Logo

Skupina AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče
ve střední Evropě.

Média

Tiskové zprávy

Vítkovická nemocnice zve veřejnost na Den urologické prevence

20.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Karcinom prostaty je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním mužů v Česku, karcinom močového měchýře je devátým nejčastějším nádorovým onemocněním ve světě. Počty nemocných přitom nadále rostou. Aktuálně ročně onemocní karcinomem močového měchýře jen v České republice 1600 mužů a 600 žen, karcinomem prostaty pak dokonce 9000 mužů. Řada případů přitom končí fatálně, pokud nejsou obtíže zaznamenány včas. Důležitá jsou proto především preventivní vyšetření, která mohou zájemci z Ostravy a okolí absolvovat zdarma 23. listopadu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

15.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku drží Česko smutné světové prvenství. Toto onemocnění je ročně odhaleno u více než osmi tisíc pacientů a je druhým nejběžnějším nádorovým onemocněním. Stěžejní roli v léčbě této choroby přitom hraje především včasný záchyt, který významně ovlivňuje úspěšnost i rychlost léčby. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění pořádá Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov je pro pacienty otevřena nově po celý týden

15.11.2017 / Nemocnice Přerov

Pět dní v týdnu bude nyní po dalším rozšíření ordinačních hodin lidem k dispozici onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. K tomuto kroku mohlo vedení nemocnice přistoupit díky dalšímu personálnímu posílení.

Celý článek


Zdravotničtí záchranáři z Vítkovické nemocnice učili studenty základy první pomoci

14.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Dva zdravotničtí záchranáři z oddělení ARO Vítkovické nemocnice dnes školili studenty AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě – Koblově v základech první pomoci. Žáci si tak mohli v prakticky vyzkoušet již nabité teoretické poznatky a od odborníků se dozvěděli mnoho dalších zajímavých informací o tom, jak se správně zachovat v krizové situaci.

Celý článek


Nemocnice Přerov si posvítí na problematiku cukrovky

13.11.2017 / Nemocnice Přerov

Zájemci o problematiku cukrovky mohou již tuto středu 15. listopadu přijít na bezplatnou preventivní akci vedenou odborníky z řad zdravotníků. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Budoucí zdravotníci darovali krev na Transfúzní službě Šumperk

10.11.2017 / Transfúzní služba

Celkem 19 studentů Střední zdravotnické školy Šumperk přišlo společně se svou třídní učitelkou Mgr. Marcelou Köhlerovou darovat krev i plazmu na Transfúzní službu v Šumperku, která je členem skupiny AGEL. Žáci se jakožto budoucí zdravotníci rozhodli jít příkladem a společným darováním upozornit veřejnost na vysokou důležitost této aktivity pro záchranu životů. Akce se uskutečnila ve středu 8. listopadu, většina studentů darovala krev poprvé.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na trojici preventivních akcí

10.11.2017 / Nemocnice Prostějov

Zrakové vady, diabetes a proleženiny budou příští týden v Prostějově středem pozornosti. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá od úterý do čtvrtka hned trojici preventivních akcí, které se zaměří na příznaky, prevenci i léčbu výše uvedených obtíží. Akce jsou určeny zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ně je pro všechny příchozí zdarma.

Celý článek


Sociální pracovnice z Nemocnice Louny Jana Hendrychová oceněna v soutěži Pečovatelka roku 2017

9.11.2017 / Nemocnice Louny

Velkého úspěchu dosáhla Bc. Jana Hendrychová z oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny, která patří do skupiny AGEL. Byla oceněna v soutěži Národní cena sociálních služeb Pečovatelka roku 2017 a navíc jako jediná z oceněných ve všech kategoriích obdržela Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání všech ocenění se uskutečnilo v úterý 7. listopadu 2017 za osobní účasti patronky akce herečky Hany Maciuchové na Novoměstské radnici v Praze.

Celý článek


Ostravané si mohou zdarma posvítit na cukrovku

8.11.2017 / Vítkovická nemocnice

Zájemci o problematiku cukrovky z Ostravy a okolí se mohou již tento pátek 10. listopadu zúčastnit bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá k příležitosti Světového dne diabetu preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín nově probíhají edukační setkání pro pacienty před výměnou kolenního či kyčelního kloubu

7.11.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Náhrada velkých kloubů je sice rutinním, ale stále závažným operačním zákrokem, který vyžaduje přípravu nejen ze strany operatéra, ale také ze strany pacienta. Personál ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se proto v rámci zvyšování kvality péče rozhodl uskutečnit v pravidelných měsíčních intervalech osobní edukační setkání s pacienty. Nejbližší předoperační seminář proběhne v pondělí 20. listopadu.

Celý článek


Zájemci si mohou nechat zdarma vyšetřit zrak na Dnech otevřených dveří Očního centra AGEL

6.11.2017 / Oční centrum AGEL

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům z Ostravy a okolí Oční centrum AGEL, a to na Dnech otevřených dveří, které proběhnou 8. a 9. listopadu v Očním centru v areálu Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Pacienty s neurologickými obtížemi čeká v Nemocnici Podlesí modernější diagnostika

6.11.2017 / Nemocnice Podlesí

Pacienti s neurologickými obtížemi z Třinecka a okolí se mohou nově těšit na modernější i přesnější vyšetření. Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, zakoupila do své neurologické ambulance nový moderní elektromyograf, který poslouží k diagnostice i léčbě neurologických chorob u všech pacientů s příslušným doporučením lékaře.

Celý článek


Sociální služba Podhorské nemocnice oslavila první dekádu

3.11.2017 / Podhorská nemocnice

Letos v říjnu tomu bylo přesně deset let, kdy do sociální služby Podhorské nemocnice v Rýmařově přišel první klient. Od dubna letošního roku nese oddělení nejen nový název Sociální služba Podhorská, ale i novinky např. v oblasti vybavení či nabídky služeb. Nejvýznamnější novinkou letošního roku je border kolie Merlin.

Celý článek


O novorozence v Nemocnici Valašské Meziříčí pečují nové přístroje

1.11.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zcela nové vyhřívané lůžko s fototerapií a nový pulsní oxymetr získalo pro svá miminka novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Investice do nového vybavení přišla na 270 tisíc korun.

Celý článek


Den prevence novojičínské nemocnice přilákal téměř dvě stovky zájemců o vyšetření

30.10.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Úspěšný den prevence uspořádala ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, kterou k této příležitosti navštívilo téměř 200 zájemců o vyšetření. Největší pozornost vzbudilo mezi lidmi bezplatné stanovení krevní skupiny a také vyšetření pigmentových znamének. Zdravotníci na preventivní akci zachytili nemalé množství podezřelých výsledků a desítky osob tak čekají další vyšetření.

Celý článek


Nový přístroj na ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín odhalí rakovinu v časném stádiu

27.10.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Na modernější a efektivnější léčbu se mohou těšit všichni stávající i noví pacienti oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, a to zejména při onemocnění rakovinou. Vybavení oddělení se totiž nově rozrostlo o moderní videořetězec, který umožňuje odhalit rakovinu již v jejím prvotním stádiu. Společně s dvojicí laryngoskopů vyšla modernizace vybavení oddělení na téměř dva miliony korun.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zakoupila nový bronchoskop

26.10.2017 / Vítkovická nemocnice

Vítkovická nemocnice v Ostravě pořídila v rámci obměny svého přístrojového vybavení nový endoskopický přístroj. Intubační flexibilní bronchoskop umožní lékařům plicního oddělení zajišťovat péči na jednotkách intenzivní péče Vítkovické nemocnice, a to zejména na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a operačních sálech k zavádění intubačních kanyl, úprav jejich poloh nebo při odstranění cizorodého materiálu s cílem obnovení zprůchodnění dýchacích cest.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Plzeň zakoupila novou endoskopickou věž

25.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Plzeň

Novou moderní endoskopickou věží, včetně videogastroskopu, se může pochlubit POLIKLINIKA AGEL Plzeň. Nový přístroj umožňuje lékařům pacienta nejen vyšetřit a nahlédnout do jeho trávicího ústrojí, ale i okamžitě provést léčebný zákrok. Endoskopická věž nahradila starší typ tohoto technického vybavení. Nová investice přišla POLIKLINIKU AGEL Plzeň na více než jeden milión korun.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín vaří nejen pro nemocné

25.10.2017 / Nemocnice Český Těšín

Přestože v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, potkáme v průměru 130 hospitalizovaných pacientů, zaměstnanci ve zdejší kuchyni připravují běžně na 350 jídel. Kromě pacientů si na nich pochutnávají také zdejší zaměstnanci a dokonce i externí zájemci z řady firem či nedalekého domova seniorů. K dispozici jsou v nemocnici nejen jídla racionální, ale i vhodná pro diabetiky, osoby s intolerancí laktózy nebo třeba jídla bezlepková. Zaměstnanci, externí zájemci a pacienti rehabilitačního oddělení si přitom mohou vybírat hned ze tří druhů jídel.

Celý článek


Ostravská Poliklinika AGEL si posvítí na cukrovku

24.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Měření glykemie a diskuze o cukrovce budou hlavní náplní říjnového Dne zdraví v ostravské Poliklinice AGEL na Tyršově ulici. Poliklinika pořádá ve středu 25. října bezplatnou preventivní a osvětovou akci pro širokou veřejnost, která si klade za cíl podchytit výskyt cukrovky a šířit osvětu o možnostech její prevence i případné léčby.

Celý článek


Lidé mohou nahlédnout do Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov

24.10.2017 / Nemocnice Prostějov

Správná terapie při nejrůznějších obtížích, prevence následků úrazů i různých onemocnění, tejpování, přístroje pro fyzioterapii i robotická rehabilitace pohybových obtíží - to je jen zlomek témat, která budou moci v pátek 27. října konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž vůbec poprvé otevře brány svého Centra léčebné rehabilitace (CLR). V rámci Dne otevřených dveří konaného při příležitosti Mezinárodního dne ergoterapie nabídne všem zájemcům možnost prohlídek ambulancí, účast na skupinových terapiích i konzultace specialistů.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

20.10.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, konzultace se specialisty na výživu i měření hladiny stresu a stavu cév, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Den otevřených dveří ve valašskomeziříčské porodnici zahrne prohlídky i 3D ultrazvuk zdarma

19.10.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Letos již popáté otevře porodnice valašskomeziříčské nemocnice své brány všem nastávajícím maminkám i jejich doprovodu. V úterý 24. října si tak budou moci všichni zájemci prohlédnout prostory gynekologicko-porodnického i novorozeneckého oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, zeptat se na cokoliv ohledně porodu či poporodní péče a pro maminky mezi 20. a 28. týdnem bude k dispozici i bezplatný 3D ultrazvuk.

Celý článek


Miminka v prostějovské porodnici dostala háčkované chobotničky

18.10.2017 / Nemocnice Prostějov

Jsou hebké, barevné a pomáhají nedonošeným dětem v inkubátoru. Řeč je o ručně háčkovaných chobotničkách, které pro novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov vyrobila Lenka Hrůzová a Petra Konštacká. Bavlněné figurky s chapadélky podle nejnovějších zjištění pozitivně působí na vývoj novorozenců, kteří z vážných důvodů nemohou být u matky.

Celý článek


Domácí péče přerovské nemocnice rozšířila své služby o domácí dialýzu

17.10.2017 / Nemocnice Přerov

Agentura domácí péče Home care při Nemocnici Přerov, která pomocí registrovaných zdravotních sester zajišťuje následnou péči o pacienty v jejich vlastním domácím prostředí, zavádí novinku. Lidem postiženým selháním ledvin začala nabízet peritoneální, neboli domácí, dialýzu.

Celý článek


Odborníci si v Ostravě už posedmé posvítí na problematiku cév

16.10.2017 / Vítkovická nemocnice

Tepny a žíly budou už tradičně hlavním tématem odborné konference Ostravské Angiodny, kterou letos posedmé pořádá Vítkovická nemocnice ve spolupráci se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL. Odborná konference, která odstartuje ve čtvrtek 19. října, přitom nezahrne jen přednášky a diskuze, ale také živé přenosy z katetrizačních sálů, díky kterým si budou moci zdravotníci ověřit své poznatky na konkrétních příkladech. Novinkou letošního ročníku jsou pak pracovní workshopy, které se zaměří na praxi.

Celý článek


Zdravotníci si ve Valašském Meziříčí znovu posvítí na léčbu ran

13.10.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Již druhý ročník odborné konference zaměřené na léčbu chronických a nehojících se ran proběhne už v úterý 17. října ve valašskomeziříčském Kině Svět. Pořadatelem akce je Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, a zváni jsou na ni všichni nelékařští zdravotničtí pracovníci, kteří se v rámci své profese s léčbou ran setkávají nebo se jí dokonce plně věnují.

Celý článek


Nový přístroj na rehabilitaci pomůže pacientům od bolesti zad i kloubů

12.10.2017 / Nemocnice Český Těšín

Rehabilitační oddělení Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, získalo nový speciální přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti. Moderní přístroj Rebox pomůže odstranit bolesti zad, kloubů a také poúrazové či pooperační bolesti.

Celý článek


Lidé z Olomoucka mají k dispozici modernější a hezčí vodoléčbu

11.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Nová estetičtější místnost s pěti léčebnými vanami, nové rozvody vody i kanalizace, celková modernizace. Tak vypadá po čtvrtletní rekonstrukci rehabilitační oddělení Polikliniky AGEL Olomouc (u hlavního nádraží), které prošlo úpravami za více než 4 milióny korun. Rekonstrukce přitom výrazně zlepšila především funkčnost i bezpečnost pracoviště a pacientům nově umožňuje modernější léčbu.

Celý článek


Devět nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Jesenické nemocnici

11.10.2017 / Jesenická nemocnice

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Celkem devět nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě téměř 27 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava zmodernizovala kožní ambulanci

10.10.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Útulnější prostory pro pacienty a moderní vybavení pro zdravotnický personál přinesla celková modernizace, kterou v těchto týdnech prošla kožní ambulance Polikliniky AGEL v centru Ostravy (u kina Vesmír). Součástí modernizace bylo pořízení dvou nových přístrojů – hřebenového zářiče a kryospreje.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nově nabízí nastávajícím maminkám lekce předporodního plavání

9.10.2017 / Nemocnice Prostějov

Novou službu pro těhotné ženy čerstvě zavedlo gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zájemkyně z řad nastávající maminek mohou využívat také lekce předporodního plavání, které probíhá každé pondělí v nově zrekonstruovaném bazénu Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Moderní inkubátor v Nemocnici Valašské Meziříčí využijí nejen předčasně narozená miminka

5.10.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí získala pro své nejmenší pacienty nový inkubátor v hodnotě vyšší než 300 tisíc korun. Pomoc tohoto moderního vybavení ve valašskomeziříčské nemocnici potřebuje zhruba každý pátý novorozenec, nejčastěji předčasně narozené děti.

Celý článek


Nadace AGEL již rok financuje péči o ohrožené maminky a děti

4.10.2017 / NADACE AGEL

V České republice nezvyklou formu dárcovství zvolila Nadace AGEL v pražském Azylovém domě pro matky s dětmi Gloria. Nad Azylovým domem převzala patronát přesně před rokem. Adresně tak pomáhá konkrétním maminkám v jejich nouzi a těžké situaci. Přispívá také na mzdy lidí, kteří těmto ohroženým rodinám pomáhají.

Celý článek


Fyzioterapeutka Vítkovické nemocnice varuje: Současná generace dětí doplatí na nedostatek přirozeného pohybu

3.10.2017 / Vítkovická nemocnice

Běhání okolo domu, válení se v trávě, prolézání přes klepáče, skákání gumy nebo vybíjená. Pro dnešní třicátníky a čtyřicátníky věrný obrázek dětství, pro současné školáky velká neznámá. Ve způsobu trávení volného času totiž nastala velká změna a dnešní děti nejdete daleko častěji buď přetížené sportem ve specializovaných kroužcích, nebo naopak doma u počítačů. Oběma skupinám přitom zoufale chybí přirozený pohyb, což bude mít podle fyzioterapeutky Bc. Pavly Kusynové Vichnarové neblahé dopady v dospělosti. S neblahým trendem se snaží ve Vítkovické nemocnici v Ostravě bojovat pohybovými kurzy pro děti.

Celý článek


V Nemocnici Přerov startují novou sérii předporodních přednášek a cvičení

3.10.2017 / Nemocnice Přerov

Po letní přestávce startuje už tento čtvrtek 5. října v Nemocnici Přerov nová série pravidelných přednášek na téma těhotenství, porodu, péče o novorozence či kojení. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, srdečně zve všechny nastávající maminky na diskuze s odborníky, v rámci kterých se mohou dotazovat na cokoliv, co je zajímá, ale také získat užitečné tipy pro celý průběh těhotenství i porodu. Půlhodina před samotnou diskuzí je pak věnována cvičení a strečinku vhodnému na míru těhotných žen.

Celý článek


Nový rehabilitační program Podhorské nemocnice urychlí pooperační rekonvalescenci

2.10.2017 / Podhorská nemocnice

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního kloubu, zavedlo nově Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Podhorské nemocnice v Rýmařově. Cílem dva až tři týdny trvajícího programu, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, je připravit nemocného na operační výkon, a to nejen po fyzické stránce. Lidé se v předstihu seznámí také s pooperačním režimem a celkově tak mohou urychlit následnou rekonvalescenci po zákroku.

Celý článek


Ženy před porodem vyšetřují v Nemocnici Valašské Meziříčí novými přístroji

27.9.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Dva nové kardiotokografy mají k dispozici lékaři porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroje za více než 365 tisíc korun doplnily počty stávajících kardiotokografů na porodním oddělení a celkově jich tak má nyní nemocnice k dispozici hned devět.

Celý článek


Jesenická porodnice dostala patchworkové dárečky pro novorozence

26.9.2017 / Jesenická nemocnice

Čerstvě narozená miminka se v porodnici Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, nově nosí v originálních a ručně šitých patchworkových zavinovačkách. Celkem 12 kousků věnovaly do porodnice patchworkářky z jesenického Střediska volného času DUHA.

Celý článek


Novorozencům v Nemocnici Nový Jičín zpříjemňují první dny života háčkované chobotničky

26.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Pro laika možná obyčejná hračka, pro odborníky v oblasti porodnictví velký pomocník. Řeč je o háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Své o tom ví i zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, kde předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují. Právě hračky ve tvaru chobotničky s chapadly jsou přitom podle nich pro dítě maximálně uklidňující.

Celý článek


Unikátní mamograf v Novojičínském diagnostickém centru urychlí diagnostiku rakoviny prsu

25.9.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Jako jediný v České republice disponuje přístroj, který v těchto dnech nainstalovalo na své pracoviště Novojičínské diagnostické centrum, člen skupiny AGEL, modulem kontrastní mamografie. Tato metoda poskytuje lékařům další informace nad rámec klasické mamografie a navíc dokáže vyšetřit prsa nejen rychleji, ale také levněji. Kromě toho je nový mamografický přístroj šetrný k pacientkám. Investice do nového vybavení, včetně příslušenství, přesáhla 8 miliónů korun.

Celý článek


Sen hendikepované dívky o účasti na paralympiádě podpořila NADACE AGEL částkou 50 tisíc

22.9.2017 / NADACE AGEL

NADACE AGEL a zaměstnanci Středomoravské nemocniční spojili v létě své síly a realizovali akci pro dobrou věc. V rámci projektu „SMN v pohybu“ zaměřeného na zdravý životní styl a pohyb sportovali zaměstnanci nejen pro sebe, ale i s cílem podpořit šestnáctiletou hendikepovanou Kristýnu Židlickou. NADACE AGEL totiž veškerou červencovou aktivitu zaměstnanců v rámci projektu proměnila na finance pro tuto mladou sportovkyni, jejímž snem je nákup nové monoski a cesta na paralympiádu.

Celý článek


Pacientům napříč odděleními poradí bezplatně fyzioterapeuti a ergoterapeuti Nemocnice Prostějov

21.9.2017 / Nemocnice Prostějov

Rady pro domácí cvičení, polohování i správnou manipulaci, ale také tipy pro snazší oblékání či pohyb po bytě mohou v Nemocnici Prostějov získat pacienti a jejich blízcí napříč odděleními. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž jako jedna z mála nabízí péči fyzioterapeutů i ergoterapeutů na všech odděleních nemocnice, a to na základě indikace lékaře. Konzultace jsou bezplatné, vždy řešeny individuálně, dle potřeb, možností a přání pacienta nebo jeho rodiny.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

21.9.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce pro pacienty na chirurgickém oddělení vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Dech novorozenců hlídá v Nemocnici Nový Jičín deset nových přístrojů

20.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí dnes získalo dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 29 700 korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Transfúzní službu v Bruntále obsadili hasiči

18.9.2017 / Transfúzní služba

Jako na hasičské stanici si připadali dárci krve a plazmy ve středu 13. září na Transfúzní službě v Bruntále. Darovat svou krev zde totiž přišlo hned 15 dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Děti s neurologickými potížemi vyšetřují na Hornické poliklinice moderním přístrojem

18.9.2017 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika v Ostravě se může pochlubit novým přístrojem. Dětská neurologická ambulance získala moderní elektroencefalograf (EEG) s bezdrátovým připojením, včetně videokamery. Nový přístroj umožňuje provádět kromě klasického EEG záznamu i tzv. video EEG monitoring, díky čemuž mohou zdravotníci jednodušeji diagnostikovat u dětí epilepsii a jiné neurologické onemocnění.

Celý článek


Těhotným maminkám nabídne Nemocnice Šternberk v novém školním roce předporodní kurzy, cvičení i plavání

15.9.2017 / Nemocnice Šternberk

Spolu s novým školním rokem odstartovala v Nemocnici Šternberk i další série kurzů předporodní přípravy, které jsou určeny nastávajícím maminkám od 12. týdne těhotenství. Po dvouměsíčních prázdninách v nemocnici na nastávající maminky opět čekají zkušené porodní asistentky s teoretickými přednáškami a lekcemi cvičení, ale také hodinami plavání pro těhotné.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Nový Jičín prověří rovnováhu nervového systému

14.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nové vyšetření mohou absolvovat všichni zájemci v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší lékařská poradna pro sportovce rozšířila své přístrojové vybavení a nově zakoupila také přístroj MAX PULSE Medicore, který slouží dospělým i dětem všech věkových kategorií k posouzení rovnováhy autonomního nervového systému.

Celý článek


Hasiči z Bušína zachraňovali životy darováním krve

13.9.2017 / Transfúzní služba

Nevyjíždí denně k zásahům, ale o to jsou aktivnější na poli kulturním a společenském. Řeč je o osmi dobrovolných hasičích z Bušína, kteří přišli v úterý 12. září darovat svou krev na Transfúzní službu v Šumperku, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Celkem 112 budoucích zdravotníků nastoupilo do nově otevřené AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě

12.9.2017 / AGEL

Celkem 112 studentů ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru se začalo vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole, která byla nově otevřena v Ostravě – Koblově. Cílem společnosti AGEL, která školu zřídila, je kvalitně vychovávat další budoucí zdravotníky a pomoci tak stabilizovat stále se prohlubující problém českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.

Celý článek


Prostějovská porodnice znovu přivítá nastávající rodiče na Dni otevřených dveří

11.9.2017 / Nemocnice Prostějov

Oblíbenou každoroční akci pro nastávající maminky a tatínky i jejich blízké pořádá už tuto středu 13. září Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení otevře své brány v rámci Dne otevřených dveří a všem zvědavých příchozím nabídne prohlídky porodního sálu, oddělení i ambulancí, rady ohledně příjezdu do porodnice a také diskuzi se zdravotníky. Akce startuje ve 14 hodin a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov řeší ročně 20 amputací, nejvíce na podzim

8.9.2017 / Nemocnice Přerov

Práce s rotační okružní pilou, strunovou sekačkou, sekyrou nebo kosou v Česku každoročně způsobí stovky zranění a desítky případů amputací. Jen na Přerovsku každoročně přijde o prsty zhruba dvacítka lidí, kteří přijíždějí do Nemocnice Přerov na ošetření. V případě částečných amputací se obvykle prsty vrací do plné funkce, v případě totální amputace je ale situace složitější.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve nastávající maminky i v novém školním roce na sérii lekcí předporodní přípravy

8.9.2017 / Nemocnice Prostějov

V novém školním roce mohou nastávající maminky z Prostějova a okolí opět zavítat na lekce předporodní přípravy vedené zkušenými odborníky. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nabízí těhotným ženám podzimní termíny přednášek, které se zaměří na přípravu k porodu i jeho snazší zvládnutí, ale také péči o čerstvě narozené miminko.

Celý článek


Výťažok z charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide poputuje Krištofovi Kubalovi

7.9.2017 / NADACE AGEL

NADÁCIA AGEL, súčasť skupiny AGEL, 6. septembra 2017 zorganizovala druhý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide pri Košiciach. Finančný výťažok z charitatívneho športového podujatia bude venovaný pätnásťročnému hendikepovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi na zakúpenie zdravotnej pomôcky Motomed. Generálnym partnerom podujatia sa stala spoločnosť Perfect Distribution.

Celý článek


Maminky si mohou z novojičínské porodnice miminko odnést domů už po dvou dnech

5.9.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Již 48 hodin po porodu mohou s čerstvě narozeným miminkem odcházet domů maminky v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší porodnice vyšla vstříc přání rodiček a dobu strávenou na oddělení umožňuje zkrátit na pouhých 48 hodin. Nutným předpokladem je ale výborný zdraví dítěte i rodičky, stejně jako příslib absolvování nezbytných vyšetření v dalších dnech v ambulanci.

Celý článek


Útulné prostřední v nemocničním areálu zajišťuje v Nemocnici Valašské Meziříčí výkonný zahradní pomocník

5.9.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Nejen kvalitně poskytovaná péče a ochotný personál, ale také příjemné okolní prostředí hraje v době nemoci důležitou roli pro zotavení. To si uvědomuje Nemocnice Valašské Meziříčí, která disponuje rozlehlým nemocničním areálem, a investuje proto také do technického vybavení pro úpravu zeleně, aby se pacienti na vycházkách cítili dobře.

Celý článek


Ve Vítkovické porodnici oslavili tisící porod

1.9.2017 / Vítkovická nemocnice

Letošním tisícím porodem přišel na svět ve vítkovické porodnici 31. srpna 2017 v 16:50 malý Richard. Po narození vážil 3600 gramů a měřil 50 centimetrů. Chlapeček a maminka Karin jsou zdraví.

Celý článek


Nemocnice Přerov bude od září bezplatně školit rodiny imobilních pacientů o tom, jak zvládat péči v domácím prostředí

31.8.2017 / Nemocnice Přerov

Rodinám, které mají zájem pečovat o své rodinné příslušníky v domácím prostředí, a také všem blízkým, kteří chtějí podpořit návrat pacientů do domácího prostředí i jejich rychlejší uzdravení, nabídne Nemocnice Přerov nově možnost individuálních konzultací i zácviku. Od měsíce září budou nabízet fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, zacvičení členů rodiny pacienta v rámci rehabilitační péče v průběhu hospitalizace, a to vždy individuálně a s ohledem na aktuální zdravotní stav pacienta.

Celý článek


Od začátku roku registrovala Transfúzní služba v Šumperku už 113 dárců kostní dřeně

30.8.2017 / Transfúzní služba

V lednu letošního roku se Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL, stala dalším náběrových centrem pro darování kostní dřeně. Zájemci se zde mohou zapisovat do registru dárců kostní dřeně každou středu. Do dnešního dne, tedy za prvních osm měsíců, dorazilo na odběrové místo v Šumperku již 113 zájemců, a to jak z řad pravidelných dárců krve, tak i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti.

Celý článek


Nové vedení v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. září nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED., dlouholetý primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice ze společnosti AGEL zkušený manažer Ing. Karel Kantor.

Celý článek


AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítá své první studenty

29.8.2017 / AGEL

Již za pár dní přivítá AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě - Koblově své historicky první studenty. Učitelský sbor i další zaměstnanci školy tak mají v těchto dnech plné ruce práce s přípravami na nový školní rok.

Celý článek


Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy si nyní užívají pacienti následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí

25.8.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy si nyní užívají na oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Oddělení totiž pro zvýšení komfortu hospitalizovaných pacientů zakoupilo nový odšťavňovač, který se již po několika dnech stal nepostradatelným každodenním pomocníkem personálu.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL běželi od Tatier k Dunaju

24.8.2017 / AGEL

Dvanáct sportovních nadšenců z řad prostějovských zaměstnanců skupiny AGEL uspělo ve 345 kilometrů dlouhém štafetovém závodě s názvem Od Tatier k Dunaju. AGEL Runners, jak svůj tým běžci pojmenovali, závod nejen dokončili, ale v konkurenci 153 týmů se ve své kategorii umístili na krásném 53. místě.

Celý článek


Chirurgové Vítkovické nemocnice odoperovali pomocí speciálního přípravku již 10 pacientů trpících periproktální píštělí

24.8.2017 / Vítkovická nemocnice

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě odoperovali pomocí speciálního přípravku již 10 pacientů trpících periproktální pištělí. Onemocnění se projevuje v oblasti konečníku a trápí především osoby se sedavým zaměstnáním. Vítkovičtí chirurgové začali jako jedni z prvních na Moravě s touto metodou koncem roku 2015.

Celý článek


Jesenická nemocnice nabídne v novém školním roce maminkám další předporodní kurzy

23.8.2017 / Jesenická nemocnice

I v novém školním roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, od září nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili 30 kilogramů medu

23.8.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Už v pořadí třetí medobraní se dnes konalo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Již v roce 2014 zřídila nemocnice ve svém areálu dva včelí úly, které se časem rozrostly na současné tři. Po letošní sezóně se podařilo sklidit 30 kilogramů medu.

Celý článek


Nemocnice Přerov startuje další sérii kurzů pro sanitáře

22.8.2017 / Nemocnice Přerov

Nemocnice Přerov na podzim startuje novou vlnu akreditovaných kurzů pro pozici sanitáře. V prvním pololetí letošního roku kurz úspěšně absolvovaly téměř dvě desítky zájemců a více než čtvrtina z nich obratem projevila zájem o práci přímo v přerovské nemocnici. S ohledem na velký zájem ze strany veřejnosti nyní nemocnice vypisuje na říjen nové kolo kurzů a srdečně zve zájemce o práci ve zdravotnictví. Uzávěrka přihlášek je však již na konci prázdnin.

Celý článek


Běžci věnovali onkologickému oddělení Nemocnice Prostějov sedmatřicet tisíc korun

21.8.2017 / Nemocnice Prostějov

Slatinická sedmička, tak se jmenoval charitativní závod pro onkologicky nemocné pacienty, který už napotřetí proběhl v areálu Lázní Slatinice. Celkový výtěžek z běžecké akce, který činí sedmatřicet tisíc korun, poputuje na onkologické oddělení Nemocnice Prostějov, která je součástí skupiny AGEL, kde zpříjemní pobyt vážně nemocným pacientům.

Celý článek


Díky recyklaci starých spotřebičů zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí významně přispěli k ochraně přírody

18.8.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

K ekologičtějšímu a společensky odpovědnému fungování přistupuje v Česku stále více firem i jednotlivců. Výjimkou nejsou ani zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice se již pátým rokem zapojuje do projektu Zelená firma a díky recyklaci starých elektrospotřebičů ušetřila již stovky litrů ropy, desítky litrů vody i desítky MWh elektřiny a také tuny emisí CO2.

Celý článek


Transfúzní služba v Bruntále nabídne nově i odpolední termíny odběrů plazmy

17.8.2017 / Transfúzní služba

Brzké ranní vstávání kvůli dárcovství plazmy bude pro zájemce z Bruntálska již brzy minulostí. Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, totiž vyslechla přání svých dárců a již od září nabídne možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Půjde o odběry krevní plazmy, a to ve vybraných středečních termínech.

Celý článek


Nemocnice Podlesí má čtveřici nových moderních ultrazvuků v Třinci i Ostravě

16.8.2017 / Nemocnice Podlesí

Hned čtyři nové ultrazvukové přístroje v hodnotě 6,5 miliónu korun má čerstvě k dispozici Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL. Moderní přístroje přitom budou sloužit nejen pacientům přímo v třinecké Nemocnici Podlesí, ale i pacientům v Ostravě. Přístroje totiž získaly konkrétně kardiologické ambulance v Nemocnici Podlesí a v MephaCentru v Ostravě-Porubě, neurologická ambulance v Nemocnici Podlesí a také oddělení intervenční radiologie nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Šternberk má na kontě téměř 300 absolventů kurzů první pomoci

15.8.2017 / Nemocnice Šternberk

Téměř tři stovky dětí i dospělých ze Šternberka a okolí dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před třemi lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí dospělé i děti praxi a teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Od loňského roku navíc zdravotníci ochotně přijíždějí školit i přímo do firem, kde nabídky využilo již 70 zájemců.

Celý článek


Nemocnice Prostějov má na kontě téměř 450 absolventů kurzů první pomoci

14.8.2017 / Nemocnice Prostějov

Celkem 448 zájemců z Prostějovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před pěti lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný, a proto nemocnice nabídne hned v září další kurzy, do kterých se mohou zájemci hlásit již nyní.

Celý článek


Lékař Nemocnice Nový Jičín varuje: Mokré plavky a prochlazení v létě ohrožují močové cesty nejvíce

14.8.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Koupání, krátké sukně a skromné sandálky neodmyslitelně patří k létu. Zdánlivě příjemné aspekty prázdninových měsíců představují ale velké riziko pro močové cesty, které jsou kvůli nim ohroženy prochlazením, infekcí a v případě zanedbání i zánětem ledvin s nutnou hospitalizací. V tom nejhorším případě se bakterie způsobující zánět ledvin může dostat i do krevního oběhu a způsobit tak celkový zánět organismu, který ohrožuje na životě i jinak zdravého jedince.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc modernizuje vodoléčbu i celou budovu

11.8.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Nové rozvody vody, nová kanalizace, modernizace vodoléčby. To jsou novinky, na které se budou moci již brzy těšit všichni pacienti rehabilitace z Olomouce a okolí. Rehabilitační oddělení a část budovy Polikliniky AGEL Olomouc totiž aktuálně prochází rozsáhlou modernizací za více než 4 miliony korun, která zlepší funkčnost i bezpečnost pracovišť a pacientům nově poskytne modernější léčbu.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Český Těšín pomůže při bolestech i inkontinenci

9.8.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny AGEL, se může pochlubit novým speciálním přístrojem. Fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení začali v těchto dnech pracovat s přístrojem, který využívají kromě klasické elektroléčby také k posílení pánevního dna. Investice do nového vybavení vyšla nemocnici na 80 tisíc korun.

Celý článek


Nový ultrazvukový přístroj v Nemocnici Valašské Meziříčí umožní odhalit zdravotní problémy v ranějších stádiích

9.8.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Pacienti všech věkových kategorií od dětí až po seniory jsou nyní v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, vyšetřování nejmodernějším ultrazvukovým přístrojem. Radiodiagnostické oddělení bylo vybaveno novým ultrazvukem, který nabízí podstatně vyšší kvalitu zobrazení než dosud využívané vybavení, což lékařům umožní zachytit patologické stavy v ranějších stádiích.

Celý článek


Halu Jesenické nemocnice znovu zdobí dílo Slavoje Kovaříka

7.8.2017 / Jesenická nemocnice

Pacienti i návštěvníci Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, mohou při návštěvách zdravotnického zařízení obdivovat umělecký skvost. Po letech skrývání byla v hale nemocnice znovu odhalena nástěnná instalace významného moravského umělce Slavoje Kovaříka (1923-2003), kterou předchozí majitelé nemocnice z neznámého důvodu skryli.

Celý článek


Nemocnice Přerov má na kontě téměř 80 absolventů kurzů první pomoci

4.8.2017 / Nemocnice Přerov

Celkem 76 zájemců z Přerovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před čtyřmi lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný. V loňském roce kurz absolvovalo zatím rekordních 23 zájemců.

Celý článek


Laboratoře Podhorské nemocnice byly vybaveny pěti novými analyzátory

3.8.2017 / Podhorská nemocnice

Laboratoře Podhorské nemocnice, která patří do skupiny AGEL, byly v těchto dnech vybaveny novými analyzátory, a to na obou pracovištích v Bruntále i v Rýmařově. Touto investicí byly kompletně obměněny stroje, které provádějí biochemická a imunochemická vyšetření, což jsou analýzy, které jsou v laboratořích Podhorské nemocnice prováděny nejčastěji.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava modernizuje ORL ambulanci

2.8.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Modernější vyšetření čeká na všechny stávající i nové pacienty ORL ambulance Polikliniky AGEL Ostrava, která se nachází v centru města u pasáže Vesmír. Zdejší ambulance zaměřená na ušní, nosní a krční obtíže zakoupila pro své pacienty nové vyšetřovací křeslo i vyšetřovací jednotku UNIT, která nabízí komplexní škálu vyšetřovacích nástrojů a představuje základní vyšetřovací jednotku ambulance.

Celý článek


Dvacet nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců ve Vítkovické nemocnici

1.8.2017 / Vítkovická nemocnice

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice získalo od Nadace Křižovatka celkem nových 20 monitorů dechu, a to v celkové hodnotě téměř 60 tisíc korun. Přístroje, které nemocnice rodičům také zapůjčuje domů, chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (zkráceně SIDS - z angl. Sudden infant death syndrome).

Celý článek


AGEL rozšiřuje své působení ve dvou slovenských nemocnicích

28.7.2017 / AGEL

Společnost AGEL, nejúspěšnější soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě, rozšířil v tomto měsíci své působení ve dvou nemocnicích na Slovensku.

Celý článek


Pacienti s hormonálními poruchami mají v Českém Těšíně k dispozici novu ambulanci

28.7.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nejrůznější onemocnění žláz s vnitřní sekrecí mohou nově zájemci ze Slezska řešit i v Nemocnici Český Těšín. V měsíci červenci nemocnice nově otevřela endokrinologickou ambulanci, která je v provozu dva dny v týdnu a nabízí diagnostiku i léčbu endokrinologických obtíží.

Celý článek


Nový resuscitátor pomůže zachraňovat životy novorozenců v Nemocnici Valašské Meziříčí

27.7.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Speciální přístroj určený pro resuscitaci novorozenců a kojenců pořídila v těchto dnech Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Ačkoliv budou lékaři vybavení v hodnotě přesahující 100 tisíc korun využívat spíše výjimečně, v případě nutnosti mohou čerstvě narozeným dětem poskytnout tu nejlepší péči.

Celý článek


Díky recyklaci starých spotřebičů Vítkovická nemocnice významně přispěla k ochraně přírody

25.7.2017 / Vítkovická nemocnice

K ekologičtějšímu a společensky odpovědnému fungování přistupuje v Česku stále více firem. Výjimkou není ani Vítkovická nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. V loňském roce například nemocnice díky recyklaci starých elektrospotřebičů ušetřila tisíce litrů ropy, stovky litrů vody i tuny emisí CO2.

Celý článek


Třetí ročník prostějovského Žlutého dne nabídne osvětu ohledně žloutenky i bezplatné testování

24.7.2017 / Nemocnice Prostějov

Zájemci o problematiku hepatitidy, lidově žloutenky, si přijdou na své již tento čtvrtek 27. července v Nemocnici Prostějov. Při příležitosti Světového dne hepatitidy uspořádala nemocnice, která je členem skupiny AGEL, tradiční osvětovou akci, během které si budou moci zájemci nechat vyšetřit krev nebo se dozvědět cokoliv o problematice žloutenky. Akce je určena zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Už 35 let uplynulo od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli první gastroskopii

21.7.2017 / Nemocnice Prostějov

Letos uplynulo již 35 let od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli v roce 1982 vůbec poprvé gastroskopické vyšetření, tedy diagnostické zobrazovací vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku. Za tu dobu prošla endoskopická vyšetření patřičným vývojem a už dávno se pacienti nemusí obávat nepříjemného zážitku s tlustou a neohebnou hadičkou v krku.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín akutně hledá dárce krve

20.7.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Letní měsíce jsou pro transfúzní stanice každoročně nejnáročnějším obdobím. Během prázdnin totiž v důsledku dovolených významně ubývá dárců krve a zároveň viditelně narůstá počet úrazů, které si vyžadují krevní transfúzi. Své o tom ví i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která má aktuálně nedostatek všech krevních skupin. Dárce se přitom snaží získávat i prostřednictvím speciálních akcí, jako například aktuální „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je přivést nové prvodárce prostřednictvím dárců stávajících.

Celý článek


Pacientům s demencí pomáhá v Jesenické nemocnici bazální stimulace

18.7.2017 / Jesenická nemocnice

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo vlastních fotografií. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. Důkazem jsou pozitivní výsledky zdravotníků, kteří koncept bazální stimulace uplatňují v rámci ošetřovatelské péče. V Jesenické nemocnici přitom tento koncept nově nevyužívají jen u pacientů v kómatu, jak je tomu běžně v jiných zařízeních, ale i u osob s demencí či jinak těžce nemocných.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín otevřela novou speciální poradnu pro pacienty s kardiostimulátorem

17.7.2017 / Nemocnice Nový Jičín

S kardiostimulátorem dnes chodí po ulicích desítky tisíc Čechů. Každoročně se v České republice provede více než 6 tisíc implantací trvalého kardiostimulátoru, který řeší problém s pomalým srdečním rytmem. Díky kardiostimulátoru pak mohou tito lidé prožívat plnohodnotný život, ovšem pod pravidelným lékařským dohledem. Ten pacientům z Novojičínska nově zajišťuje specializovaná poradna Nemocnice Nový Jičín, která je uzpůsobená na míru pacientům s kardiostimulátorem a jejich potřebám.

Celý článek


Více samostatnosti i věrného přítele získala díky NADACI AGEL vozíčkářka Iveta Jechová

14.7.2017 / NADACE AGEL

Jednou z oblastí, kterou osoby s hendikepem řeší, je potřeba pomoci od druhých s ohledem na své zdravotní limity. S řadou činností je dnes ale schopen efektivně pomáhat i speciálně vycvičený asistenční pes. Ten byl snem Ivety Jechové z Prahy, která od narození trpí spinální svalovou atrofií. Díky podpoře NADACE AGEL, která ženě přispěla částkou 50 tisíc korun, se nyní Ivetě Jechové její sen splnil a pes Mike je jejím věrným společníkem i pomocníkem na každém kroku.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Prostějov varují: Léto přináší řadu skrytých nástrah pro uši a sluch

14.7.2017 / Nemocnice Prostějov

Zatímco kvalitní opalovací krém a sluneční brýle berou lidé jako samozřejmost, ochrana uší a sluchu bývá stále opomíjena. Léto si obvykle spojujeme s odpočinkem, dovolenými a celkově příjemnou atmosférou. Ale i pro naše uši je léto naopak nejnáročnějším obdobím v roce, během kterého jsou ohroženy z celé řady zdrojů – ať už jde o vodu, slunce, cestování nebo třeba letní hudební akce. Kromě infekcí a spálenin přitom lidem v důsledku letních aktivit hrozí třeba i trvalé poškození sluchu.

Celý článek


Ještě bezpečnější manipulaci s pacienty zajišťuje v Nemocnici Valašské Meziříčí moderní zvedák

13.7.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Ještě bezpečnější a pohodlnější je nyní pro zdravotníky Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, manipulace s pacienty. Anesteziologicko-resuscitační oddělení získalo nový moderní zvedák, který dokáže přemisťovat pacienty do hmotnosti 227 kilogramů. Investice do nového vybavení nemocnici přišla na čtvrt miliónu korun.

Celý článek


Zdravotníci Očního centra AGEL varují: Léto je pro oči nejnáročnějším obdobím v roce

11.7.2017 / Oční centrum AGEL

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět rohovky, sítnice či oka, spálená víčka nebo dokonce i nevratné poškození sítnice s trvalým oslabením zraku.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v prvním pololetí narodilo 370 dětí. Byl mezi nimi i Lev či Šejla

11.7.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Celkem 370 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 188 chlapců a 182 děvčátek, z toho hned pět párů dvojčat. Meziročně přitom stoupla porodnost v nemocnici o celou dvacítku dětí.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku se ve Vítkovické nemocnici narodilo více chlapců

10.7.2017 / Vítkovická nemocnice

Celkem 715 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci mírně převažovali chlapci, kterých bylo 366. Děvčat přišlo na svět celkem 349. Mezi dětmi byly i dva páry dvojčat.

Celý článek


Celkem 507 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Šternberk

10.7.2017 / Nemocnice Šternberk

Celkem 507 dětí přišlo na svět v prvním pololetí letošního roku v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 250 děvčat, 257 chlapců a dva páry dvojčat.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / AGEL

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


AGEL vloni hospodařil se ziskem 612 miliónů korun

7.7.2017 / Nemocnice Louny

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, dosáhla v roce 2016 konsolidovaného zisku 612 miliónů korun.

Celý článek


První pololetí letošního roku bylo v Nemocnici Přerov bohaté na dvojčata

4.7.2017 / Nemocnice Přerov

Celkem osm párů dvojčat se v prvním pololetí letošního roku narodilo v porodnici Nemocnice Přerov, která patří do skupiny AGEL. Na svět zde přišlo v tomto období celkem 415 dětí, mezi kterými bylo 224 chlapců a 191 děvčat.

Celý článek


Tři společnosti skupiny AGEL mají od 1. července nové vedení

3.7.2017 / AGEL

V čele vedení tří společností skupiny AGEL došlo od 1. července k personálním změnám.

Celý článek


Pětinový nárůst porodů oproti loňsku zaznamenali v prvním pololetí v Jesenické nemocnici

3.7.2017 / Jesenická nemocnice

Celkem 159 dětí, tedy o 28 více než ve stejném období roku 2016, přišlo v prvním pololetí letošního roku na svět v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 80 děvčat, 79 chlapců a jeden pár dvojčat.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se v prvním pololetí letošního roku narodilo více děvčátek

3.7.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se v prvním pololetí letošního roku narodilo celkem 504 dětí. Jubilejní 500. novorozenec přišel na svět v pátek 30. června v 8:51 hodin a stala se jím holčička Valérie, jejíž maminka přijela do valašskomeziříčské porodnice z Branek.

Celý článek


Nemocnice v Přerově a Prostějově vychovaly 49 nových sanitářů

30.6.2017 / Nemocnice Prostějov

Celkem 49 nových zdravotnických pracovníků s kvalifikací sanitář vyškolily v posledních měsících Nemocnice Prostějov a Nemocnice Přerov, které jsou členy skupiny AGEL. V reakci na stále chybějící personál ve zdravotnických zařízeních vyhlásily letos na jaře obě nemocnice kurz, do kterého se přihlásilo celkem 51 zájemců. 49 z nich tento týden kurz úspěšně dokončilo a již o prázdninách mohou nastoupit na místa sanitářů nejen v nemocnicích v Prostějově či Přerově.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí má nový echokardiografický přístroj

29.6.2017 / Nemocnice Valašské Meziříčí

Zcela nový moderní echokardiograf uvedla do provozu Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Plně digitální ultrazvukový systém umožní v kardiologické ambulanci provádět celé spektrum echokardiografických vyšetření. Investice do špičkového echokardiografu přišla na více než 2,6 miliónu korun.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín varují: v létě nezapomínejme na ochranu sluchu

28.6.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Zatímco kvalitní opalovací krém a sluneční brýle již lidé berou jako samozřejmost, ochraně sluchu je stále věnována pozornost menší. Ale i pro naše uši je léto nejnáročnějším obdobím v roce, během kterého jsou ohroženy z celé řady zdrojů – ať už jde o vodu, slunce, cestování nebo třeba letní hudební akce. Kromě infekcí a spálenin přitom lidem v důsledku letních aktivit hrozí třeba i trvalé poškození sluchu.

Celý článek


Během letních měsíců dojde v Nemocnici Šternberk k výměně oken, výtahů i opravě střechy

27.6.2017 / Nemocnice Šternberk

Rozsáhlé stavební práce, které budou trvat až do podzimu, byly v těchto dnech zahájeny v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. V budově interního a gynekologického oddělení se mohou pacienti těšit na nové výtahy. K výměně oken a rekonstrukci střech pak dojde v budově interního oddělení, hemodialýzy a stravovacího provozu.

Celý článek


Iktové centrum Vítkovické nemocnice se podílí na unikátním vzdělávacím projektu

26.6.2017 / Vítkovická nemocnice

Iktové centrum Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, se začalo podílet na unikátním projektu. V rámci programu Angels se ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava a Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje jako první v Česku podílí na aktivní edukaci záchranářů, a tím významně přispívá ke zlepšení logistiky převozu pacientů s centrální mozkovou příhodou v co nejkratším čase do vhodného cerebrovaskulárního (iktového) centra.

Celý článek


Nemocnice Podlesí otevřela novou kardiologickou ambulanci v Karviné

26.6.2017 / Nemocnice Podlesí

Pacienti se srdečními obtížemi, nemocemi srdce nebo po infarktu myokardu mohou využívat nově otevřené ambulance v Karviné. Třinecká Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, otevřela v prostorech Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj novou kardiologickou ambulanci, kterou mohou zájemci využívat tři dny v týdnu dopoledne i odpoledne.

Celý článek


Nastávající maminky mají v Jesenické nemocnici k dispozici novou koupelnu

21.6.2017 / Jesenická nemocnice

Nastávající i novopečené maminky mají v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, k dispozici zcela nové a moderní sociální zázemí. Nemocnice v uplynulých týdnech investovala 100 tisíc korun do rekonstrukce sprchy a toalety u porodního sálu, které slouží maminkám před porodem a těsně po něm. Kromě moderního designu navíc sociální zázemí nabízí i řadu pomůcek pro relaxaci či úlevu před porodem, které mohou maminky zdarma využít.

Celý článek


Nový rentgen v Novojičínském diagnostickém centru ve Frenštátu pod Radhoštěm odhalí i vlasové zlomeniny

21.6.2017 / Novojičínské diagnostické centrum

Novým skiagrafickým přístrojem se může nyní pochlubit Novojičínské diagnostické centrum, které patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě téměř 1,5 miliónu korun bude na pobočce diagnostického centra ve Frenštátu pod Radhoštěm sloužit ke klasickému snímkování veškerých kostí, břišní dutiny nebo plic.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Přerov varují: Léto je pro oči nejnáročnější období

20.6.2017 / Nemocnice Přerov

Letní měsíce si většina z nás spojuje s dovolenou, odpočinkem a zábavou. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dokonce i trvalé poškození sítnice s nevratným oslabením zraku.

Celý článek


Díky nové plošině od NADACE AGEL se může paní Kryštofová neomezeně pohybovat ve svém vlastním domě

19.6.2017 / NADACE AGEL

Před čtrnácti lety při autonehodě utrpěla Petra Kryštofová z Olomouce zranění páteře, při kterém došlo k porušení míchy. Od té doby je dnes čtyřiačtyřicetiletá žena na invalidním vozíku. V každodenních činnostech jí proto musí pomáhat maminka, od které ji však donedávna dělilo jedno poschodí v rodinném domě. To se ale změnilo i díky příspěvku NADACE AGEL, která Petře Kryštofové věnovala částku 50 tisíc korun na nákup nové plošiny umožňující pohodlný přístup do přízemí i patra domu.

Celý článek


S intimními obtížemi i péčí o novorozence pomohou zdravotníci Nemocnice Nový Jičín i on-line

19.6.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Kvalifikované odpovědi na otázky z oboru gynekologie i porodnictví mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, nově zavádí do nabídky svých služeb i dvojici online poraden, ve kterých zkušení a kvalifikovaní lékaři budou radit a odpovídat na dotazy z oblasti gynekologie i porodnictví a také péče o novorozence. Poradny jsou bezplatné a lze se v nich dotazovat i anonymně, proto jsou dostupné opravdu všem.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

19.6.2017 / Nemocnice Český Těšín

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. V denní místnosti pro pacienty na rehabilitačním oddělení budovy A vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční 10 let ve skupině AGEL

16.6.2017 / AGEL

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny AGEL. S účinností od 1. července 2007 převzala Středomoravská nemocniční od Olomouckého kraje, na základě smlouvy o pronájmu, poskytování zdravotnických služeb v těchto třech nemocnicích.

Celý článek


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017 / NADACE AGEL

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.

Celý článek


Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

16.6.2017 / Nemocnice Louny

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal ve čtvrtek 15. června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek poputuje na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun.

Celý článek


Transfúzní služba Šumperk ocenila své nejaktivnější dárce

14.6.2017 / Transfúzní služba

Nejaktivnější dárce krve a krevní plazmy dnes odpoledne ocenila Transfúzní služba Šumperk společně se zástupci města Šumperk. Celkem 14 mužů v uplynulých letech a desetiletích darovalo přinejmenším dvěstěkrát svou krev či plazmu. Zatímco někteří překonali hranici dvou set odběrů jen těsně, rekordman ze čtrnáctky hrdinů, pan Václav Vondrouš, přišel darovat krev či plazmu celkem 296krát.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín byla dnes otevřena a požehnána nová kaple

13.6.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nové místo určené pro modlení, ale i rozjímání a duchovní útěchu, dnes slavnostně otevřela Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL. Nová nemocniční Kaple Ducha Svatého vznikla v dosud méně využívaných prostorách v prvním patře budovy A v prostoru oddělení odborné ošetřovatelské péče českotěšínské nemocnice. K dispozici bude jak pacientům, tak jejich rodinným příslušníkům.

Celý článek


Těšínská osmička pomohla mladému sportovci s hendikepem

12.6.2017 / NADACE AGEL

Téměř 250 běžců se rozhodlo podpořit dobrou věc a v neděli 11. června absolvovalo charitativní Těšínskou osmičku, která vedla od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Výtěžek z akce, kterou pořádala NADACE AGEL – 50 tisíc korun, putoval na podporu 21letého reprezentanta České republiky v boccie s hendikepem, Jirky Svojanovského, který trpí od narození obrnou.

Celý článek


Díky novému lymfodrenážnímu přístroji odbaví na Poliklinice AGEL Ostrava dvojnásobek pacientů

9.6.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kratší čekací doba a maximálně moderní ošetření čeká na všechny pacienty s otoky z Ostravy a okolí. Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy totiž modernizovala své přístrojové vybavení a na úseku lymfodrenáží má nově k dispozici přístroj BTL-6000 Lymphastim Topline. Díky tomuto novému přístroji zdejší zdravotníci odbaví dvojnásobek pacientů a navíc jim nabídnou i moderní terapii na míru podle diagnózy.

Celý článek


Ticho a klid nabízejí pacientům Nemocnice Nový Jičín nové špuntomaty

7.6.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Ticho, klid, zkrátka duševní pohoda – to je jeden z významných faktorů, který ovlivňuje léčbu a přímo souvisí s její úspěšností. V rušném prostředí lůžkových oddělení, kde jsou slyšet televizní přijímače, telefonní hovory pacientů, ruch z chodeb, ale i noční chrápání, však může být klid vzácností. To naštěstí neplatí v Nemocnici Nový Jičín, která do svých prostor nainstalovala špuntomaty s praktickými špunty do uší, které jsou testované i hygienicky balené.

Celý článek


Zájemci si mohou v rámci Dne glaukomu nechat zdarma vyšetřit zrak

2.6.2017 / Oční centrum AGEL

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může často zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Oční centrum AGEL, které sídlí v areálu Vítkovické nemocnice, a to na Dni glaukomu, který proběhne v úterý 6. června v Lékárně AGEL v nemocničním areálu.

Celý článek


Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s NADACÍ AGEL

1.6.2017 / NADACE AGEL

O oslavu Dětského dne nepřišly ani děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila NADACE AGEL rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení. Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje NADACE AGEL dlouhodobě a jen v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

Celý článek


Onkologická ambulance v Nemocnici Přerov rozšířila ordinační dobu

30.5.2017 / Nemocnice Přerov

O další den v týdnu rozšířila v těchto dnech ordinační dobu onkologická ambulance v Nemocnici Přerov, která patří do skupiny AGEL. Pacienti tak mohou kromě středy využívat služeb ambulance nově také ve čtvrtek.

Celý článek


Kardiologická ambulance Jesenické nemocnice rozšiřuje ordinační dobu, v provozu bude každý všední den

29.5.2017 / Jesenická nemocnice

Širší nabídka objednacích termínů i kratší čekací lhůty na vyšetření čekají nově všechny pacienty kardiologické ambulance Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Ambulance rozšířila svou ordinační dobu a nově nabízí možnost objednání každý všední den dopoledne a od úterý do pátku také odpoledne. Určena je přitom zejména pro pacienty se srdečními obtížemi, nemocemi srdce nebo po infarktu myokardu.

Celý článek


Nemocnice Šternberk pořídila druhou rehabilitační sestavu Redcord

26.5.2017 / Nemocnice Šternberk

Rehabilitační oddělení Nemocnice Šternberk, která patří do skupiny AGEL, získala již druhou moderní rehabilitační sestavu Redcord. Vybavení za zhruba 150 tisíc korun využívají fyzioterapeuté při terapeutické metodě Neurac, která je vhodná zejména pro osoby s chronickými bolestmi, při vadném držení těla, po úrazech, pro sportovce, ale také při jednostranném přetěžování pohybového aparátu.

Celý článek


Pacienty i zdravotníky na Poliklinice AGEL Ostrava hlídají kamery

25.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Kriminalita v Česku sice postupně klesá, přesto jen v minulém roce policisté řešili téměř 218 tisíc trestných činů, z nichž 118 tisíc bylo majetkových. Krádeže se přitom nevyhýbají ani zdravotnickým zařízením. V rámci zvyšování bezpečnosti pacientů i zdravotníků se proto Poliklinika AGEL Ostrava (u pasáže Vesmír) rozhodla instalovat do svých prostor kamerový systém, který zajistí dohled nad děním v prostorách polikliniky.

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017 / Dialýza Šumperk

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Novojičínská porodnice modernizuje své vybavení i prostory

23.5.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Příjemnější prostředí a větší pohodlí při porodu čeká na všechny nastávající maminky z Novojičínska. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, investovala do vybavení i interiéru své porodnice, která má nyní k dispozici dvě zcela nová moderní porodní lůžka i novou výmalbu oddělení v barvě lila. Investice tak umožní maminkám rodit podle individuálního přání v příjemném a estetickém prostředí.

Celý článek


Ve vozovém parku Podhorské nemocnice přibyla nová sanitka

19.5.2017 / Podhorská nemocnice

Na pohodlnější i modernější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, totiž investovala do obnovy svého vozového parku a stávající desítku sanitek omladila zakoupením nového vozu v ceně přes 1,3 miliónu korun. Sloužit bude pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Celý článek


Radiodiagnostické oddělení Jesenické nemocnice má nový skiagrafický přístroj

17.5.2017 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu moderní skiagrafický přístroj. Nové vybavení v hodnotě téměř dvou miliónů korun bude sloužit na radiodiagnostickém oddělení nemocnice ke klasickému snímkování veškerých kostí, plic nebo břišní dutiny.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín slaví osmdesátku. Chybět nebude Den zdraví ani výstava

17.5.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, v letošním roce oslaví osmdesát let od svého založení a při této příležitosti pořádá i zábavné a osvětové akce pro širokou veřejnost. Oslavy osmi dekád nemocnice začnou v úterý 23. května výstavou v galerii MOST a vyvrcholí ve středu 24. května Dnem zdraví a prevence, který zahrne plejádu bezplatných vyšetření, ukázky první pomoci i odborné poradenství.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín vyšetřují znaménka novým dermatoskopem

16.5.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Nový moderní celotělový dermatoskop mají nyní k dispozici kožní lékaři Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě 700 tisíc korun funguje podobně jako skener a pomocí tzv. mapování pořizuje snímky celého těla. Fotografie následně ukládá a při dalších kontrolách je tak schopen odhalit útvary, které se změnily, nebo které vznikly na těle nově.

Celý článek


Na kardiochirurgických sálech Nemocnice Podlesí jsou již na parné léto připraveni

16.5.2017 / Nemocnice Podlesí

Na teplé letní počasí jsou již připraveni na kardiochirurgických operačních sálech třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Pracoviště byla vybavena novou samostatnou chladicí jednotkou v hodnotě 1,2 miliónu korun, která sálovému personálu zajistí příjemné teploty vzduchu i při těch největších parnech. Vyšší komfort při práci zajišťují kardiochirurgům rovněž nová operační světla v hodnotě 700 tisíc korun.

Celý článek


Poliklinika AGEL Olomouc pořádá Den prevence vysokého tlaku

15.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Olomouc

Vysoký krevní tlak trápí skoro polovinu Čechů a s přibývajícím věkem toto procento v populaci prokazatelně dále narůstá. Neléčený vysoký krevní tlak přitom může člověka i ohrozit na životě. Každý dospělý člověk by měl znát svou hodnotu krevního tlaku a průběžně ji sledovat. Jednou z příležitostí pro zájemce z Olomouce je nyní Den prevence hypertenze (vysokého tlaku), který pořádá ve středu 17. května Poliklinika AGEL Olomouc a který kromě měření krevního tlaku zahrne i diagnostiku složení těla přístrojem InBody, měření EKG, nácvik resuscitace i správné severské chůze s holemi.

Celý článek


Žáci s hendikepem využívají díky NADACI AGEL novou cvičnou kuchyň

13.5.2017 / NADACE AGEL

Žáci s tělesným či mentálním postižením, kteří ukončili povinnou školní docházku, mají na Královéhradecku nově možnost dalšího vzdělávání. Díky daru NADACE AGEL mohla zdejší škola Prointepo pořídit pro své žáky zcela novou cvičnou kuchyň, která je bezbariérová a přizpůsobená potřebám a schopnostem náctiletých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům s těžším zdravotním postižením. Ti tak mohou exkluzivně pokračovat ve vzdělání i po ukončení povinné školní docházky a to na střední Praktické škole dvouleté.

Celý článek


Kontrolu zdravotního stavu od hlavy až k patě nabídne Den zdraví na Poliklinice AGEL Ostrava

12.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Nechat si zkontrolovat svůj zdravotní stav bez nutnosti předchozího objednání mohou zdraví i nemocní z Ostravy a okolí v úterý 16. května. Poliklinika AGEL Ostrava na Tyršově ulici v centru města pořádá Den zdraví, který se zaměří na preventivní vyšetření široké škály lékařských oborů. Chybět nebude měření krevního tlaku, cukru, cholesterolu, ultrazvuková vyšetření, EKG, vyšetření plochých nohou atd. Akce bude probíhat od 8.00 do 17.00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Přerov cílí na osvětu mozkové mrtvice, která zabíjí 11 tisíc Čechů ročně

12.5.2017 / Nemocnice Přerov

Denně v průměru třicet Čechů zemře v důsledku cévní mozkové příhody. A dalších 60 tisíc pacientů je každý rok v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci je nízké. To chce ale nyní změnit Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, která pořádá v úterý 16. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost. Jejím cílem je zvýšit povědomí o cévní mozkové příhodě a především o správné první pomoci, která mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Celý článek


Novojičínské sestry oslaví svůj svátek kávou i dalším vzděláváním

11.5.2017 / Nemocnice Nový Jičín

Dvanáctý květen patří již tradičně zdravotním sestrám. Letos se k oslavám Mezinárodního dne sester připojí i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která připravila pro své zaměstnance překvapení v podobě stylové kávy zdarma. Další část oslav práce zdravotních sester pak proběhne v následujícím týdnu, konkrétně v úterý 16. května, na kdy nemocnice připravila pro své zaměstnance celoústavní konferenci.

Celý článek


Nemocnice Šternberk získala moderní operační stůl

9.5.2017 / Nemocnice Šternberk

Na novém moderním operačním stole jsou nyní operováni pacienti Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Moderní vybavení v hodnotě přesahující 2,5 miliónů korun bude využito na traumatologickém sále pro nejrůznější druhy operací.

Celý článek


Pacientům rehabilitace Podhorské nemocnice slouží nové vybavení

9.5.2017 / Podhorská nemocnice

Modernější elektroterapii, ultrazvukovou či laserovou terapii i magnetoterapii si mohou nově užívat pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro obě svá pracoviště v Bruntále i Rýmařově nová moderní zařízení, která umožní poskytování širšího spektra péče i komfortnější podmínky. Výše investice do nového vybavení k fyzioterapii přesáhla částku 110 tisíc korun.

Celý článek


Radek Štěpánek si nechal zkontrolovat znaménka

4.5.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Většinu času tráví tenista Radek Štěpánek na slunci, ať už při tréninzích či při turnajích. Jak sám přiznal, dosud prevenci týkající se rakoviny kůže spíše zanedbával. I to bylo důvodem, proč se dnes rozhodl podstoupit celotělové vyšetření znamének speciálním dermatoskopem na Poliklinice AGEL Praha Italská.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Podlesí nově docházejí dobrovolníci z organizace ADRA

4.5.2017 / Nemocnice Podlesí

Volnočasové aktivity pro hospitalizované nemocniční pacienty v Česku obecně chybí. Příjemným zpestřením proto mohou být zejména návštěvy dobrovolníků, kterých se nově dočkají například i pacient Nemocnice Podlesí, člena skupiny AGEL. Na zdejší chirurgické oddělení dochází dva dobrovolníci, kteří si se zájemci chodí povídat, hrát deskové hry nebo jim třeba čtou. Cílem spolupráce Nemocnice Podlesí a dobrovolnické organizace ADRA je zajistit zájemcům možnost odreagování a sociálního kontaktu i v rámci pobytu v nemocnici.

Celý článek


Rodiny těžce nemocných dětí si zimu užily i díky speciální lyžařské pomůcce

3.5.2017 / NADACE AGEL

Tělesný handicap není pro zimní sporty díky speciálním kompenzačním pomůckám dávno překážkou. Pořídit si speciální vybavení je však stále poměrné nákladné. Aby si co nejvíce těžce nemocných dětí nebo dětí s postižením mohlo také užít zimní radovánky, přispěla NADACE AGEL olomouckému Středisku rané péče SPRP třiceti tisíci korunami na pořízení speciální sofistikované lyžařské pomůcky „biski“.

Celý článek


V Nemocnici Šternberk zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

2.5.2017 / Nemocnice Šternberk

Zájemci ze Šternberka a okolí mohou v pátek 5. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost, zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Nemocnice Přerov chystá osvětu v hygieně rukou

2.5.2017 / Nemocnice Přerov

Nedostatečná nebo nesprávně prováděná hygiena rukou může vést k šíření infekčních chorob a průjmových onemocnění. Nejen děti, ale i dospělí přitom toto riziko mnohdy podceňují. Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla podpořit osvětu ohledně hygieny rukou a připojí se k oslavám světového Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Podhorská nemocnice zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

2.5.2017 / Podhorská nemocnice

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne konkrétně na pracovišti v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Nemocnice Podlesí zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

28.4.2017 / Nemocnice Podlesí

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne již ve čtvrtek 4. května v přízemí ambulantní části nemocnice, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí. Připravena bude také speciální UV lampa, která dokáže odhalit i nedostatečně umytá místa.

Celý článek


V Jesenické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

27.4.2017 / Jesenická nemocnice

Zájemci z Jeseníku a okolí mohou v úterý 2. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci zaměřenou na mytí a hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit osvětu ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace WHO.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín nabízí zájemcům pomoc s domácím ošetřováním blízkých

26.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

Hospitalizace dlouhodobě nemocných pacientů či seniorů dnes nemusí být nutností. V případech, kdy jsou rodinní příslušníci schopni poskytnout pacientovi potřebnou péči doma, mohou senioři v klidu dožívat i ve známém prostředí, obklopeni blízkými. Se zajištěním odpovídající ošetřovatelské péče jim přitom nově pomáhá i Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, která navázala spolupráci s nadačním fondem „Zůstaneme doma“ a zájemcům z řad veřejnosti nabízí školení ošetřovatelských dovedností zdarma. Nejbližší možnost školení čeká zájemce už tento pátek 28. dubna od 15.00 hodin.

Celý článek


Zdravotníci v Nemocnici Přerov zájemcům zdarma vyšetří znaménka

21.4.2017 / Nemocnice Přerov

Pondělí 24. dubna bude v Nemocnici Přerov patřit tématice melanomu. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, se připojí k oslavám Evropského dne melanomu a spolu s dalšími zařízeními v Česku nabídne mimořádně zdarma všem zájemcům vyšetření pigmentových znamének. Zájemci se pak budou moci informovat i o ochraně před sluncem či prevenci vzniku kožních nádorů.

Celý článek


Moderní systém na evidenci pacientů v Poliklinice AGEL Ostrava šetří čas pacientů i lékařů

19.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Předbíhání v čekárně, klepání na dveře kvůli receptu i dlouhé čekání ve frontě pacientů jen kvůli udržení místa je v Poliklinice AGEL Ostrava (u kina Vesmír) minulostí. V čekárně zdejší praktické lékařky mají totiž pacienti k dispozici moderní systém k evidenci pacientů EVIPA. Ten dovede zařadit pacienta na vhodné místo do pořadníku podle typu jeho požadavku a dokonce zvládne i vyhledat pacientovu zdravotnickou dokumentaci. Využívá k tomu přitom jen kartičky pojišťovny a displej s jednoduchou volbou.

Celý článek


Gynekologie Podhorské nemocnice je vybavena novým vyšetřovacím křeslem

19.4.2017 / Podhorská nemocnice

Nové gynekologické křeslo, které je pohodlnější pro pacientky a lékařům usnadňuje vyšetření, nainstalovala v těchto dnech do své gynekologické ambulance Podhorská nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


V areálu Nemocnice Český Těšín otevřeli HIV poradnu

18.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

V areálu Nemocnice Český Těšín zahájila provoz bezplatná poradna HIV, jejímž zřizovatelem je Státní zdravotní ústav. Příchozím lidem je zaručena absolutní anonymita, kdy analýzy jsou realizovány pod číslem, které nelze identifikovat s klientem. Českotěšínská HIV poradna je otevřena každou středu v době od 14.00 do 18.00 hodin a lze se do ní objednat na čísle 558 769 286.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Šternberk o Velikonoční nadílku nepřijdou

13.4.2017 / Nemocnice Šternberk

Na dětském oddělení Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, aktuálně vrcholí velikonoční přípravy. Malé pacienty v tomto týdnu zaměstnává výroba kraslic, dekorací s jarní motivy a program plný tvoření i povídání o Velikonocích. Sváteční program a aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci, kteří se tak snaží přinést Velikonoce i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma. Na Velikonoční pondělí pak sestřičky všem malým pacientům rozdají i sladkou nadílku.

Celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017 / Dialýza Šumperk

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

Celý článek


Odborníci varují - dlouhodobá rýma může způsobit ztrátu čichu i poruchu sluchu

6.4.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Rýmu nepovažuje většina populace za vážné onemocnění, a tak i při chronických a opakovaných potížích řada pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta čichu či poškození sluchu. Lékařka Polikliniky AGEL Ostrava přitom varuje zejména před přehlížením rýmy u dětí, u kterých recidivující – opakující se zánět nosní sliznice velmi často vede k bolestivému zánětu středního ucha.

Celý článek


V Nemocnici Český Těšín začali léčit pomocí rázové vlny

5.4.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, rozšířila nabídku služeb. Na rehabilitačním oddělení zdravotnického zařízení začali nyní léčit metodou rázové vlny. Tato neinvazivní léčebná metoda je vhodná pro léčbu bolestivých stavů – zejména k léčbě tzv. tenisových loktů, patních ostruh, bolestivých ramen, artróz nosných kloubů, bolestí svalových úponů a dalších zdravotních problémů. Podle dosavadních zkušeností se účinnost této léčby blíží 95 procentům.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice vede nově MUDr. Jana Chrastinová

3.4.2017 / Jesenická nemocnice

Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, má nového primáře. Stala se jím od 1. dubna 2017 MUDr. Jana Chrastinová, která je členkou představenstva nemocnice a také působila na pozici lékaře gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice a gynekologické ambulance Šumperk. V čele oddělení nahradí MUDr. Antonína Kořenka, který dále bude pracovat v Jesenické nemocnici.

Celý článek


Nové motodlahy pomáhají vracet do života pacienty rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice

31.3.2017 / Podhorská nemocnice

Další krok pro zkvalitnění rehabilitační péče svých pacientů učinila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, která v těchto dnech pořídila na své pracoviště do Rýmařova nové motodlahy. Dva nové přístroje v hodnotě více než 300 tisíc korun cvičí s pacienty samy bez toho, aby nemocný sám musel vyvíjet fyzickou sílu.

Celý článek


Porodní asistentka Marie Volková v soutěži Sestra roku oceněna za celoživotní dílo

29.3.2017 / Podhorská nemocnice

Velkého úspěchu dosáhla porodní asistentka Marie Volková z Podhorské nemocnice, pracoviště Rýmařov. V celostátní soutěži Sestra roku 2016 odborná porota rozhodla, že Marie Volková se stala držitelkou Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Slavnostní vyhlášení výsledků prestižní soutěže a předání všech ocenění Sestra roku 2016 se uskutečnilo za osobní účasti patronky akce Dagmar Havlové v úterý 28. března v Hudebním divadle Karlín.

Celý článek


Poliklinika AGEL Ostrava zvyšuje bezpečnost pacientů a nabízí dezinfekci zdarma

28.3.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Zastavení šíření infekcí a vyšší bezpečnost pro pacienty. Takové jsou cíle Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici. V prostorách polikliniky byly bezplatně nainstalovány k dezinfekci rukou dávkovače s dezinfekčními prostředky pro pacienty. Dezinfekční gely jsou čerstvě k dispozici v čekárnách na všech patrech polikliniky, a tedy volně k dispozici všem příchozím.

Celý článek


Pacientům v Nemocnici Český Těšín zpestřuje pobyt kinokavárna

24.3.2017 / Nemocnice Český Těšín

Volný čas pacientů v Nemocnici Český Těšín zpestřují nově i filmová odpoledne. Projekt s názvem „Kinokavárna“ doplnil plejádu aktivit pro pacienty lůžkových oddělení, kteří se jedenkrát měsíčně mohou na plátně zadívat do filmů, koncertních záznamů či retro televizních pořadů. V měsíci únoru tak mohli pacienti v Nemocnici Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, shlédnout záznam vystoupení Jožky Černého s cimbálovou muzikou a film Bohouš z roku 1968. Další filmové odpoledne proběhne ve středu 29. března.

Celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska ve Šternberku v loňském roce vzrostl o tři čtvrtiny

23.3.2017 / Laboratoře AGEL

Rychlejší laboratorní výsledky, odborné konzultace pro lékaře a také monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě – to jsou hlavní činnosti antibiotického střediska, které od roku 2015 funguje v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zájem o služby střediska, které provozují Laboratoře AGEL, je přitom obrovský. V minulém roce zdejší pracovníci poskytli o tři čtvrtiny více konzultací a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

Celý článek


Jesenická nemocnice nově zavádí poporodní bonding

20.3.2017 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, modernizuje v posledním roce nejen své vybavení, ale i metody a postupy. Čerstvým důkazem je aktuálně zavedený poporodní bonding, který si nově mohou vychutnávat všechny rodičky a jejich čerstvě narozená miminka. Tato metoda podporující budování základních emočních vazeb spočívá v neoddělování novorozence od matky v prvních hodinách po porodu a získává si v pokrokových zemích stále větší oblibu. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy.

Celý článek


Podhorská nemocnice má díky NADACI AGEL nového zaměstnance – je čtyřnohý a jmenuje se Merlin

17.3.2017 / NADACE AGEL

V Podhorské nemocnici v Rýmařově, která je členem skupiny AGEL, je sice teprve týden, ale už se stal nejoblíbenějším členem týmu pracovníků sociální služby. Merlin totiž není jen tak obyčejný zaměstnanec, má rok a tři čtvrtě a je to border kolie. Podhorská nemocnice jej získala díky prostředkům NADACE AGEL, která bude nemocnici financovat i veškeré další náklady s ním spojené.

Celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017 / Dialýza Šumperk

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín pořádá Den paměti pro své pacienty

13.3.2017 / Nemocnice Český Těšín

Problémy se zapomínáním trápí řadu lidí, hlavně pak těch starších. Pravidelný trénink paměti však může fungování paměti a výkonnost mozku zlepšit. Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla na trénink paměti zaměřit a pro své pacienty i jejich rodinné příslušníky připravila zábavnou edukativní událost - Den paměti. Akce, která proběhne v úterý 14. března k příležitosti Národního týdne trénování paměti, je určena především pacientům zdejšího rehabilitačního oddělení a oddělení následné péče.

Celý článek


Nemocnice Podlesí v Třinci vyměnila část oken a modernizuje také interiéry

8.3.2017 / Nemocnice Podlesí

Nová moderní plastová okna si nově užívají pacienti a zaměstnanci kardiologického a chirurgického oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL. Proměnou prošla také ambulantní část nemocnice, kde byly v prvním a třetím podlaží kompletně vyměněny podlahy. A stavební práce i nadále pokračují.

Celý článek


Jesenická nemocnice dnes slavnostně otevřela zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných

7.3.2017 / Jesenická nemocnice

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu s názvem „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“ (číslo projektu CH.10/1/016) v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun dnes Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, slavnostně otevřela Léčebnu dlouhodobě nemocných. Projekt byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce, Ministerstvem zdravotnictví, Olomouckým krajem a Sdružením měst a obcí Jesenicka.

Celý článek


Zdravotnická zařízení skupiny AGEL od Jeseníku po Prostějov uspořádají Den ledvin

6.3.2017 / AGEL

Zájemci z celé střední Moravy mohou v průběhu měsíce března absolvovat bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin zaměří i zařízení skupiny AGEL. V Olomouckém kraji to budou konkrétně Nemocnice Přerov, Šternberk, Prostějov, Jesenická nemocnice a také Dialýza Šumperk. Kromě bezplatných vyšetření nabídnou tato zařízení v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Celý článek


Světový den ledvin v Jesenické nemocnici

6.3.2017 / Jesenická nemocnice

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, se letos připojuje ke Světovému dni ledvin, který je tradičně vyhlašován na druhý březnový čtvrtek. Všichni lidé, kteří by rádi zjistili, zda nejsou ohroženi onemocněním ledvin, se mohou přijít ve čtvrtek 9. března bezplatně vyšetřit do vstupní haly Jesenické nemocnice, kde jim budou od 8.00 do 16.00 hodin k dispozici pracovníci dialyzačního střediska nemocnice.

Celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017 / Dialýza Šumperk

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Celý článek


Nemocnice Šternberk zájemcům vyšetří ledviny zdarma

6.3.2017 / Nemocnice Šternberk

Měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle i chemické vyšetření moči budou moci ve čtvrtek 9. března absolvovat zájemci ze Šternberka a okolí zdarma. Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, se totiž zapojuje do osvětové mezinárodní akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


NADACE AGEL darovala 50 tisíc korun na výcvik asistenčního psa pro chlapce s hendikepem

3.3.2017 / NADACE AGEL

Více samostatnosti i věrného přítele získal díky NADACI AGEL šestiletý Tomášek Ondráček. Padesáti tisíci korunami přispěla na výcvik jeho speciálního asistenčního a canisterapeutického psa NADACE AGEL.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice se otevře veřejnosti

2.3.2017 / Jesenická nemocnice

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun je Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice opět připravena přivítat své pacienty. Ještě před tím se oddělení otevře široké veřejnosti, která si zdejší prostory může prohlédnout v rámci dne otevřených dveří v úterý 7. března odpoledne.

Celý článek


Poliklinika AGEL Praha Italská nově využívá při rehabilitacích i anatomický model lidské kostry

28.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

S netradiční pomůckou se mohou nově setkat pacienti oddělení následné rehabilitační péče Polikliniky AGEL Praha Italská. Výčet edukačních a cvičebních pomůcek v tomto zařízení totiž před nedávnem rozšířil anatomický model lidské kostry v životní velikosti, který slouží fyzioterapeutům k názorným ukázkám i vysvětlování funkcí a stavby těla.

Celý článek


Juniorská reprezentantka v hodu diskem a kuželkou má díky NADACI AGEL speciální automobil

21.2.2017 / NADACE AGEL

Patnáctiletá studentka Adéla Sekyrová z Krhové na Vsetínsku patří mezi jedny z nejlepších i nejsvědomitějších studentek ve své třídě, a byť je na invalidním vozíku, na svém kontě má ocenění Atlet roku 2015 i medaile ze světových šampionátů. Adéla je totiž českou reprezentantkou v hodu kuželkou a diskem, které se i přes mladý věk a tělesné postižení velmi daří. Ve sportovních výkonech ji přitom podporuje i NADACE AGEL, která aktuálně Adéle přispěla částkou 50 000 korun na pořízení speciálně upraveného automobilu, který jí a jejím rodičům usnadní transporty do školy, na tréninky i soutěže.

Celý článek


Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

16.2.2017 / AGEL

Společnost AGEL a.s. zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice skupiny AGEL bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na našem území byla zcela nová nemocnice na zelené louce naposledy postavena před více než třiceti lety.

Celý článek


Zápach desinfekce nahradila v ostravské POLIKLINICE AGEL vůně květin

14.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Ostrava

Pobyt ve zdravotnických zařízeních často znepříjemňuje nepříjemný zápach desinfekce. V POLIKLINICE AGEL v Ostravě na Tyršově ulici (u kina Vesmír) se rozhodli s typicky zdravotnickým zápachem skoncovat. Na zdejších chodbách voní květiny, stromy a další příjemné vůně.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín dokončila modernizaci lůžkového fondu

9.2.2017 / Nemocnice Český Těšín

Nemocnice Český Těšín, která je členem skupiny AGEL, v letošním roce dokončila modernizaci lůžkového fondu. Pacienti na všech odděleních nemocnice již leží na elektricky polohovatelných lůžcích. Od roku 2008, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo pořízeno celkem 124 elektrických polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací a pojízdných nočních stolků s výklopnou nastavitelnou jídelní deskou v celkové hodnotě téměř 5 miliónů korun.

Celý článek


Pigmentová znaménka vyšetří díky modernímu přístroji v POLIKLINICE AGEL Praha Italská ještě důkladněji

6.2.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Ještě s větší přesností mohou nyní lékaři POLIKLINIKY AGEL Praha Italská vyšetřovat pigmentová znaménka. Poliklinika pořídila na svou kožní ambulanci jedinečný přístroj v hodnotě přesahující půl miliónu korun, který nejen, že přehledně mapuje znaménka celého těla, ale zároveň pořizuje detailní fotografie, jenž mohou lékaři postupně hodnotit v čase a sledovat tak na těle pacienta nebezpečné kožní změny.

Celý článek


Stále více lékařů konzultuje správné předepsání antibiotik ve středisku Laboratoří AGEL

3.2.2017 / Laboratoře AGEL

Aby antibiotika fungovala, musí být předepsána správně. Vhodnou antibiotickou léčbu může každý lékař konzultovat s odborníkem v tzv. antibiotickém středisku Laboratoří AGEL v Ostravě. Toto pracoviště již třetím rokem funguje v areálu Vítkovické nemocnice, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie. Zájem o služby střediska přitom neustále roste – v roce 2016 se meziročně zvýšil počet zájemců o konzultace téměř o čtvrtinu a nárůst je viditelný také v počtu provedených kultivačních výkonů.

Celý článek


Podhorská nemocnice uvedla do provozu nový anesteziologický přístroj

26.1.2017 / Podhorská nemocnice

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Podhorské nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL, získalo nový moderní anesteziologický přístroj. Nové moderní vybavení nahradilo starší typ přístroje, který sloužil pacientům Podhorské nemocnice řadu let a z důvodu vzrůstajících požadavků na anesteziologickou techniku i opotřebování, byl nahrazen moderním typem. Investice do nového přístroje dosáhla téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


POLIKLINIKA AGEL Praha Italská otevřela dvojici nových ambulancí

25.1.2017 / POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

Poruchy zraku u dětí i plicní obtíže mohou zájemci z Prahy a okolí řešit v nových ambulancích, které právě v těchto dnech otevřela POLIKLINIKA AGEL Praha Italská. V rámci rozšiřování spektra poskytovaných služeb byla na poliklinice nově zřízena dětská oční ambulance a plicní ambulance, které nabízejí pacientům moderní péči přímo v centru hlavního města.

Celý článek


Díky podpoře NADACE AGEL vznikl ve Zlíně sportovní koutek pro klienty chráněného bydlení

17.1.2017 / NADACE AGEL

Ve zlínské čtvrti Letná vzniklo za přispění nadace unikátní sportovní zázemí pro klienty chráněného bydlení Domu NADĚJE. Toto zařízení umožňuje osamostatnění se celkem patnácti klientům s možným využití poradenských služeb při hledání pracovního uplatnění.

Celý článek


Nemocnice Český Těšín spolu s městem a domovem pro seniory poděkuje dobrovolníkům za jejich činnost

17.1.2017 / Nemocnice Český Těšín

Dobrovolnictví je chvályhodná činnost, která zaslouží uznání a slova díků. To pracovníci ve zdravotnictví moc dobře vědí, a tak vedení Nemocnice Český Těšín společně s městem Český Těšín a místním domovem pro seniory poděkuje dobrovolníkům mezinárodní humanitární organizace ADRA na společném slavnostním odpoledni. Akce proběhne ve čtvrtek 19. ledna v kavárně Avion v Českém Těšíně a kromě slov díků na ní nebude chybět ani kulturní program.

Celý článek


V Hornické poliklinice v Ostravě otevřeli zmodernizovanou lékárnu

16.1.2017 / Hornická poliklinika

Moderně vybavená Lékárna AGEL byla dnes slavnostně otevřena v přízemí budovy Hornické polikliniky v Ostravě. Pacienti se mohou těšit z atraktivního prostředí, bezbariérového přístupu a dostupnosti širokého spektra léčiv. Samozřejmostí je příjemný a ochotný personál, odborné poradenství a další doplňkové služby.

Celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017 / Dialýza Šumperk

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

Celý článek


Nemocnice Podlesí získala unikátní laparoskopickou věž

13.1.2017 / Nemocnice Podlesí

Nemocnice Podlesí se může pochlubit zcela novou 3D laparoskopickou věží Einstein Vision. Během zákroků používají lékaři speciální 3D brýle, díky kterým vidí obraz operované oblasti reálněji než dosud. Pomocí nejmodernější laparoskopické věže současnosti chirurgové nemocnice operují zejména břišní kýly nebo žlučníky. Nemocnice Podlesí je druhou nemocnicí v Moravskoslezském kraji a první ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL, která tento moderní přístroj vlastní. Moderní laparoskopická věž, která nahradila starší typ, přišla na více než tři milióny korun.

Celý článek


Novým ředitelem Podhorské nemocnice se stal Jaromír Soušek

11.1.2017 / Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice s pracovišti v Rýmařově a Bruntále má od počátku letošního roku nové vedení. Předsedou představenstva se stal primář oddělení klinické biochemie a hematologie RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., který v této pozici nahradil MUDr. Mariána Olejníka, MBA, jenž odešel do důchodu.

Celý článek


Nejmodernější technologie zavede lékaře pardubického Kardiologického centra AGEL až do samého nitra tepen

10.1.2017 / Kardiologické centrum AGEL

Kardiologické centrum AGEL se sídlem v areálu Pardubické krajské nemocnice rozšířilo své diagnostické možnosti pořízením optické koherentní tomografie (OCT). Tato metoda je dnes vrcholem zobrazovacích možností v diagnostice a léčbě nemocí koronárních tepen.

Celý článek


Školák Honzík díky novým naslouchátkům od NADACE AGEL konečně dobře slyší učitele i kamarády

10.1.2017 / NADACE AGEL

Většina z nás považuje sluch za samozřejmost a příliš se jím nezabývá. To ale neplatí o malém Honzíkovi Kubešovi z Prostějova, který byl ještě nedávno o většinu zvukových vjemů ochuzen. Díky příspěvku NADACE AGEL má však nyní k dispozici nová naslouchátka i zesilovač, pomocí kterého dnes již zřetelně slyší učitele ve škole, kamarády i rodiče. Na nákup naslouchátek a zesilovače SCOLA přispěla malému Honzíkovi nadace částkou 20 tisíc korun.

Celý článek


Novým předsedou představenstva společnosti AGEL se stal MUDr. Milan Leckéši

6.1.2017 / AGEL

Dozorčí rada společnosti AGEL a.s. na svém posledním zasedání v roce 2016 jmenovala novým předsedou představenstva MUDr. Milana Leckéšiho. Ten nahradil MUDr. Jána Dudru, který zůstává členem představenstva společnosti a na pozici místopředsedy se bude dále soustředit na rozvoj zdravotní péče a nových programů skupiny AGEL.

Celý článek


Senioři jsou v bezpečí díky speciálním náramkům od NADACE AGEL

29.12.2016 / NADACE AGEL

Senioři z Charitního domu v Hnojníku se nyní cítí bezpečněji a klidněji díky novým signalizačním náramkům od NADACE AGEL. Pomocí moderních elektronických bezdrátových náramků si mohou lidé kdykoliv přivolat pomoc, a to jednoduchým stiskem tlačítka na náramku nebo i přívěsku. Pětadvacet speciálních náramků by mělo zajistit především včasnou pomoc v případě zdravotních obtíží nebo jiné nouzi, a to nejen uvnitř charitního domu, ale i v celém jeho areálu včetně zahrady. Na nákup bezdrátových náramků přispěla Charitnímu domu v Hnojníku NADACE AGEL částkou 50 tisíc korun.

Celý článek


Předvánoční překvapení od NADACE AGEL potěšilo děti z Dětského domova Černá voda

22.12.2016 / NADACE AGEL

Předvánoční čas zpříjemnila NADACE AGEL dětem z Dětského domova Černá voda na Jesenicku. Zástupkyně nadace dětem nejen, že přivezly adventní pamlsky, ale obdarovaly je rovněž vitamínovými balíčky.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Louny varují: Vánoční přejídání může vyvolat žlučníkovou koliku i gastritidu

22.12.2016 / Nemocnice Louny

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním, bujarým slavením Silvestra a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Louny Renaty Pustkové navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání a stres způsobit. Zvýšený příjem tuku totiž může zejména v kombinaci s alkoholem snadno vyvolat nevolnost, žlučníkovou koliku nebo bolesti slinivky břišní.

Celý článek


Odborníci Podhorské nemocnice radí: O Vánocích je nejdůležitější střídmost a pohyb

21.12.2016 / Podhorská nemocnice

Vánoční svátky by měly být obdobím klidu a rodinné pohody. V řadě českých rodin se ale proměňují v čas přejídání a přibírání na váze, případně dokonce i období zažívacích potíží či žlučníkových záchvatů. Podle nutriční terapeutky Podhorské nemocnice Mgr. Veroniky Zehnálkové přitom lze Vánoce prožít i v klidu a bez újmy na zdraví či váze. Stačí jíst střídmě, pravidelně a správně.

Celý článek


Uživatelé Klinického informačního systému IKIS ovlivňují další rozvoj systému

20.12.2016 / Medical Systems

Odborný poradní tým uživatelů IKIS přímo ovlivňuje a plánuje další rozvoj systému. Tým připravil „Dlouhodobou strategií rozvoje IKIS“ ze které vycházejí roční podrobné plány.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice mají vlastní knihobudku

12.12.2016 / Podhorská nemocnice

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Tak označujeme místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku stále více. Jedno takové nově vzniklo i v nemocničním prostředí v Podhorské nemocnici, která je členem skupiny AGEL. K dispozici je zde pacientům i jejich návštěvám, které si novinku od prvního dne pochvalují.

Celý článek


Práce kaplanky je okolo Vánoc náročnější. Na pacienty doléhá samota více než jindy

12.12.2016 / Nemocnice Podlesí

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. V takových případech pak více než kdy jindy přichází smutek a tíživé myšlenky. Své o tom ví i Yvona Guznarová, nemocniční kaplanka nemocnic Český Těšín a Nemocnice Podlesí, které jsou členy skupiny AGEL. Za nemocničními pacienty dochází už dlouhých deset let a právě v předvánočním a vánočním období vždy více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


NADACE AGEL shromáždila díky Vánoční sbírce přes dvě tuny oděvů

8.12.2016 / NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Právě v těchto dnech NADACE AGEL rozdává potřebným lidem více než dvě tuny oděvů, bot, zimních doplňků, ručníků či ložního prádla. Tyto věci získala NADACE AGEL v rámci Vánoční sbírky ve zdravotnických zařízeních AGEL napříč Českou republikou. Na celkem třinácti sběrných místech darovali zaměstnanci AGELu, pacienti i další dobrovolníci celkem 2,1 tuny věcí, které nyní putují do čtyř humanitárních organizací v republice.

Celý článek


Pacienty Nemocnice Český Těšín navštívil Mikuláš

6.12.2016 / Nemocnice Český Těšín

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. V úterý 6. prosince postupně prošel všechna nemocniční oddělení Mikuláš, který rozdával balíčky s dobrotami, úsměvy a povzbuzení.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice v Rýmařově rehabilitují v nových vanách

14.11.2016 / Podhorská nemocnice

Větší pohodlí, modernější péči a estetičtější prostředí při rehabilitační léčbě končetin si mohou nově užívat pacienti z Rýmařova a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila na své oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny dvojici nových vířivých van pro masáž horních a dolních končetin, které pomáhají zvyšovat prokrvení končetin, uvolňují ztuhlé svaly a klouby a také snižují svalové napětí.

Celý článek


Na srdce a cévy si již poosmnácté posvítí třinecký Kardioden

9.11.2016 / Nemocnice Podlesí

Nejnovější poznatky ohledně léčby kardiovaskulárních onemocnění si budou již poosmnácté vyměňovat zdravotníci na odborné konferenci Kardioden, která letos proběhne ve středu 9. listopadu v hotelu Vitality ve Vendryni. Akci pořádá již tradičně Nemocnice Podlesí, člen skupiny AGEL, pod záštitou Vzdělávacího a výzkumného institutu AGEL.

Celý článek


Novým členem dozorčí rady AGEL a.s. se stane odborář Pavel Michna

31.10.2016 / AGEL

Novým členem dozorčí rady společnosti AGEL a.s., která je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, se v úterý 1. listopadu stane předseda Evropské rady zaměstnanců a Sdružení odborových organizací skupiny AGEL Pavel Michna.

Celý článek


Nejrůznější pohledy na problematiku infekcí zazněly na X. Sympoziu AGEL

7.10.2016 / AGEL

Infekce se staly hlavním tématem desátého ročníku vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL, které se konalo včera a dnes v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Na odbornou konferenci se sjelo více než 500 zdravotníků z celé České i Slovenské republiky.

Celý článek


Personální změny ve společnosti AGEL

7.10.2016 / AGEL

Dne 29. září 2016 byl z funkce člena dozorčí rady společnosti AGEL a.s. odvolán MUDr. Martin Barták. Představenstvo společnosti AGEL a.s. opustil na základě vzájemné dohody k 1. říjnu MUDr. Karel Dostalík. Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena.

Celý článek


V novém informačním okénku Nemocnice Podlesí získají pacienti rady i pomoc

27.9.2016 / Nemocnice Podlesí

Pátrání po vhodném lékaři, hledání ambulancí, složité zjišťování kontaktů, provozní doby či dalších informací – tomu všemu už je v třinecké Nemocnici Podlesí, která je členem skupiny AGEL, konec. Nemocnice totiž právě v těchto dnech zprovoznila ve vestibulu nemocnice nové informační okénko, ve kterém kvalifikovaná všeobecná sestra příchozím radí nejen ohledně umístění ambulancí a provozu, ale nabízí i odborné rady při potížích. Každý, kdo trpí nějakými obtížemi, tedy může přijít k okénku a získat odborné rady ohledně vhodné léčby. Nevidomým navíc nabízí i osobní asistenci.

Celý článek


Lékaře Kardiologického centra AGEL v Pardubicích školil jeden z největším odborníků v intervenční kardiologii

16.9.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Vzácnou návštěvu z Lotyšska přivítalo tento týden Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích. Zdejší lékaře přijela školit jedna z největších kapacit v oblasti intervenční kardiologie, doktor Artis Kalnins z lotyšské Riga East Clinical University Hospital.

Celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016 / Dialýza Šumperk

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

Celý článek


Zdravé seniory hledají pro genetický výzkum onkologických onemocnění Laboratoře AGEL

1.9.2016 / Laboratoře AGEL

Za propuknutí a rozvoj onkologických onemocnění mohou některé geny. Proč někteří lidé onemocní a jiní ne? Právě na výzkum „podezřelých“ genů je zaměřen projekt, na kterém spolupracují novojičínské Laboratoře AGEL s Univerzitou Karlovou. Pro získání dostatečného počtu vzorků k výzkumu hledají nyní Laboratoře AGEL zdravé seniory starší 60 let.

Celý článek


Prázdninové statistiky zdravotnických zařízení skupiny AGEL zachytily pokousání psem i uštknutí hadem

31.8.2016 / AGEL

Vybrané zajímavosti z prázdninových statistik zdravotnické skupiny AGEL, která v České republice provozuje 11 nemocnic, síť poliklinik a je největším soukromým poskytovatelem lékařské péče ve střední Evropě.

Celý článek


Nástup do školy zpříjemní Rodinný den s AGELEM v Nemocnici Louny

26.8.2016 / Nemocnice Louny

Rodinnou akci pro širokou veřejnost uspořádá v pátek 2. září společnost AGEL v areálu své Nemocnice Louny. Zábavný program s bezplatným vstupem odstartuje ve 14.00 hodin a nabídne atrakce pro děti i bezplatná vyšetření a konzultace zdravotního stavu pro dospělé. Pro příchozí bude rovněž připraveno malé občerstvení zdarma. Konec rodinného odpoledne je naplánován na 18.00 hodin.

Celý článek


V Nemocnici Podlesí vyšetřují pacienty novým ultrazvukem

12.8.2016 / Nemocnice Podlesí

Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL, získalo nový ultrazvuk. Nový přístroj v hodnotě 4,2 miliónů korun lékaři využívají k vyšetření srdce, ale i měkkých tkání a cévního systému. Vyšetření budou díky modernímu vybavení ještě přesnější.

Celý článek


Nadměrného pocení zbavují v Nemocnici Podlesí miniinvazivní operací

5.8.2016 / Nemocnice Podlesí

Zhruba deset pacientů podstoupí každoročně v Nemocnici Podlesí v Třinci, která je členem skupiny AGEL, zákrok zbavující od nadměrného pocení. Nemocnice je jediným pracovištěm v Moravskoslezském kraji, které se problematikou odstranění nadměrného pocení miniinvazivní chirurgickou cestou dlouhodobě zabývá, a to více než deset let.

Celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016 / Dialýza Šumperk

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

Celý článek


Nové vedení Vítkovické nemocnice a Nemocnice Nový Jičín

22.7.2016 / AGEL

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Podlesí mohou nově využít služby kaplanky

20.7.2016 / Nemocnice Podlesí

V rámci rozšíření nabídky služeb pro pacienty navázala Nemocnice Podlesí nově spolupráci s kaplankou paní Ywonou Guznarovou, která bude k dispozici všem pacientům i jejich rodinám. Nemocniční kaplanka, která má několikaleté zkušenosti z Nemocnice Český Těšín, bude pacientům a jejich blízkým k dispozici jeden den v týdnu, a to k rozhovorům, naslouchání či pro poskytnutí psychické podpory podle individuálních přání nemocného.

Celý článek


Letní horka mohou způsobit nejen úpal, ale také poškodit ledviny, varují odborníci z Dialýzy Šumperk

12.7.2016 / Dialýza Šumperk

Teplé prázdninové období a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidský organismus je ale vysokými letními teplotami značně zatěžován. Při nedodržení pitného režimu pak může pobyt v horku končit nejen úpalem či úžehem, křečemi či bezvědomím z dehydratace, ale dokonce i poškozením ledvin.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Podlesí se setkali s daviscupovým týmem

12.7.2016 / Nemocnice Podlesí

Díky partnerství českého daviscupového týmu se skupinou AGEL měli v pondělí špičkoví zaměstnanci Nemocnice Podlesí možnost navštívit trénink českých tenistů, nahlédnout do zázemí WERK ARENY a setkat se s některými členy týmu.

Celý článek


Pacienti s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Kardiologického centra AGEL

29.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být více obezřetní. Horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Lidé s kardiovaskulárními onemocněními by měli být v létě obezřetnější, varují lékaři Nemocnice Podlesí

29.6.2016 / Nemocnice Podlesí

Léto a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by však právě v tomto období měli být nejobezřetnější. Právě horké letní období a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními onemocněními může vyvolat vážné zdravotní obtíže.

Celý článek


Chodby Nemocnice Podlesí krášlí kresby talentovaného handicapovaného kreslíře Miroslava Konderly

23.6.2016 / Nemocnice Podlesí

Unikátní trojrozměrné kresby dopravních prostředků a historických staveb v současnosti zútulňují chodby Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Výtvarná díla talentovaného handicapovaného kreslíře Miroslava Konderly zde slouží k vytvoření příjemnějšího prostředí pro pacienty i personál, ale zároveň jsou i prostředníkem k dobročinným aktivitám. Každý z obrázků je totiž možné „adoptovat“ a přispět tak na charitativní účely.

Celý článek


Lékaři Kardiologického centra AGEL se zúčastnili mezinárodního kongresu v Paříži

17.6.2016 / Kardiologické centrum AGEL

Nové aktuální poznatky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění mají lékaři Kardiologického centra AGEL. V květnu letošního roku se zúčastnili Výročního kongresu Evropské asociace perkutánních kardiovaskulárních intervencí, který proběhl za účasti špičkových odborníků z celého světa ve francouzské Paříži.

Celý článek


Jako jedny z prvních v republice nabídly Laboratoře AGEL konzultace online na dálku

28.4.2016 / Laboratoře AGEL

Laboratoř klinické hematologie Laboratoří AGEL se může pyšnit nejmodernějším vybavením, které současná technika nabízí. V těchto týdnech zde byla nainstalována špičková a nadčasová hematologická linka s označením XN 3000, kterou laboratoř získala jako jedna z prvních v celé republice. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy online na dálku.

Celý článek


Vedení skupiny AGEL absolvovalo pracovní návštěvu v Lounech

25.4.2016 / AGEL

V Nemocnici Louny, kterou na začátku února koupila společnost AGEL, se dnes uskutečnila půldenní pracovní návštěva jejího vedení.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / AGEL

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Majoritním vlastníkem Hornické polikliniky v Ostravě se stala společnost AGEL

1.4.2016 / Hornická poliklinika

Hornická poliklinika s.r.o. v Ostravě má od 31. března nového vlastníka. Stala se jím společnost AGEL a.s., která byla dosud minoritním společníkem polikliniky. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


V Nemocnici Louny trénovali pacienti paměť

18.3.2016 / Nemocnice Louny

Klienti sociálních lůžek Nemocnice Louny, která je členem skupiny AGEL, oslavili Národní týden trénování paměti speciálním cvičením. Zájemci z řad klientů sociálních lůžek si mohli poslechnout přednášku, ale také si zkusit i praktický nácvik pro posílení pozornosti a paměti pod vedením akreditované trenérky.

Celý článek


V nemocnicích skupiny AGEL porostou mzdy

11.2.2016 / AGEL

Výsledkem vyjednávání v rámci Skupinové kolektivní smlouvy mezi mateřskou společností AGEL a.s. a Sdružením odborových organizací skupiny AGEL (SOOSA) je mzdové navýšení. Průměrný výdělek zdravotnických pracovníků ve skupině AGEL se zvýší o více než 4%, což v platové sféře odpovídá navýšení tarifu přibližně o 5,7% až 6%. Toto navýšení plně koresponduje s navýšením platů zdravotnických pracovníků deklarovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

2.2.2016 / AGEL

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / AGEL

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Novým majitelem Nemocnice Louny se dnes stal AGEL

1.2.2016 / Nemocnice Louny

Nemocnice Louny a.s. má nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek


Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL bylo dnes slavnostně otevřeno

2.12.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Jedno z nejmodernějších kardiologických pracovišť v republice mají nyní díky rozsáhlé rekonstrukci Kardiologického centra AGEL k dispozici lidé z Pardubického kraje. V areálu Pardubické nemocnice byla v letošním roce postavena nová budova, kde mají zdravotníci a pacienti k dispozici nejmodernější technologie a komfortní prostředí. Celková investice dosáhla 96 miliónů korun.

Celý článek


Rekonstrukce Kardiologického centra AGEL a.s.

11.11.2015 / Kardiologické centrum AGEL

Stavební práce v Kardiologickém centru AGEL a.s. se blíží se ke svému konci. V rámci částečného provozu je již pacientům k dispozici zcela nové vybudované kardiologické pracoviště s novým katetrizačním sálem a denním stacionářem pro pacienty podstupující zákrok ambulantně. Součástí jsou také nové ambulance s čekárnou pro pacienty, kteří přicházejí pravidelně na pooperační kontroly. Rekonstrukce se nyní dokončuje v původních prostorách centra uvnitř budovy Pardubické nemocnice.

Celý článek


V Olomouci se konala celostátní odborná konference o řízení zdravotnických zařízení

24.10.2014 / Medical Systems

Koncem října uspořádala společnost Medical Systems, člen skupiny AGEL, v hotelu NH Congress Hotel Olomouc již druhý ročník odborné konference krajského zdravotnictví s názvem Řízení zdravotnických zařízení, regionálních a krajských zdravotnických celků a jejich informační podpora. Celostátní odborné platformy určené k setkávání zástupců krajského zdravotnictví se zúčastnilo zhruba 150 předních představitelů krajů, nejvyššího managementu zdravotnických holdingů a zdravotnických zařízení, ministerstva zdravotnictví a významných zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Tiskový mluvčí

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz