Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

AGEL si připomene Mezinárodní den sester, ocení jejich nasazení nejen v aktuální náročné době

11.5.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje všem zdravotním sestrám a ošetřovatelům k jejich svátku. Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Z celkového počtu 13,5 tisíce zaměstnanců tvoří zdravotnické a ošetřovatelské profese ve skupině AGEL v Česku a na Slovensku více než třetinu pracovníků.

Široký pracovní záběr nelékařských zdravotnických profesí se do povědomí laické veřejnosti dostává v posledních týdnech pravidelně v souvislosti s pandemií koronaviru. Přitom právě bez nich by se nedostalo pacientům ani základní péče. „Doba, kterou právě prožíváme je mimořádná, neobvyklá a velmi náročná.  Naše ošetřovatelské týmy jsou na vysoké profesionální úrovni, a díky jejich postoji, obrovskému nasazení se vše zvládá bravurně,“ těší ředitelku Odboru Sociální a ošetřovatelské péče skupiny AGEL Ing. Kristinu Krausovou MBA. Na otázku, zda jí poslední měsíce utvrdily v názoru na práci sester a ošetřovatelů ve zdravotnických zařízeních společnosti AGEL, ředitelka Krausová bez váhání odpověděla: „Ano, jako vždy se umí postavit k problému čelem. Nejvíce oceňuji, a vážím si toho, že hledají řešení a jsou týmovými hráči.“

Jednou z priorit vedení společnosti AGEL je další zvyšování odbornosti nelékařských pracovníků. „Našich zaměstnancům si vážíme a kontinuálně investujeme do jejich vzdělání. Umožňujeme vzdělávání formou seminářů, workshopů, sympozií, vzájemně si předáváme informace. Nadstandardní je v této oblasti spolupráce s naší AGEL Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou v Ostravě a v Českém Těšíně,“ potvrzuje Kristina Krausová a u příležitosti úterního Mezinárodní dne sester dodává: „Co nás jako zdravotníky spojuje? Ochota pomáhat ostatním. Přestože se jeví, že je vše naplánované a standardizované, každý člověk je jiný a my zdravotníci hledáme cestu, jak mu pomoci.  A to je dle mého názoru to krásné v této profesi.“

Společnost AGEL všem svým zaměstnancům v ošetřovatelské péči připravila na 12. květen menší sladké překvapení. „Jsem velice hrdá na všechny ochotné zdravotníky v našich zařízeních. Chtěla bych jim velice poděkovat za to, jak svědomitě přistupují ke své práci i v současném náročném období,“ říká Ing. Miroslava Sumková, členka představenstva společnosti AGEL.

Mezinárodní den sester je připomínkou dne narození Florence Nightingale (12.5.1820), která sama obětavě pracovala jako ošetřovatelka a také významnou měrou přispěla k rozvoji ošetřovatelství jako komplexně pojímané disciplíny. Výkonná rada Světové zdravotnické organizace (WHO) na svém 144. zasedání označila dokonce rok 2020 „Rokem sester a porodních asistentek“ na počest 200. výročí narození Florence Nightingale.

zpět na novinky

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz