Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Nemocnice Šternberk pořídila druhou rehabilitační sestavu Redcord

26.5.2017 / Nemocnice Šternberk

Rehabilitační oddělení Nemocnice Šternberk, která patří do skupiny AGEL, získala již druhou moderní rehabilitační sestavu Redcord. Vybavení za zhruba 150 tisíc korun využívají fyzioterapeuté při terapeutické metodě Neurac, která je vhodná zejména pro osoby s chronickými bolestmi, při vadném držení těla, po úrazech, pro sportovce, ale také při jednostranném přetěžování pohybového aparátu.

Celý článek


Pacienty i zdravotníky na Poliklinice AGEL Ostrava hlídají kamery

25.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kriminalita v Česku sice postupně klesá, přesto jen v minulém roce policisté řešili téměř 218 tisíc trestných činů, z nichž 118 tisíc bylo majetkových. Krádeže se přitom nevyhýbají ani zdravotnickým zařízením. V rámci zvyšování bezpečnosti pacientů i zdravotníků se proto Poliklinika AGEL Ostrava (u pasáže Vesmír) rozhodla instalovat do svých prostor kamerový systém, který zajistí dohled nad děním v prostorách polikliniky.

Celý článek


Odborníci na zažívací trakt se už po dvaadvacáté sjedou v Rožnově pod Radhoštěm

24.5.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se na konci května tradičně sjedou do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 22. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určená lékařům i zdravotním sestrám. Akce zahrne celkem tři desítky přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / Dialýza Šumperk

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Novojičínská porodnice modernizuje své vybavení i prostory

23.5.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Příjemnější prostředí a větší pohodlí při porodu čeká na všechny nastávající maminky z Novojičínska. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, investovala do vybavení i interiéru své porodnice, která má nyní k dispozici dvě zcela nová moderní porodní lůžka i novou výmalbu oddělení v barvě lila. Investice tak umožní maminkám rodit podle individuálního přání v příjemném a estetickém prostředí.

Celý článek


Zdravotníci Vítkovické nemocnice soutěží a cestují do práce na kole. O vítězství bojují Rychlé jehly i Kolonožky.

22.5.2017 / Vítkovická nemocnice

Stejně jako zaměstnanci desítek firem v Moravskoslezském kraji se letos i zdravotníci Vítkovické nemocnice aktivně zapojují do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 25 zaměstnanců Vítkovické nemocnice, kteří v průběhu celého května cestují do práce na kolech, chodí pěšky, nebo třeba jezdí na bruslích.

Celý článek


Ve vozovém parku Podhorské nemocnice přibyla nová sanitka

19.5.2017 / Podhorská nemocnice

Na pohodlnější i modernější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, totiž investovala do obnovy svého vozového parku a stávající desítku sanitek omladila zakoupením nového vozu v ceně přes 1,3 miliónu korun. Sloužit bude pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Celý článek


Radiodiagnostické oddělení Jesenické nemocnice má nový skiagrafický přístroj

17.5.2017 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu moderní skiagrafický přístroj. Nové vybavení v hodnotě téměř dvou miliónů korun bude sloužit na radiodiagnostickém oddělení nemocnice ke klasickému snímkování veškerých kostí, plic nebo břišní dutiny.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín slaví osmdesátku. Chybět nebude Den zdraví ani výstava

17.5.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v letošním roce oslaví osmdesát let od svého založení a při této příležitosti pořádá i zábavné a osvětové akce pro širokou veřejnost. Oslavy osmi dekád nemocnice začnou v úterý 23. května výstavou v galerii MOST a vyvrcholí ve středu 24. května Dnem zdraví a prevence, který zahrne plejádu bezplatných vyšetření, ukázky první pomoci i odborné poradenství.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín vyšetřují znaménka novým dermatoskopem

16.5.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nový moderní celotělový dermatoskop mají nyní k dispozici kožní lékaři Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě 700 tisíc korun funguje podobně jako skener a pomocí tzv. mapování pořizuje snímky celého těla. Fotografie následně ukládá a při dalších kontrolách je tak schopen odhalit útvary, které se změnily, nebo které vznikly na těle nově.

Celý článek


Na kardiochirurgických sálech Nemocnice Podlesí jsou již na parné léto připraveni

16.5.2017 / Nemocnice Podlesí

Na teplé letní počasí jsou již připraveni na kardiochirurgických operačních sálech třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Pracoviště byla vybavena novou samostatnou chladicí jednotkou v hodnotě 1,2 miliónu korun, která sálovému personálu zajistí příjemné teploty vzduchu i při těch největších parnech. Vyšší komfort při práci zajišťují kardiochirurgům rovněž nová operační světla v hodnotě 700 tisíc korun.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc pořádá Den prevence vysokého tlaku

15.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Vysoký krevní tlak trápí skoro polovinu Čechů a s přibývajícím věkem toto procento v populaci prokazatelně dále narůstá. Neléčený vysoký krevní tlak přitom může člověka i ohrozit na životě. Každý dospělý člověk by měl znát svou hodnotu krevního tlaku a průběžně ji sledovat. Jednou z příležitostí pro zájemce z Olomouce je nyní Den prevence hypertenze (vysokého tlaku), který pořádá ve středu 17. května Poliklinika AGEL Olomouc a který kromě měření krevního tlaku zahrne i diagnostiku složení těla přístrojem InBody, měření EKG, nácvik resuscitace i správné severské chůze s holemi.

Celý článek


Žáci s hendikepem využívají díky NADACI AGEL novou cvičnou kuchyň

13.5.2017 / NADACE AGEL

Žáci s tělesným či mentálním postižením, kteří ukončili povinnou školní docházku, mají na Královéhradecku nově možnost dalšího vzdělávání. Díky daru NADACE AGEL mohla zdejší škola Prointepo pořídit pro své žáky zcela novou cvičnou kuchyň, která je bezbariérová a přizpůsobená potřebám a schopnostem náctiletých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům s těžším zdravotním postižením. Ti tak mohou exkluzivně pokračovat ve vzdělání i po ukončení povinné školní docházky a to na střední Praktické škole dvouleté.

Celý článek


Kontrolu zdravotního stavu od hlavy až k patě nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL Ostrava

12.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nechat si zkontrolovat svůj zdravotní stav bez nutnosti předchozího objednání mohou zdraví i nemocní z Ostravy a okolí v úterý 16. května. Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města pořádá Den zdraví, který se zaměří na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Chybět nebude měření krevního tlaku, cukru, cholesterolu, ultrazvuková vyšetření, EKG, vyšetření plochých nohou atd. Akce bude probíhat od 8.00 do 17.00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Přerov cílí na osvětu mozkové mrtvice, která zabíjí 11 tisíc Čechů ročně

12.5.2017 / Nemocnice Přerov

Denně v průměru třicet Čechů zemře v důsledku cévní mozkové příhody. A dalších 60 tisíc pacientů je každý rok v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci je nízké. To chce ale nyní změnit Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která pořádá v úterý 16. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost. Jejím cílem je zvýšit povědomí o cévní mozkové příhodě a především o správné první pomoci, která mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Celý článek


Novojičínské sestry oslaví svůj svátek kávou i dalším vzděláváním

11.5.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Dvanáctý květen patří již tradičně zdravotním sestrám. Letos se k oslavám Mezinárodního dne sester připojí i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která připravila pro své zaměstnance překvapení v podobě stylové kávy zdarma. Další část oslav práce zdravotních sester pak proběhne v následujícím týdnu, konkrétně v úterý 16. května, na kdy nemocnice připravila pro své zaměstnance celoústavní konferenci.

Celý článek


Skoncovat s kouřením mohou lidé z Prostějova v nemocniční Lékárně AGEL

10.5.2017 / Nemocnice Prostějov

Češi jsou desátí největší kuřáci mezi vyspělými státy. Denně kouří zhruba čtvrtina dospělé populace, přičemž více než polovina kuřáků by se závislosti na cigaretách ráda zbavila. Odvykání kouření nebývá pro žádného kuřáka jednoduchým procesem. Zájemci z Prostějova a okolí si jej ale mohou výrazně ulehčit díky službám Lékárny AGEL v Prostějově, která sídlí v přízemí Nemocnice Prostějov. Lékárna nabízí zdarma služby poradenského centra pro odvykání kouření a umožňuje zájemcům získávat příspěvky na odvykání kouření od zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Nemocnice Šternberk získala moderní operační stůl

9.5.2017 / Nemocnice Šternberk

Na novém moderním operačním stole jsou nyní operováni pacienti Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Moderní vybavení v hodnotě přesahující 2,5 miliónů korun bude využito na traumatologickém sále pro nejrůznější druhy operací.

Celý článek


Pacientům rehabilitace Podhorské nemocnice slouží nové vybavení

9.5.2017 / Podhorská nemocnice

Modernější elektroterapii, ultrazvukovou či laserovou terapii i magnetoterapii si mohou nově užívat pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro obě svá pracoviště v Bruntále i Rýmařově nová moderní zařízení, která umožní poskytování širšího spektra péče i komfortnější podmínky. Výše investice do nového vybavení k fyzioterapii přesáhla částku 110 tisíc korun.

Celý článek


Radek Štěpánek si nechal zkontrolovat znaménka

4.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Většinu času tráví tenista Radek Štěpánek na slunci, ať už při tréninzích či při turnajích. Jak sám přiznal, dosud prevenci týkající se rakoviny kůže spíše zanedbával. I to bylo důvodem, proč se dnes rozhodl podstoupit celotělové vyšetření znamének speciálním dermatoskopem na Poliklinice AGEL Praha Italská.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Podlesí nově docházejí dobrovolníci z organizace ADRA

4.5.2017 / Nemocnice Podlesí

Volnočasové aktivity pro hospitalizované nemocniční pacienty v Česku obecně chybí. Příjemným zpestřením proto mohou být zejména návštěvy dobrovolníků, kterých se nově dočkají například i pacient Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Na zdejší chirurgické oddělení dochází dva dobrovolníci, kteří si se zájemci chodí povídat, hrát deskové hry nebo jim třeba čtou. Cílem spolupráce Nemocnice Podlesí a dobrovolnické organizace ADRA je zajistit zájemcům možnost odreagování a sociálního kontaktu i v rámci pobytu v nemocnici.

Celý článek


Rodiny těžce nemocných dětí si zimu užily i díky speciální lyžařské pomůcce

3.5.2017 / NADACE AGEL

Tělesný handicap není pro zimní sporty díky speciálním kompenzačním pomůckám dávno překážkou. Pořídit si speciální vybavení je však stále poměrné nákladné. Aby si co nejvíce těžce nemocných dětí nebo dětí s postižením mohlo také užít zimní radovánky, přispěla NADACE AGEL olomouckému Středisku rané péče SPRP třiceti tisíci korunami na pořízení speciální sofistikované lyžařské pomůcky „biski“.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

3.5.2017 / Vítkovická nemocnice

Zájemci z Ostravy a okolí mohou v pátek 5. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost, zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


V Nemocnici Šternberk zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

2.5.2017 / Nemocnice Šternberk

Zájemci ze Šternberka a okolí mohou v pátek 5. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost, zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Nemocnice Přerov chystá osvětu v hygieně rukou

2.5.2017 / Nemocnice Přerov

Nedostatečná nebo nesprávně prováděná hygiena rukou může vést k šíření infekčních chorob a průjmových onemocnění. Nejen děti, ale i dospělí přitom toto riziko mnohdy podceňují. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla podpořit osvětu ohledně hygieny rukou a připojí se k oslavám světového Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice Prostějov lidem vysvětlí správnou hygienu rukou

2.5.2017 / Nemocnice Prostějov

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Podhorská nemocnice zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

2.5.2017 / Podhorská nemocnice

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne konkrétně na pracovišti v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Jubilejní Den otevřených dveří v Nemocnici Valašské Meziříčí nabídne procházku tlustým střevem

2.5.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Den plný zdraví a zábavy pro celou rodinu již podesáté nabídne všem zájemcům Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení pořádá ve čtvrtek 4. května tradiční Den otevřených dveří, který zahrne více než desítku vyšetření, bezplatné poradenství, nácvik první pomoci i program pro děti. Akce pro širokou veřejnost proběhne v areálu nemocnice od 10.00 do 17.00 hodin a pro všechny návštěvníky je zdarma.

Celý článek


Nová přetlaková komora v AGEL Sport Clinic pomáhá sportovcům i pacientům k rychlejší regeneraci

28.4.2017 / Nemocnice Prostějov

Posílení imunity, zlepšení metabolismu či redukci váhy slibuje nově pořízená hyperbarická komora nové generace. Tu před nedávnem zakoupila prostějovská AGEL Sport Clinic, která je součástí skupiny AGEL. Přístroj s širokým spektrem využití za téměř tři sta tisíc korun je určen pacientům i sportovcům všech věkových kategorií.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

28.4.2017 / Nemocnice Podlesí

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne již ve čtvrtek 4. května v přízemí ambulantní části nemocnice, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí. Připravena bude také speciální UV lampa, která dokáže odhalit i nedostatečně umytá místa.

Celý článek


V Jesenické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

27.4.2017 / Jesenická nemocnice

Zájemci z Jeseníku a okolí mohou v úterý 2. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci zaměřenou na mytí a hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit osvětu ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace WHO.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí budou i letos jezdit do práce na kole

27.4.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se i v letošním květnu zapojí aktivně do celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 10 zaměstnanců, tedy o čtyři více než v loňském roce.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nabízí zájemcům pomoc s domácím ošetřováním blízkých

26.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

Hospitalizace dlouhodobě nemocných pacientů či seniorů dnes nemusí být nutností. V případech, kdy jsou rodinní příslušníci schopni poskytnout pacientovi potřebnou péči doma, mohou senioři v klidu dožívat i ve známém prostředí, obklopeni blízkými. Se zajištěním odpovídající ošetřovatelské péče jim přitom nově pomáhá i Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, která navázala spolupráci s nadačním fondem „Zůstaneme doma“ a zájemcům z řad veřejnosti nabízí školení ošetřovatelských dovedností zdarma. Nejbližší možnost školení čeká zájemce už tento pátek 28. dubna od 15.00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí učí žáky první pomoc i chování ke zvířatům

26.4.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Žáci valašskomeziříčských základních škol si v těchto týdnech užívají zábavnou a názornou výuku první pomoci i chování lidí ke zvířatům. Netradiční výuku přímo ve školách a školkách nabízejí zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí ve spolupráci se zkušenou canisterapeutkou Spolku Arnicanis, a to v rámci projektu SPOLEČNĚ-BEZPEČNĚ. Cílem projektu, který probíhá již čtvrtým rokem, je zlepšit informovanost dětí ohledně první pomoci a předcházení úrazům.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov otevře své brány veřejnosti

24.4.2017 / Nemocnice Prostějov

Prohlídka porodního sálu, návštěva novorozeneckého oddělení, seznámení s porodními asistentkami i přednáška ohledně přípravy k porodu. Takový bude program Dne otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov, který proběhne už tento čtvrtek 27. dubna. Akce je určena především nastávajícím rodičům, kteří si mohou prohlédnout porodnici a diskutovat se zdravotníky své dotazy. Na své si ale přijdou například i novopečené maminky, pro které je připravena prezentace produktů pro maminky a děti.

Celý článek


Zdravotníci v Nemocnici Přerov zájemcům zdarma vyšetří znaménka

21.4.2017 / Nemocnice Přerov

Pondělí 24. dubna bude v Nemocnici Přerov patřit tématice melanomu. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, se připojí k oslavám Evropského dne melanomu a spolu s dalšími zařízeními v Česku nabídne mimořádně zdarma všem zájemcům vyšetření pigmentových znamének. Zájemci se pak budou moci informovat i o ochraně před sluncem či prevenci vzniku kožních nádorů.

Celý článek


Anesteziologickoresuscitační oddělení Nemocnice Nový Jičín má nový monitor vitálních funkcí

21.4.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Vyšší bezpečnost při onkologických zákrocích pod narkózou čeká nově na všechny pacienty Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší anesteziologickoresuscitační oddělení - úsek anestezie nově disponuje moderním monitorem vitálních funkcí, který s vysokou přesností měří, zobrazuje, zpracovává i zaznamenává biometrická data. Investice do nového přístroje vyšla nemocnici na 100 tisíc korun.

Celý článek


Tým anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov přiblížil studentům základy první pomoci

20.4.2017 / Nemocnice Prostějov

Jak správně provádět srdeční masáž, dýchání z úst do úst, nebo jak rozpoznat otravu houbami či chemikáliemi, přijeli vysvětlit studentům druhého ročníku prostějovského Cyrilometodějského gymnázia zástupce primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Daniel Šperka a vrchní sestra ARO Ivana Burgetová. V rámci této vzdělávací akce si studenti mimo jiné mohli vyzkoušet resuscitaci na vlastní kůži, nebo si vyslechnout zajímavé případy z lékařské praxe.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den prevence cévní mozkové příhody

20.4.2017 / Nemocnice Prostějov

Ve středu 26. dubna Nemocnice Prostějov pořádá osvětovou akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody. Toto náhlé postižení určité oblasti mozku zasáhne ročně 35 tisíc Čechů. Cévní mozková příhoda je také hlavní příčinou trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí u nás. Právě včasná pomoc a správný postup při prvotních příznacích přitom mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Celý článek


Moderní systém na evidenci pacientů v Poliklinice AGEL Ostrava šetří čas pacientů i lékařů

19.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Předbíhání v čekárně, klepání na dveře kvůli receptu i dlouhé čekání ve frontě pacientů jen kvůli udržení místa je v Poliklinice AGEL Ostrava (u kina Vesmír) minulostí. V čekárně zdejší praktické lékařky mají totiž pacienti k dispozici moderní systém k evidenci pacientů EVIPA. Ten dovede zařadit pacienta na vhodné místo do pořadníku podle typu jeho požadavku a dokonce zvládne i vyhledat pacientovu zdravotnickou dokumentaci. Využívá k tomu přitom jen kartičky pojišťovny a displej s jednoduchou volbou.

Celý článek


Gynekologie Podhorské nemocnice je vybavena novým vyšetřovacím křeslem

19.4.2017 / Podhorská nemocnice

Nové gynekologické křeslo, které je pohodlnější pro pacientky a lékařům usnadňuje vyšetření, nainstalovala v těchto dnech do své gynekologické ambulance Podhorská nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


V areálu Nemocnice Český Těšín otevřeli HIV poradnu

18.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

V areálu Nemocnice Český Těšín zahájila provoz bezplatná poradna HIV, jejímž zřizovatelem je Státní zdravotní ústav. Příchozím lidem je zaručena absolutní anonymita, kdy analýzy jsou realizovány pod číslem, které nelze identifikovat s klientem. Českotěšínská HIV poradna je otevřena každou středu v době od 14.00 do 18.00 hodin a lze se do ní objednat na čísle 558 769 286.

Celý článek


Dětské oddělení Vítkovické nemocnice žije Velikonocemi

13.4.2017 / Vítkovická nemocnice

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice v těchto dnech plně ožívá Velikonocemi. Na parapetech oddělení se vyjímají vyrobené kraslice a kuřátka, okna zdobí ovečky a děti si užívají program plný tvoření a povídání o Velikonocích. Sváteční aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci ve spolupráci s dobrovolníky, kteří se tak snaží přinést sváteční atmosféru i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Šternberk o Velikonoční nadílku nepřijdou

13.4.2017 / Nemocnice Šternberk

Na dětském oddělení Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, aktuálně vrcholí velikonoční přípravy. Malé pacienty v tomto týdnu zaměstnává výroba kraslic, dekorací s jarní motivy a program plný tvoření i povídání o Velikonocích. Sváteční program a aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci, kteří se tak snaží přinést Velikonoce i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma. Na Velikonoční pondělí pak sestřičky všem malým pacientům rozdají i sladkou nadílku.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Přerov žije Velikonocemi

12.4.2017 / Nemocnice Přerov

Kraslice na parapetech, zajíčci i kuřátka na nástěnkách, program plný tvoření a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Sváteční program a aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci, kteří se tak snaží přinést Velikonoce i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Velikonoční atmosféra dětské pacienty Nemocnice Prostějov nemine

12.4.2017 / Nemocnice Prostějov

Sváteční atmosféra plná jarních motivů a velikonočních symbolů už dorazila i do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Pacienti zdejšího dětského oddělení se ve spolupráci se studenty Střední zdravotnické školy Prostějov pustili do velikonočního tvoření, kterým si zpříjemňují čas strávený v nemocnici a krášlí prostory oddělení. Na Velikonoční pondělí pak čeká malé pacienty i drobná nadílka, která k Velikonocům tradičně patří.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Vítkov prochází modernizací

12.4.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nová elektrická lůžka, nové matrace či elektrokardiogarf. To je výčet investic, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov, která je členem skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Celý článek


Velikonoce oslaví pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí i se čtyřnohým mazlíkem

12.4.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

: Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se mají o velikonočních svátcích na co těšit. O atmosféru svátků jara totiž rozhodně nepřijdou. Již nyní ožívá celé oddělení jarní výzdobou a na Zelený čtvrtek navíc ožije i početnou návštěvou. Zdejší pacienty totiž přijdou navštívit děti z místní mateřské školy s pomlázkou i canisterapeutická fenka Aki, která každému zájemci nabídne možnost pomazlení a pohlazení.

Celý článek


Transfúzní služba zve na Velikonoční odběr krve

11.4.2017 / Transfúzní služba

K Velikonocům neodmyslitelně patří celá řada lidových tradic, rodinná setkání i jarní tématika. Pro mnohé dobrovolné dárce krve jsou ale také tradičním obdobím darování krve, ke kterému každoročně vyzývá Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL. Jako každý rok, i letos nabídne Transfúzní služba na pracovištích v Šumperku i v Bruntále dobrovolných dárcům v předvelikonočním termínu nejen příjemnější prostředí s jarními dekoracemi, ale také drobný velikonoční dárek.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Velikonoční program pro děti v Nemocnici Nový Jičín je letos nabitý k prasknutí

11.4.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Zdobení vajíček, pletení tataru, vyprávění o Velikonocích, velikonoční pohádka, malování na obličej, výroba velikonočních dekorací i velikonoční nadílka – to je výčet aktivit, které k Velikonocům patří, a o které letos nepřijde žádný z malých pacientů dětského oddělení Nemocnice Nový Jičín. Mimořádně pestrý program, který odstartoval již dnes, pro dětské pacienty sestavila učitelka mateřské školy Helena Přikrylová ve spolupráci se staniční sestrou dětské JIP Bsc. Ivonou Mikulenkovou, zaměstnanci Novojičínského muzea a paní Bc. Dianou Ryšánkovou.

Celý článek


Klid na lůžku zajišťují ve Vítkovické nemocnici nově také špuntomaty

7.4.2017 / Vítkovická nemocnice

Na lůžkových odděleních Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, si od počátku dubna mohou pacienti užít více klidu. A to díky aktivitě mladých nadšenců, kteří na základě citlivého pozorování nemocničního prostředí shledali, že klid a ticho jsou velice významné faktory přispívající k pohodě pacientů, a tím pádem i léčbě. Svůj nápad proměnili v realitu a přičinili se o instalaci pěti tzv. špuntomatů přímo ve Vítkovické nemocnici.

Celý článek


Vítkovickou nemocnici vede nově MUDr. Karel Lukeš z třinecké Nemocnice Podlesí

7.4.2017 / Vítkovická nemocnice

Vítkovická nemocnice v Ostravě má od tohoto týdne nové vedení. Předsedou představenstva se stal zkušený manažer MUDr. Karel Lukeš, MBA, který úspěšně vede již od roku 2011 Nemocnici Podlesí v Třinci, kde i dosud nadále zůstává na pozici předsedy představenstva.

Celý článek


Odborníci varují - dlouhodobá rýma může způsobit ztrátu čichu i poruchu sluchu

6.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Rýmu nepovažuje většina populace za vážné onemocnění, a tak i při chronických a opakovaných potížích řada pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta čichu či poškození sluchu. Lékařka Polikliniky AGEL Ostrava přitom varuje zejména před přehlížením rýmy u dětí, u kterých recidivující – opakující se zánět nosní sliznice velmi často vede k bolestivému zánětu středního ucha.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín začali léčit pomocí rázové vlny

5.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, rozšířila nabídku služeb. Na rehabilitačním oddělení zdravotnického zařízení začali nyní léčit metodou rázové vlny. Tato neinvazivní léčebná metoda je vhodná pro léčbu bolestivých stavů – zejména k léčbě tzv. tenisových loktů, patních ostruh, bolestivých ramen, artróz nosných kloubů, bolestí svalových úponů a dalších zdravotních problémů. Podle dosavadních zkušeností se účinnost této léčby blíží 95 procentům.

Celý článek


Zájemci z Přerova si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak

4.4.2017 / Nemocnice Přerov

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 7. dubna zdarma absolvovat zájemci z Přerova a okolí. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se totiž připojuje ke Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a 7. dubna pořádá osvětovou akci pro širokou veřejnost. Den prevence zeleného zákalu proběhne na očním oddělení Nemocnice Přerov od 8.00 do 12.00 hodin.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí operují na novém operačním stole

4.4.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Novým moderním operačním stolem se můžou pochlubit centrální operační sály Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Vybavení v hodnotě 1,8 miliónu korun je určeno pro kompletní operativu napříč lékařskými odbornostmi.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice vede nově MUDr. Jana Chrastinová

3.4.2017 / Jesenická nemocnice

Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, má nového primáře. Stala se jím od 1. dubna 2017 MUDr. Jana Chrastinová, která je členkou představenstva nemocnice a také působila na pozici lékaře gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice a gynekologické ambulance Šumperk. V čele oddělení nahradí MUDr. Antonína Kořenka, který dále bude pracovat v Jesenické nemocnici.

Celý článek


Vítkovická nemocnice a sdružení Anulika nabízí pomoc těžce nemocným a jejich blízkým

3.4.2017 / Vítkovická nemocnice

Lidé s vážnými onemocněními i jejich blízcí mohou v Ostravě nově využít bezplatnou odbornou pomoc. Projekt s názvem PODPORA PÉČE, financovaný ESF ČR, startuje Vítkovická nemocnice ve spolupráci se sdružením Anulika. Záměrem projektu je ulehčit především po psychické stránce všem, kteří se vyrovnávají s vážnou nemocí – ať už u sebe sama, nebo svých blízkých. Na odděleních Vítkovické nemocnice, ale také v domácích podmínkách, tak mohou lidé umírající, pečující či pozůstalí využít terapeutické podpory, odborné péče i poradenství v praktických otázkách.

Celý článek


Nové motodlahy pomáhají vracet do života pacienty rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice

31.3.2017 / Podhorská nemocnice

Další krok pro zkvalitnění rehabilitační péče svých pacientů učinila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, která v těchto dnech pořídila na své pracoviště do Rýmařova nové motodlahy. Dva nové přístroje v hodnotě více než 300 tisíc korun cvičí s pacienty samy bez toho, aby nemocný sám musel vyvíjet fyzickou sílu.

Celý článek


Urologická ambulance Nemocnice Nový Jičín má nový ultrazvuk za milión korun

30.3.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Maximálně moderní ultrazvukový přístroj v hodnotě miliónu korun mají nově k dispozici pacienti urologické ambulance Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroj slouží k vyšetřování pacientů urologické ambulance, kterým díky škále sond nabízí přesnější i rychlejší diagnostiku.

Celý článek


Porodní asistentka Marie Volková v soutěži Sestra roku oceněna za celoživotní dílo

29.3.2017 / Podhorská nemocnice

Velkého úspěchu dosáhla porodní asistentka Marie Volková z Podhorské nemocnice, pracoviště Rýmařov. V celostátní soutěži Sestra roku 2016 odborná porota rozhodla, že Marie Volková se stala držitelkou Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Slavnostní vyhlášení výsledků prestižní soutěže a předání všech ocenění Sestra roku 2016 se uskutečnilo za osobní účasti patronky akce Dagmar Havlové v úterý 28. března v Hudebním divadle Karlín.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava zvyšuje bezpečnost pacientů a nabízí dezinfekci zdarma

28.3.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zastavení šíření infekcí a vyšší bezpečnost pro pacienty. Takové jsou cíle Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V prostorách polikliniky byly bezplatně nainstalovány k dezinfekci rukou dávkovače s dezinfekčními prostředky pro pacienty. Dezinfekční gely jsou čerstvě k dispozici v čekárnách na všech patrech polikliniky, a tedy volně k dispozici všem příchozím.

Celý článek


Prostějované si budou moci nechat zdarma vyšetřit zrak

27.3.2017 / Nemocnice Prostějov

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 31. března zdarma absolvovat zájemci z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se totiž připojuje k Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a pořádá v tento den osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu. Akce proběhne na očním oddělení Nemocnice Prostějov od 10 do 14 hodin.

Celý článek


Pacientům v Nemocnici Český Těšín zpestřuje pobyt kinokavárna

24.3.2017 / Nemocnice Český Těšín

Volný čas pacientů v Nemocnici Český Těšín zpestřují nově i filmová odpoledne. Projekt s názvem „Kinokavárna“ doplnil plejádu aktivit pro pacienty lůžkových oddělení, kteří se jedenkrát měsíčně mohou na plátně zadívat do filmů, koncertních záznamů či retro televizních pořadů. V měsíci únoru tak mohli pacienti v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, shlédnout záznam vystoupení Jožky Černého s cimbálovou muzikou a film Bohouš z roku 1968. Další filmové odpoledne proběhne ve středu 29. března.

Celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska ve Šternberku v loňském roce vzrostl o tři čtvrtiny

23.3.2017 / Laboratoře AGEL

Rychlejší laboratorní výsledky, odborné konzultace pro lékaře a také monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě – to jsou hlavní činnosti antibiotického střediska, které od roku 2015 funguje v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zájem o služby střediska, které provozují Laboratoře AGEL, je přitom obrovský. V minulém roce zdejší pracovníci poskytli o tři čtvrtiny více konzultací a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

Celý článek


Na Centrálních operačních sálech Vítkovické nemocnice za rok provedli přes 3400 operací

22.3.2017 / Vítkovická nemocnice

Loni v březnu Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, začala s prvními operacemi pacientů na pěti nových, plně vybavených operačních sálech – třech chirurgických, jednom gynekologickém a jednom multioborovém sále. Za rok provozu bylo na Centrálních operačních sálech Vítkovické nemocnice provedeno přes 3400 operací, z toho 3000 zákroků bylo chirurgických a přes 400 gynekologických.

Celý článek


Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí získalo nové polohovatelné lehátko

22.3.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo pro své pacienty v rámci rehabilitace nové elektricky polohovatelné lehátko. Je navrženo pro maximální komfort jak samotného terapeuta z řad ošetřovatelského personálu, tak i pro pacienta, se kterým se provádějí rehabilitační cvičení.

Celý článek


Jesenická nemocnice nově zavádí poporodní bonding

20.3.2017 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, modernizuje v posledním roce nejen své vybavení, ale i metody a postupy. Čerstvým důkazem je aktuálně zavedený poporodní bonding, který si nově mohou vychutnávat všechny rodičky a jejich čerstvě narozená miminka. Tato metoda podporující budování základních emočních vazeb spočívá v neoddělování novorozence od matky v prvních hodinách po porodu a získává si v pokrokových zemích stále větší oblibu. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy.

Celý článek


Podhorská nemocnice má díky NADACI AGEL nového zaměstnance – je čtyřnohý a jmenuje se Merlin

17.3.2017 / NADACE AGEL

V Podhorské nemocnici v Rýmařově, která je členem skupiny AGEL, je sice teprve týden, ale už se stal nejoblíbenějším členem týmu pracovníků sociální služby. Merlin totiž není jen tak obyčejný zaměstnanec, má rok a tři čtvrtě a je to border kolie. Podhorská nemocnice jej získala díky prostředkům NADACE AGEL, která bude nemocnici financovat i veškeré další náklady s ním spojené.

Celý článek


Nové kojicí polštáře v porodnici Nemocnice Nový Jičín usnadní maminkám kojení novorozenců

16.3.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Úspěšné kojení v prvních dnech po porodu výrazně ovlivňuje psychickou pohodu novorozených dětí, stejně jako psychiku i zdraví novopečených maminek. Aby kojení po porodu bylo co nejjednodušší, nakoupilo nově dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín pro maminky čtveřici nových kojicích polštářů, které umožňují pohodlné kojení v různých polohách, a to dokonce i při kojení dvojčat.

Celý článek


Děti hospitalizované v Nemocnici Valašské Meziříčí si krátí čas hraním na konzoli

16.3.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocné děti hospitalizované v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se rozhodně nenudí. Čas jim zde nově zpříjemňuje herní konzole Xbox One, kterou oddělení získalo od Nadačního fondu Jonášek.

Celý článek


Jestli máte čas a chuť, pojďte do toho s námi, vyzývá mladá dobrovolnice Vítkovické nemocnice

15.3.2017 / Vítkovická nemocnice

Ačkoliv je pětadvacetiletá Denisa Porubková až z Brumovic u Opavy, pravidelně ji zastihnete i na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice v Ostravě. Právě zde totiž tráví svůj volný čas jako dobrovolnice u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, se kterými si povídá nebo jim jen naslouchá. Dobrovolnické práci v nemocnici se prostřednictvím mezinárodní organizace ADRA věnuje mladá administrativní pracovnice teprve pár měsíců. Dobrovolnictví v jiných oblastech, například jako doučovatelka, už ale obětuje svůj čas řadu let. V nemocnici přitom původně zvažovala práci s dětmi, nakonec však nedá dopustit na seniory.

Celý článek


Preventivní vyšetření ledvin nabídne Nemocnice Prostějov zájemcům zdarma

15.3.2017 / Nemocnice Prostějov

Preventivní vyšetření onemocnění ledvin budou moci v pátek 17. března absolvovat zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se totiž zapojuje do mezinárodní osvětové akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / Dialýza Šumperk

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín pořádá Den paměti pro své pacienty

13.3.2017 / Nemocnice Český Těšín

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně pak těch starších. Pravidelný trénink paměti však může fungování paměti a výkonnost mozku zlepšit. Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla na trénink paměti zaměřit a pro své pacienty i jejich rodinné příslušníky připravila zábavnou edukativní událost - Den paměti. Akce, která proběhne v úterý 14. března k příležitosti Národního týdne trénování paměti, je určena především pacientům zdejšího rehabilitačního oddělení a oddělení následné péče.

Celý článek


Nemocnice Přerov rozdá dárcům krve na Josefa večeři pro dva i dárky od pivovaru

10.3.2017 / Nemocnice Přerov

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Josefa. Všichni Josefové, kteří přijdou do Nemocnice Přerov ve středu 15. března darovat krev, dostanou zdarma dárek od pivovaru Zubr. Zároveň všichni prvodárci, bez ohledu na jméno, mohou v tento den vyhrát poukaz na večeři pro dvě osoby.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení

8.3.2017 / Nemocnice Prostějov

Žaludeční bolesti, špatné trávení, pálení žáhy nebo časté nevolnosti. To je jen zlomek obtíží, které budou moci v úterý 14. března konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zve širokou veřejnost na již tradiční Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení, který zahrne možnost konzultace obtíží trávicího ústrojí, prohlídky ambulancí i prezentaci produktů zdravé výživy.

Celý článek


Maminky z Novojičínska si mohou v nemocnici půjčit monitory dechu pro novorozence

8.3.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Rodiče novorozenců a kojenců z Novojičínska si nově nemusí kupovat dětské monitory dechu, ale mohou si je za poplatek zapůjčit. Službu půjčovny monitorů nově zařadila do své nabídky Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, a to ve spolupráci s Nadací Křižovatka. Monitory dechu jsou přitom v současnosti jedinou účinnou prevencí úmrtí v souvislosti s poruchou dýchání kojenců, které potká každoročně okolo čtyřiceti dětí v Česku.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci vyměnila část oken a modernizuje také interiéry

8.3.2017 / Nemocnice Podlesí

Nová moderní plastová okna si nově užívají pacienti a zaměstnanci kardiologického a chirurgického oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Proměnou prošla také ambulantní část nemocnice, kde byly v prvním a třetím podlaží kompletně vyměněny podlahy. A stavební práce i nadále pokračují.

Celý článek


Jesenická nemocnice dnes slavnostně otevřela zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných

7.3.2017 / Jesenická nemocnice

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu s názvem „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“ (číslo projektu CH.10/1/016) v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun dnes Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, slavnostně otevřela Léčebnu dlouhodobě nemocných. Projekt byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce, Ministerstvem zdravotnictví, Olomouckým krajem a Sdružením měst a obcí Jesenicka.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Světový den ledvin v Jesenické nemocnici

6.3.2017 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, se letos připojuje ke Světovému dni ledvin, který je tradičně vyhlašován na druhý březnový čtvrtek. Všichni lidé, kteří by rádi zjistili, zda nejsou ohroženi onemocněním ledvin, se mohou přijít ve čtvrtek 9. března bezplatně vyšetřit do vstupní haly Jesenické nemocnice, kde jim budou od 8.00 do 16.00 hodin k dispozici pracovníci dialyzačního střediska nemocnice.

Celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017 / Dialýza Šumperk

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Celý článek


Nemocnice Šternberk zájemcům vyšetří ledviny zdarma

6.3.2017 / Nemocnice Šternberk

Měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle i chemické vyšetření moči budou moci ve čtvrtek 9. března absolvovat zájemci ze Šternberka a okolí zdarma. Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, se totiž zapojuje do osvětové mezinárodní akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Nemocnice Přerov zve zájemce na bezplatná vyšetření v rámci Dne ledvin

6.3.2017 / Nemocnice Přerov

Zájemci z Přerovska a okolí mohou ve čtvrtek 9. března v Nemocnici Přerov absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne ledvin osvětovou akci Den ledvin, prostřednictvím které chce šířit osvětu ohledně ledvinových onemocnění, jejich prevence i příznaků.

Celý článek


NADACE AGEL darovala 50 tisíc korun na výcvik asistenčního psa pro chlapce s hendikepem

3.3.2017 / NADACE AGEL

Více samostatnosti i věrného přítele získal díky NADACI AGEL šestiletý Tomášek Ondráček. Padesáti tisíci korunami přispěla na výcvik jeho speciálního asistenčního a canisterapeutického psa NADACE AGEL.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

3.3.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle i chemické vyšetření moči budou moci ve čtvrtek 9. března absolvovat zájemci z Novojičínska a okolí zdarma. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se zapojuje do mezinárodní osvětové akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice se otevře veřejnosti

2.3.2017 / Jesenická nemocnice

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun je Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice opět připravena přivítat své pacienty. Ještě před tím se oddělení otevře široké veřejnosti, která si zdejší prostory může prohlédnout v rámci dne otevřených dveří v úterý 7. března odpoledne.

Celý článek


Hokejový memoriál uctí památku věhlasného přerovského ortopeda

1.3.2017 / Nemocnice Přerov

Hokejovým miniturnajem uctí kolektiv ortopedického oddělení Nemocnice Přerov společně se svými kolegy z okolních nemocnic v sobotu 4. března již podruhé památku zesnulého primáře MUDr. Jiřího Seluckého. Na Memoriál Jiřího Seluckého se na přerovský zimní stadion sjede více než 40 lékařů z Nemocnice Přerov, ale také z Fakultní nemocnice Olomouc a Fakultní nemocnice u Sv. Anny Brno.

Celý článek


Na zámku Žerotín proběhne třetí ročník konference dětských sester

1.3.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 4. března sjedou na odbornou vzdělávací akci na Žerotínský zámek Nový Jičín. Proběhne zde v pořadí již 3. Novojičínský den dětských sester, který pořádá Dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku konference zní „Z praxe do praxe“ a zaměří se například na právní aspekty v ošetřovatelství, přiblíží téma domácího násilí z různých pohledů a seznámí účastníky s novinkami v péči a léčbě dětských pacientů na dětském oddělení.

Celý článek


Poliklinika AGEL Praha Italská nově využívá při rehabilitacích i anatomický model lidské kostry

28.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

S netradiční pomůckou se mohou nově setkat pacienti oddělení následné rehabilitační péče Polikliniky AGEL Praha Italská. Výčet edukačních a cvičebních pomůcek v tomto zařízení totiž před nedávnem rozšířil anatomický model lidské kostry v životní velikosti, který slouží fyzioterapeutům k názorným ukázkám i vysvětlování funkcí a stavby těla.

Celý článek


Zdravotní sestra Vítkovické nemocnice vyvinula pokrokovou aplikaci pro snadnou komunikaci lidí po mozkové příhodě

27.2.2017 / Vítkovická nemocnice

Řeč je jedním z významných prostředků lidské komunikace a pro většinu z nás je běžnou samozřejmostí. V některých případech ale mohou být řečové schopnosti člověka omezeny, například úrazem či nemocí. Díky aktivitě jedné ze zdravotních sester Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, však lidé ani v těchto případech nemusí zoufat. Staniční sestra neurologického oddělení Bc. Eva Haxha totiž spolu s týmem odborníků ze společnosti Famiredo vyvinula speciální aplikaci pro tablety a chytré telefony, která umožňuje komunikaci pacientů s řečovým hendikepem i beze slov – za pomocí piktogramů a doteků na displeji.

Celý článek


Hygienu imobilních pacientů usnadňuje v Nemocnici Valašské Meziříčí nový sprchový vozík

24.2.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Pohodlnější a bezpečnější sprchování zajistí hůře pohyblivým i zcela imobilním pacientům Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí nový sprchový vozík. Nové vybavení vyšlo na 200 tisíc korun.

Celý článek


Juniorská reprezentantka v hodu diskem a kuželkou má díky NADACI AGEL speciální automobil

21.2.2017 / NADACE AGEL

Patnáctiletá studentka Adéla Sekyrová z Krhové na Vsetínsku patří mezi jedny z nejlepších i nejsvědomitějších studentek ve své třídě, a byť je na invalidním vozíku, na svém kontě má ocenění Atlet roku 2015 i medaile ze světových šampionátů. Adéla je totiž českou reprezentantkou v hodu kuželkou a diskem, které se i přes mladý věk a tělesné postižení velmi daří. Ve sportovních výkonech ji přitom podporuje i NADACE AGEL, která aktuálně Adéle přispěla částkou 50 000 korun na pořízení speciálně upraveného automobilu, který jí a jejím rodičům usnadní transporty do školy, na tréninky i soutěže.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne nově předporodní kurzy i v Kopřivnici

20.2.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Baby Club Relaxáček rozšiřuje nabídku kurzů předporodní přípravy i do Kopřivnice, a to konkrétně do moderních prostor Medical Care Center na Záhumenní ulici. Nastávající maminky z Kopřivnice a okolí tak budou mít nově k dispozici odborné předporodní kurzy i v místě svého bydliště. Zájemkyně zde mohou již od března navštívit celý kurz i samostatné přednášky zaměřené na přípravu k porodu i jeho průběh, kojení či péči o novorozence.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Přes 140 onkologických pacientů loni operovali v Nemocnici Nový Jičín unikátním robotem DaVinci Xi

16.2.2017 / Nemocnice Nový Jičín

V loňském roce rozšířila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, své vybavení o sedm nových přístrojů, které zkvalitňují péči o onkologicky nemocné pacienty. Mezi nimi vyčnívá nový robotický systém DaVinci Xi v hodnotě 64 milionů korun, který je určen pro urologické, chirurgické a gynekologické operační výkony. V prvním roce provozu bylo pomocí tohoto nejmodernějšího robotického systému DaVinci Xi operováno celkem 144 pacientů, přičemž průměrná doba operace trvala dvě hodiny.

Celý článek


Nové moderní lůžko v Nemocnici Valašské Meziříčí nabízí ženám širší výběr porodní i relaxační polohy

15.2.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Rodičky v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, mají opět o něco vyšší komfort. Gynekologicko-porodnické oddělení se může pochlubit novým moderním porodním lůžkem, které maminkám nabízí širší výběr porodní i relaxační polohy. Investice do vysoce komfortního porodního lůžka dosáhla více než 500 tisíc korun.

Celý článek


Zápach desinfekce nahradila v ostravské POLIKLINICE AGEL vůně květin

14.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pobyt ve zdravotnických zařízeních často znepříjemňuje nepříjemný zápach desinfekce. V POLIKLINICE AGEL v Ostravě na Tyršově ulici (u kina Vesmír) se rozhodli s typicky zdravotnickým zápachem skoncovat. Na zdejších chodbách voní květiny, stromy a další příjemné vůně.

Celý článek


Nemocnice Přerov vyškolí nové sanitáře. Absolventům ihned nabídne i práci

13.2.2017 / Nemocnice Přerov

Zájemci o práci sanitáře z Přerova a okolí mohou absolvovat akreditovaný kvalifikační kurz přímo v místě svého bydliště. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, obdržela akreditaci od Ministerstva zdravotnictví ČR a již 4. dubna pořádá po šesti letech opět vzdělávací kurz v prostorách nemocnice. Zúčastnit se jej mohou všichni zájemci starší 18 let s dobrým zdravotním stavem a ukončeným základním vzděláním. Úspěšní absolventi pak mohou ihned získat práci v Nemocnici Přerov.

Celý článek


Dárci krve dostanou na Valentýna dárky i možnost soutěžit o wellness pobyt

9.2.2017 / Nemocnice Přerov

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Přerova a okolí přijít oslavit na transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Hluboký dvůr. Akci oddělení uspořádá ve středu 15. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín dokončila modernizaci lůžkového fondu

9.2.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, v letošním roce dokončila modernizaci lůžkového fondu. Pacienti na všech odděleních nemocnice již leží na elektricky polohovatelných lůžcích. Od roku 2008, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo pořízeno celkem 124 elektrických polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací a pojízdných nočních stolků s výklopnou nastavitelnou jídelní deskou v celkové hodnotě téměř 5 miliónů korun.

Celý článek


Pacientům Jesenické nemocnice se dostává komfortnějších vyšetření

8.2.2017 / Jesenická nemocnice

Nejmodernějšími přístroji, které umožní co nejšetrnější vyšetření pacientů i průběh samotných zákroků, se úspěšně vybavuje Jesenická nemocnice. Jen během posledních několika měsíců investovala Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, do nákupu přístrojového vybavení 25 miliónů korun. Modernizací průběžně prochází také samotné prostory nemocnice.

Celý článek


Pigmentová znaménka vyšetří díky modernímu přístroji v POLIKLINICE AGEL Praha Italská ještě důkladněji

6.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Ještě s větší přesností mohou nyní lékaři POLIKLINIKY AGEL Praha Italská vyšetřovat pigmentová znaménka. Poliklinika pořídila na svou kožní ambulanci jedinečný přístroj v hodnotě přesahující půl miliónu korun, který nejen, že přehledně mapuje znaménka celého těla, ale zároveň pořizuje detailní fotografie, jenž mohou lékaři postupně hodnotit v čase a sledovat tak na těle pacienta nebezpečné kožní změny.

Celý článek


Ještě lepší přehled o operačním poli mají nyní lékaři Nemocnice Šternberk díky novému pojízdnému rentgenovému ramenu

6.2.2017 / Nemocnice Šternberk

Lékaři Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, využívají při chirurgických a traumatologických operacích nový mobilní rentgenový přístroj - C rameno. Přístroj v hodnotě dvou miliónů korun svými parametry dosahuje světové úrovně. Nové C rameno nahradilo starší typ, který se ve šternberské nemocnici využíval přes sedm let.

Celý článek


Stále více lékařů konzultuje správné předepsání antibiotik ve středisku Laboratoří AGEL

3.2.2017 / Laboratoře AGEL

Aby antibiotika fungovala, musí být předepsána správně. Vhodnou antibiotickou léčbu může každý lékař konzultovat s odborníkem v tzv. antibiotickém středisku Laboratoří AGEL v Ostravě. Toto pracoviště již třetím rokem funguje v areálu Vítkovické nemocnice, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie. Zájem o služby střediska přitom neustále roste – v roce 2016 se meziročně zvýšil počet zájemců o konzultace téměř o čtvrtinu a nárůst je viditelný také v počtu provedených kultivačních výkonů.

Celý článek


Babyboom v Jesenické nemocnici

2.2.2017 / Jesenická nemocnice

Obrovský „baby boom“ zaznamenala v měsíci lednu ve své porodnici Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Oproti lednu loňského roku, kdy zde přišlo na svět 22 dětí, jich bylo letos ve stejném období téměř dvakrát tolik!

Celý článek


Pomalý či špatný vývoj dětí mohou rodiče konzultovat v nové psychomotorické poradně Vítkovické nemocnice

1.2.2017 / Vítkovická nemocnice

Opožděný vývoj, asymetrii těla či odchylky v pohybu u malých dětí mohou maminky z Ostravy a okolí nově konzultovat ve speciální psychomotorické poradně. Ta vznikla na rehabilitačním oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, a je určena především dětem do jednoho roku. Navštívit ji přitom v rámci prevence mohou zájemci i bez jakékoliv žádanky či doporučení.

Celý článek


Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance

31.1.2017 / Nemocnice Přerov

Pacienti z Přerova a okolí už nemusí dojíždět na vyšetření na magnetické rezonanci do Olomouce či Prostějova. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, dnes slavnostně otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které vzniklo v novém samostatně stojícím pavilonu. Díky tomuto novému pracovišti dojde ke značnému zkrácení čekacích dob na vyšetření na mnoha dalších místech v kraji, což ocení především samotní pacienti.

Celý článek


Podhorská nemocnice uvedla do provozu nový anesteziologický přístroj

26.1.2017 / Podhorská nemocnice

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Podhorské nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL, získalo nový moderní anesteziologický přístroj. Nové moderní vybavení nahradilo starší typ přístroje, který sloužil pacientům Podhorské nemocnice řadu let a z důvodu vzrůstajících požadavků na anesteziologickou techniku i opotřebování, byl nahrazen moderním typem. Investice do nového přístroje dosáhla téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Praha Italská otevřela dvojici nových ambulancí

25.1.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Poruchy zraku u dětí i plicní obtíže mohou zájemci z Prahy a okolí řešit v nových ambulancích, které právě v těchto dnech otevřela POLIKLINIKA AGEL Praha Italská. V rámci rozšiřování spektra poskytovaných služeb byla na poliklinice nově zřízena dětská oční ambulance a plicní ambulance, které nabízejí pacientům moderní péči přímo v centru hlavního města.

Celý článek


Jesenická nemocnice otevřela tři nové ambulance

25.1.2017 / Jesenická nemocnice

Bolesti kloubů, zad, poruchy zraku i kila navíc mohou pacienti z Jeseníku a okolí řešit v nových ambulancích, které právě v těchto dnech otevřela Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Díky posílení týmu lékařů i všeobecných sester mohla nemocnice rozšířit spektrum poskytovaných služeb a nově zřídit oční a ortopedickou ambulanci a nutriční poradnu, které jsou určeny dospělým i dětským pacientům.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Odstartovala akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!"

24.1.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou „novou krev“. Nemocnice spustila akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových prvodárců.

Celý článek


Vítkovická nemocnice nabízí nastávajícím maminkám nově testování preeklampsie

20.1.2017 / Vítkovická nemocnice

Preeklampsie neboli pozdní gestóza je jeden z nejzávažnějších stavů, postihující asi pět procent všech těhotných žen. Tento soubor symptomů je spojen výhradně s obdobím druhé poloviny těhotenství a může vést k orgánovému postižení matky stejně jako neadekvátnímu růstu plodu spolu s ohrožením jeho dalšího vývoje. Laboratoř Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, naštěstí umí preeklampsii nejen odhalit, ale dokonce její vznik předpovědět s několikatýdenním předstihem – a to díky nejmodernějším testům, které nově zařadila do své nabídky. Právě včasné odhalení preeklampsie je přitom stěžejní pro správný vývoj plodu i zachování zdraví matky.

Celý článek


Intimní online poradnu Nemocnice Šternberk využilo už šestnáct tisíc zájemců

18.1.2017 / Nemocnice Šternberk

S otázkami z oblasti gynekologie a porodnictví zájemci nemusí až do ordinace. Kvalifikované odpovědi na otázky intimních charakteru mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, totiž v rámci svých služeb nabízí zájemcům již téměř čtyři roky online poradnu, v níž zkušení a kvalifikovaní lékaři radí a odpovídají na dotazy ohledně gynekologických obtíží, antikoncepce, plodnosti či těhotenství. Poradna je bezplatná a lze se v ní dotazovat i anonymně, proto je dostupná opravdu všem. Doposud ji využilo na šestnáct tisíc tazatelů a noví přibývají každý den.

Celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL vznikl ve Zlíně sportovní koutek pro klienty chráněného bydlení

17.1.2017 / NADACE AGEL

Ve zlínské čtvrti Letná vzniklo za přispění nadace unikátní sportovní zázemí pro klienty chráněného bydlení Domu NADĚJE. Toto zařízení umožňuje osamostatnění se celkem patnácti klientům s možným využití poradenských služeb při hledání pracovního uplatnění.

Celý článek


S průběhem porodu v Jesenické nemocnici seznámí budoucí maminky primář porodnice

17.1.2017 / Jesenická nemocnice

I v novém roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, i letos nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu. Letos poprvé se přitom k přednášejícím připojí také sám primář gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice MUDr. Antonín Kořenek, který bude přednášet na téma průběhu porodu, porodního plánu či spolupráce s lékařem a porodní asistentkou.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín spolu s městem a domovem pro seniory poděkuje dobrovolníkům za jejich činnost

17.1.2017 / Nemocnice Český Těšín

Dobrovolnictví je chvályhodná činnost, která zaslouží uznání a slova díků. To pracovníci ve zdravotnictví moc dobře vědí, a tak vedení Nemocnice Český Těšín společně s městem Český Těšín a místním domovem pro seniory poděkuje dobrovolníkům mezinárodní humanitární organizace ADRA na společném slavnostním odpoledni. Akce proběhne ve čtvrtek 19. ledna v kavárně Avion v Českém Těšíně a kromě slov díků na ní nebude chybět ani kulturní program.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017 / Hornická poliklinika

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017 / Dialýza Šumperk

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

Celý článek


Aktuální trendy v ortopedii a traumatologii prodiskutují zdravotníci na odborném semináři Jesenické nemocnice

13.1.2017 / Jesenická nemocnice

O nejmodernějších trendech v ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí bude ve středu 18. ledna informovat na vzdělávacím semináři Jesenická nemocnice lékaře a zdravotní sestry z regionu. Mezi přednášejícími přitom nebudou jen lékaři Jesenické nemocnice, ale také externí uznávaní odborníci, mezi kterými bude například MUDr. Karel Ročák, lékař Nemocnice Přerov zaměřující se na dětskou ortopedii. Vzdělávání je jednou z klíčových oblastí, na kterou se skupina AGEL, pod kterou nemocnice od února loňského roku spadá, zaměřuje. Od doby, kdy se Jesenická nemocnice stala součástí skupiny AGEL, jde tak již o třetí vzdělávací akci pro zdravotníky pořádanou nemocnicí po mnoha letech odmlky.

Celý článek


Nemocnice Podlesí získala unikátní laparoskopickou věž

13.1.2017 / Nemocnice Podlesí

Nemocnice Podlesí se může pochlubit zcela novou 3D laparoskopickou věží Einstein Vision. Během zákroků používají lékaři speciální 3D brýle, díky kterým vidí obraz operované oblasti reálněji než dosud. Pomocí nejmodernější laparoskopické věže současnosti chirurgové nemocnice operují zejména břišní kýly nebo žlučníky. Nemocnice Podlesí je druhou nemocnicí v Moravskoslezském kraji a první ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL, která tento moderní přístroj vlastní. Moderní laparoskopická věž, která nahradila starší typ, přišla na více než tři milióny korun.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

12.1.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Tři jednotky hasičů dnes dopoledne obsadily dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce dětského oddělení vznikl požár od rychlovarné konvice a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty – vše naštěstí jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Novým ředitelem Podhorské nemocnice se stal Jaromír Soušek

11.1.2017 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice s pracovišti v Rýmařově a Bruntále má od počátku letošního roku nové vedení. Předsedou představenstva se stal primář oddělení klinické biochemie a hematologie RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., který v této pozici nahradil MUDr. Mariána Olejníka, MBA, jenž odešel do důchodu.

Celý článek


Ještě nemáte novoroční předsevzetí? Darujte krev či plazmu, vzkazuje Transfúzní služba

10.1.2017 / Transfúzní služba

Stále nevíte, jaké si dát předsevzetí do nového roku? Chtěli byste pomoci druhým? Jednou z možností je darovat krev či krevní plazmu. Transfúzní služba v Bruntále, která je členem skupiny AGEL, stále hledá nové dobrovolníky, kteří by rozšířili řady pravidelných dárců.

Celý článek


Nejmodernější technologie zavede lékaře pardubického Kardiologického centra AGEL až do samého nitra tepen

10.1.2017 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL se sídlem v areálu Pardubické krajské nemocnice rozšířilo své diagnostické možnosti pořízením optické koherentní tomografie (OCT). Tato metoda je dnes vrcholem zobrazovacích možností v diagnostice a léčbě nemocí koronárních tepen.

Celý článek


Školák Honzík díky novým naslouchátkům od NADACE AGEL konečně dobře slyší učitele i kamarády

10.1.2017 / NADACE AGEL

Většina z nás považuje sluch za samozřejmost a příliš se jím nezabývá. To ale neplatí o malém Honzíkovi Kubešovi z Prostějova, který byl ještě nedávno o většinu zvukových vjemů ochuzen. Díky příspěvku NADACE AGEL má však nyní k dispozici nová naslouchátka i zesilovač, pomocí kterého dnes již zřetelně slyší učitele ve škole, kamarády i rodiče. Na nákup naslouchátek a zesilovače SCOLA přispěla malému Honzíkovi nadace částkou 20 tisíc korun.

Celý článek


Nejmodernější vybavení a příjemné prostředí nabízí v Šumperku nové ambulance Jesenické nemocnice

10.1.2017 / Jesenická nemocnice

Dvě zcela nové, moderně vybavené ambulance gynekologie a chirurgie otevřela v centru města Šumperk Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Obě pracoviště sídlí v budově AV dent poblíž pěší zóny a jsou vybavena nejmodernější technikou v hodnotě tří miliónů korun. Ordinují zde zkušení lékaři MUDr. Jiří Krtička, MUDr. Jana Chrastinová a MUDr. Petr Fischer, kteří v současné chvíli přijímají nové pacienty.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1565 dětí

4.1.2017 / Vítkovická nemocnice

Eliška, Jakub, ale i Keithi, Arletta nebo Chavier. To jsou jména některých z 1565 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. V převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 829. Velmi napilno měli vítkovičtí porodníci i poslední den roku 2016, kdy se narodilo celkem 7 dětí.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v loňském roce narodilo magických 666 dětí, z toho hned sedm párů dvojčat

4.1.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Natálie, Klára, Jan či Adam. To jsou jména některých z 666 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Poměr holčiček a chlapců byl přitom krásně vyvážený. Mezi novorozenci bylo celkem 332 děvčat a 334 chlapců, z toho sedm párů dvojčat. V letošním roce byl pak prvním narozeným miminkem chlapec Pavel, který se narodil 1. ledna v 6 hodin 19 minut. Šťastné mamince prvního miminka přišlo pogratulovat také vedení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se loni narodilo 272 dětí

3.1.2017 / Jesenická nemocnice

Celkem 272 dětí se v roce 2016 narodilo v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 139 děvčátek, 133 chlapců a čtyři páry dvojčátek. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Již v 1:05 hodin se v neděli 1. ledna narodil malý Rostislav, jehož mamince dnes kromě vedení Jesenické nemocnice a starosty města Jeseník pogratuloval také hejtman Olomouckého kraje MUDr. Oto Košta.

Celý článek


V Nemocnici Šternberk se v loňském roce narodilo přes tisíc dětí

3.1.2017 / Nemocnice Šternberk

Eliška, Tereza, Jakub, Matyáš, ale i Ali, Dorien, Lynn či Renesmee. To jsou jména některých z 1024 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 499 děvčat a 525 chlapců, z toho šest párů dvojčat. V letošním roce v Nemocnici Šternberk žádné z dětí na svět příliš nespěchalo, a tak se první miminko roku 2017 narodilo až v pondělí 2. ledna. Chlapec Martin vážil 3150 gramů a měřil 50 centimetrů.

Celý článek


Senioři jsou v bezpečí díky speciálním náramkům od NADACE AGEL

29.12.2016 / NADACE AGEL

Senioři z Charitního domu v Hnojníku se nyní cítí bezpečněji a klidněji díky novým signalizačním náramkům od NADACE AGEL. Pomocí moderních elektronických bezdrátových náramků si mohou lidé kdykoliv přivolat pomoc, a to jednoduchým stiskem tlačítka na náramku nebo i přívěsku. Pětadvacet speciálních náramků by mělo zajistit především včasnou pomoc v případě zdravotních obtíží nebo jiné nouzi, a to nejen uvnitř charitního domu, ale i v celém jeho areálu včetně zahrady. Na nákup bezdrátových náramků přispěla Charitnímu domu v Hnojníku NADACE AGEL částkou 50 tisíc korun.

Celý článek


Předvánoční překvapení od NADACE AGEL potěšilo děti z Dětského domova Černá voda

22.12.2016 / NADACE AGEL

Předvánoční čas zpříjemnila NADACE AGEL dětem z Dětského domova Černá voda na Jesenicku. Zástupkyně nadace dětem nejen, že přivezly adventní pamlsky, ale obdarovaly je rovněž vitamínovými balíčky.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Louny varují: Vánoční přejídání může vyvolat žlučníkovou koliku i gastritidu

22.12.2016 / Nemocnice Louny

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním, bujarým slavením Silvestra a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Louny Renaty Pustkové navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání a stres způsobit. Zvýšený příjem tuku totiž může zejména v kombinaci s alkoholem snadno vyvolat nevolnost, žlučníkovou koliku nebo bolesti slinivky břišní.

Celý článek


Práce lékaře nekončí ani na Štědrý den

21.12.2016 / Vítkovická nemocnice

Vánoční svátky většinou trávíme v kruhu rodinném, v teple domova. Existují ale i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý provoz a permanentní přítomnost zaměstnanců. Jedním z nich je i nemocnice, jejíž lůžková oddělení se bez lékařů neobjedou jak během svátků, tak i přímo na Štědrý den. Své o tom ví i MUDr. Jan Boženský, primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, který Štědrý den v nemocnici stráví právě letos. Štědrý den je pro něj pracovní den jako všechny ostatní, přesto jistý rozdíl vnímá.

Celý článek


Práce kaplanky Nemocnice Šternberk bývá během Vánoc náročnější. Pacienti vyhledávají setkání s kaplankou častěji

21.12.2016 / Nemocnice Šternberk

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Zejména starší a osamělejší pacienti proto již v předvánočním období daleko častěji vyhledávají služby nemocniční kaplanky. Své o tom ví i Mgr. Kateřina Grygová, nemocniční kaplanka Nemocnice Šternberk, která v nemocnici už druhým rokem poskytuje své služby pacientům také během vánočních svátků, a to bez ohledu na víru. Ve vánočním období je totiž pro mnohé pacienty velmi důležité prožít, že nejsou sami.

Celý článek


Odborníci Podhorské nemocnice radí: O Vánocích je nejdůležitější střídmost a pohyb

21.12.2016 / Podhorská nemocnice

Vánoční svátky by měly být obdobím klidu a rodinné pohody. V řadě českých rodin se ale proměňují v čas přejídání a přibírání na váze, případně dokonce i období zažívacích potíží či žlučníkových záchvatů. Podle nutriční terapeutky Podhorské nemocnice Mgr. Veroniky Zehnálkové přitom lze Vánoce prožít i v klidu a bez újmy na zdraví či váze. Stačí jíst střídmě, pravidelně a správně.

Celý článek


Uživatelé Klinického informačního systému IKIS ovlivňují další rozvoj systému

20.12.2016 / Medical Systems

Odborný poradní tým uživatelů IKIS přímo ovlivňuje a plánuje další rozvoj systému. Tým připravil „Dlouhodobou strategií rozvoje IKIS“ ze které vycházejí roční podrobné plány.

Celý článek


Pacientům ve Vítkovické nemocnici zpestřuje pobyt dobrovolnická kavárna

20.12.2016 / Vítkovická nemocnice

Pravidelnou pohodu u kávy či čaje si mohou nově dopřávat pacienti Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Ve spolupráci s dobrovolníky odstartovala nemocnice projekt „SetKavárna“, v jehož rámci nabízejí dobrovolníci pacientům kávu a popovídání přímo na lůžkových odděleních. Nový projekt aktuálně probíhá na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice jednou týdně, a to díky spolupráci Vítkovické nemocnice a mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

19.12.2016 / Nemocnice Nový Jičín

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období stresu a přejídání spojeného s trávicími potížemi, které vznikají ze špatné životosprávy, kořeněné a tučné stravy, nadměrného pití alkoholu i kouření. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Nový Jičín Mgr. Pavly Jansové, DiS., přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost ani zdraví. A to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla, jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Práce kaplana Nemocnice Nový Jičín je před Vánoci náročnější. Osamělost doléhá na pacienty okolo svátků více než jindy

16.12.2016 / Nemocnice Nový Jičín

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Zejména starší a osamělejší pacienti proto již v předvánočním období daleko častěji vyhledávají služby nemocničního kaplana. Své o tom ví i Mgr. Jaromír Bok, nemocniční kaplan Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Jako kaplan dochází za pacienty už třetím rokem a právě v tomto období předvánočním více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Odborníci na výživu z Vítkovické nemocnice varují: Nejhorší je proležet Vánoce u televize

14.12.2016 / Vítkovická nemocnice

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období přejídání, přibírání na váze a následných výčitek. Podle nutriční terapeutky Andrey Fialové z Vítkovické nemocnice v Ostravě přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost a to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční cukroví či smaženého kapra. Velkou roli totiž hraje také umírněnost a pohyb.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Šternberk radí: O Vánocích je nejdůležitější pohyb a duševní pohoda

12.12.2016 / Nemocnice Šternberk

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Šternberk Lenky Zahrádkové jsou ale naopak nejstresovějším obdobím v roce a právě v důsledku stresu se tolik negativně podepisují na naší váze. Druhým významným faktorem v období svátků je pak nedostatek pohybu a nadměrná konzumace nezdravých jídel, která lze přitom snadno nahradit zdravějšími a dietnějšími alternativami.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice mají vlastní knihobudku

12.12.2016 / Podhorská nemocnice

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Tak označujeme místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku stále více. Jedno takové nově vzniklo i v nemocničním prostředí v Podhorské nemocnici, která je členem skupiny AGEL. K dispozici je zde pacientům i jejich návštěvám, které si novinku od prvního dne pochvalují.

Celý článek


Práce kaplanky je okolo Vánoc náročnější. Na pacienty doléhá samota více než jindy

12.12.2016 / Nemocnice Podlesí

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. V takových případech pak více než kdy jindy přichází smutek a tíživé myšlenky. Své o tom ví i Yvona Guznarová, nemocniční kaplanka nemocnic Český Těšín a Nemocnice Podlesí, které jsou členy skupiny AGEL. Za nemocničními pacienty dochází už dlouhých deset let a právě v předvánočním a vánočním období vždy více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


NADACE AGEL shromáždila díky Vánoční sbírce přes dvě tuny oděvů

8.12.2016 / NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Právě v těchto dnech NADACE AGEL rozdává potřebným lidem více než dvě tuny oděvů, bot, zimních doplňků, ručníků či ložního prádla. Tyto věci získala NADACE AGEL v rámci Vánoční sbírky ve zdravotnických zařízeních AGEL napříč Českou republikou. Na celkem třinácti sběrných místech darovali zaměstnanci AGELu, pacienti i další dobrovolníci celkem 2,1 tuny věcí, které nyní putují do čtyř humanitárních organizací v republice.

Celý článek


Za dětskými pacienty Nemocnice Šternberk dorazil Mikuláš s čerty a anděly

6.12.2016 / Nemocnice Šternberk

Dětští pacienti v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL, o mikulášskou nadílku nepřišli. Pobyt v nemocnici jim zpestřil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů, na které se proměnili zaměstnanci dětského oddělení nemocnice. Nechyběly balíčky se sladkostmi i drobnými dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín navštívil Mikuláš

6.12.2016 / Nemocnice Český Těšín

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. V úterý 6. prosince postupně prošel všechna nemocniční oddělení Mikuláš, který rozdával balíčky s dobrotami, úsměvy a povzbuzení.

Celý článek


V pohodlnějším křesle píše devadesátiletá seniorka i nadále kroniku svého života

5.12.2016 / NADACE AGEL

I malý dárek může přinést obrovskou radost. To dokázaly slzy štěstí, které stékaly po tváři devadesátileté Boženě Hesové, klientce oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově, když se dozvěděla o překvapení, které pro ni přichystal personál nemocnice společně s NADACÍ AGEL v rámci projektu „Plníme sny“.

Celý článek


Jak na cukrovku prozradí Den diabetu v Nemocnici Šternberk

1.12.2016 / Nemocnice Šternberk

Zájemci o tématiku cukrovky, ale i diabetici ze Šternberka a okolí mají v pátek 2. prosince jedinečnou možnost zúčastnit se preventivní akce zdarma. Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, pořádá osvětovou akci Den prevence diabetu, jejímž hlavním tématem bude cukrovka - jedna z nejrychleji se šířících civilizačních chorob současnosti. Akce zahrne škálu vyšetření, možnost konzultací režimu při cukrovce i poradenství ohledně vhodných pohybových aktivit.

Celý článek


Nová lůžka slouží v Nemocnici Šternberk dětem i pacientům léčebny dlouhodobě nemocných

28.11.2016 / Nemocnice Šternberk

Celkem 15 nových moderních lůžek v celkové hodnotě přes 400 tisíc korun zakoupila pro své pacienty Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Nové postele nahradily starší typy a nabízí tak pacientům na dětském oddělení a léčebně dlouhodobě nemocných větší komfort. Investice do nového vybavení zároveň sníží fyzickou námahu zdravotnického personálu.

Celý článek


Nová recepce na POLIKLINICE AGEL v Nymburku zajistí vyšší komfort pacientů

22.11.2016 / POLIKLINIKA AGEL

Hledání vhodného lékaře či ambulance, objednávání na vyšetření i zjišťování potřebných informací bude nově pro všechny pacienty POLIKLINIKY AGEL Nymburk jednodušší. Poliklinika totiž právě v těchto dnech zprovoznila u vstupu do budovy novou recepci, ve které proškolený personál příchozím radí ohledně umístění ambulancí, kontaktů či provozní doby, zajišťuje objednávky a také podává pokyny ohledně ambulantního vyšetření.

Celý článek


Poliklinika AGEL zve do Bohumína na bezplatná preventivní vyšetření

21.11.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zdraví i nemocní lidé z Bohumína a okolí mohou již tuto středu 23. listopadu vyrazit na sérii preventivních vyšetření zdarma. Poliklinika AGEL v Bohumíně pořádá Den zdraví, v jehož rámci nabídnou zdravotníci zájemcům z řad široké veřejnosti například vyšetření cholesterolu, cukru či tlaku, EKG, prohlídku kožních znamének a také vyšetření řídnutí kostí pomocí denzitometru.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice v Rýmařově rehabilitují v nových vanách

14.11.2016 / Podhorská nemocnice

Větší pohodlí, modernější péči a estetičtější prostředí při rehabilitační léčbě končetin si mohou nově užívat pacienti z Rýmařova a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila na své oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny dvojici nových vířivých van pro masáž horních a dolních končetin, které pomáhají zvyšovat prokrvení končetin, uvolňují ztuhlé svaly a klouby a také snižují svalové napětí.

Celý článek


Do boje s diabetem se připojuje Vítkovická nemocnice i v letošním roce

11.11.2016 / Vítkovická nemocnice

Zájemci o tématiku cukrovky z Ostravy a okolí mají již v pondělí 14. listopadu jedinečnou možnost zúčastnit se bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


NADACE AGEL splnila sen vzácně nemocné Verunce z Valašského Meziříčí

10.11.2016 / NADACE AGEL

Zážitek na celý život bude mít díky NADACI AGEL devítiletá Veronika z Valašského Meziříčí. Děvčátko, které trpí vzácnou lomivostí kostí, a odjakživa miluje hudbu, navštívilo v Praze s celou svou rodinou muzikál Mamma Mia. Verunka měla dokonce možnost setkat se v zákulisí se svými hudebními idoly. Na splnění jejího snu nemá podíl pouze NADACE AGEL, která rodině celý výlet zařídila, ale také tým lékařů Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Právě zde dívce před dvěma lety provedli unikátní operaci, díky které může nyní vyrůstat téměř jako její zdraví vrstevníci.

Celý článek


Na srdce a cévy si již poosmnácté posvítí třinecký Kardioden

9.11.2016 / Nemocnice Podlesí

Nejnovější poznatky ohledně léčby kardiovaskulárních onemocnění si budou již poosmnácté vyměňovat zdravotníci na odborné konferenci Kardioden, která letos proběhne ve středu 9. listopadu v hotelu Vitality ve Vendryni. Akci pořádá již tradičně Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, pod záštitou Vzdělávacího a výzkumného institutu AGEL.

Celý článek


Reprezentant českého národního týmu v basketbalu trénuje na novém sportovním vozíku za přispění NADACE AGEL

7.11.2016 / NADACE AGEL

Martin Zemánek, je šestatřicetiletý reprezentant českého národního týmu v basketbalu na vozíku a zároveň působí v klubu SK Hobit Brno. Tento talentovaný sportovec nastupuje v dresu číslo 6 a hraje v útoku na pozici pivota. Nyní si mohl díky příspěvku NADACE AGEL zakoupit speciálně upravený sportovní vozík Airben, jehož pořizovací náklady by byly nad Martinovy možnosti.

Celý článek


S problémy intimního charakteru pomáhá Podhorská nemocnice i online

4.11.2016 / Podhorská nemocnice

Kvalifikované odpovědi na otázky z oboru gynekologie i porodnictví mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, totiž v rámci svých služeb nabízí zájemcům online poradnu, v níž zkušení a kvalifikovaní lékaři radí a odpovídají na dotazy intimního charakteru. Poradna je bezplatná a lze se v ní dotazovat i anonymně, proto je dostupná opravdu všem.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Bezplatná vyšetření od hlavy až k patě nabídne Poliklinika AGEL Ostrava v rámci Den prevence

24.10.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Poliklinika AGEL Ostrava otevře ve středu 26. října své brány veřejnosti a všem zájemcům o preventivní zdravotní prohlídky nabídne plejádu vyšetření zdarma. K dispozici bude měření řídnutí kostí, ultrazvuková vyšetření, vyšetření kožních znamének, vyšetření sluchu a také měření cukru v krvi, cholesterolu či krevního tlaku. Akce bude probíhat konkrétně na Poliklinice AGEL na Tyršově ulici (u kina Vesmír), a to od 9.00 do 17.00 hodin.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín nabízí nově skupinové cvičení

18.10.2016 / Nemocnice Český Těšín

Novinku si pro obyvatele Českého Těšína a okolí připravila místní nemocnice. Zatímco dosud se rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, věnovalo ambulantním a hospitalizovaným pacientům, nyní se zaměřila rovněž na všechny obyvatele příhraničního města a přilehlých obcí. Nemocnice totiž přichází se dvěma kurzy skupinového cvičení proti bolestem zad, kterého se mohou zúčastnit jak senioři, tak dospělí nebo děti.

Celý článek


Sportovce s tělesným postižením i mladíka se vzácným onemocněním podpořila na Havířovské desítce NADACE AGEL

15.10.2016 / NADACE AGEL

Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal. Nyní osmadvacetiletý mladík reprezentuje Českou republiku v boccii a společně se svými přáteli z Handicap sport clubu Havířov se podílel na organizaci benefičního běhu Havířovská desítka. Z akce odcházel s úsměvem na tváři. Dozvěděl se totiž, že díky NADACI AGEL budou jeho sportovní výkony lepší i každodenní život snazší. Díky finanční podpoře nadace si bude moci pořídit nový mechanický invalidní vozík, na který by sám neměl finanční prostředky.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice leží na nových lůžkách

14.10.2016 / Podhorská nemocnice

Deset moderních polohovacích postelí s antidekubitními matracemi slouží pacientům na oddělení ošetřovatelské péče a oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny na rýmařovském pracovišti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Nové postele s matracemi přinášejí pro pacienty především komfort a pohodlí. Investice do nových lůžek činila 350 tisíc korun.

Celý článek


NADACE AGEL převzala za účasti kardinála Duky dlouhodobý patronát nad Azylovým domem Gloria

12.10.2016 / NADACE AGEL

NADACE AGEL v minulém týdnu slavnostně převzala patronát nad Azylovým domem Gloria, který v Praze na Barrandově pomáhá matkám s dětmi v těžké životní situaci. Nadace spolupracuje s azylovým domem od letošního roku a na základě pozitivních zkušeností byla nyní dohodnuta spolupráce dlouhodobá. Akce proběhla za účasti kardinála Dominika Duky, ředitele Arcidiecézní charity Praha Jaroslava Němce, předsedkyně dozorčí rady nadace Dušany Chrenekové a předsedy dozorčí rady akciové společnosti AGEL Tomáše Chreneka.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


V novém informačním okénku Nemocnice Podlesí získají pacienti rady i pomoc

27.9.2016 / Nemocnice Podlesí

Pátrání po vhodném lékaři, hledání ambulancí, složité zjišťování kontaktů, provozní doby či dalších informací – tomu všemu už je v třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL, konec. Nemocnice totiž právě v těchto dnech zprovoznila ve vestibulu nemocnice nové informační okénko, ve kterém kvalifikovaná všeobecná sestra příchozím radí nejen ohledně umístění ambulancí a provozu, ale nabízí i odborné rady při potížích. Každý, kdo trpí nějakými obtížemi, tedy může přijít k okénku a získat odborné rady ohledně vhodné léčby. Nevidomým navíc nabízí i osobní asistenci.

Celý článek


Lékaře Kardiologického centra AGEL v Pardubicích školil jeden z největším odborníků v intervenční kardiologii

16.9.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Vzácnou návštěvu z Lotyšska přivítalo tento týden Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. Zdejší lékaře přijela školit jedna z největších kapacit v oblasti intervenční kardiologie, doktor Artis Kalnins z lotyšské Riga East Clinical University Hospital.

Celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016 / Dialýza Šumperk

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

Celý článek


Zdeněk Schwarz se stal novým ředitelem Dopravního zdravotnictví

2.9.2016 / POLIKLINIKA AGEL

MUDr. Zdeněk Schwarz je od prvního září novým ředitelem společnosti Dopravní zdravotnictví, která je členem skupiny AGEL. Zděněk Schwarz bude navazovat na práci bývalého ředitele MUDr. Jiřího Skřivánka, MBA, který minulý měsíc po dlouhé těžké nemoci zemřel.

Celý článek


NADACE AGEL předala šek na 60 000 Kč rodině chlapečka trpícího svalovou dystrofií

2.9.2016 / NADACE AGEL

V rámci Rodinného dne s AGELEM dnes v areálu Nemocnice Louny proběhlo předání šeku v hodnotě 60 000 Kč mamince chlapce trpícího svalovou dystrofií. Darovanou částku využije na pořízení speciálního Motomedu, který pomůže stabilizovat chlapcův zdravotní stav.

Celý článek


Zdravé seniory hledají pro genetický výzkum onkologických onemocnění Laboratoře AGEL

1.9.2016 / Laboratoře AGEL

Za propuknutí a rozvoj onkologických onemocnění mohou některé geny. Proč někteří lidé onemocní a jiní ne? Právě na výzkum „podezřelých“ genů je zaměřen projekt, na kterém spolupracují novojičínské Laboratoře AGEL s Univerzitou Karlovou. Pro získání dostatečného počtu vzorků k výzkumu hledají nyní Laboratoře AGEL zdravé seniory starší 60 let.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nástup do školy zpříjemní Rodinný den s AGELEM v Nemocnici Louny

26.8.2016 / Nemocnice Louny

Rodinnou akci pro širokou veřejnost uspořádá v pátek 2. září společnost AGEL v areálu své Nemocnice Louny. Zábavný program s bezplatným vstupem odstartuje ve 14.00 hodin a nabídne atrakce pro děti i bezplatná vyšetření a konzultace zdravotního stavu pro dospělé. Pro příchozí bude rovněž připraveno malé občerstvení zdarma. Konec rodinného odpoledne je naplánován na 18.00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín pomáhá pacientům s trénováním paměti

24.8.2016 / Nemocnice Český Těšín

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně starších. Existuje však způsob, jak se těmto potížím alespoň částečně vyvarovat, a to pravidelným trénováním paměti. Mozek je tím výkonnější, čím častěji ho používáme. Pravidelné trénování paměti přispívá k uchování mentálních schopností na dobré úrovni do pozdního věku. Do projektu trénování paměti se nyní rozhodli zapojit své pacienty na oddělení následné péče Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Speciální pomůcky od NADACE AGEL pomohou trojici dětí s dětskou mozkovou obrnou

12.8.2016 / NADACE AGEL

Nové speciální kočárky, houpačku či speciální kolo si nově může užívat trojice dětí s dětskou mozkovou obrnou z Brna, které podpořila NADACE AGEL. Malý Denisek, Kubík a Alenka získali od nadace příspěvek v celkové výši 60 000 korun, který by měl přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i zkvalitnění života jejich rodin.

Celý článek


V Nemocnici Podlesí vyšetřují pacienty novým ultrazvukem

12.8.2016 / Nemocnice Podlesí

Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, získalo nový ultrazvuk. Nový přístroj v hodnotě 4,2 miliónů korun lékaři využívají k vyšetření srdce, ale i měkkých tkání a cévního systému. Vyšetření budou díky modernímu vybavení ještě přesnější.

Celý článek


Nadměrného pocení zbavují v Nemocnici Podlesí miniinvazivní operací

5.8.2016 / Nemocnice Podlesí

Zhruba deset pacientů podstoupí každoročně v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, zákrok zbavující od nadměrného pocení. Nemocnice je jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které se problematikou odstranění nadměrného pocení miniinvazivní chirurgickou cestou dlouhodobě zabývá, a to více než deset let.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL v Nymburku nově nabízí zdravotnické masáže

4.8.2016 / POLIKLINIKA AGEL Nymburk

Zájemci z Nymburku a okolí, kteří trpí bolestmi zad, končetin, nebo jen touží po uvolnění prostřednictvím masáže, mohou nově využít odborné péče pod střechou zdravotnického zařízení. POLIKLINIKA AGEL v Nymburku rozšířila nabídku svých služeb o zdravotnické masáže, kterých mohou využít zájemci z řad široké veřejnosti.

Celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016 / Dialýza Šumperk

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Podlesí mohou nově využít služby kaplanky

20.7.2016 / Nemocnice Podlesí

V rámci rozšíření nabídky služeb pro pacienty navázala Nemocnice Podlesí nově spolupráci s kaplankou paní Ywonou Guznarovou, která bude k dispozici všem pacientům i jejich rodinám. Nemocniční kaplanka, která má několikaleté zkušenosti z Nemocnice Český Těšín, bude pacientům a jejich blízkým k dispozici jeden den v týdnu, a to k rozhovorům, naslouchání či pro poskytnutí psychické podpory podle individuálních přání nemocného.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Český Těšín dochází nový čtyřnohý terapeut

13.7.2016 / Nemocnice Český Těšín

Pacientům Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, zpříjemňuje těžké či dlouhé chvíle na odděleních nový canisterapeutický pes. Fenka Nutelka rasy miniaturní bulteriér je speciálně cvičená pro léčebnou terapii a spolu se svým majitelem Jaroslavem Novotným dochází nově především za pacienty na odděleních následné péče, sociálních lůžek a odborné ošetřovatelské péče.

Celý článek


Letní horka mohou způsobit nejen úpal, ale také poškodit ledviny, varují odborníci z Dialýzy Šumperk

12.7.2016 / Dialýza Šumperk

Teplé prázdninové období a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidský organismus je ale vysokými letními teplotami značně zatěžován. Při nedodržení pitného režimu pak může pobyt v horku končit nejen úpalem či úžehem, křečemi či bezvědomím z dehydratace, ale dokonce i poškozením ledvin.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Podlesí se setkali s daviscupovým týmem

12.7.2016 / Nemocnice Podlesí

Díky partnerství českého daviscupového týmu se skupinou AGEL měli v pondělí špičkoví zaměstnanci Nemocnice Podlesí možnost navštívit trénink českých tenistů, nahlédnout do zázemí WERK ARENY a setkat se s některými členy týmu.

Celý článek


Život ohrožující poruchy spánku odhalují na POLIKLINICE AGEL Ostrava speciálním přístrojem

11.7.2016 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Chrápání trápí podle odhadů až třicet procent dospělé populace v Česku. Ve většině případů přitom zároveň narušuje kvalitu spánku, což brání v odbourávání toxických látek, výrazně zhoršuje paměť, logické i motorické funkce. V těžších případech pak dokonce mohou přicházet i časté mikrospánky, bolesti hlavy či dočasné zástavy dechu, které již signalizují závažnější zdravotní problém. Na POLIKLINICE AGEL Ostrava (u kina Vesmír) začali tyto stavy vyšetřovat novým ApneaLink air přístrojem.

Celý článek


Do Očního centra AGEL přijíždějí stále častěji i pacienti z Polska

30.6.2016 / Oční centrum AGEL

Stále více zájemců ze sousedního Polska přijíždí na operační zákroky očí do České republiky. V Očním centru AGEL, které sídlí v areálu ostravské Vítkovické nemocnice, jen v minulém roce odoperovali okolo 400 polských klientů. Pro letošek by pak číslo mělo být dokonce mnohonásobně větší. Drtivou většinu zákroků tvoří operace šedého zákalu, přičemž Poláky zde lákají především krátké čekací lhůty, komunikace v rodném jazyce, ale i možnost hrazení operace ze zdravotního pojištění v Polsku.

Celý článek


Pacienti s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Kardiologického centra AGEL

29.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být více obezřetní. Horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Lidé s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Nemocnice Podlesí

29.6.2016 / Nemocnice Podlesí

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být nejobezřetnější. Právě horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Chodby Nemocnice Podlesí krášlí kresby talentovaného handicapovaného kreslíře Miroslava Konderly

23.6.2016 / Nemocnice Podlesí

Unikátní trojrozměrné kresby dopravních prostředků a historických staveb v současnosti zútulňují chodby Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Výtvarná díla talentovaného handicapovaného kreslíře Miroslava Konderly zde slouží k vytvoření příjemnějšího prostředí pro pacienty i personál, ale zároveň jsou i prostředníkem k dobročinným aktivitám. Každý z obrázků je totiž možné „adoptovat“ a přispět tak na charitativní účely.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Praha opětovně získala akreditaci Spojené akreditační komise

21.6.2016 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

POLIKLINIKA AGEL Praha společnosti Dopravní zdravotnictví, která je členem skupiny AGEL, opět úspěšně prošla šetřením Spojené akreditační komise a získala akreditaci na další 3 roky. Získaný akreditační certifikát je pro klienty POLIKLINIKY AGEL garancí vysoké kvality a bezpečnosti poskytované zdravotní péče.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL se zúčastnili mezinárodního kongresu v Paříži

17.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Nové aktuální poznatky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění mají lékaři Kardiologického centra AGEL. V květnu letošního roku se zúčastnili Výročního kongresu Evropské asociace perkutánních kardiovaskulárních intervencí, který proběhl za účasti špičkových odborníků z celého světa ve francouzské Paříži.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má trojici nových výtahů za tři milióny korun

17.6.2016 / Nemocnice Podlesí

Pacienti Nemocnice Podlesí, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtahy. Trojice nových výtahů v hodnotě přes tři milióny korun slouží k přepravě osob i transportu stravy na lůžková oddělení nemocnice. Pro pacienty a zaměstnance znamenají nové výtahy vyšší komfort, příjemnější prostředí i lepší bezpečnost při přepravě na jednotlivá oddělení.

Celý článek


Jedinečný projekt Nemocnice Podlesí a ostravské POLIKLINIKY AGEL pomáhá lidem zbavit se arytmie

10.6.2016 / Nemocnice Podlesí

Pohybem proti arytmii – tak se nazývá jedinečný projekt Nemocnice Podlesí a ostravské POLIKLINIKY AGEL, do kterého se mohou lidé hlásit od počátku letošního roku. Cílem rok trvajícího bezplatného programu je ústup srdečního onemocnění a celkové zlepšení zdravotního stavu. První klienti, kteří do projektu vstoupili již v lednu tohoto roku, na sobě zlepšení zdravotního stavu pozorují již nyní.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín se pacienti léčí také hudbou

6.6.2016 / Nemocnice Český Těšín

Hudba má významný vliv nejen na naši náladu, ale také na zdravotní stav – a to zejména v případech, kdy jsou potíže psychického rázu. Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, proto zahrnuje do nabídky svých služeb také muzikoterapii, ve které hraje hlavní úlohu živá exotická hudba. V rámci terapie se zájemci z řad pacientů dozvídají zajímavosti o netradičních hudebních nástrojích, ale sami také hrají například na šamanské bubínky, tibetské mísy, zvonečky a další netradiční nástroje.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zavedla novou šetrnější metodu léčby křečových žil

30.5.2016 / Nemocnice Podlesí

Křečové žíly postihují v dospělém věku až 50 procent populace. V Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, každoročně operují téměř 500 pacientů s varixy dolních končetin, což je vůbec nejvíce v Moravskoslezském kraji a v rámci republiky se tak pracoviště také řadí k absolutní špičce. Třinečtí lékaři neustále rozvíjí současné trendy v léčbě tohoto onemocnění a v těchto dnech pacientům nabídli novou metodu léčby křečových žil.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín přijdou obveselit malí hudebníci

18.5.2016 / Nemocnice Český Těšín

Pacienti Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, si budou moci ve čtvrtek 26. května zpestřit svůj pobyt na odděleních hudebním vystoupením. Přímo do nemocnice totiž přijede karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení. Děti ve věku 1. stupně základní školy nabídnou v průběhu dopoledne pacientům i zdravotníkům sérii sborových a lidových písní i sólová vystoupení s hudebními nástroji.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci pořádá desátý ročník kardiologické konference Srdce na dlani

6.5.2016 / Nemocnice Podlesí

Téměř tři stovky zdravotnických pracovníků z celého Moravskoslezského kraje se sjedou ve středu 11. května do třineckého kulturního domu Trisia. Proběhne zde totiž jubilejní desátý ročník kardiologické konference Srdce na dlani, kterou každoročně pořádá Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Tematicky bude tentokrát konference zaměřena na osobnost pacienta a zdravotníka, jejich vztah i rozličné roviny obtíží, se kterými se během léčby oba setkávají.

Celý článek


Jako jedny z prvních v republice nabídly Laboratoře AGEL konzultace online na dálku

28.4.2016 / Laboratoře AGEL

Laboratoř klinické hematologie Laboratoří AGEL se může pyšnit nejmodernějším vybavením, které současná technika nabízí. V těchto týdnech zde byla nainstalována špičková a nadčasová hematologická linka s označením XN 3000, kterou laboratoř získala jako jedna z prvních v celé republice. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy online na dálku.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín má nový přístroj k vyšetření

21.4.2016 / Nemocnice Český Těšín

Nový moderní echokardiograf uvedla do provozu Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Plně digitální ultrazvukový systém umožní ve zdejší kardiologické ambulanci provádět celé spektrum echokardiografických vyšetření. Vyšetření na novém moderním ultrazvuku v hodnotě více než jednoho miliónu korun ročně absolvuje okolo 1700 pacientů.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V Nemocnici Louny trénovali pacienti paměť

18.3.2016 / Nemocnice Louny

Klienti sociálních lůžek Nemocnice Louny, která je členem skupiny AGEL, oslavili Národní týden trénování paměti speciálním cvičením. Zájemci z řad klientů sociálních lůžek si mohli poslechnout přednášku, ale také si zkusit i praktický nácvik pro posílení pozornosti a paměti pod vedením akreditované trenérky.

Celý článek


Nechte si bezplatně vyšetřit zrak. Zelený zákal Vás o něj může připravit!

3.3.2016 / Oční centrum AGEL

I v letošním roce uspořádá Oční centrum AGEL v Ostravě k příležitosti Světového dne zeleného zákalu (glaukomu) osvětovou preventivní akci. Ta se uskuteční v pondělí 7. března od 10.00 do 14.00 hodin v prostorách LÉKÁRNY AGEL v areálu Vítkovické nemocnice. Příchozí si budou moci nechat bezplatně změřit nitrooční tlak, který je hlavní příčinou vzniku zeleného zákalu.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / Nemocnice Louny

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL bylo dnes slavnostně otevřeno

2.12.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Jedno z nejmodernějších kardiologických pracovišť v republice mají nyní díky rozsáhlé rekonstrukci Kardiologického centra AGEL k dispozici lidé z Pardubického kraje. V areálu Pardubické nemocnice byla v letošním roce postavena nová budova, kde mají zdravotníci a pacienti k dispozici nejmodernější technologie a komfortní prostředí. Celková investice dosáhla 96 miliónů korun.

Celý článek


Rekonstrukce Kardiologického centra AGEL a.s.

11.11.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Stavební práce v Kardiologickém centru AGEL a.s. se blíží se ke svému konci. V rámci částečného provozu je již pacientům k dispozici zcela nové vybudované kardiologické pracoviště s novým katetrizačním sálem a denním stacionářem pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Rekonstrukce se nyní dokončuje v původních prostorách centra uvnitř budovy Pardubické nemocnice.

Celý článek


V Olomouci se konala celostátní odborná konference o řízení zdravotnických zařízení

24.10.2014 / Medical Systems

Koncem října uspořádala společnost Medical Systems, člen skupiny AGEL, v hotelu NH Congress Hotel Olomouc již druhý ročník odborné konference krajského zdravotnictví s názvem Řízení zdravotnických zařízení, regionálních a krajských zdravotnických celků a jejich informační podpora. Celostátní odborné platformy určené k setkávání zástupců krajského zdravotnictví se zúčastnilo zhruba 150 předních představitelů krajů, nejvyššího managementu zdravotnických holdingů a zdravotnických zařízení, ministerstva zdravotnictví a významných zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz