Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Blogy

Léčit vás pomocí telemedicíny můžeme i ve spánku, říká lékařka

7.12.2022 / MUDr. Veronika Švancárová

Spíte dobře? Pokud máte pocit, že nespíte, možná by pro vás lékařka Veronika Švancárová z Nemocnice AGEL Nový Jičín měla řešení. Zabývá se totiž telemedicínskými postupy při léčbě poruch spánku. Mezi ty patří i obstrukční spánková apnoe, která lidem ve spánku krátce znemožňuje dýchat, a je tak velice nebezpečná. Během spánku se projevuje tzv. apnoickými pauzami.

vstup do blogu


Ladislav Dušek: AGEL jde v digitalizaci správným směrem

7.12.2022 / prof. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D.

Když na Česko dopadla covidová krize, stal se Ladislav Dušek jednou z hlavních tváří, která vysvětlovala veřejnosti, co se vlastně děje. Necelou dekádu už šéfuje Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku a vidí, jak digitalizace a sběr relevantních dat v Českém zdravotnictví pokročily. „Mě se ale přístup AGELu k datům, z toho jak jej mám možnost pozorovat, velmi líbí. Staví se k tomu konstruktivně, což je předpoklad pro úspěšnou digitalizaci dat. V tomto jde AGEL správným směrem,“ řekl Ladislav Dušek po návštěvě odborného sympozia AGEL v Olomouci.

vstup do blogu


Papír, tužka a excel končí, říká „šéf“ telemedicíny v AGELu

7.12.2022 / MUDr. Jakub Fejfar

Z pozice předsedy představenstva šéfuje Jakub Fejfar Nemocnici AGEL v Novém Jičíně. Zároveň má ale v rámci celé skupiny AGEL ještě jedno poslání: posouvat technologický progres, digitalizaci a telemedicínu na novou úroveň. Svou vizi uskutečňuje a do provozu začleňuje nové postupy, přístroje vyvinuté technologickými start-upy a digitální nástroje. „Chceme to vše zakomponovat do našeho systému a dostat tak péči na bezprecedentní úroveň komfortu pro pacienta ale i lékaře,“ říká Jakub Fejfar v rozhovoru.

vstup do blogu