Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Nemocnice Skupiny AGEL ožívají dětskou četbou

19.12.2023

V Nemocnicích Skupiny AGEL budou moci pacienti častěji potkávat malé školáky – nikoliv ale v roli pacientů. Společnost AGEL totiž přišla s projektem Babičko a dědečku, pojďme si povídat, jehož podstatou jsou návštěvy žáků u nemocničních lůžek.

„Smyslem našeho projektu je především propojení generací a zároveň edukace dětí již na základních školách. Je jasné, že dlouhodobý pobyt v nemocnici může být zejména pro seniory psychicky náročný. Proto jim chceme tento čas na lůžku zpříjemnit a zpestřit. A pomocnou ruku nám v tom podávají žáci základních škol a jejich učitelé, kteří vnímají důležitost učit žáky mezigenerační spolupráci i porozumění starším. Je třeba si uvědomit, jak velký význam mají tyto mezigenerační vztahy pro naši společnost,“ říká Mgr. Klára Pavlišová, personální specialistka společnosti AGEL, a dodává: „Tato edukační cesta je pro náš personální tým jednou ze součástí našeho nového projektu AGEL Akademie, ve kterém se nejen děti učí od starších generací, ale i starší generace může být inspirována energií dětí. Zároveň tak ukazujeme dětem nemocniční prostředí i z jiného pohledu, než jak ho mohli doposud vnímat, a ukazujeme i z druhé strany práci našich skvělých zaměstnanců.“

V rámci projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat, docházejí žáci základních škol v doprovodu pedagogů jako dobrovolníci na lůžková oddělení zejména následné péče, kde seniorům čtou ze svých oblíbených knih, povídají si s nimi a vzpomínají.

Jako první navštívily děti z 5.A Základní školy Jana Železného v Prostějově pacienty v Nemocnici AGEL Prostějov a nadšení bylo patrné na všech stranách. „Děti si přinesly své oblíbené knížky - Honzíkova cesta, Malý princ, nebo Záhada hlavolamu, a mnozí senioři se díky četbě vrátili do dětských let. Pacienti byli z dětí velmi nadšení, mnozí jsou v nemocnicích osamocení, a právě dětské šveholení a četba jsou pro ně doslova balzámem na duši. A děti na oplátku našly vděčné posluchače a sklidily ohromný potlesk,“ dodává Klára Pavlišová s tím, že projekt bude pokračovat nejen prostřednictvím dalších návštěv v Nemocnici AGEL Prostějov, ale bude rozšířen i do dalších nemocnic Skupiny AGEL ve spolupráci s místními školami.

 

zpět na novinky

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL