Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Skupina AGEL otevírá v Ostravě vyšší odbornou školu zdravotnickou

4.4.2019

Trvalý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu se rozhodla řešit skupina AGEL vlastními silami. A to nejen v rámci středoškolského, ale nově i vyššího odborného vzdělávání. Kromě AGEL Střední zdravotnické školy, kterou provozuje skupina od roku 2017, nově startuje AGEL výuku také na vyšší odborné škole, která bude sídlit v Ostravě a první studenty přivítá už 2. září 2019.

„Po úspěšných dvou letech provozování střední zdravotnické školy jsme se rozhodli posunout vzdělávání v oblasti zdravotnictví ještě dále a nabídnout možnost studia i zájemcům o vyšší odborné vzdělání. Jak se za dva roky ukázalo, zájem o studium i práci ve zdravotnictví mladí lidé mají, a my jsme rádi, že to můžeme být právě my, kdo jim teoretické i praktické vzdělání v tomto prestižním oboru může nabídnout,“ říká předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Aleš Herman, Ph.D.

Prvním oborem, jehož studium budou moci zájemci na vyšší odborné škole již v nadcházejícím školním roce absolvovat, je obor Diplomovaná všeobecná sestra v denní formě tříletého studia. Podmínkami přijetí je přitom úspěšně složená maturitní zkouška a úspěch u přijímacího řízení, které proběhne na konci června. Přihlášky mohou zájemci o studium zasílat do 31. května 2019.

„Otevření Vyšší odborné školy je splnění dalšího cíle, kterým chceme do českého zdravotnictví přinést plnohodnotné a kvalitní zdravotníky. Zároveň jde o přidanou hodnotu pro naše vlastní studenty, kteří mohou po dokončení střední školy plynule pokračovat v prostředí jim známém,“ říká Ing. Vladimír Janus, ředitel AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy.

 AGEL Střední zdravotnická a Vyšší odborná škola sídlící v Ostravě-Koblově je vybavena moderní technikou a odpovídá nejnovějším trendům potřebným pro moderní výuku. Díky návaznosti na zdravotnická zařízení, která provozuje skupina AGEL, škola realizuje nadstandardní praxi a současně je schopna nabídnout všem svým studentům pracovní uplatnění v průběhu i po ukončení studia. Výhodou studia na zdejších školách je navíc také stipendijní program skupiny AGEL, do kterého se mohou studenti zapojit.

zpět na novinky

Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz