiagnostického oddělení z Nemocnice AGEL Šternberk MUDr. Jindřiška Judasová po roce zhodnotila přínos nového pracoviště magnetické rezonance, které bylo vybudováno ve spolupráci a za finanční podpory Olomouckého kraje.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí ročně vyšetří 4 tisíce pacientů díky novému přístroji na magnetické rezonanci

21.6.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Primářka radiodiagnostického oddělení z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Gabriela Chudárková zhodnotila přínos nového pracoviště magnetické rezonance, které se zaměřuje i na screeningový program záchytu karcinomu prostaty.

Celý článek


Zámek Hradec nad Moravicí navštívili klienti Sociální služby Podhorská díky finanční podpoře NADACE AGEL

19.6.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Celodenní výlet za krásami historie i přírody si o víkendu užilo pět klientek Sociální služby Podhorská. Díky finanční podpoře NADACE AGEL rozšířily své obzory o zajímavosti z historie státního zámku v Hradci nad Moravicí a pokochaly se rozmanitými rostlinami a krásou tropických motýlů v Arboretu Nový Dvůr.

Celý článek


Inovace jako protipól nedostatku personálu a tlaku na produktivitu. Ocenění HARTMANN Innovation Award putovalo do Nemocnice AGEL Nový Jičín

19.6.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Tlak na produktivitu a nedostatek zdravotnického personálu jsou problémy, s nimiž bojuje většina tuzemských nemocnic. O to více začala v posledních letech nemocniční zařízení investovat do inovací. Moderní řešení v oblasti prevence infekcí či nemocniční hygieny totiž významně přispívají k jejich vyšší efektivitě a kvalitě. Příkladem za všechny je Nemocnice AGEL Nový Jičín, která obdržela ocenění HARTMANN Innovation Award.

Celý článek


Přelomový den pro POLIKLINIKU AGEL Praha Italská: Zahájila provoz nové magnetické rezonance

19.6.2024 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Červen roku 2024 se zapíše zlatým písmem do historie POLIKLINIKY AGEL Praha Italská. Na počátku května se v přízemí polikliniky instalovala nová magnetická rezonance a následně byla spuštěna do zkušebního provozu, kdy bylo nutné nastavit veškerá specifika jednotlivých typů vyšetření. Dnes bylo nové pracoviště magnetické rezonance slavnostně otevřeno.

Celý článek


Poruchy zažívacího traktu trápí čím dál více lidí. Pomoci jim může návštěva gastroenterologické ambulance

17.6.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Funkční poruchy zažívacího traktu jsou čím dál častějším důvodem návštěvy gastroenterologické ambulance. V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se proto rozhodli postupně rozšířit motilitní laboratoř pod vedením MUDr. Martina Hanouska a MUDr. Evy Evinové. Motilitní a funkční poruchy zahrnují onemocnění od gastroesofageálního refluxu, syndromu dráždivého tračníku, achalázie, až po funkční dyspepsie, zácpy či gastroparézy.

Celý článek


Od resuscitace po nutriční poradenství: Dětská zdravotnická akademie AGEL nadchla deváťáky z Kunína

17.6.2024 / AGEL

Společnost AGEL zahájila svou první Dětskou zdravotnickou akademii, kterou absolvovali žáci 9. třídy Základní školy a Mateřské školy Kunín. Tento inovativní vzdělávací program přinesl dětem nejen teoretické znalosti, ale především praktické dovednosti, které si vyzkoušely přímo v novojičínské nemocnici i ve škole.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov a Nemocnice AGEL Šternberk nově rozšířily spektrum nabízených služeb o Call centrum

14.6.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Přerov, Šternberk, 13. června 2024: Call centra v obou nemocnicích nově zahájila provoz v květnu. Cílem rozšíření nabídky poskytovaných služeb prostřednictvím call center je snížení administrativní zátěže zdravotnických pracovníků na jednotlivých ambulancích a zvýšení kvality poskytované péče. Provozní doba nově vzniklých center je v Nemocnici AGEL Šternberk od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hodin. V Přerově pak od 7:00 do 11:30 a od 12:00 do 15:30 hodin.

Celý článek


Město Český Těšín ocenilo absolventku AGEL Střední zdravotnické školy Natálii Mazurovou

14.6.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Město Český Těšín ocenilo talentovanou absolventku AGEL Střední zdravotnické školy Natálii Mazurovou za její mimořádné aktivity a přínos pro školu. Jedná se již o několikáté ocenění žáka z této školy v pořadí. Natálie, čerstvá absolventka oboru praktická sestra, si cenu převzala z rukou vedení města v kavárně AVION v Českém Těšíně.

Celý článek


Světový den dárců krve v Nemocnici AGEL Jeseník přilákal 27 dárců

13.6.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Světový den dárců krve oslavili dárci v Nemocnici AGEL Jeseník již o den dříve, a to ve čtvrtek 13. května. Každý dárce, který v tento den přišel na Hematologicko – transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Jeseník darovat krev, dostal malou odměnu. Dárci se mohli zapojit i do losování o balíčky vitamínů. Do Nemocnice AGEL Jeseník dorazilo ve čtvrtek darovat krev celkem 27 dárců.

Celý článek


Světový den dárců krve se blíží. Přijďte jej oslavit do AGEL Transfuzní služby

12.6.2024 / AGEL Transfúzní služba

Největší svátek všech čestných dárců krve a krevních složek připadá každý rok na 14. červen. Na Transfúzních službách v Šumperku a Bruntále se proto tento pátek bude slavit.

Celý článek


Klienti na oddělení sociálních lůžek v Nemocnici AGEL Louny poměřili síly na bowlingovém turnaji

11.6.2024 / Nemocnice AGEL Louny

Klienti na oddělení sociálních lůžek se v Nemocnici AGEL Louny rozhodně nenudí. Jejich program je opravdu rozmanitý, nechybí v něm rukodělné činnosti, zahradničení, ale ani sportovní aktivity. Třešničkou jarního programu byl tradiční bowlingový turnaj, který se těšil velkému zájmu z řad klientů i přihlížejících.

Celý článek


Výtěžek z Těšínské osmičky NADACE AGEL podpořil dvě handicapované dívky

11.6.2024 / NADACE AGEL

Včerejší charitativní běžecký závod Těšínská osmička, organizovaný již pošesté NADACÍ AGEL, přilákal na 400 účastníků, kteří se vydali na 8 a půl kilometru dlouhou trasu z Třince do Českého Těšína. Mezi startujícími nechyběli známí sportovci.

Celý článek


Odborné přednášky. Odborníci z České i Slovenské republiky. Plný přednáškový sál. To byl další ročník konference věnované zažívacímu traktu

10.6.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se poslední květnový pátek zúčastnili již 28. ročníku odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, který pořádal Vzdělávací a výzkumný institut AGEL společně s Nemocnicí AGEL Valašské Meziříčí. Odborná témata lékařské i nelékařské sekce přilákala na konferenci více jak 150 účastníků z řad zdravotního personálu napříč Českou i Slovenskou republikou.

Celý článek


Porodnice Nový Jičín přidává nové termíny předporodních kurzů v Kopřivnici a Hranicích

10.6.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nové termíny kurzů s předporodní tématikou určených pro nastávající maminky pořádá Nemocnice AGEL Nový Jičín. Pro zájemce jsou dostupné hlavně v Kopřivnici a Hranicích. V Novém Jičíně je kapacita téměř naplněna. Předporodní kurzy jsou zcela bezplatné a těší se značné oblibě mezi rodičkami. Volná místa proto ubývají poměrně rychle.

Celý článek


Den zdraví v Bruntále se těšil velkému zájmu veřejnosti. Stanoviště Nemocnice AGEL Podhorská přilákala 200 návštěvníků

7.6.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Druhý ročník Dne zdraví v Městském parku v Bruntále byl pro stanoviště Nemocnice AGEL Podhorská opět úspěšným. Orientační měření hladiny glukózy a cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku, BMI a další poradenské služby přilákaly téměř dvě stovky návštěvníků.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných v Prostějově slaví 50 let

7.6.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 5. června 2024: Nemocnice AGEL Prostějov slaví. Zdejší Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) si v červnu připomíná půl století od svého založení. Výročí chce oslavit také s širokou veřejností, pro kterou připravila při této příležitosti 19. června Den otevřených dveří. Zájemci se budou moci seznámit s bohatou historií oddělení, ale také si mohou projít její prostory, jednotlivá oddělení a seznámit se s ošetřujícím personálem.

Celý článek


Už tuto neděli odstartuje Těšínská osmička. Chybět na ní nebude ani dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek

6.6.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Pouhé dny zbývají do startu Těšínské osmičky, tradičního charitativního běhu, kterou pořádá NADACE AGEL v neděli 9. června. Přestože již byla online registrace ukončena, stále je možné se závodu zúčastnit. Z celkové kapacity 500 běžců aktuálně zbývá něco málo přes 100 míst. Registrovat se do hlavního závodu půjde i na startu u Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí od 9 do 10:15 hodin. Zájemci, kteří nestihli online registraci nepřijdou ani o funkční tričko s motivem letošní Těšínské osmičky, které si mohou zakoupit na startu.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vyšetřuje miminka novým oftalmoskopem

6.6.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí využívá pro novorozence nový Oftalmoskop Piccolight E56-6, který byl pořízen za účelem vyšetření screeningu vrozené katarakty neboli zákalu oční čočky. Od roku 2005 patří screening katarakty mezi povinná vyšetření před propuštěním novorozence do domácí péče.

Celý článek


Den zdraví přilákal do Nemocnice AGEL Český Těšín sto návštěvníků

4.6.2024 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Den zdraví v Nemocnici AGEL Český Těšín se těšil velkému zájmu veřejnosti. Pro návštěvníky byla připravena celá řada stanovišť, kde si mohli nechat bezplatně vyšetřit svůj zdravotní stav. K dispozici bylo měření tlaku, hladiny cukru v krvi, rozbor stavby těla nebo rehabilitační poradna s vyšetřením nožní klenby.

Celý článek


Zdravotní sestry, ošetřovatelky a sanitářky ze tří krajů se vzdělávaly na odborném ORL semináři v Nemocnici AGEL Nový Jičín

4.6.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Odborný seminář na téma „Pokroky v ošetřovatelství v Novém Jičíně“ pořádalo oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ORL Nemocnice AGEL Nový Jičín. Semináře se zúčastnili zdravotníci z Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého kraje i ze Slovenska.

Celý článek


Těšínská AGEL Střední zdravotnická škola se loučí s téměř 50 absolventy

4.6.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

V kulturním domě v Chotěbuzi se včera 3. června konalo slavnostní vyřazení téměř 50 absolventů AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně. Mladí nadšenci pro zdravotnictví a ošetřovatelství z oborů Praktická sestra a Zdravotnické lyceum si s úlevou a trochou nostalgie oddechli po náročném období maturitních zkoušek, které většina zdárně zvládla.

Celý článek


Mikrobiologie a antibiotika byly tématem vzdělávání klinických farmaceutů v Nemocnici AGEL Nový Jičín

3.6.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Možnosti terapie v éře antibiotické rezistence bakterií, či další zajímavá témata diskutovalo bezmála 50 zdravotnických odborníků z České republiky na odborném semináři v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Spánek novorozenců hlídá v Nemocnici AGEL Jeseník deset nových přístrojů

3.6.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v hodnotě 25 tisíc korun získalo dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník od Nadace Křižovatka. Monitory dechu chrání novorozence a kojence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku.

Celý článek


Dobrovolní hasiči z celého Bruntálska přijeli darovat krev do AGEL Transfúzní služby v Bruntále. Šlo již o 13. hromadný odběr krve

31.5.2024 / AGEL Transfúzní služba

Poslední květnový pátek patří již tradičně dobrovolným hasičům z Bruntálska. Darujeme krev, zachraňujeme životy. S tímto heslem přijelo pomoci celkem 20 členů dobrovolných hasičů z šesti sborů.

Celý článek


Telemedicínské centrum v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí je po dvou letech svého fungování špičkovým zařízením využívajícím nejmodernější technologie v kardiologii

31.5.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Telemedicínské centrum v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí dosáhlo za dva roky své existence velkých pokroků v poskytování odborné péče a neustále přináší inovativní řešení pro pacienty trpící kardiologickými i jinými obtížemi. Kombinací moderních technologií a zkušených odborníků je vyhledávaným centrem pro pacienty i zdravotníky nejen z regionu.

Celý článek


Zdravotní sestřičky AGEL Střední zdravotnické školy opustily mateřskou loď a vydávají se vstříc novým výzvám

31.5.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Téměř 20 nadějných praktických sester opustilo lavice ostravské AGEL Střední zdravotnické školy. Ve čtvrtek 30. května 2024 proběhla v obřadní síni slezskoostravské radnice slavnostní ceremonie na počest čerstvých absolventů. Atmosféra byla nabitá emocemi, slzami radosti i trochou nostalgie.

Celý článek


Zdravotní sestřičky AGEL Střední zdravotnické školy opustily mateřskou loď a vydávají se vstříc novým výzvám

31.5.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Téměř 20 nadějných praktických sester opustilo lavice ostravské AGEL Střední zdravotnické školy. Ve čtvrtek 30. května 2024 proběhla v obřadní síni slezskoostravské radnice slavnostní ceremonie na počest čerstvých absolventů. Atmosféra byla nabitá emocemi, slzami radosti i trochou nostalgie.

Celý článek


Bezbolestný zákrok v Nemocnici AGEL Podhorská pomáhá zachraňovat životy pacientů se srdeční arytmií

30.5.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Srdeční arytmie patří mezi nejčastější onemocnění srdce. Stav, kdy srdce bije nepravidelně zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin a dalších závažných onemocnění. Nemusí jít vždy o život ohrožující onemocnění, ovšem i příznaky, které jej provází, jako je dušnost, bušení srdce, závratě, pocit tlaku na hrudi a další, nepříjemně ovlivňují běžný život pacienta. Nemocnice AGEL Podhorská proto pacientům nabízí rychlé a bezbolestné řešení arytmie srdce – elektrickou kardioverzi.

Celý článek


Diagnostika poraněných kloubů je v Nemocnici AGEL Říčany snazší díky novému operačnímu zákroku

30.5.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Nanoskopie neboli nanoartroskopie je nově využívanou metodou v diagnostice poraněného kolena v Nemocnici AGEL Říčany. Ambulantní zákrok se provádí pouze v lokálním znecitlivění. Tento šetrný způsob diagnostiky se používá pro odhalení příčin bolesti kloubů kolena a ramena.

Celý článek


Canisterapie v Nemocnici AGEL Český Těšín stále pomáhá pacientům. Border kolii Caesara nahradil pes Jonáš

29.5.2024 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Pacientům Nemocnice AGEL Český Těšín zpříjemňuje pobyt v nemocnici na odděleních nový canisterapeutický pes Jonáš. Canisterapie je metoda využívající pozitivní vliv přítomnosti psa na zdraví a psychiku člověka. Každá návštěva pejska Jonáše s majitelkou Lucií Mayerovou potěší naše pacienty na oddělení následné péče a odborné ošetřovatelské péče.

Celý článek


Primář MUDr. Martin Trhlík z Nemocnice AGEL Nový Jičín říká: Chronické pánevní bolesti nemusí být strašákem žen, endometriózu umíme efektivně léčit

28.5.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Centrum pro léčbu endometriózy a chronických pánevních bolestí při Porodnicko-gynekologickém oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se nově řadí mezi několik málo unikátních pracovišť v ČR. Nabízí komplexní diagnostiku a léčbu a chronických bolestí v pánvi u ženy, zejména endometriózy, která je nejčastější příčinou těchto obtíží. Nejen o endometrióze jsme si povídali s primářem gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. a odborným garantem nemocnic Skupiny AGEL v oboru porodnictví a gynekologie MUDr. Martinem Trhlíkem.

Celý článek


Dominika Hodesová patří mezi absolventy SZŠ a VOŠZ AGEL, kteří našli uplatnění v rámci zdravotnických zařízení skupiny AGEL

27.5.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Maturity jsou aktuálně v plném proudu, ale mnoho studentů už zároveň řeší, kam půjde po maturitě. Ve hře je nástup do zaměstnání nebo pokračování ve studiu. Jaké možnosti mají studenti SZŠ a VOŠZ AGEL jsme se zeptali jedné z prvních maturantek školy z roku 2021 Dominiky Hodesové.

Celý článek


Dominika Hodesová patří mezi absolventy SZŠ a VOŠZ AGEL, kteří našli uplatnění v rámci zdravotnických zařízení skupiny AGEL

27.5.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Maturity jsou aktuálně v plném proudu, ale mnoho studentů už zároveň řeší, kam půjde po maturitě. Ve hře je nástup do zaměstnání nebo pokračování ve studiu. Jaké možnosti mají studenti SZŠ a VOŠZ AGEL jsme se zeptali jedné z prvních maturantek školy z roku 2021 Dominiky Hodesové.

Celý článek


Specialisté na zažívací trakt míří na konferenci Rožnovský gastroenterologický den

24.5.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu zavítají v pátek 31. května do Rožnova pod Radhoštěm. Vzdělávací a výzkumný institut AGEL společně s Nemocnicí AGEL Valašské Meziříčí zde pořádají již 28. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určena jak lékařským, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes 30 odborných přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Český Těšín zve na Den zdraví. Chybět nebude ani rehabilitační poradna.

24.5.2024 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Srdečně zveme širokou veřejnost na Den zdraví v Nemocnici AGEL Český Těšín, který se uskuteční v pátek 31. května od 14 do 17 hodin. Pro návštěvníky bude připravena celá řada stanovišť, kde si mohou zkontrolovat svůj zdravotní stav a nechat se bezplatně vyšetřit.

Celý článek


AGEL je opět nejlepším zaměstnavatelem v Olomouckém kraji

23.5.2024 / AGEL

Skupina AGEL, lídr ve zdravotnickém sektoru s více než 9 tisíc zaměstnanci v České republice, opět triumfovala v prestižní soutěži Pluxee Zaměstnavatel roku 2024. První místo v soutěži o nejlepšího zaměstnavatele v Olomouckém kraji v elitní kategorii nad 5 tisíc zaměstnanců drží skupina již druhým rokem.

Celý článek


Den zdraví přilákal do Nemocnice AGEL Jeseník návštěvníky všech věkových kategorií

22.5.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Den zdraví v Nemocnici AGEL Jeseník se těšil velkému zájmu veřejnosti. Pro návštěvníky byla připravena celá řada stanovišť, kde se mohli nechat bezplatně vyšetřit a zkontrolovat svůj zdravotní stav.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevřela novou ambulanci pro pacienty s dlouhodobými žilními vstupy

22.5.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rozšířila své služby v oblasti dlouhodobých žilních vstupů. K zavedení PICC (periferně insertovaných centrálních katetrů) a Midline katetrů využívá technologie ultrazvuku a EKG, což minimalizuje riziko komplikací a zajišťuje vysokou přesnost zavedení. Katetry usnadní pacientům podávání chemoterapie, antibiotik a dalších léků bez nutnosti opakovaných vpichů.

Celý článek


Den otevřených dveří v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přilákal přes stovku návštěvníků. Zájem byl zejména o vyšetření znamének

21.5.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Minulý týden se uskutečnil v prostorách Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Den otevřených dveří, který zaujal širokou veřejnost. Zájemci měli možnost kromě množství nabízených vyšetření nahlédnout i do prostor, kam jindy nezavítají. Navštívit mohli i klinické laboratoře sloužící k vyšetření krevních vzorků nebo patologii.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník podpořila v rámci Jarní charitativní sbírky NADACE AGEL azylový dům Boétheia

20.5.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Jarní sbírka NADACE AGEL byla i letos velice úspěšná. Zaměstnanci z Nemocnice AGEL Jeseník v ní opět podpořili azylový dům Boétheia v Jeseníku. Vybrané dary si převzal ředitel azylového domu Boétheia Bc. Kamil Archel.

Celý článek


Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín podpořilo Český den proti rakovině. Do sbírky přispěli i dárci krve

17.5.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Nemocnice AGEL Nový Jičín opět podpořila Český den proti rakovině. Ve dnech od 15. května do 17. května se Komplexní onkologické centrum a zejména Transfúzní oddělení zapojili do sbírky na podporu onkologických pacientů.

Celý článek


Registrace na Těšínskou osmičku je v plném proudu. Více než polovina závodníků je již přihlášena

17.5.2024 / NADACE AGEL

Za necelý měsíc, v neděli 9. června 2024 v 11 hodin, odstartuje u Nemocnice AGEL Třinec – Podlesí v pořadí již šestý ročník osmikilometrového charitativního běhu Těšínská osmička, kterou pořádá NADACE AGEL. Z celkové kapacity 500 běžců je aktuálně k dispozici méně než polovina míst. Vybraná částka ze startovného bude tentokrát rozdělena mezi dvě handicapované děti, osmiletou Simonku z Havířova a pětiletou Theinku z Českého Těšína. Během uplynulých ročníků závodu NADACE AGEL rozdělila potřebným téměř 400 tisíc korun.

Celý článek


Registrace na Těšínskou osmičku je v plném proudu. Více než polovina závodníků je již přihlášena

16.5.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Za necelý měsíc, v neděli 9. června 2024 v 11 hodin, odstartuje u Nemocnice AGEL Třinec–Podlesí v pořadí již šestý ročník osmikilometrového charitativního běhu Těšínská osmička, kterou pořádá NADACE AGEL. Z celkové kapacity 500 běžců je aktuálně k dispozici méně než polovina míst. Vybraná částka ze startovného bude tentokrát rozdělena mezi dvě handicapované děti, osmiletou Simonku z Havířova a pětiletou Theinku z Českého Těšína. Během uplynulých ročníků závodu NADACE AGEL rozdělila potřebným téměř 400 tisíc korun.

Celý článek


Nové digitální váhy pro kontrolu hmotnosti novorozenců lze zapůjčit v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí

16.5.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Gynekologicko-porodní oddělení nabízí maminkám po porodu možnost zapůjčení digitální váhy. Nové a přesnější digitální váhy z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jsou k dispozici rodičům pro kontrolu hmotnosti novorozenců.

Celý článek


Se školní výukou pomáhají hospitalizovaným dětem v Nemocnici AGEL Jeseník dva kvalifikovaní pedagogové

14.5.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Hlavním smyslem práce pedagogů v Nemocnici AGEL Jeseník je pomoci dětem překonat adaptační potíže a zvládnout pobyt v nemocnici, pokud možno bez stresujících prožitků. K tomu napomáhá klidný, citlivý a laskavý přístup učitelů. Pracovní tým tvoří dva kvalifikovaní speciální pedagogové, kteří se neustále vzdělávají a sledují nové trendy ve výuce.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín chirurgové využili u pacientů robotický systém DaVinci pro dvě rozsáhlé operace jater

14.5.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Hepato-pankreato-biliární chirurgie novojičínské nemocnice se zabývá chirurgickou léčbou onemocnění jater, slinivky břišní a žlučových cest. Zdejší chirurgové využívají robotický systém DaVinci od roku 2008 zejména pro onkologické operace střev, konečníku, či gynekologické a urologické indikace. Spektrum péče se nově rozšiřuje o zákroky u pacientů s onemocněním jater.

Celý článek


NADACE AGEL zakoupila tříletému Vašíkovi s DMO nové chodítko. S pokroky mu pomáhá fyzioterapeutka z Nemocnice AGEL Říčany

10.5.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Tříletý Vašík musel do nedávna svého cíle dosáhnout pouze pomocí plazení a lezení. Mohla za to těžká mozková obrna, kterou chlapec jako miminko prodělal. Nepomohlo ani několik operací, které absolvoval. Nyní díky velké péči rodiny, trpělivé práci fyzioterapeutky Mgr. Martiny Tiché z Nemocnice AGEL Říčany a především díky novému chodítku se vše obrací k lepšímu.

Celý článek


NADACE AGEL uhradila speciální chodítko tříletému Vašíkovi s dětskou mozkovou obrnou

10.5.2024 / NADACE AGEL

Vašík se již od narození potýká s nepřízní osudu. Na svět přišel o čtyři měsíce dříve s porodní hmotností 900 gramů a opakovaně prodělal zánět mozkových blan. Jeho diagnóza zní DMO – mozková obrna. Podstoupil i několik operací, přesto nebyly prognózy lékařů příznivé. Chlapec se však nevzdává a pomaloučku se posouvá vpřed, i díky milujícím rodičům, kteří se synovi s velkou péčí věnují a trpělivě s ním denně cvičí.

Celý článek


Nový přístroj na Oddělení ORL v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice umožňuje nejmodernější způsob vyšetření pacientů

9.5.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Část ambulance Oddělení ORL Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice prošla v tomto roce významnou rekonstrukcí, díky které v nemocnici přibyla nová ORL jednotka, umožňující nejmodernější způsob vyšetření pacientů. Přístroj za 1,4 milionu korun, který je součástí vybavení vyšetřovny, teď výrazně usnadňuje práci lékařům při různých procedurách, včetně koagulace cév, odstranění polypů a výrůstků v horních cestách dýchacích.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinku v rámci ukázky virtuální reality na rehabilitaci

7.5.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Již popatnácté nabídne Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zájemcům z řad široké veřejnosti bezplatné vyšetření a konzultace v rámci Dne otevřených dveří, který se koná 14. května 2024 od 14 do 18 hodin. Na více než 17 stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních odborných pracovišť.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín patří mezi 4 zdravotnická zařízení Moravskoslezského a Zlínského kraje, které budou společně léčit nádorová onemocní míchy a mozku

7.5.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Sdružené neuroonkologické centrum spolu založili zástupci Fakultní nemocnice Ostrava, Nemocnice AGEL Nový Jičín, Městské nemocnice Ostrava a Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Lékaři se specializací na nádory mozku a míchy v něm mohou nyní efektivněji využívat přístrojové vybavení a personální možnosti jednotlivých oddělení a klinik. Pacientům nově vzniklá spolupráce zajistí tu nejlepší možnou léčbu v co nejkratším čase.

Celý článek


Jarní sbírka NADACE AGEL opět přinesla radost lidem v tíživé životní situaci

7.5.2024 / NADACE AGEL

Jarní sbírka na pomoc lidem v nouzi, kterou tradičně uspořádala NADACE AGEL, se i letos těšila velké odezvě z řad zaměstnanců skupiny AGEL. Svými dary podpořili charitativní organizace napříč Českou republikou.

Celý článek


Unikátní tříhodinová operace v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí pomohla pacientce se syndromem krčního žebra. Šlo o první miniinvazivní zákrok tohoto typu v České republice

3.5.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Syndrom krčního žebra neboli syndrom horní hrudní apertury nebo též thoracic oulet syndrom (TOS) je útlakový syndrom, při kterém dochází k útlaku nervově cévního svazku mezi prvním žebrem a klíční kostí. Zejména při určité poloze horní končetiny, nejčastěji při předpažení, upažení či vzpažení končetiny, se objevují potíže plynoucí právě z útlaku nervů nebo cév.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí založila PICC tým. Odborný tým zajišťuje komplexní péči o katetry pacientů

2.5.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířila spektrum svých nabízených služeb o PICC tým, jehož cílem je zajistit komplexní péči o katetry u pacientů. Nově vzniklý odborný tým zajistí zkvalitnění ošetřovatelské péče, zvýšení bezpečí a komfortu pacientů.

Celý článek


I Hornická poliklinika se zúčastnila Jarní charitativní sbírky. Pomoc směřuje do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi

30.4.2024 / AGEL Hornická poliklinika

Jako každý rok i letos NADACE AGEL pořádala Jarní charitativní sbírku pro potřebné, kterou se rozhodli podpořit také zaměstnanci AGEL Hornické polikliniky. Zaměstnanci nakupovali trvanlivé potraviny, drogerii a darovali oblečení do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi v Ostravě.

Celý článek


Nebezpečné chrápání a spánková apnoe: Kdy vyhledat doktora? Primář radí hned několik cest k uzdravení

30.4.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Chrápání, špatný spánek a častý pocit nevyspání. Kdy je chrápání už za hranou a je dobré vyhledat lékařskou pomoc? Často nemusí jít "pouze" o chrápání. Pokud ve spánku přestáváte občas dýchat, zpozorněte! Může jít o syndrom spánkové apnoe.

Celý článek


Živě přenášené zákroky nabídl Workshop české intervenční kardiologie v Pardubicích a v Hradci Králové

25.4.2024 / Kardiologické centrum AGEL

Hradec Králové, Pardubice 24. dubna 2024: Již 33. Workshop České asociace intervenční kardiologie (ČAIK) se konal v druhé polovině dubna na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. Jde o třídenní vrcholnou akci české intervenční kardiologie s mezinárodní účastí.

Celý článek


Zahraniční lékaři prošli školením ve specializovaném výukovém centru robotické kolorektální chirurgie v Nemocnici AGEL Nový Jičín

25.4.2024 / Nemocnice AGEL Nový Jičín

Robotické operace tlustého střeva a konečníku za pomocí přístroje da Vinci® Xi trénoval tým chirurgů z onkologického centra v polském Kielu a také nově vznikající chirurgický robotický tým z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v Komplexním onkologickém centru Nový Jičín, které provozuje Nemocnice AGEL Nový Jičín. Odborného školení se ujal proktor pro robotickou kolorektální chirurgii MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na robotickém přístroji da Vinci® Xi pravidelně školí chirurgické týmy z celé Evropy.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola se opět zapojila do projektu Ukliďme Česko!

25.4.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a Českém Těšíně se i letos aktivně zapojili do celonárodního úklidového projektu Ukliďme Česko. V úterý 23. dubna vyrazili do terénu, aby pomohli zbavit okolní prostředí odpadu a zkrášlit tak své město. Úklidová akce proběhla symbolicky v návaznosti na Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna.

Celý článek


Karcinom prostaty ohrožuje stále více mužů. Urologická ambulance Nemocnice AGEL Podhorská vyzývá k prevenci

23.4.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nejčastějším urologickým nádorem je karcinom prostaty. Jedná se o nejrozšířenější zhoubný nádor u mužů. Karcinom prostaty většinou postihuje starší muže a velmi často je bezpříznakový. Je důležité, aby pacienti pravidelně navštěvovali svého urologa a podstupovali preventivní vyšetření, aby byly nádory včas odhaleny a léčeny. MUDr. Michal Quis z urologické ambulance Nemocnice AGEL Podhorská se zabývá prevencí, diagnostikou, léčbou a výzkumem onemocnění ledvin, horních a dolních močových cest, mužského pohlavního ústrojí a upozorňuje na nezbytnost preventivních prohlídek.

Celý článek


Žáci ze ZŠ Vyhlídka četli seniorům v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí v rámci projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat

23.4.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Smyslem projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat je zejména propojení generací, edukace dětí ze základních škol a seznámení dětí s nemocničním prostředím z jiného úhlu pohledu. Pro seniory jsou podobné akce odreagováním od dlouhodobého pobytu na lůžku a přinášejí jim radost do života.

Celý článek


Jarní charitativní sbírka v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se vydařila. Dary poputují do regionálních charitativních organizací.

22.4.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v březnu již tradičně zapojila do Jarní charitativní sbírky NADACE AGEL. Hmotné dary do ní přineslo mnoho zaměstnanců nemocnice. K jarní sbírce se letos poprvé připojili také studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické.

Celý článek


Nemocnice AGEL Přerov zavádí novinku v rehabilitaci. Terapie virtuální realitou pomocí 3D brýlí pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnózu

18.4.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 17. 4. 2024: Terapie virtuální realitou je novinkou, kterou před časem začala skupina AGEL testovat v sedmi ze svých zdravotnických zařízení. Pomáhá lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnózu. Jedním ze zařízení, kde tuto metodu hojně využívají, je i rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Přerov otevře své dveře všem budoucím rodičům

18.4.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 15. 4. 2024: Prohlídka prostor porodnice, seznámení se s porodními asistentkami, dostat základní informace ohledně porodu, ale také možnost se na cokoli zeptat – tuto nabídku má pro všechny budoucí rodiče Nemocnice AGEL Přerov. U příležitosti Dne otevřených dveří bude také k dispozici vytvoření 3D fotografie děťátka zdarma. Akce proběhne v úterý 24. dubna od 13 do 17 hodin a vstup na ni je bezplatný.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí využívá při léčbě pacientů na rehabilitaci virtuální realitu

18.4.2024 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Využití technologií virtuální reality nejvíce spojujeme se zábavou, avšak stále častěji se objevuje také v jiných odvětvích a přirozeně pronikla i do zdravotnictví. Nejnovější technologické trendy sleduje i Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a virtuální realitu zahrnula do svých služeb. Novinka pomáhá pacientům v rámci rehabilitace.

Celý článek


SPS - metoda pro děti, těhotné i dospělé vrcholové sportovce. V Nemocnici AGEL Jeseník nabízí cvičení i semináře.

16.4.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Spirální stabilizace páteře – cvičení, které pomáhá při bolestech zad, skolióze, výhřezu disku, nebo po operacích páteře. Je vhodné pro všechny věkové skupiny, děti od pěti let a také v těhotenství. Je to ale zároveň i prevence vzniku vadného držení těla a svalových dysbalancí. Cvičení nejen pro těhotné nabízí Nemocnice AGEL Jeseník ve spolupráci s certifikovanou lektorkou Michaelou Krumpovou.

Celý článek


Dárci krevní plazmy dnes poprvé darovali v nových prostorách AGEL Transfúzní služby v Šumperku

10.4.2024 / AGEL Transfúzní služba

Dnešní odběrový den zahájil za všechny Pplk. Ing. et Ing. Ondřej Kropáček, náčelník oddělení vzdělávání VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové. V roce 2023 přivedl do AGEL Transfúzní služby nejvíce nových dárců a dlouhodobě podporuje dárcovství krve a plazmy. Společně s ním si první odběrový den si nenechalo ujít 34 dárců plazmy.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské podpořili dobrou věc sbírkou šatstva

10.4.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

I letos v březnu NADACE AGEL uspořádala napříč zdravotnickými zařízeními skupiny AGEL Jarní charitativní sbírku pro potřebné. Zaměstnanci Nemocnice AGEL Podhorská pro letošek podpořili svými dary místní skupinu Červeného kříže v Rýmařově.

Celý článek


Štědrost zaměstnanců Nemocnice AGEL Říčany se projevila při jarní charitativní sbírce

10.4.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Do každoroční jarní sbírky uspořádané pod patronátem NADACE AGEL se letos zapojilo opět velké množství zaměstnanců. Do DIAKONIE Broumov tak putovaly krabice s použitelným oblečením, tašky plné knih nebo hraček.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba se přestěhovala do nové moderní budovy. Dárcům i pracovníkům nabídne více prostoru i větší komfort

8.4.2024 / AGEL Transfúzní služba

AGEL Transfúzní služba v Šumperku dnes slavnostně zahajuje provoz v nových moderních prostorách, které budou sloužit pro odběry krevní plazmy, zpracování transfúzních přípravků i laboratorní analýzy.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov opět otevírá své dveře budoucím rodičům

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 5. 4. 2024: Při jarním Dni otevřených dveří si budou moci zájemci prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Akce proběhne v úterý 9. dubna od 14 do 17 hodin a vstup na ni je bezplatný.

Celý článek


Nemocnice Prostějov bezplatně prověří zájemcům riziko zeleného zákalu

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 5. 4. 2024: Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 10. dubna od 10 do 14 hodin na Očním oddělení Nemocnice Prostějov. Návštěvníci budou moci nahlédnout i na oddělení a zkonzultovat své oční zdravotní problémy.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany nově otevřela psychiatrickou ambulanci. Pacienti se nemusí obávat dlouhých čekacích lhůt

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany otevřela novou ambulanci psychiatrie pro dospělé pacienty. Nabízí diagnostiku, ambulantní léčbu, podpůrnou psychoterapii u pacientů s psychickými nebo psychosomatickými problémy.

Celý článek


Mezi klienty Sociální služby AGEL Podhorská zavítal „zvířecí terapeut“

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Hiporehabilitace je specifický proces terapie, který využívá komplexní léčebné působení koně. Kontakt zvířete s pacienty nabízí široké spektrum terapií, z nichž nejčastější využívanou formou je rehabilitace, ergoterapie nebo také psychologie.

Celý článek


Gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov kontinuálně zavádí do praxe nové metody. Nově chce získat prestižní statut

5.4.2024 / Nemocnice AGEL Prostějov

Prostějov, 4. 4. 2024: Nové endoskopické metody, ale i rozvoj specializované farmakoterapie. Gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov každoročně zavádí nové metody, a také aspiruje i na statut terciárního centra s puncem nejvyšší kvality s cílem zařazení mezi takzvaná Centra digestivní endoskopie.

Celý článek


Klinický výzkum a screening odhalí rakovinu plic včas. V Česku ročně onemocní přes 7 tisíc osob

2.4.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice je ročně diagnostikováno kolem 80 až 100 nových případů rakoviny plic. Plicní oddělení se proto aktivně podílí na výzkumu a klinických studiích zaměřených na léčbu této nemoci a zapojilo pacienty do nejnovějšího programu na vyhledávání časných stádií plicní rakoviny kromě standardního nízkodávkového CT i některými laboratorními metodami. Cílem výzkumu je zlepšit prognózu a kvalitu života pacientů.

Celý článek


Těšínská osmička v červnu opět s Krpálkem, registrace spuštěna

2.4.2024 / NADACE AGEL

Šestý ročník populárního charitativního běhu Těšínská osmička Nadace AGEL na 8kilometrové trati z Třince do Českého Těšína se letos uskuteční v neděli 9. června. Dnes byly na internetových stránkách beh.agel.cz spuštěny registrace pro kategorie dospělých i dětí. Dětské závody se vloni v těšínském parku Adama Sikory běžely poprvé a pro mimořádný zájem budou připraveny i letos, s on-line registrací předem.

Celý článek


Sociální poradna pro paliativní péči

29.3.2024 / Nemocnice AGEL Český Těšín

„Náročná, ale naplňující je práce poradce v paliativní péči. Zároveň přináší radost z běžných každodenních věcí,“ říká Eva Palianová z Nemocnice AGEL Český Těšín. Pro radu k ní chodí nejen klienti, ale i pečující rodinní příslušníci.

Celý článek


Vyučující AGEL Střední zdravotnické školy byla oceněna městem Český Těšín jako výrazná pedagogická osobnost roku

28.3.2024 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická - Český Těšín

Jedná se již o čtvrté ocenění pedagoga AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické městem Český Těšín v řadě. Mgr. Lenka Šabacká byla oceněna zejména za profesionální, kreativní, citlivý a trpělivý přístup ke studentům nejen při výuce profilových předmětů. Pedagožka zodpovídá za zdravé klima ve škole a plánovanými aktivitami působí preventivně proti sociálním a patologickým jevům mladistvých. Zabývá se dlouhodobě Enviromentální výchovou, pravidelně organizuje dny Země a jako vedoucí týmu vede žáky k ekologickému myšlení.

Celý článek


Téměř 10 litrů krve darovali policisté v AGEL Transfuzní službě v Bruntále v rámci velikonočního odběru

27.3.2024 / AGEL Transfúzní služba

Těsně před Velikonocemi navštívili příslušníci Policie ČR z celého bruntálského okresu AGEL Transfúzní službu v Bruntále a prostřednictvím svému daru – daru krve, si vykoledovali mnoho úsměvů, poděkování a skvělý pocit z této neocenitelné pomoci.

Celý článek


Na 1. ročník workshopu CTO&CHIP přijelo do Třince 40 předních kardiologů

27.3.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Na workshop s názvem CTO&CHIP dorazilo do Třince 40 předních kardiologů převážně z Komplexních kardiovaskulárních center z České republiky, ale i Slovenska. Cílem akce, kterou pořádala Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, byly novinky v intervenční léčbě ischemické kardiomyopatie. V rámci jednodenní akce byli operováni dva pacienti, přičemž díky zobrazovacím přístrojům mohli sledující v přednáškovém sále vidět všechny detaily operací, které operatéři komentovali.

Celý článek


Klinické farmaceutky z nemocnic AGEL Ostrava-Vítkovice a AGEL Nový Jičín pomáhají pacientům nastavit správnou medikaci

25.3.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Klinická farmacie je dynamicky se rozvíjejícím oborem budoucnosti. Zejména senioři často užívají zbytečně moc léků, jejichž nevhodné kombinace jim způsobují další zdravotní komplikace. Nemocnice AGEL Nový Jičín a Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice směřují svou pozornost na komplexní služby klinické farmacie s maximálním přínosem pro pacienty. Klinické farmaceutky Mgr. Tereza Vaňková a Mgr. Karolína Russ se specializují na racionalizaci léčby pacienta v rámci spolupráce s lékaři a dalšími zdravotnickými odborníky.

Celý článek


Asistenční pes Tracy bude dělat společnost malému Martínkovi i díky NADACI AGEL

22.3.2024 / NADACE AGEL

Devítiletý Martínek z Prahy trpí delším výčtem obtíží, než kolik jich řada z nás vůbec zná. ADHD, porucha autistického spektra, epilepsie, vývojová dysfázie, centrální hypotonický syndrom, neurovývojová vada mozku, porucha komunikace, porucha plánování a koordinace pohybu, a řada dalších mu komplikují každodenní život. Martínek je ale bojovník a snaží se i ve své těžké situaci nacházet pozitivní chvilky. Pro něj jsou to zejména ty v blízkosti zvířat. A proto mu nyní NADACE AGEL přispěla na pořízení vlastního asistenčního psa.

Celý článek


Strašák v podobě nespavosti trápí na dva miliony Čechů. Farmaceut z Lékárny AGEL radí, jak s nespavostí zatočit ještě před tím, než se vydáte k lékaři

19.3.2024 / Lékárna AGEL

Nespavostí, odborně nazývanou insomnie, trpí podle statistik každý třetí člověk. Jedná se o poruchu spánku, která se vyznačuje obtížným usínáním a časným vstáváním, po kterém už nejste schopni znovu usnout. Výjimkou není ani často přerušovaný spánek během noci. Pokud však nemůžete pár nocí usnout, pak za nárazovou insomnií může stát stres a psychické vypětí.

Celý článek


Jarní prázdniny na horách: chirurgická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník ošetřila od února do poloviny března 500 pacientů

18.3.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Během jarních prázdnin v nemocnici AGEL Jeseník zdravotníci ošetřili přibližně 500 pacientů, což je o 200 více než v předešlém roce. Vedly úrazy ramen, zápěstí a kolen – nejčastěji se přihodily pacientům během zimních sportů.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla sympatickému učiteli na lehčí invalidní vozík

15.3.2024 / NADACE AGEL

Do svých 45 let žil pan Václav Nerad z Louňovic pod Blaníkem ve Středočeském kraji běžným životem zdravého člověka. Po vážné autonehodě, během které si učitel základní školy rozdrtil obratel, skončil ale na invalidním vozíku. Ten je pro něj dodnes nezbytnou pomůckou pro každodenní činnosti. Díky podpoře NADACE AGEL si nyní mohl pan Nerad pořídit vozíček lehčí a stabilnější, který mu usnadní zapojení do pracovních i společenských aktivit.

Celý článek


Dva nové mechanické vozíky usnadňují klientům i pracovníkům Sociální služby Podhorská každodenní činnosti

13.3.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Od března mají k užívání klienti sociální služby Podhorská, díky finanční podpoře NADACE AGEL, dva nové mechanické vozíky. Každodenní péče, ale také procházky po místním nemocničním parku jsou nyní mnohem pohodlnější jak pro uživatele, tak pro pracovníky sociální služby.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zve zájemce na bezplatná vyšetření v rámci Světového dne ledvin

12.3.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 12. 3. 2024: Zájemci ze Šternberska a okolí mohou ve čtvrtek 14. března bez objednání navštívit nefrologickou ambulanci v Nemocnici AGEL Šternberk a absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení hladiny cukru v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. Onemocnění ledvin nebolí, a proto řada pacientů často přichází k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Glaukom vás dovede bez povšimnutí připravit o zrak

8.3.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Od 10. března si letos připomínáme Světový týden glaukomu, jehož cílem je upozornit na nebezpečí onemocnění známého jako zelený zákal. Toto onemocnění zpočátku nezpůsobuje žádné obtíže a nemusí bolet, ale jeho nedostatečná léčba může způsobit i oslepnutí.

Celý článek


Centrum péče o matku a dítě společně s organizací Úsměv mámy posilují péči o duševní zdraví žen v těhotenství a raném mateřství

7.3.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nově spolupracuje s organizací Úsměv mámy. Organizace podporuje šťastné mateřství a ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství a po porodu. Tato spolupráce reaguje na dlouho opomíjenou oblast péče o mateřství a zdůrazňuje rostoucí důležitost poskytování podpory a péče v této oblasti.

Celý článek


Dětské oddělení šternberské nemocnice plánuje restrukturalizaci. Zdejší porodnice bude nákladně modernizována

7.3.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 5. 3. 2024: Nový interní pavilon za více než 260 milionů korun, špičkové pracoviště magnetické rezonance, díky kterému se tisícům pacientů zkrátily čekací doby na vyšetření nebo nové ortopedické oddělení. Pacientům se dostává ambulantní péče rozšířená v oblastech onkologie, plicního lékařství, paliativy a dalších oborů. Nová koncepce rozvoje počítá se zavedením jednodenní chirurgie, novinek v rehabilitaci a nejblíže s modernizací porodnice a novorozeneckého oddělení.

Celý článek


Chirurgická JIP v Nemocnici AGEL Přerov se díky spolupráci s Olomouckých krajem po 21 letech dočkala kompletní rekonstrukce za 4 miliony korun

6.3.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Přerov, 6. 3. 2024: Chirurgická JIP Nemocnice AGEL Přerov dokončila svou kompletní rekonstrukci. K dispozici nyní zdravotníci mají nejen nové přístroje a další moderní vybavení, ale i nové stavební dispozice.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika nově provádí v neurologické ambulanci ultrazvukové vyšetření krčních tepen

6.3.2024 / AGEL Hornická poliklinika

Závratě, bolesti hlavy, poruchy vědomí, myšlení, řeči či zraku – to vše může avizovat zúžení krčních tepen nebo dokonce jejich uzávěru. Funkcí těchto tepen je zásobovat mozek okysličenou krví a zajistit tak jeho normální funkci. AGEL Hornická poliklinika nově nabízí tzv. „sono karotid“ – specializované vyšetření pro tuto oblast.

Celý článek


Stomiky edukují v Nemocnici AGEL Podhorská pomocí tabletu

5.3.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nároky moderní doby a požadavky na dostupnost informací se nevyhýbají ani vzdělávání pacientů. Povědomí o postupech a dostupných pomůckách rozšiřuje pacientům chirurgické ambulance a oddělení Nemocnice AGEL Podhorská nově také aplikace na tabletu.

Celý článek


Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevře dveře pro veřejnost 20. března 2024

4.3.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Centrum péče o matku a dítě v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice srdečně zve všechny budoucí rodiče na Den otevřených dveří, který se koná ve středu 20. března 2024. Tento den představuje příležitost nahlédnout do prostor gynekologicko – porodnického oddělení.

Celý článek


Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm

1.3.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ostrava, 28. 2. 2024: Narozeniny jednou za čtyři roky a neobvyklé datum narození v občanském průkaze. Přestupný rok však v porodnicích skupiny AGEL není zdaleka tak výjimečným, jak by se mohlo zdát, jak plyne ze statistik porodnic. Datum ale mezi maminkami oblíbené příliš není.

Celý článek


Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm

1.3.2024 / Nemocnice AGEL Přerov

Ostrava, 28. 2. 2024: Narozeniny jednou za čtyři roky a neobvyklé datum narození v občanském průkaze. Přestupný rok však v porodnicích skupiny AGEL není zdaleka tak výjimečným, jak by se mohlo zdát, jak plyne ze statistik porodnic. Datum ale mezi maminkami oblíbené příliš není.

Celý článek


Interna nemocnice má nové nadstandardní pokoje

28.2.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany nově disponuje nadstandardními pokoji na interním oddělení. Modernizací prošlo i osvětlení jednotlivých oddělení, které je nyní zdravější a šetří energii. Investice přesáhly 500.000 Kč.

Celý článek


Porody na přestupný rok

28.2.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla pětileté Lindě na nákup speciální ortézy

28.2.2024 / NADACE AGEL

Předškolačka Linda z Olomouce, která trpí oslabením jedné poloviny těla, může nyní lépe chodit díky speciální ortéze. Podobnou ortézu nosí dívenka už od dvou let, s ohledem na růst ale potřebuje každý rok ortézu novou, odpovídající její výšce, což je pro mladou rodinu finančně velice nákladné. Na pořízení nové ortézy přispěla pětileté dívence NADACE AGEL částkou 25 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník má nové vybavení za více než 20 milionů korun

27.2.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

Nemocnice AGEL Jeseník neustále modernizuje – nyní má nové vybavení pro své pacienty za více než 20 milionu korun. Personál nejvíc oceňuje operační stůl pro traumatologii, rentgenové RTG-C rameno, ale také nové defibrilátory sloužící při záchraně života, pacienti pak transportní lehátka, polohovací bariatrické a dětské lůžko, diabetologická ambulance funguje s novou fundus kamerou.

Celý článek


Třinečtí kardiologové implantovali nový druh chlopně pacientce, u níž by jiná metoda nebyla možná - jako první v Evropě

26.2.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Zcela nová a převratná léčebná metoda, která zachránila život 76leté Danuši Trojákové ze Zubří. Nazývá se VDyne a jde o zákrok, který je určen k léčbě nedomykavosti trojcípé chlopně v srdci, takzvané závažné trikuspidální regurgitace – stavu kdy se (trojcípá) chlopeň v srdci, která odděluje pravou síň od pravé komory, nedovírá správně, což způsobuje zpětný tok krve. Spočívá v implantaci chlopně VDyne přímo do původní nemocné chlopně pomocí katetru, tedy miniinvazivně.

Celý článek


Půlhodinka chůze denně a postupné dávkování zátěže – prověřený recept proti jarní únavě

22.2.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Nedostatek energie, bolesti kloubů, časté bolesti hlavy a celkové vyčerpání. Jarní únava dokáže člověka potrápit. Každoročně na přelomu zimy a jara postihne nejednoho pocit únavy, často doprovázený negativními myšlenkami či úzkostnými stavy.

Celý článek


„Dopřejte svým játrům jarní detoxikaci, škodí jim nejen alkohol,“ radí farmaceutka Lékárny AGEL

22.2.2024 / Lékárna AGEL

Játra patří k nejdůležitějším orgánům v lidském těle. Zjednodušeně si je můžeme představit jako velký filtr škodlivých látek, který je zachycuje a vylučuje z těla ven. Játra vyčistí až 2 litry krve za minutu, mají zásadní funkci pro náš metabolismus a plní mnoho dalších klíčových úloh. Je proto potřeba jim jednou za čas ulevit a dopřát dostatek času na pořádnou regeneraci ve formě detoxikace. Jak na to, radí vedoucí farmaceutka z Lékárny AGEL v Českém Těšíně.

Celý článek


Zlomená ruka již dovolenou a koupání neohrozí. Místo těžké sádry nabízí na AGEL Hornické poliklinice v Ostravě komfortní fixaci z karbonových vláken

19.2.2024 / AGEL Hornická poliklinika

OPENCAST je vyroben z karbonových vláken a přináší zcela nový komfort pro pacienty při léčbě zlomenin končetin. Tato novinka má pro pacienty oproti klasické sádře několik výhod, a to především to, že je lehká, prodyšná, je pevná a přesto netlačí. Pacienti se s ní mohou koupat, nebo si užívat vodních radovánek.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická završila úspěšně svůj první akreditovaný kurz Sanitář v Olomouckém kraji

19.2.2024 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

Devět absolventek – původně žen různých profesí, úspěšně prošlo jak teoretickou, tak praktickou výukou, a získaly kompetence pro práci ve zdravotnických, lázeňských nebo lékárenských zařízeních. Novým směrem se tak může ubírat například kariéra někdejší lesní dělnice, uklízečky, servírky nebo pracovnice v sociálních službách.

Celý článek


Prodloužený Valentýn slavili dárci v Šumperku i v Bruntále

16.2.2024 / AGEL Transfúzní služba

Svatý Valentýn bývá svátkem zamilovaných. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslavili odběrem s názvem „Daruj kapku krve s láskou“ dárci krve, a to ve čtvrtek 15. února v Šumperku a v pátek 16. února v Bruntále.

Celý článek


Rodiče se vyšetření kyčlí miminka nemusí bát

16.2.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Jednou z povinných návštěv lékaře, které musí rodiče po narození miminka absolvovat, je cesta k ortopedovi. Ten u novorozence zkontroluje správné postavení kyčlí a díky tomuto vyšetření se včas zachytí vrozená dysplazie kyčelního kloubu. Ročně je tato vada odhalena zhruba u tří tisíc dětí, tedy zhruba u tří procent novorozenců. Při včasném zahájení léčby je přitom šance na korekci velice vysoká.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla aktivnímu IT specialistovi na lehčí invalidní vozík

16.2.2024 / NADACE AGEL

Je tomu už téměř čtvrt století, co se panu Milanu Chromičovi z Ostravy změnil celý svět. Jeden nešťastný skok do vody na přehradě Olešná jej ve 27 letech upoutal na invalidní vozík, který je pro něj dodnes nezbytnou pomůckou.

Celý článek


Specialisté Iktového centra Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice absolvovali simulační tréning příjmu pacienta s akutní cévní mozkovou příhodou

15.2.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V Evropě každých 30 minut pacient s cévní mozkovou příhodou (CMP), který mohl být zachráněn, umírá, nebo zůstane trvale invalidní, protože byl léčen v nesprávné nemocnici. Vedení iktového týmu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dlouhodobě spolupracuje s Iniciativou Angels, globálním neziskovým projektem podpořeným Světovou a Evropskou iktovou organizací. Cílem Iniciativy Angels je zlepšovat po celém světě kvalitu péče o pacienty s CMP, čehož dosahují zvyšováním počtu nemocnic připravených k léčbě pacientů s CMP a konzistentním zlepšováním léčebných standardů ve všech stávajících iktových centrech.

Celý článek


Nová služba na Oddělení léčebné rehabilitace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

14.2.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zahajuje zcela novou službu na Oddělení léčebné rehabilitace, která přináší pacientům a veřejnosti možnost relaxace a zlepšení zdraví. Novinkou jsou moderní sauny, které jsou nyní k dispozici pro zájemce z řad veřejnosti i personálu.

Celý článek


Následky pádů při zimních sportech – to jsou nyní nejčastější potřeby klientů v ambulancích fyzioterapie Nemocnice AGEL Říčany

7.2.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Zlomeniny, ale také bolesti kloubů jako důsledek jiných onemocnění. Zvláště nyní, v období jarních prázdnin, řeší fyzioterapeuti Nemocnice AGEL Říčany nejčastěji léčbu úrazů, které souvisí s pádem na náledí, na lyžích, snowboardu nebo při bruslení.

Celý článek


Zdravotnická síť AGEL testuje novinku v rehabilitaci. Terapie virtuální realitou pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnozu. První pacienti již absolvují rehabilitace se speciálními brýlemi

6.2.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Ostrava, 5. 2. 2024: Virtuální realita už dávno neslouží jen pro zábavu při hraní počítačových her, mění také zásadně způsob, jak je možné zlepšit zdraví lidí, kteří doposud byli odkázáni na klasické rehabilitační procedury.

Celý článek


Zhoubné nádory tlustého střeva u mužů a více nálezů na slinivce, žaludku a jícnu u žen - to je statistika Gastroenterologické ambulance Nemocnice AGEL v Bruntále. Díky dostupné péči však úmrtnost na tyto typy rakoviny klesá

5.2.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

4. února si každoročně připomínáme Světový den boje proti rakovině. Jeho cílem je zvýšit povědomí o této zákeřné nemoci a rozšířit informace o možnostech prevence a léčby. Nádorová onemocnění jsou podle řady zdrojů po nemocech srdce druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Muži v ČR nejčastěji umírají na rakovinu plic, prostaty, tlustého střeva a konečníku, u žen se vyskytují nejčastěji nádory prsu, tlustého střeva a konečníku, plic, děložního čípku a štítné žlázy.

Celý článek


Projekt virtuální reality v sedmi nemocnicích skupiny AGEL

5.2.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Zdravotnická síť AGEL testuje novinku v rehabilitaci. Terapie virtuální realitou pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnozu. První pacienti již absolvují rehabilitace se speciálními brýlemi.

Celý článek


Terapie virtuální realitou pomáhá lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnózu

5.2.2024 / AGEL

Virtuální realita už dávno neslouží jen pro zábavu při hraní počítačových her, mění také zásadně způsob, jak je možné zlepšit zdraví lidí, kteří doposud byli odkázáni na klasické rehabilitační procedury.

Celý článek


Závislost na alkoholu devastuje stále mladší ročníky,“ říká kardiolog Nemocnice AGEL Bruntál MUDr. František Novák

26.1.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Česká republika je podle odborných zdrojů zemí, kde se se závislostí na alkoholu léčí téměř 6 tisíc lidí – až 2/3 zastávají muži. Následky dlouhodobého pití přitom postihují i mladé lidi. Zdraví a srdci škodí i jednorázový nadměrný příjem.

Celý článek


Pády a úrazy na náledí – lékaři Nemocnice AGEL Bruntál ošetřili během uplynulých dní desítky lidí

25.1.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Naraženiny, zlomeniny, ale i otřes mozku – to jsou nejčastější diagnózy, spojené s přetrvávající ledovkou na Bruntálsku.

Celý článek


Šumperská a bruntálská AGEL Transfúzní služba má za sebou rekordní rok. Množství odběrů zachraňují dlouhodobě čestní dárci krve, přicházejí ale i prvodárci

25.1.2024 / AGEL Transfúzní služba

Šumperk, 25. 1. 2024: Přestože trend v úbytku pravidelných dárců krve je stále aktuální, v loňském roce se zdravotníkům AGEL Transfúzní služby podařilo především díky čestným dárcům krve odebrat téměř 2 500 litrů plné krve. Počet nových dárců po letech opět překročil magickou hranici 500 registrovaných prvodárců i přesto, že získávání nových dárců je každoročně složitější.

Celý článek


Léky pro nemocnice skupiny AGEL nově třídí supermoderní lékomat. Jako jediný svého druhu na Moravě usnadňuje lékárníkům v ústavní lékárně práci a šetří jejich čas

18.1.2024 / Lékárna AGEL

Nedostatek kvalifikovaného personálu se dotýká v nezanedbatelné míře také lékáren. Aby co nejvíce zefektivnila práci svých lékárníků a farmaceutů a zároveň modernizovala podle nejnovějších trendů, instalovala Lékárna AGEL do ústavní lékárny v areálu vítkovické nemocnice jako jediné na Moravě novinku – robotický sklad léčiv – lékomat.

Celý článek


Nový termodezinfektor za půl milionu korun na operačním sále Nemocnice AGEL Říčany

17.1.2024 / Nemocnice AGEL Říčany

Operační sály říčanské nemocnice nyní disponují zcela novým mycím a dezinfekčním automatem. Nový moderní přístroj usnadní práci sálovým sestrám. Slouží k mytí a účinnému horkovzdušnému sušení operačních nástrojů. Investice do přístroje přesáhla 500.000 Kč.

Celý článek


Naučte se rozpoznat rozdíl mezi suchým a vlhkým kašlem, léčba je totiž odlišná, říká lékárník Martin Rudol

17.1.2024 / Lékárna AGEL

Kašel může být projevem virového onemocnění, zápalu plic, alergie nebo astmatu a slouží jako obranný reflex k odstranění nadbytku hlenu či cizorodých látek z dýchacích cest. Pokud se chcete kašle co nejdříve zbavit, musíte v prvé řadě zjistit, o jaký druh kašle se jedná, abyste zvolili správnou medikaci. Jak tedy poznat rozdíl mezi suchým a vlhkým kašlem nám prozradil farmaceut z ostravské Lékárny AGEL.

Celý článek


V roce 2023 se v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí zavedením revoluční pulsní terapie u fibrilace síní navýšil počet katetrových ablací na rekordních 815 výkonů.

12.1.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Přes 800 vyléčených pacientů s poruchou srdečního rytmu pomocí nové metody. Kardiologové v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí jako na jediném pracovišti v Moravskoslezském kraji pomáhají aplikací pulsní energie i pacientům, pro které by dříve ablační léčba nebyla vůbec možná.

Celý článek


Chroničtí pacienti i kardiaci nebo lidé s dýchacími obtížemi – mráz může mít vliv nejen na nemocné. Lékaři radí omezit zbytečný pobyt venku

10.1.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Teploty padající hluboko pod nulu mohou člověku se zdravotními obtížemi uškodit stejně jako seniorům nebo malým dětem. V příliš chladném počasí mohou pocítit špatnou zdravotní kondici také chronici, pacienti léčící se s dýchacími cestami nebo kardiaci.

Celý článek


Porodnost - Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

9.1.2024 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v roce 2023 narodilo celkem 1131 dětí. Z chlapeckých jmen rodiče nejčastěji volili jména Matyáš, Jakub nebo Matěj, z dívčích pak Elišku, Lauru, Sofii či Viktorii.

Celý článek


Úspěch týmu Telemedicínského centra na mezinárodní akci New Frontiers in Interventional Cardiology v Krakově

5.1.2024 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Odborníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, Ing. Jan Hečko, Ph.D., MUDr. Jaroslav Januška, Ph.D. a Ing. Daniel Přeček, byli osobně pozváni k účasti na významné konferenci New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC) v krakovském ICE Krakow Congress Centre (13. - 15. 12. 2023). Tato prestižní událost představovala pro účastníky příležitost proniknout do nejnovějších trendů a inovací v oblasti intervenční kardiologie.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Šternberk se vloni narodilo 1036 dětí. Nejvíce jich přišlo na svět v srpnu

4.1.2024 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 4. 1. 2024: Chlapců více než děvčat, ale i devět miminek narozených v jeden den – tolik říká statistika šternberské porodnice za uplynulý rok.

Celý článek


V nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 243 dětí

4.1.2024 / Nemocnice AGEL Jeseník

V loňském roce se v Nemocnici AGEL Jeseník narodilo 243 dětí. Roku 2023 v celkovém součtu kralovali chlapci, posledním dítětem roku byla ale holčička. Porodníci pomohli přivést na svět konkrétně 132 chlapečků a 111 holčiček.

Celý článek


Hubnutí jako nejčastější novoroční předsevzetí má svá úskalí. Jen pravidelný režim však přináší trvalé výsledky

3.1.2024 / Nemocnice AGEL Podhorská

Říká se, že neodborné cvičení bez předchozích zkušeností a fyzické kondice může představovat i určitá rizika pro svaly, srdce, šlachy a klouby, je tomu ovšem skutečně tak? Na nejčastější otázky k tématu odpovídá zkušený fyzioterapeut Mgr. Dariusz Nogol.

Celý článek


Dárcovství krve po Vánocích

28.12.2023 / AGEL Transfúzní služba

Vánoce jsou obdobím, kdy i opatrnější z nás povolí uzdu a dopřávají si kaloričtější a mastnější pokrmy společně se zvýšenou konzumací alkoholických nápojů. No jaké by to přece byly svátky bez vánočky, smaženého kapra, silvestrovských chlebíčků a dobrého vína? Dárci krve a plazmy ale musí trochu přibrzdit, hlavně před odběrem.

Celý článek


NADACE AGEL nadělila chlapci vánoční dárek

27.12.2023 / NADACE AGEL

Krásného Ježíška dostal sedmnáctiletý mladík Lukáš Stryja, který má Downovův syndrom. Díky NADACI AGEL a jejího projektu PLNÍME SNY se mohl 26. prosince zúčastnit extraligového utkání Ocelářů s Vítkovicemi. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 50 tisíc korun a během první třetiny za chlapcem přišel v současnosti zraněný Ocelář Marko Daňo, který mu předal svůj dres.

Celý článek


Klárka Borutová se díky NADACI AGEL potkala s delfíny

23.12.2023 / NADACE AGEL

Šestiletá Klárka, která trpí světově unikátní diagnózou, si i díky příspěvku NADACE AGEL mohla užít moderní delfinoterapii. Dívence z Třince, která trpí zejména obtížemi pohybového aparátu, speciální terapie pomohla zlepšit jak tělesný, tak i duševní stav.

Celý článek


Advent na Sociální službě Podhorská

21.12.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Adventní čas měli klienti Sociální služby Podhorská nabitý nejen vánočními přípravami a tvořením, které pro ně pravidelně v rámci aktivizačních činností připravují pracovníci Sociální služby Podhorská. Předsváteční chvíle obohatilo i několik společenských akcí a řada milých návštěv.

Celý článek


Zásobte se na svátky léky včas!

21.12.2023 / Lékárna AGEL

Všichni mají plnou hlavu vánočních příprav, nákupu dárků, pečení cukroví. Hlavně mít vše včas připraveno. Na co však mnozí chronicky nemocní pacienti zapomínají je kontrola dostatku léků pro svou léčbu. Lékárna AGEL proto připomíná několik základních pravidel, jak si i s nemocí užít klidné Vánoce.

Celý článek


Zdravé srdce o Vánocích

20.12.2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Období Vánočních svátků je obecně považováno za nejkrásnější čas roku. Všeobecně je však pravdou, že se jedná o emočně naplněné období, které mohou provázet mimo pocity štěstí a blaženosti také stres a nejistota.

Celý článek


Aby Vánoce byly svátky radostí a ne starostí

20.12.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Vánoční svátky máme za svátky klidu a pohody. Pracovníci nemocnice však i v této sváteční době musí řešit množství úrazů a nehod. Existují úrazy, které si zvládne ošetřit dospělý člověk sám, ale u některých je zapotřebí vyhledat odborníka. Které ošetření musí být provedeno lékařem, zodpoví vedoucí lékařka chirurgických ambulancí Nemocnice AGEL Říčany.

Celý článek


Vánoční atmosféru vykouzlily v Nemocnici AGEL Louny děti

20.12.2023 / Nemocnice AGEL Louny

Klienti oddělení sociálních lůžek Nemocnice AGEL Louny letos rozbalili vánoční dárky s předstihem. Stejně jako v loňském roce jim je přinesly místní děti v rámci akce Ježíškova pravnoučata, a kromě předávání dárků si pro seniory a další klienty připravily i divadelní a pěvecké vystoupení.

Celý článek


Nemocnice Skupiny AGEL ožívají dětskou četbou

19.12.2023 / AGEL

V Nemocnicích Skupiny AGEL budou moci pacienti častěji potkávat malé školáky – nikoliv ale v roli pacientů. Společnost AGEL totiž přišla s projektem Babičko a dědečku, pojďme si povídat, jehož podstatou jsou návštěvy žáků u nemocničních lůžek.

Celý článek


Nadace AGEL pomohla čtrnáctiletému Patrikovi s vzácným Costello syndromem

19.12.2023 / NADACE AGEL

Patrik Zorychta trpí vzácnou vrozenou poruchou, kvůli které nejen že už od narození vypadá jinak, ale také trpí řadou zdravotních obtíží. K nim se navíc v pouhých jeho dvou letech přidala i rakovina. Patrik svůj boj ale nikdy nevzdal a společně s nejbližšími stále hledá způsob, jak žít co nejvíce plnohodnotný život. K němu se mu nyní snaží pomoct i NADACE AGEL, která chlapci poskytla příspěvek ve výši 75 000 Kč na rehabilitace.

Celý článek


Jak si poradit s možnými následky vánočního úklidu

18.12.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Předvánoční období patří s ohledem na intenzivní stresové zatížení k nejnáročnějším obdobím roku. Úklid spolu s péčí o domácnost může přetížit lidské tělo i tehdy, když je zvyklé na pravidelný pohyb. Mnoho pacientů navíc očekává od odborníků rychlou rehabilitaci, aby se mohli co nejrychleji vrátit do předvánočního shonu. V lepším případě svalové bolesti v oblasti pletence ramenního a následné bolesti hlavy nebo závratě, v horším bolestivá blokáda žeber – to mohou být následky vánočního úklidu, které před svátky plní čekárny rehabilitačních ambulancí.

Celý článek


Vánoční přípravy v Nemocnici AGEL Šternberk

15.12.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

V Nemocnici AGEL Šternberk se snaží hospitalizaci během svátků zpříjemnit pacientům i jejich blízkým. Na oddělení LDN v Nemocnici AGEL Šternberk se proto pacientům a jejich rodinám snaží vyjít v maximální míře vstříc a nabídnout jim více než jen léčbu - a to zejména během svátků.

Celý článek


Zásoby krve pro období vánočních svátků budou, a to díky dárcům a mimořádným odběrům

15.12.2023 / AGEL Transfúzní služba

Předvánoční období je časem, kdy je nutné navýšit zásoby transfúzních přípravků. Výpadek v dodávkách do nemocnic a krevních bank by neměl nastat, a to díky navýšení počtu odběrových dnů plné krve a motivaci dárců, kteří pro své dárcovství velmi rádi volí předvánoční období. Například i kvůli tematickým odběrovým dnům, jako je „Čertovský odběr“ nebo „Vánoční nadílka“.

Celý článek


Akreditace SAK

13.12.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Nemocnice AGEL Říčany a.s. získala prestižní certifikát kvality, bezpečí a odbornosti udělený Spojenou akreditační komisí (SAK). Vůbec poprvé od svého založení před sedmdesáti lety proběhl v nemocnici kontrolní externí nezávislý audit. V tomto případě provedený zástupci Spojené akreditační komise. Pro pacienty udělení certifikátu znamená záruku vysokého standardu péče v ambulantním i lůžkovém provozu nemocnice. Certifikát kvality je udělen na tříleté období.

Celý článek


NADACE AGEL podpořila studentku s leukémií

13.12.2023 / NADACE AGEL

Šárce Martinákové z Rožnova pod Radhoštěm je 18 let. Před časem tato mladá žena – studentka Středního odborného učiliště v oboru kadeřnice onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií - zhoubným onemocněním kostní dřeně. Po dvou letech léčby se ale potýká s těžkými psychickými problémy.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická se chystá na každoroční nával přihlášek. Aktuálně zde studuje na 640 žáků a studentů.

8.12.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

"Zájem o studium na naší škole stále roste. Z předchozích let víme, že největší zájem je zejména o studium maturitního oboru Praktická sestra a to i navzdory událostem, které se udály během posledních let. To dokazuje nejen každoroční počet podaných přihlášek, ale také obrovský zájem o kvalifikační kurzy Sanitář a Ošetřovatel,“ uvádí ředitel školy Ing. Bc. Vladimír Janus a dodává, že i letos očekává velké množství zaslaných přihlášek.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla dvojčatům na speciální tříkolky

8.12.2023 / NADACE AGEL

Jakub a Jan Sladcí z Klenčí pod Čerchovem se těší z nových speciálních tříkolek. Nadace AGEL jim na nové vybavení přispěla 50 tisíc korun.

Celý článek


Zachraňovat lidské životy umí díky Skupině AGEL už předškoláci

7.12.2023 / AGEL

Na 180 předškoláků z mateřských škol v Moravskoslezském kraji by si nyní mělo hravě poradit v krizových situacích vyžadujících záchranu lidského života. Děti z celkem 6 mateřských škol totiž absolvovaly kurz Malý záchranář, který pro předškoláky organizuje Skupina AGEL. Cílem kurzu je seznámit děti s vhodným postupem v případě krizových situací.

Celý článek


Dárci krve byli oceněni Českým červeným křížem

1.12.2023 / AGEL Transfúzní služba

Dne 30. listopadu 2023 proběhlo Slavnostní ocenění čestných dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Letos dosáhlo stříbrné medaile za 20. bezpříspěvkový odběr 41 dárců a 32 dárců obdrželo za 40. jubilejní odběr zlatou medaili. V Bruntále se navíc předávaly i Zlaté kříže 3. třídy za jubilejních 80 odběrů, kterých v minulém roce dosáhlo 14 dárců.

Celý článek


Nadace AGEL přispěla mladému hendikepovanému sportovci na novou výbavu

29.11.2023 / NADACE AGEL

35letému Jiřímu z moravskoslezského Nýdku, který je po těžké autonehodě upoután na invalidní vozík, nadělila Nadace AGEL peníze na nové boccia míče.

Celý článek


Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je nejlepším zdravotnickým zařízením v České republice

28.11.2023 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Jako absolutní vítěz byla Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí oceněna v kategorii Nejlepší nemocnice 2023 v rámci ankety nezávislého sdružení Health Care Institute (HCI).

Celý článek


Zánět močových cest je v lékárně v chladných měsících často skloňovaným tématem. Jak ho efektivně léčit a umět mu předejít?

24.11.2023 / Lékárna AGEL

Ve většině případů postihuje zánět močových cest ženy. Děje se tak z důvodu anatomické stavby močového ústrojí, protože bakterie mají k močovým cestám a měchýři z okolního prostředí kratší cestu, čímž je riziko infekce podstatně vyšší. Jak se tedy poprat s akutním zánětem močových cest a předejít chronickému zánětu, radí lékárnice Mgr. Karolina Kurowska z Lékárny AGEL.

Celý článek


Příšlušníci PČR darovali krev

22.11.2023 / AGEL Transfúzní služba

Již podruhé v letošním roce přivítala AGEL Transfúzní služba v Bruntále dárce, jejichž heslem je „Pomáhat a chránit“. Hned 24 dárců z řad Policie ČR z celého Bruntálska přišlo na pomoc s doplněním zásob transfúzních přípravků pro předvánoční období. Premiérou byl dnešní odběr pro dva z nich. Letos tak celkem darovali již úctyhodných 30 litrů plné krve.

Celý článek


Preventivní akce AGEL Hornické polikliniky

16.11.2023 / AGEL Hornická poliklinika

Na 250 zájemců využilo možnost nechat si změřit hodnotu cukru v krvi na preventivní akci u příležitosti Světového dne diabetu v AGEL Hornické poliklinice v Ostravě. U 10 % vyšetřených se potvrdila vysoká hodnota glykemie.

Celý článek


Světový den diabetu

14.11.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Podle posledních dat je v České republice už přes milion pacientů, kterým lékaři diagnostikovali cukrovku. V drtivé většině případů jde o diabetes druhého typu (91-92 %). Diabetiků prvního typu, pacientů, kteří si musí injekčně píchat inzulín, je cca 7-8 % a zbytek jsou zvláštní typy diabetu. V poslední době jsou počty diabetiků přesnější díky sběru dat v Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). V roce 2021 byl celkový počet evidovaných diabetiků 1.066.389, což je skoro o 24 % více než v roce 2010.

Celý článek


MOVEMBER v síti laboratoří AGELLAB

7.11.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Jako každý rok, i letos, se síť laboratoří AGELLAB v listopadu 2023 připojí k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace nad 45 let věku navštívit vybrané odběrové místo sítě AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření PSA.

Celý článek


Bylinné čaje jako přírodní podpora zdraví jsou v tomto období oblíbeným nápojem

3.11.2023 / Lékárna AGEL

Šálek horkého bylinného čaje je pro toto období radost. Nejen že voňavá dobrota zahřeje dlaně, ale potěší chuť i čich. Navíc může podpořit zdravé procesy v lidském těle a přinést klid po náročném dni. O benefitech tohoto oblíbeného nápoje nám více prozradila vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Studentky a studenti z Moravské Třebové darovali již 150 litrů krve

2.11.2023 / AGEL Transfúzní služba

Studentky a studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové zde od konce roku 2021 darovali již přes 150 litrů krve a rozšířili dárcovskou rodinu o úžasných 189 dárců. Ve středu 1. listopadu 2023 přijeli pomoci již po deváté v řadě.

Celý článek


Světový den veganství

1.11.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Veganství se dá z hlediska stravování chápat jako způsob života, při kterém se jedná o naprosté vypuštění všech živočišných produktů z jídelníčku. Proto vegani nekonzumují vejce, mléčné výrobky a většina z nich ani med. Veganská strava obsahuje pouze produkty rostlinného původu, jako jsou obiloviny, luštěniny, houby, zeleninu, ovoce, ořechy, tofu, sóju a různá semínka. Naproti tomu vegetariáni nejedí maso a jejich strava, pokud je dobře naplánovaná, se z hlediska nutrientů neliší od stravy zahrnující maso.

Celý článek


Slavnostní ocenění dárců krve

27.10.2023 / AGEL Transfúzní služba

Dne 26. října 2023 proběhlo Slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Dárci byli pozváni do Kulturního centra Rapotín, kde pro ně byly nachystány kromě ocenění i dárky od Českého červeného kříže, AGEL Transfúzní služby a od pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve. Poděkovat za dárcovství krve přišli i zastupitelé Města Šumperk.

Celý článek


AGEL vyšší odborná škola zdravotnická otevírá kvalifikační vzdělávací kurzy v Olomouckém kraji

27.10.2023 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická otevírá svůj první akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář v Olomouckém kraji. Vzhledem k obsahové náplni kurzu získá absolvent kompetence pro práci ve zdravotnických, lázeňských nebo lékárenských zařízeních. Po úspěšném ukončení kurzu obdrží absolventi Osvědčení k výkonu nelékařského zdravotnického povolání Sanitář.

Celý článek


Společnost Dopravní zdravotnictví a.s., člen skupiny AGEL, slavnostně otevřela nové laboratoře AGELLAB v Office parku NAGANO.

18.10.2023 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Velký den pro celý laboratorní segment skupiny AGEL nadešel v úterý 17. října, kdy byly za přítomnosti vedení AGEL a.s., členů dozorčí rady a dalších významných hostů, slavnostně otevřeny nové laboratoře ve větších a moderních prostorách.

Celý článek


Specializovanou léčbu vrozených srdečních vad v dospělosti nabízí nová ambulance v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí

16.10.2023 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nejmodernější diagnostiku a léčbu vrozených srdečních vad u dospělých nabízí nová specializovaná ambulance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Určena je všem dospělým, kteří trpí vrozenou srdeční vadou, bez ohledu na to, zda a jak byla v minulosti léčena. Cílem ambulance je nabízet pacientům s vrozenou srdeční vadou vysoce individuální přístup a služby dalece přesahující poskytování nutné zdravotní péče.

Celý článek


Světový den páteře – chronická bolest zad podle odborníků trápí až 40% obyvatel České republiky. Věkový průměr pacientů ale stále snižuje. Na vině je stres i špatný pohybový stereotyp.

16.10.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Česky Těšín každoročně ošetří řadu pacientů, kteří se potýkají s chronickými bolestmi páteře. Jedná se zejména o starší ročníky, kdy tyto problémy pacientům způsobilo dlouhodobé přetěžování, ale i ty, kteří celý život žili v nesprávném pohybovém stereotypu. Bohužel věkový průměr lidí, kteří zdejší odborníky navštíví, se stále snižuje.

Celý článek


I maminky, které mají porodit své děťátko koncem pánevním, mohou v Nemocnici AGEL Šternberk rodit přirozeně. Jejich zájem o spontánní porody roste.

13.10.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Porod koncem pánevním může být pro řadu budoucích maminek důvodem k obavám, kvůli kterým raději chtějí přivést miminko na svět císařským řezem. V porodnici Nemocnice AGEL Šternberk ale roste počet rodiček, které se zajímají a poté i úspěšně přivedou na svět miminko spontánně. Podle statistik se v děloze miminko před porodem neotočí hlavičkou dolů asi ve 4 % těhotenství.

Celý článek


AGEL dosáhl v kardiovaskulární léčbě několika prvenství

13.10.2023 / AGEL

Na sedm stovek účastníků letos přivítal již XVI. ročník odborného sympozia AGEL, jehož letošním hlavním tématem jsou moderní trendy v kardiovaskulární léčbě. Se svými příspěvky vystupuje celá řada špičkových odborníků, a to jak ze skupiny AGEL, z fakultních nemocnic, prestižních zahraničních pracovišť nebo lékařských fakult. Na téma řízení chirurgické péče v 21. století promluvil k hostům například vedoucí lékař hrudní chirurgie z Mayo Clinic Hospital ve Spojených arabských emirátech Norberto Santana Rodríguez. Hovořilo se také o četných úspěších lékařů a sester z komplexních kardiocenter AGEL v Třinci – Podlesí a Košicích – Šaci.

Celý článek


Za bolestí kloubů může stát artritida

12.10.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Okolí kloubu horké na dotek nebo kloub, který rudne a otéká. Příčinou může být artritida. Často postihuje klouby rukou, kolene a kyčle.

Celý článek


Epidemiologická sestra jako školitelka i kontrolorka rizikových faktorů – Nemocnice AGEL Říčany představuje profesi, bez které se žádná nemocnice neobejde

6.10.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Její starostí není jen to, aby si zdravotníci myli správně ruce, ale zodpovídá za prevenci nákaz spojených se zdravotní péčí, řeší prevenci, je součástí týmu, který má za cíl omezování vzniku infekcí spojených se zdravotní péčí u pacientů a profesionálních infekcí u zdravotnických i nezdravotnických pracovníků - Bc. Lucie Bustová.

Celý článek


Trendy v implantologii

27.9.2023 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

V České republice se podle odborníků ročně implantuje na 10 000 kardiostimulátorů a zhruba 5000 pacientů potřebuje zavedení defibrilátoru. Komplexní kardiocentrum AGEL v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí je v rámci republiky špičkou v péči o lidské srdce a jeho choroby. Implantují zde nejmodernější přístroje, které zásadně zvyšují šanci na plnohodnotný život s onemocněním srdce.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika v Ostravě nabídla testování paměti

26.9.2023 / AGEL Hornická poliklinika

Zapomínat občas pracovní úkoly, jména kolegů nebo telefonní čísla a vzpomenout si na ně po nějaké době je podle odborníků normální. Lidé trpící Alzheimerovou chorobou, jimž je věnován světový den připadající na 21. září, však tyto věci zapomínají častěji a nevzpomenou si ani později.

Celý článek


Vitamin C podpoří imunitu před podzimními virózami

22.9.2023 / Lékárna AGEL

Podzim představuje pro náš organismus každoroční zatěžkávací zkoušku. Časté střídání teplot, méně slunečního svitu a celkový útlum energie oslabují naši obranyschopnost, v důsledku čehož jsme náchylnější na nejrůznější nachlazení a virózy. Pravidelné užívání vitaminu C je jednou z možností, jak podpořit imunitu v tomto období.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici AGEL Říčany

21.9.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Už třetí ročník úspěšné akce DEN ZDRAVÍ proběhl na louce u Komenského náměstí v Říčanech. Stanové městečko nemocnice navštívili dospělí, senioři a například i studenti posledního ročníku gymnázia. Nechyběly ani známé osobnosti, tentokrát Den zdraví navštívil Pavel Šporcl s manželkou Barborou Kodetovou Šporclovou

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika v Ostravě má novou odběrovou místnost. Urychlí práci lékařům a ušetří čas pacientům

19.9.2023 / AGEL Hornická poliklinika

AGEL Hornická poliklinika v Ostravě má novou odběrovou místnost. Urychlí práci lékařům a ušetří čas pacientům

Celý článek


Prevence pro studenty, dospělé i seniory. Nemocnice AGEL Říčany se těší na Den zdraví 2023

18.9.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Již třetí ročník úspěšné akce pro širokou veřejnost DEN ZDRAVÍ připravuje Nemocnice AGEL Říčany. Uskuteční se ve středu 20. září 2023 na louce u Komenského náměstí.

Celý článek


Nové moderní technologie studentům dokonale nasimulují nemocniční prostředí. AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická získala novou sestavu výukových pomůcek a technologií za více než dva miliony korun

15.9.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

V Ostravě a Českém Těšíně se nyní studenti zdravotnických oborů mohou těšit na pokročilé výukové metody. Díky podpoře z evropského programu IROP II a vlastnímu finančnímu přispění AGEL SZŠ a VOŠ získala škola nové trenažéry, simulátory, modely a další zdravotnickou techniku za 2,3 miliony korun. Nové vybavení nejenže napodobuje nemocniční prostředí, ale nabízí studentům realistickou představu o pracovním procesu zdravotníků.

Celý článek


Nemocnice AGEL Šternberk zavádí nový parkovací systém. Ve zkušebním provozu pojede od 18. září 2023

14.9.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 13. září 2023: Zná to každý pacient, který se potřebuje dopravit na vyšetření autem – často je třeba vyrazit s větším předstihem právě proto, že není úplně snadné v areálu nemocnice zaparkovat. To se v Nemocnici AGEL Šternberk brzy změní. Nový parkovací systém je zapotřebí především pro hladký průjezd areálu záchranným složkám. Investorem vjezdového systému je Olomoucký kraj.

Celý článek


Sestrám ulehčuje práci a řídí i fronty v čekárnách. V Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí zavedli nový objednávací systém pro pacienty

12.9.2023 / Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Jedno nebo celá sada vyšetření. Pro pacienta to často znamená zařizování a čas, strávený telefonováním. Pro sestry pak čas, kdy musí rychle často mezi různými ambulancemi zjišťovat telefonicky dostupné termíny vyšetření. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí proto zavedla pohodlný způsob, kterým pacientům může také zkrátit prodlevy mezi několika vyšetřeními v jeden den.

Celý článek


Svačina brání pozdějšímu přejídání, ale i vzniku obezity u dětí. Učit děti jíst zeleninu až v první třídě je pozdě – říká nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany

30.8.2023 / Nemocnice AGEL Říčany

Zná to každá máma – ráno připraví dítěti do školy svačinu, ale potom ji odpoledne najde v batohu netknutou. Jak na to, aby dítě svačinu rádo snědlo, radí nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany Bc. Ellen Ondrová.

Celý článek


V minulosti léčili v Nemocnici AGEL Šternberk s poruchou příjmu potravy jednu dívku ročně. Po covidové pandemii se počet léčených zčtyřnásobil. Léčba je dlouhodobá a úspěšná z 50-70%

30.8.2023 / Nemocnice AGEL Šternberk

Šternberk, 28. srpna 2023: Nedostatek psychiatrických pracovišť pro děti nutí rodiče dětí s poruchami příjmu potravy ve špatném zdravotním stavu hospitalizovat v nemocnicích. Zatímco v minulosti na dětském oddělení Nemocnice AGEL Šternberk léčili ročně jednu dívku s poruchami příjmu potravy – anorexií, po covidu jejich počet narostl na 3 až 4 ročně. Jde převážně o mladé dívky ve věku 13 až 17 let. Zdejší dětské oddělení je proto „přechodnou stanicí“, než se uvolní místo na psychiatrii.

Celý článek


Nachlazení, chřipka, ale i zažívací potíže – pro řadu dětí i dospělých poprázdninová realita. Jak si ve zdraví poradit s návratem do školy a pracovního režimu radí farmaceut Lékárny AGEL

29.8.2023 / Lékárna AGEL

Časté výkyvy teplot, ochlazení a typické podzimní počasí způsobuje dětem i dospělým řadu zdravotních potíží. Pro lékárníky to už tradičně znamená plné lékárny lidí, kteří si chodí pro radu, jak s nachlazením či chřipkou zatočit.

Celý článek


Již 200 nových sanitářů vychovali na AGEL Střední zdravotnické škole. S novým školním rokem otevírá AGEL Střední zdravotnická škola velmi žádané kvalifikační kurzy a chystá i novinky

24.8.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Bývalí číšníci, kteří v covidu přišli o práci nebo třeba pekařky, prodavačky či horník. Takovéto profese se již v minulosti objevily v řadách zájemců přihlášených do kvalifikačních kurzů Střední zdravotnické školy AGEL. O tento druh výuky je enormní zájem. Proto ve školním roce 2023/2024 plánuje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a v Českém Těšíně otevřít zatím sedm kvalifikačních kurzů Sanitář a Ošetřovatel. Kurzy mohou zájemci absolvovat zejména v Ostravě, ale také v Českém Těšíně.

Celý článek


Zlomená ruka již dovolenou a koupání neohrozí. Místo těžké sádry nabízí na Poliklinice AGEL Praha Italská komfortní fixaci z karbonových vláken

22.8.2023 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Jako první poliklinika v Praze nabízí Poliklinika AGEL Italská možnost využití moderní fixace OPENCAST . Tato novinka se dá využít při méně komplikovaných zlomeninách rukou. První klienti již ocenili rychlost její aplikace a komfort při nošení.

Celý článek


Zlomená ruka již dovolenou a koupání neohrozí. Místo těžké sádry nabízí na Poliklinice AGEL Praha Italská komfortní fixaci z karbonových vláken

22.8.2023 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Praha, 22. srpna 2023: Jako první poliklinika v Praze nabízí Poliklinika AGEL Italská možnost využití moderní fixace OPENCAST . Tato novinka se dá využít při méně komplikovaných zlomeninách rukou. První klienti již ocenili rychlost její aplikace a komfort při nošení.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika v centru Ostravy nabízí pacientům nové vyšetření. V neurologické ambulanci lékaři poskytují EEG metodu pro vyšetření mozkové aktivity

15.8.2023 / AGEL Hornická poliklinika

Elektroencefalografie (EEG) je metoda sloužící ke sledování mozkových funkcí. Toto vyšetření nemá žádnou kontraindikaci, není nutná žádná speciální předchozí příprava a trvá 20-30 minut.

Celý článek


Pokožka seniorů vyžaduje v létě speciální péči. Jak ji chránit před škodlivým UV zářením?

11.8.2023 / Lékárna AGEL

Nejen malé děti a lidé se zdravotními problémy, ale také starší část naší populace by se měla mít v letních měsících na pozoru. Starší lidé jsou totiž v důsledku změn na kůži a snížené schopnosti regenerace kůže méně odolní vůči škodlivým účinkům UV záření.

Celý článek


Úspěšnou léčbu nehojících se ran a kožních defektů absolvovaly v Nemocnici AGEL Český Těšín stovky pacientů

9.8.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Proleženiny, bércové vředy, diabetické defekty i jiné nehojící se rány mohou lidé z Českého Těšína a okolí řešit u odbornice s úzkou specializací. V Nemocnici AGEL Český Těšín působí již 30 let Andrea Hrkalová, specialistka na nehojící se rány a kožní defekty, které trápí řadu pacientů a jsou způsobeny nefunkčností kůže. Specializovaná léčba těchto obtíží má přitom mimořádnou úspěšnost.

Celý článek


Letní pohodu vyměnili za brigády v nemocnicích. Žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické prohlubují svou praxi i během léta

7.8.2023 / AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická

Místo toho, aby si užívali léto s kamarády u vody a těšili se z volných letních dnů, nastoupila řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické „do služby“ v nemocnicích a sociálních zařízeních v Moravskoslezském, ale i v Olomouckém kraji.

Celý článek


Lékařka Jana Jandová obdržela od České lékařské společnosti J. E. Purkyně zlatou medaili za celoživotní přínos pro medicínu

4.8.2023 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Dalším velkým úspěchem se může pochlubit MUDr. Jana Jandová, rehabilitační lékařka POLIKLINIKY AGEL Praha Italská. Při příležitosti 20. ročníku Jandova myoskeletálního dne, který organizuje každoročně na počest svého manžela prof. MUDr. Vladimíra Jandy DrSc, v Lékařském domě v Praze dostala zlatou medaili J.E. Purkyně za celoživotní přínos pro medicínu.

Celý článek


B-komplex může vyřešit mnoho drobných zdravotních problémů, kterým obvykle věnujeme jen málo pozornosti, radí lékárnice

26.7.2023 / Lékárna AGEL

Signály nedostatku vitaminu B často nebývají vážné, ale umí znepříjemnit život. Mezi běžné příznaky patří bolest hlavy, podrážděnost, slabost, chlad nebo mravenčení v končetinách. Nedostatek se projevuje také na kůži drobnými prasklinkami nebo vyrážkou, výskytem aftů, koutků nebo oparů. I když příčinou těchto potíží může být jiný problém, doplnění B-komplexu tělu jen prospěje.

Celý článek


Začátek prázdnin se v Nemocnici AGEL Jeseník projevil zvýšeným množstvím úrazů. Pozor by si měli dát především cyklisté

17.7.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Start letních prázdnin na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník každoročně znamená zvýšenou četnost úrazů. V období mezi 1. a 10. červencem ošetřil personál ambulance celkem 351 pacientů. Slunečné počasí i volné dny v podobě státních svátků či dovolených motivují lidi k výletům a sportovním aktivitám, kde může mít nepozornost či přecenění vlastních schopností bolestivé následky.

Celý článek


AGEL Hornická poliklinika dokončuje první etapu rekonstrukce

13.7.2023 / AGEL Hornická poliklinika

První fáze rekonstrukce AGEL Hornické polikliniky se blíží ke svému konci. Poliklinika je důležitou součástí Ostravy již více než 61 let a tuto rekonstrukci si zasloužila. V rámci modernizace byla provedena výměna oken budovy A, dále výměna vnitřního osvětlení a topného systému včetně výměníku. Investice do rekonstrukce převýšila 40 miliónů korun a stala se první významnou investicí od zahájení provozu Hornické polikliniky.

Celý článek


Nemocnice AGEL Louny modernizuje radiodiagnostické oddělení a díky pětimilionové investici nově nabídne nejvyšší dostupný standard

11.7.2023 / Nemocnice AGEL Louny

Pět milionů korun je cena nového RTG přístroje, kterým je aktuálně instalován na radiodiagnostickém oddělení Nemocnice AGEL Louny. Nemocnice se rozhodla pro obnovu staršího přístroje s nepřímou digitalizací za nový přístroj, který je již plně digitalizován. Investice, na které se částkou 200 tisíc korun bude podílet i město Louny, přinese významné zlepšení v kvalitě a dostupnosti zdravotní péče pro obyvatele města Louny i okolních regionů.

Celý článek


Sezóna klíšťat opět udeřila: Víte, jak se těchto parazitů bezpečně zbavit?

11.7.2023 / Lékárna AGEL

Teplé počasí hraje do karet zejména klíšťatům, která jsou v tomto období každoročně přemnožená. Před jejich aktivitou, která v těchto dnech dosahuje čtvrtého stupně z pěti, varuje dokonce Český hydrometeorologický ústav. S vyšším výskytem klíšťat totiž roste riziko nákazy nebezpečnými nemocemi, jako je klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza.

Celý článek


Letní hrozby pro oči: Jak si efektivně chránit zrak, radí oční lékařka AGEL Hornické polikliniky

4.7.2023 / AGEL Hornická poliklinika

S příchodem letních měsíců a vyšších teplot se vystavujeme různým faktorům, které mohou ohrozit zdraví našich očí. MUDr. Michaela Bártová, lékařka oční ambulance AGEL Hornické polikliniky v Ostravě, poskytuje cenné rady, jak chránit svůj zrak v období letních aktivit.

Celý článek


Oči potřebují v létě speciální péči: Lékárnice radí, jak je spolehlivě chránit

4.7.2023 / Lékárna AGEL

V letním období vystavujeme naše oči větší zátěži než kdykoliv jindy. Prázdninové koupání, ostré sluneční záření, klimatizace. To všechno jsou faktory, které pro náš zrak představují určitá zdravotní rizika. Jak je omezit a své oči účinně chránit, radí vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Vhodnými opatřeními lze prožít léto bez gynekologických problémů, radí lékař AGEL Hornické polikliniky

3.7.2023 / AGEL Hornická poliklinika

Léto je časem dovolených, který většina žen tráví u vody. Ať už je tou vodou myšlena přírodní nádrž, moře či koupaliště je důležité věnovat vždy pozornost čistotě vody a správným hygienickým návykům, neboť právě v létě jsou gynekologické záněty častým problémem žen. Na co si dávat pozor, a jak tyto gynekologické problémy řešit poradil gynekolog AGEL Hornické polikliniky v Ostravě MUDr. Marion Mantič.

Celý článek


Nové odběrové místo sítě laboratoří AGELLAB v Mostě: K vyšetření bez objednání

3.7.2023 / AGELLAB

Laboratoře AGELLAB patřící do skupiny AGEL rozšířily tento měsíc svou síť o nové odběrové místo v Mostě. Nové pracoviště se nachází v moderních prostorech Polikliniky Bonate v Mostě na adrese J. A. Komenského 311/1b a reaguje tak na neustále se zvyšující poptávku obyvatel Mostu v segmentu laboratorních vyšetření. Pracoviště je pro veřejnost otevřeno od 1. června tohoto roku a již nyní se díky široké nabídce nadstandardní péče těší velkému zájmu nových klientů.

Celý článek


Do Jeseníků bez obav: Rekreační dialýza v zařízeních Nemocnice AGEL Jeseník umožňuje pacientům komfortní turistiku

28.6.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Pacienti se závažným onemocněním ledvin dnes již nemusí být odkázáni na neustálou blízkost hemodialyzační stanice ve svém bydlišti. Díky tzv. rekreační dialýze, již nabízí jak Nemocnice AGEL Jeseník, tak její detašované pracoviště Dialýza Šumperk, mohou lidé s nemocnými ledvinami poznávat krásy České republiky, rehabilitovat v lázeňských zařízeních či navštěvovat příbuzné.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně má historicky první absolventy

26.6.2023 / AGEL Vyšší odborná škola Český Těšín

V pátek absolvovali závěrečnou zkoušku jedni z prvních studentů AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Českém Těšíně. Těšínská pobočka tak získala své historicky první absolventy, kteří mohou od dnešního dne užívat titul diplomovaný specialista.

Celý článek


Křeččí terapie pomáhá rozptýlit dlouhodobě hospitalizované klienty sociální služby nově až na pokojích

22.6.2023 / Nemocnice AGEL Louny

Nemocnice AGEL Louny posouvá zvířecí terapii přímo k lůžkům klientů. Po třech letech úspěšně využívané terapie pomocí křečků ve společenské místnosti aktuálně nemocnice zapojuje zvířecí terapeuty do procesu léčby i přímo na pokoji jednoho z nadšených klientů. Bližší kontakt s hlodavci tak nabízí ještě intenzivnější rozptýlení a zlepšuje i celkovou pohodu a aktivizaci.

Celý článek


V oblibě je kombinované studium, říká vedoucí AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické

20.6.2023 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická působí ve třech městech, a to v Ostravě, Českém Těšíně a v Přerově. Letos zaslalo přihlášku ke studiu ve školním roce 2023/2024 téměř 160 uchazečů. Většina uchazečů se hlásí na kombinovanou formu studia.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník si připomněli Světový den dárců krve svátečním odběrem

16.6.2023 / Nemocnice AGEL Jeseník

Ve čtvrtek 15. června se na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Jeseník uskutečnil sváteční odběr krve ku příležitosti o den dříve připomínaného Světového dne dárců krve. O životodárnou tekutinu se nezištně a ochotně podělilo 37 dárců, přičemž byli všichni odměněni malým dárkem. Okolo Nemocnice AGEL Jeseník existuje stabilní komunita dárců krve, vítán je však každý, kdo by chtěl jejich řady rozšířit.

Celý článek


Dýchání jako priorita: Dny spirometrie na AGEL Hornické poliklinice vyšetří lidem plíce

14.6.2023 / AGEL Hornická poliklinika

K příležitosti celosvětového Dne spirometrie si plicní ambulance AGEL Hornické polikliniky na Sokolské třídě v centru Ostravy připravila pro širokou veřejnost hned tři Dny spirometrie, ve kterých nabídne lidem možnost nechat si bez nutnosti předchozího objednání vyšetřit plíce.

Celý článek


Darováním krve zachraňujete životy: lékárnice radí, jak se na svůj první odběr připravit

13.6.2023 / Lékárna AGEL

Že je krev životadárná tekutina, která pro naše zdraví hraje zcela zásadní roli, si každoročně připomínáme 14. června v rámci Světového dne dárců krve. Ten poukazuje na to, jak jsou dobrovolní dárci krve klíčovou součástí moderní zdravotní péče a zcela nepostradatelní pro záchranu lidských životů. V současnosti se však potýkáme s celosvětovým nedostatkem krve, kdy spousta zemí hlásí akutní nedostatek zásob krevních skupin. Pokud uvažujete poprvé o návštěvě transfúzního oddělení, přinášíme pár tipů, jak se na své první darování krve připravit.

Celý článek


První návštěva gynekologa by měla jít ruku v ruce se sexuálním životem, radí gynekolog AGEL Hornické polikliniky

12.6.2023 / AGEL Hornická poliklinika

Gynekologické prohlídky by měly být pevnou součástí života každé ženy. V produktivním věku ji ženy většinou berou jako samozřejmost, ohledně první návštěvy ale podle zkušeného gynekologa MUDr. Mariona Mantiče stále řada slečen váhá. Vodítko je přitom podle lékaře jasné: Žena by měla přijít ve chvíli, kdy plánuje zahájit sexuální život.

Celý článek


Den lékáren připomene nezastupitelnou roli lékárníků

12.6.2023 / Lékárna AGEL

Ve čtvrtek 15. června proběhne tradiční akce České lékárnické komory Den lékáren. Tento již 25. ročník je zaměřen na představení zdravotníků v lékárně, jejich profesních znalostí, kompetencí a činností, které v lékárně vykonávají. O tom, že lékárníci nejsou jen „prodavači“, není pochyb.

Celý článek


Od pasu dolů: Odborná konference se věnovala sexuálně přenosným onemocněním a tabuizovaným tématům spojeným s lidskou sexualitou

7.6.2023 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Praha, 7. června 2023: Léto může být pro některé obdobím krátkých známostí, které jdou ruku v ruce se zvýšeným rizikem sexuálně přenosných chorob. Zdravotními riziky v letních měsících se zabývá i odborná lékařská veřejnost. Společnost AGEL a.s. ve spolupráci s Dopravním zdravotnictvím a.s. a sítí laboratoří AGELLAB proto pro lékaře, sestry, pracovníky hygienických stanic a další zdravotnické profese uspořádala koncem května v prostorách AGEL Tower v Praze tradiční odborný seminář s názvem „Od pasu dolů“, který se tématy lidské sexuality a s ní spojenými riziky detailně zabývá.

Celý článek


AGEL je nejlepším zaměstnavatelem Olomouckého regionu. V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2023 získal regionální prvenství v elitní kategorii nad 5000 zaměstnanců

2.6.2023 / AGEL

Na 9000 zaměstnanců pracuje v České republice pod značkou AGEL. V drtivé většině jde o zdravotníky, lékaře i nezdravotnický personál v nemocnicích a dalších zařízeních. Ročně zde ošetří téměř 100 tisíc hospitalizovaných pacientů na 2800 lůžkách a v 1400 ambulancích provedou 7,4 milionů ambulantních vyšetření. Zvláště pro toto náročné povolání je nutností zajistit nejen dobré pracovní podmínky, které zaměstnancům dávají stabilní pracovní možnosti, ale také poskytnout benefity, jimiž zaměstnavatel prokazuje svým pracovníkům výborný přístup a motivaci k pracovním výsledkům.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín nabízí mamografická vyšetření také ženám ze Zlína a jeho okolí

1.6.2023 / AGEL Diagnostické centrum

Preventivní mamografickou prohlídku, hrazenou z pojištění může po 45. roce věku absolvovat každý druhý rok bezplatně každá žena. Přesto, že zájem o tato screeningová vyšetření roste, v současné době není ve zlínském mamocentru možnost zabezpečit toto preventivní vyšetření v termínech stanovených pro akreditované pracoviště tohoto typu. Také proto je AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín připraveno nyní nabídnout své vyšetřovací kapacity pacientkám, které jinde mohu mít s objednáním problém.

Celý článek


Jak předejít trávicím potížím na dovolené, radí odbornice LÉKÁRNY AGEL

30.5.2023 / Lékárna AGEL

Dovolenou je třeba si užít a sbírat zážitky. Těšíme se nejen na výlety, ale také na exotickou kuchyni, zmrzlinu na promenádě, dovádění ve vodě. Mnohým cestovatelům však tyto plány omezí trávicí potíže. Vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě-Vítkovicích PharmDr. Jarmila Staszková radí, jak lze toto riziko omezit užíváním probiotik.

Celý článek


Sedm podezřelých záchytů zaznamenal Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava

30.5.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava, který proběhl v pondělí 29. května, charakterizoval velký zájem veřejnosti. Lékařky kožní ambulance vyšetřily 77 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének. Výsledkem jsou pět podezřelých záchytů a dva potenciální melanomy. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Celý článek


Českotěšínská lůžková rehabilitace oslaví dvacet let Dnem otevřených dveří

25.5.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín oslaví ve čtvrtek 1. června dvacet let od zahájení provozu. Na tento den připravila nemocnice pro širokou veřejnost Den otevřených dveří, který se uskuteční od 14.00 do 17.00 hodin na zahradě nemocnice, za nepříznivého počasí pak ve vestibul budovy A a přízemí budovy C zdravotnického zařízení.

Celý článek


Kontrola znamének před létem je výbornou prevencí. Bez nutnosti objednání je vyšetří Poliklinika AGEL Ostrava při Dni prevence melanomu

25.5.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Ostrava, 25. května 2023: Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Ostrava proto připravila na pondělí 29. května Den prevence melanomu, kdy všem příchozím zkontrolují lékařky znaménka. Zájemci se mohou akce zúčastnit bez předchozí objednávky či doporučení lékaře.

Celý článek


Přibližně polovina pacientů rehabilitace se potýká s problémy pramenícími od nohou

24.5.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Přicházející léto je výbornou příležitostí zbavit se nevhodné obuvi a prospět tak svému zdraví. Zkušenosti odborníků rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín ukazují, že počet osob, u nichž je pravou příčinou bolestí zad a dalších potíží s pohybovým aparátem skrytý problém s chodidly a nohami, neustále přibývá. Odborníci proto doporučují využít teplého počasí pro bosou chůzi, která je zdravotně velmi prospěšná.

Celý článek


Předškoláci zpestřili Den matek klientům Nemocnice AGEL Louny

19.5.2023 / Nemocnice AGEL Louny

Pořádně živo bylo přede nedávnem v Nemocnici AGEL Louny, kam zavítaly u příležitosti Dne matek za klienty sociálních lůžek děti z Mateřské školy Louny, V Domcích.

Celý článek


Jaro, noční můra alergiků a astmatiků: Jak účinně proti jarním alergiím bojovat?

15.5.2023 / Lékárna AGEL

První hřejivé sluneční paprsky, prodlužující se dny a kvetoucí stromy již vhánějí lidem energii do žil. Některým z nás však vhánějí spíše slzy do očí. Řeč je o alergicích a astmaticích, kteří vždy jako první spolehlivě poznají, že jaro už je doslova ve vzduchu. Jak proti alergiím bojovat a zda to je vůbec možné, vysvětluje vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Irena Kiliková.

Celý článek


Přes 58 tisíc vyšetření provedl vloni personál AGEL Diagnostického centra

5.5.2023 / AGEL Diagnostické centrum

Součtem více než 58 tisíc vyšetření provedl v loňském roce u svých pacientů zdravotnický personál AGEL Diagnostického centra. Podstatnou část tvořila vyšetření preventivní, avšak tím, že je AGEL Diagnostické centrum také součástí Komplexního onkologického centra v Nemocnici AGEL Nový Jičín, zabývá se personál také diagnostickou činností u pacientů po onkologické léčbě. Celkovým počtem vyšetřených žen v Mamocentrech AGEL Diagnostického centra se tak společnost řadí mezi tři největší mammocentra v celé České republice.

Celý článek


Kontrola znamének před létem je vhodnou prevencí: Bez nutnosti objednání zájemcům vyšetří znaménka kožní ambulance Polikliniky AGEL Olomouc

19.4.2023 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit tuto nemoc včas. Poliklinika AGEL Olomouc proto připravila na pondělí 24. dubna Den prevence melanomu. V rámci této akce bude na kožní ambulanci prováděno preventivní vyšetření znamének. Zájemci mohou přijít bez předchozího objednání či doporučení lékaře.

Celý článek


Malí školáci se učili první pomoc i hygienu rukou v Nemocnici AGEL Český Těšín

13.4.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Novou aktivitu zaměřenou na oblast zdravotní výchovy nabídla dnes malým školákům Nemocnice AGEL Český Těšín. Dvě desítky žáků 2. třídy Základní školy Ostravská z Českého Těšína si mohly osobně v nemocnici vyzkoušet základy první pomoci či správnou hygienu rukou, a to pod dohledem zkušených zdravotníků.

Celý článek


Do Nemocnice AGEL v Českém Těšíně přivanula velikonoční atmosféra

6.4.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Po dlouhé šedé zimě těší zrak pacientů a personálu Nemocnice AGEL Český Těšín veselé jarní tóny a pestré barvy kraslic. Nemocnice se jako každý rok ponořila do velikonoční atmosféry, aby co nejvíce zpříjemnila svátky jara lidem, kteří pro své onemocnění nemohou být doma se svou rodinou.

Celý článek


Nakoukněte do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově

23.3.2023 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově, jejíž zřizovatelem je společnost AGEL, se připravuje na již třetí školní rok v budově na náměstí Přerovského povstání v centru města. Na pátek 31. března zve všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří.

Celý článek


Gynekolog radí: I starší ženy by měly absolvovat gynekologické prohlídky, sexuální neaktivita není argumentem

13.3.2023 / AGEL Hornická poliklinika

V pokročilejším věku řada žen opomíjí gynekologické preventivní prohlídky, a to zejména v době, kdy již nejsou v produktivním věku a nevedou aktivní sexuální život. Podle zkušeného gynekologa MUDr. Mariona Mantiče z AGEL Hornické polikliniky jde o běžný jev, který ale rozhodně není na místě. I v pozdějším věku hrozí rozličné obtíže, které je vhodné odhalit a řešit co nejdříve.

Celý článek


Nejmodernější digitální dermatoskop na Poliklinice AGEL Olomouc nepřehlédne žádné znaménko a na nebezpečí rakoviny upozorní včas

17.2.2023 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Poliklinika AGEL Olomouc (na Jeremenkově ulici) nabízí nově vyšetření znamének a pih digitálním dermatoskopem DermaGraphix s celotělovým skenerem. Tento přístroj nejmodernějšího typu rychle a šetrně monitoruje i ty nejmenší změny na kůži člověka a dokáže tak včas odhalit hrozící nebezpečí v podobě zhoubného nádoru.

Celý článek


Zájemci se mohou opět hlásit do hojně vyhledávaného kvalifikačního kurzu Sanitář, a to jak v Ostravě, tak v Českém Těšíně

16.2.2023 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a v Českém Těšíně vypisuje na jaro další termíny akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.

Celý článek


Kvalitnější edukaci pacientů zajišťují na Poliklinice AGEL Ostrava speciální brýle pro virtuální realitu

14.2.2023 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

K edukaci pacientů s hypertenzí používá nově interní ambulance Polikliniky AGEL Ostrava speciální brýle pro virtuální realitu. Cílem projektu, který je hrazen z interního grantu společnosti AGEL, je zkvalitnit informovanost pacientů a zároveň nezvyšovat časové nároky kladené na zdravotnický personál.

Celý článek


Českotěšínská nemocnice vstupuje do nové etapy s velkolepými plány

9.2.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

S novým rokem vstoupila Nemocnice AGEL Český Těšín ve spolupráci s městem Český Těšín do další etapy vzájemné spolupráce. Na základě dlouhodobé spokojenosti se obě strany dohodly na prodloužení smlouvy o pronájmu na dalších 15 let s možností prodloužení o dalších pět let. Jedním z nejvýznamnějších projektů blízké budoucnosti bude vybudování nového pavilonu F s ambulantní rehabilitační péčí.

Celý článek


Stát se sanitářem je nyní možné díky kurzu, který nabízí těšínská AGEL Střední zdravotnická škola

6.2.2023 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně vypisuje nový termín akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kvalifikační kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.

Celý článek


Novoroční předsevzetí zaměřená na pohyb často končí návštěvou zdravotníků

20.1.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

K novému roku se neodmyslitelně vážou i velkolepá předsevzetí, často zaměřená na změnu životního stylu. V mnoha domácnostech tak po vánočním hodování a odpočinku u obrazovek přichází období diet nebo fyzické dřiny. Ti, kteří ale neodhadnou vhodnou míru, pak často končí v ambulancích zdravotníků a v důsledku způsobí na svém zdraví více škody než užitku.

Celý článek


Enormní zájem o prezidentské volby v Nemocnici AGEL Český Těšín

11.1.2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Nemocnice AGEL Český Těšín zaznamenala enormní zájem ze strany hospitalizovaných pacientů o prezidentské volby. Hlas svému favoritovi má zájem odevzdat přímo z nemocničního lůžka téměř polovina z aktuálně 110 hospitalizovaných klientů, konkrétně 49 osob.

Celý článek


Ježíšek přišel za klienty sociální služby Nemocnice AGEL Louny z lounské školky

21.12.2022 / Nemocnice AGEL Louny

O vánoční dárky ani atmosféru nepřijdou ani letos klienti sociální služby Nemocnice AGEL Louny. Překvapení pro ně tentokrát připravila Mateřská škola Louny, V Domcích 2427.

Celý článek


Studentům AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické pomáhá při studiu virtuální realita

15.12.2022 / AGEL

Žhavou novinkou AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě i v Českém Těšíně je pořízení nových brýlí pro virtuální realitu od společnosti VR Medical. Virtuální realita nabízí jedinečnou šanci využít během studia výhody moderní technologie a umožňuje jednoduše a zábavně lépe pochopit výuku zejména v hodinách ošetřovatelství.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice AGEL Český Těšín dorazil Mikuláš, přinesl dárečky, ale také úsměvy na tváři

6.12.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

V úterý 6. prosince přinesl Mikuláš se svou družinou nadílku pro desítky pacientů Nemocnice AGEL Český Těšín. Mikulášskou partu tvořili žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně, kteří pacientům rozdali drobné dárečky a připravili si doprovodný program.

Celý článek


Lidé mají v Holýšově k dispozici nové odběrové místo. Přijít mohou i bez objednání

2.12.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Společnost Dopravní zdravotnictví a.s. provozující síť Poliklinik AGEL tento týden otevřela nové odběrové místo v Holýšově v Plzeňském kraji.

Celý článek


Poliklinika AGEL Plzeň zajišťuje komplexní péči na jednom místě. Ještě více se chceme zaměřit na preventivní péči, říká její ředitelka MUDr. Daniela Vítková

27.10.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Od října loňského roku má Poliklinika AGEL Plzeň novou provozní ředitelku MUDr. Danielu Vítkovou. V předchozích letech pracovala jako lékařka ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, na manažerské pozici ve farmaceutické firmě a věnovala se marketingu a odbornému poradenství ve zdravotnictví. Nejen o tom, jaké jsou budoucí plány rozvoje polikliniky v Plzni, se MUDr. Vítková rozpovídala v rozhovoru.

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022 / AGEL

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


Cvičný zásah hasičů v Nemocnici AGEL Český Těšín prověřil také evakuaci pacientů

21.10.2022 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Hasičské houkačky byly slyšet v úterý 18. října v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín. Nahlášen zde byl požár na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. Na první pohled dramatická akce byla ale předem domluveným cvičením, které prověřilo i evakuační systém v praxi.

Celý článek


Během covidu pokročila digitalizace a elektronizace zdravotnictví mílovými kroky kupředu, zaznělo na Sympoziu AGEL

6.10.2022 / AGEL

Druhý den XV. Sympozia AGEL byl ve znamení odborných přednášek v lékařské i nelékařské sekci, na kterých se odborníci věnovali tématu “Zdravotnictví v době covidové”. I přes jeho náročnost přineslo nejen v péči o pacienty řadu pozitiv. Zejména na poli elektronizace zdravotnictví a telemedicíny a ve skupině AGEL také v péči o své zaměstnance.

Celý článek


Patnácté Sympozium AGEL bude patřit digitalizaci i léčbě v době covidové

5.10.2022 / AGEL

Do hanácké metropole 5. a 6. října zavítá z Česka i Slovenska 650 odborníků z oboru zdravotnictví na XV. Sympozium AGEL s podtitulem Zdravotnictví v době covidové, které se koná pod záštitou Ing. Tomáše Chreneka, Ph.D., předsedy dozorčí rady AGEL a.s..

Celý článek


Odborníci se na Sympoziu AGEL shodli, že k plnému rozjezdu potřebuje elektronizace zdravotnictví jasná pravidla

5.10.2022 / AGEL

Úvodní den patnáctého ročníku Sympozia AGEL, které probíhá 5. a 6. října za účasti 650 účastníků v Olomouci, patřil aktuálnímu tématu digitalizace a elektronizace zdravotnictví. Odborníci z řad poskytovatelů zdravotní péče, legislativních znalců i zástupců zdravotních pojišťoven se shodli, že pro její úspěšné zavádění je nutné nastavit jasná pravidla. Skupina AGEL je lídrem v zavádění digitalizace v Česku i na Slovensku, do svých zdravotnických zařízení úspěšně implementovala vlastní Integrovaný klinický informační systém (IKIS).

Celý článek


Konference Digitální zdraví: V elektronizaci zdravotnictví je AGEL napřed

20.9.2022 / AGEL

V České republice platí od ledna letošního roku zákon o elektronizaci zdravotnictví, jenž má být základním stavebním kamenem digitalizace zdravotnictví. V poslední době hojně skloňované téma bylo hlavním programem konference Digitální zdraví, která se uskutečnila v režii magazínu Ekonom v polovině září v Praze. Mezi hlavními řečníky nechyběli zástupci Skupiny AGEL, neboť společnost významně investuje do této sféry zdravotnické péče a má již k dispozici vlastní a unikátní Integrovaný klinický informační systém (IKIS). Podobný společný portál doposud státní sféra nemá, stejně tak chybí i legislativní podpora pro rozvoj digitalizace a telemedicíny.

Celý článek


Zkontrolovat znaménka po létě je důležité. Celý měsíc je vyšetří Poliklinika AGEL Plzeň v rámci Měsíce prevence melanomu

16.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Rakovina kůže patří mezi nejzákeřnější onkologická onemocnění a prevence je nejúčinnější cestou, jak odhalit hrozící nebezpečí. Poliklinika AGEL Plzeň proto připravila od středy 21. září 2022 „Měsíc prevence melanomu“, kdy všem objednaným pacientům zkontroluje znaménka kožní lékařka MUDr. Tamara Skalová. Tato akce bude k dispozici každou středu odpoledne až do 19. října 2022. Zájemci se mohou objednávat k vyšetření telefonicky na čísle 371 155 243 nebo přímo na recepci Polikliniky AGEL Plzeň.

Celý článek


Zájem o hormonální antikoncepci u dívek a mladých žen klesá. Naopak více žen preferuje nitroděložní tělísko, říká gynekolog z Polikliniky AGEL Ostrava

14.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

V dnešní moderní době existuje mnoho způsobů, jak téměř spolehlivě zabránit nechtěnému otěhotnění pomocí správně zvolené hormonální antikoncepce. Jaké jsou aktuální trendy v jejím užívání a jaké máme výhody či nevýhody hormonální antikoncepce, rozebírá gynekolog MUDr. Lukáš Režňák z Polikliniky AGEL Ostrava.

Celý článek


Lékař vysvětluje: Bolest prsou nepatří ve většině případů mezi projevy rakoviny prsní žlázy

13.9.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Bolest prsou trápí v průběhu života více než dvě třetiny žen a řada z nich má obratem obavu z rakoviny prsní žlázy. Ta je ale podle statistik s bolestmi prsu spojena jen vzácně. Mnohem častěji lze najít příčinu v hormonálních změnách, ale i svalově kostních změnách v okolí prsu, nebo v jejich kombinaci.

Celý článek


Studenti AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově mají více prostoru ke studiu

6.9.2022 / AGEL Vyšší odborná škola Přerov

Vyšší odborná škola zdravotnická, jejíž zřizovatelem je společnost AGEL, zahájila v září již druhý školní rok v budově na náměstí Přerovského povstání v centru města. Škola byla slavnostně otevřena v loňském roce za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Mons. Jan Graubnera, který přímo v prostorách zrekonstruované budovy v centru města požehnal tolik potřebné škole. Škola se pomalu rozrůstá a od letošního září mají studenti k dispozici další dvě patra učeben, včetně přednáškové auly.

Celý článek


Očkovací centrum Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz pro očkování 3. a 4. posilujících dávek vakcíny

1.9.2022 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Očkovací centrum v rámci Polikliniky AGEL v Plzni obnovuje svůj provoz. Důvodem je zvýšený zájem veřejnosti o očkování posilujících dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Aktuálně je Očkovací centrum v provozu jeden den v týdnu a to každý pátek. Zdravotníci zde očkují vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a to pouze třetí a čtvrtou posilující dávkou. V případě trvajícího zvýšeného zájmu o očkování je v plánu i rozšíření kapacity centra

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích vyšetřili první pacienty s podporou krátkodobé srdeční podpory Impella

16.8.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nově k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory Impella. Krátce po jeho pořízení provedli kardiologové katetrizační výkony s podporou tohoto přístroje dvěma pacientům.

Celý článek


Tenistkám na Livesport Prague Open 2022 poskytují péči zdravotníci z AGELu

27.7.2022 / AGEL

Od soboty 23. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2022. I pro tento roční zajišťuje společnost Dopravní zdravotnictví a.s., která provozuje síť Poliklinik AGEL, kompletní zdravotní a lékařskou péči pro hráčky i jejich realizační týmy po celou dobu trvání turnaje. Pro turnaj byl vyčleněn i jeden sanitní vůz s veškerým potřebným vybavením

Celý článek


Gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava radí, jak oddálit blížící se menstruaci během dovolené

4.7.2022 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Chcete vyrazit na dovolenou a menstruační kalendář vás upozorní, že v nejbližších dnech můžete očekávat menstruaci? Jedním z častých dotazů žen před prázdninovým obdobím je možnost odsunu menstruace během dovolené. „Lze předepsat preparát, který toto umožňuje. Po povinném gynekologickém vyšetření a vyloučení těhotenství ošetřující lékař může napsat recept na léky, které se standardně nasazují několik dní před očekávanou menstruací,“ radí MUDr. Lukáš Režňák gynekolog Polikliniky AGEL Ostrava. I z toho důvodu je velmi vhodné si vést menstruační kalendář, který poskytne přibližný termín menstruace. Pak lze oddálení blížící se menstruace efektivně řešit.

Celý článek


Zaměstnanci společnosti AGEL budou mít v těžkých chvílích oporu v peer programu

28.6.2022 / AGEL

Cílem peer programu je systém psychosociální podpory zaměstnanců ve zdravotnických zařízeních Skupiny AGEL. Program je určen pro stávající zaměstnance, ale podá pomocnou ruku také čerstvým absolventům, kteří nastoupí do zaměstnání.

Celý článek


Zájem o zdravotnickou školu roste i mezi kluky, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

27.6.2022 / AGEL

Stále rostoucí zájem o zdravotnické obory zaznamenává AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a Přerově. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2022/2023 poslalo více než 440 uchazečů. V letošním roce škola zaznamenala také enormní zájem ze strany kluků.

Celý článek


Specialisté v AGEL Diagnostickém centru umí vyšetřit kostní věk dítěte

24.6.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Jedním z vyšetření, které požadují lékaři po radiodiagnostických pracovištích, je vyšetření tzv. kostního věku dítěte. Jedná se o posouzení, zda se kostra dítěte vzhledem k jeho věku vyvíjí přiměřeně, zda je kostní věk opožděn nebo naopak urychlen. K tomuto účelu se nejlépe hodí snímek ruky - u praváka levá, u leváka pravá, aby byl co nejvíce potlačen vliv fyzické práce. Postupný vývoj, tvarování a zrání jednotlivých kůstek zápěstí totiž umožňuje přesnější a podrobnější posouzení než jakákoliv jiná část těla. Vývoj se posuzuje od narození až po věk 18 let, kdy vývoj končí a kosti nabývají definitivní podobu.

Celý článek


Absolutorium na AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě je jen třešničkou na dortu, říká jedna z prvních budoucích absolventů školy

30.5.2022 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě-Koblově přivítala své první studenty v roce 2018. Impulsem k založení nové zdravotnické školy byl dlouhodobý nedostatek středního zdravotnického personálu v Česku. Proto se společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice, rozhodla založit vlastní zdravotnickou školu. V červnu čeká první absolventy historicky závěrečná zkouška, která umožní studentům užívat titul diplomovaný specialista.

Celý článek


Vysoký krevní tlak je nenápadný, ale může zabíjet. Dbejte na prevenci, radí specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

17.5.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Na úterý 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Včasnou léčbou a prevencí můžete předejít výraznému postižení srdce, mozku a zraku anebo postižení ledvin.

Celý článek


AGEL podpoří studující maminky i zaměstnance. Každý měsíce dostanou stipendium 5000 korun

13.5.2022 / AGEL

Společnost AGEL připravila pro studenty nelékařských zdravotnických oborů na vysokých a vyšších odborných školách atraktivní motivační novinku. Stipendium 5000 korun mohou čerpat po celý rok studenti absolvující vzdělávání v kombinované/dálkové formě.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory, který pomůže pacientům s vážnou formou infarktu

12.5.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Přístrojová novinka v podobě mechanické podpory srdeční činnosti Impella je jedním z nejúčinnějších opatření pro záchranu nemocných s rozsáhlým infarktem myokardu.

Celý článek


Den prevence na Poliklinice AGEL Česká Třebová odhalil špatný stav pohybového aparátu u školáků

6.5.2022 / POLIKLINIKA AGEL Česká Třebová

Zdravotní problémy s pohybovým aparátem se nevyhýbají ani dospívajícím. Potvrdil to Den Prevence pohybového aparátu, který připravilo rehabilitační oddělení Polikliniky AGEL pro žáky 8. tříd ZŠ Nádražní Česká Třebová. Celkem 38 žáků, z toho 19 chlapců a 19 dívek ve věku 13 až 15 let, si nechalo prověřit stav svého pohybového aparátu a seznámili se s chodem celého rehabilitačního oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL má novou Vědeckou radu. V jejím čele stojí profesor Roman Prymula

5.5.2022 / AGEL

Ve společnosti AGEL začala fungovat nová Vědecká rada. Je v ní dohromady 14 expertů z různých oblastí českého medicínského prostředí. Nová Vědecká rada, která bude řešit důležité odborné problémy v oblasti poskytování zdravotních služeb, vzdělávání a vědeckovýzkumné činnosti a dalších otázek koncepční povahy ve společnosti AGEL, byla jmenována na 5 let a navázala na první Vědeckou radu, která byla jmenována v roce 2014 a letos svou činnost ukončila. Úkolem vědecké rady je zpracovat ve spolupráci se členy lékařské rady a příslušnými primáři střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů Skupiny AGEL.

Celý článek


Za dlouhodobou a tvůrčí pedagogickou činnost byla oceněna učitelka AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické s 36 letou praxí

29.4.2022 / AGEL

V rámci Ocenění pedagogických pracovníků škol a školských zařízení na území Města Český Těšín u příležitosti Dne učitelů ocenilo město Český Těšín učitelku Mgr. Janu Feberovou. Mezi žáky je velmi oblíbená, říkají o ní, že je přísná, ale přitom lidská a milá.

Celý článek


Zhruba půl tuny odpadu uklidili žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

20.4.2022 / AGEL

Žáci a pedagogové z AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě-Koblově se zapojili do celorepublikové dobrovolnické úklidové akce „Ukliďme Česko“. Akce má za cíl uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.

Celý článek


Lidé s infarktem budou v Pardubicích dříve na sále. Oprava nadjezdu u nemocnice je hotová

13.4.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Rekonstrukce nadjezdu u Pardubické nemocnice, v jejímž areálu je situováno Kardiologické centrum AGEL, je u konce. Od pátku 15. dubna po něm budou moci jezdit vozidla záchranné služby, MHD, ale také osobní automobily. Rekonstrukce trvala od března 2021 a přinášela v Pardubicích výraznou komplikaci v dopravě i pro vozidla záchranné služby.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum ročně provede více než 80 000 vyšetření. V případě, že si žena nahmatá bulku, absolvuje vyšetření do několika dnů

10.3.2022 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum zahrnuje 3 pracoviště, v Novém Jičíně, ve Frenštátě pod Radhoštěm a ve Vsetíně a za celý loňský rok v nich zdravotníci provedli přes 80 000 vyšetření. I přes značný počet pacientů specializované centrum disponuje volnými vyšetřovacími kapacitami. Specialisté apelují na všechny ženy, aby nepodceňovaly prevenci a i při sebemenším podezření na zdravotní problém vyhledaly včas odbornou pomoc. Na důležité vyšetření nebudou čekat.

Celý článek


Kardiologickému centru AGEL v Pardubicích se podařilo špičkovou péči zachovat i během pandemie. V roce 2021 se podařilo počet operací dokonce meziročně navýšit

4.3.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích, superspecializované pracoviště pečující o pacienty s onemocněním koronárních tepen a s poruchami srdečního rytmu, si dlouhodobě udržuje silnou pozici mezi špičkovými pracovišti v České republice. Potvrzují to výsledky a počty provedených výkonů za rok 2021, který byl silně ovlivněn pandemickou situací.

Celý článek


Sanitky zdravotnických zařízení skupiny AGEL převezly v loňském roce více než 87 500 pacientů

9.2.2022 / AGEL

Zdravotnická zařízení skupiny AGEL disponují desítkami sanitních vozidel, které slouží k zajištění převozů hospitalizovaných a ambulantních pacientů, k překladům nebo dopravě na vyšetření do jiných zdravotnických zařízení, popřípadě k propuštění do trvalého bydliště pacienta. Sanitní vozy převezly v loňském roce více než 87 500 pacientů. Nejvytíženější byly sanitky Dopravní zdravotní služby Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum pomáhá klientkám v rámci genetického vyšetření rakoviny prsu

3.2.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Rakovina prsu je civilizační onemocnění, jehož přesné příčiny zatím nejsou známy. Jedná se o komplexní onemocnění, na jehož rozvoji se podílí řada vlivů. U příležitosti Světového dne boje proti rakovině (4. únor) je vhodné připomenout, že mezi významné rizikové faktory mimo těch všeobecně známých jako kouření, nadměrná konzumace alkoholu, obezita, bezdětnost či absence kojení, patří také genetická predispozice.

Celý článek


Víkendové vichřice otřásly kardiovaskulárním systémem občanů, říká lékař z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

1.2.2022 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně větrné víkendové počasí zanechalo stopy nejen na popadaných stromech a škodách na majetku, ale také na občanech Pardubického kraje. Lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích zaznamenali během tohoto větrného víkendu zhruba 30-50% nárůst pacientů.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně nabízí vyšetření na zcela novém rentgenovém přístroji. Jeho výhody ocení nejen pacienti

27.1.2022 / AGEL Diagnostické centrum

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového moderního skiagrafu, který je součástí AGEL Diagnostického centra v Novém Jičíně. Novinka přináší rovněž snížení celkové radiační zátěže nezbytné k provedení vyšetření.

Celý článek


Sotva začal studovat, už zachraňuje životy. Žák AGEL Střední zdravotnické školy pohotově zachránil ženu, která nejevila známky života

26.1.2022 / AGEL

Jakub Szturc je žákem prvního ročníku na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. V září 2021 nastoupil do prvního ročníku oboru praktická sestra, aby si splnil svůj sen o budoucím povolání. Pár týdnu po zahájení studia se dostal do situace, kdy bez váhání pomáhal resuscitovat ženu, která nejevila známky života. O hrdinském činu teprve patnáctiletého chlapce se učitelé dozvěděli až z poděkování, které nedávno zaslala neteř zachráněné ženy.

Celý článek


Letošní rok byl plný novinek a příjemných překvapení, říká ředitel AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

30.12.2021 / AGEL

Pátý rok existence školy přinesl hned několik důležitých milníků. V červnu letošního roku odmaturovali historicky první maturanti v Ostravě. V září škola uvítala ve školních lavicích první budoucí maturanty v Českém Těšíně. Velkou událostí bylo také otevření nové AGEL Vyšší odborné školy v Přerově, která je první pobočkou v Olomouckém kraji a bylo toho mnohem více.

Celý článek


Dárky od vánočního Stromu splněných přání v prostějovské kancelářiputovaly k seniorům až do Sedlčan

22.12.2021 / Perfect Distribution

Přes padesát vánočních dárků nakoupili zaměstnanci firem Perfect Dis-tribution a AGEL Trade seniorům z Domova se zvláštním režimem Sedlčany, aby tak splnili jejich přání. Pečlivě vybrané a zabalené dary již doputovaly k mile překvapeným seniorům z Příbramska.

Celý článek


Jak na zdravé Vánoce? Nezapomínejte na pohyb, radí výživová poradkyně AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické

17.12.2021 / AGEL

Předvánoční adventní čas se pro mnohé z nás stává obdobím hektickým se spoustou práce, úklidu, sháněním dárků a příprav štědrovečerní tabule. Česká tradice pečení vánočního cukroví a příprava kapra s bramborovým salátem je jednou z nejkrásnějších. Vyžaduje ovšem dost času a úsilí. Tipy na zdravé Vánoce sdílí výživová poradkyně a vedoucí kvalifikačních kurzu Sanitář a Ošetřovatel na AGEL Střední zdravotnické škole, PhDr. Jarmila Verešová, PhD.

Celý článek


První bezdrátový kardiostimulátor ve východních Čechách zavedli lékaři Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

14.12.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Lékaři Kardiologického centra AGEL zavedli ve čtvrtek 9. prosince prvním dvěma pacientům bezdrátové kardiostimulátory Micra. Špičkové specializované pracoviště v Pardubicích se tím zařadilo k pouhé pětici kardiologických zařízení v České republice, které tuto šetrnou metodu nabízí.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické opět vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.11.2021 / AGEL

S podzimním rychle rostoucím počtem nově covid pozitivních pacientů a vytížeností personálu zdravotnických zařízení, se žáci AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě a Českém Těšíně vracejí do zdravotnických zařízení. Více než 25 žáků tak posílilo nelékařský zdravotnický personál nemocnic na Moravě.

Celý článek


Rakovina prsu se týká i mužů. Nádor bývá často zjištěn až v pokročilém stadiu, varují specialisté z AGEL Diagnostického centra

18.11.2021 / AGEL Diagnostické centrum

Zatímco u žen je rakovina prsu nejčastějším nádorovým onemocněním a druhou nejčastější příčinou úmrtí na onkologické onemocnění, u mužů se toto onemocnění vyskytuje poměrně vzácně. Počet případů ale významně roste a aktuálně se v Česku týká hned několika desítek pacientů. Na rozdíl od žen, u mužů přitom bývá rakovina prsu obvykle zachycena až v pokročilejším stádiu, což komplikuje léčbu.

Celý článek


Testovací týmy Poliklinik AGEL zajišťovaly testování hráček, organizátorů i diváků na tenisovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové

9.11.2021 / AGEL

Finálový tenisový turnaj Pohár Billie Jean Kingové, který byl letošní největší sportovní akcí pořádanou letos v České republice, by se jen těžko uskutečnil bez nasazení laboratorních specialistů ze zdravotnických zařízení skupiny AGEL. Po celou dobu prestižního turnaje byly u pražské O2 areny a v blízkém okolí k dispozici 3 týmy provádějící antigenní i PCR testování.

Celý článek


Zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě získala ocenění za mimořádný počin

4.11.2021 / AGEL

Mgr. Alžběta Panáková byla oceněna v rámci 8. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2021. Zástupkyně ředitele převzala cenu v úterý 2. listopadu v Praze v rámci odborné konference „Zástupce ředitele v hlavní roli.“ O tom, že byla nominována, neměla nejmenší tušení. Slavnostní vyhlášení jí mile zaskočilo a překvapilo.

Celý článek


Žákyně 4. ročníku AGEL Střední zdravotnické školy zazářily v IKEMu. Vyhrály první místo v soutěži HARTMANN School Awards

27.10.2021 / AGEL

Karolína, Lenka a Beata slaví úspěch v celostátní soutěži společnosti HARTMANN. Žákyně 4. ročníku oboru Zdravotnický asistent na AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Českém Těšíně, představily v pražském IKEMu svůj projekt, ve kterém řeší zlepšení kvality ošetřovatelské péče o nemocné. Z 11 zdravotnických škol v České republice obhájily žákyně první místo.

Celý článek


Stát se ošetřovatelem je nyní možné v novém kvalifikačním kurzu AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě

26.10.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škol zdravotnická se sídlem v Ostravě-Koblově od listopadu nově nabízí akreditovaný kvalifikační kurz Ošetřovatel. Do kurzu se mohou hlásit sanitáři, ale i lidé bez předchozího zdravotnického vzdělání. První kurz bude zahájen 10. listopadu a potrvá do května příštího roku.

Celý článek


V Kardiologickém centru AGEL v Pardubicích proběhl workshop o zprůchodňování dlouhodobě uzavřených srdečních tepen za účasti českých a slovenských lékařů

22.10.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích zavedlo jako první pracoviště v České republice systematicky vedený program rekanalizace chronických uzávěrů srdečních tepen (CTO – Chronical Total Occlusions). Své zkušenosti se složitými zákroky zdejší specialisté předávali v úterý 19. října během prakticky orientovaného setkání intervenčních kardiologů z celé České republiky a ze Slovenska.

Celý článek


Dozorčí rada Skupiny AGEL vyhodnotila uplynulý rok

18.10.2021 / AGEL

Skupina AGEL vloni oslavila již 30 let od svého vzniku. V České republice a na Slovensku je počtem téměř 14 000 pracovníků vyhledávaným zaměstnavatelem, který nabízí svým zaměstnancům odborný růst a prostředí pro kvalitní a odbornou profesionální péči. Většina zdravotnických zařízení skupiny disponuje akreditovanými pracovišti pro vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků.

Celý článek


Zájem o zdravotnické profese roste i mezi chlapci. Na AGEL Střední zdravotnické škole studuje více než 50 chlapců

6.10.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. V kurzu jsou nejen u dívek, ale v poslední době také u chlapců. AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně rok co rok zaznamenává větší zájem o studium ze strany kluk

Celý článek


Období pandemie mělo negativní vliv nejen na prevenci, připomínají u příležitosti Světového dne srdce specialisté z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

29.9.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Celý měsíc září je věnovaný prevenci kardiovaskulárních onemocnění a Světový den srdce je akcí, která byla prvně uskutečněna v roce 2000 Světovou federací srdce (WHF) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Jak upozorňují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, období pandemie koronaviru mělo negativní vliv jak na prevenci, tak na včasnou léčbu těchto onemocnění.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s  co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola letos slaví 5 let. Těší se velkému zájmu i oblibě

13.9.2021 / AGEL

Za tak krátkou dobu se škola se sídlem v Ostravě rozrostla o pobočku v Českém Těšíně a přibyla k ní i AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě, Českém Těšíně a letos nově i v Přerově. „Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste,” říká zástupkyně ředitele Mgr. Alžběta Panáková.

Celý článek


Olomoucký arcibiskup požehnal nové AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické v Přerově

9.9.2021 / AGEL

Slavnostního otevření se ve středu 8. září dočkala nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově, do níž nastoupilo ve školním roce 2021/2022 40 studentů oboru Diplomovaná všeobecná sestra. Historické události se zúčastnil i olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, který přímo v prostorách zrekonstruované budovy v centru města požehnal tolik potřebné škole i jejím studentům a pedagogům.

Celý článek


40 studentů nastoupilo v Přerově do nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Mají možnost využít i stipendijní program

3.9.2021 / AGEL

S prvním zářijovým dnem se otevřela v Přerově AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická a do prvního roku studia nastoupilo celkově 40 studentů. Zřizovatelem je společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice. Nejen Olomoucký kraj dlouhodobě trápí nedostatek zdravotnického personálu.

Celý článek


Začátek školního roku přináší dětem nachlazení, ale i zažívací potíže ze stresu. Pomohou bylinky i vitaminy, ale třeba i zdravější svačinka

1.9.2021 / AGEL

Začátek školního roku je pro lékárníky tradičně obdobím, kdy jejich rady vyhledávají rodiče školáků různého věku, ale také sami dospělí, kteří se potýkají se zdravotními problémy, spojenými s podzimním ochlazením. Řadu komplikací spojených s návratem dětí do kolektivu lze ale podle odborníků řešit včas a zabránit tak zhoršení zdravotního stavu.

Celý článek


Zhoubný nádor, který nejde ani nahmatat, lokalizují specialisté z AGEL Diagnostického centra pomocí šetrného radioaktivního zrna

18.8.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum rozšiřuje spektrum poskytované péče o aplikaci radioaktivního zrna, které je spojené s přesnější a šetrnější péčí u vyšetření karcinomu prsu a stane se tak jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které metodu radioaktivního zrna bude nabízet svým pacientkám.

Celý článek


Kardiaci, léto ještě nekončí! Jak ulevit srdci v parném období, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích

12.8.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Extrémně vysoké teploty, stres před dovolenou a hodiny strávené za volantem auta jsou pro kardiaky velkou zátěží. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by právě v tomto období měli být obezřetnější. Proto je potřeba dodržovat režimová opatření, která nemocná srdce ochrání. Důležitým aspektem je rovněž nezanedbávat důkladnou a pravidelnou preventivní péči.

Celý článek


Žáci AGEL Střední zdravotnické školy během léta nelení a ve velkém vypomáhají ve zdravotnických zařízeních

11.8.2021 / AGEL

Letní prázdniny jsou v plném proudu, přesto se řada žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě a v Českém Těšíně rozhodla vypomáhat ve zdravotnických zařízeních. Sluníčko, koupaliště a letní pohodu tak dobrovolně vyměnili za výpomoc tam, kde je potřeba.

Celý článek


Pohodové léto mohou znepříjemnit plísňová onemocnění

27.7.2021 / AGEL

V letních měsících, kdy šatník v horkých dnech mnozí eliminují na sandály a nátělníky, odhalí lidé jinak skryté části těla a nezřídka kdy se mohou na kůži objevit červené skvrny. Svědí, olupují se a nevypadají hezky. Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění zvané Pityriasis versicolor.

Celý článek


Kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu. Zájemce láká vyšší vzdělání a jistota zaměstnání

26.7.2021 / AGEL

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě uzavřela 6. a poslední kurz školního roku 2020/2021. Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář se těší enormnímu zájmu a oblibě. Řada absolventů našla zaměstnání již během povinné praxe. Příkladem je i paní Marcela Gazal, která kurz absolvovala a nyní se do školy vrací, aby své znalosti předávala už jako zkušená lektorka.

Celý článek


AGEL Diagnostické centrum prošlo úspěšně náročným auditem

26.7.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum a jeho tři pracoviště v Novém Jičíně, Frenštátě pod Radhoštěm a Vsetíně prošly úspěšně v pořadí již druhým externím klinickým auditem a každé pracoviště obdrželo Certifikát o provedení externího klinického auditu pro zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření.

Celý článek


K hladkému průběhu tenisového turnaje v Praze napomáhá i svižné a přesné testování odborníků z AGELu

16.7.2021 / AGEL

Od 10. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2021 a k jeho hladkému průběhu výrazným dílem přispívá také společnost AGEL. Zdravotníci na místě provádějí u hráček i všech pořadatelů odběry na testování onemocnění covid-19  podle náročných pravidel WTA (Women's Tennis Association). Následné expresní vyhodnocení vzorků zajišťují laboratoře na Poliklinice AGEL v Plzni. Lékaři a záchranáři společnosti AGEL poskytují zdravotní péči v případě akutních problémů i tenistkám přímo na tenisových dvorcích během zápasů.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická se těší velkému zájmu o studium. První studenti nastoupí v září do nové pobočky školy v Přerově

12.7.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická, která působí v Ostravě, Českém Těšíně a od září nově i v Přerově se těší rostoucímu zájmu o studium. Přihlášky k přijímacímu řízení pro rok 2021/2022 poslalo celkem 192 uchazečů.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě má své historicky první maturanty

23.6.2021 / AGEL

Velkou premiéru má za sebou AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. V uplynulých týdnech vykonávalo celkem 86 žáků tzv. zkoušku z dospělosti. Historicky první maturanti školy si převzali svá maturitní vysvědčení 22. června na slavnostním vyřazení, které se konalo na radnici Slezské Ostravy.

Celý článek


Špatné dávkování bylin může lehce zhatit jejich magický účinek, varuje lékárnice

23.6.2021 / AGEL

Bylinky mají velkou moc, a to zdaleka nejen o kouzelné svatojánské noci z 23. na 24. června. Traduje se, že nenápadné rostlinky nasbírané v tomto magickém čase mají největší sílu. Jak upozorňuje specialistka z Lékárny AGEL v Ostravě, bylinky jsou velice přínosné, je ale velice důležité dodržet správné dávkování.

Celý článek


Pro Lékárny AGEL je spolupráce mezi lékařem a lékárníkem cestou, jak poskytnou pacientům nejlepší péči

16.6.2021 / AGEL

Den lékáren, který pořádá Česká lékárnická komora, připadá na 17. června a v letošním roce vyzdvihuje význam spolupráce lékaře a lékárníka. Připomíná si ho také Lékárna AGEL, která zdůrazňuje i významnou roli lékárníků při včasné identifikaci lékových interakcí.

Celý článek


Lékařská fakulta Ostravské univerzity a zdravotnická skupina AGEL se dohodly na užší spolupráci

24.5.2021 / AGEL

Zdravotnická skupina AGEL zahájila aktivní spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Prioritou nově uzavřené smlouvy je především rozšíření studijních a praktických aktivit studentů s perspektivou možnosti zaměstnání v celé zdravotnické síti skupiny či poskytnutí lektorských zdrojů.

Celý článek


Vysoký krevní tlak nebolí, je to ale nebezpečný „zabiják“

14.5.2021 / Kardiologické centrum AGEL

Na pondělí 17. května připadá Světový den hypertenze, který má poukázat na vážné zdravotní komplikace provázející hypertenzi a potřebu kontroly krevního tlaku. Hypertenze patří ve vyspělých zemích k nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním. O nebezpečí vysokého tlaku se mluví už desetiletí, ale někteří lidé tento zdravotní problém stále podceňují. Odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích přitom upozorňují, že neléčená arteriální hypertenze poškozuje celý organismus. V poslední měsících navíc lékaři pozorují pozdější reakce pacientů na zdravotní komplikace, což má za následek závažnější postižení.

Celý článek


První maturitní zkoušky žáků AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě klepou na dveře

7.5.2021 / AGEL

Velkou premiéru zažívá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. V následujících dnech proběhnou vůbec první maturitní zkoušky v historii školy. Na prahu dospělosti stojí celkem 88 žáků.

Celý článek


Nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově přivítá v září své první studenty, přihlášky přijímá již nyní

29.4.2021 / AGEL

V cílové rovince jsou přípravy otevření nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově, která přivítá své první studenty v září letošního roku. Do prezenční i kombinované formy studia v oboru Diplomovaná všeobecná sestra se mohou zájemci hlásit již nyní. Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení škola přijímá do 31. května.

Celý článek


AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně nabízí novou formu studia

26.4.2021 / AGEL

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě a Českém Těšíně reaguje na rostoucí zájem o studium zdravotnických oborů formou dálkového studia. Ve školním roce 2021/2022 proto nově nabídne studijní obor Diplomovaná všeobecná sestra v kombinované formě.

Celý článek


Nejste v tom sami! Vytíženým zdravotníkům nemocnice podávají pomocnou ruku v podobě psychosociální pomoci

31.3.2021 / AGEL

V posledním roce je na všechny pracovníky ve zdravotnictví kladena enormní zátěž, se kterou se musí vypořádat. Nemocnice skupiny AGEL proto přichází s programem psychosociální pomoci s mottem Nejste v tom sami a jako první ji budou moci využít zaměstnanci nemocnic v Ostravě-Vítkovicích, Novém Jičíně a Valašském Meziříčí. V tíživých okamžicích pomáhá nejen zdravotníkům profesionální psycholog.

Celý článek


Lékaři z AGEL Diagnostického centra Nový Jičín dokáží odhalit rakovinu prsu ve stadiu, kdy ještě nemůže tvořit vzdálená ložiska

19.3.2021 / AGEL Diagnostické centrum

AGEL Diagnostické centrum v Novém Jičíně jako jedno z mála pracovišť v České republice provádí zákroky pomocí vakuového mamotomu s naváděním bioptické jehly pomocí třídimenzionálního zobrazení. Specialisté díky tomu dokážou odhalit přednádorové stavy v prsní žláze a včas tak ženu upozornit na hrozící nebezpečí. Pozitivní histologický nález spadající do rámce přednádorového stavu je zjištěn ve více než polovině provedených mamotomických zákroků.

Celý článek


Zájem firem o samo-testovací sady neustále roste

19.3.2021 / Perfect Distribution

Neustále rostoucí poptávku firemní klientely po samo-testovacích soupravách zaznamenává prostějovský Perfect Distribution, největší distributor zdravotnického materiálu a dezinfekčních prostředků v České republice. Nejpozději do 26. března musí své zaměstnance otestovat antigenními testy také malé firmy s 10 až 49 zaměstnanci, pro které se stala otázka testování tématem číslo jedna právě tento týden.

Celý článek


Enormní zájem o studium na AGEL Střední zdravotnické škole. Přihlášku ke studiu zaslalo celkem 305 zájemců

11.3.2021 / AGEL

Zájem o zdravotnické nelékařské profese stále roste. Důkazem toho je vysoké množství přihlášek ke studiu, které v těchto dnech obdržela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě a v Českém Těšíně.

Celý článek


Bezbolestné antigenní testy nabídnou jako první v republice odběrová místa skupiny AGEL

5.3.2021 / AGEL

Jako první v republice nabídne skupina AGEL široké veřejnosti další šetrnou a zároveň vysoce spolehlivou alternativu vyšetření přítomnosti koronaviru v organismu. Jedná se o bezbolestné neinvazivní antigenní testy provedené odběrem vzorku z okraje nosní dírky, které nahradí metodu hlubokého výtěru z nosohltanu, jak se test dosud standardně prováděl.

Celý článek


Stále více lidí se obrací na lékárníky kvůli úzkostným stavům

26.2.2021 / AGEL

Poslední dobou je mi nějak těžko, buší mi srdce, nemůžu spát, máte na to něco? Tato slova znějí stále častěji z úst zákazníků lékáren. Tyto potíže jsou projevem úzkosti, kterou lidé nyní prožívají, a je na lékárníkovi, aby určil pravou příčinu potíží a doporučil vhodný postup k řešení problému.

Celý článek


Laboratóriá zdravotníckej siete AGEL rozbehli spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX pri testovaní PCR testami

20.1.2021 / AGEL

Zdravotnícka sieť AGEL je prvou súkromnou sieťou, ktorá nadviazala spoluprácu so slovenskou spoločnosťou MultiplexDX známeho biochemika Pavla Čekana v rámci testovania PCR metódou. Podstatou spolupráce je dodávka citlivejších slovenských diagnostických setov na vyšetrenia PCR ochorenia COVID-19 dostupnejšia technická a aplikačná podpora priamo od výrobcu.

Celý článek


Další kurz na Sanitáře se rozběhne v lednu. Přihlášky přijímá AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ v Ostravě

29.12.2020 / AGEL

Pro zájemce, kteří hledají stabilní zaměstnání a jistotu práce se v lednu otevírá další akreditovaný kvalifikační kurz pro sanitáře s možnou on-line teoretickou výukou. Kurz opět otevírá AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. Vzdělání v oblasti zdravotnictví je vhodné pro všechny zájemce, kteří mají chuť pomáhat a pracovat s lidmi. Přihlášky do prvního kurzu roku 2021 je možné podat do pondělí 4. ledna.

Celý článek


Riziko infarktu hrozí i na Štědrý den. Zpomalte a vychutnejte si kouzelný čas Vánoc, radí odborníci z Kardiologického centra AGEL

21.12.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Přestože jsou Vánoce označovány za svátky klidu, míru a pohody, varují odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích, že i v tomto období hrozí lidem vznik akutních srdečních příhod. Zejména o Vánocích paradoxně nastává čas zvýšeného stresu, a proto je důležité zpomalit a snažit se užít si kouzelný čas v co největším klidu a pohodě.

Celý článek


Zaměstnanci opět plnili vánoční přání seniorů

21.12.2020 / Perfect Distribution

Ani nouzový stav a přijatá vládní opatření nezastavily naše zaměstnance, aby pokračovali v nastavené tradici ve vánočním obdarování seniorů ve vybraném domově. Letos jsme splnili společné přání, které využijí všichni klienti Domova pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici. Za vybrané peníze jsme koupili do společenské místnosti vodní fontánu, která je nejen krásná dekorace, ale především zvlhčuje a pročišťuje vzduch. Za zbylé peníze jsme pořídili respirátory a jako podporu dobré vůle svých zaměstnanců koupila firma televizi.

Celý článek


Mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB vyšetřil minulý týden stovku pedagogických pracovníků

14.12.2020 / AGEL

Pedagogové z Moravskoslezského kraje nemusejí pro realizaci rychlých antigenních testů navštěvovat nemocnice nebo jiná odběrová zařízení. Mají k dispozici také mobilní odběrový tým laboratoří AGELLAB, který vyšetření provede přímo na půdě školy. Minulý týden mobilní tým vyšetřil na přítomnost nového typu koronaviru téměř sto pedagogických pracovníků ve čtyřech různých ostravských školách.

Celý článek


O vánoční atmosféru klienti v Nemocnici AGEL Louny nepřijdou ani letos

14.12.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Letošní advent je kvůli koronaviru jiný, ale personál Nemocnice AGEL Louny se i přesto bude snažit, aby klientům sociální služby připravil ty nejkrásnější Vánoce. V nemocnici zůstanou i v období vánočních svátků zhruba čtyři desítky klientů sociální služby.

Celý článek


Na účinnou rehabilitaci v “kosmickém obleku” Kubovi přispívá NADACE AGEL

23.11.2020 / AGEL

Diagnózu dětská mozková obrna si musela vyslechnout ještě v porodnici maminka dnes jedenáctiletého Jakuba Komrzího z Prahy, který i přes nelehký životní osud dokáže žít s úsměvem a radostí. Jednou z efektivních léčebných metod, která mu pomáhá v rozvoji, je neurorehabilitace. Finančně náročná metoda není hrazená zdravotní pojišťovnou, Nadace AGEL proto rodině Jakuba na speciální rehabilitaci již podruhé přispěla.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ otevře své dveře veřejnosti – tentokrát online

16.11.2020 / AGEL

Právě začíná období, kdy se žáci devátých ročníků základních škol rozhodují, kterým směrem povedou jejich první kroky do budoucna. Zájemci o studium na středních školách mají letos kvůli koronaviru velmi omezené možnosti, jak blíže poznat prostředí svých vybraných škol. Školy jsou zavřené a veřejnost se do nich nedostane. AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ se proto rozhodla přiblížit své zázemí zájemcům o studium alespoň online.

Celý článek


Třetina žen odkládá preventivní vyšetření prsu, varují odborníci AGEL Diagnostického centra

16.11.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Koronavirová epidemie výrazně ovlivňuje také oblast preventivní medicíny. Ta je však u řady onemocnění klíčová pro úspěšnou léčbu. Jedním z onemocnění, kde má prevence zásadní význam, je i rakovina prsu. Přesto jí v Česku ročně podlehne okolo 1600 žen. Odborníci z AGEL Diagnostického centra proto vyzývají ženy, aby návštěvu odborníka neodkládaly, a to především v případě nejasného pohmatového nálezu při samovyšetření.

Celý článek


Odběrové týmy skupiny AGEL budou ve třech městech Moravskoslezského kraje testovat i o víkendech

30.10.2020 / AGEL

Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji aktivně reagují na enormní poptávku o testovaní na koronavirus, které pomáhá v boji s pandemií. Ve třech městech nově pracují odběrové týmy také během soboty i neděle. V nemocnici AGEL v Českém Těšíně se dokonce zdravotníci snaží nepříjemné vyšetření dětem zpříjemnit malým dárkem.

Celý článek


Studenti AGEL Střední zdravotnické školy a VOŠ vypomáhají v nemocnicích po celé Moravě

22.10.2020 / AGEL

Rychle rostoucí počty nakažených a neutuchající epidemie COVID-19 donutila vládu České republiky uložit pracovní povinnost studentům, kteří se připravují na nelékařské zdravotnické profese. Pracovní povinnost se týká studentů vysokých škol, vyšších odborných škol, ale i středních zdravotnických škol.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola Ostrava otevírá další online kurz pro sanitáře. Zájemce láká bezpečná výuka, jistota práce a chuť pomáhat

19.10.2020 / AGEL

Zájemcům, kteří mají chuť pomáhat a dále se vzdělávat se otevírá již třetí akreditovaný kurz Sanitáře, který pořádá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě. Absolvent kurzu získá jistotu práce ve zdravotnických zařízeních, což dokazuje fakt dlouhotrvající poptávky po nelékařském zdravotnickém personálu v rámci celé České republiky. Přihlášky do třetího kurzu pro sanitáře s online teoretickou výukou je možné podat do 30. října.

Celý článek


Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má nejmodernější rentgenový přístroj pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu

6.10.2020 / Kardiologické centrum AGEL

Nový model angiolinky pro invazivní léčbu poruch srdečního rytmu mají jako první v Čechách a teprve druzí v České republice odborníci z Kardiologického centra AGEL v Pardubicích. Specializované pracoviště díky nejmodernější generaci angiografických přístrojů rozšiřuje své léčebné spektrum a zároveň má v plánu navýšit počet invazivních arytmologických léčebných výkonů.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Světový den lékárníků si připomenou také v síti Lékáren AGEL

23.9.2020 / AGEL

Nenahraditelnou činnost poskytovatelů lékárenské péče v systému zdravotnictví veřejnosti každoročně připomíná Světový den lékárníků, ustanovený Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP) na 25. září. Tento významný den si v pátek připomenou také v Lékárnách AGEL.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL zahájila modernizaci přístrojového vybavení, špičkovou diagnostiku zpřístupní i lidem v menších městech

22.9.2020 / AGEL

Špičkové radiodiagnostické přístroje za více než 200 miliónů korun nainstaluje do svých zdravotnických zařízení v Česku a na Slovensku zdravotnická skupina AGEL. Díky rozsáhlému investičnímu projektu budou obměněny nejen starší přístroje, ale novými magnetickými rezonancemi budou nově vybaveny také nemocnice v regionech, kde tato vyšetřovací metoda dosud chyběla. To zkvalitní diagnostické možnosti lékařů nejen v samotných nemocnicích, ale i ostatním poskytovatelům zdravotní péče v regionech.

Celý článek


Džungarská rodinka křečků těší v lounské nemocnici klienty sociální služby

4.9.2020 / Nemocnice AGEL Louny

Netradiční společníky mají  při pobytu v sociální službě klienti oddělení sociálních lůžek v Nemocnici AGEL Louny. Jedná se o rodinku džungarských křečků, kteří rozvíjí klientům jemnou motoriku či pomáhají s nácvikem koncentrace a paměti. S nenápadnými „léčiteli“ z říše zvířat mají na oddělení velice dobré zkušenosti.

Celý článek


Skupina AGEL se významně podílela na úspěchu ženského tenisového turnaje

18.8.2020 / AGEL

Díky podpoře Laboratoří AGEL a zajištění zdravotní péče skupinou AGEL proběhl k naprosté spokojenosti hráček i zastřešující ženské tenisové asociace WTA v tenisovém areálu Sparta Praha ženský mezinárodní tenisový turnaj. Vyhrála ho světová tenisová dvojka Simona Halepová z Rumunska, čtyřhru vyhrály Češky Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou.

Celý článek


Konsolidovaný zisk zdravotnické skupiny AGEL dosáhl v roce 2019 hodnoty 843 milionů korun

17.7.2020 / AGEL

Skupina AGEL dosáhla v roce 2019 konsolidovaného zisku před zdaněním 843 milionů korun.

Celý článek


V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

Celý článek


AGEL si připomene Mezinárodní den sester, ocení jejich nasazení nejen v aktuální náročné době

11.5.2020 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje všem zdravotním sestrám a ošetřovatelům k jejich svátku. Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Z celkového počtu 13,5 tisíce zaměstnanců tvoří zdravotnické a ošetřovatelské profese ve skupině AGEL v Česku a na Slovensku více než třetinu pracovníků.

Celý článek


Profesia sestry nesie v sebe odbornosť a profesionalitu, dôležitý je ale aj úsmev a pochopenie

11.5.2020 / AGEL

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov.

Celý článek


Jistotu práce v každé době získají absolventi online kurzu pro sanitáře AGEL Střední zdravotnické školy Ostrava

20.4.2020 / AGEL

Přicházející ekonomická krize znejišťuje řadu lidí. Současný stav naplno ukázal, že zdravotnictví patří mezi obory, kterých je zapotřebí v každé situaci. Každý může nyní nastartovat svou novou kariéru právě pro tuto nepostradatelnou oblast. Pro zájemce, kteří hledají jistotu, chtějí pomáhat a dále pracovat na svém vzdělání vyhlašuje AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě kurz pro sanitáře s online teoretickou výukou. Přihlášky je možné podat do 28. dubna.

Celý článek


Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31.3.2020 / AGEL

Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

Celý článek


Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19.3.2020 / AGEL

Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

Celý článek


Laboratoř AGELLAB v Ostravě vyšetřuje vzorky na SARS-CoV-2 nebo nový typ koronaviru v maximální kapacitě

16.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru, pracují aktuálně na maximu své kapacity. Denně zde vyšetří až 150 vzorků.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. Ostrava se staly první soukromou laboratoří, která má povolení Státního zdravotního ústavu provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2

9.3.2020 / AGEL

Laboratoře AGEL v současné době, stejně jako ve všech evropských zemích, dodržují postup vyšetřování vzorků v indikovaném případě, tedy splňujícím definici pro suspektní (podezřelý) případ.

Celý článek


Nové moderní ultrazvuky využívají pacientky Novojičínského diagnostického centra ve Vsetíně a v Novém Jičíně

9.3.2020 / AGEL Diagnostické centrum

Novojičínské diagnostickém centrum pořídilo na své pracoviště do Nového Jičína a Vsetína nové ultrazvuky Samsung Medison RS80A, které disponují tím nejmodernějším technickým vybavením. Investice do obou přístrojů činila téměř 2,5 miliónu korun.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

6.3.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Málokdo v patnácti ví, co chce dělat po zbytek život. Výběr střední školy je pro žáky obzvláště těžký

27.2.2020 / AGEL

Posledních několik dní mají žáci základních škol k podání přihlášky k dalšímu studiu na středních školách.

Celý článek


AGEL generálním partnerem českého daviscupového týmu

24.2.2020 / AGEL

Společnost AGEL a.s., nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, se stala novým generálním partnerem českého daviscupového týmu.

Celý článek


Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D. Jeho hladinu vyšetřují v laboratořích AGELLAB

13.2.2020 / AGEL

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě. Odborníci v novojičínských laboratořích AGELLAB však právě díky testům krve odhalují aktuální hladinu „déčka“.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ má jednu z nejmodernějších laboratorních učeben v kraji

27.1.2020 / AGEL

Nově vybavenými laboratorními učebnami se může pyšnit AGEL Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Ostravě – Koblově. Díky možnosti využít dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie mohla škola kompletně vybavit novou laboratoř, kde se na své budoucí povolání připravují žáci zdravotnického lycea, laboratorní asistenti i praktické sestry. Kvalita výuky je tak na mnohem vyšší úrovni.

Celý článek


Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

22.1.2020 / AGEL

Předávají se z generace na generaci, jsou základem našich podobností i naší jedinečnosti. Řeč je o genech, které určují, jak budeme vypadat nebo jak se budeme vypořádávat s nemocemi. Mohou však dědičné vlivy i za to, že onemocníme rakovinou? Proč u některých nádor propukne a jiných ne? Tak na tyto a podobné otázky dává odpověď rozsáhlý výzkum, do kterého se před třemi roky pustily novojičínské laboratoře AGELLAB spolu s odborníky z pražské Univerzity Karlovy. Nyní přinášejí první výsledky.

Celý článek


Uchazeči o studium na AGEL Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole v Českém Těšíně se nechali prověřit své zdraví

19.12.2019 / AGEL

Více než sto dětí v doprovodu rodičů si nenechalo ujít den otevřených dveří AGEL Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy v Českém Těšíně. Zájemci nejenže se dozvěděli informace o studijních oborech, ale také absolvovali měření tlaku či cukru v krvi, vyšetření plochonoží či určování krevní skupiny. Zájem návštěvníků akce o preventivní vyšetření byl nadprůměrný a zdravotníky potěšil.

Celý článek


Žáci základních škol se učí s odborníky AGEL správně stravovat, sedět i sportovat

17.12.2019 / AGEL

O vyvážené stravě, zdravém sedu i pravidelném pohybu se dozvídají žáci 8. a 9. tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, zapojených do projektu Optimalizace stravovacích návyků a pohybové aktivity u dětí staršího školního věku, který realizuje Vzdělávací a výzkumný institut AGEL. Své stravovací i pohybové návyky děti se zájmem konzultují s nutričními specialisty a fyzioterapeutem. Nejenže se děti dozví, jak by měl vypadat jejich jídelníček, ale během výuky si i zacvičí.

Celý článek


Rozšířenou nabídku studijních oborů představí AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně na dni otevřených dveří

9.12.2019 / AGEL

Nabídka studijních oborů na AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně se od září rozšíří o Vyšší odbornou školu, konkrétně o obor Diplomovaná všeobecná sestra. Veškeré informace o nových studijních možnostech i oborech stávajících získají zájemci na Dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 14.00 do 17.00 hodin. Součástí programu budou i bezplatná vyšetření, která provedou zdravotníci z Nemocnice Podlesí a Nemocnice Český Těšín.

Celý článek


Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program klienty sociálních lůžek v Nemocnici Louny

6.12.2019 / Nemocnice AGEL Louny

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, který přinesl nadílku klientům oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Celý článek


Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

20.11.2019 / AGEL

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

Celý článek


Kam se posunulo české zdravotnictví za posledních 30 let, odpovědělo Sympozium AGEL

4.10.2019 / AGEL

Významné 30. výročí počátku zásadních politicko-ekonomických změn v naší zemi se stalo hlavním tématem letošního ročníku odborného Sympozia AGEL, na které se 2. a 3. října do Olomouce sjeli přední představitelé zdravotnictví z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá Vyšší odbornou školu zdravotnickou

30.8.2019 / AGEL

Nejenom žákům Střední zdravotnické školy AGEL se v pondělí 2. září otevřou brány školy v Ostravě – Koblově. Nově zde nastoupí také studenti prvního ročníku AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické. Ti budou mít k dispozici moderně vybavené prostory školy a také speciální prostory ve Vítkovické nemocnici, neboť tříleté studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole je již těsně provázáno s praxí od samého začátku.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrostla o společnost GYNAP

7.8.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se rozrostla o další zdravotnické zařízení - společnost GYNAP. Jedná se o privátní gynekologické centrum provozující ordinace v Olomouckém kraji ve městech Uničov, Slatinice a Konice.

Celý článek


Skupina AGEL hospodařila v roce 2018 se ziskem 754 milionů

16.7.2019 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním 754 milionů korun.

Celý článek


Jak pečovat o pleť poradí nejkrásnější lékárnice na své roadshow po 14 Lékárnách AGEL

24.5.2019 / AGEL

Diagnostiku pleti moderním přístrojem a na to navazující poradenství, jak pečovat právě o tento typ pleti, nabízí zcela zdarma během své roadshow po Lékárnách AGEL lékárnice PharmDr. Jana Doleželová, Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019 / AGEL

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

Celý článek


Oddělení Vítkovické nemocnice pravidelně ožívají studenty

14.3.2019 / AGEL

Spolupráce mezi Vítkovickou nemocnicí a AGEL Střední zdravotnickou školou započala před téměř dvěma lety. Novopečení studenti tehdy navštívili nemocnici hned v prvním týdnu školního roku v rámci exkurze, aby se seznámili s prostředím, pro které se budou následující roky připravovat a vzdělávat. Od té doby navštívili nemocnici nesčetněkrát. Pravidelně navštěvují dětské oddělení či oddělení následné péče a vypomáhají i na akcích nemocnice. Na oplátku jim do školy jezdí přednášet vedoucí laboratoří, lékaři, sestry i záchranáři.

Celý článek


Klientům domova pro seniory plnili vánoční přání zaměstnanci Perfect Distribution

19.12.2018 / AGEL

Předplatné sobotních novin, stoleček do postele, nástěnné hodiny nebo polštář z paměťové pěny. I tyto dárky si přáli od Ježíška obyvatelé Domova odpočinku ve stáří. Jejich přání se jim rozhodli splnit zaměstnanci Perfect Distribution, člena skupiny AGEL, kteří seniorům dárky pořídili.

Celý článek


Střední zdravotnická škola AGEL zve na Den otevřených dveří v Ostravě i Českém Těšíně

7.12.2018 / AGEL

Střední zdravotnická škola AGEL, která již druhým rokem působí v Ostravě-Koblově a od září 2018 nově také v Českém Těšíně, otevře ve čtvrtek 13. prosince na obou svých pobočkách brány všem zájemcům o studium zdravotnických oborů. Žákům a rodičům v rámci Dne otevřených dveří přitom nabídne nejen běžné prohlídky prostor a povídání s kantory, ale na pobočce v Českém Těšíně netradičně také bezplatná zdravotnická vyšetření.

Celý článek


Novým generálním ředitelem zdravotnické skupiny AGEL se stane Aleš Herman

20.11.2018 / AGEL

Ředitelem největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě společnosti AGEL se od 1. 1. 2019 stane MUDr. Aleš Herman, Ph.D. Ten doposud vedl Institut klinické a experimentální medicíny. Aleš Herman nastoupí do funkce generálního ředitele společnosti AGEL a současně se stane předsedou představenstva akciové společnosti AGEL.

Celý článek


AGEL podpořil inovace ve zdravotnictví na pražském Smart Health Hackathonu

30.10.2018 / AGEL

Nadšenci pro inovace v medicíně nejen z České republiky se tento víkend sjeli do Prahy na vůbec první medicinský hackathon ve střední Evropě. Akce zaměřené na inovace v medicíně se zúčastnili IT specialisté, lékaři či medici, kteří společně soutěžili v rámci 48hodinového nonstop inovačního maratonu a hledali řešení na vybrané zadané problémy medicíny. Aktivním partnerem této akce přitom byla i skupina AGEL, která účastníkům nabídla nejen mentory a rozhodčí z vlastních řad, ale také vlastní specifikaci zadání soutěžních témat, na které měli účastníci hledat řešení.

Celý článek


Multidisciplinarita byla hlavním tématem XII. ročníku Sympozia AGEL

5.10.2018 / AGEL

Zdravotníci napříč odbornostmi se tento čtvrtek 4. října již tradičně sjeli do Olomouce. Proběhl zde totiž již 12. ročník odborné konference Sympozium AGEL, jejímž letošním tématem byla Multidisciplinarita v diagnostice, prevenci a terapii. Akce se zúčastnilo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky, kteří si na akci vyměňovali své zkušenosti i poznatky.

Celý článek


Lékárny AGEL se rozšiřují o pobočky v Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí

25.9.2018 / AGEL

Nové vizáže i modernizovaného sortimentu se dočkaly v uplynulých týdnech lékárny na náměstí v Čeladné a na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí. Obě provozovny jsou totiž nově součástí sítě Lékárny AGEL, kterých tak bude po celé České republice již dvacet devět. Slavnostní otevření obou lékáren proběhlo za účasti zástupců obcí i Lékáren AGEL v pondělí 17. září a již v těchto dnech jich mohou využívat všichni klienti.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně

4.9.2018 / AGEL

Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.

Celý článek


Skupina AGEL loni hospodařila se ziskem 782 milionů

16.7.2018 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2017 konsolidovaného zisku 782 milionů korun.

Celý článek


V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci

11.7.2018 / AGEL

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Celý článek


Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve Střední zdravotnické škole AGEL

18.6.2018 / AGEL

Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se totiž stali hosty AGEL Střední zdravotnické školy, kde si pro ně studenti spolu s učiteli připravili zábavně vzdělávací program. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol se studiem zdravotnických oborů.

Celý článek


AGEL postaví Komplexné onkologické centrum

23.5.2018 / AGEL

Skupina AGEL, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno. Slúžiť bude pre 500-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. AGEL postaví Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno z vlastných zdrojov. V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote 4 milióny eur. Tá zahrňuje obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom.

Celý článek


AGEL a 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy uzavřeli spolupráci v praxi i ve vědě

16.1.2018 / AGEL

Zástupci společnosti AGEL a.s. a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) dnes podpisem memoranda stvrdili spolupráci v klinické praxi i akademické medicíně.

Celý článek


Fotbalisti FC Fastav si nechali prověřit zdraví v AGEL Sport Clinic

15.1.2018 / AGEL

Fotbalisty zlínského FC Fastav jste v uplynulých dnech mohli pravidelně potkávat v Prostějově. Dvacítka hráčů si totiž nechala prověřit své zdraví a v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic. Prověrkou přitom prošly jak fyzické parametry, tak i tělesné složení a srdeční frekvence.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola otevře pobočku v Českém Těšíně. V lednu se představí veřejnosti.

5.1.2018 / AGEL

Ostravská AGEL Střední zdravotnická škola otevře od nového školního roku svou pobočku v Českém Těšíně, a to v prostorách Základní školy Slovenská 1. Zájemci o studium zdravotnických oborů si mohou nové pracoviště školy prohlédnout už příští týden, a to v rámci Dne otevřených dveří ve středu 10. ledna od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

8.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho pět v Moravskoslezském kraji – Vítkovickou nemocnici, Nemocnici Podlesí, Nemocnici Nový Jičín, Podhorskou nemocnici a Nemocnici Český Těšín.

Celý článek


Nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

7.12.2017 / AGEL

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Celý článek


Zaměstnanci AGELu vysbírali 150 kilogramů šatstva pro charitu

5.12.2017 / AGEL

Oblečení, lůžkoviny, boty i ručníky - takový byl obsah desítek pytlů a krabic, které společně nashromáždili zaměstnanci společnosti AGEL v rámci tradiční Vánoční sbírky NADACE AGEL. Vysbírané dary, jejichž hmotnost přesáhla 150 kilogramů, pak předali pražskému Azylovému domu svaté Terezie v Karlíně, kde je zaměstnanci v nejbližších chladných dnech rozdělí mezi potřebné.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL