Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

„Po úspěšných dvou letech provozování střední zdravotnické školy jsme se rozhodli posunout vzdělávání v oblasti zdravotnictví ještě dále a nabídnout možnost studia i zájemcům o vyšší odborné vzdělání. Jak se za dva roky ukázalo, zájem o studium i práci ve zdravotnictví mladí lidé mají, a my jsme rádi, že to můžeme být právě my, kdo jim teoretické i praktické vzdělání v tomto prestižním oboru může nabídnout,“ říká předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Aleš Herman, Ph.D.

Prvním oborem, jehož studium budou moci zájemci na vyšší odborné škole již v nadcházejícím školním roce absolvovat, je obor Diplomovaná všeobecná sestra v denní formě tříletého studia. Podmínkami přijetí je přitom úspěšně složená maturitní zkouška a úspěch u přijímacího řízení, které proběhne na konci června. Přihlášky mohou zájemci o studium zasílat do 31. května 2019.

„Otevření Vyšší odborné školy je splnění dalšího cíle, kterým chceme do českého zdravotnictví přinést plnohodnotné a kvalitní zdravotníky. Zároveň jde o přidanou hodnotu pro naše vlastní studenty, kteří mohou po dokončení střední školy plynule pokračovat v prostředí jim známém,“ říká Ing. Vladimír Janus, ředitel AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy.

 AGEL Střední zdravotnická a Vyšší odborná škola sídlící v Ostravě-Koblově je vybavena moderní technikou a odpovídá nejnovějším trendům potřebným pro moderní výuku. Díky návaznosti na zdravotnická zařízení, která provozuje skupina AGEL, škola realizuje nadstandardní praxi a současně je schopna nabídnout všem svým studentům pracovní uplatnění v průběhu i po ukončení studia. Výhodou studia na zdejších školách je navíc také stipendijní program skupiny AGEL, do kterého se mohou studenti zapojit.

zpět na novinky

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz