Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

K hladkému průběhu tenisového turnaje v Praze napomáhá i svižné a přesné testování odborníků z AGELu

16.7.2021

Od 10. července se na tenisových kurtech v areálu TK Sparta Praha koná tradiční ženský tenisový turnaj Livesport Prague Open 2021 a k jeho hladkému průběhu výrazným dílem přispívá také společnost AGEL. Zdravotníci na místě provádějí u hráček i všech pořadatelů odběry na testování onemocnění covid-19  podle náročných pravidel WTA (Women's Tennis Association). Následné expresní vyhodnocení vzorků zajišťují laboratoře na Poliklinice AGEL v Plzni. Lékaři a záchranáři společnosti AGEL poskytují zdravotní péči v případě akutních problémů i tenistkám přímo na tenisových dvorcích během zápasů.

Pro společnost AGEL a její zkušené odborníky není prestižní sportovní akce v pražské Stromovce premiérou, letošní spolupráce navazuje na tu úspěšnou v loňském roce. „Tentokrát naše práce není tak náročná, jak v roce 2020, kdy jsme museli provádět mnohem více testů,” srovnává oba ročníky Bc. Radek Mikšík, ústavní hygieniky Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, který má na turnaji funkci TICO (Tournament infection control officer). Pro světovou organizaci WTA má na starost bezproblémové plnění přísných zdravotních a bezpečnostních parametrů nastavených v souvislosti s koronavirem. „V dnešní době je už mnoho lidí očkovaných, což platí  také pro profesionální tenistky, jejich realizační týmy i jednotlivé pořadatelé. Skupinu očkovaných jsme testovali jen při prvním vstupu na turnaj a následně už za námi nemusí. Neočkované naopak testujeme pravidelně každé tři dny," vysvětluje dále ústavní hygienik.

V plně vybaveném zázemí na dohled od tenisových kurtů TK Sparta Praha jeho tým provede denně okolo 50 odběrů. „Na začátku turnaje nás tu bylo celkem sedm a testů bylo potřeba udělat více, ale jak se turnajový pavouk blíží k finále, tak je samozřejmě sportovců méně a tím i klesá potřeba testů. Nyní už to zvládáme ve třech,” pokračuje ve čtvrtfinálový hrací den Radek Mikšík.

Odběrový tým na tenisovém turnaji posílili pedagogové AGEL Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě. Dvě odborné vyučující a zástupkyně ředitele školy s radostí nabídly pomocnou ruku a o volných chvílích po očku pokukovaly, jak si tenistky vedou. Navzdory právě probíhajícím letním prázdninám se do týmu přidal i student 2. ročníku AGEL Vyšší odborné školy. 

Odebrané vzorky míří z pražské Stromovky rychlou cestou na oddělení laboratoří Polikliniky AGEL v Plzni, kde je laboranti přesně a expresně vyhodnotí. „Všechny vzorky odebrané na PCR testy z tenisové turnaje jsou ze slin a výsledek testů se každý dozví do pouhých šesti hodin od provedení odběru v Praze. Doposud byly všechny výsledky negativní,” potvrdila Ing. Bc. Martina Štolová, ředitelka laboratorního komplementu Dopravního zdravotnictví a.s. pro Čechy a Moravu.

Odborníci ze společnosti AGEL během celého turnaje zajišťují veškerou zdravotní péči. V případě, že si hráčka vyžádá během zápasu ošetření, jsou k dispozici i přímo na tenisovém kurtu. Hlavním lékařem je MUDr. Josef Václavek, který jinak léčí pacienty v Nemocnici AGEL Přerov.

Hlavní soutěž tradičního tenisového turnaje WTA 250 Livesport Prague Open 2021 v areálu TK Sparta Praha letos probíhá v termínu od 12. do 18. července, a to netradičně na betonových kurtech. Na seznamu 32 hráček nechyběly ani jména českých elitních tenistek jako Petra Kvitová nebo letošní vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková.

zpět na novinky

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz